a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > اعزام دانشجو به ترکیه

اعزام دانشجو به ترکیه

موسسه اعزام دانشجو به ترکیه

اعزام دانشجو به ترکیه و اقامت تحصیلی در این کشور مسائل مهمی هستند که امروزه ذهن مخاطبان بسیاری را مشغول کرده است. به دلیل همسایگی ایران و ترکیه، این کشور به مقصد اول مهاجرت دانشجویان تبدیل شده است. ترکیه با دارا بودن امکانات شهروندی بسیار ، دانشگاه های بسیار معتبر ، هزینه های تحصیل پایین تر نسبت به سایر کشورها ، اعتبار بالای مدرک دانشگاهی و … در حال حاضر یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی است. دانشجویانی که قصد دارند در رشته های پزشکی بدون کنکور ترکیه و یا تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه شرکت نمایند می توانند از این فرصت نهایت استفاده را کنند.

در این مقاله که توسط دپارتمان تخصصی و بین المللی آرتان بورس تاپ تهیه شده، قصد داریم تمام نکات مهم پیرامون اعزام به ترکیه و شرایط تحصیل در این کشور را از تمام ابعاد بررسی کنیم. به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد و بهترین راه اعزام دانشجو به ترکیه را خواهیم گفت. سوالاتی از قبیل اینکه آیا می توان ترکیه را جایی معتبر و امن از لحاظ تحصیلی دانست؟ آیا مدارک دانشگاه های ترکیه، از لحاظ سطح علمی و تخصصی توان رقابت با سایر دانشگاه های معتبر جهانی را دارند؟ آیا پس از اینکه شرایط تحصیل برای شما فراهم شد می توانید به سرعت جذب دانشگاه های مورد نظر خود شوید؟ آیا ایرانیان می توانند پس از اتمام دوره تحصیل در ترکیه مشغول به کار شوند؟ درآمدها در کشور ترکیه چگونه است؟ هزینه های دوران دانشجویی چقدر است؟

شرایط اعزام دانشجو به ترکیه

موضوع حائز اهمیت این است که برخی به اشتباه تصور می‌کنند که چون ترکیه از لحاظ مسافتی نسبت به سایر کشورهای دیگر به ایران نزدیک تر است می تواند مقصد مناسبی برای اعزام دانشجو باشد. این در حالی است که فاصله نقش چندانی در این موضوع ندارد. ترکیه از این جهت مورد توجه افراد زیای قرار گرفته که فضای مناسبی را برای دانشجویان خارجی فراهم می کند. برای مثال قصد دارد تعداد دانشجویان خارجی خود را به یک میلیون دانشجو برساند و برای رسیدن به این هدف، راه طولانی در پیش دارد. به همین خاطر دولت ترکیه برای دانشجویانی که این کشور را به عنوان مقصد اول انتخاب کرده اند، امتیازات خاص و ویژه ای را در نظر گرفته است.

تحصیل در ترکیه به دلیل سطح علمی بالای دانشگاه ها، پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی، بسیار مورد توجه دانشجویان در ایران و دیگر کشور ها قرار گرفته است. هزینه اعزام به ترکیه بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه ها بسیار پایین تر از دیگر کشور های اروپایی است. رشته های مورد علاقه هموطنان ایرانی در ترکیه بیشتر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است؛ اما رشته هایی مانند مدیریت بازگانی، اقتصاد، رشته های مهندسی مانند کامپیوتر، برق، مکانیک، عمران و رشته های شاخه هنر مانند معماری، موسیقی و … نیز متقاضیان زیادی دارند.

اعزام دانشجو به ترکیه در تهران

اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی هم امکان پذیر است. قوانین دانشگاه های ترکیه در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی به این صورت است که شما مانند دانشگاه های ایران برای کسب مدرک تحصیلی خود ۴ سال سپری می کنید. البته بعضی رشته های دانشگاهی هم وجود دارند که برای گرفتن مدرک کارشناسی لازم است ۶ سال زمان صرف کنید. بزرگترین دانشگاه های ترکیه که استانبول، آنکارا و ازمیر هستند، رشته های تحصیلی زیر را ارائه می کنند:

مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، معماری، اقتصاد، روانشناسی، پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت بین الملل تدارکات، طراحی گرافیک، مهندسی صنایع، ریاضیات، فیزیک، مدیریت مسافرت، زبان و ادبیات، موسیقی، رقص و …

اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد، برخلاف مقطع کارشناسی نیازی ندارید که آزمون جامع بدهید. بلکه دانشگاه های ترکیه خودشان به صورت مجزا آزمون هایی را برگزار می کنند که باید در آنها شرکت کنید و مجوز ورود به دانشگاه را کسب کنید. این آزمون ها ۲ بار در سال برگزار می شوند. علاقه مندان می توانند در زمان های مشخصی که هر دانشگاه اعلام می کند، در آزمون مورد نظر شرکت نمایند. در مقطع کارشناسی ارشد هر رشته ظرفیت مشخصی دارد. برای قبولی لازم است سعی کنید جزو نفرات برتر آزمون باشید. به عنوان مثال اگر رشته معماری دانشگاه استانبول ۳۰ نفر ظرفیت داشته باشد شما باید بتوانید علاوه بر کسب حداقل نمره قابل قبول، در بین ۳۰ نفر برتر آزمون هم قرار بگیرید تا بتوانید در این دانشگاه تحصیل نمایید.

اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید در زمان های مشخصی از سال برای پذیرش دانشگاه های مورد نظر خود اقدام نمایند. معمولا زمانی که دانشجو می تواند برای پذیرش اقدام نماید ماه های اکتبر و ژانویه است. یکی از مواردی که در اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع دکترا حائز اهمیت است، تسلط دانشجو بر زبان انگلیسی است. دانشجویان برای اینکه گواهی زبان خود را به دانشگاه ارائه بدهند لازم است در آزمون ALES شرکت کنند. نمره این آزمون بین ۰ تا صد است و برای اینکه دانشجوی متقاضی بتواند در دانشگاه های ترکیه پذیرش بگیرید باید حداقل نمره ۵۰ را گرفته باشد. در صورتی که دانشجو به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشد می تواند در کلاس های زبان انگلیسی که در ترکیه برگزار می شوند شرکت کرده و مدرک خود را از کالج های زبان انگلیسی ترکیه دریافت نماید.

مورد دیگری که در رابطه با هموطنان ترک زبان عزیزمان وجود دارد این است که به دلیل تشابه ترکی آذری با زبان ترکی استانبولی این عزیزان می توانند با تقویت زبان ترکی استانبولی خود در ترکیه مشغول به تحصیل شوند. تعداد واحدهایی که دانشجوی متقاضی دکترا باید بگذراند ۲۴۰ واحد است. دانشجو در مدت دو سال هم باید واحدهای خود را بگذراند و هم باید در سمینارها و آزمون های متفاوت شرکت کند. در نهایت روی مقاله و تز دکترای خود کار کرده و آن را به پایان برساند.

نکته مهم: یکی از مواردی که باید دقت کرد این موضوع است که برای برخی از دانشگاه ها نمی توان به صورت مستقیم درخواست ارسال کرد و باید از طریق یک سوپروایزر یا همان استاد راهنما اقدام کرد که معمولا کار آسانی نیست و این امر زمانی محقق می شود که دانشجو دارای تحقیقات علمی معتبر باشد که استاد راهنما تمایل به راهنمایی و قبول پذیرش وی داشته باشد.

نام دانشگاهموقعیت مکانیسال تاسیس
دانشگاه آنکاراآنکارا۱۹۴۶
دانشگاه هنرهای زیبا آنکاراآنکارا۲۰۱۷
دانشگاه علوم اجتماعی آنکاراآنکارا۲۰۱۳
دانشگاه قازیآنکارا۱۹۸۲
دانشگاه حاجت تپهآنکارا۱۹۶۷
دانشگاه فنی خاورمیانهآنکارا۱۹۵۶
دانشگاه Yıldırım Beyazıtآنکارا۲۰۱۰
دانشگاه Atılımآنکارا۱۹۹۷
دانشگاه Akdenizآنتالیا۱۹۸۲
دانشگاه علاء الدین کیکوبات آلانیا (Alanya Alaaddin Keykubat )آنتالیا۲۰۱۵
دانشگاه Boğaziçiاستانبول۱۸۶۳
دانشگاه گالاتاسرای (Galatasaray)استانبول۱۹۹۴
دانشگاه Medeniyet استانبولاستانبول۲۰۱۰
دانشگاه فنی استانبولاستانبول۱۷۷۳
دانشگاه استانبولاستانبول۱۴۵۳
دانشگاه Marmaraاستانبول۱۸۸۳
دانشگاه هنرهای زیبا Mimar Sinanاستانبول۱۹۸۲
دانشگاه Dokuz Eylülازمیر۱۹۸۲
دانشگاه اژهازمیر۱۹۵۵
دانشگاه İzmir Institute of Technologyازمیر۱۹۹۲

در جدول بالا برخی از دانشگاه های مطرح ترکیه را معرفی کرده ایم. می توانید از لیست حاضر برای انتخاب دانشگاه مورد نظر خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای اعزام به ترکیه اول باید دانشگاه خود را انتخاب نمایید، سپس اقدام به مهاجرت نمائید. در انتخاب دانشگاه ممکن است برای برخی افراد شهری که دانشگاه در آن واقع است اهمیت بالایی داشته باشد، برای برخی دیگر هم این موضوع در اولویت های بعدی باشد و رتبه دانشگاه و ملاک های دیگر اهمیت بالاتری داشته باشند. به هرحال طبق اولویت بندی خود می توانید داتشگاه مورد نظر را انتخاب نمایید.

مدارک لازم برای اعزام دانشجو به ترکیه

اعزام دانشجو به ترکیه یکی از مسائل مهمی است که همواره ذهن بسیاری از دانشجویان را درگیر کرده است که چگونه می توان راهکاری مطمئن برای اعزام داشت. به این نکته توجه کنید که لیست مدارک اعزام دانشجو به ترکیه که در این بخش آورده ایم، همگی مهم هستند و لازم است به طور کامل آنها را آماده نمایید. البته مدرک زبان را می توانید پس از قبولی در دانشگاه مورد نظرتان در دوره های فشرده شش ماهه تا یک ساله نیز بگذرانید.

  • اصل مدارک هویتی (همراه با ترجمه انگلیسی یا ترکی)
  • اصل پاسپورت
  • شرکت در آزمون وروردی دانشگاه ها و کسب حداقل نمره برای رشته و دانشگاه مورد نظر
  • ارائه‌ی مدارک و ریز نمرات دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی به صورت کامل (همراه با ترجمه انگلیسی یا ترکی)
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس) یا شرکت در آزمون زبان ترکی (تومر)

اعزام دانشجو به ترکیه در تبریز

هزینه اعزام دانشجو به ترکیه

در مورد هزینه های اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد هم باید بگوییم که هزینه نسبت به دانشگاه انتخابی شما متفاوت خواهد بود. شما می توانید یا در دانشگاه های ترکی زبان تحصیل کنید که تدریس در این دانشگاه ها هم به زبان ترکی است، یا در دانشگاه هایی ثبت نام کنید که تدریس در آنها به زبان انگلیسی انجام می شود. هزینه دانشگاه های ترکی زبان در مقطع کارشناسی برای اتباع کشور ترکیه تقریبا ۷۵ تا ۲۶۰ دلار، و برای اتباع خارجی بین ۲۳۰ تا ۷۸۰ دلار خواهد بود. این هزینه ها برای دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند برای اتباع کشور ترکیه بین ۱۶۰ تا ۵۵۰ دلار و برای اتباع خارجی بین ۴۶۰ تا ۱۶۰۰ دلار است. دانشجویان خارجی برای گذراندن و تامین مخارج مالی خود می توانند در هفته ۲۰ ساعت مشغول به کار شوند. این کار می تواند تا حد زیادی هزینه های دانشجویان را تامین کند. دانشجویانی که به زبان ترکی استانبولی آشناییت دارند بسیار راحت تر کار پیدا خواهند کرد و دغدغه شغلی نخواهند داشت.

هزینه های تحصیل در مقطع دکتری در کشور ترکیه، در دانشگاه های دولتی ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار در سال و در دانشگاه های خصوصی بین ۵۵۰۰ تا ۱۷۵۰۰ دلار در سال است. لازم به ذکر است که مانند سایر دانشگاه های بزرگ دنیا، دانشجو برای اینکه بتواند در مقطع دکتری تحصیل کند باید درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال نموده و سپس منتظر دریافت پاسخ از طرف دانشگاه باشد. البته شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه نیز فراهم می باشد که دانشجویان می توانند با بورسیه تحصیلی ترکیه هزینه های خود را به شدت کاهش دهند که در مقاله ای جدا کاملا درباره آن صحبت کرده ایم. لازم به ذکر است که برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایید ابتدا نیاز است که در آزمون SAT شرکت کرده و نمره قبولی را در این آزمون کسب نمائید. ما برای راحتی هرچه بیشتر شما منابع آزمون SAT را آماده کرده ایم.

موسسه اعزام دانشجو به ترکیه در تهران

از آنجا که قوانین دانشگاه ها و پذیرش دانشجویان سخت است ، افراد غیر متخصص با این قوانین و مقررات آشنایی ندارند. بهتر است از مشاوره و همراهی مجموعه ای بهره ببرید که به طور تخصصی در زمینه اعزام دانشجو به ترکیه فعالیت می کند. موسسه آرتان بورس تاپ با چندین سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو با همکاری موسسات مختلف توانسته است اعتبار بالایی در میان دانشگاه های ترکیه کسب نماید. ارسال سالانه بالای ۲۵۰ دانشجو به بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی خود گواه بر این امر می باشد. این موسسه در زمینه مشاوره اعزام دانشجو با ۳ موسسه بسیار معتبر و بزرگ در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر همکاری دارد.

در نهایت باید بگوییم که آرتان بورس تاپ با سابقه ای ۷ ساله در زمینه مشاوره اعزام دانشجو به ترکیه در تهران، تبریز، کرج، ارومیه و زنجان، از قوانین ترکیه و دانشگاه های این کشور آگاهی کامل دارد؛ و یکی از بزرگترین دپارتمان های موجود برای دریافت مشاوره تحصیلی در ترکیه است که می تواند به تمامی سوالات شما پیرامون اعزام دانشجو پاسخ دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان با متخصصان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید

اعزام دانشجو به ترکیه آرتان بورس تاپ

سوالات متداول

مدارک لازم برای اعزام دانشجو به ترکیه کدام است؟ 

اصل مدارک هویتی (همراه با ترجمه انگلیسی یا ترکی) – اصل پاسپورت – شرکت در آزمون وروردی دانشگاه ها و کسب حداقل نمره برای رشته و دانشگاه مورد نظر – ارائه‌ی مدارک و ریز نمرات دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی به صورت کامل (همراه با ترجمه انگلیسی یا ترکی) – ارائه مدرک زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس) یا شرکت در آزمون زبان ترکی (تومر)

از چه راه هایی می توان در ترکیه تحصیل کرد؟

آزمون YOS- آزمون SAT- پذیرش بدون کنکور – بورسیه تحصیلی ترکیه – شرط معدل

آیا اعزام دانشجو به ترکیه بدون آزمون ورودی قانونی است؟ 

پذیرش از دانشگاه های خصوصی کاملا قانونی است و از دانشگاه های دولتی بستگی به موسسه ای دارد که پذیرش می گیرد.

هزینه تحصیل در ترکیه چقدر است؟

هزینه تحصیل را نمی توان به صورت قطعی بیان کرد اما تحصیل در دانشگاه های دولتی از دانشگاه های خصوصی بسیار ارزان تر است. تحصیل در دانشگاه های دولتی حدودا ۳ تا ۱۰۰ میلیون و در دانشگاه های خصوصی ۳۰ الی ۳۰۰ میلیون است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
36 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سعید پاکزاد
سعید پاکزاد
1 سال قبل

والا من که خیلی دوس دارم ترکیه درس بخونم ولی مشکلی به نام سربازی صد راهمه.
اگه راهی برای دور زدن این مشکل هست ممنون میشم راهنمایی کنید .

moshaversite
moshaversite
پاسخ به  سعید پاکزاد
1 سال قبل

سلام، می‌توانید بدون اتمام دوره سربازی برای ادامه تحصیل در ترکیه اقدام کنید، برای اطلاع بیشتر با مشاوران در تماس باشید، ممنون

E.R
E.R
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
ببخشید اگه میشه بدون کنکور وارد دانشگاه پزشکی ترکیه شد پس چرا اونایی ک میرن ازمو میدن؟؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  E.R
11 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر . چنتا دلیل داره اکثرا اونایی که میرن سمت آزمون ها از پذیرش بدون کنکور خبری ندارن و همچنین بیشتر ظرفیت دانشگاه برای افرادی می باشد که از طریق آزمون درخواست انتخاب رشته کرده باشند. آخرین و مهمترین دلیل هم این است که اکثرا پذیرش بدون کنکور دارای هزینه های بالایی می باشد.

E.r
E.r
11 ماه ها قبل

کدوم دانشگاهایه خصوصی هستن ک امسال مورد تایید وزرات بهداشتن؟؟؟که بدون ازمون و شر معدل باشن

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  E.r
11 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز. از بین دانشگاه های خصوصی، فقط دانشگاه کوچ مورد تائید وزارت بهداشت قرار داره، که اون هم با شرط معدل دانشجو نمیپذیره.

rrr
rrr
11 ماه ها قبل

سللم،لطف میکنین شهریه دانشگاه کوچ بگین؟؟بعد شهریه رو باید سالانه بدیم؟؟؟واینکه میشه قسطی داد یان

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  rrr
11 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . به زودی تمامی شهریه های دانشگاه کوچ رو برای سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ قرار میدیم. شهریه دانشگاه در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ این مقادیر بوده: پزشکی = ۱۳۳۰۰۰ لیر – بقیه رشته ها = ۹۶۵۰۰ لیر . شهریه ها به صورت سالانه پرداخت میشن. اگر شهریه رو یکجا پرداخت کنید بهتون تخفیف هم تعلق میگیره. اگر هم پرداختتون به صورت قسطی باشه همین مبلغ (بدون تخفیف) خواهد بود.

Elisajome
Elisajome
11 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر من فارغ‌التحصیل رشته تجربی نظام جدید با معدل کل ۱۹.۹۶ هستم.امسال می‌خوام برای پزشکی ترکیه اقدام کنم.احتمالش هست بدون آزمون و از طریق معدل پذیرش بشم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Elisajome
11 ماه ها قبل

سلام دوست عزیزش بله امکانش هست میتونید شانس خودتون رو امتحان کنید. اگر خواستید ما ثبت نام های شما رو برای دانشگاه هایی که هنوز انتخاب رشته دارند میزنیم. البته توجه نید که انتخاب رشته بسیاری از دانشگاه ها تمام شده و برای دانشگاه های کمی هنوز ظرفیت هست.

S.A
S.A
10 ماه ها قبل

سلام. وقت بخیر. کدوم دانشگاه های خصوصی پذیرش بدون آزمون در رشته دندانپزشکی دارن؟ و آیا مدرک این دانشگاه ها برای کار مورد تایید خود کشور ترکیه هست یا نه؟!

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  S.A
10 ماه ها قبل

سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

S.A
S.A
10 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر. آیا میشه برای رشته دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون آزمون اقدام کرد؟
آیا با مدرک این دانشگاه های خصوصی برای جستجوی کار در ترکیه معتبر هست؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  S.A
10 ماه ها قبل

سلام بله شما می توانید بدون شرکت در آزمون در رشته دندانپزشکی دانشگاه های خصوصی تحصیل نمایید . برای اطلاعات بیشتر لطفا به شماره ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵ در واتس آپ پیام ارسال نمایید. مدرک این دانشگاه ها نه تنها در ترکیه بلکه در کل اروپا و آمریکا معتبر می باشند.

الهه آزادی
الهه آزادی
10 ماه ها قبل

سلام ببخشید من فارغ التحصیل رشته تجربی نظام جدیدم.میخوام واسه رشته های پیراپزشکی اقدام کنم.امکان پذیرش بدون ازمون هست؟و اینکه شهریه و هزینه زندگی چقدر هست؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  الهه آزادی
10 ماه ها قبل

سلام بله امکانش هست. لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵ تماس حاصل فرمایید . همچنین برای اطلاعات بیشتر از تحصیل در ترکیه می توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید .

مهیار الماسی
مهیار الماسی
9 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
یک سوال در خصوص پذیرش بدون کنکور داشتم اینکه این پذیرش بدون کنکور فقط شامل دانشگاه های خصوصی میشود یا دانشگاه های دولتی هم از این طریق دانشجوی بین المللی می پذیرند؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مهیار الماسی
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . هم دانشگاه های خصوصی و هم دانشگاه های دولتی ترکیه بدون کنکور می توان پذیرش گرفت. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

امیر
امیر
8 ماه ها قبل

سلام.یه درخواستی داشتم. لطفا میشه لیست اولین تا دهمین دانشگاه برتر خود ترکیه را بگین.ممنون میشم.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  امیر
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز در مقاله زیر به طور کامل دانشگاه های برتر ترکیه را مورد بررسی قرار داده ایم.
مقاله : دانشگاه های ترکیه

آیلین
آیلین
8 ماه ها قبل

سلام.خسته نباشید.یه سوالی داشتم.ممنون میشم راهنمایی کنید.می خواستم بدونم میشه بدون رفتن به سربازی برای ادامه تحصیل به ترکیه رفت؟؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  آیلین
8 ماه ها قبل

اگر معافیت تحصیلی داشته باشید بله میتوانید برای تحصیل در ترکیه اقدام نمایید اما اگر مشمول خدمت باشید به دلیل اینکه پاسپورت به شما تعلق نمی گیرد نمی توانید در دانشگاه های ترکیه ثبت نانم نمایید.

محمد
محمد
8 ماه ها قبل

سلام.خسته نباشید.میشه بگین کسانی که تابعیت دائمی ترکیه را اخذ کردن یعنی در واقع شهروند ترکیه محسوب می شوند برای تحصیل در دانشگاه دولتی ترکیه چه آزمونی باید بدهند؟؟؟اگه زحمت نباشه در این باره بیشتر توضیح بدین.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  محمد
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز حتما به زودی توضیحات این سوال رو در صفحات تحصیل در ترکیه و آزمون یوس و همین صفحه اعزام دانشجو قرار می دهیم . اما یک بار که من تحقیق کرده بودم کسانی که پاسپورت ترکیه دارند باید در آزمون اصلی کشور ترکیه شرکت کنند.

هدیه
هدیه
8 ماه ها قبل

سلام.خسته نباشید.یه سوال مهمی داشتم.ممنون میشم راهنمایی کنید.میشه بگین در ترکیه دانشگاه دولتی ای هم وجود داره که بدون آزمون ورودی دانشجو بپذیره. البته خود دانشگاه به صورت عادی ثبت نام کنه نه از طریق موسسه اعزام دانشجو!

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  هدیه
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز، خود دانشگاه ها به صورت عادی دانشجو بدون شرط خاصی بر نمی دارند. و فقط برخی از دانشگاه ها با شرط معدل دانشجو پذیرش می کنند. امسال به خاطر کورنا تعداد این دانشگاه ها بسیار زیاد شده بود . اما مشکلی که داشت ممکن بود حتی با معدل ۱۹٫۸۰ هم نتوانید رشته دندانپزشکی در یک دانشگاه خوب قبول شوید.

صونا اعتماد
صونا اعتماد
7 ماه ها قبل

سلام یکی از دوستان با امتحان یوس و با نمره ۹۰ در دانشگاه آنکارا میدپل پزشکی پذیرش شده ‌و شهریه ۵۰ درصدی تخفیف داده شده و ثبت نام شده و ترم اول ۱۲ واحد به صورت مجازی انتخاب و کتابها هم ارسال شده اما سوال من اینه که در بخش مدارک لازم جهت پذیرش و ثبت نام شرط معدل دیپلم برای پزشکی بالای ۱۵ بود در حالی که دوست ما معدل دیپلم ۸/۵ داشت .این شرط چطور پذیرفته شده .میتونین از دانشگاه مدیپل انکارا هم تحقیق کنید اسم دانشجو هم گلریز مهرانفر هست که از تبریز توسط یک موسسه امتحان یوس داده بود و در ایران حتی نت نست ادبیات فارسی در یک دانشگاه علمی کاربردی پاس کنه حالا به نظر میاد موسسه ها در این مورد هم میتونن کارهایی بکنن امکانش هست؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  صونا اعتماد
6 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد معدل کل دیپلم ایشون بهتر بوده و یا ترمیم معدل زده، و البته برای پذیرش در این دانشگاه نیازی به آزمون نداره

شاهین فرجی
شاهین فرجی
5 ماه ها قبل

سلام
من کارشناسی حسابداری و کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه آزاد دارم در حال حاضر هم دکترای حرفه ای حسابداری ( دکترایی که با ارزیابی مدارک سوابق علمی عضویت در انجمن های حرفه ای و سوابق کاری معتبر داده میشود) از پردیس دانشگاهی دارم سن ۴۸ سال و مدرک زبان دولینگو با نمره ۱۳۵ آیا امکان اخذ پذیرش دکترا یا پست دکترا در حسابداری برای دانشگاه های استانبول دارم با سپاس

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  شاهین فرجی
5 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . بله میتوانید با شرکت در یکی از آزمون های آلس یا GRE برای دوره دکتری در دانشگاه های ترکیه اپلای کنید. همچنین برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های خصوصی استانبول می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

Haniehshirkamar
Haniehshirkamar
5 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر من کارشناسی رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد میخونم آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه ترکیه هست؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  Haniehshirkamar
5 ماه ها قبل

با سلام و درود بله شما میتوانید در تمامی رشته هایی که در حوضه رشته هایی که همین الان در حال تحصیل هستید در کشور ترکیه شروع به تحصیل کنید برای مشاوره بیتشر یتوانید با مشاوره ما تماس حاصل فرمایید۸۸۷۳۹۸۱۷-۰۲۱

Arezo
Arezo
2 ماه ها قبل

سلام چرا موسسه تون مجوز نداره؟؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Arezo
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز موسسه ما مجوز حقوقی و مهاجرتی در کشور ایران و ترکیه داره

mojtaba
mojtaba
22 روزها قبل

سلام
برای تحصیل در ارشد معماری نمره دیپلم و پیش دانشگاهی خیلی مهمه؟؟
چون من برخلاف دانشگاه که معدلم ۱۸ هست توی پیش دانشگاهی نمره کمی دارم

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  mojtaba
22 روزها قبل

سلام آقای نویدی وقت بخیر. خیر در مقطع ارشد فقط معدل کارشناسی شما اهمیت دارد و اینکه باید حتما در رشته ی مرتبط به تحصیل بپردازید.