a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09382091008

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 
دپارتمان آرتان بورس تاپ > اعزام دانشجو  > اعزام دانشجو به ترکیه

اعزام دانشجو به ترکیه

اعزام دانشجو به ترکیه و اقامت تحصیلی در کشور ترکیه مسائل مهمی هستند که امروزه ذهن مخاطبان بسیاری را درگیر خود کرده است. در این مقاله که توسط دپارتمان تخصصی و بین المللی آرتان بورس تاپ تهیه شده است ما قصد داریم تا تمام نکات مهم پیرامون اعزام دانشجو به ترکیه و شرایط تحصیل در ترکیه را با یکدیگر از تمامی ابعاد بررسی کنیم تا به یک دید صحیح از مهاجرت دست یابیم.

 

اعزام دانشجو به ترکیه
در این مقاله ما سعی بر این داریم تا تمامی سوالات شماعزیزان را دربراه اعزام دانشجو به ترکیه پاسخ دهیم. سوالاتی از قبیل اینکه آیا می توان ترکیه را جایی معتبر و امن از لحاظ تحصیلی دانست؟ آیا مدارکی که در انشگاه های ترکیه اخذ می شود از لحاظ سطح علمی و تخصصی توان رقابت با سایر دانشگاه های معتبر جهانی را دارد؟
آیا پس از اینکه شرایط تحصیل در ترکیه برای شما فراهم شد می توانید به سرعت جذب دانشگاه های مورد نظر خود شوید و در آن به تحصیل بپردازید؟
آیا ایرانیان می توانند پس از اینکه تحصیل خود را در کشور ترکیه به اتمام رساندند در همین کشور مشغول به کار شوند؟
درآمدها در کشور ترکیه به چگونه می باشد؟
هزینه ها در دوران دانشجویی در کشور ترکیه به چه نحوی خواهد بود؟
در این مقاله جامع و کامل ما تمامی این سوالات را پاسخ خواهیم داد و به شما بهترین راه اعزام دانشجو به ترکیه را خواهیم گفت. لازم به ذکر است مجموعه آرتان بورس تاپ با چندین سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به دانشگاه های معتبر با همکاری موسسات ترکیه ای به کشور ترکیه توانسته است اعتبار بالایی در بین دانشگاه های ترکیه کسب نماید.
شما عزیزان می توانید برای کارهای اعزام خود با مشاوران ما تماس بگیرید.

ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه 2020

برای دریافت هرگونه مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

قبولی در آزمون sat

 

اعزام دانشجو به ترکیه و مقدمه ای بر توضیحات

همان طور که در بالانیز اشاره کردیم امروزه به دلیل شرایط همسایگی ایران با ترکیه ، کشور ترکیه از ابعاد مختلفی به عنوان مقصد اول مهاجرت دانشجویان تبدیل شده است.
کشور ترکیه با دارا بودن امکانات شهروندی بسیار ، دانشگاه های بسیار معتبر ، هزینه های تحصیل پایین تر نسبت سایر کشورها ، اعتبار بالای مدرک دانشگاهی و … در حال حاضر یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان می باشد.
دانشجویانی که قصد دارند در رشته های پزشکی بدون کنکور ترکیه و یا تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه شرکت نمایند می توانند از این فرصت نهایت استفاده را کرده باشند.

اعزام دانشجو به ترکیه توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ (با همکاری موسسات ترکیه ای)

موسسه اعزام دانشجو به ترکیه آرتان بورس تاپ
اعزام دانشجو به ترکیه یکی از مسائل مهمی است که همواره ذهن بسیاری از دانشجویان درگیر کرده است که چگونه می توان راهکاری مطمئن برای اعزام شدن داشت.
دپارتمان آرتان بورس تاپ با سابقه ای ۷ ساله در زمینه اعزام دانشجو تنها به کشور ترکیه با قوانین این کشور و قوانین دانشگاه ها جهت پذیرش دانشجو به خوبی آگاهی کامل دارد ، از همین رو می توانیم مدعی شویم که برترین مجموعه در زمینه اعزام دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی به ترکیه بوده ایم. مجموعه آرتان بورس تاپ در زمینه اعزام دانشجو به ترکیه با ۳ موسسه بسیار معتبر و بزرگ کشور ترکیه در شهرهای استانبول و آنکارا و ازمیر همکاری به عمل می آورد. 

ارسال سالانه بالای ۲۵۰ دانشجو به بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی خود گواه بر این قضیه می باشد.
از آنجا که قوانین دانشگاه پذیرش دانشجویان سخت می باشد وهر فردی با این قوانین و مقررات آشناییت ندارد بهتر است با مجموعه ای برای اعزام خود به ترکیه کار کنید که سالهاست به صورت انحصاری بر روی اعزام دانشجو به ترکیه فعالیت می کند.
ما مفتخریم که تا کنون توانسته ایم تمامی افرادی که برای اعزام خود به ترکیه نزد مجموعه ما آماده اند را به صورت مطمئن و کامل در دانشگاه های معتبر ترکیه مستقر کنیم و بر اینکه توانسته ایم رضایت ۱۰۰ درصدی اعزام کنندگانم را داشته باشیم افتخار می کنیم.

اعزام دانشجو به ترکیه وشرایط عمومی و زندگی در ترکیه

شرایط زندگی در کشور ترکیه | موسسه اعزام دانشجو به ترکیه آرتان بورس تاپ
موضوعی که در این قسمت حائز اهمیت است این موضوع است که برخی به اشتباه تصور می کنند از آنجایی که کشور ترکیه از لحاظ مسافتی نسبت به سایر کشورهای دیگر نزدیک تر به ایران می باشد می تواند مقصد مناسبی برای داشنجویان اعزامی به آن باشد.
در واقع به هیچ عنوان بدین صورت نمی باشد و فاصله نقشی در این موضوع که یک کشور برای مهاجرت تحصیلی می تواند مناسب باشد یا نباشد ندارد.
کشور ترکیه از آن جهت مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است که فضای مناسبی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است. کشور ترکیه قصد دارد تعداد دانشجویان خارجی خود را به یک میلیون دانشجو تبدیل کند و برای اینکه به این هدف برسد راه طولانی در پیش دارد.

از همین رو دولت کشور ترکیه برای دانشجویانی که ترکیه را به عنوان مقصد اول خود برای ادامه تحصیل در نظر گرفته اند امتیازات خاص و ویژه ای را در نظر گرفته است.
گفتنی است متاسفانه کشور ترکیه در چند سال اخیر دچار بی ثباتی های اقتصادی شده بود و همین موضوع باعث شد تا ارزش پولی این کشور کمی افت کند . اما در یکسال اخیر این موضوع به خوبی پوشش داده شده است و دیگر نباید نگرانی هایی بابت بی ثباتی های مال در این کشور فوق العاده باشیم.

 

توریست در کشور ترکیه | اعزام داشنجو به ترکیه

این کشور به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری بسیار و داشتن گردشگرهای سالانه آن هم با تعداد بالا توانسته است که به یکی از قطب های گردشگری در دنیا تبدیل شود ، همین موضوع می تواند سبب این شود که شما هرساله در ترکیه بتوانید با قومیت های متفاوت ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و فرهنگ های آنان به نفع مسائل شخصی خود استفاده کنید.

اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به ترکیه | تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه

اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی از ایران کاملا امکان پذیر و مهیا می باشد. قوانین دانشگاه های ترکیه برای مقطع کارشناسی بدین صورت می باشد که شما همانند دانشگاه های ایران باید برای کسب مدرک تحصیلی خود ۴ سال در این دانشگاه ها تحصیل کنید. البته برخی رشته های دانشگاهی نیز وجود دارند که برای گرفتن و کسب مدرک دانشگاهی در آنها شما باید ۶ سال را در حال تحصیل سپری کنید.

بزرگترین دانشگاه های ترکیه که استانبول ، آنکارا و ازمیر می باشند رشته های تحصیلی زیر را برای دانشجویان خود ارائه می کنند.

رشته های دانشگاه های مطرح کشور ترکیه :

مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، معماری ، اقتصاد ، روانشناسی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، مدیریت بین الملل تدارکات ، طراحی گرافیک ، مهندسی صنایع ، ریاضیات ، فیزیک ، مدیریت مسافرت ، زبان و ادبیات ، موسیقی ، رقص و …

اما هزینه های متوسطی که می توان برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه در نظر گرفت به صورت زیر می باشد.
دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در ترکیه مشغول به ادامه تحصیل می باشند و تبعبت ترکیه را نیز دارند حدود ۷۵ تا ۲۷۵ دلار باید هزینه کنند. دانشجویان خارجی نیز که تبعیت این کشور را ندارند باید بین ۲۳۰ تا ۲۶۰ دلار برای تحصیل خود هزینه کنند.
هزینه های بالا تنها برای این بود که دانشجویان در دانشگاه های دولتی تدریس کنند و اگر فرد خارجی ای بخواهد در دانشگاه های خصوصی ترکیه در مقطع کارشناسی تحصیل نماید باید تقریبا ۸۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ دلار هزینه کند.
البته شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه نیز فراهم می باشد که دانشجویان می توانند با بورسیه تحصیلی ترکیه هزینه های خود را به شدت کاهش دهند که در مقاله ای جدا کاملا درباره آن صحبت کرده ایم.

لازم به ذکر است که برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایید ابتدا نیاز است که در آزمون SAT شرکت نمایید و نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید. ما برای راحتی هرچه بیشتر شما منابع آزمون sat را آماده کرده ایم.

قبولی در آزمون sat

همچنین برای اینکه بتوانید در آزمون اس ای تی قبولی خود را تضمین کنید می توانید همین حالا با مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه | اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

برخلاف مقطع کارشناسی ، در مقطع کارشناسی ارشد شما نیازی ندارید که آزمون جامع بدهید بلکه دانشگاه های ترکیه خودشان به صورت مجزا آزمون هایی را برگزار می کنند که باید در آنها شرکت کنید و مجوز ورود به این دانشگاه ها را کسب کنید.
این آزمون ها ۲ بار در سال برای علاقه مندان برگزار می شود و علاقه مندان می توانند در زمان های مشخص هر یک از دانشگاه ها در این آزمون ها و در رشته مورد علاقه خود شرکت نمایند.

معمولا در مقطع کارشناسی ارشد بدین گونه است که هر رشته ظرفیت مشخصی را در دانشگاه مورد نظر دارد ، پس شما باید سعی کنید جزو نفرات برتر این آزمون ها باشید تا در آن دانشگاه حضور داشته باشید.
به عنوان مثال اگر رشته معماری دانشگاه استانبول ۳۰ نفر ظرفیت داشته باشد شما باید بتوانید علاوه بر کسب حداقل نمره قابل قبول در بین ۳۰ نفر برتر آزمون قرار بگیرید تا بتوانید در این دانشگاه تحصیل نمایید.

در مورد هزینه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیز باید بگوییم که نسبت به دانشگاه ها متفاوت خواهد بود. بدین صورت که شما می توانید هم دانشگاه های ترکی زبان تحصیل نمایید که تدریس در این دانشگاه ها به زبان ترکی می باشد و یا می توانید در دانشگاه هایی ثبت نام نمایید که تدریس در آنها به زبان انگلیسی صورت می پذیرد.

هزینه دانشگاه های ترکی زبان در این مقطع برای اتباع خود کشور ترکیه تقریبا ۷۵ تا ۲۶۰ دلار می باشد که این قیمت برای اتباع خارجی ترکیه تقریبا ۲۳۰ تا ۷۸۰ دلار خواهد بود. همچنین این هزینه برای دانشگاه هایی که به صورت انگلیسی تدریس بیان می کنند برای اتباع خود کشور ترکیه هزینه ای ۱۶۰ تا ۵۵۰ دلاری و برای اتباع خارجی آن هزینه ای در حدود ۴۶۰ تا ۱۶۰۰ دلار خواهد داشت.
دانشجویان خارجی کشور ترکیه برای گذراندن و تامین مخارج مالی خود می توانند در هفته ۲۰ ساعت را مشغول به کار شوند که این مدت زمان می تواند تا حد بسیار زیادی هزینه های دانشجویان را تامین کند.

دانشجویانی که به زبان ترکی استانبولی نیز آشناییت داشته باشند بسیار راحت کار پیدا خواهند کرد و دغدغه شغلی نخواهند داشت. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید در طول مدت زمانی که مشغول به کار هستند ۲۰ تا ۳۰ واحد درسی دانشگاه مربوط را بگذرانند.

اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع دکترا

دانشجویانی که  قصد تحصیل در مقطع دکترا در کشور ترکیه را دارند باید در زمان های مشخصی از سال برای پذیرش دانشگاه های مورد نظر خود اقدام نمایند. معمولا زمانی که به صورت طبیعی دانشجو می تواند برای پذیرش اقدام نماید ماه های اکتبر و ژانویه می باشد.

یکی از مواردی که هموراه در پذیرش دانشجو در مقطع دکترا مهم می باشد تسلط دانشجو بر زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان باید برای اینکه گواهی زبان خود را نزد دانشگاه برند باید در آزمون ALES شرکت نمایند.

نمره این آزمون بین ۰ تا صد می باشد و برای اینکه دانشجوی متقاضی بتواند در دانشگاه های ترکیه پذیرش خود را بگیرید باید در این آزمون حداقل نمره ۵۰ را گرفته باشد. در صورتی که دانشجو نمره ای کمتر از این را کسب کند یا بر زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد می تواند در کلاس های زبان انگلیسی که در ترکیه برگزار می شود شرکت کند و مدرک خود را از کالج های زبان انگلیسی ترکیه دریافت کند.

البته مورد دیگری نیز در رابطه با هموطنان ترک نشین عزیزمان وجود دارد که به دلیل تشابهت زبان بسیار زیاد بین هموطنان ترک و آذری زبانمان با ترکیه استانبولی این عزیزان می توانند با تقویت زبان ترکی استانبولی خود در ترکیه مشغول به تحصیل شوند.

 

تعداد واحدهایی که دانشجوی متقاضی دکترا باید در دوره دکتری خود بگذارند ۲۴۰ واحد می باشد که در این مدت که دوسال می باشد دانشجو هم باید واحدهای خود را بگذارند و هم باید در سمینارها و آزمون های متفاوتی شرکت نماید. در نهاین نیز باید بر روی مقاله دکترای خود نیز کار کرده و آن را به پایان رساند.

هزینه ها برای فردی که می خواهد در مقطع دکتری در کشور ترکیه تحصیل نماید ، در دانشگاه های دولتی ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار در سال و برای دانشگاه های خصوصی ۵۵۰۰ تا ۱۷۵۰۰دلار در سال می باشد.

لازم به ذکر است که همانند سایر دانشگاه های بزرگ دنیا دانشجو برای اینکه بتواند در مقطع دکتری تحصیل نماید باید درخواست خود را به دانشگاه مورد نظرش ارسال کند و منتظر پاسخ از طرف دانشگاه باشد.

یکی از مواردی که باید دقت کرد این موضوع است که برای برخی از دانشگاه ها نمی توان به صورت مستقیم درخواست ارسال کرد و باید از طریق یک سوپروایزر یا همان استاد راهنما اقادام کرد که معمولا کار آسانی نیست و این امر زمانی محقق می شود که دانشجو دارای تحقیقات علمی معتبر باشد که استاد راهنما تمایل به راهنمایی و قبول پذیرش وی داشته باشد.

لیست دانشگاه های ترکیه

نام دانشگاهشهر واقع شده دانشگاهسال تاسیس دانشگاه
دانشگاه آنکاراآنکارا۱۹۴۶
دانشگاه هنرهای زیبا آنکاراآنکارا۲۰۱۷
دانشگاه علوم اجتماعی آنکاراآنکارا۲۰۱۳
دانشگاه قازیآنکارا۱۹۸۲
دانشگاه حاجت تپهآنکارا۱۹۶۷
دانشگاه فنی خاورمیانهآنکارا۱۹۵۶
دانشگاه Yıldırım Beyazıtآنکارا۲۰۱۰
دانشگاه Atılımآنکارا۱۹۹۷
دانشگاه Akdenizآنتالیا۱۹۸۲
دانشگاه علاء الدین کیکوبات آلانیا (Alanya Alaaddin Keykubat )آنتالیا۲۰۱۵
دانشگاه Boğaziçiاستانبول۱۸۶۳
دانشگاه گالاتاسرای (Galatasaray)استانبول۱۹۹۴
دانشگاه Medeniyet استانبولاستانبول۲۰۱۰
دانشگاه فنی استانبولاستانبول۱۷۷۳
دانشگاه استانبولاستانبول۱۴۵۳
دانشگاه Marmaraاستانبول۱۸۸۳
دانشگاه هنرهای زیبا Mimar Sinanاستانبول۱۹۸۲
دانشگاه Dokuz Eylülازمیر۱۹۸۲
دانشگاه اژهازمیر۱۹۵۵
دانشگاه İzmir Institute of Technologyازمیر۱۹۹۲

در بالا برخی از دانشگاه های مطرح ترکیه را معرفی کرده ایم که می توانید از این لیست برای انتخاب دانشگاه مورد نظر خود راهنمایی بگیرید. باید در نظر داشته باشید که برای تحصیل در کشور ترکیه ابتدا باید دانشگاه خود را انتخاب کنید و بعد از آن اقدام به مهاجرت نمایید.

برای برخی ممکن است قرارداشتن در یک شهر اولویت بیشتری نسبت به دانشگاه داشته باشد ، برای برخی نیز ممکن است دانشگاه ملاک و انتخاب اول باشد ، به هرحال طبق اولویت بندی خود می توانید داتشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

نا امنی های کشور ترکیه و خطرات آن

اعزام دانشجو به ترکیه و ناامنی

 احتمالا شما نیز در اخبار و یا شبکه های اجتماعی شنیده اید که ترکیه دچار ناامنی شده است و گروهک های تروریستی در این کشور اقدام به کارهای خطرناک کرده اند. این موضوع باعث شده است تا بسیاری تصور کنند که ترکیه دیگر کشوری امن برای تحصیل نمی باشد.

اما باید بگوییم اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید باید این را بدانید ناامنی در همه ی کشورهای جهان وجود دارد و احتمال اینکه بخواهد چنین اتفاقاتی در ترکیه بیفتد و دولت ترکیه هیچ عملی انجام ندهد همانند این است که بگوییم احتمال دارد کره ماه به زمین برخورد کند

بسیاری از دانشجویان اعزامی ما به ترکیه هم اکنون و پس از اتمام تحصیلات خود در کشور ترکیه مشغول به کار شده اند و در این نابسامانی هایی که صحبتش می شود توانسته اند زندگی خوبی را برای خود دست و پا نمایند

پس توصیه ما این است اخبار کذایی رو کنار گذاشته و اگر سوالی در این مورد دارید با کارشناسان و افرادی که در این کشور زندگی می کنند مطرح نمایید و به حرف همه درباره آینده خود بسنده نکنید.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم تا مطالب راجب اعزام دانشجو به ترکیه را با هم به صورت کامل بررسی کنیم . این مقاله در روزهای آتی کامل تر خواهد شد و مواردی همچون اعزام دانشجو در مقطع دکترا ، دانشگاه های برتر کشور ترکیه برای تحصیل و … به آن اضافه خواهد شد.

در نهایت باید بگوییم مجموعه آرتان بورس تاپ به عنوان یکی از بزرگترین دپارتمان های موجود اعزام دانشجو به ترکیه می تواند به تمامی سوال های شما پیرامون اعزام دانشجو به ترکیه پاسخ دهد. شما می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان قبل از اعزام خود از ما سوالاتتان را جویا شوید تا به امن ترین و بهترین حالت ممکن تحصیل خود در دانشگاه های ترکیه را تضمین نمایید.

2 دیدگاه

 • سعید پاکزاد
  پاسخ دسامبر 11, 2019 در 5:45 ب.ظ

  والا من که خیلی دوس دارم ترکیه درس بخونم ولی مشکلی به نام سربازی صد راهمه.
  اگه راهی برای دور زدن این مشکل هست ممنون میشم راهنمایی کنید .

  • moshaversite
   پاسخ ژانویه 8, 2020 در 10:58 ب.ظ

   سلام، می‌توانید بدون اتمام دوره سربازی برای ادامه تحصیل در ترکیه اقدام کنید، برای اطلاع بیشتر با مشاوران در تماس باشید، ممنون

دیدگاه خود را بنویسید