a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09214640035

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

بازیگری در ترکیه

رشته بازیگری در ترکیه

نیازی نیست در مورد محبوبیت تحصیل بازیگری در ترکیه صحبت کنیم، وقتی که تیتر بسیاری از دوره ها و برنامه های آموزشی معتبر در زمینه تحصیل بازیگری به کشور ترکیه برمی گردد. از طرف دیگر تحصیل بازیگری و رشته تئاتر در دانشگاههای ترکیه باعث رسیدن به فرصت های شغلی عالی در این کشور می شود. برای تمام فارغ التحصیلان، زمینه ی دیده شدن و کار در پروژه های جهانی فراهم خواهد شد. اگر به تحصیل رشته بازیگری در ترکیه علاقه دارید اما نمی دانید چگونه و از کجا باید شروع کنید با گروه آرتان بورس همراه شوید. در این مقاله شرایط و اطلاعات ضروری در مورد رشته بازیگری را برایتان ارائه داده ایم و تعدادی از بهترین آکادمی ها و دانشگاههای ترکیه برای این رشته را معرفی خواهیم کرد.

رشته بازیگری در ترکیه چگونه است؟

محبوبیت تحصیل بازیگری در ترکیه برای متقاضیان ایرانی از آنجایی ناشی می شود که از حجم محدودیت ها کاسته می شود و با مدرک بین المللی که به آنها اعطا می شود می توانند به عرصه ی گسترده تر اروپا و آمریکا راه پیدا کنند. واحدها و دروسی که در رشته بازیگری ارائه می شوند اصولی و کاملا منطبق با حرفه تئاتر هستند. مثلا در دانشکده هنر دانشگاه کادیرهاس، دپارتمان تئاتر و بازیگری در سال ۲۰۰۶ تاسیس شده است و جوان ترین دپارتمان دانشگاه به حساب می آید. در این دانشگاه یک دوره لیسانس بازیگری به دانشجوها ارائه می شود و در پایان آنها با مدرک لیسانس هنر فارغ التحصیل می شوند.

دانشجویان رشته بازیگری در ترکیه با آموزش و یادگیری اصول پایه و مبانی بازیگری، دوره تحصیل خود را آغاز می کنند. سپس بر روی یک زمینه خاص زوم می کنند و به طور تخصصی در آن زمینه کار خواهند کرد. از جمله بازیگری، فیلمنامه نویسی، کارگردانی، مدیریت تئاتر و … . نکته ی بارز در مورد تحصیل بازیگری ترکیه این است که در برنامه و سیاست آموزشی هدف را این در نظر گرفته اند که دانشجو باید برای ورود و بازی کردن در عرصه ی جهانی مهارت و دانش کافی را داشته باشد و این خیلی خوب است.

اگر به تحصیل در رشته های پرطرفدار ترکیه علاقه مند هستید، پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید: پزشکی در ترکیه چند سال است

چگونه در ترکیه بازیگر شویم

هدف از تحصیل بازیگری در ترکیه این است که بازیگران توانمندی تربیت شوند و نقش شخصیت های مختلف را با حرکات حرفه ای و آگاهانه بدن خود (conscious use of body) ایفا کنند. فارغ التحصیلان بعد از تحصیل این رشته می توانند به طور مستقل به مجری گری و بازیگری بپردازند. یا اینکه در کارهای تیمی و با کارگردان ها به ایفای نقش کنند و یا با دیگر هنرمندان و شاخه های هنری به فعالیت بپردازند. بهتر است که دانشجویان رشته تئاتر و بازیگری به خوبی با دانشجویان صحنه نگاری و صحنه آرایی در دانشگاه در ارتباط باشند.

مزیت تحصیل بازیگری در ترکیه این است که یک جو هنری و رقابتی سالم در دانشگاههای این کشور برقرار است. واحدهای تئوری در کنار واحدهای عملی و برگزاری سمینارها و ورکشاپ های بازیگری همه فرصتی برای پیشرفت دانشجویان بازیگری هستند. در دانشگاهی مانند دانشگاه یدی تپه که دانشکده هنر آن از سال ۱۹۹۶-۱۹۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده، رشته بازیگری در یک دوره چهارساله ارائه می شود و تمرین های صدا-نفس، آموزش سخنرانی، بازیگری، بداهه گویی و … را با دانشجویان کار می کنند.

تست بازیگری در ترکیه

مانند آزمون های عملی موسیقی، معماری و خوانندگی، تست بازیگری در ترکیه شرط بسیار مهم برای پذیرش در موسسات دانشگاهی و آکادمی هاست. این ویژگی تمام رشته های هنری است. شما باید کاملا از نظر بدنی و زبانی برای شرکت در تست بازیگری آمادگی داشته باشید. برای همین توصیه می کنیم حتما به طور خودجوش به تمرین کنید و از خودتان تست بگیرید. در اینجا چند نمونه تست بازیگری در ترکیه را برای تمرین آورده ایم که می توانید استفاده کنید:

 • نقش کسی را بازی کنید که کوهنوردی کرده و به بالای قله رسیده و از آن بالا نفس نفس به پایین نگاه می کند.
 • نقش یک ورزشکار را بازی کنید که حساس ترین بازی را پیش رو دارد و درست ۵۰ دقیقه قبل از مسابقه خبر مرگ عزیزترین فردش را می شنود. اما شما وارد زمین می شوید و نگاه و امید همه به شماست.
 • یک خبر خیلی خوب به شما داده اند و بسیار خوشحال هستید اما جایی هستید که نباید خیلی داد بزنید.

هزینه تحصیل بازیگری در ترکیه

هزینه تحصیل رشته بازیگری در ترکیه بسیار مطلوب و بصرفه است. فرصت بودن در دانشگاههای کم هزینه ترکیه سبب شده که بسیاری از دانشجوها جذب دانشگاههای مختلف آن شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد. این هزینه می تواند حداقل از ۵۰۰ دلار تا ۱۵۰۰ دلار ادامه داشته باشد. اگر رشته بازیگری را به زبان ترکی بخوانید مطمئنا هزینه های کمتری نسبت به زبان انگلیسی برای شما خواهد داشت.

نکته مهم: شهریه دانشگاه های خصوصی از دانشگاه های دولتی بیشتر است. شهریه این دانشگاه ها در رشته بازیگری از ۴۰۰۰ دلار شروع شده و می تواند تا ۱۰۰۰۰ دلار هم ادامه داشته باشد.

شرایط بازیگری در ترکیه

بهترین دانشگاه بازیگری در ترکیه

اگر قصد تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه را دارید، بهتر است با دانشگاههای مطرحی که این رشته هنری را ارائه می دهند آشنا شوید. همه ما نام دانشگاه هنر استانبول را زیاد شنیده ایم؛ اما تعدادی از دانشگاهها و آکادمی های هنر در ترکیه هستند که در سطح ملی و جهانی مطرحند. از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه کوچ در استانبول
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه کادیرهاس
 • دانشگاه سابانجی در استانبول
 • دانشکده هنر و طراحی در ازمیر
 • دانشگاه مارمارا در استانبول
 • دانشگاه حاجی تپه در آنکارا
 • دانشگاه اژه در ازمیر
 • دانشگاه معمار سینان
 • دانشگاه یدی تپه

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته های هنری بلاخص بازیگری و سینما دانشگاه های زیر هستند:

 • رتبه اول: دانشگاه کادیرهاس (زبان های تحصیلی: ترکی و انگلیسی، شهریه: ۱۲۰۰۰ دلار، شرط پذیرش: حداقل نمره ۱۰۰۰ از ۱۶۰۰ آزمون SAT)
 • رتبه دوم: دانشگاه باغچه شهیر: (زبان های تحصیلی: ترکی و انگلیسی، شهریه: ۷۹۰۰ دلار (کارشناسی)، ۱۲۰۰۰ دلار (کارشناسی ارشد)، ۴۰۰۰۰ دلار (دکتری))
 • رتبه سوم: دانشگاه شهیر استانبول: (زبان های تحصیلی: ترکی و انگلیسی، شهریه: ۴۵۰۰ دلار (ترکی)، ۶۰۰۰ دلار (انگلیسی)، شرط پذیرش: ارائه نمرات آزمون SAT و یا ACT)
 • رتبه چهارم: دانشگاه اقتصاد ازمیر: (زبان های تحصیلی: انگلیسی، شهریه: ۸۵۰۰ دلار، شرط پذیرش: حداقل نمره ۱۰۰۰ از ۱۶۰۰ آزمون SAT)
 • رتبه پنجم: دانشگاه یدیتپه (زبان های تحصیلی: ترکی و انگلیسی، شهریه: ۱۰۵۰۰ دلار، شرط پذیرش: حداقل نمره ۹۶۰ از ۱۶۰۰ آزمون SAT، حداقل نمره دیپلم برای ایرانیان ۱۴ می باشد)

کلاس بازیگری در ترکیه

آیا می خواهید در دوره های معتبری که در زمان های خاص در آکادمی های ترکیه برگزار می شوند شرکت کنید؟ رشته تئاتر و سینما در ترکیه مرزهای یادگیری را جابجا کرده اند و از همان دوران مدرسه آغاز می شوند. از جمله مواردی که در کلاس بازیگری در ترکیه بر روی آنها حسابی کار می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حرکات بدن: تمرین های بدنی و ورزش های تعریف شده در برنامه تحصیل تئاتر و بازیگری وجود دارد، چون یک بازیگر در مقام یک هنرمند فعال باید توان بدنی بالا و منعطفی داشته باشد.
 • صدا: صدا خیلی مهم است. بازیگر باید در زمینه تولید صدا و ایجاد حالات مختلف صدایی و آوایی مهارت بالایی داشته باشد.
 • کار کردن با اشیا و وسایل: دقت کرده اید بعضی بازیگران نمی توانند یک ماشین خاص را برانند، یا در نقش شمشیرزن هستند اما در جنگیدن با شمشیر مهارت ندارند؛ برای همین در دوره های تحصیل بازیگری در ترکیه بر روی توانایی بازیگران در کار کردن با وسایل تمرکز می شود.
 • شرکت کردن در موقعیت های پیچیده و ایجاد شخصیت های مستقل در هر بار که نقش جدیدی را بازی می کنند.

بازار کار بازیگری در ترکیه

بر کسی پوشیده نیست که رشته بازیگری در ترکیه یکی از پردرآمدترین رشته هاست. در داخل کشور خودمان نیز همینطور است. دو مسئله ی خیلی مهم در مورد درآمد بازیگری وجود دارد. یکی اینکه قرارداد بازیگری بسته به توان و تجربه شما متفاوت است. ما در سینما بازیگرهای با درآمد کم و بازیگرهای با درآمد بالا داریم. با تحصیل در رشته بازیگری قطعا می توانید در دسته اول این بازیگرها قرار بگیرید. در ترکیه، بازیگران جزو قشر مرفه و ثروتمند جامعه هستند.

برای اینکه بتوانید یک شغل با درامد ایده آل پیدا کنید، حتما به داشتن تجربه و در عین حال گذراندن دوره های آکادمیک توجه داشته باشید. سابقه بازی کردن در فیلم به تجربه شما اضافه میکند. کم کم تمام این تجربیات، به یک رزومه عالی تبدیل می شوند. این روزمه است که به مرور زمان به درآمدزایی بیشتر شما کمک خواهد کرد.

بازیگری در ترکیهدرآمد بازیگری در ترکیه

پیش از شروع این بخش، پیشنهاد میکنیم ابتدا مقاله درآمد در ترکیه را مطالعه کنید. یک فارغ التحصیل رشته هنری تئاتر از دانشگاه که تحت عنوان شغل بازیگر وارد بازار کار می شود با تجربه ۱ تا ۳ سال، به طور میانگین ۹۵۱۸۲ لیره در سال حقوق خواهد داشت. بازی کردن در تلویزیون کم درآمدتر از سینما است. بعنوان مثال، برای بازی کردن در تلویزیون میانگین درآمد سالانه به ۸۲۹۳۰ لیره کاهش پیدا می کند. این مقدار برای یک بازیگر با هشت سال تجربه به ۱۱۹۰۹۲ لیره در سال خواهد رسید. به طور کلی می توان گفت حداقل درآمد بازیگری در ترکیه ۶۸۳۰۴ لیره، حداکثر آن ۱۱۹۰۹۲ لیره و میانگین آن ۹۶۱۸۲ لیره در سال است.

با این اوصاف یک بازیگر آماتور به طور میانگین ۴۶ لیره در ساعت و یک بازیگر ماهر ۲۹۲۲ لیره درساعت درآمد دارد. پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۵، درآمد بازیگری در ترکیه ۴۶% رشد خواهد داشت. بنابراین مقدار میانگین درآمد به ۱۳۸۹۴۹ لیره در سال می رسد. در سالهای اخیر درآمدزایی این رشته رشد تصاعدی داشته است. البته در نظر داشته باشید که این حقوق کاملا متناسب با تحقیقات صورت گرفته است و می تواند خیلی بیشتر و یا خیلی کمتر از این مقدار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل بازیگری در ترکیه و آزمون های ورودی آن با کارشناسان ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

76 دیدگاه

 • فاطمه .s پاسخ اکتبر 23, 2020 در 11:56 ب.ظ

  Merhaba, maddi durumumuzdan dolayı Türkiye’de oyuncu olabilir miyiz görmek istedim?

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 24, 2020 در 6:36 ب.ظ

   سلام دوست عزیز لطفا سوالتون رو به زبان فارسی بیان کنید ممنونم

 • fatima پاسخ اکتبر 26, 2020 در 3:31 ب.ظ

  سلام
  چطوری با داشتن مدرک بین المللی بازیگری که در ایران کسب کردیم باید وارد سینمای ترکیه بشیم؟یا کسی که در زمینه فرش فعالیت حرفه ای و قوی داره میتونه از طریق رشته فرش اقامت کاری بگیره و همزمان در سینمای ترکیه مشغول بشه؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 26, 2020 در 6:05 ب.ظ

   سلام دوست عزیز برای اشتغال در حرفه ی بازیگری و کسب اقامت میتونید با ثبت نام در آژانس های بازیگری ترکیه، در صورت داشتن استعداد ، تلاش و علم کافی به خواسته یخود برسید.

 • fatima پاسخ اکتبر 26, 2020 در 3:33 ب.ظ

  یا فقط همون مدرک بین المللی بازیگری اکتفا میکنه برای اقامت کاری؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 26, 2020 در 6:06 ب.ظ

   مدارک تحصیلی و فنی حرفه ای تاثیر مستقیم در اقامت ندارند.

 • Aydin saeedi پاسخ اکتبر 30, 2020 در 1:47 ب.ظ

  سلام
  اين كه ميگن بازيگري در تركيه مثل ايران است و پر از باند و مافيا كثافت كاري است و براي ورود به اين عرصه بايد دست به كاراي كثيفي بزني درسته ؟

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 6:52 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، در تمام دنیا و در تمامی حوزه ها همواره و هم زمان راه کارهای مثبت و منفی وجود دارد، مطمئنا تلاش و پشت کار بهترین راه دست بابی به آرزوهایتان خواهد بود، همیشه راه درست وجود دارد، مثل تحصیل و فعالیت های هنری

 • فاطمه پاسخ نوامبر 5, 2020 در 10:45 ق.ظ

  سلام اگر در ایران آموزش کافی برای بازیگری دیده باشی
  و بخواهی در ترکیه بازیگر بشی اولین کاری که باید انجام بدم چیه؟

 • مصطفی ترکمان پاسخ نوامبر 6, 2020 در 4:14 ب.ظ

  سلام اگه در تر کیه بازیگر بسم واقامت بگیرم دیگه حق ورد به ایران ندارم

 • soheil پاسخ نوامبر 11, 2020 در 6:34 ب.ظ

  من سهیل هستم میخوام در ترکیه بازیگری کنم اقامت هم دارم چگونه میشه بازیگر شد با اینکه مدرکش را نداریم و هم اینکه چند ماه طول میکشه معروف شیم مثل نسرین جواد زاده یا ادا اجه

  • Sara پاسخ نوامبر 27, 2020 در 11:54 ب.ظ

   سلام
   شما چجورى اقامت تركيه گرفتين؟

 • soheil پاسخ نوامبر 12, 2020 در 10:30 ق.ظ

  بعدش وقتی مدرکش را گرفتیم به طور حرفه ای وارد بازیگری و سینما میشویم یا نه هنورم کار داره

 • کیمی بابک پاسخ نوامبر 18, 2020 در 9:37 ق.ظ

  می‌خوام بدونم میتونیم تا دیپلم یا فوق دیپلم را در ایران بخونیم و بقیشو در ترکیه

 • Kimiya پاسخ نوامبر 18, 2020 در 9:40 ق.ظ

  یا اینکه من می‌خوام زودتر وارد این حرفه بشم میتونم در کنار درس بازیگریم تست بازیگری بدم و زودتر وارد این حرفه بشم

 • راحیل زارعی پاسخ نوامبر 22, 2020 در 1:33 ب.ظ

  اگر من بخواهم بازیگر شم باید چه خصوصیاتی داشته باشم مثلاصورتم چاق باشه یالاغر یا وزنم چقدر باشه

 • Yasaman پاسخ نوامبر 22, 2020 در 3:18 ب.ظ

  سلام من می خواستم بدونم شما اطلاع دارین کدام یک از بازیگران ترکیه کلاس بازیگری دارند و بازیگری درس می دهند؟

 • Saghar Jafari پاسخ نوامبر 22, 2020 در 4:43 ب.ظ

  ببخشید میشه شرایط بورسیه شدن توی دانشگاه های تئاتر و بازیگریه ترکیه رو بگید؟

 • علیرضا سبزپور پاسخ نوامبر 25, 2020 در 2:49 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من اگه بخوام در ترکیه بازیگر بشم باید چگونه وارد این رشته بشم واز کجا شروع کنم …من که زبان ترکی بلد نیستم حتما باید در ایران زبان ترکی یاد بگیرم یا اینکه در ترکیه هم میتونم زبان یاد بگیرم…بعد یه سوال دارم توی ترکیه در دانشگاه ها یا کلاس های بازیگری معلم ها و استاد هایی هستند که فارسی بلد باشن. بعد کسی که ترکی بلد نیست زبان اون هارو چگونه بفهمه …ممنون میشم اگه کامل بهم توضیح بدید چون هرچی او بالارو خوندم نفهمیدم …ممنون

 • علیرضا سبزپور پاسخ نوامبر 25, 2020 در 2:56 ق.ظ

  سلام اگه زبان ترکی بلد نباشیم اونجا میتونیم یاد بگیریم یا اینکه حتما تو ایران باید یاد بگیریم یا اینکه تو دانشگاه یاد میگیریم …بعد اونجا کسایی هستند که فارسی بلد باشن …کسی که ترکی بلد نیست زبان اونهارو چگونه بفهمه

 • علیرضاسبزپور پاسخ نوامبر 25, 2020 در 11:13 ب.ظ

  سلام از ایران چگونه میتونم وارد ترکیه بشم و وارد دنیای بازیگری بشم باید حمتما بورسیه داشته باشم یا جور دیگه هم میشه

 • Bahar پاسخ نوامبر 29, 2020 در 6:26 ب.ظ

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم اگر شخصی توی ایران بازیگر بوده باشه و به ترکیه مهاجرت کنه و بخواد اونجا بازیگری رو ادامه بده مشکلی براش پیش نمیاد یعنی از سمت ایران مشکلی به وجود نمیاد؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Bahar پاسخ نوامبر 30, 2020 در 2:55 ب.ظ

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم اگر شخصی توی ایران بازیگر بوده باشه و به ترکیه مهاجرت کنه و بخواد اونجا هم بازیگر بشه مشکلی براش پیش نمیاد یعنی از طرف ایران مشکلی به وجود نمیاد؟

 • Bahar پاسخ دسامبر 4, 2020 در 7:39 ب.ظ

  سلام و خسته نباشد می خواستم بپرسم میشه همزمان در یک دانشگاه دو تا رشته متفاوت خواند بعد برای بازیگری آزمون چی باید بدیم برای ورود به دانشگاه و بعد اینکه درس تمام شد سریع کارتو در هنر شروع می کنی یا باید یه کاری انجام بدیم

 • فاطمه پرنیان پاسخ دسامبر 8, 2020 در 10:43 ب.ظ

  سلام خسته نباشید با مدرک بین المللی تئاتر میشه تو ترکیه هم بازیگری رو ادامه داد یا نه؟

 • ❤️ پاسخ دسامبر 11, 2020 در 10:08 ق.ظ

  سلام من زهرا هستم امسال هم انتخاب رشته دارم میخوام بازیگری انتخاب کنم.
  چجوری باید ایران بازیگری انتخاب کنم بعد در ترکیه بازیگر شم؟

 • Phati پاسخ دسامبر 12, 2020 در 9:50 ق.ظ

  سلام شما منبعی رو نمیشناسید ک ما بتونیم از اون طریق به ترکیه بریم یا باید قبل از رفتن به اونجا چیکار کنیم؟!

 • آریان ظریفی پاسخ دسامبر 13, 2020 در 12:00 ق.ظ

  سلام ممنون میشم جواب بدید اگر من در ایران نمونه کار و مدرک و استعداد داشته باشم در ترکیه بدون اینکه وارد دانشگاه بشم میتونم بازیگر شم میشه شرایتش رو بگید ممنون میشم

 • Nazanin پاسخ دسامبر 25, 2020 در 5:18 ب.ظ

  سلام وقت بخیر… من میخواستم بدونم وقتی زبان ترکی و بلد نیستیم میشه توی دانشگاه به زبان فارسی حرف زد؟ و اینکه از طرف کنکور میشه در ترکیه قبول شد یا حتما باید بورسیه شیم⁦😕

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 30, 2020 در 6:40 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   شما برای گرفتن پذیرش دانشگاه های ترکیه راهکارهای متفوتی دارید که یکی از آنها بورسیه و راه های دیگری مثل آزمون یوس و ست و همینطور پذیرش بدون کنکور است، در ضمن در صورت نداشتن مهارت زبان شما میتوانید یکسال در دوره ی کالج برای آمادگی زبان شرکت کنید

 • mohadese8111 پاسخ دسامبر 31, 2020 در 3:03 ب.ظ

  سلام ،خسته نباشید
  یه سوالی در ارتباط بازیگری تو ترکیه ازتون داشتم
  اگه رشتم بازیگری نبوده باشه و تو ترکیه ام قصد تحصیل این رشته رو نداشته باشم ولی کامل زبان ترکی رو بلد باشم و بتونم روان صحبت کنم شانس گرفتن نقش تو ترکیه رو دارم؟ منظورم اینه که یک راست توی آژانسای بازیگری برای نقش ثبت نام کنم؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 1:36 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   برای خیلی از رشته های هنری تحصیلات آکادمیک نیاز نیست یعنی تحصیل یکی از راه های فراگیریه.

 • hdy پاسخ دسامبر 31, 2020 در 7:01 ب.ظ

  تست بازیگری در ترکیه محدودیت سنی داره کلا بازیگری در ترکیه محدودیت سنی داره ؟؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 1:31 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   فکر نکنم هیچ جای دنیا برای بازیگری محدودیت سنی وجود داشته باشه

 • Dorsa پاسخ دسامبر 31, 2020 در 8:55 ب.ظ

  سلام ما اگر زبان ترکی رو کامل هم مسلط باشیم که حرف زدنمون مثل ترکیه ای ها اصیل نمیشه
  آیا مشکلی پیش میاد؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 2:57 ب.ظ

   سلام دوست عزیز سوال شما مشخص نیست ، اما اگر در رابطه با بازیگری میفرمایید خیر، همه چیز با تکرار و ممارست شدنی است.

 • Dorsa پاسخ دسامبر 31, 2020 در 8:59 ب.ظ

  سلام ما اگر کامل به زبان ترکی مسلط هم باشیم نمیتونیم مثل یه ادم ترکی لحجه اصلیشون داشته باشیم
  آیا مشکلی پیش میاد؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 11:41 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   تسلط به لهجه ی ترکی یا هر کار دیگری نیاز به تکرار و ممارست دارد.

 • امیر مقدم پاسخ ژانویه 6, 2021 در 8:42 ب.ظ

  سلام من اهل ایرانم و میخوام بازیگر بشم تو ترکیه
  ولی هزینه های دانشگاه خیلی زیاده
  بدون رفتن به دانشگاه میشه بازیگر شد تو ترکیه
  به زبان ترکی مسلط هستم
  چیکار باید بکنم تا برم ترکیه بازیگر بشم بدون رفتن به دانشگاه؟؟

 • مهدی شهبازی پاسخ ژانویه 9, 2021 در 4:21 ب.ظ

  سلام من یه سوال داشتم این بود که:
  من به بازیگری در ترکیه علاقه زیادی دارم و اگر رشته تئاتر هم انتخاب کنم از نظر شما راه سختی در پیش دارم؟ و حتما باید نام فامیلیم را عوض کنم؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 10, 2021 در 11:30 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   برایس موفقیت در هر رشته ای نیاز به تلاش و پشتکار بسیار است و برای هیج کاری نیاز به تغییر نام خانوادگی نیست

 • کیوان درخشی پاسخ ژانویه 15, 2021 در 1:30 ب.ظ

  سلام.وقت بخیر.کیوان درخشی هستم.از ایران.استان گلستان.
  ۳تامدرک بازیگری(مبتدی.پیشرفته.حرفه ای).دارم.
  ۴تافیلم کوتاه بازی کردم.درتهران.
  سریال بازی کردم.درتهران.
  فیلم های کوتاه بنده با کارگردانی استاد های بزرگی بوده.
  کلاسهای استاد امین تارخ رو گذروندم.
  دوره های نویسندگی و فیلم نامه نویسی رو گذراندم.
  خاستم شرایط بازی در ترکیه رو بدونم.ممنون

  • artanadmin پاسخ ژانویه 24, 2021 در 4:57 ب.ظ

   با سلام و درود شما میتوانید در دوره های بازیگری شرکت کنید یا در دانشگاه رشته مربوطه رو تحصیل کنید.
   باتشکر.

 • Aylin. Mirzaii پاسخ ژانویه 15, 2021 در 6:31 ب.ظ

  سلام خسته نباشی ممنون میشم پاسخ من را بدید
  من اگر بخوام در کلاس های بازیگری در ترکیه شرکت کنم معمولا چند سال یه ماه زمان میبره؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 11:32 ق.ظ

   سلام
   دوره های بازیگری از حدودا ۳ ماه تا ۱۲ ماه می باشد.

 • Aylin. Mirzaii پاسخ ژانویه 15, 2021 در 7:06 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ممنون میشم پاسخ من را بدید
  من به زبان ترکی مسلط هستم اگر بخوام در ترکیه در کلاس های بازیگری شرکت کنم میشه بگید حدودا چقدر زمان میبره این دوران؟
  یک سال؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 11:30 ق.ظ

   سلام برای رشته بازیگری هم میتوانید در دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل بشید و هم میتوانید در دوره های بازیگری شرکت کنید. این دوره ها حدود چند ماه ( ۳ تا ۱۲ ماه ) می باشد. هزینه این دوره ها نیز کمتر از شهریه دانشگاه ها می باشد . شهریه این دوره ها از ۳۰۰ لیر تا ۳۳۰۰ لیر می باشد.

 • مبیناحیدری پاسخ ژانویه 17, 2021 در 3:08 ق.ظ

  سلام من میخوام بازیگرترکیه بشم باید چیکارکنم مثلا روز اولی که رفتم من ازکجا باید پول بیارم برم دانشگاه یاخونه بخرم

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 5:54 ب.ظ

   سلام دوست عزیز سوال شما اصلا واضح نبود
   پیشنهاد میشود اگر سرمایه مالی خوبی ندارید به ترکیه سفر نکنید.

 • کیوان درخشی پاسخ ژانویه 17, 2021 در 10:08 ق.ظ

  سلام.وقت بخیر.من مجددا پیام میدم خدمتتون.
  من کیوانم.از ایران.استان گلستان.۳تامدرک بازیگری حرفه ای دارم.دوره های نویسندگی وفیلم نامه نویسی رو کامل گذراندم.۴تا فیلم کوتاه بازی کردم در تهران.با کارگردانی استادان بزرگی چون استاد تارخ.استاد بوریان.استاد رجایی مقدم.
  سریال هم بازی کردم.برای پخش استانی.
  فیلم سینمایی هم بازی کردم.
  خواستم شرایط بازیگری در ترکیه رو بدونم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 5:49 ب.ظ

   با سلام و درود
   شما میتوانید برای بازیگری در ترکیه در خود کشور ترکیه دوره های آموزشی بازیگری را پشت سر بگذارید برای اطلاعات بیشتر در مورد کلاس های بازیگری در ترکیه با کارشناسان ما در تماس باشید.۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • Ehsan yousefi sadat پاسخ ژانویه 19, 2021 در 12:33 ق.ظ

  سلام خسته نباشین ببخشید میشه شرایط بدنی فیزیکی بازیگری در ترکیه رو ذکر کنید و کسی میتونه میتونه هم در دانشگاه تحصیل کنه و هم کار کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 5:28 ب.ظ

   با سلام و درود
   بازیگری در ترکیه بستگی به استعداد شما دارد و شرایط بدنی یا فیزیکی تاثیر آنچنانی ندارد
   شما میتوانید در هنگام تحصیل نیز کار به صورت پاره وقت انجام دهید.

 • Ehsan yousefi sadat پاسخ ژانویه 20, 2021 در 7:06 ب.ظ

  ممنون و تشکر از راهنماییتون

 • فاطمه میرسالاری پاسخ ژانویه 21, 2021 در 2:48 ب.ظ

  سلام برای بازیگری در ترکیه باید سرمایمون تقریبا چقد باشه که باید سرمایه خوبی داشته باشیم ؟؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 11:06 ق.ظ

   سلام دوست عزیز . کلا برای مهاجرت به کشور ترکیه بهتره سرمایه خوبی داشته باشید. اگر سرمایه ندارید بهتره در ایران شروع کنید و وقتی به درآمد رسیدید مهاجرت کنید. همچنین برای بازیگری به جز پول باید استعداد زیادی هم داشته باشید. میتوانید برای شروع در دوره های بازیگری کشور ترکیه ثبت نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

هنوزم میشه پزشکی قبول شد!

دیگه گذشت اون زمان که برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شب و روز درس بخونی و نورچراغ بخوری. الان شما می تونید با راحت ترین و ساده ترین راه یعنی آزمون SAT پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه قبول شوید.
 
پزشکی آسان با SAT
close-link
میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی!
همین حالا کلیک کن