logo
بازار کار تاسیسات در ترکیه

تاسیسات در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

کشور ترکیه، یک کشور اروپایی – آسیایی است که از اقتصاد قوی برخوردار می‌باشد. سالانه افراد زیادی از کشورهای اطراف برای کار به ترکیه مهاجرت می‌کنند. از جمله دلایل مهاجرت افراد به ترکیه می‌توان به نزدیکی جغرافیایی، اشتراکات فرهنگی و مذهبی و عدم نیاز به اخذ ویزا اشاره نمود. یکی از مشاغلی که تعداد زیادی از مهاجرین به آن مشغول هستند، کار تاسیسات در ترکیه می‌باشد.

با توجه به نزدیکی ایران به ترکیه و هزینه متوسط زندگی در این کشور، افراد زیادی که در زمینه تاسیسات سر رشته دارند، قصد دارند به ترکیه مهاجرت کنند اما با آن آشنایی کافی ندارند. در ادامه این مقاله در مجموعه آرتان بورس تاپ، قصد داریم تا تمام نکات لازم در خصوص کار تاسیسات در ترکیه را بیان کنیم.

بازار کار تاسیسات در ترکیه

کار تاسیسات، یکی از کارهایی است که در آن باید تجربه کافی داشت تا بتوان به یکی از متخصصین در این حوزه تبدیل شد. به همین دلیل، نیاز است افرادی که کار تاسیسات انجام می‌دهند حداقل چندین سال در این زمینه فعالیت داشته باشند؛ اما کشور ترکیه نیرو کافی در همه شهرهای خود برای این امر ندارد و باید از نیرو متخصص خارجی استفاده کند. بنابر دلایل گفته شده کار تاسیسات در ترکیه یکی از شغل‌هایی است که از بازار کار خوبی برخوردار است و افراد در صورت داشتن تخصص و دانش کافی در این امر می‌توانند پیشرفت چشمگیری در مدت زمانی کوتاه داشته باشند. برای مثال لوله کشی در ترکیه یکی از شغل‌های پر درآمد در لیست کارهای تاسیساتی می‌باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای پیدا کردن کار در ترکیه

استخدام مهندس تاسیسات در ترکیه

شرایط کار تاسیساتی در ترکیه چیست؟

در مدارس فنی برای کارهای تاسیساتی دوره‌های تحصیلی مختلفی وجود دارد که مدرک رسمی ارائه می‌دهند؛ اما مدرک تحصیلی در این حوزه اهمیت چندانی ندارد و فرد باید دارای مهارت و تخصص هرچه تمام تر باشد تا بتواند به موفقیت شغلی مناسبی دست یابد. علاوه بر آن، فرد باید به مسائل ایمنی کاملاً آگاه باشد و توانایی کار در گروه را داشته باشد و با دیگران به راحتی ارتباط برقرار کند که نیازمند تسلط بر زبان ترکی و یا انگلیسی است تا به کار تاسیسات در ترکیه تسلط کافی پیدا کند.

فرد برای اخذ ویزا کاری باید یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در ترکیه داشته باشد و یا شرکت خود را در این کشور ثبت نماید. پس از تائید این پیشنهاد، باید مدارک دیگری مانند پاسپورت، 4 قطعه عکس پاسپورتی، مدارک شناسایی، نامه عدم سوء پیشینه و ارتکاب به جرم، نامه سلامت پزشکی و عدم ابتلا به بیماری‌ها خاص، مدارک تحصیلی، نامه تمکن مالی، پیشینه کاری و تخصص و مهارت کار مورد نظر و تقاضانامه کاری از طرف خود برای کار و درخواست ویزا کاری در ترکیه را ارائه دهد؛ و اگر شرکت خود را ثبت نمود، با ارائه مدارک مورد نیاز، می‌توان ویزا کاری ترکیه را دریافت کرد.

پس از ارائه مدارک آن‌ها بررسی خواهند شد و سپس نتیجه آن به شما اعلام می‌شود. این نتیجه پس از 4 تا 9 هفته کاری به شما ارسال خواهد شد و شما می‌توانید برای کار تاسیسات در ترکیه به این کشور وارد شوید. توجه داشته باشید که کار تاسیسات در این کشور نیازمند زمینه‌ها خاصی مانند نصب و تعمیر سرد خانه، طراحی نقشه‌ها تاسیساتی ساختمان‌ها مختلف، طراحی و نظارت بر لوله کشی لوله‌ها سرد و گرم در ساختمان‌ها، راه اندازی و تعمیر سیستم و تجهیز استخرها، جوشکاری، نقشه کشی تاسیسات مکانیکی ساختمان، تعمیر و راه اندازی دستگاه سرد کننده تجاری و خانگی و نصب و تعمیر شوفاژ است. در صورتی که در این زمینه‌ها مهارت دارید، می‌توانید برای اخذ ویزا کاری اقدام کنید.

بهترین فیلدهای کارهای تاسیساتی در ترکیه

کارهای تاسیساتی، کارهایی هستند که جوامع و کشورهای گوناگون به صورت دائمی به آن نیاز دارند؛ اما برخی از کارها تاسیساتی، موقعیت‌ها شغلی بهتری در ترکیه دارند. از جمله این کارها، لوله کشی، تهویه، نصب و تعمیر سیستم حرارتی و سرد کننده، ایجاد و تعمیر تجهیزات استخر و موتور خانه است. البته در نظر داشته باشید لوله کشی در ترکیه بهترین فیلد کار تاسیساتی است چراکه در صنایع مختلف و گسترده ای کاربرد دارد و می‌توان از آن به خوبی کسب درآمد داشت.

درامد کار تاسیساتی در ترکیه

درامد شغل تاسیسات در ترکیه

درآمد کار تاسیسات در ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل میزان مهارت فرد و رضایت مشتری از کار او است. اگر فردی که کار تاسیساتی انجام می‌دهد با مرکزی قرار داد داشته باشد، مقدار درآمد او متناسب با مهارت و تجربه او مشخص می‌گردد و به او پرداخت می‌شود.

جمع بندی

کار در ترکیه به‌خصوص کار تأسیساتی از مواردی است که اغلب ایرانیان در پی مهاجرت به ترکیه به دنبال آن هستند و بازار کار ترکیه به مهارت و تخصص آن‌ها نیاز دارد. برای اخذ مجوز کار در ترکیه نیاز پیشنهاد کاری از طرف سازمان‌ها مختلف در ترکیه و یا ثبت شرکت است تا با استفاده از آن، بتوان ویزا موردنیاز را دریافت کرد. درآمد حاصل از کار تأسیسات در ترکیه متناسب باتجربه و رضایت مشتری تعیین می‌شود که بسته به کار فرد هست. درصورتی‌که قصد مهاجرت به ترکیه رادارید برای کسب اطلاعات بیشتر به مجموعه آرتان بورس تاپ مراجعه نمایید و از اطلاعات و خدمات آن بهره‌مند شوید. این مجموعه با دارا بودن کادری مجرب شمارا به بهترین نحوه در پیشبرد اهدافتان راهنمایی می‌کند.

نویسنده آرتان بورس تاپ

سؤالات متداول در مورد کار تأسیسات در ترکیه

درآمد کار تأسیساتی در ترکیه ازحداقل 2800 لیر شروع می‌شود که این مقدار متناسب با میزان مهارت فرد و رضایت مشتری متغیر است.
اغلب هزینه زندگی در ترکیه، مربوط به اجاره خانه می‌باشد. اگر کارفرما به شما محلی برای سکونت بدهد هزینه زندگی هرماه به‌طور ميانگين حدوداً 1800 لیر است در غیر این صورت، ممکن است به 3500 تا 4000 لیر نیز برسد.
برای کار در ترکیه، نیاز به پیشنهاد کاری و یا ثبت شرکت است. اگر پیشنهاد کاری دارید، باید مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا کاری را ارائه دهید که به‌صورت کامل، در متن مقاله به آن اشاره‌شده است.
برای یافتن کار، شما می‌توانید رزومه خود را تهیه‌کرده و به این کشور سفر کنید و از طریق اداره کار این کشور و مؤسسات کاریابی‌ها، به دنبال کار مدنظر خود باشید. از طرفی می‌توانید از صفحه‌ها اجتماعی مانند اینستاگرام و لینکدین برای یافتن کار بهره ببرید و یا شرکت خود را در این کشور ثبت کنید. پس از انجام این کار، مدارک مورد نیاز خود را که در متن به آن اشاره شده است، به سازمان‌ها مربوطه ارائه دهید تا مجوز کار شما، صادر گردد.
Telegram WhatsApp Twitter

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • قصد مهاجرت کاری به ترکیه رازطریق لوله کشی و گرمایش از کف بامدرک فنی حرفه ای تجربه کاری رادارم راهنمایی کنید

  • سلام و عرض ادب دوست عزیز
   سایت مجموعه مرجع میباشد و اطلاعات در زمینه های مختلف بارگذاری میشود اما،
   در حال حاضر تو حیطه فعالیت مجموعه نیست پروسه های کاری و جاب افر
   اگر شما در زمینه تحصیلی و خرید ملک سوالی دارین ما در خدمت شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7610
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما