offer
15% تخفیف فقط برای آرتانی‌ها
logo
راه اندازی نانوایی در ترکیه

تاسیس نانوایی در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تاسیس نانوایی در ترکیه هم یکی از مشاغل پرطرفداری است که خیلی ها در پی آن به ترکیه می آیند. کشور ترکیه به عنوان یکی از کشورهایی که هرساله مهاجران تحصیلی و کاری زیادی را می‌پذیرد، یکی از منابع ایجاد کننده شغل برای افراد خارجی به حساب می‌اید. این موضوع نیز محدودیت‌های زیادی دارد زیرا خیلی از افراد بومی این کشور نیز ممکن است بیکار باشند؛ بنابراین باید فکر دیگری کرد و امکان کار برای کارفرما را از ذهن دور کرد. بهترین نوع مهاجرت کاری زمانی انجام می‌شود که فرد خود به تاسیس یک کسب و کار بپردازد. کما اینکه مراحل هر دو روش پیچیده و سخت است؛ اما با کمی سرمایه گذاری می‌توان یک کار مفید را شروع کرد و درامد خوبی را نیز صاحب شد. یکی از کسب و کارهایی که شاید کمتر کسی به آن توجه کند تاسیس نانوایی است. تاسیس نانوایی در کشور ترکیه که نان از غلات مهم آن محسوب می‌شود، قطعاً درامد مطلوبی خواهد داشت. در این مقاله سعی داریم تا روش‌ها و قوانین و مجوزات و بازار کار این حرفه را بررسی کنیم. اگر شما یکی از متقاضیان مهاجرت کاری هستید پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

شرایط تاسیس نانوایی در ترکیه

یکی از مشاغلی که افراد بومی ترکیه نیز به آن می‌پردازند، حرفه نانوایی و تاسیس نانوایی در ترکیه است. تاسیس یک نانوایی چه برای افراد بومی و چه برای افراد خارجی کار سختی نیست. کافیست با مطالعه بالا ابتدا درخواست اجاره یا خرید یک نانوایی را بدهید و سپس با ثبت محل و ارسال مدارک و اخذ مجوزات شروع به فعالیت کنید؛ و قطعاً هم از درامد خوبی برخوردار خواهید بود. چرا که نان حداقل یک یا دو وعده از سفره روزانه مردم ترکیه است‌. افراد خارجی حتی شانس بیشتری برای کسب درامد دارند، چرا که با کمک همان آرد و مواد اولیه می‌توانند نان‌های مربوط به کشور خودشان مثل سنگک، لواش، تافتون و … را تهیه کرده و به مردم ترکیه بفروشند. قطعاً مردم از محلی با تنوع کار بالا و نان‌های تازه و جدید استقبال خواهند کرد. کشور ترکیه نیز با مردم غیر بومی برای تاسیس یک حرفه مثل این همکاری‌های لازم را خواهد کرد.

برای تاسیس نانوایی در ترکیه بهتر است شهری را برای این کار انتخاب کنید که جمعیت بیشتری داشته باشد. استانبول و آنکارا می‌توانند از جمله شهرهای مناسب برای تاسیس یک نانوایی در کشور ترکیه باشند. شما در این میان ممکن است هزینه‌هایی را نیز برای دریافت مجوز به اداره ها و سازمان‌های مختلف کشور ترکیه بپردازید. یک کارگر معمولی نانوایی می‌تواند از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر در ماه درامد داشته باشد. شما با جذب یک یا دو پرسنل برای نانوایی می‌توانید هم فروش بالاتری داشته باشید و هم با سرعت بیشتری نان آماده کنید.

تحقیقات نشان داده است که میزان مصرف نان در خانواده‌های کم درامد ترکیه بیشتر از پردرآمد است. این یک نیاز عادی در کشور ترکیه است و چه کسب و کاری بهتر از اینکه متناسب با نیاز مردم راه اندازی شود؟ ممکن است این سؤال پیش بیاید که با وجود خرید بیشتر مردم ترکیه ممکن است افراد بومی این کشور نیز تصمیم بر تاسیس نانوایی در ترکیه بگیرند و این کار اشباع شود؛ اما در واقع وجه تمایز شما نوع نان‌هایی است که به مردم تحویل می‌دهید. شما می‌توانید تنوع بسیار زیادی به محصولات خود ببخشید و مشتریان ثابت خود را داشته باشید.

مدارک لازم برای تاسیس نانوایی در ترکیه

برای تاسیس هر نوع کسب و کاری ابتدا باید کشور ترکیه طبق قوانین خود بررسی‌های لازم را انجام دهد. قوانین کشور ترکیه خیلی سفت و سخت پیگیری می‌شوند‌؛ بنابراین لازم است با آماده کردن تمامی مدارک و ارسال انها این کار به شکل دقیق انجام شود. معمولاً در ترکیه بسته به اینکه شما قصد ثبت رشرکت، مغازه، کافه یا رستوران دارید ابتدا باید محل را در اداره ثبت تأیید کنید. بعد از آن مجوزهای لازم به شما اعطا خواهد شد. برای اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت در ترکیه 2021 به صفحه مربوطه مراجعه نمایید. مدارکی که در این زمینه باید آماده کنید شامل موارد زیر است:

  • دو قطعه عکس پرسنلی
  • مشخص کردن میزان سهام هر شریک
  • اسامی مد نظر برای نانوایی
  • معین کردن مدیر
  • اصل پاسپورت هر شریک

ممکن است شما به صورت انفرادی قصد چنین سرمایه گذاری داشته باشید. در این صورت می‌توانید از برخی موارد صرف نظر کنید.

شغل نانوایی در ترکیه

مجوزهای لازم برای تاسیس نانوایی در ترکیه

برای تاسیس نانوایی در ترکیه تاسیس کنید، نیاز به مدارکی مثل پروانه کار، مجوز بهداشت، مجوز شهرداری و اداره ثبت و… دارید. هر کدام از این مجوزها باید در مرحله خاصی دریافت شوند و معمولاً هم اخذ انها از یک تا سه ماه طول می‌کشد. بهتر است ابتدا مدارکی که مربوط به محل شروع فعالیت است را برای اداره ثبت فرستاده و مجوزات مربوط به آن را دریافت کنید. این مجوزها مربوط به خود کسب و کار هستند و نوع محصول شما هنگامی تأیید می‌شود که از طرف سازمان غذا و کشاورزی کیفیت نان شما تأیید شده و به شما پروانه کار داده شود. بعد از آن است که باید مجوزات مربوط به اداره شهرداری را دریافت کنید. تمام این ارگان‌ها باید از صحت کیفیت و نوع محل کار شما مطلع شوند. معمولاً هم برای دریافت هر مجوز نیاز است که مقداری هزینه کنید.

وکیل برای تاسیس نانوایی در ترکیه

طی کردن مراحل تاسیس نانوایی در ترکیه نیازمند آگاهی دقیق از قوانین این کشور و تجارت آن است. خود فرد نیز می‌تواند برای این مهاجرت کاری اقدام کند؛ اما نمی‌توان برای چنین کار مهمی ریسک کرد زیرا ممکن است در میانه راه نیاز به کمک یک وکیل یا کسی که به قانون بین ‌الملل تسلط داشته باشد پیدا کنید؛ بنابراین لازم است که با کمک وکیل مناسب ابتدا درخواست خود را ارسال کنید و مراحل اداری خود را با سرعت بالاتر و بدون مشکل طی کنید. همچنین وکیل می‌تواند از سوءاستفاده‌های مالی که افراد سود جو به دنبال آن هستند، جلوگیری کند. برای مهاجرت به یک کشور غریبه باید احتیاط نمود. همچنین دانستن زبان رسمی آن کشور می‌تواند در ارتباط شما با سازمان‌ها و مردم تأثیر بسیار زیادی بگذارد.

جمع بندی

شغل نانوایی در کشورهایی مثل ترکیه که فرهنگ آسیایی انها نزدیک به فرهنگ ایران است از درامد بالایی برخوردارند. چرا که‌ نان دو سوم سهم غذایی این کشورها را تشکیل می‌دهد. تعیین محدوده مناسب برای تاسیس نانوایی در ترکیه نیز نقش مهمی در درامد شما دارد. هم شهر پرجمعیت و هم محله‌ایی که تعداد نانوایی در آن کم باشد یا در محل رفت و آمد مردم باشد می‌تواند روی میزان درامد شما از این حرفه تأثیر بگذارد. بهتر است قبل از هر کاری با افرادی که د این باره تجربه کافی داشته‌اند مشورت کنید. از این رو می‌توان درامد خوبی را برای این حرفه در ترکیه پیش بینی کرد. اگر شما نیز قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید می‌توانید با مشاوران موسسه کاریابی در ترکیه آرتان بورس تاپ تماس بگیرید و از راهنمایی‌های لازم بهره مند شوید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6962