دانشگاه مدیپول
logo
تاکسی اینترنتی و آنلاین ترکیه

تاکسی اینترنتی ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تصور کنید در ترکیه هستید، خیابان بسیار خلوت است و رفت‌و‌آمدی انجام نمی‌شود؛ قصد رفتن به محلی مشخص را دارید، حال انتخاب شما کدام وسیله نقلیه است؟ ما تاکسی اینترنتی ترکیه را پیشنهاد می‌کنیم؛ بهترین راه جابه‌جایی که در هر ساعت از شبانه‌روز بدون پرسه زدن در خیابان‌ها آن را پیدا خواهید کرد. با استفاده از تاکسی آنلاین در ترکیه برای رفت‌و‌آمد هزینه کمتری خواهید پرداخت و به خاطر داشتن سیستم امنیتی پیشرفته خیالتان آسوده خواهد بود.

در این مقاله به سرویس ‌های تاکسی اینترنتی ترکیه پرداخته و درباره آن‌ها خواهیم گفت. برای آشنایی کامل با این امکان رفاهی سریع و مطمئن، همچنین به ‌جهت اطلاع از بهترین نوع آن تا انتهای مطلب چشم از صفحه برندارید.

انواع تاکسی اینترنتی ترکیه

تاکسی های اینترنتی ترکیه در خیابانها

بعد از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس، تاکسی‌ های اینترنتی ترکیه، راحت‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه جابه‌جایی در این کشور هستند.  این نوع تاکسی‌ها به ‌عنوان جایگزینی برای خدمات تاکسی سنتی مطرح ‌شده‌اند. این وسیله حمل‌و‌نقل در شهرهای مختلف ترکیه از جمله استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، کوش‌آداسی و… فعال است.

برای درخواست آن، کافی است اپلیکیشن تاکسی اینترنتی ترکیه را از فروشگاه‌های اپلیکیشن دانلود کنید یا به وب‌سایت آن مراجعه کنید. در اپلیکیشن مکان فعلی خود را تعیین می‌کنید و نزدیک‌ترین تاکسی را به شما نشان ‌می‌دهد. پس از انتخاب تاکسی، می‌توانید از طریق اپلیکیشن با تاکسی تماس بگیرید.

شرکت‌های اصلی تاکسی‌های اینترنتی در ترکیه که خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌دهند، عبارت‌اند از:

 • بی‌تاکسی (BiTaksi)
 • اوبر (uber)
 • کاپیدان کاپیا (Kapıdan Kapıya)
 • مارتی (‌MARTI)
 • ایی‌تاکسی (ITAKSI)

خدمات تاکسی اینترنتی ترکیه دو نوع است که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

تاکسی ‌های شرکتی

تاکسی‌های شرکتی متعلق به سازمان ارائه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی هستند، که به‌طور معمول، جدیدتر بوده و کیفیت بهتری دارند. در این نوع تاکسی‌ها، هویت و سابقه رانندگان بررسی می‌شود. تاکسی‌های شرکتی خدمات حرفه‌ای‌تری ارائه داده و امنیت بیشتری دارند. در ادامه مزایای این تاکسی‌ها را از زبان مشتریان مشاهده خواهید کرد:

 • خدمات حرفه‌ای‌تری ارائه می‌دهند.
 • امن‌تر هستند.
 • به‌طور کلی تاکسی‌های جدیدتر و با کیفیت‌تری هستند.

از سویی دیگر برای آگاهی شما، معایب این تاکسی‌ها را نیز از مسافران جویا شدیم:

 • گران‌تر هستند.
 • در زمان افزایش تقاضا، تاکسی به‌ سختی پیدا می‌شود.

تاکسی‌ های شخصی

اسامی رانندگان این نوع تاکسی‌ها در شرکت تاکسی اینترنتی ترکیه ثبت گردیده‌، اما هویت و سابقه آن‌ها بررسی نشده است. این تاکسی‌ها به ‌طور مستقل از طریق اپلیکیشن مسافر دریافت می‌کنند. تاکسی‌های خصوصی در کل مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند اما عموماً قدیمی‌تر بوده و کیفیت پایین‌تری دارند. مزایای این نوع تاکسی‌ها را از مسافران پرسیدیم و برای آگاهی شما در اینجا آورده‌ایم:

 • مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
 • در زمانی که تقاضا بسیار است، این تاکسی آسان پیدا می‌شود.

همچنین معایب این نوع تاکسی‌ها را هم می‌بینید:

 • خدمات حرفه‌ای کمتری دارند.
 • از نظر امنیت، کمتر قابل ‌اعتماد هستند.
 • در مجموع تاکسی‌های قدیمی و با کیفیت کم هستند.

انتخاب اینکه کدام تاکسی بهتر است، بستگی به نیاز و اولویت‌های شما دارد. اگر خدمات حرفه‌ای و ایمن‌تری می‌خواهید، تاکسی‌های شرکتی برای شما مناسب هستند. در صورتی که برای تحصیل در ترکیه در این کشور اقامت دارید و مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌ها برای شما اهمیت دارد، تاکسی‌های خصوصی گزینه بهتری خواهند بود.

بهترین برنامه گرفتن تاکسی در ترکیه

بی‌تاکسی تاکسی آنلاین ترکیه

بی‌تاکسی (BiTaksi)

بر اساس بررسی‌هایی که تا به اینجا انجام شد، از بین بهترین تاکسی‌های اینترنتی در ترکیه، برنامه و اپلیکیشن بی‌تاکسی (BiTaksi) محبوب‌ترین بوده که تاکسی‌های شرکتی و خصوصی را تحت پوشش دارد. بی‌تاکسی از سال 2013 به عنوان اولین اپلیکیشن تاکسی در ترکیه، پیشگام تحول در صنعت حمل و نقل این کشور بوده است. این پلتفرم محبوب با ارائه خدمات متنوع، تجربه ای امن، راحت و مقرون به صرفه را برای مسافران رقم زده است.

مزایای BiTaksi به شرح زیر است:

 • با پوشش گسترده‌ای که دارد در اکثر شهرهای بزرگ ترکیه در حال خدمات‌رسانی است.
 • نسبت به سایر اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی ترکیه هزینه مناسب‌تری دارد و از تاکسی متر استفاده می‌کند که به شفافیت در قیمت گذاری و جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری توسط رانندگان کمک می‌شود.
 • با سرویس PatiTaksi که دارد، مسافران می توانند به همراه حیوانات خانگی خود نیز به راحتی سفر کنند. این سرویس در حال حاضر در 17 شهر ترکیه فعال است.
 • از طریق همکاری با Getir، خدمات پیک را نیز ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند به سرعت و به آسانی اقلام مورد نیاز خود را ارسال و دریافت کنند.
 • بی‌تاکسی هویت و سابقه رانندگان را بررسی کرده و امنیت مسافران را تضمین می‌کند.

از این مشکل بی‌تاکسی هم نباید غافل شد که در زمان افزایش تقاضا، تاکسی به‌سختی پیدا می‌شود.

اوبر (‌Uber)

تاکسی اینترنتی Uber ترکیه

دیگر تاکسی اینترنتی ترکیه که متقاضیان بسیاری دارد، اوبر (‌Uber) است. در سال 2009، یکی از بنیانگذاران استامبل‌اپان (StumbleUpon – موتور جستجوی تصادفی وب) به نام گرت کمپ، در شبی برفی هنگام تلاش برای پیدا کردن تاکسی، به فکر ایده ایجاد یک پلتفرم آنلاین افتاد که به افراد امکان دهد به راحتی و با قیمتی مناسب، تاکسی درخواست کنند. این ایده اولیه، مبنای شکل‌گیری Uber بود که در سال 2011 با راه‌اندازی اپلیکیشن و خدمات خود در سانفرانسیسکو، به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

مزایای اوبر را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • خدمات حرفه‌ای‌تری دارد.
 • امنیت آن بیشتر است.
 • در مجموع تاکسی‌های جدیدتر و با کیفیت‌تری هستند.

همچنین عیب Uber این است که منطقه تحت پوشش کمتری از BiTaksi دارد.

کاپیدان کاپیا (Kapıdan Kapıya)

برنامه کاپیدان کاپیا (Kapıdan Kapıya) یکی دیگر از اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی ترکیه است که مشتریان خاص خودش را دارد. در این اپلیکیشن فقط تاکسی‌های خصوصی فعال هستند.

موارد زیر از مزایای کاپیدان کاپیا هستند:

 • پیدا کردن تاکسی سریع‌تر انجام‌می‌شود، حتی هنگامی که تقاضا زیاد باشد.
 • قیمت مناسب‌تری نسبت به BiTaksi و Uber دارد.

همچنین امنیت کمتر Kapıdan Kapıya در مقایسه با BiTaksi و Uber عیب آن به ‌شمار می‌رود.

در نهایت در بین این تاکسی‌ها بهترین آن به نیازها و اهداف شما بستگی دارد. اگر به‌دنبال خدمات حرفه‌ای و امنیت هستید، بی‌تاکسی یا اوبر گزینه بهتری خواهد بود و یا اگر هدف شما خدماتی مقرون‌به‌صرفه است، کاپیدان کاپیا انتخاب مناسبی به‌شمار می‌رود.

مارتی (‌MARTI)

تاکسی آنلاین مارتی ترکیه

برنامه مارتی در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. این برنامه به عنوان پیشروترین برنامه اسکوتر الکترونیکی در ترکیه شناخته می‌شود و با ارائه اسکوترهای برقی، دوچرخه‌های برقی و موتورسیکلت، شرایط حمل و نقل شهری سازگار با محیط زیست را برای مسافران فراهم می‌کند.

برای استفاده از MARTI مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اپلیکیشن مارتی را دانلود کنیدتا با آن به شبکه گسترده ایستگاه‌های مارتی در سراسر شهر دسترسی داشته باشید.
 2. نزدیک‌ترین ایستگاه را پیدا کنید. بر روی نقشه‌ی اپلیکیشن، نماد اسکوتر یا دوچرخه ایستگاه را نشان می‌دهد.
 3. هنگامی که به ایستگاه رسیدید، اسکوتر یا دوچرخه‌ای که می‌خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید.
 4. کد QR روی وسیله نقلیه را با استفاده از اپلیکیشن اسکن کنید تا قفل آن باز شود.
 5. به سمت مقصد خود بروید.

مزایای استفاده از مارتی را در ادامه می‌بینید:

 • اسکوترها و دوچرخه‌های برقی مارتی، جایگزینی پاک و پایدار برای وسایل نقلیه بنزینی هستند.
 • استفاده از مارتی بسیار ارزان‌تر از تاکسی یا سایر روش‌های حمل و نقل است.
 • اسکوترها و دوچرخه‌های مارتی به شما کمک می‌کنند تا به سرعت و به آسانی در ترافیک شهر حرکت کنید.
 • استفاده از اپلیکیشن مارتی بسیار آسان است و نیازی به دانش فنی خاصی ندارد.

علاوه بر اسکوتر و دوچرخه برقی، مارتی تاکسی اینترنتی نیز دارد که هزینه آن بسیار مناسب است. البته امنیت بالایی ندارد، زیرا افرادی که خودرو شخصی دارند می‌توانند در این قسمت ثبت نام کرده و به عنوان تاکسی فعالیت کنند.

ایی‌ تاکسی (ITAKSI)

تاکسی آنلاین ITAKSI ترکیه

ایی‌تاکسی اپلیکیشنی کاربردی برای دسترسی آسان به تاکسی در شهر استانبول است که توسط İsbak، شرکت تاکسیرانی شهرداری استانبول، ارائه می‌شود. با استفاده از این برنامه، دیگر نگران پیدا کردن تاکسی یا امنیت سفر خود نخواهید بود.

موارد زیر مزایای ایی‌تاکسی هستند:

 • دیگر نیازی به صرف وقت برای پیدا کردن تاکسی در خیابان نیست و به راحتی می‌توانید از طریق تلفن همراه خود تاکسی سفارش داده و در کمترین زمان ممکن به آن دسترسی داشته باشید.
 • ایی‌تاکسی از شرکت تاکسیرانی شهرداری استانبول، ارائه می‌شود، از این رو می‌توانید از امنیت سفر خود با این اپلیکیشن مطمئن باشید و با خیالی راحت و بدون دغدغه سفر کنی.
 • کرایه‌ها مطابق با نرخ های مصوب شهرداری استانبول و با قیمت مناسب است.
 • امکان پرداخت کرایه تاکسی با استفاده ازاستانبول کارت وجود دارد.

جمع‌ بندی

در سال‌های اخیر تاکسی‌های اینترنتی ترکیه به محبوبیت زیادی دست ‌یافته‌اند، که سفرهای داخل و خارجی شهری شما را راحت‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کنند. تاکسی‌های اینترنتی ترکیه در اکثر شهرهای بزرگ مانند استانبول، آنکارا، ازمیر و کوش‌آداسی در دسترس هستند. در این مقاله با هدف آشنایی بیشتر شما، درباره تاکسی آنلاین در ترکیه گفتیم و درباره انواع آن و بهترین انتخاب از میان آن‌ها شرح دادیم. اگر برای اقامت دائم، زندگی دانشجویی یا برای هدف دیگری در ترکیه زندگی خواهید کرد، دانستن این مقاله به آگاهی شما کمک بسیاری می‌کند.

همچنین اگر نیاز به اطلاعاتی در زمینه تحصیل یا کار در ترکیه دارید، در قسمت دیدگاه، سؤال خود را بپرسید. مشاوران متخصص ما در آرتان بورس تاپ به شما پاسخ خواهند داد.

نویسنده آرتان بورس تاپ

سؤالات متداول کاربران درباره تاکسی اینترنتی ترکیه

برای سفارش تاکسی اینترنتی ترکیه، می‌توانید از اپلیکیشن‌های BiTaksi، Uber و Kaptan استفاده ‌کنید. در این مقاله درباره هرکدام از این برنامه‌ها توضیح داده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را بخوانید.
بله، هویت و سابقه رانندگان تاکسی‌های شرکتی تأیید شده و آن‌ها امنیت کافی را دارند.
تاکسی اینترنتی در اکثر شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول، آنکارا، ازمیر و کوش‌آداسی در دسترس است.
بله می‌توانید، البته این نکته را در نظر داشته ‌باشید که هزینه سفرهای بین شهری از سفرهای داخل شهر بیشتر است.
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=47530

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه