وبلاگ

تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

ادامه تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

ترکیه به سبب موقعیت جغرافیایی و همچنین اقلیمی خاصی که دارد هر ساله میلیون‌ها گردشگر و توریست خارجی را برای تفریح و گردش به این کشور می‌پذیرد و به‌حق یکی از بهترین و فوق‌العاده‌ترین کشورهای گردشگری در جهان به حساب می‌آید. به همین دلیل متقاضیان و داوطلبان زیادی قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند. اما در این بین، برخی قصد دارند که تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان را تجربه کنند و سؤالی که مطرح است، این است که آیا بدون مدرک زبان می‌توان به تحصیل در این کشور پرداخت و چه شرایطی برای تحصیلی بدون مدرک زبان را باید داوطلبان تجربه کنند؟  ما قصد داریم در این مقاله پاسخ مناسبی را برای این سؤال در کنار شرایط و مدارک اختصاصی آن به شما ارائه دهیم.

آیا تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟

بله شما می‌توانید به تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان بیندیشید؛ چرا که هیچ‌گونه الزامی برای داشتن مدرک زبان انگلیسی جهت تحصیل در کشور ترکیه وجود ندارد. همچنین هزینه‌های تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورها کاملاً مقرون‌به‌صرفه است و شما تنها باید با دریافت نامه پذیرش تحصیلی تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های دولتی که هزینه کمتری را برای شما برآورد می‌کند آغاز نمایید؛ چرا که برخی از دروس نیز به زبان ترکی استانبولی تدریس می‌شود که شما بهتر است مدرک زبان ترکی تومر را هر چه سریع تر دریافت کنید.

 نکته مهم: برای آن دسته از عزیزانی که خواستار تحصیل در دانشگاه خصوصی هستند بهتر است بدانند که مدرک زبان انگلیسی یکی از شرط‌های مهم برای برخی از دانشگاه های خصوصی به حساب می آید و بدین ترتیب باید در کلاس های آمادگی زبان انگلیسی شرکت نمایند.

شرایط تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان این گونه است که شما باید در ابتدا فرم پذیرش دانشگاه را به صورت کامل تکمیل کنید و با ارائه ریزنمرات و مدرک دیپلم که البته باید ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا زبان ترکی باشد را به عنوان مدارک اصلی در کنار رزومه و همچنین گواهی تمکن مالی و فیش پرداختی برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارائه دهید. دانشجویانی که آموزش دروس آن‌ها به زبان انگلیسی است باید مدرک مهارت زبان انگلیسی ارائه دهند. چنانچه دانشگاهی که مدرک زبان را یک مدرک مهم و اصلی برای شروع دوره در نظر می‌گیرد را انتخاب نمایید، باید در کلاس های آماده سازی برای دریافت مدرک زبان قبل از شروع دوره تحصیلی شرکت نمایید.

شرایط تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان در مقطع ارشد

شما برای تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان در مقطع ارشد باید آزمون ورودی ALES را با نمره قابل قبولی پشت سر بگذارید تا بتوانید بدین ترتیب به دریافت بورسیه نیز اقدام کنید. البته در دوره هایی همانند مقطع کارشناسی ارشد در برخی از دانشگاه ها اصولاً به زبان انگلیسی دروس خود را تدریس می‌کنند و به همین دلیل است که شما باید در ابتدا به نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید که مشاورین ما در مجموعه آرتان بورس تاپ در این زمینه می‌توانند راهکارهای قابل قبولی را ارائه دهند؛ چراکه برای ثبت نام در مقطع ارشد مدرک زبان انگلیسی نیز تا حدودی وابسته به شرایط مدرک مهمی به حساب می آید و می‌تواند بر روی شرایط دریافت بورسیه نیست تأثیر قابل‌توجهی بگذارد.

شرایط تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان در مقطع دکتری

شمال برای تحصیل در مقطع دکترا چنانچه قصد دارید که به تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان بپردازید بهتر است بدانید که اصولاً این مقطع حدود ۳ تا ۴ سال ممکن است طول بکشد. همچنین شرایط پذیرش در این مقطع لازم است معدل قابل قبول و البته بالا در مقطع کارشناسی ارشد را ارائه دهید. خاطرنشان می‌کنم مقالات و سوابق پژوهشی می‌تواند به بهترین شکل ممکن شانس قبولی افراد را در مقطع دکترا افزایش دهد.

شرایط تحصیل در مدارس ترکیه بدون مدرک زبان

تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان را شما در مدارس بهتر است این گونه در نظر بگیرید که از ۶ سالگی فرد باید برای تحصیل خود را آماده نماید. در مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان هرکدام 4 سال فرد به تحصیل می‌پردازد. این تحصیل ۱۲ ساله جزء تحصیلات اجباری به حساب می آید.

 بعد از گرفتن مدرک دیپلم داوطلب می‌تواند در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه ثبت نام نماید. در مدارس دولتی ترکیه اصولاً تمامی دروس به زبان ترکی تدریس می‌شوند و تنها برای تحصیل در مدارس خصوصی مدرک زبان انگلیسی یک مدرک مهم شناخته می‌شود.

تحصیل پزشکی در ترکیه بدون مدرک زبان

شما برای تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان در رشته پزشکی در ابتدا مدرک ۱۲ ساله تحصیلات خود را به نام مدرک دیپلم باید ارائه دهید. این مدرک جزء مدارک مهم برای تحصیل در دانشگاه ترکیه در رشته پزشکی است. همچنین به واسطه آزمون ورودی یوس ورود خود را به دانشگاه برای تحصیل بدون مدرک زبان بدون مدرک زبان به ثبت می رسانید. منتهی بعضی از دانشگاه های خصوصی و دولتی تدریس خود را به زبان انگلیسی و آزمون ست جزء آزمون‌های مهم ورودی آن‌ها محسوب می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه بدون مدرک زبان

مهاجرت برای تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان آنچنان فرایند سختی را دنبال نمی‌کند و معمولاً شما با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی می‌توانید نسبت به نداشتن مدرک زبان آن و شرایط آن اطلاعات قابل قبولی را به دست آورید که معمولاً مدرک تومر به عنوان تسلط کامل زبان ترکی باعث می‌شود تا شما نیازی به پرداخت شهریه برای کلاس‌های آمادگی زبان نداشته باشید. به همین دلیل ترکیه جمله کشورهایی است که مهاجرت تحصیلی در ترکیه بدون مدرک زبان به راحتی امکان‌پذیر است.

نحوه اخذ ویزا برای تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

شما برای گرفتن ویزا جهت تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان چنانچه تسلط کافی به زبان ترکی استانبولی ندارید، باید در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی شرکت کنید. با دریافت تأییدیه می‌توانید در پذیرش دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام نمایید. با دریافت نامه پذیرش به کنسولگری دولت ایران در ترکیه مراجعه می‌کنید و با تایید کنسولگری ویزای تحصیلی خود را دریافت می‌کنید.

 این ویزا تنها یک سال اعتبار دارد که شما بعد از ورود به کشور ترکیه قبل از اینکه 1 ماه کامل تمام شود باید به اداره امنیت این کشور برای گرفتن دفترچه اقامت خود مراجعه نمایید. از جمله مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی در ترکیه کپی صفحه اول پاسپورت و همچنین نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی در کنار فرم تقاضای دانشجو است که این مدارک را نباید در کنار مدارک مهم برای اخذ ویزا ترکیه برای تحصیل از یاد ببرید.

جمع بندی

ما در این مقاله شما را با شرایط تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان در مدارس و همچنین در مقاطع ارشد و دکتری به سادگی آشنا کردیم؛ چرا که ترکیه از جمله کشورهای فوق‌العاده محبوب برای مهاجرت تحصیلی به حساب می آید که برخی بدون مدرک زبان نیز به راحتی می‌توانند نسبت به اعزام برای تحصیل به این کشور اقدام نمایند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در این زمینه صحبت کنید.

سوالات خود را از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7325

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”