logo
تحصیل در ترکیه یا ایتالیا

تحصیل در ترکیه بهتره یا ایتالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تحصیل در ترکیه یا ایتالیا انتخاب حقیقتاً سختی است؛ چرا که این 2 کشور هر کدام از جمله کشورهای فوق‌العاده برای مهاجرت تحصیلی به حساب می‌آیند. ایتالیا بعد از کشورهایی هم چون کانادا و استرالیا می‌تواند استقبال ویژه‌ای برای پذیرش دانشجو را ارائه دهد. البته یکی از دلایلی که بسیاری از داوطلبان ایرانی به ایتالیا برای تحصیل مراجعه می‌کنند تحصیل رایگان در برخی از شرایط است که این خود می‌تواند یک مزیت اصلی به حساب آید؛ اما ترکیه بخاطر عدم استفاده از ویزا برخی از متقاضیان را با شرایط ساده‌تری مواجه می‌کند و به هر حال به مزایا و معایب هر کدام از این 2 کشور اگر توجه کنید، انتخاب معقولانه‌تری می‌توانید داشته باشید. مجموعه آرتان بورس تاپ می‌تواند با توجه به تجربه خود برای شما شرایط را به صورت واضح تری بیان کند.

تحصیل در ترکیه بهتر است یا ایتالیا؟

تحصیل در ترکیه یا ایتالیا هرکدام با معیار ها و فاکتور های خاصی همراه است. شما ضمن مشاوره با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ می‌توانید شرایط تحصیل را در این 2 کشور به راحتی مورد بررسی قرار دهید. به هر حال امروزه مهاجرت تحصیلی جزء مهاجرت های بسیار رایج شمرده می‌شود که باید با تحقیق بسیار عملی شود و به همین دلیل وجود هلدینگ هایی هم چون آرتان بورس تاپ بسیار ضروری است تا داوطلبان ایرانی بتوانند بدون دردسر به مهاجرت تحصیلی بپردازند.

سطح علمی دانشگاه های ترکیه و ایتالیا هرکدام به شکلی حرفی برای گفتن دارند ولی هزینه های تحصیل در ایتالیا صد درصد بسیار نسبت به ترکیه بالاتر است. زبان ایتالیایی برای برخی از داوطلبان مقداری دشوار است که این خود موضوع مهمی در ابتدا برای انتخاب کشور مورد نظر جهت تحصیل است اگر دانشجو نتواند رابطه درستی با اساتید برقرار کند بدون شک، تحصیل وی بازدهی قابل توجهی نخواهد داشت. با توجه به موارد گفته شده به نظر شما تحصیل در ترکیه یا ایتالیا مناسب است؟

مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ترکیه یا ایتالیا با توجه مزایا و معایب هرکدام امکان پذیر است. ایتالیا از جمله کشور های پیشرفته و بسیار جذاب اروپا به شمار می‌آید. کیفیت بالای دانشگاه ها و مراکز آموزشی را بی انصافی است اگر برای تحصیل دانشجویان بین المللی نادیده بگیریم. به هر حال مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه های ایتالیا می‌تواند به موقعیت های شغلی مناسبی در دنیا اشاره داشته باشد.

اما شلوغی ایتالیا برای بسیاری از دانشجویان بین المللی خود یک عیب بسیار بزرگ به شمار می‌آید که نباید آن را نادیده گرفت. بحران مالی سبب بیکاری در این کشور شده است و تا حدی داوطلبان بین المللی را نسبت به بازار کار بعد از فارغ التحصیلی دلسرد می‌کند. با توجه به موارد گفته شما به نظر شما تحصیل در ترکیه یا ایتالیا مناسب است؟

۲  دانشگاه ایتالیایی را در فهرست رنکینگ دانشگاه‌ های جهانی از سوی QS می‌توانید مورد بررسی قرار دهید که این خود به کیفیت، استاندارد و اعتبار دانشگاه های ایتالیا مربوط می‌شود که ما در ادامه به 7 دانشگاه معروف در سطح جهانی اشاره می‌کنیم که شامل:

  • دانشگاه ساپینزا رم با رنکینگ 171 جهان
  • دانشگاه نرماله رنکینگ 204 جهان
  • دانشگاه پادوا رنکینگ 216 جهان
  • دانشگاه میلان رنکینگ 301 جهان
  • دانشگاه پلی‌تکنیک تورین رنکینگ 308 جهان
  • دانشگاه پیزا رنکینگ 383 جهان
  • دانشگاه ناپل رنکینگ 392 جهان

مزایا و معایب تحصیل در ترکیه

تحصیل ترکیه بهتره یا ایتالیا؟

دانشگاه های دولتی، دانشگاه ها و بنیادهای خصوصی و مدارس حرفه‌ای دو ساله را برای تحصیل در ترکیه می‌توانید در نظر بگیرید. شاید این نکته خالی از لطف نباشد که بدانید 5 دانشگاه در ترکیه وجود دارد که در گروه 100 دانشگاه ممتاز کشورهای در حال توسعه قرار گرفته است. این موضوع شرایط درس خواندن در ترکیه را عالی کرده است. تحصیل در ترکیه و یا ایتالیا را زمانی می‌توانید مورد مقایسه قرار دهید که از بورسیه های دانشگاه های دولتی ترکیه نیز باخبر باشید. بورسیه تحصیلی صد درصد می‌تواند از دغدغه های مالی دانشجو بسیار بکاهد.

امکانات رفاهی که در ترکیه به دانشجویان ارائه می‌شود خود موضوع کمی نیست که در مورد آن صحبت نکنیم. انواع باشگاه های ورزشی، دوره های متفاوت هنری هم چون عکاسی، آشپزی و… جزء دوره های اوقات فراغت دانشجویان است. از جمله معایبی که می‌توان برای مقایسه تحصیل در ترکیه یا ایتالیا عنوان کرد، توجه به این مسئله است که ترکیه خوابگاه های بسیار مستقلی را در اختیار دانشجو قرار نمی‌دهد و عمدتاً خوابگاه های 8 نفره هستند.

 تحصیل پزشکی در ایتالیا یا ترکیه

برای تحصیل پزشکی در ایتالیا باید داوطلب در آزمون IMAT نمره قبولی خود را به دست آورد. مجموعه آرتان بورس تاپ در این زمینه مشاوره و راهکارهای قابل قبولی را ارائه می‌دهد. نسبت به کشور های شرقی و غربی اروپا هزینه تحصیل در این رشته در ایتالیا بسیار کمتر است، اما صد درصد در ترکیه نیز هزینه نسبت به ایتالیا پایین تر برآورد می‌گردد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه برای پزشکی با هزینه بسیار پایینی را می‌توانید برآورد کنید. چند دانشگاه پزشکی در کشور ترکیه وجود دارند که مورد تائید وزارت علوم ایران هستند و زمانی که در مورد تحصیل در ترکیه یا ایتالیا صحبت می‌کنیم این موضوع مهم را نباید از یاد ببریم. ایرانیان بدون ویزا نیز می‌توانند در ترکیه به تحصیل بپردازند اما برای تحصیل پزشکی در ایتالیا این گونه نیست.

از نظر فرهنگی کاملاً طبیعی است که انتخاب اکثر داوطلبان ایرانی تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های ترکیه است. خاطر نشان می‌کنم که به فارغ التحصیلان رشته پزشکی در ترکیه کارت طبابت بین المللی نیز ارائه می‌شود و آزمون های YOS و SAT جزء آزمون های مهم برای ورود و تحصیل به رشته پزشکی در ترکیه است.

جمع بندی

تحصیل در ترکیه یا ایتالیا موضوع اصلی این مقاله بود. هر کدام از کشورهای دنیا همانند ترکیه و یا ایتالیا جزء برترین ها هستند که شرایط تحصیلی مناسبی را به وجود می آورند؛ اما ترکیه به نظر برخی به خاطر نزدیکی با ایران می‌تواند انتخاب بهتری باشد اما نمی‌توان، سطح علمی دانشگاه های ایتالیا را نادیده گرفت. مشورت با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ باعث می‌شود تا با یک حساب سرانگشتی بتوانید انتخابی هوشمندانه را تجربه کنید.

تست عکس نویسنده
نویسنده آرتان

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7544
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”