وبلاگ

تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه

تحصیل در ترکیه یا روسیه

تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه موضوع اصلی این مقاله است. امروزه بسیاری از متقاضیان با این سؤال رو به رو می‌شوند که برای پاسخ به آن بهتر است به مزایا و معایب تحصیل در هر دو کشور توجه شود تا به توان انتخاب مناسب، مطمئن و معقولانه‌ای داشت. مجموعه آرتان بورس تاپ مثل همیشه به واسطه مشاورین متخصصی که در اختیار دارد به شما در این زمینه کمک می‌کند، پس جای هیچ گونه نگرانی نیست. کافی است که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه؟

برای پاسخ به این سؤال که تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه حقیقتاً روسیه و ترکیه هرکدام جزء کشورهای جذاب به حساب می‌آیند؛ اما اگر بخواهیم منطقی به این مسئله نگاه کنیم، ترکیه به خاطر نزدیکی به ایران بسیار هزینه مقرون به صرفه‌ای را برای رفت‌وآمد و تحصیل برآورد می‌کند. هم چنین دانشگاه های ترکیه به امکانات رفاهی و پشتیبانی از دانشجو خارج از سیستم آموزشی بیشتر بهاء می‌دهند.

اما روسیه تنها به کیفیت سیستم آموزشی خود می‌اندیشد و به هر حال برای داوطلبانی که به عنوان مهاجر در کشورهایی هم چون ترکیه و روسیه به تحصیل می پردازند، موضوع امکانات رفاهی یک موضوع مهم به شمار می‌آید. به همین خاطر اگر با مشاورین و کارشناسان مجموعه آرتان بورس تاپ صحبت کنید تا حدودی شاید برای پاسخ به این سؤال که تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه، شما ترکیه را انتخاب هوشمندانه و معقولانه‌ای تشخیص دهید.

تحصیل در ترکیه بهتره یا روسیه

مزایا و معایب تحصیل در روسیه

معایب و مزایا تحصیل در روسیه باعث می‌شود تا داوطلبان به توانند به راحتی شرایط را مورد بررسی قرار داده و هر چه سریع تر در صورت تمایل برای اعزام خود را آماده کنند. معمولاً بیشتر از نیمی از مردم روسیه تحصیلات عالیه دارند و به همین خاطر، مزایای فوق‌العاده‌ای برای تحصیل در این کشور وجود دارد. کیفیت بالای سیستم آموزش تا حدودی باعث می‌شود تا در ابتدا افراد تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه را با انتخاب روسیه در نظر بگیرند. خصوصاً آموزش فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی جزء آموزش‌های شاخص‌ و اصلی محسوب می‌شود و شاید برای شما جالب باشد که بدانید بیشتر دانشگاه های روسیه به فارغ التحصیلان خود دو مدرک اعطاء می‌کند، یک مدرک روسی و یک مدرک از دانشگاهی اروپایی است.

تحصیلات دانشگاهی در روسیه با مجهزترین آزمایشگاه ها، مراکز علمی، امکانات آموزشی در کنار خوابگاه‌های فوق‌العاده با هزینه پایین ارائه داده می‌شود اما یک عیب بسیار بزرگ تحصیل در روسیه که ممکن داوطلب را از تحصیل در این کشور منصرف نماید، معمولاً امکانات پایینی است که برای رفاه هر چه بیشتر دانشجویان در نظر گرفته می‌شود به این علت که تنها کیفیت سیستم آموزش معیار اصلی تحصیل در روسیه شناخته می‌شود.

مزایا و معایب تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه را باید با توجه به مزایا و معایب تحصیل در ترکیه مورد بررسی قرار دهید. به این دلیل که بسیاری از داوطلبان ایرانی معمولاً برای مهاجرت تحصیلی خود کشور ترکیه را به خاطر نزدیکی ایران به ترکیه انتخاب می‌کنند. هزینه‌های پایین ترکیه برای زندگی جزء ویژگی‌های اصلی برای انتخاب این کشور جهت مهاجرت تحصیلی به حساب می‌آید.

امروزه به خاطر پایین آمدن ارزش پول ایران حقیقتاً نسبت به دیگر کشورهای اروپایی رفت‌وآمد و تحصیل در ترکیه بسیار به صرفه‌تر است. به هر حال سبک آموزش و امکانات رفاهی دانشگاه ها و مدارس ترکیه باعث می‌شوند تا تحصیل را به توان با مدرک بسیار معتبری به اتمام رساند. دانشگاه های ترکیه همکاری سازمان یافته‌ای را با دانشگاه های اروپا و آمریکا از خود نشان می‌دهند. حتی بعد از تحصیل 3 ترم در دانشگاه هایی هم چون کوچ و حاجت تپه می‌توان ادامه تحصیل را در دانشگاه‌های اروپا و آمریکا ادامه داد؛ اما مورد تائید بودن برخی از دانشگاه های ترکیه از نظر وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران نیز توانسته دغدغه و استرس بسیار زیادی را بابت اعتبار مدرک از روی دوش داوطلبان ایرانی بردارد.

تحصیل پزشکی در ترکیه یا روسیه

تحصیل پزشکی در ترکیه بهتره یا روسیه

به نظر من دیگر زمان این مسئله گذشته است که افراد ذهن خود را درگیر موضوعاتی همانند تحصیل در ترکیه بهتر است و یا در روسیه؛ چرا که با وجود سایت‌ های معتبری مانند آرتان بورس تاپ به راحتی می‌توان ضمن ارتباط با مشاورین این مجموعه به سادگی مزایا و معایب تحصیل هر کدام از دو کشور را مورد بررسی قرار داد و حتی برای مقایسه تحصیل پزشکی در کشورهای متفاوت هم چون ترکیه و روسیه شما این اختیار را دارید که تشخیص دهید، کدام کشور می‌تواند گزینه مناسب تری به حساب آید.  به هر حال در برخی از کشورها رشته پزشکی را ممکن است در طی دوره های مختلف به پایان برسانند و به همین دلیل مقایسه و بررسی قبل از انتخاب دانشگاه جزء موضوعات مهم به حساب می‌آید. معمولاً با توجه به مقایسه ای که شما برای تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه در نظر می‌گیرید، هر دو کشور گزینه های قابل قبول برای تحصیل در رشته پزشکی به شمار می‌آیند.

اما ترکیه به واسطه موقعیت جغرافیایی به این دلیل که به ویزا نیازی ندارد، شاید دردسر کمتری برای اعزام داوطلبان داشته باشد، البته فرهنگ مردم ترکیه و ایران را نیز نمی‌توان تقریباً شبیه یکدیگر در نظر نگرفت. تنها باید در آزمون یوس نمره قابل قبولی را برای تحصیل در رشته پزشکی داوطلبان عزیز به دست بیاورند و هم چنین هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی ترکیه بسیار ناچیز و البته وسوسه کننده است.

روسیه به خاطر نوع رابطه خاصی که با ایران دارد جزء کشورهایی است که استقبال ویژه‌ای از داوطلبان ایرانی به عمل می‌آورد. در روسیه برای تحصیل در رشته پزشکی باید در آزمون پیش پزشکی که با آن پادفک گفته می‌شود نیز متقاضیان شرکت نمایند و هم چنین زبان روسی را قبل از هرچیزی بیاموزند؛ اما نکته‌ای که بسیار جای بحث دارد این است که برخی از دانشگاه های روسیه مورد تائید وزارت بهداشت ایران نمی‌باشند و همین امر باعث می‌شود که در زمان مقایسه تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه داوطلبان ترکیه را برای تحصیل انتخاب نمایند.

جمع بندی

با توجه به محتوایی که ارائه شد به نظر شما تحصیل در ترکیه بهتر است یا روسیه؟ به هر حال شما این اختیار را دارید که در هر کشور، هر رشته و با هر شرایطی تحصیل کنید؛ اما زمانی تصمیم شما عاقلانه و به نفع شما است که با چند مشاور و کارشناس نیز در ارتباط باشید که مجموعه آرتان بورس تاپ مشاورین با تجربه و کاربلد را به شما معرفی می‌کند تا بدون دغدغه به انتخاب کشوری مناسب برای مهاجرت تحصیلی بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7676

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”