وبلاگ

تحصیل در ترکیه یا قبرس

انتخاب تحصیل در ترکیه یا قبرس

سؤالی که امروزه ممکن است ذهن بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند را مشغول کند، این است که تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس! به هرحال هر کدام از کشورهای قبرس و ترکیه مزایا و ویژگی‌های خاصی دارند و دانشگاه‌های هرکدام نیز کیفیت و استاندارد خاصی را پیاده سازی می‌کنند؛ اما در این بین، چنانچه شما از کارشناسان و مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ استفاده کنید، به راحتی می‌توانید با مزایا و یا حتی معایب تحصیل در ترکیه یا در قبرس آشنا شوید و یک کشور معتبر را با امکانات رفاهی بیشتری برای تحصیل خود انتخاب کنید.

تحصیل در ترکیه بهتره یا قبرس؟

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به انتظارات شما از دانشگاه محل تحصیلتان، هزینه های زندگی، کشور مورد نظر برای مهاجرت و … دارد. در ادامه مقایسه ای بین مهاجرت تحصیلی بین ترکیه و قبرس انجام داده ایم. و همه چیز اعم از هزینه درس خواندن در ترکیه و قبرس تا کیفیت دانشگاه ها را بررسی خواهیم کرد. شما میتوانید با اطلاعاتی که به دست می آورید یک انتخاب درست داشته باشید. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مزایای تحصیل در دانشگاه های ترکیه

چنانچه شما در بین دو راهی مانده‌اید که تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس کشور بهتری است، باید بدانید که تحصیل در ترکیه نیز مزایای خاص خود را دارد که به‌عنوان مثال شما نیازی به دریافت ویزای تحصیلی ندارید و همچنین مدرک زبان انگلیسی یک مدرک مهم برای تحصیل در دانشگاه ترکیه به حساب نمی‌آید.اگر یک حساب و کتاب سرانگشتی داشته باشید به راحتی می‌توانید هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه را نسبت به کشورهای زیادی حتی قبرس بسیار مقرون به صرفه تر در نظر بگیرید. سیستم آموزشی دانشگاه های ترکیه تا حدودی شبیه به سیستم آموزشی دانشگاه های اروپا در نظر گرفته می‌شود و همچنین شما می‌توانید درخواستی مبنی بر پذیرش تحصیلی رایگان را نیز در ترکیه انتظار داشته باشید.

مدرک فارغ التحصیلی هر کدام از رشته ها در دانشگاه های ترکیه حقیقتاً مدرک قابل قبول و مطمئنی است و فرد می‌تواند در ایران نیز بازارکار خوبی را به واسطه آن در دست گیرد. تنوع رشته در مقاطع تحصیلی گوناگون و همچنین شرایط مناسب اقلیمی را نباید نادیده بگیریم. در آخر می‌توان به نزدیکی مسافت ترکیه به ایران که یکی از مزایای اصلی و قابل قبول ترکیه برای تحصیل در نظر گرفته می‌شود را اینچنین بیان کرد. شما می‌توانید تا حدودی تحصیل در ترکیه یا در قبرس را برای خود در ترکیه با این شرایط مناسب تر بدانید.

مزایای تحصیل در دانشگاه های قبرس

شاید هنوز مردد مانده‌اید که تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس که البته با بررسی مزایای تحصیلی در قبرس شما می‌توانید تصمیم آسان تری بگیرید به‌عنوان مثال شما شرایط آن چنان سختی را برای پذیرش در دانشگاه های قبرس نمی‌توانید در نظر بگیرید و به راحتی بورسیه تحصیلی را می‌توانید دریافت نمایید که این موارد خود برای بسیاری از داوطلبان می‌تواند شرایط قابل قبولی به حساب آید. همچنین درخواست پذیرش تحصیلی رایگان را در کنار عدم نیاز به ویزای تحصیلی می‌توان در بین مزایای تحصیل در قبرس عنوان نمود؛ اما دروس به زبان تحصیلی انگلیسی برای برخی از افرادی که به این زبان علاقه دارند یک مزیت فوق‌العاده به حساب می آید و نسبت به دانشگاه هایی در کشورهای استرالیا، انگلیس و آمریکا شما زندگی دانشجویی را با هزینه کمتری در دانشگاه های قبرس می‌توانید در نظر بگیرید. زمان ثبت نام و پرداخت شهریه عمدتاً به دانشجویان تخفیفات ویژه ارائه می‌شود که در کنار سیستم آموزشی با کیفیتی که دارد شما می‌توانید مدرک فارغ التحصیلی معتبری را دریافت کنید. همچنین قبرس از جمله دانشگاه هایی است که تجهیزات آزمایشگاهی فوق‌العاده قوی را در اختیار دارد.

جزیره قبرس که به جزیره دانشگاهی معروف است، نزدیک به 90,000 دانشجو را از سال 2017 به بعد پذیرش کرده است و داشتن این تعداد متقاضی گواهی است بر کیفیت آموزشی دانشگاه‌های قبرس. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه آداکنت اشاره کرد که امکانات زیادی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. از جمله این امکانات مرکز شغلی‌ دانشگاه است که دانشجویان در این مرکز شغلی می‌توانند به فعالیت‌های مختلف نظیر انتشارات، سمپوزیوم و کارگاه‌ها بپردازند و علاوه بر بالا بردن سطح دانش خود، تجربه‌های شغلی ارزشمندی را نیز کسب کنند.

مهاجرت به ترکیه اسان تر است یا قبرس؟

تحصیل در ترکیه یا قبرس

تحصیل در ترکیه بهتر است یا در قبرس را شما باید با توجه به دو بخش قبرس شمالی و جنوبی در ابتدا مورد بررسی قرار دهید. بخش شمالی قبرس را شما تا حدودی می‌توانید همانند ترکیه در نظر بگیرید؛ چرا که عمدتاً مردم قبرس شمالی همانند مردم ترکیه اکثراً مسلمان و با زبان ترکی صحبت می‌کنند.

قبر جنوبی تا حدودی مسیحیان ارتدوکسی آن را تشکیل داده‌اند. شما برای مهاجرت به قبرس شمالی همانند مهاجرت به ترکیه بدون داشتن ویزا نیز می‌توانید مهاجرت خود را عملی کنید؛ اما برای مهاجرت به قبرس جنوبی شما باید از ویزا استفاده کنید. اگر بخواهیم به صورت کلی برای شما این موضوع را روشن کنیم، مهاجرت به قبرس خصوصاً قبرس جنوبی تا حدودی برای شما نسبت به ترکیه شاید سخت تر به نظر آید.

دانشگاه های ترکیه بهتر هستند یا قبرس؟

با توجه به سؤالی که ذهن بسیاری از متقاضیان را مشغول کرده است که تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس شما باید به موارد خاصی توجه داشته باشید که قبرس شمالی و ترکیه نیاز به ویزای تحصیلی ندارند اما چنانچه شما قصد داشته باشید از دانشگاه های قبرس جنوبی استفاده کنید، باید قبل از هر چیزی نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. هر کدام از دانشگاه‌ ها نیز رشته های متفاوت و البته بسیار متنوعی را ارائه می‌دهند؛ اما نکته‌ای که در اینجا خودنمایی می‌کند، هزینه تحصیل است که شما باید دانشگاه قبرس شمالی را با هزینه بیشتری نسبت به هزینه دانشگاه های ترکیه در نظر بگیرید.

 آن دسته از عزیزانی هدف خود را بیشتر برای بازار کار خصوصاً بازار کار بین‌المللی مشخص می‌کنند، بهتر است دانشگاه های ترکیه را برای تحصیل انتخاب کنند؛ چرا که علاوه بر هزینه کمتر شما مدرک قابل قبول تری را با اعتبار بالاتری می‌توانید دریافت کنید. همیشه زبان تحصیلی نقش مهم و تعیین کننده‌ای بر روی شهریه دانشگاه دارد و صددرصد هزینه زبان انگلیسی نسبت به زبان ترکی برای تدریس مقداری بالاتر محاسبه می‌شود.

جمع بندی

تحصیل در ترکیه یا در قبرس بهتر است را شما باید با توجه به مواردی که در این مقاله به آن اشاره شد مورد بررسی قرار دهید؛ اما اصولاً برای ما ایرانی ها ترکیه شاید گزینه قابل قبول تری باشد به این دلیل که مسافت کمتری را می‌توان بین ایران و ترکیه در نظر گرفت و تا حدودی فرهنگ و دین مردم ترکیه نیز شباهت زیادی به فرهنگ و دین ما دارد. در هر صورت ما وظیفه داشتیم تا شما را با مزایای تحصیل در هر کدام از کشورهای ترکیه و قبرش آشنا کنیم. حال انتخاب با شماست. بهتر است با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در این زمینه مشورت کنید تا تصمیم معقولانه تری برای تحصیل خود بتوانید مشخص کنید و نتیجه قابل قبولی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7344

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”