وبلاگ

تحصیل زیر 18 سال در ترکیه

شرایط تحصیل زیر 18 سال در ترکیه چیست
آنچه در این مقاله خواهید خواند

تحصیل زیر 18 سال در ترکیه صددرصد شرایط خاصی را به خود اختصاص می‌دهد؛ چرا که سیستم و نظام آموزشی ترکیه با نظارت و کنترل دولت و وزارت آموزش و پرورش یک سیستم قوی و مدیریت شده است. همان گونه که می دانید زبان ترکی زبان اصلی و رسمی در مدارس ترکیه به حساب می‌آید.

البته زبان انگلیسی را شما از سال چهارم دبستان می‌توانید برای تدریس در نظر بگیرید. برای تحصیل از ۶ سالگی تا ۱۴ سالگی به صورت اجباری فرایند تحصیل آغاز می شود که البته مدارس بین المللی ترکیه برای تحصیل زیر ۱۸ سال دانش آموزان بین المللی شرایط قابل قبول تری را ایجاد می‌کند. برنامه‌های آموزشی فوق‌العاده‌ای را در این مدارس دانش آموزان می‌توانند فرا بگیرند. هرچند استاندارد های این مدارس بالاتر است اما شما باید هزینه بیشتری را نیز پرداخت کنید. مجموعه آرتان بورس تاپ می تواند در این حوزه راهنمایی های لازم را ارائه دهد تا انتخاب معقولانه ای داشته باشید.

شرایط تحصیل زیر 18 سال در ترکیه

تحصیل زیر 18 سال در ترکیه به گونه‌ای است که افرادی که پدر مادر آن ها در کشور ترکیه اقامت دارند نیز می‌توانند به تحصیل بپردازند؛ چرا که شناسنامه تمام اعضاء خانواده تائید و به همراه سند ازدواج پدر و مادر به صورت ترجمه و تائید سفارت ایران در ترکیه می تواند برای اقامت تحصیل گزینه قابل قبولی باشد. حتی اگر یکی از والدین در ترکیه اقامت داشته باشد نیز شرایط تحصیل زیر 18 سال در ترکیه به راحتی فراهم می گردد.

اگر پدر و مادر به هر دلیل نمی‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند با ارائه رضایت نامه که مورد تائید سفارت ترکیه در ایران است رضایت خود را مبنی بر تحصیل فرزند زیر ۱۸ سال خود در ترکیه نشان می‌دهند. در موارد دیگر چنانچه پدر و مادر از یکدیگر جدا شده اند فردی که حق حضانت فرزند را دارا است، رضایت نامه ای را از دادگاه در ایران به صورت ترجمه شده دریافت و برای تحصیل زیر 18 سال فرزند خود به دولت ترکیه ارائه می دهد.

موارد دیگری نیز ممکن است فرد پدر و مادر خود را از دست داده باشد که در این صورت تحت سرپرستی فرد دیگری قرار گرفته است، شخص سرپرست به عنوان ولی وی باید رضایت خود را مبنی بر تحصیل زیر 18 سال در ترکیه ارائه دهد. دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را در مدارس دولتی، خصوصی و یا و بین المللی دارند در ابتدا باید با معادل سازی آخرین مدرک تحصیلی خود و ترجمه رسمی با ارائه کارنامه و رضایت نامه والدین و ارائه اصل پاسپورت فرایند تحصیل خود را قطعی نمایند.

شرایط مدارس ترکیه برای تحصیل زیر 18 سال

شرایط تحصیل زیر 18 سال در ترکیه

برای تحصیل زیر ۱۸ سال در ترکیه شما باید مدارس را در ابتدا بشناسید. مدارس دولتی و خصوصی سیستم آموزشی خاصی را مشخص می‌کند که شما مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان را می‌توانید در نظر بگیرید. البته مدارس دولتی تا حدود شبیه مدارس دولتی ایران است که تنها رایگان بودن آن یک مزیت به حساب می‌آید. امکانات آن تقریباً در ۱۷ تقریباً در حد متوسط است ولی به خاطر سیستمی که بر اساس آموزش و پرورش اروپا برنامه ریزی شده است شما می‌توانید مدارس دولتی ترکیه را نیز بسیار قابل قبول در نظر بگیرید.

اما مدارس خصوصی از جمله مدارسی هستند که شما تا حدودی شرایط آن را می‌توانید همانند مدارس غیرانتفاعی در ایران در نظر بگیرید، امکانات این مدارس به مراتب نسبت به دولتی بالاتر است و البته هزینه بیشتری را نیز باید برآورد کنید. در مدارس خصوصی ترکیه برای تحصیل زیر ۱۸ سال در ترکیه شما می‌توانید امکاناتی مانند سالن موسیقی، آزمایشگاه، استخر شنا و… را نیز جزء امکانات بشناسید؛ اما مدارس بین المللی از جمله مدارسی هستند که سیستم آموزشی آن تقریباً برای سیستم آمریکا و اروپا تطبیق داده شده است و شما زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی را در کنار زبان ترکی می‌توانید برای تدریس مشاهده کنید.

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در ترکیه

چنانچه به دنبال بورسیه برای تحصیل زیر 18 سال در ترکیه هستید، بهتر است با مشاورین ما در مجموعه آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید؛ چرا که اصولاً تحصیل در مدارس دولتی خود رایگان است اما برای دبیرستان سازمان دولتی ترکیه می تواند بورسیه خود را در اختیار دانش آموزانی که علاوه بر معدل بالا شاید از نظر درآمد خانوادگی دچار مضیقه باشند را پشتیبانی نماید. چنانچه قصد تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی را داشته باشند نیز می‌توانید از این نوع بورسیه استفاده کنید.

مهاجرت تحصیلی زیر 18 سال به ترکیه

مهاجرت برای تحصیل زیر ۱۸ سال در ترکیه همان گونه‌ که گفته شد به شرط و شروط خاصی امکان پذیر است. خانواده فرد باید قصد مهاجرت داشته باشند. در این صورت فرد زیر ۱۸ سال نیز می تواند همراه با خانواده اجازه مهاجرت تحصیلی داشته باشد و در مدارس ترکیه مشغول به تحصیل شود اما بدون والدین تنها اجازه مهاجرت تحصیلی افراد به ارائه رضایت نامه پدر و مادر منتهی می شود.

نحوه اخذ اقامت افراد زیر 18 سال در ترکیه

اخذ قامت برای افراد زیر 18 سال در ترکیه

اقامت برای تحصیل زیر 18 سال در ترکیه به 3 حالت کلی بر می گردد. در حالت اول والدین فرد زیر 18 سال باید در ترکیه اقامت داشته باشند. ولی در حالت دوم اگر هر کدام از پدر و مادر قصد اقامت نداشته باشند، فرد دیگر باید با فرزند در ترکیه برای گرفتن اقامت زندگی نماید. چنانچه پدر و مادر از یک دیگر جدا شده باشند، فردی که حق حضانت با وی است، باید از طریق دادگاه ایران رضایت نامه ای مبنی بر این کار را با تائید سفارت ترکیه در ایران برای گرفتن اقامت جهت تحصیل زیر ۱۸ سال در ترکیه فرزند خود ارائه دهد. اگر یکی از اولیا فوت نماید، فرد می تواند با پدر و مادر خود که در قید حیات هستند برای گرفتن اقامت اقدام نماید. اگر برای تحصیل و اقامت در ترکیه قصد داشته باشید که به تنهایی زندگی کنید در هر صورت باید رضایت نامه ای را از طرف پدر و مادر خود برای تحصیل و گرفتن اقامت تحصیلی ارائه دهید.

بدین ترتیب مشاورین ما در مجموعه آرتان بورس تاپ به شما توصیه می کنند تا سند ازدواج پدر و مادر خود را به صورت ترجمه برای گرفتن اخذ اقامت ارائه دهید و در این بین، رضایت مادر در هر صورت برای تحصیل فرزند زیر ۱۸ سال خود در کشوری مانند ترکیه شرطی اساسی محسوب می شود.

جمع بندی

تحصیل زیر 18 سال در ترکیه را شما تنها زمانی می‌توانید با موفقیت کامل از آن خود کنید که با تمامی شرایط و مقررات آن آشنایی و آگاهی داشته باشید. مجموعه آرتان بورس تاپ به صورت شبانه روزی آماده پاسخ گویی به سؤالات شما عزیزان در این راستا است. بدین ترتیب می‌توانید با مشاورین این مجموعه با تجربه و با سابقه از طریق شماره تلفن های موجود در ارتباط باشید. آرتان پورس تاپ سالیان طولانی در زمینه اعزام دانش آموز و دانشجو برای تحصیل به ترکیه و مهاجرت تحصیلی قانونی فعالیت می‌کند. بدین ترتیب شما می‌توانید اقامت و مهاجرت مطمئن و بدون دردسری را از این هلدینگ معتبر و به روز بخواهید. هزینه ها و تمامی فعالیت ها از همان ابتدا کاملاً برای شما مشخص می گردد تا با برآورد هزینه خود و گردآوری مدارک هرچه سریع تر روند اعزام و مهاجرت عملی شود.

سوالات خود را از ما بپرسید

29 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • عاممم ببخشید من میخاستم بپرسم چجوری باید برای رشته معماری بورس گرف اونم مث بقیه رشته هاس هم اینکه بعد اینکه بورس گرفتیم باز باید هزینه کنیم؟؟و اینکه اونجا میتونم هم تحصیل کنیم هم کار کنیم؟؟و چجوری باید اون آزمون ورودی یا همون بورس رو بدیم؟؟

  • سلام و عرض ادب
   ترکیه تحصیل رایگان ارائه میدهد اما به این صورت هست که شما ابتدا در سایت بورسلاری ترکیه مدارک و رزومه ای رو که ازتون درخواست کرده رو اپلود میکنید و براساس شانس شما اگر انتخاب شدید
   دولت ترکیه هزینه های تحصیل و هزینه رفت و امد شما به کشور خودتون به عهده میگیرد
   بله دولت ترکیه به شما این اجازه را میدهد در هفته 24 ساعت همزمان با تحصیلتان بتوانید کار هم بکنید

 • عاممم ببخشید من الان هشتمم ولی میخام بعد دوازدهم برم ترکیه و میخام رشته معماری رو انتخاب کنم و وضع مالی خانوادم زیاد خوب نیس میشه راهنمایی کنین چطور میتونم برای رشته معماری بورس بگیرم و اگه بورس هم بگیریم باید هزینه کنیم؟؟هم اینکه میتونیم اونجا هم درس بخونیم هم کار کنیم یعنی اینکه امکان کار کردن هس؟؟

  • سلام و عرض ادب
   ترکیه تحصیل رایگان ارائه میدهد اما به این صورت هست که شما ابتدا در سایت بورسلاری ترکیه مدارک و رزومه ای رو که ازتون درخواست کرده رو اپلود میکنید و براساس شانس شما اگر انتخاب شدید
   دولت ترکیه هزینه های تحصیل و هزینه رفت و امد شما به کشور خودتون به عهده میگیرد
   بله دولت ترکیه به شما این اجازه را میدهد در هفته 24 ساعت همزمان با تحصیلتان بتوانید کار هم بکنید

 • سلام من کلاس نهم هستم و میخوام بدونم شرایط گرفتن بورسیه فول فاند پطوریه چون وظع مالی مناسبی نداریم پدر و مادرم نمیتوانند با من به ترکیه مهاجرت کنند….و اینکه نمیدونم‌نظرشون راجب تحصیل به تنهایی در ترکیه چی هست اما رضایت نامه رو میگیرم فقط چطوری فول فاند بشیم؟

  • سلام و عرض ادب
   خدمت شما توضیح بدم ،کشور ترکیه تو مقطع دبیرستان و مدارس تحصیل رایگان ندارد
   اما برای کارشناسی بخواین اقدام انجام بدین با داشتن مدرک دیپلم امکان دریافت فاند وجود دارد
   به این صورت که شما داخل سایت بوسلاری ترکیه مدارک اپلود میکنید و با توجه به رزومه و بر اساس شانس اگر اسمتون در بیاد به شما فاند تعلق میگیره
   که بخشی از هزینه های تحصیل شما را دولت ترکیه تقبل میکند

 • سلام من میخوام بورسیه دوره دبیرستان بشم تو ترکیه
  خانوادمم اجازه میدن لازم باشه ترکیه هم میتونن بیان میشه راهنمایی کنین چیکار باید بکنم؟

  • سلام وقتتون بخیر
   باید برای پذیرش دانشگاه دیپلم داشته باشید.جهت مشاوره تخصصی بیشتر با این شماره تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام میخواستم بدونم برای کلاس هفتم میشه رفت ترکیه تا الان همه نمره هام خیلی خوب بوده، و در مدارس دولتی ثبت نام کرد؟ و بورسیه میدن؟ پدر و مادرم هم راضی هستند و زبان انگلیسی هم حدودا بلدم
  راهی هست براش؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه . ما فقط برای مقطع دانشجویی کار میکنیم که لازمه آن داشتن مدرک دیپلم هست .
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید. 91303800-021

 • سلام من ۱۷ سالمه کلاس یازدهمم(انسانی)امسال قراره برم دوازدهم قصد ادامه تحصیل با بورسیه در ترکیه رو دارم چطور میتونم اینکارو کنم؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   برای پذیرش باید 18 سال داشته باشید.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید
   شماره تماس :
   021-91303800

 • سلام من یازده تجربی هستم و میخوام برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه اقدام کنم امسال وارد دوازدهم میشم میشه راهنماییم کنید چون هزینش هم زیاده ترمی حدود 30 ملیون درمیاد کم کمش لطفا یکم راهنماییم کنی خیلی دوست دارم که همون اول تو 18 سالگی برم

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام من یازده تجربی هستم و میخوام برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه اقدام کنم امسال وارد دوازدهم میشم میشه راهنماییم کنید چون هزینش هم زیاده ترمی حدود 30 ملیون درمیاد کم کمش لطفا یکم راهنماییم کنی

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام میشه دوره ی دبیرستان رو از یکی از مدارس خصوصی ترکیه بورسیه گرفت ؟
  یعنی کلاس دهم رو .
  اگه میشه چطور باید بورس گرفت

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   ما برای دانشگاه ها پذیرش میگیریم.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام من ۱۶سالمه پایه دهم تجربی میخام
  با امتحان بورسیه تحصیلی برای ترکیه
  چجوری میتونم این اقدام رو بکنم
  من یکی از فامیل هامون همین کارو انجام داده کلاس نهم بوده الان ترکیه درس میخونه با بورسیه تحصیلی رفته اونم تنهایی بدون پدر ومادر و کسی اونجا هس

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه حتما باید 18 سال داشته باشید.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام خسته نباشین
  من کلاس نهمم تو هفتم از مدرسه اومدم بیرون ولی بازم کارنامه نوشتن بااینکه نخوندم وکلا ۱هسته نمره ام چون نخوندم میخام آنلاینی تو ترکیه ادامه بدم آیا امکان داره

 • سلام من 16 سالمه دانش اموزم( دهم) پدر و مردم اجازه میده ولی خودشون نمیتونن بیان میتونم در ترکیه تحصیل کنم؟

  • سلام وقت بخیر نه عزیزم سنتون قانونی نیست باید اقامت داشته باشید بعد مدرسه شمارو ثبت نام میکنه

 • سلام من کلاس یازدهم هستم خانواده هم اجازه می‌دهند ولی خودشون نمیتونن بیان میخواستم بدونم میتونم در ترکیه تحصیل کنم؟

 • سلام عزیز
  من دانش اموز هستم (دهم)قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم حضانت خانواده رو دارم اما خانواده خودشون نمیان
  میخواستم بدونم من میتونم اقامت تحصیلی بگیرم اونجا چون دانش اموزم؟

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7353

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”