دانشگاه های بدون آزمون ترکیه

a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 20:00

ـــــ

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

تربیت بدنی در ترکیه

رشته تربیت بدنی در ترکیه

به همان اندازه که تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه برای دانشجوهای دیگر کشورها جذاب است، در داخل کشور نیز متقاضیان زیادی دارد. در میان رقابت سنگین برای تحصیل در ترکیه 2020 و گرفتن پذیرش در دانشگاههای این کشور، گوی سبقت را کسی  میگیرد که کامل ترین اطلاعات را در مورد شرایط پذیرش و اپلای داشته باشد. پس اگر شما نیز آرزوی ادامه تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه را دارید، هرچه زودتر رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید وگرنه دیری نمی پاید که از میدان رقابت خارج خواهید شد. برای همین ما در آرتان بورس تاپ، جدیدترین و کامل ترین اطلاعات در مورد صفر تا صد پذیرش و تحصیل در رشته تربیت بدنی را برایتان آورده ایم.

با تحصیل تربیت بدنی در ترکیه شما می توانید خودتان را فارغ التحصیل یک دانشگاه اروپایی بدانید و همینطور نیز هست. مدرک شما اعتبار بین المللی دارید و به هر کشوری که بروید می توانید آن را برای کار ارائه دهید. فوق العاده است، مگر نه؟ از جمله دلایل اینکه چرا ترکیه را برای تحصیل رشته تربیت بدنی انتخاب کنیم:

 • رتبه 83 جهان  در زمینه آموزش تربیت بدنی
 • رتبه 57 جهان در زمینه راحتی ایجاد کسب و کار
 • رتبه 55 جهان در زمینه اقتصاد
 • رتبه 110 جهان برای داشتن امنیت

شرایط تحصیل رشته تربیت بدنی در ترکیه

از آنجایی که این رشته تفاوت هایی با دیگر رشته ها دارد برای همین در مورد شرایط تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه چند نکته مهم وجود دارد که باید حتما بدانید:

 • آزمون های ورودی دانشگاهها را بشناسید: دو آزمون بسیار مهم یوس و سات را باید برای ورود به دانشگاهها پاس کنید. حداقل نمره های قبولی در این دو آزمون از طرف دانشگاهها اعلام می شود. این دو آزمون، در واقع آزمون ورودی دانشگاههای دولتی ترکیه است که مهارت کلامی (انگلیسی و ترکی) و هوش ریاضی شما را می سنجد (صفر تا صد قبولی خود در این آزمون ها را به آرتان بورس تاپ بسپارید)
 • داشتن دیپلم تومر: این مدرکی است که تعدادی از دانشگاههای ترکیه برای رشته تربیت بدنی از شما درخواست خواهند کرد. این دیپلم در واق معادلسازی برای کنکور yos-Ales-Tus می باشد. شما یا باید در این کنکور سطح A را کسب کنید یا معادل آن که دیپلم تومر است را به دانشگاه ارائه دهید. این مدرک را از مراکز تومر که شعبه ای از ان نیز داخل کشور خودمان است دریافت کنید.
 • مدارک خود را از جمله مدرک دیپلم، ترجمه شده آن، ریزنمرات، معرفی نامه، انگیزه نامه، تعداد عکس پرسنلی مورد نیاز، پاسپورت، ویزای تحصیلی، سوابق پژوهشی و … را باید در مرحله درخواست دادن به دانشگاه ارائه دهید.
 • و اما جدای از مدارک و آزمون های ورودی برای تحصیل تربیت بدنی در ترکیه امتحان عملی یا به اصطلاح مصاحبه حضوری نیز وجود دارد. در داخل کشور خودمان نیز همینطور است. افرادی که به تحصیل رشته تربیت بدنی در ایران می پردازند، بعد از مرحله ی آزمون تئوری کنکور، به مرحله آزمون عملی دعوت می شوند. برای همین بهتر است آمادگی جسمانی داشته باشید و تسلط نسبتا خوبی نیز بر زبان ترکی داشته باشید، این مساله شانس قبولی شما را بالا خواهد برد.

بورسیه رشته تربیت بدنی در ترکیه

قطعا شما هم باید یکی از افرادی که باشید که سمجانه به دنبال دریافت بورسیه رشته تربیت بدنی در ترکیه هستند. بورسیه رشته تربیت بدنی حقی است که دانشگاههای ترکیه برای تمام دانشجویان بین المللی ایجاد کرده اند. همه متقاضیان از سراسر دنیا می توانند رزومه های خود را برای دریافت انواع بورسیه ی تحصیلی، به دانشگاههای عالی ترکیه ارسال کنند. آنچه که بورسیه های دانشجویی برای رشته تربیت بدنی را در ترکیه بی نظیر و پرطرفدار ساخته است حمایت های مالی و تحصیلی است. به این معنا که اینطور نیست تنها از نظر پرداخت هزینه معاف شوید در کنار آن تسهیلات دیگری از جمله خوابگاه رایگان، تغذیه رایگان و … نیز برخوردار خواهید شد.

بورسیه تربیت بدنی در ترکیه

بد نیست بدانید که انواع مختلفی برای بورسیه رشته تربیت بدنی ترکیه وجوددارد. در تمام حالات شما باید به این نکته دقت داشته باشید که دانشگاه مقصد به رزومه و پیشینه پژوهشی شما نگاه می کند. نمره آیلتس یا تافل بالا، داشتن مقاله تحقیقاتی چاپ شده یا ریوایز خورده، داشتن مدال و لوح قهرمانی، ریز نمرات بالا و یک انگیزه نامه قوی بسیار روند بورسیه گرفتن شما را تسریع می بخشد. پس حتما یک رزومه قوی از خودتان ارائه دهید.

هزینه تحصیل در رشته تربیت بدنی ترکیه

دقت داشته باشید بر حسب اینکه شما در کدام دانشگاه در رشته تربیت بدنی در ترکیه مشغول به تحصیل می شوید، شهریه های متفاوتی خواهید داشت. در کل دو فاکتور تاثیرگذار بر روی مقدار این شهریه وجود دارد:

 • نوع دانشگاه: شهریه برای دانشگاههای دولتی به صرفه و کمتر از دانشگاههای خصوصی ترکیه است.
 • زبان تدریس رشته: تحصیل در رشته تربیت بدنی به زبان ترکی کمتر از تحصیل به زبان انگلیسی است.

در حالت کلی برای دانشجویان بین المللی، می توان هزینه تحصیلی را برای دانشگاههای دولتی به زبان ترکی بین 240 تا 750 دلار و برای دانشگاههای دولتی ترکیه به زبان انگلیسی بین 450 تا 1500 دلار در نظر گرفت. از طرفی شهریه رشته تربیت بدنی برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی بین 5000 تا 20000 دلار است. دانشجویان بین الملل برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و دکترا، برای دانشگاههای دولتی به زبان ترکی 300 تا 600 دلار، برای دانشگاه دولتی به زبان انگلیسی 600 تا 900 دلار را باید پرداخت کنند. برای دانشگاههای خصوصی نیز این مقدار به 5000 تا 20000 دلار می رسد.

نکته مهم: ذکر این نکته لازم است که برای دانشجویان داخلی کشور ترکیه شهریه ها کمتر از مقدار اعلام شده برای دانشجویان بین المللی می باشد. حال شما در کدام دانشگاه می خواهید به تحصیل رشته تربیت بدنی بپردازید؟

تماس با آرتان بورس تاپ

رشته تربیت بدنی در دانشگاه های ترکیه

مبانی درسی و آموزشی تربیت بدنی در ترکیه کاملا منطبق با چارچوب ها و استراتژی های دانشگاههای اروپایی است. دوره کارشناسی رشته تربیت بدنی در دانشگاههای ترکیه 3 تا 4 ساله است. در طی این دوره علم آناتومی بدن، تغذیه، مهارت های حرکتی و ورزشی، روانشناسی ورزش، روش های آموزش تربیت بدنی، کمک های اولیه، پیشگیری از آسیب و … به دانشجویان آموزش داده می شود. آموزش رشته تربیت بدنی در ترکیه در راستای بهبود بخشیدن و تقویت کردن سلامت فیزیکی جامعه و کشف استعدادهای این زمینه است. شما با تحصیل رشته تربیت بدنی می توانید روزی به ستاره ای جهانی تبدیل شوید، هیچ چیزی غیرممکن نیست. تنها باید تلاش کنید.س و اما دانشگاههای زیادی در شهرهای مختلف ترکیه رشته تربیت بدنی را ارائه می دهند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه یدی تپه
 • دانشگاه آنتالیا اکیو
 • دانشگاه گدیک استانبول
 • دانشگاه آلتین تاش در استانبول
 • دانشگاه قاضی در آنکارا
 • دانشگاه باشکنت در آنکارا
 • دانشگاه آتیلیم در آنکارا
 • دانشگاه دراماتیک بیلکنت در آنکارا
 • دانشگاه اوفوک در آنکارا
 • دانشگاه فنی اسکیشهیر
 • دانشگاه اسن یورت استانبول

بازار کار رشته تربیت بدنی در ترکیه

همانطور که میدانید نکته ی جالبی که در مورد تحصیل تربیت بدنی ترکیه وجود دارد این است که آنها بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار گسترده ای خواهند شد. می توانند در بخش های آموزشی دبستان و مدارس مشغول به کار شوند و یا برای خود باشگاههای ورزشی و دوره های تخصص را بگذرانند و مربیگری و … را انجام دهند. برای همین بازار کار رشته تربیت بدنی در ترکیه منعطف است.

طبق آمارها و گزارشاتی که از موسسات کاریابی در ترکیه به دست آمده، می توان گفت که میانگین حقوق دریافتی یک دانش آموخته رشته تربیت بدنی در ترکیه با داشتن 1 تا 3 سال سابقه،  43805 لیره در سال است. در این حالی است که یک فرد با تجربه ی بالاتر از 8 سال، به طور میانگین 73722 لیره دریافت می کند. با این اوصاف می توان گفت که میانگین حقوق رشته تربیت بدنی 59507 لیر، حداقل آن 43805 و حداکثر آن 73722 لیره در سال است. یعنی در هر ساعت حداقل 29 لیر و حداکثر 1339 لیر درآمد خواهید داشت. پیش بینی شده است که تا سال 2025 درآمد این رشته به مقدار 46 درصد رشد خواهد کرد و میانگین آن به 86871 لیر در سال خواهد رسید.

 

سوالات متداول رشته تربیت بدنی ترکیه

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته تربیت بدنی کدامند؟

دانشگاه گلیشیم، دانشگاه آبانت عزت بایسال،دانشگاه قاضی آنکارا، دانشگاه حاجت تپه

چگونه می توانیم برای رشته تربیت بدنی در دانشگاه های ترکیه بورسیه فول فاند بگیریم؟

برای ثبت نام بورسیه فول فاند ترکیه می توانید در بهمن ماه هر سال اقدام نمایید. فقط توجه داشته باشید که اگر قبول شدید در هنگام مصاحبه چند تمرین فیزیکی و عضلانی نیز از شما گرفته خواهد شد.

درآمد حاصل از رشه تربیت بدنی در ترکیه چقدر است؟

درآمد متوسط یک کارشناس تربیت بدنی در ماه حدود 6762 لیر و در سال حدود 81176 لیر می باشد.

زیر رشته های تربیت بدنی در ترکیه کدام ها هستند؟

فیزیولوژی ورزشی، روانشناسی ورزشی، بیو مکانیک ورزشی، رفتار حرکتی، مدیریت ورزشی

 

4.3 12 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
19 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها