a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > معرفی دانشگاه های ترکیه  > دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه

دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه (Abant Izzet Baysal) در تاریخ ۱۹۹۲ در شهر بولو‌ کشور ترکیه پایه گذاری شد. نام عزت بایسال برگرفته شده از نام شخص عزت بایسال بنیان گذار بنیاد عزت بایسال است که کارهای خیریه در بخش آموزش انجام می دهند. رئیس فعلی دانشگاه پرفسور آتیلا کیلینج می باشد. پردیس اصلی این دانشگاه یعنی Campbell İzet Baysal در بخش Gölköy و در ۸ کیلومتری بولو‌ قرار گرفته است. این شهر بسیار زیبا بین استانبول و آنکارا جای گرفته و از زمان تأسیس در حال گسترش روزافزون است. بولو‌ جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار عالی دارد که دانشجویان میتوانند از آن استفاده کنند.

رتبه دانشگاه آبانت عزت بایسال بولو

دانشگاه آبانت عزت بایسال بولو با داشتن امکانات و سرمایه گذاری و تجهیزات بالغ بر ۲۶۲ میلیون TL از سال ۲۰۱۰ که توسط بنیاد Izzet Baysal و دولت ساخته شده، به یک ساختار بدنی عالی و زیرساخت های فنی برتر رسیده است. مأموریت دانشگاه ابانت عزت، تربیت نیروهای متخصص و حرفه ای در راستای پیشرفت ملی، بین المللی، صنعتی و اقتصادی کشور ترکیه و دیگر کشورها است. دانشگاه ابانت عزت، در سال ۲۰۱۸ در جمع بهترین دانشگاه های جهان در رتبه ۳۵۶۱ ایستاد و در بین دانشگاه های سطح اول ترکیه هم در رتبه ۵۹ قرار گرفت. با اطمیان می توانیم بگوییم که آبانت عزت بایسال جزو دانشگاه های نسبتاً خوب ترکیه به حساب می آید.

نکته مهم: متاسفانه مدرک دانشگاه آبانت عزت بایسال بلو از طرف وزارت علوم ایران تایید نمی گردد؛ یعنی با مدرک این دانشگاه امکان کار و فعالیت در کشور ایران را نخواهید داشت.

هزینه تحصیل در دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه یک دانشگاه ۱۰۰ درصد دولتی نیست. بلکه توسط نهادهای دولتی پشتیبانی می شود. این دانشگاه توسط بنیاد İzet Baysal پایه گذاری شده و از دستاوردهای آموزشی و بین المللی پشتیبانی می کند. علاوه بر این زیرساخت های لازم برای پیشرفت تحقیقاتی دانشجویان را هم شامل می شود. برای ثبت نام، شهریه ترم اول باید قبل از ثبت نام پرداخت شود. شهریه سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ برای کارشناسی ارشد و دکتری. طبق برنامه های سالانه ۶۰۰۰ TL است. شهریه باید با بیان نام و نام خانوادگی متقاضی به حساب بانکی مربوط به دانش آموخته پرداخت شود.

شهریه دانشگاه آبانت عزت بایسال 2021

رشته های دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه آبانت عزت بایسال از ۱۰ دانشکده، ۴ مؤسسه، ۶ مدرسه، ۷ مدرسه حرفه ای و ۱۴ مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. ۹۰۰ استاد به عنوان اعضای هیت علمی و ۵۵۰ کارمند اداری دارد. همچنین تقریبا ۲۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه که به عنوان یک مرکز آموزش عالی با کیفیت و مدرن شناخته می شود، در حال آموزش هستند.

رشته های آبانت عزت بایسال در مقطع کارشناسی ارشد

در دانشگاه آبانت عزت بایسال رشته هایی هستند که به زبان انگلیسی ارائه می شود. در این رشته ها دانشجویان ملزم به گذراندن دوره مقدماتی به زبان ترکی هستند. برخی رشته های هم به زبان عربی ارائه می شوند.

آناتومی، آموزش هنر و صنایع دستی، بانکداری و دارایی، شیمی، بیوشیمی، زیست شناسی، آموزش مربیگری، علوم ارتباطات، آموزش کامپیوتر و فن آوری های آموزش، اقتصاد، مدیریت آموزشی و نظارت، اندازه گیری و ارزیابی آموزشی، مهندسی برق و الکترونیک، پزشکی اورژانس، آموزش زبان انگلیسی، مهندسی محیط زیست، محصولات کشاورزی، مهندسی غذا، آموزش راهنمایی و مشاوره روانشناسی، باغبانی، بیماری های عفونی، آموزش ناتوانی ذهنی، روابط بین المللی، تاریخ و هنرهای اسلامی، بازاریابی، ریاضیات، آموزش ریاضیات، مهندسی مکانیک، میکروبیولوژی، آموزش موسیقی، پرستاری، داروسازی، فلسفه و علوم دینی، آموزش تربیت بدنی، فیزیوتراپی و توانبخشی، فیزیک، فیزیولوژی…

رشته مقطع دکترا دانشگاه آبانت عزت بایسال

در ادامه رشته های مقطع دکتری دانشگاه آبانت عزت بایسال را نام خواهیم برد که به زبان انگلیسی ارائه می شود. در این رشته ها دانشجویان ملزم به گذراندن دوره مقدماتی به زبان ترکی هستند:

علوم پایه اسلامی، زیست شناسی (انگلیسی)، مدیریت کسب و کار، شیمی (انگلیسی)، برنامه درسی و دستورالعمل، اقتصاد، مدیریت آموزشی و نظارت، مهندسی محیط زیست، محصولات کشاورزی، مهندسی غذا، تاریخ، باغبانی، بیماری های عفونی، آموزش ناتوانی ذهنی، روابط بین المللی، ریاضیات (انگلیسی)، آموزش ریاضیات، میکروبیولوژی، آموزش موسیقی، علوم اعصاب، پرستاری، بهداشت و ایمنی شغلی، مشارکت بانکی، فیزیوتراپی و توانبخشی، فیزیک (انگلیسی)، محافظت از گیاه، روانشناسی، مدیریت عمومی، آموزش علوم اجتماعیريال جامعه شناسی، مدیریت ورزشی، علوم ورزشی و آموزش مربیگری، زبان و ادبیات ترکی، آموزش زبان ترکی

امکانات و خوابگاه دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه

دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه دارای سالن‌های بدن سازی، استخر و زمین های ورزشی بسیار پرامکاناتی است. استخرهای این دانشگاه از جمله استخر های بسیار مجهز و پیشرفته کشور ترکیه محسوب میشود که خدمات ورزشی فراوانی را به شکل کاملاً رایگان در اختیار دانشجویان گذاشته است. کتابخانه ی مجهز این دانشگاه دارای صدها جلد کتاب در زمینه های مختلف میباشد و به شبکه‌ی اینترنت متصل است. به این ترتیب دانشجویان امکان دسترسی به منابع این کتابخانه از راه دور دسترسی داشته باشند.

مجتمع دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه در ۱۲ کیلومتری دانشگاه قرار دارد. خوابگاه دانشگاه در محوطه‌ی اصلی این دانشگاه قرار گرفته و دانشجویان فراوانی را در خود اسکان داده است. مضاف بر این ها کلیه‌ی امکانات تغذیه رایگان یا با قیمتی بسیار بسیار مناسب در رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری این دانشگاه، در دسترس دانشجویان قرار گرفته است. در خارج از کلاس بیش از ۴۰ باشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند در آن شرکت کنند. در آبانت عزت بایسال بلو رویدادهای اجتماعی زیادی هم برگزار می شود که مورد توجه دانشجویان قرار میگیرد.

سوالت متداول دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه آبانت عزت بایسال در کدام شهر و کجای ترکیه واقع شده است؟

دانشگاه آبانت عزت در شهر زیبای بولو در استانی به همین نام واقع شده است. این شهر در شمال غرب ترکیه و در میانه راه استانبول – آنکارا واقع شده است.

آیا مدرک دانشگاه آبانت عزت بایسال در ایران مورد تائید می باشد؟

متاسفانه مدرک دانشگاه آبانت عزت بایسال بولو از طرف وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران مورد تائید نمی باشد.

شهریه سالانه دانشگاه چقدر است؟

شهریه این دانشگاه در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ برای پزشکی هر سال ۲۰۰۰۰ لیر و برای رشته دندانپزشکی هر سال ۱۸۰۰۰ می باشد.

از چه راه هایی می توان در این دانشگاه قبول شد؟

آزمون یوس – آزمون اس ای تی – پذیرش بدون کنکور – شرط معدل – بورسیه تحصیلی ترکیه

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments