logo
دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه
لوگوی دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه آبانت عزت بایسال

(Bolu Abant Izzet Baysal University)

location

شهر: بولو

univercity

تعداد دانشکده: 16

univercity

نوع دانشگاه: دولتی

rank

رتبه داخلی: 59

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 1992

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, YÖS

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه (Abant Izzet Baysal) در تاریخ 1992 در شهر بولو‌ کشور ترکیه پایه گذاری شد. نام عزت بایسال برگرفته شده از نام شخص عزت بایسال بنیان گذار بنیاد عزت بایسال است که کارهای خیریه در بخش آموزش انجام می دهند. رئیس فعلی دانشگاه پرفسور آتیلا کیلینج می باشد. پردیس اصلی این دانشگاه یعنی Campbell İzet Baysal در بخش Gölköy و در 8 کیلومتری بولو‌ قرار گرفته است. این شهر بسیار زیبا بین استانبول و آنکارا جای گرفته و از زمان تأسیس در حال گسترش روزافزون است. بولو‌ جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار عالی دارد که دانشجویان میتوانند از آن استفاده کنند.


آدرس دانشگاه آبانت عزت بایسال کجاست؟


بین 2 شهر استانبول و انکاری شهری تقریبا کوچک قرار گرفته است به نام بولو، که این شهر مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است و بدون شک با وجود دانشگاه آبانت عزت بایسال در این شهر شما می توانید موقعیت علمی قابل ملاحظه ای را نیز برای این شهر در نظر بگیرید. البته خاطر نشان می کنم که پردیس اصلی دانشگاه (Campbell İzet Baysal ) در گل کوی در استان اردو ترکیه و در 8 کیلومتری شهر بولو واقع شده است.

رتبه دانشگاه آبانت عزت بایسال بولو

دانشگاه آبانت عزت بایسال بولو با داشتن امکانات و سرمایه گذاری و تجهیزات بالغ بر 262 میلیون TL از سال 2010 که توسط بنیاد Izzet Baysal و دولت ساخته شده، به یک ساختار بدنی عالی و زیرساخت های فنی برتر رسیده است. مأموریت دانشگاه ابانت عزت، تربیت نیروهای متخصص و حرفه ای در راستای پیشرفت ملی، بین المللی، صنعتی و اقتصادی کشور ترکیه و دیگر کشورها است. دانشگاه ابانت عزت، در سال 2018 در جمع بهترین دانشگاه های جهان در رتبه 3561 ایستاد و در بین دانشگاه های سطح اول ترکیه هم در رتبه 59 قرار گرفت. با اطمیان می توانیم بگوییم که آبانت عزت بایسال جزو دانشگاه های خوب ترکیه به حساب می آید.

نکته مهم: متاسفانه مدرک دانشگاه آبانت عزت بایسال بلو از طرف وزارت علوم ایران تایید نمی گردد؛ یعنی با مدرک این دانشگاه امکان کار و فعالیت در کشور ایران را نخواهید داشت.

شهریه دانشگاه آبانت عزت بایسال در سال 2024

دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه یک دانشگاه 100 درصد دولتی نیست. بلکه توسط نهادهای دولتی پشتیبانی می شود. این دانشگاه توسط بنیاد İzet Baysal پایه گذاری شده و از دستاوردهای آموزشی و بین المللی پشتیبانی می کند. علاوه بر این زیرساخت های لازم برای پیشرفت تحقیقاتی دانشجویان را هم شامل می شود. برای ثبت نام، شهریه ترم اول باید قبل از ثبت نام پرداخت شود. شهریه سال تحصیلی 2020-2021 برای کارشناسی ارشد و دکتری. طبق برنامه های سالانه 6000 TL است. شهریه باید با بیان نام و نام خانوادگی متقاضی به حساب بانکی مربوط به دانش آموخته پرداخت شود.

 شهریه دانشگاه آبانت عزت بایسال سال 2024
شهریه (لیر) نام رشته
130.000 پزشکی
75.000 دندانپزشکی
35.000 پرستاری
35.000 تغذیه و رژیم درمانی
35.000 فیزیوتراپی و توانبخشی
30.000 مهندسی کامپیوتر
30.000 معماری
19.000 مدیریت
16.000 روانشناسی
21.000 زیست شناسی
19.000 اقتصاد
21.000 شیمی
16.000 رادیو، تلویزیون و سینما
23.000 راهنمایی و مشاوره روانشناسی
20.000 مدیریت گردشگری
19.000 روابط بین الملل

شهریه دانشگاه آبانت عزت بایسال 2021

رشته های دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه آبانت عزت بایسال از 10 دانشکده، 4 مؤسسه، 6 مدرسه، 7 مدرسه حرفه ای و 14 مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. 900 استاد به عنوان اعضای هیت علمی و 550 کارمند اداری دارد. همچنین تقریبا 25000 دانشجو در این دانشگاه که به عنوان یک مرکز آموزش عالی با کیفیت و مدرن شناخته می شود، در حال آموزش هستند.

رشته های آبانت عزت بایسال در مقطع کارشناسی ارشد

در دانشگاه آبانت عزت بایسال رشته هایی هستند که به زبان انگلیسی ارائه می شود. در این رشته ها دانشجویان ملزم به گذراندن دوره مقدماتی به زبان ترکی هستند. برخی رشته های هم به زبان عربی ارائه می شوند.

آناتومی، آموزش هنر و صنایع دستی، بانکداری و دارایی، شیمی، بیوشیمی، زیست شناسی، آموزش مربیگری، علوم ارتباطات، آموزش کامپیوتر و فن آوری های آموزش، اقتصاد، مدیریت آموزشی و نظارت، اندازه گیری و ارزیابی آموزشی، مهندسی برق و الکترونیک، پزشکی اورژانس، آموزش زبان انگلیسی، مهندسی محیط زیست، محصولات کشاورزی، مهندسی غذا، آموزش راهنمایی و مشاوره روانشناسی، باغبانی، بیماری های عفونی، آموزش ناتوانی ذهنی، روابط بین المللی، تاریخ و هنرهای اسلامی، بازاریابی، ریاضیات، آموزش ریاضیات، مهندسی مکانیک، میکروبیولوژی، آموزش موسیقی، پرستاری، داروسازی، فلسفه و علوم دینی، آموزش تربیت بدنی، فیزیوتراپی و توانبخشی، فیزیک، فیزیولوژی…

رشته مقطع دکترا دانشگاه آبانت عزت بایسال

در ادامه رشته های مقطع دکتری دانشگاه آبانت عزت بایسال را نام خواهیم برد که به زبان انگلیسی ارائه می شود. در این رشته ها دانشجویان ملزم به گذراندن دوره مقدماتی به زبان ترکی هستند:

علوم پایه اسلامی، زیست شناسی (انگلیسی)، مدیریت کسب و کار، شیمی (انگلیسی)، برنامه درسی و دستورالعمل، اقتصاد، مدیریت آموزشی و نظارت، مهندسی محیط زیست، محصولات کشاورزی، مهندسی غذا، تاریخ، باغبانی، بیماری های عفونی، آموزش ناتوانی ذهنی، روابط بین المللی، ریاضیات (انگلیسی)، آموزش ریاضیات، میکروبیولوژی، آموزش موسیقی، علوم اعصاب، پرستاری، بهداشت و ایمنی شغلی، مشارکت بانکی، فیزیوتراپی و توانبخشی، فیزیک (انگلیسی)، محافظت از گیاه، روانشناسی، مدیریت عمومی، آموزش علوم اجتماعیريال جامعه شناسی، مدیریت ورزشی، علوم ورزشی و آموزش مربیگری، زبان و ادبیات ترکی، آموزش زبان ترکی

امکانات و خوابگاه دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه

دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه دارای سالن‌های بدن سازی، استخر و زمین های ورزشی بسیار پرامکاناتی است. استخرهای این دانشگاه از جمله استخر های بسیار مجهز و پیشرفته کشور ترکیه محسوب میشود که خدمات ورزشی فراوانی را به شکل کاملاً رایگان در اختیار دانشجویان گذاشته است. کتابخانه ی مجهز این دانشگاه دارای صدها جلد کتاب در زمینه های مختلف میباشد و به شبکه‌ی اینترنت متصل است. به این ترتیب دانشجویان امکان دسترسی به منابع این کتابخانه از راه دور دسترسی داشته باشند.

مجتمع دانشگاه آبانت عزت بایسال ترکیه در ۱۲ کیلومتری دانشگاه قرار دارد. خوابگاه دانشگاه در محوطه‌ی اصلی این دانشگاه قرار گرفته و دانشجویان فراوانی را در خود اسکان داده است. مضاف بر این ها کلیه‌ی امکانات تغذیه رایگان یا با قیمتی بسیار بسیار مناسب در رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری این دانشگاه، در دسترس دانشجویان قرار گرفته است. در خارج از کلاس بیش از 40 باشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند در آن شرکت کنند. در آبانت عزت بایسال بلو رویدادهای اجتماعی زیادی هم برگزار می شود که مورد توجه دانشجویان قرار میگیرد.

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالت متداول دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه آبانت عزت در شهر زیبای بولو در استانی به همین نام واقع شده است. این شهر در شمال غرب ترکیه و در میانه راه استانبول – آنکارا واقع شده است.
متاسفانه مدرک دانشگاه آبانت عزت بایسال بولو از طرف وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران مورد تائید نمی باشد.
شهریه این دانشگاه در سال 2020-2021 برای پزشکی هر سال 20000 لیر و برای رشته دندانپزشکی هر سال 18000 می باشد.
آزمون یوس – آزمون اس ای تی – پذیرش بدون کنکور – شرط معدل – بورسیه تحصیلی ترکیه
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter

5 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5956
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما