وبلاگ

دانشگاه آرتوین ترکیه
لوگو دانشگاه آرتوین

دانشگاه آرتوین

(Artvin Çoruh University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: آرتوین

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 9

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: دولتی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 106

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2007

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی

آیکون پذیرش

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS

انتخاب دانشگاه آرتوین به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل می‌تواند مسیری جذاب و هیجان‌انگیز داشته باشد و تجربه‌های بی‌نظیری را برای شما رقم بزند. اگر دانشگاه آرتوین ترکیه را برای ادامه تحصیل در نظر گرفته‌اید، این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد و اطلاعات موردنیاز را به شما ارائه کند، پس در ادامه با ما همراه باشید. برای دسترسی آسان‌تر به مطالب ذکر شده در این مقاله می‌تواند از جدولی که در ادامه قرار دارد، کمک بگیرید.

معرفی دانشگاه آرتوین

دانشگاه آرتوین یکی از مؤسسات آموزش عالی در ترکیه است که در سال 2007 فعالیت خود را آغاز نمود و اکنون به حدود 3000 دانشجو، خدمات آموزشی ارائه می‌کند. کادر آموزش آرتوین از حدود 200 متخصص مجرب تشکیل شده است و می‌توان آن را به عنوان دانشگاهی جوان و پویا در نظر گرفت که خدمات آموزشی باکیفیتی را به دانشجویان ارائه می‌کنند.

دانشگاه Artvin هدف خود را ایجاد ساختار عملی، هنری و فرهنگی محکم و پرورش افرادی شایسته انجام مطالعات و تحقیقات علمی بیان می‌کند و در تلاش است تا بهترین امکانات و تجهیزات را برای دانشجویان فراهم کند. به عنوان مثال: کتابخانه مرکزی دانشگاه آرتوین با طراحی منحصر به فرد، به نوعی نماد این دانشگاه شناخته می‌شود و امکان برخورداری از امکانات پژوهشی و آموزشی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

آدرس دانشگاه آرتوین ترکیه کجاست؟


 آدرس دقیق دانشگاه آرتوین: Fidanlık Mevkii /Fidanlık Küme Evler No: 12/1, 08000 Seyitler/Merkez/Artvin, Turkey

این دانشگاه در شهری جذاب در قسمت شرقی منطقه دریای سیاه واقع شده است و کوه‌های متوالی در بیشتر مناطق آن وجود دارد، به‌طوری‌که هیچ زمین مسطحی به جز حاشیه‌های ساحلی، در آن وجود ندارد و با جاذبه‌های طبیعی که دارد می‌تواند مکانی زیبا و مناسب برای زندگی باشد. دانشگاه آرتوین ترکیه از 4 پردیس تشکیل شده است و پردیس اصلی آن در 3 کیلومتری شهر، با امکانات اقامتی و در کنار رودخانه کورو قرار دارد.

رنکینگ دانشگاه آرتوین ترکیه

دانشگاه آرتوین با تلاش در زمینه‌های مختلف توانسته در ترکیه رتبه قابل توجهی را به خود اختصاص دهد و همواره در تلاش است تا رتبه خود را ارتقاء دهد. ازجمله تلاش‌های این دانشگاه می‌توان به فعالیت‌های متعددی که در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی این دانشگاه انجام می‌شود اشاره کرده که همواره در حال توسعه بوده و فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی مختلفی متناسب با نیاز دانشجویان و دانشگاه، در آن صورت می‌گیرد.

رنکینگ دانشگاه آرتوین 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 5266 Edurank
رتبه داخلی 106 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه آرتوین ترکیه

آرتوین دارای نرخ پذیرش بالایی است و داوطلبان برای اخذ پذیرش این دانشگاه، لازم است در آزمون ورودی مورد پذیرش این دانشگاه، مانند آزمون SAT و… شرکت کرده و با توجه به مقطع و رشته انتخابی، نمره قبولی را در این آزمون‌ها کسب کنید. داوطلبان تحصیل در دانشگاه آرتوین ترکیه پس از اخذ پذیرش، لازم است دوره‌های مربوط به رشته مورد نظر را در کالج‌های دانشگاه گذرانده و سپس در امتحانات این دانشگاه شرکت کنند و در صورت کسب درصد مناسب، قادر به ادامه تحصیل و ورود به دوره‌های حرفه‌ای دانشگاه خواهند بود. علاوه بر این، برای اخذ پذیرش در دانشگاه آرتوین ترکیه، لازم است در یکی از زبان‌های ترکی یا انگلیسی، مهارت داشته باشید و مدرک زبان خود را هنگام درخواست، به دانشگاه ارائه دهید.

مدارک ثبت نام دانشگاه Artvin

پس از موفقیت در اخذ پذیرش در  این دانشگاه، لازم است برای ثبت نام نهایی به دانشگاه مراجعه کنید و مدارک خود را ارائه کرده و پس از آن مشغول به تحصیل شوید. برای ثبت نام در دانشگاه آرتوین، لازم است که مدارک زیر را آماده‌سازی کرده و در صورت نیاز ترجمه کنید:

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • رزومه
 • بیمه سلامت
 • فرم درخواست آنلاین
 • پاسپورت
 • گواهی تمکن مالی
 • ریز نمرات دبیرستان
 • دیپلم
 • مدرک مهارت زبان
 • نتیجه آزمون ورودی

شهریه دانشگاه آرتوین ترکیه

دانشگاه Artvin

رشته شهریه (لیر)
کمک های اضطراری و مدیریت بلایا 3804
تغذیه و رژیم غذایی 3804
پرستاری 3804
راهنمایی و مشاوره روانشناسی 3804
مهندسی کامپیوتر 5604
معماری 6774
کسب و کار 4265
جامعه شناسی 3591
تاریخ 3591
زبان و ادبیات روسی 3591

لازم به ذکر است که تسهیلات مختلفی از سمت دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود که می‌تواند به میزان زیادی در تأمین هزینه‌های زندگی آن‌ها تأثیر داشته باشد؛ از جمله این تسهیلات می‌توان به مشاغل دانشجویی، بورسیه‌های تحصیلی و وام‌های دانشجویی اشاره کرد که بین 25 تا 100 درصد از شهریه دانشجویان ممتاز و فعال در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی را پوشش می‌دهد.

دانشکده های دانشگاه آرتوین

دانشگاه آرتوین ترکیه، پس از تأسیس به طور چشمگیری توسعه یافته و دانشکده‌های مختلفی را تشکیل داد که در زمینه‌های متنوعی فعالیت دارند. در ادامه می‌توانید دانشکده‌های مختلف آرتوین را مشاهده کنید:

 1. دانشکده بهداشت
 2. دانشکده هنر و علوم
 3. دانشکده مهندسی
 4. دانشکده الهیات
 5. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 6. دانشکده هنر و طراحی
 7. دانشکده مدیریت
 8. و…

رشته های دانشگاه آرتوین

دانشگاه آرتوین ترکیه، امکان تحصیل در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف را در محیطی آرام و مدرن، با بهترین امکانات و تجهیزات فراهم می‌کند. در ادامه می‌توانید برخی رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شود را مشاهده کنید:

 • رشته‌های مدیریتی
 • رشته‌های هنری
 • رشته‌های مهندسی
 • فرهنگ شناسی
 • طراحی
 • اقتصاد
 • تاریخ
 • فیزیولوژی
 • فلسفه
 • تربیت بدنی
 • علوم سیاسی
 • جامعه شناسی
 • و…

امکانات دانشگاه آرتوین در ترکیه

دانشگاه آرتوین در ترکیه

از امکانات دانشگاه آرتوین می‌توان به خدمات پزشکی و سلامت روان اشاره کرد که به طور ویژه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در این دانشگاه، پرستاران و روانشناسان ویژه در واحدهای خدماتی و بهداشتی دانشگاه مشغول به کار هستند و خدمات بهداشتی مختلفی از جمله: کمک‌های اولیه و خدمات اورژانسی را به دانشجویان ارائه می‌کنند.

سالن‌های غذاخوری دانشگاه وجود دارد که به دانشجویان، کادر علمی و کادر اداری، خدمات غذایی را با بالاترین کیفیت و هزینه‌های مناسب ارائه می‌کنند. همچنین این دانشگاه از امکانات فراوانی در زمینه‌های مختلف از جمله: ورزشی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار است؛ به عنوان مثال: سالن‌های ورزشی سرپوشیده، زمین‌های ورزشی، مکان‌های مطالعه و استراحت، مراکز خرید، بانک و سینما و…، از مواردی است که توسط دانشگاه آرتوین در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و کیفیت زندگی دانشجویان را بالا می‌برد.

کتابخانه دانشگاه آرتوین

علاوه بر این، کتابخانه مرکزی دانشگاه آرتوین ترکیه که متشکل از 40 پایگاه داده، 25 هزار نسخه کتاب چاپی، 55 هزار مجله اینترنتی و بیش از 8 میلیون کتاب الکترونیکی و پایان نامه است که برای تحقیقات و تکمیل مطالعه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. همچنین خوابگاه‌های دانشگاه، برای اقامت در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد که دارای ظرفیتی بالغ بر 2900 نفر می‌باشند.

جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم به معرفی و بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه آرتوین بپردازیم. در ابتدا تاریخچه‌ای مختصر از این دانشگاه بیان کرده و در ادامه شرایط مختلف از جمله: نحوه پذیرش، رشته‌های تحصیلی، امکانات و… را مورد بررسی قرار دادیم؛ امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید بوده باشد. نهایتاً در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

سوالات متداول دانشگاه آرتوین

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8403

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”