offer
15% تخفیف فقط برای آرتانی‌ها
logo
دانشگاه آرداهان ترکیه
لوگو دانشگاه آرداهان

دانشگاه آرداهان

(Ardahan University)

location

شهر: آرداهان

univercity

تعداد دانشکده: 6

univercity

نوع دانشگاه: دولتی

rank

رتبه داخلی: 108

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2008

language

زبان: ترکی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

می‌توان گفت که دوران دانشجویی یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر فرد است و می‌تواند در بسیاری از فرصت‌ها و موقعیت‌های شغلی و زندگی او تأثیر داشته باشد. دانشگاه آرداهان به عنوان یکی از مؤسسات آموزش عالی در ترکیه، می‌تواند از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل باشد و آینده شغلی خوبی را برای فارغ‌التحصیلان ایجاد کند. اگر این دانشگاه در لیست مقاصد مورد نظر شما برای ادامه تحصیل قرار دارد، لازم است اطلاعات خوبی درباره خدماتی که در آن ارائه می‌شود و یا شرایط پذیرش و تحصیل کسب کنید.

 از این رو این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ، می‌تواند اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهد. در این مقاله قصد داریم به معرفی دانشگاه آرداهان بپردازیم و مواردی مانند تاریخچه این دانشگاه، آدرس، رتبه، میزان شهریه، خوابگاه و… را مورد بررسی قرار دهیم که می‌تواند در خصوص آشنایی با این دانشگاه به شما کمک کند، پس در ادامه با ما همراه باشید. برای دسترسی آسان‌تر به مطالب ذکرشده می‌توانید از فهرستی که در ادامه قرار دارد استفاده کنید.

معرفی دانشگاه آرداهان

دانشگاه آرداهان گام‌های آغازین خود را برای تبدیل شدن به یک دانشگاه بین‌المللی در سال 2008 برداشت. این دانشگاه از زمان تأسیس تا به حال در تلاش است تا بتواند به طور مداوم مسیر خود را در جهت علم و دانش توسعه ببخشد و با تحقیق و یادگیری بتواند به حل مشکلات کشور و جامعه کمک کند.

دانشگاه Ardahan تحصیل را به عنوان یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها در نظر می‌گیرد و با مدیریت پروژه‌های علمی و ارائه خدمات آموزشی سعی دارد راه تحصیل و برخورداری از خدمات تحصیلی را برای تمام بشریت هموار سازد. علاوه بر این دانشگاه آرداهان ترکیه، در تلاش است تا افرادی متعهد به ارزش‌های انسانی و احترام به حقوق بشر تربیت کرده و وارد جامعه نماید.

آدرس دانشگاه آرداهان ترکیه کجاست؟


پردیس اصلی دانشگاه Ardahan در 3.5 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و از سه مسیر توسط جنگل‌ها احاطه شده است. شهر آرداهان از امنیت بالایی برخوردار بوده و مکان مناسبی برای زندگی دانشجویی محسوب می‌شود همچنین سیستم حمل و نقل عمومی، به خوبی در دسترسی دانشجویان دانشگاه آرداهان در ترکیه قرار می‌گیرد و دانشجویان می‌توانند به راحتی از طریق اتوبوس، تاکسی و… به دانشگاه دسترسی داشته باشند.

در می‌توانید آدرس دقیق دانشگاه آرداهان را مشاهده نمایید: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü, Rektörlük Hizmet Binasi, Çamliçatak Mevkii, Merkez Ardahan, Ardahan, 75000

رنکینگ دانشگاه آرداهان ترکیه

دانشگاه آرداهان همواره در تلاش است تا سطح خود را در رتبه‌بندی‌های کشوری و بین‌المللی افزایش دهد و برای تحقق این هدف سطح بالایی از کیفیت را در زمینه‌های آموزشی، تحقیقاتی، رفاهی و… به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه فعالیت‌های متعددی در برنامه‌های تبادل دانشجویان در بین کشورهایی اروپایی برقرار کرده است که می‌تواند فرصت و پیشرفت‌های متعددی را برای دانشجویان رقم بزند. جدول زیر رتبه جهانی و داخلی این دانشگاه را نشان می‌دهد.

رنکینگ دانشگاه آرداهان 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 5298 Edurank
رتبه داخلی 108 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه آرداهان ترکیه

داوطلبان به منظور اخذ پذیرش در دانشگاه Ardahan، لازم است در آزمون‌های ورودی مانند SAT – YOS شرکت نمایند و با توجه به رشته مورد تقاضا، سطح مشخصی از نمره را کسب کنند. از دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه آرداهان ترکیه می‌توان به مهارت زبان اشاره کرد که می‌تواند در زمینه زبان ترکی و یا انگلیسی باشد. علاوه بر این دانشجویان  آرداهان  لازم است پس از پذیرش در کلاس‌های آمادگی که توسط این دانشگاه در دانشکده زبان‌های خارجی برگزار می‌شود، شرکت کرده و پس از آن می‌توانند دوره‌های آموزش عالی را پشت سر بگذرانند. شرکت در کلاس‌های زبان اجباری بوده و توسط هیئت علمی دانشگاه آرداهان برگزار می‌شوند.

مدارک ثبت نام دانشگاه Ardahan

پس از شرکت در آزمون‌های ورودی و اخذ پذیرش در دانشگاه آرداهان ترکیه، لازم است که نسبت به گرفتن ویزای دانشجویی، با مراجعه به سفارت ترکیه، اقدام کنید و پس از آن برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه نمایید. برای ثبت نام در دانشگاه آرداهان لازم است، مدارک زیر را ترجمه و به دانشگاه ارائه دهید:

 1. پاسپورت
 2. فرم درخواست آنلاین
 3. آخرین مدرک فارغ‌التحصیلی
 4. دیپلم
 5. ریز نمرات دبیرستان
 6. نتایج آزمون بین المللی
 7. گواهی مهارت زبان انگلیسی
 8. گواهی مدارک زبان ترکی
 9. توصیه نامه
 10. انگیزه نامه
 11. بیمه سلامت
 12. ویزای دانشجویی
 13. گواهی تمکن مالی

دانشگاه Ardahan در ترکیه

شهریه دانشگاه آرداهان ترکیه در سال 2024

می‌توان گفت یکی از بهترین مزایای تحصیل در آرداهان، هزینه‌های زندگی مناسب این دانشگاه است. همچنین از آن‌جایی که آرداهان، به عنوان موسسه‌ای دولتی شناخته می‌شود، شهریه‌های مناسبی را برای تحصیل دانشجویان مشخص کرده که میزان این شهریه، در رشته‌ها و مقاطع مختلف، مقداری متفاوت است؛ البته تسهیلات مختلفی مانند بورسیه‌های تحصیلی، مشاغل دانشجویی و… از سمت دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود که می‌تواند در تأمین هزینه‌های تحصیل آن‌ها مؤثر باشد.

شهریه دانشگاه آرداهان سال 2024
رشته شهریه سالیانه (لیر)
کمک های اضطراری و مدیریت بلایا 10.940
آموزش مربیگری 12.308
مهندسی رایانه 16.286
جغرافیا 10.940
لهجه ها و ادبیات ترکی معاصر 10.940
فلسفه 10.940
غذا و هنر آشپزی 12.308
الهیات 10.940
زبان و ادبیات انگلیسی 10.940
زبان و ادبیات روسی 10.940
مدیریت بهداشت و درمان 10.940
تاریخ هنر 10.940
علوم سیاسی و مدیریت دولتی 12.308
جامعه شناسی 10.940
تاریخ 10.940
زبان و ادبیات ترکی 10.940

دانشکده های دانشگاه آرداهان

دانشگاه آرداهان در ترکیه، دارای دانشکده‌های مختلفی است که در زمینه‌ها و رشته‌های متعددی، خدمات آموزشی خود را ارائه می‌دهند و متشکل از کادر علمی مجرب و قوی و امکانات مدرن هستند. علاوه بر این آرداهان، دارای مدارس حرفه‌ای مختلف، هنرستان‌های متعدد، مؤسسات و… است که خدمات آموزشی متنوعی در آن‌ها به دانشجویان ارائه می‌شود. در ادامه می‌توان دانشکده‌های آرداهان را این چنین شرح دارد که شامل:

 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده بهداشت

رشته های دانشگاه آرداهان

دانشگاه آرداهان ترکیه، به عنوان موسسه آموزش عالی دولتی و غیر انتفاعی، توسط شورای آموزش عالی ترکیه به رسمیت شناخته شده است و پذیرش و ثبت نام محدودی در دوره‌ها و برنامه‌های مختلف دارد که به اخذ مدرک‌های تحصیلی در مقاطع مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و… می‌انجامد. در ادامه می‌توانید برخی از رشته‌هایی که در دانشگاه Ardahan ارائه می‌شود را مشاهده کنید. این رشته‌ها شامل:

 1. رشته‌های هنری
 2. رشته‌های مهندسی
 3. فرهنگ شناسی
 4. علوم انسانی
 5. جامعه شناسی
 6. بازرگانی و علوم اجتماعی
 7. علوم و فناوری

امکانات دانشگاه آرداهان

امکانات دانشجویان در دانشگاه آرداهان

دانشگاه آرداهان با فعالیت‌های متنوعی که در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، رفاهی و… ارائه می‌دهد، همواره در تلاش است تا با ایجاد سبک زندگی سالم و با نشاط برای دانشجویان، زندگی آن‌ها را از بحران و رکود به دور نگه دارد. در دانشگاه Ardahan هرساله رویدادهای مختلفی مانند کنسرت‌ها، پروژه‌های دانشجویی، انجمن‌های دانشجویی، جشنواره‌ها و… برگزار می‌شود و به زندگی دانشجویی، رنگی تازه می‌بخشد. دانشگاه آرداهان در ترکیه، به طور ویژه از فعالیت‌های ورزشی در زمینه‌های مختلف حمایت می‌کند و امکان فعالیت در رشته‌های مختلفی همانند بوکس، فوتبال، والیبال، اسکی و… را برای دانشجویان فراهم کرده است که منجر به کسب دستاوردهای ملی متعددی در زمینه‌های مختلف شده است.

 از دیگر خدمات آرداهان می‌توان به امکان دسترسی به خدمات پزشکی و خدمات سلامت روان اشاره کرد که به طور ویژه برای دانشجویان دانشگاه آرداهان در ترکیه فراهم شده است تا سلامت دانشجویان به خوبی تأمین شده و به مشکلات آن‌ها در اسرع وقت رسیدگی شود.

کتابخانه دانشگاه آرداهان

دانشگاه آرداهان دارای کتابخانه‌ای وسیع، با انواع مختلفی از کتاب‌ها است که همه آن‌ها دارای نسخه‌های دیجیتالی‌اند و در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. علاوه بر این، امکان دسترسی به منابع و کتاب‌های دیجیتال در خارج از دانشگاه نیز، برای دانشجویان فراهم شده است و با ارائه این امکانات دانشگاه سعی دارد با توسعه، رشد و ایجاد فرصت‌های عملی و فناوری، نیاز محققین و دانشجویان را به منابع و اطلاعات چاپی، الکترونیکی، صوتی و تصویری برآورده سازد.

خوابگاه دانشگاه آرداهان

این دانشگاه دارای خوابگاه دولتی برای دانشجویان دختر و پسر است، اما به دلیل محدودیت ظرفیت این خوابگاه‌ها، شعبه‌های خصوصی نیز می‌تواند به عنوان گزینه‌ای برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته شود که علاوه بر این، آپارتمان‌های دانشجویی متعددی نیز در آرداهان وجود دارد که دانشجویان می‌توانند متناسب با شرایط خود، خوابگاهی مناسب را برای زندگی انتخاب کنند. خوب است بدانید که شهر آرداهان شهری نسبتاً کوچک است، از این رو حمل و نقل از مرکز شهر به دانشگاه آرداهان می‌تواند بسیار راحت صورت پذیرد. با دستگاه‌های حمل و نقل شهری مانند اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و… به راحتی امکان‌پذیر است.

جمع بندی

در این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ سعی داشتیم به معرفی و بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه آرداهان بپردازیم. در ابتدا به معرفی و بیان تاریخچه‌ای مختصر از دانشگاه آرداهان ترکیه پرداختیم و در ادامه مواردی مانند نحوه پذیرش، شهریه، امکانات، رشته‌های تحصیلی و… را در این دانشگاه مورد بررسی قرار دادیم و امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید بوده باشد. نهایتاً در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در بخش نظرات بیان کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سؤالات کاربران درباره دانشگاه آرداهان

خیر؛ لازمه اخذ پذیرش در دانشگاه آرداهان، شرکت در آزمون‌های ورودی و کسب نمره قبولی است.
خیر، در حال حاضر دانشگاه آرداهان ترکیه مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران نیست، اما از اعتبار بالایی در سطح اروپا و ترکیه برخوردار است.
بله دانشگاه آرداهان در ترکیه، بورسیه‌های تحصیلی متعددی را به دانشجویان ممتاز ارائه می‌دهد که با توجه به فعالیت‌های تحصیلی و فرهنگی دانشجویان می‌تواند بین 25 تا 100 درصد باشد.
بله خوابگاه‌های خصوصی، دولتی و همچنین آپارتمان‌های دانشجویی در اختیار دانشجویان دانشگاه آرداهان در ترکیه قرار می‌گیرد.
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8610
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”