وبلاگ

دانشگاه آغری در ترکیه
لوگو دانشگاه آغری

دانشگاه آغری ترکیه

(Ağrı İbrahim Çeçen University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: آغری

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 10

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: دولتی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه داخلی: 104

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2007

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه آغری یک موسسه آموزش عالی دولتی واقع در کشور ترکیه است که همه ساله دانشجویانی را از سراسر جهان پذیرش می‌کند و خدمات آموزشی باکیفیت را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. اگر شما نیز به فکر تحصیل در خارج از کشور و ارتقای سطح علمی خود هستید، می‌توانید دانشگاه آغری ترکیه واقع در شهر آغری را در لیست دانشگاه‌های مقصد خود قرار دهید. در ادامه این مطلب از سری مقالات آرتان بورس تاپ، قصد داریم اطلاعات جامعی درباره تحصیل در دانشگاه آغری بیان کنیم، با ما همراه باشید. همچنین برای دسترسی آسان‌تر به مطالب ذکرشده می‌توانید از فهرست زیر استفاده نمایید.

معرفی تاریخچه دانشگاه آغری ترکیه

دانشگاه آغری ترکیه یک موسسه آموزش عالی دولتی در شهر آغری، در شرق آناتولی ترکیه است که پیش‌ازاین با دانشگاه آتاتورک ارزروم در ارتباط بود و در سال 2007 به نام دانشگاه آغری که به ترکی به معنی کوه آرارات است، توسعه یافت. بعدها این دانشگاه بر اساس پروتکلی که بین دولت و تاجری به نام ابراهیم چچن تنظیم شد، به نام دانشگاه ابراهیم چچن شهر آغری تغییر نام یافت.

دانشگاه آغری ترکیه توسط Ibrahim Chechen با زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات آموزشی مدرن، ازجمله تمام تجهیزات مدرن علمی، اجتماعی، فرهنگی، زیست‌محیطی و…، تأسیس و به کشور ترکیه تحویل داده شد. دانشگاه آغری ترکیه، پس‌ازآنکه به‌طور کامل به دولت ترکیه واگذار شد، در سال 2009 آموزش را شروع کرد و در حال حاضر دارای 7467 دانشجو و بیش از 400 نفر پرسنل اداری و آموزشی در بخش‌های مختلف دارد.

آدرس دانشگاه ابراهیم چچن در ترکیه کجاست؟


به‌طورکلی ترکیه با ویژگی‌های طبیعی، معنوی خاصی که دارد، به‌عنوان یکی از مقاصد برای ادامه تحصیل و جذب دانشجو از سراسر جهان شناخته می‌شود. در ادامه می‌توانید آدرس دقیق دانشگاه آغری ترکیه را مشاهده کنید:

İbrahim Çeçen Ünv. 04100 Merkez/Ağrı, Turkey

نکات بیشتر
یادتان نرود!

ما قبلا تمام اطلاعات لازم درباره‌ی پذیرش و شرایط تحصیل در دانشگاه آتیلیم را، برایتان آماده کرده‌ایم.

رتبه و رنکینگ دانشگاه Ibrahim Chechen

امروزه دانشگاه آغری در ترکیه، به‌عنوان موسسه‌ای پیشرو در آموزش عالی ترکیه است و به‌عنوان دانشگاهی آینده‌نگر با چشم‌اندازهای نو شناخته می‌شود و با تلاش بر ارائه خدمات آموزش عالی، توسعه فرصت‌های تحقیقاتی، تقویت منابع، توانسته به‌خوبی با چالش‌های مختلف جامعه مقابله کند.

 ارزش‌ها و اصول و اهداف اصلی این دانشگاه به‌صورت پویا و به‌صورت سیستماتیک و هماهنگ انجام می‌شود و دانشگاه ابراهیم چچن در ترکیه را به‌طوری در مسیر توسعه قرار داده است که به سمت یک جهان مشترک و منطقه‌ای برای آموزش عالی اروپایی منتهی می‌شود. این موارد باعث شده است که این دانشگاه به جایگاه خوبی دست پیدا کند.

رنکینگ دانشگاه آغری 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 5188 Edurank
رتبه داخلی 104 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه آغری ترکیه

دانشگاه آغری ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل می‌باشد که با هزینه‌های مناسب و کیفیت بالا، خدمات آموزشی مطلوبی را ارائه می‌دهد. برای ارسال درخواست پذیرش به سمت دانشگاه ابراهیم چچن در ترکیه، لازم است مدارکی مانند مدرک بین‌المللی زبان داشته و در آزمون‌های بین‌المللی و معتبر مانند sat یا یوس، شرکت کرده و نمره موردقبول در دانشگاه آغری را کسب کرده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون sat می‌توانید به سایر مقالات آرتان بورس تاپ مراجعه نمایید.

مدارک ثبت نام در دانشگاه آغری ترکیه

برای اخذ پذیرش در دانشگاه آغری ترکیه لازم است مدارک زیر را آماده کرده و در صورت نیاز، ترجمه کنید:

 • درخواست نامه
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • دیپلم
 • ریزنمرات دبیرستان
 • نتیجه آزمون زبان انگلیسی
 • رزومه
 • گواهی تمکن مالی
 • نتیجه آزمون ورودی معتبر مانند یوس، sat و…

نکته: پس از ارسال تمام مدارک بالا، دانشگاه ابراهیم چچن مدارک را بررسی کرده و به درخواست شما رسیدگی می‌کند. پس‌ازآن تنها لازم است منتظر پاسخ از سمت دانشگاه آغری باشید.

آزمون یوس دانشگاه ابراهیم چچن شهر آغری

آزمون یوس از دیگر آزمون‌های معتبر است که در کشور ترکیه، مبنای ورود به برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی محسوب می‌شود. برای ورود به دانشگاه ابراهیم چچن در شهر آغری نیز، یکی از راه‌های اخذ پذیرش، ارائه نمره آزمون یوس است. این آزمون به زبان ترکی بوده و برای اکثر دانشگاه‌های کشور ترکیه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرایط و اطلاعات آزمون یوس را می‌توانید در سری مقالات آرتان بورس تاپ مطالعه نمایید.

شهریه دانشگاه آغری در ترکیه

دانشگاه آغری ترکیه شهریه‌های متفاوتی را در انواع رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد، همچنین مبالغی را تحت عنوان بورسیه تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌کند که می‌تواند تا حدود زیادی در تأمین هزینه تحصیل آن‌ها مؤثر باشد. در جدول زیر شهریه برخی از رشته‌های این دانشگاه آورده شده است:

رشته شهریه سالانه (لیر)
داروسازی 10.100
مامایی 4.200
پرستاری 4.200
تغذیه و رژیم غذایی 4.200
روانشناسی 3.500
جامعه شناسی 3.500
تاریخ 4.600
ریاضی 4.600
معلم ترکی 3.700
کسب و کار 4.140

دانشکده های دانشگاه ابراهیم چچن در ترکیه

 دانشگاه ابراهیم چچن در ترکیه

دانشگاه آغری ترکیه با تلاش بر ارتقاء سطح دانش جهانی با مفهومی انسان‌محور و رویکردی علمی در پی کمک به بازسازی و توسعه پایدار منطقه و کشور است و فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی آمیخته با علم و فرنگ می‌تواند به‌خوبی اصول و ارزش‌های آتاتورک را به زندگی اجتماعی وارد کرده و به تغییر و توسعه رندگی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه کمک کند. این دانشگاه دارای دانشکده‌های متخلفی است که طیف وسیعی از رشته‌ها در هر یک از این دانشکده‌ها، ارائه می‌شود. در ادامه به معرفی برخی از این دانشکده‌ها خواهیم پرداخت:

دانشکده آموزش و پرورش

دانشگاه آغری ترکیه در سال 1978 به‌عنوان مدرسه تربیت معلم برای دختران، فعالیت خود را آغاز کرده و سپس در سال 1977 به ارائه خدمات آموزشی درزمینه آموزش معلمان پرداخت. دانشکده تربیت معلم در دانشگاه آغری ترکیه، در سال 1982 تحت عنوان دانشکده تعلیم و تربیت در دانشگاه آتاتورک افتتاح شد و در مقطع کارشناسی، اقدام به ارائه خدمات آموزشی نمود و زیر نظر مدیریت دانشگاه آتاتورک فعالیت می‌نمود. پس‌ازآن در سال 2007، به وضعیت فعلی خود، یعنی دانشگاه ابراهیم چچن شهر آغری تبدیل شد.

دانشکده علوم طبیعی و کاربردی

دانشکده علوم طبیعی و کاربردی دانشگاه ابراهیم چچن در ترکیه، برنامه‌های آموزشی خود را در سال 2009 و پس از انتشار آیین‌نامه تحصیلات تکمیلی، آغاز نمود. این دانشکده فعالیت خود را با تحصیلات تکمیلی در رشته فیزیک آغاز کرده و هم‌اکنون رشته‌هایی مانند فیزیک اتمی، فیزیک حالت جامد و… را ارائه می‌دهد.

از دیگر دانشکده‌های دانشگاه آغری ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دانشکده حرفه‌ای بهداشت
 2. دانشکده گردشگری و هتلداری
 3. دانشکده زبان خارجی
 4. دانشکده تربیت بدنی و ورزش

رشته های دانشگاه ابراهیم چچن شهر آغری

طیف وسیعی از انواع رشته‌ها در دانشگاه ابراهیم چچن شهر آغری ارائه می‌شود که در ادامه می‌توانید برخی از آن‌ها را مشاهده کنید:

 • شیمی
 • زیست شناسی
 • داروسازی
 • روانشناسی
 • فیزیک
 • بیوشیمی
 • رشته‌های مهندسی
 • ریاضیات
 • علوم اجتماعی
 • علوم کامپیوتر
 • غلوم تغذیه
 • رادیولوژی
 • طراحی
 • علوم سلامت
 • گیاه شناسی
 • مراقبت‌های بهداشتی
 • روانشناسی کودک
 • زمین شناسی
 • پرستاری
 • و…
نکات بیشتر
از قلم نیندازید!

هر آنچه درباره‌ی پذیرش و تحصیل پرستاری در ترکیه نیاز دارید را، در اینجا بخوانید.

امکانات دانشگاه آغری در ترکیه

دانشگاه ابراهیم چچن شهر آغری

سیستم روابط بین‌الملل، میان دانشگاه ابراهیم چچن شهر آغری و محل اقامت دانشجویان را از روز درخواست پذیرش تا اتمام دوره و فارغ‌التحصیلی را فراهم می‌کند. دانشگاه ابراهیم چچن شهر آغری امکانات اسکان را به‌صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. همچنین سیستم رفاهی برای دانشجویان دانشگاه ابراهیم چچن در ترکیه فراهم می‌شود که در آن به ده دانشجوی اول، بر اساس تعداد ورودی خدمات غذای رایگان ارائه می‌شود.

دانشجویان و داوطلبان تحصیل در دانشگاه آغری ترکیه لازم است قبل از ورود به کشور ترکیه، نامه پذیرش خود را از دفاتر اصلی دانشگاه دریافت و ویزای خود را از نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ترکیه دریافت کنند و پس از ورود لازم است ظرف 30 روز نسبت به اجازه اقامت خود در ترکیه اقدام نمایند و پس‌ازآن می‌توانند بدون درخواست مجدد برای ویزا، به‌راحتی به داخل و خارج از ترکیه سفر کنند.

دفتر روابط بین‌الملل، مسئولیت ثبت‌نام تمامی دانشجویان داوطلب از خارج از کشور را در بدو ورود به عهده دارد و مجموعه‌ای جلسات توجیهی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که در این جلسات می‌توانند تمامی سؤالات خود را در رابطه با مقررات، ویزا و… مطرح نمایند.

جمع بندی

در این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ، قصد داشتیم به معرفی دانشگاه آغری ترکیه بپردازیم. در ابتدا به تاریخچه مختصری از دانشگاه پرداختیم و در ادامه رشته‌های ارائه شدن، نحوه پذیرش، امکانات و… پرداختیم. امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد.

درنهایت در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات درج کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ تماس گرفته و درباره تحصیل در ترکیه در دانشگاه‌هایی ازجمله دانشگاه ابراهیم چچن در شهر ترکیه، مشاوره دریافت نمایید. همچنین می‌توانید دیگر مقالات آرتان بورس تاپ در زمینه تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید.سوالات خود را از ما بپرسید

سؤالات کاربران درباره دانشگاه آغری ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8216

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”