وبلاگ

دانشگاه آیدین استانبول
لوگو دانشگاه آیدین

دانشگاه آیدین

(Istanbul Aydın University)

شهر: استانبول

تعداد دانشکده: 12

نوع دانشگاه: خصوصی

رتبه ترکیه: 31

تایید: نیست

سال تاسیس: 2003

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

“پیش به سوی آینده ای روشن” این شعار دانشگاه آیدین استانبول است. دانشگاهی خصوصی در شهر بسیار زیبای استانبول که توانسته است در میان دانشگاه های برتر ترکیه جای خوش کند. اگر شما  هم به دنبال گرفتن پذیرش آیدیندر رشته های متنوع و تاپ جهانی هستید، به شما تبریک می گوییم. لیستی از بهترین رشته های دنیا در دانشگاه آیدین استانبول ارائه می شود و هر ساله مورد استقبال تعداد زیادی دانشجو از کشورهای مختلف قرار می گیرد. با ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ همراه باشید تا هر آنچه در مورد این دانشگاه مورد نیاز است را به شما بگوییم.

آدرس دانشگاه آیدین استانبول کجاست؟


دانشگاه آیدین استانبول در یکی از بهترین نقاط استانبول قرار دارد. آدرس این دانشگاه در کوچوک چکمجه، صفاکوی و منطقه هالیت آیدین قرار دارد. تمام کسانی که برای تحصیل در ترکیه به استانبول می روند، شانس بودن در شهری اروپایی و با جاذبه های دیدنی بسیار را نیز خواهند داشت و این خیلی خوب است. این دانشگاه دقیقا کنار فرودگاه بزرگ آتاتورک استانبول قرار دارد.

 • آدرس دقیق دانشگاه آیدین: Beşyol, İnönü Cd. No:38, 34295 Küçükçekmece/İstanbul, Turkey
 • شماره تماس دانشگاه استانبول آیدین: 4441428

رنکینگ دانشگاه آیدین استانبول

در مورد طرح اراسموس، فارابی و دوره های آموزشی پیشرفته دانشگاه آیدین استانبول چیزی شنیده اید؟ تمام اینها درهای شانس هستند که از سوی این دانشگاه برای شما گشوده شده است. درهایی که در افق آنها بودن در دانشگاه های مطرح اروپا و تحصیلات آکادمیک بهتر وجود دارد. از طرف دیگر پیشرفت های علمی آیدین سبب شده است که علی رغم اینکه یک دانشگاه خصوصی است اما در میان بهترین دانشگاههای ترکیه جایگاه خود را پیدا کند. نکته مثبت دیگر در مورد آیدین استانبول این است که شما می توانید در دوره های علمی و رایگانی که به صورت مداوم در دانشگاه جریان دارد شرکت کنید.

 • رتبه ملی آیدین استانبول: 32
 • رتبه در استانبول : 10
 • رتبه جهانی دانشگاه: 2902
 • رتبه دانشگاه از نظر THE در جهان: 600-401
 • رتبه از نظر شاخص های زیست محیطی و پاکی: 200-101
 • رتبه از نظر شاخص QS در جهان: 300-251
 • رتبه دانشگاه در رشته انرژی های پاک : 101–200

جالب اینکه دانشگاه از نظر زیست محیطی و شاخص های زیست محیطی نیز توانسته است رتبه های خوبی را در سطح جهانی کسب کند. دانشگاهی که در کل 11 سال سن دارد و با فعالیت های زنده و به روز خود توانسته است ماوای دانشجویان نخبه از کشورهای مختلف باشد. کسانی که پذیرش دانشگاه های برتر اروپا را کسب می کنند احتمال زیاد در دانشگاه، دانشجویی را خواهند دید که از دانشگاه آیدین استانبول به آنجا آمده است. تعجب نکنید، این همان برنامه اراسموس است که از طریق آن، تبادل دانشجو با دیگر دانشگاهها ممکن می شود.

شرایط تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول

چند نکته ی بسیار مهم در گرفتن پذیرش دانشگاه آیدین استانبول وجود دارد که باید حتما به آنها دقت داشته باشید. قبل از همه چیز شما باید با توجه به تقویم آموزشی دانشگاه و برای ترم های بهار و پاییز درخواست های خود را به دانشگاه ارسال کنید. اگر قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید لازم است مدارک مقاطع قبلی تحصیلی خود را اراپه دهید. در مرحله دوم باید مدارک مورد نیاز مانند مدرک کارشناسی ارشد و مدرک پذیرش دکتری در ترکیه را به همراه آزمون هایی که دانشگاه معین کرده است را نیز ارائه دهید.

 • گرفتن پذیرش دانشگاه آیدین ترکیه: این مرحله از طریق درخواست آنلاین به واحد آموزشی دانشگاه انجام می شود.
 • هزینه ثبت نام: شما باید در مرحله ثبت نام مقدار 100 دلار را به همراه درخواست آنلاین خود به حساب دانشگاه پرداخت کنید. عدم پرداخت این هزینه به معنای صرف نظر شما خواهد بود.
 • مدارک ثبت نام: تمام مدارک خود از جمله دیپلم، ریز نمرات، ترجمه آنها به انگلیسی یا ترکی، پاسپورت معتبر، گواهی قبولی آزمون های ورودی، چند پرده عکس و … را به دانشگاه ارائه دهید.
 • تسلط به زبان انگلیسی: اگر زبان انگلیسی، زبان اول شما نیست یا تسلط کافی به این زبان ندارید، بهتر است به حد مناسب و قابل قبولی از توانایی و تسلط برسید.
 • یک ایمیل معتبر برای خود بسازید چرا که مکاتبات شما با دانشگاه از طریق ایمیل خواهد بود.
 • برای رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند باید نمره تومر شما B1 باشد.
 • حداقل نمره دبیرستان برای ثبت نام 12 است
 • نمره حداقل آزمون تافل شما باید 79 باشد. اگر مدرک زبان انگلیسی ندارید، می بایست در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت کنید.

مدارک ثبت نام دانشگاه آیدین

در صورتی که فرم درخواست آنلاین شما از طرف دانشگاه مورد قبول باشد، موفق به دریافت “نامه پذیرش موقت” از سمت دانشگاه می شوید. در این صورت باید به نزدیک ترین سفارت خانه ترکیه در ایران مراجعه کنید و مراحل لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی خود را انجام دهید. سپس به صورت حضوری به اداره ثبت نام دانشجویان دانشگاه مراجعه کرده و مدارک لازم را ارائه دهید که عبارت اند از:

 • اصل مدرک دیپلم و ترجمه آن که با مهر سفارت ترکیه یا مراکز نوتر تایید شده است.
 • ریزنمرات تحصیلی و ترجمه آن ها که توسط مهر سفارت ترکیه یا مراکز نوتر تایید شده باشند.
 • 6 قطعه عکس 4*3 بیومتریک
 • کپی ترجمه شده پاسپورت که با مهر سفارت ترکیه یا مراکز نوتر تایید شده است.
 • رسید پیش پرداخت اولیه دانشگاه جهت ثبت نام
 • مدرک زبان معتبر (در صورتی که داوطلب مدرک زبان نداشته باشد، باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنند. یا در دوره های آموزش زبان دانشگاه شرکت کند)

7 مزیت ثبت نام در دانشگاه آیدین ترکیه

دانشگاه آیدین ترکیه دارای ویژگی هایی است که از داوطلبان علمی متخصص گرفته تا طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی ، از خدمات بازرگانی بین المللی تا زیرساخت های مجهز به جدیدترین فناوری ، از فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و دانشگاهی تا فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان خود ، همه داوطلبان دانشگاه را به خود جذب خواهد کرد. دانشگاه آیدین استانبول با بیش از 40 هزار فارغ التحصیل در کل بیش از 40 هزار دانشجو تحصیلات عالیه ارائه می دهد.

 1. کادر آموزشی: دانشگاه آیدین با کادر علمی متشکل از بهترین افراد در این زمینه ، از نزدیک با آخرین تحولات در ادبیات علمی ، فرصت آموزش عالی در کلاس جهانی را ارائه می دهد.
 2. روابط بین المللی: دانشگاه آیدین ترکیه توافق نامه های همکاری دوجانبه با 450 دانشگاه از جمله برخی از ریشه دار ترین و موفق ترین دانشگاه های جهان را دارد.  این دانشگاه، جایی است که برنامه های مبادله مانند اراسموس ، مولانا و فارابی در آن با موفقیت اجرا می شود، همچنین به لطف سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) که به آن وابسته است و ضمیمه دیپلم که به فارغ التحصیلان خود می دهد ، مدرک کارشناسی معتبر جهانی را به دانشجویان خود می دهد.  IAU ، تعداد دانشجویان بین المللی که در مجموع از 4 هزار و 500 دانشجو فراتر رفته اند ، اولین گزینه انتخابی در این زمینه در ترکیه است.
 3. چشم انداز کارآفرینی: مرکز کارآفرینی و فرآوریIAU ، که در بدنه دانشگاه آدیدین استانبول قرار دارد، با ایده های جدید، از کارآفرینان آموزش ، راهنمایی ، مشاوره دانشگاه ، دفتر و آزمایشگاه پشتیبانی می کند.  در مرکز فرآوری، جایی که ده ها پروژه کارآفرینی در سال گذشته توسعه یافته و تسریع می شود ، ایده های در حال فرآوری را با گذشت زمان زنده می شود.
 4. اقلیم اجتماعی: دانشگاه یک فضای اجتماعی کامل با 50000 متر مربع محوطه دانشگاه و بیش از هزار رویداد علمی و اجتماعی را که در طول ترم برگزار می شود ، به دانشجویان ارائه می دهد. IAU همچنین با دو مرکز تناسب اندام مجزا و همچنین سالن های ورزشی داخلی و خارجی فضای وسیعی از امکانات ورزشی را به دانشجویان خود ارائه می دهد.
 5. چشم انداز آموزش کاربردی : دانشگاه آیدین ترکیه یکی از دانشگاه های کمیاب است که در چارچوب مأموریت خود “تأمین ارزش افزوده برای اقتصاد از طریق تبدیل دانش به تولید” ، یک مدل آموزش گرا را اجرا می کند.  فرآیند بولونیا هماهنگی پیاده سازی در محل را در چارچوب دوره “تمرین محلی” با دانشجویان غیر فعال در کار و زندگی انجام می دهد و دانشگاه آیدین استانبول فرصتی برای تجربه واقعی کار برای دستیابی به مهارت کسب و کار هم  زمان با تحصیل در ترکیه ارائه می دهد و با همکاری با برندهای معروف جهان دانشجویان را برای زندگی واقعی آماده می سازد.
 6. موقعیت شغلی: به لطف کارهای موفق انجام شده در هماهنگی معرفی فارغ التحصیلان، ویژگی نام “دانشگاهی با ضمانت شغلی” را دارد.  تا جایی که میزان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی آن 85 درصد است.

بورسیه دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول یک آزمون ورودی برای دانشجویان بین المللی برگزار می کند. افرادی که بتوانند در این آزمون نمره های برتر را کسب کنند، شانس گرفتن بورسیه های تحصیلی دانشگاه آیدین ترکیه را دریافت می کنند. دپارتمان آرتان بورس تاپ به دلیل این که با تمامی دانشگاه های خصوصی در ارتباط است، همه ساله چندین دانشجو به در این دانشگاه ها پذیرش می کند. همچنین دپارتمان آرتان بورس تاپ رابطه مستقیم با این دانشگاه دارد و می تواند بدون نمره آزمون و یا هر شرایط خاصی تا 50 درصد از این دانشگاه برای شما بورس دریافت کند. آیدین یکی از این دانشگاه هاست و هر سال در زمان پذیرش دانشجو ظرفیت هایی را به دپارتمان آرتان بورس تاپ تا 50 درصد بورس اختصاص می دهد. اگر شما هم به دنبال گرفتن بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های این دانشگاه هستید، هر چه زودتر با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات بیشتر را دریافت کنید.

آیدین از هر 100 دانشجو به 86 نفر بورسیه می دهد.  این دانشگاه که بورسیه های خود را در طول دوره تحصیلات عادی خود بدون وقفه ادامه می دهد ، سیستمی دارد که نه تنها هنگام ثبت نام بلکه ضمن ادامه تحصیلات عالیه به دانشجویان خود بورس می دهد.  این دانشگاه همچنین با شرایط خاص به دانشجویان خود از آموزش نقدی پشتیبانی می کند.

شهریه دانشگاه آیدین ترکیه

هزینه دانشگاه آیدین استانبول

متقاضیان رشته های مختلف در دوره های کاردانی (دوساله)، کارشناسی (چهارساله)، تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه (دوساله) و دکتری (4 ساله) می توانند در رشته های مختلف به تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول بپردازند. از آنجایی که اکثر رشته های آیدین به زبان انگلیسی ارائه می شود، شهریه های آن نسبت به کورس های به زبان ترکی بیشتر است.

 • شهریه دوره یک ساله آمادگی زبان انگلیسی (لیسانس) : 5025 دلار در دو قسط
 • شهریه دوره یک ساله آمادگی زبان انگلیسی (کاردانی) : 2550 دلار در دو قسط
 • شهریه مقطع کاردانی (2 ساله) : 2700 دلار سالیانه در دو قسط
 • شهریه مقطع لیسانس (4 ساله) : 6000 دلار با بورسیه آرتان 4800 دلار سالیانه در چهار قسط
 • شهریه دندانپزشکی (5 ساله) : 15000 دلار با بورسیه آرتان 12000 دلار سالیانه در چهار قسط
 • شهریه پزشکی : 17500 دلار با بورسیه آرتان 14000 دلار سالیانه در چهار قسط
 • شهریه رشته های علوم درمانی : 4500 دلار سالیانه با بورسیه آرتان 3200 دلار در چهار قسط
 • شهریه رشته های مهندسی : 4850 دلار سالیانه در چهار قسط
 • شهریه مقطع فوق لیسانس (کسانی که مدرک کارشناسی با ارشد یکی می باشد) : 4200 دلار برای کل دوره، پرداخت در سال اول در دو قسط
 • شهریه مقطع فوق لیسانس (کسانی که مدرک کارشناسی با ارشد متفاوت می باشد) : 4450 دلار برای کل دوره ، پرداخت در سال اول در دو قسط
 • شهریه مقطع دکتری: 6700 دلار برای کل دوره 4 ساله، پرداخت در سال اول در چهار قسط

سوالات خود را از ما بپرسید

شهریه پزشکی دانشگاه آیدین استانبول

شاید شما هم تعریف سطح علمی دانشگاه آیدین استانبول را برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شنیده باشید. شما برای تحصیل در رشته پزشکی (6 ساله) می بایست شهریه 17500 دلار و برای تحصیل در رشته دندانپزشکی (5 ساله) 15000 دلار به دانشگاه پرداخت کنید. شهریه هر دو رشته سالیانه در 4 قسط پرداخت می شود.

نکته مهم: برای رشته های دندانپزشکی و پزشکی دانشگاه آیدین ترکیه باید در آزمون تومر حداقل سطح C1 را کسب کرده باشید.

رشته های دانشگاه آیدین استانبول

تعدادی از پرطرفدارترین رشته های گرایش ریاضی، تجربی و انسانی در دانشگاه آیدین استانبول ارائه می شود. همین مسئله سبب شده است که از کشورهای مختلف دنیا، دانشجوهایی با فرهنگ ها و سلیقه های مختلف در دانشگاه دور هم جمع شوند و یک جو علمی و با تنوع بالا را ایجاد کنند. از جمله رشته های ارائه شده در آیدین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پزشکی
 • شنوایی سنجی
 • مهندسی الکتریک و الکترونیک
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی عمران
 • طراحی گرافیک
 • معماری داخلی
 • حقوق
 • رشته دندانپزشکی ترکیه
 • معماری
 • مدیریت هنری
 • پرستاری
 • حقوق
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • زبان و ادبیات استانبولی
 • فیزیوتراپی
 • تاریخ
 • روانشناسی
 • کامپیوتر
 • مهندسی غذایی
 • مهندسی صنایع
 • ریاضی
 • انیمیشن
 • بازیگری
 • مهندسی برنامه نویسی

دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول

رشته دندانپزشکی یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی موسسه آموزش عالی آیدین است. این رشته تحصیلی به زبان ترکی به دانشجویان آموزش داده می شود. به همین دلیل متقاضیان تحصیل در این رشته باید از سطح زبان ترکی مناسبی برخوردار باشند و مدرک زبان تومر c1 را به دانشگاه ارائه دهند. علاوه بر این باید از حداقل معدل دبیرستان 17 برخوردار باشد. تحصیل در رشته دندانپزشکی این دانشگاه تقریبا 5 سال طول می کشد و میزان شهریه آن 15000 دلار در سال است. البته شما می توانید با دریافت بورسیه از دپارتمان آرتان بورس تاپ مبلغ شهریه خود را تا 11202 دلار کاهش دهید. علاوه بر این می توانید مبلغ شهریه را در 4 قسط به دانشگاه پرداخت کنید.

پزشکی دانشگاه آیدین ترکیه

از دیگر رشته های پرطرفدار موسسه آموزش عالی آیدین می توان به رشته پزشکی اشاره کرد. زبان تحصیل این رشته تحصیلی مانند رشته دندانپزشکی ترکی استانبولی است. لذا متقاضیان تحصیل در آن باید مدرک زبان تومر را با سطح c1 به دانشگاه ارائه دهند. طول دوره تحصیل در رشته پزشکی 6 سال است و داوطلبان برای تحصیل در آن باید از حداقل معدل 17 برخوردار باشند. شهریه و هزینه تحصیل در آن نیز 17500 دلار است که می توان آن را در 4 قسط به دانشگاه پرداخت کرد. علاوه بر این با دریافت بورسیه از دپارتمان آرتان بورس تاپ می توان مبلغ آن را تا 13020 دلار کاهش داد.

امکانات دانشگاه پزشکی ایدین ترکیه

در دانشگاه آیدین استانبول ، 165 آزمایشگاه کاربردی مجهز به جدیدترین امکانات فناوری وجود دارد.  این دانشگاه همچنین جایگاه بزرگترین مرکز فناوری تک تخصصی را در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه به خود اختصاص داده است که دانشجویان مهندسی در آن فعالیت دارند این مرکز ،مرکز فناوری پروفسور دکتر عزیز سانجار نام دارد. موسسه آموزش عالی آیدین در تلاش است تا در محوطه دانشگاه خود یک محیط شاد و فعال برای زندگی دانشجویان فراهم کند. لذا از تمامی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی حمایت می کند و امکانات تخصصی و تفریحی متعددی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. از مهمترین امکانات ارائه شده این دانشگاه به دانشجویان خود می توان موارد زیر را نام برد:

 • بیمه دانشجویی که می تواند هزینه های درمانی دانشجویان را تا 50 درصد کاهش دهد.
 • ارائه موزه کارت و استانبول کارت که باعث کاهش هزینه های حمل و نقل دانشجویان در سطح شهر می شود.
 • ارائه برنامه های فنی حرفه ای متعدد در آزمایشگاه ها، آتلیه های مد، عکاسی، نساجی، گرافیک، استودیوی رادیویی، صدا و سیما و … که باعث آشنایی دانشجویان با محیط شغلی آینده خود می شود.
 • کلوپ و باشگاه های مختلف علمی، ورزشی و هنری نظیر کلوپ موسیقی، باشگاه ترجمه، کلوپ موتورسواران، باشگاه عکاسی، باشگاه جواهرات و هنرهای دستی، باشگاه کتابخوانی و …
 • کتابخانه ای غنی و عظیم که دارای منابع چاپی، کتاب های الکترونیک و نشریات متعدد است.
 • امکانات رفاهی و اجتماعی مختلف نظیر بیمارستان، سالن همایش، آمفی تئاترها، کافی نت و …

خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول

خوابگاه های دانشگاه آیدین استانبول را رزرو کنید تا بودن در یک اقامتگاه لوکس در دانشگاه را تجربه کنید. این دانشگاه در سال 2014 خوابگاههای تازه ساخت خود را افتتاح کرد. خوابگاه هایی با ظرفیت 256 اتاق، 11 مهمانخانه با سرویس دهی های مختلف، راحت، دنج و فوق العاده که برای 600 دانشجوی ملی و بین المللی تدارک دیده شده اند. دیگر اینکه در کنار خوابگاه های آیدین، اتاق تلویزیون، باشگاههای حرفه ای، مراکز خرید، سالن های بازی، اتاق های مطالعه، خشکشویی و اتوشویی، یک مسجد کوچک، یک مینی بار، میز کار، مغازه، انبار و اتاق تلفن، اینترنت رایگان، و .. نیز وجود دارد. مابقی امکانات و زیبایی هایی که در انتظار حضور شما هستند.

خوابگاه و مرکز زندگی دختران IAU در دانشگاه آیدین ترکیه با راحتی یک هتل پنج ستاره، با ظرفیت 640 تختخواب ، انواع امکاناتی را که ممکن است لازم داشته باشید، از اینترنت بی سیم تا پخش تلویزیون دیجیتال را ارائه می دهد.  علاوه بر سیستم اسکن صورت که در ورودی ها و خروجی ها استفاده می شود، مجموعه ای که در آن امنیت در الویت است، توسط یک سیستم دوربین دید در شب 24 ساعته کنترل می شود و توسط یک تیم امنیتی حرفه ای محافظت می شود.  این دانشگاه همچنین به دانشجویان خود این فرصت را می دهد تا از بسیاری از خوابگاه های خصوصی و دولتی به دلیل موقعیت مکانی خود بهره مند شوند.

سوالات کاربران درباره دانشگاه آیدین 

2 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام من ۲۵ سالمه
  استانبول زندگی می‌کنم
  میخوام مدرک فوق دیپلم گرافیک و یا انیمیشن بگیرم
  ۱.هزینه سالیانه شهریه چقدر هست؟
  ۲.برای ترم پاییز کی باید ثبت نام کنم؟
  ۳.برای زبان انگلیسی ایلتس چند لازم هست؟

  • سلام. شهریه‌ سالانه‌ی دانشگاه ایدین برای این رشته 4000دلار است. برای بهتر از تا قبل از تابستان اقدام کنید تا کارها‌ی پذیرش مثل دنکلیک و ثبت نام حضوری شما به درستی انجام شود، دانشگاه‌های ترکیه بیشتر ازمون تافل را قبول دارند اما شما میتوانید با شرکت در ازمون تعیین سطح خود دانشگاه و کسب نمره‌ی قبولی وارد کلاس‌های قبولی وارد کلاس های دانشگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6411

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp