دانشگاه مدیپول
logo
دانشگاه ابن خلدون استانبول ترکیه
لوگو دانشگاه ابن خلدون

دانشگاه ابن خلدون

(Ibn Haldun University)

location

شهر: استانبول

univercity

تعداد دانشکده: 6

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 130

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2015

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

استفاده از معتبرترین و باکیفیت‌ترین دانش و روش‌های آموزشی، توجه ویژه به فنون تحقیقاتی، تلاش برای ارتقاء علوم اجتماعی و ویژگی‌هایی از این دست می‌تواند دانشگاه ابن خلدون ترکیه را به انتخابی متناسب با شرایط ایده آل شما برای ادامه تحصیل، تبدیل کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه ابن خلدون استانبول بپردازیم و مواردی ازجمله تاریخچه، آدرس، رتبه و رنکینگ، هزینه شهریه، رشته‌ها، امکانات و… در این دانشگاه را مورد بررسی قرار دهیم.

اگر این دانشگاه در لیست اهداف شما برای ادامه تحصیل قرار دارد، بهتر است در ادامه این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ با ما همراه باشید تا با کسب اطلاعات مفید درباره دانشگاه ابن هالدون تصمیم‌گیری برای شما آسان‌تر شود و برای دسترسی آسان‌تر به اطلاعات این مقاله می‌توانید، از فهرستی که در ادامه قرار دارد، استفاده کنید.

معرفی دانشگاه ابن خلدون

دانشگاه ابن خلدون یکی از مؤسسات آموزش عالی خصوصی و غیرانتفاعی در ترکیه است که در سال 2015 تأسیس شده و در سال 2017 ارائه خدمات آموزشی و سال تحصیلی را با 150 دانشجو از ترکیه و 65 دانشجوی بین‌المللی آغاز نمود. یکی از برنامه‌های اساسی دانشگاه ابن خلدون توجه ویژه به پذیرش دانشجویان بین‌المللی است، به‌طوری‌که می‌توان گفت حدود 30 درصد کل دانشجویان این دانشگاه از بیش از 80 کشور جهان پذیرش و مشغول به تحصیل‌اند.

این شرایط فرصتی را برای دانشجویان ایجاد می‌کند تا بتوانند با فرهنگ‌های مختلف جهان آشنا شوند، همچنین دانشگاه ابن هالدون به‌عنوان دانشگاهی بین‌المللی و تحقیقاتی شناخته می‌شود که مشارکت دانشجویان در جوامع علمی بین‌المللی و گسترش سطح علمی آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهد. دانشگاه ابن هالدون استانبول هدف خود را تبدیل شدن به مرجعی بین‌المللی و پیشگام در زمینه علوم اجتماعی بیان می‌کند و همواره از طریق ارائه دیدگاه‌های معتبر و گسترش دانش، برای تحقق اهداف خود در تلاش است.

آدرس دانشگاه ابن خلدون ترکیه کجاست؟


دانشگاه ابن خلدون ترکیه در باشاکشهیر استانبول و در نزدیکی استادیوم فاتح تریم قرار دارد. زندگی اجتماعی در این شهر از کیفیت بالایی برخوردار است و می‌توان به‌عنوان شهری ثروتمند از آن یاد کرد که چشم‌اندازهای تاریخی و طبیعی متعددی را به نمایش می‌گذارد.

آدرس دقیق دانشگاه: Ordu cad. F-05 Blok No 3, 34480 Başakşehir, Turkey

رنکینگ دانشگاه ابن خلدون استانبول

این دانشگاه با تلاش و فعالیت‌های گسترده خود در زمینه‌های علمی و پژوهشی توانسته رنکینگ 156 را ترکیه و جایگاه 7460 را در رتبه‌بندی‌های جهانی به خود اختصاص دهد و همواره برای ارتقاء سطح علمی خود در تلاش است. دانشگاه ابن هالدون استانبول، از موقعیت مطلوبی در سطح مؤسسات آموزشی جهانی برخوردار است و امکانات ویژه‌ای را برای ارتقاء سطح علمی دانشجویان در نظر گرفته است. به‌عنوان مثال دانشجویان دانشگاه ابن خلدون می‌توانند در مراکز آموزشی در واشنگتن، لندن و… به دوره‌های آموزشی مختلف بپیوندند و تحقیقات خود را در زمینه‌های گوناگون با شرایط و استانداردهای بین‌المللی گسترش دهند.

نکات بیشتر
یادتان نرود!

ما قبلا تمام اطلاعات لازم درباره‌ی پذیرش و شرایط تحصیل در دانشگاه آیدین را، برایتان آماده کرده‌ایم.

شرایط پذیرش دانشگاه ابن هالدون

دانشگاه ابن خلدون استانبول

پذیرش دانشجو در دانشگاه ابن خلدون به‌طور متمرکز از طریق آزمون یوس انجام می‌پذیرد. داوطلبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه ابن خلدون لازم است نتایج آزمون یوس را به همراه مدارک خود برای دانشگاه ارسال کنند. این مدارک و شرایط توسط بخش روابط بین‌الملل مطابق با معیارهای تعیین‌شده توسط دانشگاه و وزارت آموزش ترکیه بررسی و نتایج به متقاضیان اعلام خواهد شد.

برای ارائه درخواست خود مبنی بر پذیرش در دانشگاه ابن هالدون لازم است به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و حداکثر سه برنامه تحصیلی را از میان دوره‌های مختلف به زبان انگلیسی و ترکی انتخاب کنید. همچنین داوطلبان برای شروع دوره تحصیلی خود در دانشگاه ابن هالدون لازم است که در دوره‌های مهارت زبان که توسط این دانشگاه برگزار می‌شوند شرکت کرده و در پایان این دوره‌ها، در آزمون‌های مربوطه نمره قبولی کسب کنند. پس از گذراندن این مراحل و موفقیت در امتحان، امکان شروع ترم تحصیلی برای دانشجویان ایجاد می‌شود و می‌توانند خدمات آموزشی مربوط به رشته موردنظر خود را دریافت کنند.

آزمون یوس دانشگاه ابن هالدون ترکیه

آزمون یوس، آزمونی است که توسط بسیاری از مؤسسات آموزشی ترکیه به‌عنوان راهی برای اخذ پذیرش در رشته‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود و دانشگاه ابن هالدون نیز امکان پذیرش از طریق این آزمون را برای داوطلبان فراهم کرده است. متقاضیان در صورت کسب نمره قبولی می‌توانند در رشته موردنظر خود در این دانشگاه تحصیل کنند. لازم به ذکر است که سؤالات آزمون یوس دارای سطحی استاندارد است و در صورت آمادگی مطلوب، احتمال قبولی در آن بسیار بالاست. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون یوس می‌توانید از مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ کمک بگیرید.

مدارک ثبت نام دانشگاه ابن هالدون استانبول

متقاضیان پس از دریافت نامه پذیرش از سمت دانشگاه ابن هالدون، لازم است برای تکمیل مراحل ثبت نام و شروع ترم تحصیلی به‌صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را به صورت ترجمه شده به دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان پس از ثبت نام در دانشگاه ابن خلدون می‌توانند درخواست خود را برای دریافت اجازه اقامت دانشجویی، از طریق دپارتمان دفاتر بین‌المللی ارائه دهند.

اجازه‌نامه در واقع سندی است که نشان می‌دهد دانشجویان بین‌المللی به‌طور قانونی در ترکیه اقامت دارند. لازم به ذکر است که گواهی معادل سازی مدرک تحصیلی که در میان مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه ابن خلدون به آن اشاره شده، در واقع نشان‌دهنده برابر بودن مدرک فارغ‌التحصیلی با مدارک ارائه‌شده در کشور ترکیه است و داوطلبان برای دریافت آن می‌توانند به سفارت ترکیه در کشور مبدأ و یا به وزارت آموزش و پرورش ترکیه مراجعه کنند. در ادامه می‌توانید لیست مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه ابن هالدون را مشاهده کنید:

 1. عکس بیومتریک
 2. پاسپورت
 3. دیپلم
 4. معادل‌سازی مدرک تحصیلی
 5. نمره آزمون مهارت زبان (اختیاری)
 6. انگیزه نامه
 7. دیپلم
 8. ریز نمرات دبیرستان

شهریه دانشگاه ابن خلدون استانبول در سال 2024

دانشگاه ابن خلدون با توجه به امکانات و خدمات باکیفیتی که به دانشجویان ارائه می‌دهد، شهریه‌های مناسبی را برای رشته‌های مختلف در نظر گرفته است. به‌طور میانگین می‌توان سالانه 10000 دلار را برای تحصیل در دانشگاه ابن هالدون در نظر گرفت. لازم به ذکر است که بر اساس ارزیابی‌های کمیسیون پذیرش دانشجو در دانشگاه ابن خلدون استانبول، دانشجویان بین‌المللی که واجد شرایط اعلام شده‌اند، از سمت دانشگاه می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی که بین 25 تا 100 درصد هزینه تحصیل آن‌ها را پوشش می‌دهد، استفاده نمایند. این بورسیه‌های تحصیلی و تخفیف‌ها با توجه به نتایج آزمون‌های کتبی و یا مصاحبه و ارزیابی مدارک به متقاضیان اعطاء می‌شود.

شهریه دانشگاه ابن خلدون سال 2024
نام رشته زبان آموزشی شهریه سالانه (دلار)
حقوق ترکی-انگلیسی 10.000
اقتصاد انگلیسی 10.000
علوم اسلامی ترکی-انگلیسی 10.000
مدیریت کسب و کار انگلیسی 10.000
روانشناسی انگلیسی 10.000
علوم سیاسی و روابط بین الملل انگلیسی 10.000
جامعه شناسی انگلیسی 10.000
تاریخ انگلیسی 10.000
رسانه های نوین و ارتباطات انگلیسی 10.000
فلسفه انگلیسی 10.000
علوم تربیتی انگلیسی 10.000
ادبیات تطبیقی انگلیسی 10.000
موسیقی کلاسیک ترکیه ترکی-انگلیسی 5.000

دانشکده های دانشگاه ابن خلدون استانبول

دانشگاه ابن خلدون به تحقیقات و علوم اجتماعی توجه ویژه‌ای دارد و در این راستا، دانشکده‌های مختلفی را در زمینه علوم انسانی و اجتماعی ایجاد کرده است. در ادامه می‌توانید لیست دانشکده‌های دانشگاه ابن خلدون را مشاهده کنید:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اسلامی
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده مدیریت

رشته های دانشگاه ابن خلدون استانبول

رشته‌ها و برنامه‌های مختلفی با سطح کیفیت بالا به دانشجویان دانشگاه ابن خلدون استانبول ارائه می‌شود، رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه ابن هالدون به زبان‌های ترکی، انگلیسی و عربی تدریس می‌شوند که دانشجویان می‌توانند متناسب با شرایط و سطح مهارت خود، برنامه‌های آموزشی را انتخاب کنند. در ادامه می‌توانید برخی از این رشته‌ها را مشاهده کنید:

 1. اقتصاد
 2. آموزش و تدریس
 3. تاریخ
 4. روابط بین‌الملل
 5. حقوق
 6. مدیریت
 7. فیزیولوژی
 8. علوم سیاسی
 9. فلسفه
 10. جامعه‌شناسی
نکات بیشتر
از قلم نیندازید!

هر آنچه درباره‌ی پذیرش و شهریه رشته حقوق در ترکیه نیاز دارید را، در اینجا بخوانید.

امکانات دانشگاه ابن هالدون استانبول

دانشگاه ابن هالدون

در دانشگاه ابن هالدون امکان تحصیل در رشته دوم نیز به‌طور هم‌زمان با رشته اصلی وجود دارد، تحصیل در رشته دوم این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بتوانند مدرک کارشناسی دوم خود را نیز در رشته‌ای متفاوت از رشته اصلی دریافت کنند. بدین ترتیب، دانشجویان از ابتدای ترم سوم تا ترم پنجم، درصورتی‌که میزان معیار معدل را کسب کرده و جزء 20 درصد دانشجوی برتر دانشگاه باشند، می‌توانند در رشته دوم نیز به‌طور هم‌زمان تحصیل کنند.

همچنین بیش از 20 باشگاه دانشجویی در دانشگاه ابن هالدون استانبول وجود دارد که دانشجویان با عضویت در هرکدام از این باشگاه‌ها می‌توانند مطابق با خواسته‌های خود در رویدادهای فرهنگی و سمینارهای متنوع، رویدادهای کتاب‌خوانی، سفرها، نمایشگاه‌ها و… شرکت کنند. دوره‌های هنری به‌عنوان یکی از رویدادهای ویژه در دانشگاه ابن هالدون شناخته می‌شود که دوره‌های نی، عود، ویولن، پیانو، نقاشی، کنده‌کاری روی چوب و… را می‌توان به‌عنوان مثالی برای این برنامه‌ها در نظر گرفت

دانشگاه ابن خلدون استانبول حمایت ویژه‌ای از فعالیت‌های ورزشی نشان می‌دهد و دانشجویان را با همکاری مربی‌های مجرب، برای مسابقات ورزشی آماده می‌کند. در ادامه می‌توانید مثال‌هایی از فعالیت‌های ورزشی دانشگاه ابن خلدون ترکیه را مشاهده کنید:

 • فوتسال
 • تیراندازی
 • کشتی
 • قایقرانی
 • تنیس روی میز
 • شنا
 • بسکتبال
 • و…

علاوه بر این‌ها تمامی دانشجویان دانشگاه ابن خلدون می‌توانند به‌طور رایگان از خدمات مراکز درمانی این دانشگاه بهره‌مند شوند که این مراکز در محوطه پردیس‌های دانشگاه مستقرند و خدمات درمانی در خصوص مشکلات جسمانی و روانی را به دانشجویان ارائه می‌دهند و در موارد شدیدتر، امکان انتقال به بیمارستان را برای دانشجویان فراهم می‌سازند.

رستوران و کافه تریاهای محوطه دانشگاه ابن خلدون نیز از دیگر امکانات این موسسه آموزشی هستند که وعده‌های غذایی را با کیفیت‌های بالا و قیمت مناسب در اختیار دانشجویان و پرسنل این دانشگاه می‌گذارند. همچنین می‌توان محیطی برای گذراندن اوقات فراغت در کنار دوستان و هم‌کلاسی‌ها را نام برد. دانشگاه ابن خلدون ترکیه شعبه‌های خصوصی و دولتی خوابگاه‌های دانشجویی را برای اقامت در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که شامل امکانات مختلفی ازجمله آشپزخانه، تجهیزات ورزشی، اتاق مطالعه، مسیر دوچرخه‌سواری و… هستند.

جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم شرایط مختلف تحصیل در دانشگاه ابن خلدون را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا به معرفی و بیان تاریخچه‌ای مختصر از این دانشگاه پرداختیم و در ادامه مواردی همچون رشته‌های تحصیلی، دانشکده‌ها، شهریه، امکانات و… را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد و بتواند راهنمایی لازم برای انتخاب مقصد تحصیلی مناسب را در اختیار شما قرار دهد. نهایتاً در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در تماس باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سؤالات کاربران درباره دانشگاه ابن خلدون

خیر، جهت اخذ پذیرش در دانشگاه ابن خلدون لازم است در آزمون ورودی شرکت کرده و متناسب با رشته موردنظر، نمره قبولی را کسب کنید.
خیر، در حال حاضر دانشگاه ابن هالدون مورد تائید وزارت علوم و بهداشت در ایران نیست، اما در سطح بین‌المللی از اعتبار مطلوبی برخوردار است.
بله دانشگاه ابن خلدون ترکیه به دانشجویان ممتاز و فعال در زمینه‌های فرهنگی و علمی، بورسیه‌های تحصیلی بین 25 تا 100 درصد اعطا می‌کند.
بله دانشگاه ابن هالدون استانبول شعبه‌های دولتی و خصوصی خوابگاه‌های مختلفی را برای اقامت در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=4950
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه