وبلاگ

دانشگاه اسکودار ترکیه
لوگو دانشگاه اسکودار

دانشگاه اسکودار

(Üsküdar University)

شهر: استانبول

تعداد دانشکده: 6

نوع دانشگاه: خصوصی

رتبه ترکیه: 42

تایید: نیست

سال تاسیس: 2011

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

محال ممکن است که تعریف دانشگاه اسکودار ترکیه را به خاطر یکه‌تاز بودن در عرصه درمان و سلامت روان نشنیده باشید. اسکودار یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که شهرت آن در زمینه‌های روانشناسی، روان‌پزشکی، سلامت رفتار و سلامت روان زبانزد است. در کنار این‌ها رشته‌های مهندسی و علوم انسانی فوق‌العاده‌ای را نیز ارائه می‌دهد. برای همین شکی در مورد معتبر بودن رشته‌ها و مدرک نهایی دانشگاه اسکودار استانبول وجود ندارد. در این دانشگاه برای اولین بار شاهد سازگاری رویکرد چند رشته‌ای در علوم روانشناسی، فلسفه، سلامت، ژنتیک و علوم مهندسی هستیم. معطل نکنید و اگر در مورد تحصیل در یکی از رشته‌های پزشکی، رفتاردرمانی، مدیریت پزشکی، مامایی، پرستاری و … درنگ دارید، برای کسب مشاوره جهت تحصیل در ترکیه با کارشناسان ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

دانشگاه اسکودار کجاست؟

دانشگاه اسکودار در بزرگ‌ترین شهر ترکیه، یعنی استانبول دوست‌داشتنی قرار دارد. آدرس دقیق آن در منطقه آلتون زاده، خیابان تورکسوی قرار دارد. اگرچه این دانشگاه تازه تأسیس است اما پیشرفت‌های باورنکردنی در زمینه پزشکی داشته است. زمانی تنها یک بیمارستان عصب‌شناسی و روان‌درمانی بود، اما امروزه شاهد رشته‌های متنوع و باکیفیت آموزشی بالا در اینجا هستیم. پس کاملاً به شما حق می‌دهیم که برای ادامه تحصیل در رشته‌های مهندسی، علوم انسانی و پزشکی، آن را انتخاب کنید.

رتبه دانشگاه اسکودار ترکیه

بخش مهمی از رشد اقتصادی کشور ترکیه وابسته به دانشگاه های این کشور است. برای همین هر روز شاهد موفقیت‌ها و بهبود در وضعیت آموزش و کیفیت علمی این دانشگاه هستیم. گفته می‌شود که تا سال 2023 اسکودار در زمره دانشگاه‌های برتر دنیا قرار می‌گیرد. هدف و دورنمای دانشگاه نیز این است که به این جایگاه جهانی برسد. در حال حاضر نیز اسکودار در برخی از رشته‌ها مخصوصاً رشته‌های رفتاردرمانی و سلامت روان، یکی از بهترین‌هاست. اسکودار با دانشگاه‌های مطرح اروپایی همکاری نزدیک دارد و از یک طرف عضو برنامه اراسموس است. پس خودتان را برای یک برنامه تبادل دانشجوی خیلی مهم در این دانشگاه آماده کنید.

 • رتبه ملی دانشگاه اسکودار: 70
 • رتبه جهانی دانشگاه: 3665

توجه: در بین دانشگاه‌های خصوصی استانبول اسکودار یکی از بهترین‌ها می‌باشد و در بین 15 دانشگاه برتر خصوصی استانبول قرار دارد.

پذیرش دانشگاه اسکودار

شرایط پذیرش دانشگاه اسکودار برای تحصیل پزشکی در ترکیه در دو دسته جای می‌گیرند. شرایطی که آسان است و شرایطی که سخت است؛ اما برای شما جای نگرانی وجود ندارد چون ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ با داشتن سابقه طولانی در این زمینه، شرایط سخت را نیز برایتان آسان کرده‌ایم. شرایط عمومی برای پذیرش اسکودار استانبول در وب‌سایت رسمی دانشگاه به شرح زیر است:

 1. اصل مدرک دیپلم یا گواهی فارغ التحصیلی از این دوره
 2. نتیجه آزمون ASPC (که مخفف مرکز ارزیابی انتخاب و جایگزینی می‌باشد)
 3. برای داوطلبانی که می‌خواهند در رشته کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی شرکت کنند، باید گواهینامه رانندگی و گواهی سلامت جسمانی از جمله وزن و قد کافی و سلامت روانی‌شان را باید از بیمارستان‌ها یا بیمارستان دانشگاه گرفته باشند.
 4. وضعیت نظام وظیفه داوطلبان باید مشخص شده باشد.

بعد از درخواست آنلاین باید برای مرحله حضوری نیز بر طبق تقویم آموزشی که برای رشته‌ها و دانشکده‌های مختلف اعلام شده است اقدام کنید.
دو شرط مهم دیگر برای گرفتن پذیرش دانشگاه اسکودار ترکیه:

 1. کسب حداقل نمره 1000 در آزمون ورودی SAT
 2. حداقل معدل دو دوره دیپلم و پیش دانشگاهی باید 12 باشد

نکته مهم: اگر از طریق دپارتمان آرتان بورس تاپ اقدام نمایید علاوه بر اخذ بورس‌های مختلف برای شما، نیازی به هیچ‌کدام از شرط‌های بالا نیست و فقط به پاسپورت، ترجمه مدارک دیپلم و عکس سه در چهار نیاز می‌باشد.

شهریه دانشگاه اسکودار ترکیه

هزینه و شهریه دانشگاه اسکودار

پیش از هر چیزی اول این عکس را ذخیره کنید. حتما به کارتان می آید! همانند دیگر دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، شهریه دانشگاه اسکودار نیز از دانشگاه‌های دولتی بیشتر است اما نسبت به بعضی از دانشگاه‌های خصوصی در رنج مناسب و به‌ صرفه‌تری قرار دارد. هرچند تحصیل در دانشگاه‌های برتر اگر حتی شهریه‌های سنگین نیز داشته باشند، می‌تواند در کوتاه مدت جبران شود. در ادامه لیست شهریه رشته‌های مختلف اسکودار را برایتان آورده‌ایم:

رشته تحصیلیزبان تحصیلشهریه
داروانگلیسی15000
داروترکی14000
دندانپزشکیترکی13000
تبلیغاتترکی3،200
کارتون و انیمیشنترکی3،200
روزنامه نگاریترکی3،200
رسانه‌های نوین و ارتباطاتترکی3،200
روابط عمومی و تبلیغاتترکی3،200
رادیو، تلویزیون و سینماترکی3،200
طراحی ارتباطات بصریترکی3،200
ترجمه و تفسیرانگلیسی3،900
تاریخ______3،200
سیستم‌های اطلاعات مدیریتترکی3،200
فلسفهترکی3،200
علوم سیاسی و روابط بین‌المللانگلیسی3،900
علوم سیاسی و روابط بین‌المللترکی3،200
روانشناسیانگلیسی3،900
روانشناسیترکی3،200
جامعه شناسیترکی3،200
مهندسی زیستیانگلیسی3،900
مهندسی شیمیترکی3،900
مهندسی کامپیوترترکی3،900
مهندسی برق و الکترونیکانگلیسی3،900
علوم پزشکی قانونیترکی3،200
مهندسی صنایعترکی3،900
زیست شناسی مولکولی و ژنتیکانگلیسی3،900
زیست شناسی مولکولی و ژنتیکترکی3،200
مهندسی نرم افزارترکی3،900
شنوایی شناسیترکی3،200
رشد کودکترکی3،200
مدیریت سلامتترکی3،200
ماماییترکی3،200
پرستاریترکی3،200
تغذیه و رژیم درمانیترکی3،200
بهداشت و ایمنی شغلیترکی3،200
کاردرمانیترکی3،200
ارتز و پروتزترکی3،200
پرفیوژنترکی3،200
فیزیوتراپی و توانبخشیترکی3،200
مددکاری اجتماعیترکی3،200
گفتار درمانی و زبان درمانیترکی3،200

توجه: اگر از طریق ما برای اخذ پذیرش و مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید در تمامی رشته‌های زیر به شما تخفیف داده خواهد شد.

رشته‌های دانشگاه اسکودار

تعداد دانشکده‌های دانشگاه اسکودار ترکیه 5 تا است. در هر یک از این کالج‌ها، رشته‌های خاصی ارائه می‌شود. در ادامه لیست دانشکده‌ها به همراه اکثر رشته‌ها آورده شده است:

 • دانشکده ارتباطات: انیمیشن و کارتون، روزنامه‌نگاری، طراحی ارتباط بصری، تبلیغات، رادیو، سینما و تلویزیون
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی: فلسفه، روانشناسی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، تاریخ، جامعه‌شناسی
 • دانشکده علوم طبیعی و مهندسی: مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی نرم‌افزار، زیست مولکولی و ژنتیک
 • دانشکده علوم سلامت: رژیم و تغذیه، رشد کودکان، زبان درمانی، مامایی، کاردرمانی، پرستاری، روان‌درمانی و بهبود بخشی، مدیریت سلامت، ارتز و پروتز
 • دانشکده پزشکی: علوم جراحی، علوم پزشکی، علوم پایه

سوالات خود را از ما بپرسید

امکانات دانشگاه اسکودار ترکیه

دانشگاه اسکودار استانبول

مدرن‌ترین تکنولوژی در زمینه‌های پزشکی و علمی را در دانشگاه اسکودار خواهید یافت. اینجا یک دانشگاه معمولی نیست؛ یعنی تنها در حد تئوری نیست، بلکه همه چیز در عمل و در دنیای علم باز نمود پیدا می‌کند. برای همین خود دانشگاه اسکودار ترکیه، کیفیت تحصیل و یادگیری دانشجویان خود را تضمین می‌کند. شما در هر یک از رشته‌های دانشگاه که تحصیل کنید، می‌توانید در طرح دو رشته‌ای دانشگاه نیز شرکت کنید و به تحصیل در یکی دیگر از رشته‌ها نیز مشغول شوید.

در کنار این‌ها، امکانات بی‌نظیر دانشگاه اسکودار ترکیه مانند آزمایشگاه‌های تخصصی، خوابگاه‌های مرفه، کلوپ‌های دانشجویی، اینترنت رایگان، باشگاه‌های ورزشی، کتابخانه‌های مجهز، بانک، سالن‌های غذاخوری، کافه تریا و … نیز سبب شده است که دانشجویان از بودن در جو آن بسیار راضی باشند.

سوالات متداول دانشگاه اسکودار

8 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام: من محمدرضا فخارزاده، درمورد دخترم یکسری اطلاعات می خوام برای رشته پزشکی ویا دندانپزشکی ویا سونوگرافی ،ساکن ایران هستم ، لطفا راهنمایی کنید، فقط دانشگاه هایی مد نظرمه که مدرکشون مورد تاییدوزارت علوم ایران باشه ، لطفا بفرمایید از کجا شروع کنیم ، چکاربایست کرد و ضمنا من آدرسی از شمادرایران در سایتتون مشاهده نکردم ، چطور ما با شما ارتباط برقرار کنیم وشما چطور کارمارو انجام میدید.

  • سلام لطفا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 09214640035
   آدرس دفتر تهران : خیابان فاطمی ، جنب مترو میدان جهاد می باشد.

 • سلام درصورت داشتن رزومه خوب این دانشگاه برای ارشد روانشناسی فول فاند در نظر میگیره یا در غیر این صورت بورسی که ارایه میدن شهریه دانشگاه رو کاملا پوشش میده؟

  • سلام خانم امین زاده وقت بخیر. تنها بورسیه فول فاند هست که شهریه دانشگاه رو کاملا پوشش می دهد. دپارتمان در حال حاضر در زمینه این بورسیه اقدام ندارد.

 • سلام
  برای ثبت نام در مقطع ارشد/رشته تغذیه/
  با لیسانس غیرمرتبط (مهندسی)
  شرایط ثبت نام چگونه است؟
  کل شهریه چقدر است؟
  سطح زبانم بد نیست ولی تافل ندارم.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6325

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp