وبلاگ

دانشگاه اسکودار ترکیه
لوگو دانشگاه اسکودار

دانشگاه اسکودار

(Üsküdar University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: استانبول

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 6

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 42

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2011

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

محال ممکن است که تعریف دانشگاه اسکودار ترکیه را به خاطر یکه‌تاز بودن در عرصه درمان و سلامت روان نشنیده باشید. اسکودار یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که شهرت آن در زمینه‌های روانشناسی، روان‌پزشکی، سلامت رفتار و سلامت روان زبانزد است. در کنار این‌ها رشته‌های مهندسی و علوم انسانی فوق‌العاده‌ای را نیز ارائه می‌دهد. برای همین شکی در مورد معتبر بودن رشته‌ها و مدرک نهایی دانشگاه اسکودار استانبول وجود ندارد. در این دانشگاه برای اولین بار شاهد سازگاری رویکرد چند رشته‌ای در علوم روانشناسی، فلسفه، سلامت، ژنتیک و علوم مهندسی هستیم. معطل نکنید و اگر در مورد تحصیل در یکی از رشته‌های پزشکی، رفتاردرمانی، مدیریت پزشکی، مامایی، پرستاری و … درنگ دارید، برای کسب مشاوره جهت تحصیل در ترکیه با کارشناسان ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

دانشگاه اسکودار کجاست؟


دانشگاه اسکودار در بزرگ‌ترین شهر ترکیه، یعنی استانبول دوست‌داشتنی قرار دارد. آدرس دقیق آن در منطقه آلتون زاده، خیابان تورکسوی قرار دارد. اگرچه این دانشگاه تازه تأسیس است اما پیشرفت‌های باورنکردنی در زمینه پزشکی داشته است. زمانی تنها یک بیمارستان عصب‌شناسی و روان‌درمانی بود، اما امروزه شاهد رشته‌های متنوع و باکیفیت آموزشی بالا در اینجا هستیم. پس کاملاً به شما حق می‌دهیم که برای ادامه تحصیل در رشته‌های مهندسی، علوم انسانی و پزشکی، آن را انتخاب کنید.

ویدئوی آشنایی با محیط دانشگاه اسکودار

دانشگاه اسکودار با مطالعات خود در زمینه هوش مصنوعی در طی این چند ساله توانسته توجه علاقه‌‌مندان به علوم کامپیوتر و فناوری را به خود جلب کند؛ به‌طوری‌که سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در رشته‌های این حوزه وارد این دانشگاه می‌شوند. در ویدئو زیر می‌توانید سایر امکانات، مزیت‌ها و همچنین محیط علمی و رفاهی دانشگاه را مشاهده نمایید.

رتبه دانشگاه اسکودار ترکیه

بخش مهمی از رشد اقتصادی کشور ترکیه وابسته به دانشگاه های این کشور است. برای همین هر روز شاهد موفقیت‌ها و بهبود در وضعیت آموزش و کیفیت علمی این دانشگاه هستیم. گفته می‌شود که تا سال 2023 اسکودار در زمره دانشگاه‌های برتر دنیا قرار می‌گیرد. هدف و دورنمای دانشگاه نیز این است که به این جایگاه جهانی برسد. در حال حاضر نیز اسکودار در برخی از رشته‌ها مخصوصاً رشته‌های رفتاردرمانی و سلامت روان، یکی از بهترین‌هاست. اسکودار با دانشگاه‌های مطرح اروپایی همکاری نزدیک دارد و از یک طرف عضو برنامه اراسموس است. پس خودتان را برای یک برنامه تبادل دانشجوی خیلی مهم در این دانشگاه آماده کنید.

 • رتبه ملی دانشگاه اسکودار: 70
 • رتبه جهانی دانشگاه: 3665

توجه: در بین دانشگاه‌های خصوصی استانبول اسکودار یکی از بهترین‌ها می‌باشد و در بین 15 دانشگاه برتر خصوصی استانبول قرار دارد.

پذیرش دانشگاه اسکودار

شرایط پذیرش دانشگاه اسکودار برای تحصیل پزشکی در ترکیه در دو دسته جای می‌گیرند. شرایطی که آسان است و شرایطی که سخت است؛ اما برای شما جای نگرانی وجود ندارد چون ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ با داشتن سابقه طولانی در این زمینه، شرایط سخت را نیز برایتان آسان کرده‌ایم. شرایط عمومی برای پذیرش اسکودار استانبول در وب‌سایت رسمی دانشگاه به شرح زیر است:

 1. اصل مدرک دیپلم یا گواهی فارغ التحصیلی از این دوره
 2. نتیجه آزمون ASPC (که مخفف مرکز ارزیابی انتخاب و جایگزینی می‌باشد)
 3. برای داوطلبانی که می‌خواهند در رشته کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی شرکت کنند، باید گواهینامه رانندگی و گواهی سلامت جسمانی از جمله وزن و قد کافی و سلامت روانی‌شان را باید از بیمارستان‌ها یا بیمارستان دانشگاه گرفته باشند.
 4. وضعیت نظام وظیفه داوطلبان باید مشخص شده باشد.

بعد از درخواست آنلاین باید برای مرحله حضوری نیز بر طبق تقویم آموزشی که برای رشته‌ها و دانشکده‌های مختلف اعلام شده است اقدام کنید.
دو شرط مهم دیگر برای گرفتن پذیرش دانشگاه اسکودار ترکیه:

 1. کسب حداقل نمره 1000 در آزمون ورودی SAT
 2. حداقل معدل دو دوره دیپلم و پیش دانشگاهی باید 12 باشد

نکته مهم: اگر از طریق دپارتمان آرتان بورس تاپ اقدام نمایید علاوه بر اخذ بورس‌های مختلف برای شما، نیازی به هیچ‌کدام از شرط‌های بالا نیست و فقط به پاسپورت، ترجمه مدارک دیپلم و عکس سه در چهار نیاز می‌باشد.

شهریه دانشگاه اسکودار ترکیه

هزینه و شهریه دانشگاه اسکودار

 همانند دیگر دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، شهریه دانشگاه اسکودار نیز از دانشگاه‌های دولتی بیشتر است اما نسبت به بعضی از دانشگاه‌های خصوصی در رنج مناسب و به‌ صرفه‌تری قرار دارد. هرچند تحصیل در دانشگاه‌های برتر اگر حتی شهریه‌های سنگین نیز داشته باشند، می‌تواند در کوتاه مدت جبران شود. در ادامه لیست شهریه رشته‌های مختلف اسکودار را برایتان آورده‌ایم:

رشته شهریه (دلار)
پزشکی 16.000
پزشکی (انگلیسی) 22.000
دندانپزشکی 15.000
پرستاری 3.200
فیزیوتراپی و توانبخشی 3.200
مامایی 3.200
رشد کودک 3.200
شنوایی سنجی 3.200
خدمات اجتماعی 3.200
مهندسی شیمی(انگلیسی) 4.500
مهندسی کامپیوتر(انگلیسی) 5.000
روانشناسی 3.200
رادیو ، سینما ، تلویزیون 3.200

توجه: اگر از طریق ما برای اخذ پذیرش و مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید در تمامی رشته‌های زیر به شما تخفیف داده خواهد شد.

رشته‌های دانشگاه اسکودار

تعداد دانشکده‌های دانشگاه اسکودار ترکیه 5 تا است. در هر یک از این کالج‌ها، رشته‌های خاصی ارائه می‌شود. در ادامه لیست دانشکده‌ها به همراه اکثر رشته‌ها آورده شده است:

 • دانشکده ارتباطات: انیمیشن و کارتون، روزنامه‌نگاری، طراحی ارتباط بصری، تبلیغات، رادیو، سینما و تلویزیون
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی: فلسفه، روانشناسی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، تاریخ، جامعه‌شناسی
 • دانشکده علوم طبیعی و مهندسی: مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی نرم‌افزار، زیست مولکولی و ژنتیک
 • دانشکده علوم سلامت: رژیم و تغذیه، رشد کودکان، زبان درمانی، مامایی، کاردرمانی، پرستاری، روان‌درمانی و بهبود بخشی، مدیریت سلامت، ارتز و پروتز
 • دانشکده پزشکی: علوم جراحی، علوم پزشکی، علوم پایه

سوالات خود را از ما بپرسید

امکانات دانشگاه اسکودار ترکیه

دانشگاه اسکودار استانبول

مدرن‌ترین تکنولوژی در زمینه‌های پزشکی و علمی را در دانشگاه اسکودار خواهید یافت. اینجا یک دانشگاه معمولی نیست؛ یعنی تنها در حد تئوری نیست، بلکه همه چیز در عمل و در دنیای علم باز نمود پیدا می‌کند. برای همین خود دانشگاه اسکودار ترکیه، کیفیت تحصیل و یادگیری دانشجویان خود را تضمین می‌کند. شما در هر یک از رشته‌های دانشگاه که تحصیل کنید، می‌توانید در طرح دو رشته‌ای دانشگاه نیز شرکت کنید و به تحصیل در یکی دیگر از رشته‌ها نیز مشغول شوید.

در کنار این‌ها، امکانات بی‌نظیر دانشگاه اسکودار ترکیه مانند آزمایشگاه‌های تخصصی، خوابگاه‌های مرفه، کلوپ‌های دانشجویی، اینترنت رایگان، باشگاه‌های ورزشی، کتابخانه‌های مجهز، بانک، سالن‌های غذاخوری، کافه تریا و … نیز سبب شده است که دانشجویان از بودن در جو آن بسیار راضی باشند.

سوالات متداول دانشگاه اسکودار

12 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام
  برای ثبت نام در مقطع ارشد/رشته تغذیه/
  با لیسانس غیرمرتبط (مهندسی)
  شرایط ثبت نام چگونه است؟
  کل شهریه چقدر است؟
  سطح زبانم بد نیست ولی تافل ندارم.

 • سلام درصورت داشتن رزومه خوب این دانشگاه برای ارشد روانشناسی فول فاند در نظر میگیره یا در غیر این صورت بورسی که ارایه میدن شهریه دانشگاه رو کاملا پوشش میده؟

  • سلام خانم امین زاده وقت بخیر. تنها بورسیه فول فاند هست که شهریه دانشگاه رو کاملا پوشش می دهد. دپارتمان در حال حاضر در زمینه این بورسیه اقدام ندارد.

 • سلام: من محمدرضا فخارزاده، درمورد دخترم یکسری اطلاعات می خوام برای رشته پزشکی ویا دندانپزشکی ویا سونوگرافی ،ساکن ایران هستم ، لطفا راهنمایی کنید، فقط دانشگاه هایی مد نظرمه که مدرکشون مورد تاییدوزارت علوم ایران باشه ، لطفا بفرمایید از کجا شروع کنیم ، چکاربایست کرد و ضمنا من آدرسی از شمادرایران در سایتتون مشاهده نکردم ، چطور ما با شما ارتباط برقرار کنیم وشما چطور کارمارو انجام میدید.

  • سلام لطفا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 09214640035
   آدرس دفتر تهران : خیابان فاطمی ، جنب مترو میدان جهاد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6325

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”