وبلاگ

دانشگاه ایستینیه استانبول
لوگو دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه

(İstinye University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: استانبول

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 9

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 114

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: وزارت علوم

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2015

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه ایستینیه یکی از دانشگاه‌های خصوصی جوان ولی برجسته ترکیه است. این دانشگاه در حال حاضر دارای 2 پردیس به نام‌های پردیس توپکاپی و پردیس وادی استانبول است که از پارک پزشکی بیمارستان دانشگاه ایستینیه و بیمارستان لیو باهچه شهیر به‌عنوان بیمارستان‌های آموزشی استفاده می‌کند.

در ادامه مقاله می‌خواهیم شما را با برخی از اطلاعات مهم در باره این دانشگاه مثل رشته‌های پرطرف‌دار، شهریه‌ها، شرایط پذیرش، بورسیه‌ها و موارد دیگر بیشتر آشنا کنیم. پس همراه ما باشید و در صورت داشتن هرگونه سؤالی در باره این دانشگاه، می‌توانید مطمئن باشید همکاران ما در کم‌ترین زمان ممکن پاسخ‌های دقیقی به این پرسش‌ها خواهند داد.

معرفی دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول با حمایت گروه مراقبت‌های پزشکی MLP Care  که بزرگ‌ترین شرکت مراقبت‌های پزشکی ترکیه است، توسط بنیاد آناتولی قرن بیست و یکم در سال 2015 تأسیس گردید. این گروه همچنین با نیم قرن تجربه در حوزه سلامت توانسته است سه برند مختلف بیمارستانی لیو هاسپیتال، مدیکال پارک و وی ام مدیکال را مدیریت نماید.

دانشکده‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی آن جزو بهترین مراکز آموزشی این رشته در بین دانشگاه‌های پزشکی ترکیه است. شما همچنین می‌توانید امکانات این دانشگاه را با دانشگاه استانبول که رشته‌های مشابه زیادی با این دانشگاه دارد مقایسه نمایید. این دانشگاه هم اکنون با 3 انستیتو، 9 دانشگده و 2 مدرسه عالی فنی وحرفه ای، تقریبا بیشتر رشته های پرطرف‌دار را ارائه می‌کند. دانشگاه ایستینیه همچنین با 27 دانشگاه‌ تراز اول دنیا در بیش از 30 کشور مختلف، 63 تفاهم‌نامه همکاری بین‌المللی داشته وبا 20 کشور اروپایی هم بالای 250 تفاهم‌نامه متقابل اراسموس دارد.

ویدئوی معرفی دانشگاه ایستینیه (istinye university)

دانشگاه ایستینیه همچنین به جنبه عملی هر رشته توجه زیادی می‌کند و به دانشجویان کمک می‌کند تا قبل از فارغ التحصیلی مهارت و دانش کافی کسب کنند. علاوه بر این در قالب برنامه تبادل دانشجویی اراسموس، موافقت‌نامه و همکاری‌های متعددی با دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا دارد. این بدین معنی است که این امکان را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد تا بتوانند تحصیلات خود را در معتبرترین دانشگاه‌های اروپا و آمریکا ادامه دهند. همچنین این دانشگاه تلاش می‌کند تا به یک مرکز جامع علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی تبدیل شود تا با ارتقا سطح علمی خود، کیفیت آموزشی ارائه شده به دانشجویان را قوی سازد. اگرچه تا کنون در جهت رسیدن این هدف، به میزان کافی موفق بوده است!

آدرس دانشگاه ایستینیه کجاست؟دانشگاه ایستینیه در شهر زیبای استانبول ترکیه قرار دارد که اطراف آن دانشگاه‌های معروف دیگری مانند دانشگاه کوچ  و دانشگاه ایوان سارای قرار دارند. همچنین این دانشگاه فاصله چندانی با ساحل دریای مارمارا ندارد. ایستینیه در حال حاضر دارای 2 پردیس به نام‌های پردیس توپ کاپی و پردیس وادی استانبول است. دانشگاه ایستینیه از بیمارستان‌های مدیکال پارک در قاضی عثمان پاشا و بیمارستان لیو باهچه شهیر به ‌عنوان بیمارستان‌های آموزشی استفاده می‌کند. پردیس‌های این دانشگاه تقریباً در مرکز استانبول قرار دارند و دسترسی به آنها بسیار آسان است. آدرس دقیق دانشگاه روی نقشه در قسمت زیر آورده شده است:

آدرس دقیق ایستینیه: استانبول، زیتون بورنو ش:34010، کوچه طیارجی سامی ش:3، پردیس توپکاپی دانشگاه ایستینیه، مال تپه.

پردیس های دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه دارای دو پردیس است که هر دو در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارند. پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه توپکاپی، که در مناطق مرکزی استانبول است، واقع شده است. این منطقه، فاصله بسیار نزدیکی با خیابان‌های اصلی استانبول، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس، تراموا و دیگر خطوط حمل و نقل عمومی دارد که این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند که دسترسی راحتی به نقاط مختلف استانبول داشته باشند.

پردیس دیگر این دانشگاه در منطقه وادی استانبول قرار دارد. این پردیس نیز فاصله بسیار نزدیکی با فرودگاه جدید استانبول، بزرگراه TEM و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی دارد که باعث شده است، رفت و آمد برای دانشجویان بسیار کم هزینه و سریع باشد.

 1. دقت کنید که آدرس دقیق istinye university در پردیس توپکاپی: Maltepe, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Teyyareci Sami Sk. No.3, 34010 Zeytinburnu/İstanbul, Turkey
 2. آدرس دقیق istinye university در پردیس وادی: Istinye University Vadi Campus – Ayazağa District Azerbaijan Street (Vadistanbul 4A) Sarıyer,İstanbul, Turkey, 34396

شرایط تحصیل در دانشگاه ایستینیه

توجه کنید که برای تحصیل در موسسه آموزش عالی ایستینیه ابتدا باید مدارک تحصیلی خودتان را معادل سازی کنید و سپس به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه کنید. بعد از آن باید وارد وب سایت دانشگاه شوید، یک فرم درخواست آنلاین را پر کنید و مدارک لازم را به صورت فایل PDF برای دانشگاه ارسال کنید. دقت کنید که دانشگاه ایستینیه دانشجویان بین المللی خود را بر اساس نتایج یکی از آزمون‌های SAT ،ACT ،GCE و … پذیرش می‌کند. درنتیجه برای دریافت پذیرش در این دانشگاه، داشتن حداقل مدرک یکی از آزمون‌های جدول زیر با نمرات مشخص شده، الزامی است.

نام آزمونSATGCEACTIBMATURAABITUR
تحصیل در دانشکده پزشکی1200A2430 از 452.5 از 515 از 20
تحصیل در دیگر دانشکده ها1000A21 از 3628 از 453.5 از 512 از 20
نکات بیشتر
یادتان نرود!

یکی دیگر از شرایط لازم برای دریافت پذیرش دانشگاه ایستینیه، تسلط دانشجو به یکی از زبان‌های ترکی یا انگلیسی است. متقاضیان متناسب با زبان رشته تحصیلی خود، باید مدرک زبان انگلیسی تافل (IBT) با حداقل نمره 75 یا مدرک زبان تومر TÖMER را، به دانشگاه مقصد ارائه دهند.

دانشگاه ایستینیه

اما خبر خوب: برای پرداخت شهریه این دانشگاه، بورسیه‌ها و روش‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که از بهترین آن‌ها، گرفتن وام از بانک‌های کشور ترکیه، برای پرداخت شهریه دانشگاه است. در این روش دانشجو ابتدا باید یک معرفی نامه رسمی از طرف دانشگاه دریافت کند و آن را به یکی از بانک‌های طرف قرارداد تحویل دهد. بانک در مقابل تعهد دانشجو برای پرداخت اقساط وام طی 8 قسط، تمام مبلغ شهریه دانشگاه را به صورت یکجا پرداخت می‌کند. جهت اطلاع از درصد سود، بانک‌های طرف قرارداد دانشگاه و همچنین دریافت مشاوره تحصیل در ترکیه می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در آرتان بورس تاپ، تماس بگیرید.

رنکینگ دانشگاه ایستینیه استانبول

سایت‌ها و مؤسسات رتبه‌بندی معتبری وجود دارند که سالانه دانشگاه‌های دنیا را بر اساس پارامترهای مشخص، رتبه‌بندی می‌کنند. موسسه آموزش عالی ایستنیه با وجود این که جزء دانشگاه‌های تازه تأسیس محسوب می‌شود و توانایی‌های علمی و آموزشی آن به خوبی رشد یافته است، توانسته است رتبه خوبی را توسط این مؤسسات کسب کند. مطابق با رتبه‌بندی معتبرترین سیستم‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، دانشگاه ایستینیه استانبول در بین برترین دانشگاه‌های دنیا رتبه 7105 و در بین دانشگاه‌های ترکیه رتبه 151 را به دست آورده است.

مدارک ثبت نام دانشگاه ایستینیه استانبول

متقاضیان تحصیل در دانشگاه ایستینیه استانبول چند روز بعد از تکمیل فرم درخواست آنلاین و ارسال مدارک اولیه برای دانشگاه، نامه پذیرش مشروط خود را دریافت می‌کنند. نتیجه درخواست آنلاین، از طریق ایمیل ثبت شده در فرم درخواست، ارسال می‌شود که داوطلبان بعد از دریافت آن، باید مدارک لازم جهت ثبت نام نهایی را به دانشگاه ارائه دهند. این مدارک عبارت هستند از:

 • کپی صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه
 • کپی ترجمه شده دیپلم دبیرستان به یکی از زبان‌‌های انگلیسی یا ترکی
 • ترجمه مدرک کارشناسی به ترکی با انگلیسی (جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
 • گواهی معادل سازی مدارک تحصیلی
 • یک قطعه عکس
 • نتایج یکی از آزمون‌های بین المللی ورودی دانشگاه
 • مدرک زبان ترکی با حداقل سطح B2 جهت تحصیل در دوره‌های زبان ترکی
 • مدرک زبان ترکی با حداقل سطح C1 جهت تحصیل در دوره‌های زبان ترکی مقطع کارشناسی ارشد
 • مدرک زبان انگلیسی TOEFL IBT جهت تحصیل در دوره‌های زبان انگلیسی
 • مجوز اقامت در ترکیه (در صورت داشتن)

شهریه دانشگاه ایستینیه

هزینه دانشگاه ایستینیه

همانطور که می‌دانید شهریه دانشگاه ایستینیه متناسب با هر رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، زبان تدریس و … مقداری متفاوت است. در جدول زیر شهریه برخی از رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه را برایتان تهیه کرده‌‍ایم.

رشته تحصیلیزبان تحصیلیشهریه
لیسانس معماری(انگلیسی)5400دلار
لیسانس معماری(ترکی)5400دلار
لیسانس مدیریت بازرگانی(انگلیسی)4320دلار
لیسانس شیمی(انگلیسی)4320دلار
لیسانس رشد کودک(ترکی)4320دلار
لیسانس مهندسی عمران(انگلیسی)5400دلار
لیسانس مهندسی کامپیوتر(انگلیسی)5400دلار
لیسانس دندانپزشکی(انگلیسی)18360دلار
لیسانس طراحی بازی های دیجیتال(انگلیسی)4860دلار
کارشناسی اقتصاد(انگلیسی)4320دلار
لیسانس مهندسی برق و الکترونیک(انگلیسی)5400دلار
لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی(انگلیسی)4320دلار
لیسانس هنرهای آشپزی(ترکی)4860دلار
لیسانس مدیریت بهداشت و درمان(ترکی)4320دلار
لیسانس مهندسی صنایع و سیستم(انگلیسی)5400دلار
لیسانس معماری داخلی و طراحی محیط(ترکی)45400دلار
لیسانس روابط بین الملل(انگلیسی)4320دلار
لیسانس تجارت و تجارت بین المللی(انگلیسی)4320دلار
لیسانس سیستم های اطلاعات مدیریت(انگلیسی)4320دلار
لیسانس ریاضی(انگلیسی)4320دلار
لیسانس مهندسی مکانیک(انگلیسی)5400دلار
لیسانس پزشکی(ترکی)19440دلار
لیسانس پزشکی(انگلیسی)21600دلار
لیسانس مامایی(ترکی)4320دلار
لیسانس زیست شناسی مولکولی و ژنتیک(انگلیسی)4320دلار
لیسانس رسانه های جدید(انگلیسی)4320دلار
لیسانس پرستاری(ترکی)4860دلار
لیسانس پرستاری(انگلیسی)4860دلار
لیسانس تغذیه و رژیم درمانی(ترکی)4860دلار
لیسانس داروسازی(انگلیسی)11880دلار
لیسانس داروسازی(ترکی)10800دلار
لیسانس فیزیک(انگلیسی)4320دلار
لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی(انگلیسی)4860دلار
لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی(ترکی)4860دلار
لیسانس علوم سیاسی و مدیریت دولتی(ترکی)4320دلار
لیسانس روانشناسی(انگلیسی)5400دلار
لیسانس روانشناسی(ترکی)4500دلار
کارشناسی روابط عمومی و تبلیغات(ترکی)4320دلار
لیسانس رادیو ، سینما و تلویزیون(انگلیسی)4320دلار
لیسانس مددکاری اجتماعی(ترکی)4320دلار
لیسانس جامعه شناسی(انگلیسی)4320دلار
لیسانس مهندسی نرم افزار(ترکی)5400دلار
لیسانس گفتاردرمانی و زبان درمانی(ترکی)4320دلار
لیسانس ترجمه و تفسیر(انگلیسی)4320دلار

رشته های دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه ترکیه 9 دانشکده دارد که رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ترکیه برگزار می‌کنند. در این دانشکده‌ها علاوه بر رشته‌های پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، رشته‌های مختلفی در زمینه مهندسی، اقتصاد، هنر، علوم اداری و اجتماعی، طراحی و معماری و … ارائه می‌شود. از جذاب‌تربن و جدیدترین رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه، می‌توان به خدمات هواپیمایی کشوری و کابین اشاره کرد که از سال 2019 همزمان با تأسیس بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول، برگزار می‌شود. لیست رشته‌های محبوب این دانشکده را در قسمت زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • روانشناسی
 • زیست شناسی و ژنتیک مولوکولی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مدیریت اطلاعات و سیستم تغذیه و رژیم درمانی
 • رادیو، تلویزیون و سینما و …

دانشگاه ایستینیه استانبول

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه به عنوان یکی از دانشگاه‌های جوان و مجهز ترکیه، امکانات پیشرفته و بروزی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از جمله امکانات رفاهی و آموزشی این دانشگاه می‌توان به 37 کلاس آموزشی مجزا، یک کتابخانه مرکزی،   چندین کتابخانه اختصاصی برای رشته‌های مختلف، 47 لابراتوار، باشگاه‌های بدنسازی و آمادگی جسمانی مجهز، دو سالن کنفرانس بزرگ و موارد دیگر، اشاره کرد.

بیمارستان دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه ترکیه از آکادمی‌های تخصصی علمی که از طریق بنیاد آناتولی و چندین بیمارستان تخصصی به دست آمده است، برخوردار است. از مهم‌ترین نقاط قوت این دانشگاه وجود بیمارستان‌های VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park است که کمک قابل توجهی به سطح علوم پزشکی این دانشگاه کرده است. لازم به ذکر است که این بیمارستان‌ها از مجهزترین و بهترین‌ بیمارستان‌های تخصصی شهر استانبول و دیگر شهرهای کشور ترکیه، محسوب می‌شوند.

دانشگاه ایستینیه ترکیه همچنین توانسه است، فضای علمی و فرصت‌های آموزشی متمایزی را به لطف وجود این بیمارستان‌ها برای دانشجویان خود ایجاد کند. علاوه بر این به دانشجویان خود کمک می‌کند تا بعد از فارغ التحصیلی در این بیمارستان‌ها مشغول به کار شوند و برای آینده شغلی و حرفه‌ای خود هیچ نگرانی نداشته باشند.

خوابگاه دانشگاه ایستینیه

خوشبختانه دانشگاه ایستینیه، با وجود اینکه خوابگاه اختصاصی ندارد، اما جهت رفاه حال دانشجویان خود با تعداد زیادی از خوابگاه‌های خصوصی نزدیک به پردیس اصلی دانشگاه، قرارداد دارد. درنتیجه، این امکان فراهم شده است که دانشجویان این دانشگاه با دریافت تخفیفات ویژه، از این خوابگاه‌ها که از ظرفیت و امکانات باکیفیتی برخوردار هستند، استفاده کنند.

جمع بندی

دانشگاه ایستینیه یکی از جوان‌ترین و بروزترین دانشگاه‌های خصوصی و مجهز کشور ترکیه است و دارای سه بیمارستان VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park است. این موضوع، دانشگاه را به یکی از قطب‌های تحصیل در رشته‌های پزشکی و علوم بهداشتی برای دانشجویان ملی و بین المللی، تبدیل کرده است. چنانچه تمایل دارید در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید، می‌توانید با دریافت مشاوره از متخصصان سایت آرتان بورس تاپ، خیلی سریع مراحل دریافت پذیرش این دانشگاه را، انجام دهید.
سوالات خود را از ما بپرسید

سؤالات متقاضیان درباره دانشگاه ایستینیه ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7171

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”