logo
دانشگاه ایستینیه استانبول
لوگو دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه

(İstinye University)

location

شهر: استانبول

univercity

تعداد دانشکده: 9

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 156

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2015

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: بدون آزمون

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه ایستینیه یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که در بخش اروپایی استانبول قرار دارد. این دانشگاه که در سال‌های اخیر با تحقیقات علمی و سیستم آموزشی خود مشهور شده است به دانشجویان اجازه می‌دهد تا با سرعت توسعه علم و فناوری همگام شوند و بر جنبه‌های فرهنگی و سیاسی جامعه تأثیر خود را بگذارند. دانشگاه Istinye جزء یکی از دانشگاه‌های تازه تأسیس ترکیه است که به سبب زیرساخت‌های مدرن و خصوصاً کیفیت بالای آموزش پزشکی، مقصد تحصیلی بسیاری از افراد از سراسر دنیا شده است. با ما همراه باشید تا دانشگاه ایستینیه را به شما معرفی کنیم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول در سال 2015 توسط بنیاد آنادولو تأسیس شد و قصد دارد با کمک به علم و با عملکرد آموزش و پژوهشی محور خود، در میان دانشگاه‌های ممتاز ترکیه قرار بگیرد. این دانشگاه در سال 2016 دانشکده پزشکی خود که یکی از بهترین دانشکده‌‌های این رشته در میان دانشگاه‌های جهان است را راه‌اندازی کرد. این دانشکده با ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت و در دسترس به جامعه، بر آن است که به سهم خود خود شرایط ادامه تحصیل در ترکیه خصوصاً در زمینه‌های علوم پزشکی و بهداشتی را ارتقا دهد. دانشگاه ایستینیه از سال تأسیس خود، هر ساله در حال گسترش پردیس، دانشکده‌‎ها و به صورت کلی دانشگاه است به‌طوری‌که در هر سال تقریباً چند بخش و مراکز تحقیقاتی افتتاح می‌شوند.

دانشگاه خصوصی ایستینیه در حال حاضر در 9 دانشکده، 2 مدرسه فنی حرفه‌ای، 3 مؤسسه تحصیلات تکمیلی و 2 بیمارستان Liv Hospital و Medical park Gaziosmanpasa به بیش از 11,000 دانشجو آموزش می‌دهد. شما همچنین می‌توانید امکانات این دانشگاه را با دانشگاه استانبول که رشته‌های مشابه زیادی با این دانشگاه دارد مقایسه نمایید.

ویدئوی معرفی دانشگاه ایستینیه (istinye university)

دانشگاه ایستینیه همچنین به جنبه عملی هر رشته توجه زیادی می‌کند و به دانشجویان کمک می‌کند تا قبل از فارغ التحصیلی مهارت و دانش کافی کسب کنند. علاوه بر این در قالب برنامه تبادل دانشجویی اراسموس، موافقت‌نامه و همکاری‌های متعددی با دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا دارد. این بدین معنی است که این امکان را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد تا بتوانند تحصیلات خود را در معتبرترین دانشگاه‌های اروپا و آمریکا ادامه دهند. همچنین این دانشگاه تلاش می‌کند تا به یک مرکز جامع علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی تبدیل شود تا با ارتقا سطح علمی خود، کیفیت آموزشی ارائه شده به دانشجویان را قوی سازد. اگرچه تا کنون در جهت رسیدن این هدف، به میزان کافی موفق بوده است.

در ویدئو زیر می‌توانید محیط دانشگاه ایستینیه اعم از آزمایشگاه‌های آن، پردیس آن و امکاناتش ببینید و همچنین از مهم‌ترین مزیت‌های این دانشگاه مطلع شوید.

 

آیا دانشگاه ایستینیه استانبول مورد تایید ایران است؟

دانشگاه ایستینیه هنوز در فهرست دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ترکیه قرار نگرفته است اما با توجه به اینکه اعتبار جهانی و سطح آموزشی بالایی دارد، انتظار می‌رود مورد تأیید ایران قرار بگیرد. این دانشگاه در برنامه تبادل دانشجوی اراسموس پلاس و تفاهم‌نامه‌های MOU و MOA شرکت دارد که در این دو تفاهم‌‌نامه دانشجویان می‌توانند در فعالیت‌های دانشجویی بین‌المللی مشارکت کنند و همچنین در کشورهای طرف قرارداد MOA به تحصیل بپردازند.

آدرس دانشگاه ایستینیه کجاست؟


آدرس دقیق دانشگاه: استانبول-سارییر- محله آیازآقا- خیابان آذربایجان- پردیس وادی دانشگاه ایستینیه

تمام دانشکده‌های دانشگاه ایستینیه، همچنین بیمارستان دندانپزشکی آن در پردیس اصلی به نام «وادی»، قرار دارند. دانشگاه ایستینیه در مرکز استانبول واقع شده، به همین دلیل دانشجویان خیلی آسان به تمام امکانات و خدماتی که مورد نیازشان است، از جمله امکانات درمانی، مراکز خرید، تفریحی و رفاهی شهر دسترسی خواهند داشت. دانشگاه ایستینیه در 2.5 کیلومتری دانشگاه اطلس و 4 کیلومتری دانشگاه نیشانتاشی قرار گرفته است.

پردیس های دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه دارای دو پردیس در قسمت اروپایی استانبول است. پردیس اصلی، واقع در وادی استانبول، نزدیک به فرودگاه جدید و بزرگراه TEM است، که رفت و آمد را برای دانشجویان، سریع و کم هزینه خواهد بود. این موقعیت‌های استراتژیک، دسترسی راحت به امکانات شهری را برای دانشجویان فراهم می‌آورند. پردیس دوم در منطقه مرکزی توپکاپی قرار دارد که به وسیله خطوط حمل و نقل عمومی دسترسی به آن آسان است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه ترکیه با وجود اینکه از تأسیس آن مدت زمان زیادی نگذشته است، اما خود را در بین 200 دانشگاه برتر ترکیه و 1000 دانشگاه برتر جهان جا کرده است و در حال حاضر به دانشگاه ییلدیریم بیازیت نزدیک می‌شود. در خصوص شاخص رتبه دهی جهانی تایمز باید گفت در اینجا به شاخص ارزیابی مؤثر (Impact) یا رتبه‌بندی تأثیر آموزش عالی تایمز به عنوان تنها جدول عملکرد جهانی استناد کردیم که عملکرد دانشگاه‌ها را با توجه به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل می‌سنجد. این شاخص شامل حوزه‌های تحقیق، سرپرستی، گسترش و آموزش است.

رنکینگ دانشگاه ایستینیه 2023
سطح رتبه بندی رتبه مرجع رتبه بندی
داخلی 156 Edurank
بین‌المللی 601 – 800 Times Higher Education

شرایط پذیرش دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه در دو مقطع کاردانی، کارشناسی و دو مقطع تحصیلات تکمیلی در حال آموزش دادن دانشجویان خود است. در خصوص مقاطع کاردانی و کارشناسی برای اخذ پذیرش، داوطلبان باید شرایط زیر را داشته باشند. البته گفتنی است شرط آزمون الزامی نیست. این شرایط به شرح زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم
 • ارائه نتیجه آزمون یوس و یا آزمون‌های بین‌المللی معادل
 • ارائه مدرک زبان ترکی تومر در سطح B2
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی TOEFL – IBT با حداقل نمره 75
آیا میدانستید!
مجموعه آرتان به دلیل دارا بودن مجوزهایی از دولت ترکیه توانسته با برخی از دانشگاه‌های این کشور از جمله ایستینیه وارد همکاری و قرارداد مستقیم شود و نمایندگی رسمی این دانشگاه را دریافت کند. به عبارتی آرتان شعبه‌ای از دانشگاه ایستینیه در ایران محسوب می‌شود. از این جهت مجموعه آرتان همانند خود دانشگاه‌ برای مشاوره، اپلای، ارائه برگه پذیرش، ثبت نام در دانشگاه‌ و ... هزینه‌ای دریافت نمی‌کند. مدارک افتخار 1
تجربه دانشجویان آرتانی
ستایش بنکدار

ستایش بنکدار

00:00:00

سامان اسکویی

سامان اسکویی

00:00:00

غزل علی خانی

غزل علی خانی

00:00:00

پذیرش قطعی ایستینیه با مشاوره آرتان بورس تاپ

مجموعه مشاوره تحصیلی در ترکیه آرتان بورس تاپ در طول مدت فعالیت خود، تجربه گرفتن پذیرش برای بسیاری از داوطلبان خود را داشته است. شما هم می‌توانید با کمک مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ به راحتی در دانشگاه ایستینیه و خصوصاً رشته‌های پزشکی پذیرش خود را اخذ کنید. پس هر چه سریع‌تر با متخصصان ما تماس بگیرید تا شما را در مسیر اپلای کردن همراهی کنند.

سوالات خود را از ما بپرسید

مدارک ثبت نام دانشگاه ایستینیه

مرحله بعد از اخذ پذیرش دانشگاه ایستینیه استانبول، ثبت نام است که در این مرحله باید مدارک خود را به دانشگاه تحویل بدهید. شما پس از پر کردن فرم آنلاین باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهید؛

 1. اصل مدرک دیپلم و ترجمه رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 2. اصل ریزنمرات و ترجمه رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 3. پاسپورت
 4. گواهی معادل سازی شده که از سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور مبدأ و یا وزارت آموزش ملی جمهوری ترکیه دریافت شود.
 5. عکس
 6. نتیجه آزمون‌‌ها در صورت وجود
 7. مجوز اقامت در صورت وجود

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه ایستینیه استانبول

پذیرش دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه استانبول همانند سایر دانشگاه‌ها برای آزمون‌ها حداقل نمره‌ای تعیین کرده است که برای اخذ پذیرش، داوطلبان باید حتماً آن نمره را کسب کنند. البته شرایط پذیرش بدون آزمون هم وجود دارد که برای اطلاع از شرایط آن می‌توانید با آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

آزمون‌های لازم برای پذیرش دانشگاه ایستینیه
آزمون و دیپلم‌های مورد تایید دانشگاه ایستینیه حداقل نمره
SAT I نمره کل 1000
GCE نمره D در سطح A LEVEL حداقل در 2 درس از فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات
ACT 21
IB 28
MATURA 3.5
ABITUR 3.5
یوس تمام دانشگاه‌های ترکیه 60
آزمون های مورد تایید برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی
نام آزمون و دیپلم حداقل نمره
SAT I نمره کل 1200 و حداقل 600 از ریاضی
GCE A LEVEL نمره A در سطح A LEVEL حداقل در 2 درس از فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات
ACT 24 از 36
IB 30 از 45
MATURA 2.5 از 5
ABITUR 2.5 از 6
یوس تمام دانشگاه‌های ترکیه 60 از 100

شهریه دانشگاه ایستینیه استانبول در سال 2024

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان در طول تحصیل مسئله شهریه است که عمده هزینه‌ی دانشگاه را شکل می‌دهد. ما در این بخش به تفکیک رشته شهریه دانشگاه ایستینیه را گفته‌ایم تا بتوانید بهتر برنامه‌ریزی کنید و تصمیم بگیرید.

 شهریه دانشگاه ایستینیه سال 2024
شهریه آرتان (دلار) شهریه سالانه (دلار) زبان آموزشی نام رشته
23.760 انگلیسی پزشکی
16.200 19.440 ترکی پزشکی
13.500 15.150 ترکی دندانپزشکی
20.196 انگلیسی دندانپزشکی
9.250 10.800 ترکی داروسازی
11.800 انگلیسی داروسازی
5.400 انگلیسی روان‌شناسی
4.500 ترکی روان‌شناسی
4.540 5.200 ترکی فیزیوتراپی و توان‌بخشی
6.500 انگلیسی فیزیوتراپی و توان‌بخشی
4.320 ترکی مامایی
5.200 انگلیسی پرستاری
4.860 ترکی پرستاری
4.860 5.200 ترکی تغذیه و رژیم درمانی
5.400 ترکی معماری
5.778 انگلیسی معماری
5.400 انگلیسی مهندسی نرم افزار
5.300 5.778 ترکی مهندسی نرم افزار
5.778 انگلیسی مهندسی عمران
5.400 انگلیسی مهندسی صنایع و سیستم
5.778 انگلیسی مهندسی برق
5.030 5.778 ترکی مهندسی کامپیوتر
4.620 انگلیسی رادیو، تلویزیون، سینما
4.250 4.622 ترکی طراحی ارتباطات بصری
4.250 4.622 انگلیسی آشپزی
4.320 ترکی گفتاردرمانی

بورسیه دانشگاه ایستینیه

اگر شهریه دانشگاه Istinye برای شما زیاد است، نگران نباشید. این دانشگاه بورسیه‌های متعددی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. برخی از این بورسیه‌ها عبارت‌اند از:

 1. تخفیف سهمیه OSYM
 2. بورسیه موفقیت در آزمون ورودی
 3. تخفیف مؤسسه آموزشی طرف قرارداد
 4. بورسیه رتبه اول مدرک کاردانی؛ آزمون انتقال افقی (DGS)
 5. بورس تحصیلی با متوسط نمره فارغ‌التحصیلی مدرک کاردانی؛ آزمون انتقال افقی (DGS)
 6. تخفیف فارغ‌التحصیلان دانشگاه ایستینیه
 7. بورسیه تحصیلی برای معلولین
 8. تخفیف خانوادگی
 9. بورسیه تحصیلی موفقیت برجسته، استعداد (بورسیه ISU Pass)
 10. بورسیه حمایت از زندگی دانشجویی
 11. بورسیه پیشرفت تحصیلی
 12. بورسیه تحصیلی

اما خبر خوب: برای پرداخت شهریه این دانشگاه، بورسیه‌ها و روش‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که از بهترین آن‌ها، گرفتن وام از بانک‌های کشور ترکیه، برای پرداخت شهریه دانشگاه است. در این روش دانشجو ابتدا باید یک معرفی نامه رسمی از طرف دانشگاه دریافت کند و آن را به یکی از بانک‌های طرف قرارداد تحویل دهد. بانک در مقابل تعهد دانشجو برای پرداخت اقساط وام طی 8 قسط، تمام مبلغ شهریه دانشگاه را به صورت یکجا پرداخت می‌کند. جهت اطلاع از درصد سود، بانک‌های طرف قرارداد دانشگاه و همچنین دریافت مشاوره تحصیل در ترکیه می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در آرتان بورس تاپ، تماس بگیرید.

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ایستینیه

دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایستینیه

برای اخذ پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایستینیه در ترکیه ارائه مدرک مقطع قبل، ریزنمرات و مدرک مهارت زبان الزامی است. در ادامه به شرح این موضوع به تفکیک مقطع می‌پردازیم:

کارشناسی ارشد دانشگاه ایستینیه:

 • ارائه مدرک لیسانس
 • ارائه ریزنمرات
 • ارائه مدارک آزمون زبان ترکی و انگلیسی بسته به زبان تحصیلی رشته

دکتری دانشگاه ایستینیه:

 • ارائه مدرک فوق لیسانس و یا لیسانس برای دکتری مستقیم
 • ارائه ریزنمرات
 • ارائه مدارک آزمون زبان ترکی و انگلیسی بسته به زبان تحصیل رشته
نکات بیشتر
قبل از شروع بدانید:

دانشجویان بین‌المللی نیازی به ارائه مدرک آزمون ALES ندارند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه ایستینیه ترکیه

سالن کامپیوتر دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه استانبول با شرایط زیر بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد:

 1. دیپلم با معدل حداقل 80 از 100 (معادل 16) برای ثبت نام در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی و حداقل معدل 60 (معادل 12) برای سایر رشته‌ها. البته برای داوطلبانی که از دبیرستان‌های وابسته به وزارت آموزش ملی در ترکیه و خارج از کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند، معدل 70 (معادل 14) نیز برای ورود به دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قابل قبول است.
 2. داوطلبان متقاضی دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی لازم است علاوه بر داشتن حدنصاب معدل، حداقل یک سال تحصیلی دروس شیمی و زیست‌شناسی را گذرانده باشند.

دانشکده های دانشگاه ایستینیه

همان‌طور که ذکر شد دانشگاه ایستینیه ترکیه دارای 9 دانشکده است که دانشکده‌های مربوط به علوم سلامت آن از نقاط قوت این دانشگاه است. در زیر می‌توانید دانشکده‌های دانشگاه را ببینید:

 1. دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده داروسازی
 3. دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری
 4. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 5. دانشکده ارتباطات
 6. دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 7. دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 8. دانشکده علوم بهداشت
 9. دانشکده پزشکی

رشته های دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه ترکیه 9 دانشکده دارد که رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ترکیه برگزار می‌کنند. در این دانشکده‌ها علاوه بر رشته‌های پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، رشته‌های مختلفی در زمینه مهندسی، اقتصاد، هنر، علوم اداری و اجتماعی، طراحی و معماری و … ارائه می‌شود. از جذاب‌تربن و جدیدترین رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه، می‌توان به خدمات هواپیمایی کشوری و کابین اشاره کرد که از سال 2019 همزمان با تأسیس بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول، برگزار می‌شود. لیست رشته‌های محبوب این دانشکده را در قسمت زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • روانشناسی
 • زیست شناسی و ژنتیک مولوکولی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مدیریت اطلاعات و سیستم تغذیه و رژیم درمانی
 • رادیو، تلویزیون و سینما و …

دانشگاه ایستینیه استانبول

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه به عنوان یکی از دانشگاه‌های جوان و مجهز ترکیه، امکانات پیشرفته و بروزی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از جمله امکانات رفاهی و آموزشی این دانشگاه می‌توان به 37 کلاس آموزشی مجزا، یک کتابخانه مرکزی،   چندین کتابخانه اختصاصی برای رشته‌های مختلف، 47 لابراتوار، باشگاه‌های بدنسازی و آمادگی جسمانی مجهز، دو سالن کنفرانس بزرگ و موارد دیگر، اشاره کرد.

بیمارستان دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه ترکیه از آکادمی‌های تخصصی علمی که از طریق بنیاد آناتولی و چندین بیمارستان تخصصی به دست آمده است، برخوردار است. از مهم‌ترین نقاط قوت این دانشگاه وجود بیمارستان‌های VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park است که کمک قابل توجهی به سطح علوم پزشکی این دانشگاه کرده است. لازم به ذکر است که این بیمارستان‌ها از مجهزترین و بهترین‌ بیمارستان‌های تخصصی شهر استانبول و دیگر شهرهای کشور ترکیه، محسوب می‌شوند.

دانشگاه ایستینیه ترکیه همچنین توانسه است، فضای علمی و فرصت‌های آموزشی متمایزی را به لطف وجود این بیمارستان‌ها برای دانشجویان خود ایجاد کند. علاوه بر این به دانشجویان خود کمک می‌کند تا بعد از فارغ التحصیلی در این بیمارستان‌ها مشغول به کار شوند و برای آینده شغلی و حرفه‌ای خود هیچ نگرانی نداشته باشند.

خوابگاه دانشگاه ایستینیه

خوشبختانه دانشگاه ایستینیه، با وجود اینکه خوابگاه اختصاصی ندارد، اما جهت رفاه حال دانشجویان خود با تعداد زیادی از خوابگاه‌های خصوصی نزدیک به پردیس اصلی دانشگاه، قرارداد دارد. درنتیجه، این امکان فراهم شده است که دانشجویان این دانشگاه با دریافت تخفیفات ویژه، از این خوابگاه‌ها که از ظرفیت و امکانات باکیفیتی برخوردار هستند، استفاده کنند.

جمع بندی

دانشگاه ایستینیه یکی از جوان‌ترین و بروزترین دانشگاه‌های خصوصی و مجهز کشور ترکیه است و دارای سه بیمارستان VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park است. این موضوع، دانشگاه را به یکی از قطب‌های تحصیل در رشته‌های پزشکی و علوم بهداشتی برای دانشجویان ملی و بین المللی، تبدیل کرده است. چنانچه تمایل دارید در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید، می‌توانید با دریافت مشاوره از متخصصان سایت آرتان بورس تاپ، خیلی سریع مراحل دریافت پذیرش این دانشگاه را، انجام دهید.
سوالات خود را از ما بپرسید

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سؤالات متقاضیان درباره دانشگاه ایستینیه ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7171
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”