وبلاگ

دانشگاه ایستینیه استانبول
لوگو دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه

(İstinye University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: استانبول

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 9

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 156

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: وزارت علوم

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2015

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه ایستینیه یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که در بخش اروپایی استانبول قرار دارد. این دانشگاه که در سال‌های اخیر با تحقیقات علمی و سیستم آموزشی خود مشهور شده است به دانشجویان اجازه می‌دهد تا با سرعت توسعه علم و فناوری همگام شوند و بر جنبه‌های فرهنگی و سیاسی جامعه تأثیر خود را بگذارند. دانشگاه Istinye جزء یکی از دانشگاه‌های تازه تأسیس ترکیه است که به سبب زیرساخت‌های مدرن و خصوصاً کیفیت بالای آموزش پزشکی، مقصد تحصیلی بسیاری از افراد از سراسر دنیا شده است. با ما همراه باشید تا دانشگاه ایستینیه را به شما معرفی کنیم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول در سال 2015 توسط بنیاد آنادولو تأسیس شد و قصد دارد با کمک به علم و با عملکرد آموزش و پژوهشی محور خود، در میان دانشگاه‌های ممتاز ترکیه قرار بگیرد. این دانشگاه در سال 2016 دانشکده پزشکی خود که یکی از بهترین دانشکده‌‌های این رشته در میان دانشگاه‌های جهان است را راه‌اندازی کرد. این دانشکده با ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت و در دسترس به جامعه، بر آن است که به سهم خود خود شرایط ادامه تحصیل در ترکیه خصوصاً در زمینه‌های علوم پزشکی و بهداشتی را ارتقا دهد. دانشگاه ایستینیه از سال تأسیس خود، هر ساله در حال گسترش پردیس، دانشکده‌‎ها و به صورت کلی دانشگاه است به‌طوری‌که در هر سال تقریباً چند بخش و مراکز تحقیقاتی افتتاح می‌شوند.

دانشگاه خصوصی ایستینیه در حال حاضر در 9 دانشکده، 2 مدرسه فنی حرفه‌ای، 3 مؤسسه تحصیلات تکمیلی و 2 بیمارستان Liv Hospital و Medical park Gaziosmanpasa به بیش از 11,000 دانشجو آموزش می‌دهد. شما همچنین می‌توانید امکانات این دانشگاه را با دانشگاه استانبول که رشته‌های مشابه زیادی با این دانشگاه دارد مقایسه نمایید.

ویدئوی معرفی دانشگاه ایستینیه (istinye university)

دانشگاه ایستینیه همچنین به جنبه عملی هر رشته توجه زیادی می‌کند و به دانشجویان کمک می‌کند تا قبل از فارغ التحصیلی مهارت و دانش کافی کسب کنند. علاوه بر این در قالب برنامه تبادل دانشجویی اراسموس، موافقت‌نامه و همکاری‌های متعددی با دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا دارد. این بدین معنی است که این امکان را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد تا بتوانند تحصیلات خود را در معتبرترین دانشگاه‌های اروپا و آمریکا ادامه دهند. همچنین این دانشگاه تلاش می‌کند تا به یک مرکز جامع علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی تبدیل شود تا با ارتقا سطح علمی خود، کیفیت آموزشی ارائه شده به دانشجویان را قوی سازد. اگرچه تا کنون در جهت رسیدن این هدف، به میزان کافی موفق بوده است.

در ویدئو زیر می‌توانید محیط دانشگاه ایستینیه اعم از آزمایشگاه‌های آن، پردیس آن و امکاناتش ببینید و همچنین از مهم‌ترین مزیت‌های این دانشگاه مطلع شوید.

آیا دانشگاه ایستینیه استانبول مورد تایید ایران است؟

دانشگاه ایستینیه مورد تأیید وزارت علوم ایران است و دانشجویان رشته‌های غیر پزشکی و زیرشاخه‌های آن پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند به ایران بازگردند و با همان مدرک مشغول به کار شوند. توجه داشته باشید اگر قصد تحصیل در رشته‌های شاخه پزشکی را دارید و می‌خواهید در ایران مشغول به کار شوید، باید دانشگاه خود را از فهرست دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ترکیه انتخاب کنید.

این دانشگاه در برنامه تبادل دانشجوی اراسموس پلاس و تفاهم‌نامه‌های MOU و MOA شرکت دارد که در این دو تفاهم‌‌نامه دانشجویان می‌توانند در فعالیت‌های دانشجویی بین‌المللی مشارکت کنند و همچنین در کشورهای طرف قرارداد MOA به تحصیل بپردازند.

آدرس دانشگاه ایستینیه کجاست؟


آدرس دقیق دانشگاه: استانبول، مال تپه، کوچه تیارجی، پلاک 3، دانشگاه ایستینیه، پردیس توپکاپی

دانشگاه ایستینیه در مرکز استانبول قرار دارد و به همین دلیل تمام امکانات و خدماتی که دانشجویان به آن‌ها نیاز دارند مانند امکانات درمانی، مراکز خرید و سایر مناطق تفریحی و رفاهی شهر به راحتی هر چه تمام‌تر در دسترسشان است. این دانشگاه در 3 کیلومتری دانشگاه فنی ییلدیز و 4 کیلومتری دانشگاه بیرونی قرار گرفته است.

پردیس های دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه دارای دو پردیس است که هر دو در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارند. پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه توپکاپی، که در مناطق مرکزی استانبول است، واقع شده است. این منطقه، فاصله بسیار نزدیکی با خیابان‌های اصلی استانبول، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس، تراموا و دیگر خطوط حمل و نقل عمومی دارد که این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند که دسترسی راحتی به نقاط مختلف استانبول داشته باشند.

پردیس دیگر این دانشگاه در منطقه وادی استانبول قرار دارد. این پردیس نیز فاصله بسیار نزدیکی با فرودگاه جدید استانبول، بزرگراه TEM و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی دارد که باعث شده است، رفت و آمد برای دانشجویان بسیار کم هزینه و سریع باشد.

 1. دقت کنید که آدرس دقیق istinye university در پردیس توپکاپی: Maltepe, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Teyyareci Sami Sk. No.3, 34010 Zeytinburnu/İstanbul, Turkey
 2. آدرس دقیق istinye university در پردیس وادی: Istinye University Vadi Campus – Ayazağa District Azerbaijan Street (Vadistanbul 4A) Sarıyer,İstanbul, Turkey, 34396

رتبه و رنکینگ دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه ترکیه با وجود اینکه از تأسیس آن مدت زمان زیادی نگذشته است، اما خود را در بین 200 دانشگاه برتر ترکیه و 1000 دانشگاه برتر جهان جا کرده است و در حال حاضر به دانشگاه ییلدیریم بیازیت نزدیک می‌شود. در خصوص شاخص رتبه دهی جهانی تایمز باید گفت در اینجا به شاخص ارزیابی مؤثر (Impact) یا رتبه‌بندی تأثیر آموزش عالی تایمز به عنوان تنها جدول عملکرد جهانی استناد کردیم که عملکرد دانشگاه‌ها را با توجه به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل می‌سنجد. این شاخص شامل حوزه‌های تحقیق، سرپرستی، گسترش و آموزش است.

رنکینگ دانشگاه ایستینیه 2023
سطح رتبه بندی رتبه مرجع رتبه بندی
داخلی 156 Edurank
بین‌المللی 601 – 800 Times Higher Education

شرایط پذیرش دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه در دو مقطع کاردانی، کارشناسی و دو مقطع تحصیلات تکمیلی در حال آموزش دادن دانشجویان خود است. در خصوص مقاطع کاردانی و کارشناسی برای اخذ پذیرش، داوطلبان باید شرایط زیر را داشته باشند. البته گفتنی است شرط آزمون الزامی نیست. این شرایط به شرح زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم
 • ارائه نتیجه آزمون یوس و یا آزمون‌های بین‌المللی معادل
 • ارائه مدرک زبان ترکی تومر در سطح B2
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی TOEFL – IBT با حداقل نمره 75

اما خبر خوب: برای پرداخت شهریه این دانشگاه، بورسیه‌ها و روش‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که از بهترین آن‌ها، گرفتن وام از بانک‌های کشور ترکیه، برای پرداخت شهریه دانشگاه است. در این روش دانشجو ابتدا باید یک معرفی نامه رسمی از طرف دانشگاه دریافت کند و آن را به یکی از بانک‌های طرف قرارداد تحویل دهد. بانک در مقابل تعهد دانشجو برای پرداخت اقساط وام طی 8 قسط، تمام مبلغ شهریه دانشگاه را به صورت یکجا پرداخت می‌کند. جهت اطلاع از درصد سود، بانک‌های طرف قرارداد دانشگاه و همچنین دریافت مشاوره تحصیل در ترکیه می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در آرتان بورس تاپ، تماس بگیرید.

پذیرش قطعی ایستینیه با مشاوره آرتان بورس تاپ

مجموعه مشاوره تحصیلی در ترکیه آرتان بورس تاپ در طول مدت فعالیت خود، تجربه گرفتن پذیرش برای بسیاری از داوطلبان خود را داشته است. شما هم می‌توانید با کمک مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ به راحتی در دانشگاه ایستینیه و خصوصاً رشته‌های پزشکی پذیرش خود را اخذ کنید. پس هر چه سریع‌تر با متخصصان ما تماس بگیرید تا شما را در مسیر اپلای کردن همراهی کنند.

سوالات خود را از ما بپرسید

مدارک ثبت نام دانشگاه ایستینیه

مرحله بعد از اخذ پذیرش دانشگاه ایستینیه استانبول، ثبت نام است که در این مرحله باید مدارک خود را به دانشگاه تحویل بدهید. شما پس از پر کردن فرم آنلاین باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهید؛

 1. اصل مدرک دیپلم و ترجمه رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 2. اصل ریزنمرات و ترجمه رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 3. پاسپورت
 4. گواهی معادل سازی شده که از سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور مبدأ و یا وزارت آموزش ملی جمهوری ترکیه دریافت شود.
 5. عکس
 6. نتیجه آزمون‌‌ها در صورت وجود
 7. مجوز اقامت در صورت وجود

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه ایستینیه استانبول

پذیرش دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه استانبول همانند سایر دانشگاه‌ها برای آزمون‌ها حداقل نمره‌ای تعیین کرده است که برای اخذ پذیرش، داوطلبان باید حتماً آن نمره را کسب کنند. البته شرایط پذیرش بدون آزمون هم وجود دارد که برای اطلاع از شرایط آن می‌توانید با آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

آزمون‌های لازم برای پذیرش دانشگاه ایستینیه
آزمون و دیپلم‌های مورد تایید دانشگاه ایستینیه حداقل نمره
SAT I نمره کل 1000
GCE نمره D در سطح A LEVEL حداقل در 2 درس از فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات
ACT 21
IB 28
MATURA 3.5
ABITUR 3.5
یوس تمام دانشگاه‌های ترکیه 60
آزمون های مورد تایید برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی
نام آزمون و دیپلم حداقل نمره
SAT I نمره کل 1200 و حداقل 600 از ریاضی
GCE A LEVEL نمره A در سطح A LEVEL حداقل در 2 درس از فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات
ACT 24 از 36
IB 30 از 45
MATURA 2.5 از 5
ABITUR 2.5 از 6
یوس تمام دانشگاه‌های ترکیه 60 از 100

شهریه دانشگاه ایستینیه استانبول

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان در طول تحصیل مسئله شهریه است که عمده هزینه‌ی دانشگاه را شکل می‌دهد. ما در این بخش به تفکیک رشته شهریه دانشگاه ایستینیه را گفته‌ایم تا بتوانید بهتر برنامه‌ریزی کنید و تصمیم بگیرید.

رشته‌ها زبان آموزشی شهریه سالانه به دلار
پزشکی ترکی 19,440
پزشکی انگلیسی 23,760
دندانپزشکی انگلیسی 20,196
دندانپزشکی ترکی 15,120
داروسازی ترکی 10,800
داروسازی انگلیسی 11,880
روان‌شناسی ترکی 5,200
روان‌شناسی انگلیسی 5,778
فیزیوتراپی و توان‌بخشی ترکی 5,200
مامایی ترکی 4,622
پرستاری ترکی 5,200
معماری ترکی 5,778
مهندسی عمران انگلیسی 5,778
مهندسی صنعت انگلیسی 5,778
مهندسی برق انگلیسی 5,778
مهندسی کامپیوتر ترکی 5,778
رادیو، تلویزیون، سینما انگلیسی 4,622

بورسیه دانشگاه ایستینیه

اگر شهریه دانشگاه Istinye برای شما زیاد است، نگران نباشید. این دانشگاه بورسیه‌های متعددی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. برخی از این بورسیه‌ها عبارت‌اند از:

 1. تخفیف سهمیه OSYM
 2. بورسیه موفقیت در آزمون ورودی
 3. تخفیف مؤسسه آموزشی طرف قرارداد
 4. بورسیه رتبه اول مدرک کاردانی؛ آزمون انتقال افقی (DGS)
 5. بورس تحصیلی با متوسط نمره فارغ‌التحصیلی مدرک کاردانی؛ آزمون انتقال افقی (DGS)
 6. تخفیف فارغ‌التحصیلان دانشگاه ایستینیه
 7. بورسیه تحصیلی برای معلولین
 8. تخفیف خانوادگی
 9. بورسیه تحصیلی موفقیت برجسته، استعداد (بورسیه ISU Pass)
 10. بورسیه حمایت از زندگی دانشجویی
 11. بورسیه پیشرفت تحصیلی
 12. بورسیه تحصیلی

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ایستینیه

دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایستینیه

برای اخذ پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایستینیه در ترکیه ارائه مدرک مقطع قبل، ریزنمرات و مدرک مهارت زبان الزامی است. در ادامه به شرح این موضوع به تفکیک مقطع می‌پردازیم:

کارشناسی ارشد دانشگاه ایستینیه:

 • ارائه مدرک لیسانس
 • ارائه ریزنمرات
 • ارائه مدارک آزمون زبان ترکی و انگلیسی بسته به زبان تحصیلی رشته

دکتری دانشگاه ایستینیه:

 • ارائه مدرک فوق لیسانس و یا لیسانس برای دکتری مستقیم
 • ارائه ریزنمرات
 • ارائه مدارک آزمون زبان ترکی و انگلیسی بسته به زبان تحصیل رشته
نکات بیشتر
قبل از شروع بدانید:

دانشجویان بین‌المللی نیازی به ارائه مدرک آزمون ALES ندارند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه ایستینیه ترکیه

سالن کامپیوتر دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه استانبول با شرایط زیر بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد:

 1. دیپلم با معدل حداقل 80 از 100 (معادل 16) برای ثبت نام در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی و حداقل معدل 60 (معادل 12) برای سایر رشته‌ها. البته برای داوطلبانی که از دبیرستان‌های وابسته به وزارت آموزش ملی در ترکیه و خارج از کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند، معدل 70 (معادل 14) نیز برای ورود به دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قابل قبول است.
 2. داوطلبان متقاضی دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی لازم است علاوه بر داشتن حدنصاب معدل، حداقل یک سال تحصیلی دروس شیمی و زیست‌شناسی را گذرانده باشند.

دانشکده های دانشگاه ایستینیه

همان‌طور که ذکر شد دانشگاه ایستینیه ترکیه دارای 9 دانشکده است که دانشکده‌های مربوط به علوم سلامت آن از نقاط قوت این دانشگاه است. در زیر می‌توانید دانشکده‌های دانشگاه را ببینید:

 1. دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده داروسازی
 3. دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری
 4. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 5. دانشکده ارتباطات
 6. دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 7. دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 8. دانشکده علوم بهداشت
 9. دانشکده پزشکی

رشته های دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه ترکیه 9 دانشکده دارد که رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ترکیه برگزار می‌کنند. در این دانشکده‌ها علاوه بر رشته‌های پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، رشته‌های مختلفی در زمینه مهندسی، اقتصاد، هنر، علوم اداری و اجتماعی، طراحی و معماری و … ارائه می‌شود. از جذاب‌تربن و جدیدترین رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه، می‌توان به خدمات هواپیمایی کشوری و کابین اشاره کرد که از سال 2019 همزمان با تأسیس بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول، برگزار می‌شود. لیست رشته‌های محبوب این دانشکده را در قسمت زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • روانشناسی
 • زیست شناسی و ژنتیک مولوکولی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مدیریت اطلاعات و سیستم تغذیه و رژیم درمانی
 • رادیو، تلویزیون و سینما و …

دانشگاه ایستینیه استانبول

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه به عنوان یکی از دانشگاه‌های جوان و مجهز ترکیه، امکانات پیشرفته و بروزی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از جمله امکانات رفاهی و آموزشی این دانشگاه می‌توان به 37 کلاس آموزشی مجزا، یک کتابخانه مرکزی،   چندین کتابخانه اختصاصی برای رشته‌های مختلف، 47 لابراتوار، باشگاه‌های بدنسازی و آمادگی جسمانی مجهز، دو سالن کنفرانس بزرگ و موارد دیگر، اشاره کرد.

بیمارستان دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه ترکیه از آکادمی‌های تخصصی علمی که از طریق بنیاد آناتولی و چندین بیمارستان تخصصی به دست آمده است، برخوردار است. از مهم‌ترین نقاط قوت این دانشگاه وجود بیمارستان‌های VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park است که کمک قابل توجهی به سطح علوم پزشکی این دانشگاه کرده است. لازم به ذکر است که این بیمارستان‌ها از مجهزترین و بهترین‌ بیمارستان‌های تخصصی شهر استانبول و دیگر شهرهای کشور ترکیه، محسوب می‌شوند.

دانشگاه ایستینیه ترکیه همچنین توانسه است، فضای علمی و فرصت‌های آموزشی متمایزی را به لطف وجود این بیمارستان‌ها برای دانشجویان خود ایجاد کند. علاوه بر این به دانشجویان خود کمک می‌کند تا بعد از فارغ التحصیلی در این بیمارستان‌ها مشغول به کار شوند و برای آینده شغلی و حرفه‌ای خود هیچ نگرانی نداشته باشند.

خوابگاه دانشگاه ایستینیه

خوشبختانه دانشگاه ایستینیه، با وجود اینکه خوابگاه اختصاصی ندارد، اما جهت رفاه حال دانشجویان خود با تعداد زیادی از خوابگاه‌های خصوصی نزدیک به پردیس اصلی دانشگاه، قرارداد دارد. درنتیجه، این امکان فراهم شده است که دانشجویان این دانشگاه با دریافت تخفیفات ویژه، از این خوابگاه‌ها که از ظرفیت و امکانات باکیفیتی برخوردار هستند، استفاده کنند.

جمع بندی

دانشگاه ایستینیه یکی از جوان‌ترین و بروزترین دانشگاه‌های خصوصی و مجهز کشور ترکیه است و دارای سه بیمارستان VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park است. این موضوع، دانشگاه را به یکی از قطب‌های تحصیل در رشته‌های پزشکی و علوم بهداشتی برای دانشجویان ملی و بین المللی، تبدیل کرده است. چنانچه تمایل دارید در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید، می‌توانید با دریافت مشاوره از متخصصان سایت آرتان بورس تاپ، خیلی سریع مراحل دریافت پذیرش این دانشگاه را، انجام دهید.
سوالات خود را از ما بپرسید

سؤالات متقاضیان درباره دانشگاه ایستینیه ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7171

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”