a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

دانشگاه ایستنیه

دانشگاه ایستنیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه را می توان یکی از بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه کشور ترکیه دانست. این دانشگاه از زمان فعالیت خود همواره در تلاش است تا افرادی شایسته، خلاق و آینده نگری را تربیت کند که بتوانند در پیشرفت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی و فناوری جامعه نقش مهمی ایفا کنند. در این راستا نیز باکیفیت ترین امکانات آموزشی، تحقیقاتی و خدماتی را مطابق با استانداردهای جهانی در اختیار دانشجویان قرار می دهد و یک محیط مناسب جهت رشد و ترقی استعدادهای دانشجویان در زمینه پزشکی، فناوری و هنر ایجاد کرده است. علاوه بر این دانشجویان را بعد از فارغ التحصیلی، جهت استفاده از مهارت ها و تحصیلات خود به یک محیط کاری مناسب معرفی می کند که توسط MLP Care Group (بزرگترین شرکت مراقبت های بهداشتی در ترکیه) مدیریت و برنامه ریزی می شود. لذا بر آن شدیم اطلاعات لازم در مورد دانشگاه ایستنیه و نحوه اخذ پذیرش از آن را در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه است که در سال ۲۰۱۵ بنیان شد. لذا می توان آن را جزء دانشگاه های جوان و تازه تأسیس کشور دانست. هر چند که نهادهای بنیان گذار این دانشگاه از قدمت و سابقه علمی و عملی ۲۵ ساله برخوردار هستند. این دانشگاه، دانشکده های متعددی نظیر دانشکده پزشکی، علوم بهداشتی، داروسازی، علم و هنر، هنرهای زیبا، اقتصاد، طراحی و معماری دارد؛ اما تمرکز اصلی آن روی ارائه رشته های علوم پزشکی است و مجهزترین بیمارستان های شهر استانبول را در اختیار دارد. به همین دلیل به عنوان یک دانشگاه علوم پزشکی شناخته می شود که سعی در به اشتراک گذاشتن دانش آکادمیک تولید شده در سطح ملی و بین المللی دارد.

دانشگاه ایستنیه برای رشد و شکوفایی استعدادهای دانشجویان خود از مجرب ترین اساتید و دانشمندان داخل و خارج ترکیه، همچنین به روزترین تجهیزات آموزشی دنیا استفاده می کند. علاوه بر این در قالب برنامه تبادل دانشجویی اراسموس، موافقت نامه و همکاری های متعددی با دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا دارد. لذا این امکان را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد تا بتوانند تحصیلات خود را در معتبر ترین دانشگاه های اروپا و آمریکا ادامه دهند.

 • نام دانشگاه به انگلیسی: Istinye University
 • نام دانشگاه به ترکی: Istinye Üniversitesi
 • سال تأسیس: ۲۰۱۵
 • زبان تدریس: ترکی و انگلیسی
 • رتبه کشوری: ۱۴۷
 • رتبه جهانی: ۷۲۱۹
 • موقعیت: استانبول
 • وب سایت رسمی دانشگاه: https://www.istinye.edu.tr/en

دانشگاه ایستینیه کجاست؟

دانشگاه ایستنیه از دو پردیس دانشگاهی برخوردار است که هر دو در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارند. پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه توپکاپی، یکی از مناطق مرکزی استانبول واقع شده است. این منطقه به دلیل موقعیت مناسب خود، فاصله بسیار نزدیک با شریان های اصلی استانبول و دسترسی به مترو، متروبوس، تراموا و دیگر خطوط حمل و نقل عمومی، این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند که بدون داشتن ماشین به هر دو قسمت استانبول دسترسی داشته باشند.

پردیس دیگر این دانشگاه نیز در منطقه وادی استانبول بنا شده است. این پردیس نیز فاصله بسیار نزدیکی با فرودگاه جدید استانبول، بزرگراه TEM و وسایل حمل و نقل عمومی دارد که این امر رفت و آمد را برای دانشجویان آسان می کند.

آدرس دقیق پردیس توپکاپی: Maltepe, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Teyyareci Sami Sk. No.3, 34010 Zeytinburnu/İstanbul, Turkey

آدرس دقیق پردیس وادی: Istinye University Vadi Campus – Ayazağa District Azerbaijan Street (Vadistanbul 4A) Sarıyer,İstanbul, Turkey, 34396

رنکینگ دانشگاه ایستینیه

سایت ها و مؤسسات رتبه بندی معتبری وجود دارند که سالانه دانشگاه های دنیا را بر اساس پارامترهایی مشخص رتبه بندی می کنند. موسسه آموزش عالی ایستنیه با وجود این که جزء دانشگاه های تازه تأسیس محسوب می شود و توانایی های علمی و آموزشی آن به خوبی نمود پیدا نکرده، توانسته است رتبه و جایگاه مناسبی توسط این مؤسسات کسب کند. مطابق با رتبه بندی معتبرترین سیستم های رتبه بندی دانشگاه ها، دانشگاه ایستنیه در بین برترین دانشگاه های دنیا رتبه ۷۲۱۹ و در بین دانشگاه های ترکیه رتبه ۱۴۷ را به دست آورده است.

دانشگاه ایستینیه

شرایط تحصیل در دانشگاه ایستینیه

متقاضیان تحصیل در موسسه آموزش عالی ایستینیه باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی و به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه کنند. بعد از آن نیز با مراجعه به وب سایت دانشگاه، فرم درخواست آنلاین را پر کرده و مدارک لازم را به صورت فایل PDF برای دانشگاه ارسال کنند. باید توجه داشت که دانشگاه ایستنیه دانشجویان بین المللی خود را بر اساس نتایج یکی از آزمون های SAT1، ACT، GCE و … پذیرش می کند. لذا جهت اخذ پذیرش این دانشگاه، داشتن حداقل مدارک یکی از آزمون های جدول زیر با معیارهای اعلام شده الزامی است:

نام آزمون SAT 1 GCE ACT IB MATURA French Baccalaureate ABITUR
حداقل نمره لازم برای تحصیل در دانشکده پزشکی حداقل ۱۲۰۰ نمره

(حداقل امتیاز بخش ریاضی باید ۶۰۰ باشد)

سطح A حداقل ۲۴ نمره حداقل ۳۰ نمره از ۴۵ نمره حداقل ۲٫۵ از ۵ نمره ۱۵ نمره از ۲۰ نمره ۲٫۵ از ۶ نمره
حداقل نمره لازم برای تحصیل در دیگر دانشکده ها حداقل ۱۰۰۰ نمره سطح A ۲۱ نمره از ۳۶ نمره حداقل ۲۸ نمره از ۴۵ نمره حداقل ۳٫۵ از ۵ نمره ۱۲ از ۲۰ نمره ۳٫۵ از ۶ نمره

از دیگر شرایط لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه ایستینیه می توان به تسلط دانشجو به یکی از زبان های ترکی یا انگلیسی اشاره کرد. متقاضیان متناسب با زبان رشته تحصیلی خود باید مدرک زبان انگلیسی تافل (IBT) با حداقل نمره ۷۵ یا مدرک زبان تومر TÖMER را به دانشگاه ارائه دهند.

برای پرداخت شهریه نیز، این دانشگاه بورسیه ها و روش های مختلفی در نظر گرفته است که از مهمترین آن ها اخذ وام از بانک های کشور ترکیه جهت پرداخت شهریه دانشگاه است. در این شیوه دانشجو یک معرفی نامه رسمی از طرف دانشگاه دریافت می کند و آن را به یکی بانک های طرف قرارداد تحویل می دهد. بانک در مقابل تعهد دانشجو برای پرداخت اقساط وام طی ۸ قسط، تمام مبلغ شهریه دانشگاه را به صورت یکجا پرداخت می کند. جهت اطلاع از درصد سود و بانک های طرف قرارداد دانشگاه، همچنین دریافت مشاوره تحصیل در ترکیه با مشاوران و متخصصان ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

مدارک ثبت نام دانشگاه ایستینیه

متقاضیان تحصیل در دانشگاه ایستنیه چند روز بعد از تکمیل فرم درخواست آنلاین و ارسال مدارک اولیه برای دانشگاه، نامه پذیرش مشروط خود را دریافت می کنند. نتیجه درخواست آنلاین از طریق ایمیل ارسال شده در فرم درخواست ارسال می شود و داوطلبان بعد از دریافت آن باید مدارک لازم جهت ثبت نام نهایی را به دانشگاه را ارائه دهند. این مدارک عبارتند از:

 • کپی صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه
 • کپی ترجمه شده دیپلم دبیرستان به یکی از زبان‌ های انگلیسی یا ترکی
 • ترجمه مدرک کارشناسی به ترکی با انگلیسی (جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
 • گواهی معادل سازی مدارک تحصیلی
 • یک قطعه عکس
 • نتایج یکی از آزمون های بین المللی ورودی دانشگاه
 • مدرک زبان ترکی با حداقل سطح B2 جهت تحصیل در دوره های زبان ترکی
 • مدرک زبان ترکی با حداقل سطح C1 جهت تحصیل در دوره های زبان ترکی مقطع کارشناسی ارشد
 • مدرک زبان انگلیسی TOEFL IBT جهت تحصیل در دوره های زبان انگلیسی
 • مجوز اقامت در ترکیه (در صورت وجود داشتن)

شهریه دانشگاه ایستینیه

هزینه دانشگاه ایستینیه

پیش از هر چیزی اول این عکس را ذخیره کنید. حتما به کارتان می آید! شهریه دانشگاه ایستنیه متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، زبان تدریس و … اندکی متفاوت است. شهریه برخی رشته های پرطرفدار این دانشگاه عبارت اند از:

شهریه زبان تحصیلی رشته تحصیلی
۵۴۰۰دلار (انگلیسی) لیسانس معماری
۵۴۰۰دلار (ترکی) لیسانس معماری
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس مدیریت بازرگانی
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس شیمی
۴۳۲۰دلار (ترکی) لیسانس رشد کودک
۵۴۰۰دلار (انگلیسی) لیسانس مهندسی عمران
۵۴۰۰دلار (انگلیسی) لیسانس مهندسی کامپیوتر
۱۸۳۶۰دلار (انگلیسی) لیسانس دندانپزشکی
۴۸۶۰دلار (انگلیسی) لیسانس طراحی بازی های دیجیتال
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) کارشناسی اقتصاد
۵۴۰۰دلار (انگلیسی) لیسانس مهندسی برق و الکترونیک
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی
۴۸۶۰دلار (ترکی) لیسانس هنرهای آشپزی
۴۳۲۰دلار (ترکی) لیسانس مدیریت بهداشت و درمان
۵۴۰۰دلار (انگلیسی) لیسانس مهندسی صنایع و سیستم
۵۴۰۰دلار (ترکی)۴ لیسانس معماری داخلی و طراحی محیط
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس روابط بین الملل
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس تجارت و تجارت بین المللی
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس سیستم های اطلاعات مدیریت
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس ریاضی
۵۴۰۰دلار (انگلیسی) لیسانس مهندسی مکانیک
۱۹۴۴۰دلار (ترکی) لیسانس پزشکی
۲۱۶۰۰دلار (انگلیسی) لیسانس پزشکی
۴۳۲۰دلار (ترکی) لیسانس مامایی
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس رسانه های جدید
۴۸۶۰دلار (ترکی) لیسانس پرستاری
۴۸۶۰دلار (انگلیسی) لیسانس پرستاری
۴۸۶۰دلار (ترکی) لیسانس تغذیه و رژیم درمانی
۱۱۸۸۰دلار (انگلیسی) لیسانس داروسازی
۱۰۸۰۰دلار (ترکی) لیسانس داروسازی
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس فیزیک
۴۸۶۰دلار (انگلیسی) لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی
۴۸۶۰دلار (ترکی) لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی
۴۳۲۰دلار (ترکی) لیسانس علوم سیاسی و مدیریت دولتی
۵۴۰۰دلار (انگلیسی) لیسانس روانشناسی
۴۵۰۰دلار (ترکی) لیسانس روانشناسی
۴۳۲۰دلار (ترکی) کارشناسی روابط عمومی و تبلیغات
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس رادیو ، سینما و تلویزیون
۴۳۲۰دلار (ترکی) لیسانس مددکاری اجتماعی
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس جامعه شناسی
۵۴۰۰دلار (ترکی) لیسانس مهندسی نرم افزار
۴۳۲۰دلار (ترکی) لیسانس گفتاردرمانی و زبان درمانی
۴۳۲۰دلار (انگلیسی) لیسانس ترجمه و تفسیر

رشته های دانشگاه ایستینیه ترکیه

موسسه آموزش عالی ایستینیه دانشکده های مختلفی دارد که رشته های مختلفی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ترکیه برگزار می کنند. در این دانشکده ها علاوه بر رشته های پزشکی، علوم پزشکی و داروسازی، رشته های مختلفی در زمینه اقتصاد، هنر و علم، علوم اداری و اجتماعی، طراحی و معماری و … برگزار می شود. از جدیدترین رشته های برگزار شده در این دانشگاه می توان به خدمات هواپیمایی کشوری و کابین اشاره کرد که از سال ۲۰۱۹ با تأسیس بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول برگزار می شود. از دیگر رشته های محبوب این دانشکده نیز عبارت اند از:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • روانشناسی
 • زیست شناسی و ژنتیک مولوکولی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مدیریت اطلاعات و سیستم تغذیه و رژیم درمانی
 • رادیو، تلویزیون و سینما و …

دانشگاه ایستنیه استانبول

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه ایستینیه

موسسه آموزش عالی ایستینیه به عنوان یکی از دانشگاه های مجهز ترکیه امکانات متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. از امکانات رفاهی و آموزشی این دانشگاه می توان به ۳۷ کلاس آموزشی مجزا، یک کتابخانه مرکزی، تعداد کتابخانه اختصاصی برای رشته های مختلف، ۴۷ لابراتوار، باشگاه های بدنسازی و آمادگی جسمانی مجهز، دو سالن کنفرانس بزرگ و … اشاره کرد. علاوه بر این جهت رفاه حال دانشجویان خود با تعداد زیادی از خوابگاه های خصوصی نزدیک به پردیس اصلی دانشگاه قرارداد دارد. لذا دانشجویان این دانشگاه می توانند با دریافت تخفیفات ویژه از این خوابگاه ها که از ظرفیت و امکانات مناسبی برخوردار هستند، استفاده کنند.

بیمارستان دانشگاه ایستینیه

موسسه آموزش عالی ایستینیه از آکادمی های تخصصی علمی به دست آمده از بنیاد آناتولی و چندین بیمارستان تخصصی برخوردار است. از بیمارستان های این دانشگاه می توان سه بیمارستان VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park را نام برد. این بیمارستان ها از مجهزترین و قوی ترین بیمارستان های تخصصی شهر استانبول و دیگر شهرهای کشور ترکیه محسوب می شوند.

دانشگاه ایستنیه با دارا بودن این بیمارستان ها، محیط علمی و فرصت های آموزشی متمایزی برای دانشجویان خود ایجاد کرده است. علاوه بر این به دانشجویان خود کمک می کند تا بعد از فارغ التحصیلی در این بیمارستان ها مشغول به کار شوند و از این نظر آینده شغلی آن ها را تأمین می کند.

جمع بندی

دانشگاه ایستینیه از دانشگاه خصوصی و بسیار مجهز کشور ترکیه محسوب می شود که از سه بیمارستان VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park برخوردار است. لذا به عنوان یکی از مناسب ترین دانشگاه برای تحصیل به ویژه در رشته های پزشکی و علوم بهداشتی محسوب می شود. در صورتی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارید، می توانید با دریافت مشاوره از متخصصان سایت آرتان بورس تاپ، خیلی سریع مراحل اخذ پذیرش این دانشگاه را طی کنید.

سؤالات متداول متقاضیان در مورد ایستینیه

مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت علوم یا بهداشت ایران هست؟

خیر. مدرک دانشگاه ایستنیه در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی اعتبار دارد. با این حال هنوز مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران قرار نگرفته است.

شهریه دانشگاه ایستینیه چقدر است؟

شهریه این دانشگاه متناسب با مقطع، رشته و زبان تدریس متفاوت است. جهت اطلاع از مبلغ دقیق شهریه می توانید با متخصصان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

با قبولی در چه آزمونی میتوانم در این دانشگاه درس بخوانم؟

آزمون SAT یکی از آزمون های بین المللی است که با کسب نمره قبولی در آن می توانید در این دانشگاه پذیرش شوید.

دانشگاه ایستنیه خوابگاه دارد؟

این دانشگاه در هیچ کدام از پردیس های خود خوابگاه رسمی ندارد؛ اما با بسیاری از خوابگاه های خصوصی نزدیک به دانشگاه قرارداد دارد. لذا دانشجویان می توانند با دریافت تخفیف ویژه در این خوابگاه ها سکونت داشته باشند.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments