logo
دانشگاه ایغدیر ترکیه
لوگو دانشگاه ایغدیر

دانشگاه ایغدیر

(Iğdır University)

location

شهر: ایغدیر

univercity

تعداد دانشکده: 9

univercity

نوع دانشگاه: دولتی

rank

رتبه داخلی: 124

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2008

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه ایغدیر دانشگاهی دولتی و غیرانتفاعی در شهر ایغدیر ترکیه است که توسط شورای آموزش عالی ترکیه به رسمیت شناخته شده و در زمینه‌های مختلفی خدمات آموزشی خود را ارائه می‌دهد. اگر تحصیل در دانشگاه ایغدیر را به‌عنوان برنامه‌ای برای آینده خود در نظر گرفته‌اید، لازم است اطلاعات کاملی درباره شرایط تحصیل در این دانشگاه کسب کنید.

در این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ می‌توانید جزئیات تحصیل در دانشگاه ایغدیر ترکیه از جمله نحوه پذیرش، میزان شهریه، امکانات رفاهی و… را مشاهده کنید که می‌تواند در تصمیم‌گیری و روند ارائه درخواست شما مؤثر باشد. برای دسترسی آسان‌تر به مطالب ذکرشده T می‌توانید از فهرستی که در ادامه مطلب قرار گرفته است، استفاده کنید.

معرفی دانشگاه ایغدیر

دانشگاه ایغدیر در سال 2008 در شهر ایغدیر تأسیس شد و امروزه به عنوان یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های ترکیه شناخته می‌شود و در ابتدای تأسیس، این دانشگاه تنها 3 دانشکده و 2 مدرسه حرفه‌ای داشت و با تلاش فراوان در زمینه‌های مختلف، خصوصاً در بخش آموزش کشاورزی، توانست به ‌تدریج امکانات و سطح خود را در بین سایر مؤسسات، ارتقاء و گسترش دهد.

دانشگاه ایغدیر ترکیه، امروز دارای بخش‌های مختلفی از جمله دانشکده‌ها، کالج‌ها، مدارس حرفه‌ای، مراکز تحقیقاتی و کاربردی متعددی است که در آن‌ها سطح بالایی از خدمات آموزشی به دانشجویان ارائه می‌شود و همچنین، دانشگاه Igdir با هدف کمک به توسعه علم و فناوری در منطقه با ارائه نظرها، ایده‌ها، تفکر مؤثر، توسعه فناوری و علوم کاربردی و آغاز پایه‌گذاری یک دانشگاه بین‌المللی، همواره در تلاش است تا به دانشگاهی پیشرو در منطقه تبدیل شود.

آدرس دانشگاه ایغدیر کجاست؟


آدرس  دقیق دانشگاه: Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü, & Karaağaç Kampüsü, 76000 Merkez/Iğdır, Turkey

دانشگاه ایغدیر در مرکز شهر واقع‌شده است و دانشجویان با استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی می‌توانند به این دانشگاه دسترسی داشته باشند. ایغدیر تنها شهری است که با 3 کشور مجاورت دارد و با جلوه باشکوه کوه آرارات و ارس، تاریخ و طبیعت را به نمایش می‌گذارد. ایغدیر میزبان تمدن‌های بسیاری بوده است و فرهنگ‌های بسیاری در آن گرد هم آمده‌اند. ارتفاع 850 متری این شهر، آب‌وهوای نادری را در منطقه ایجاد کرده است که تلفیق آن بافرهنگ و طبیعت، ایغدیر را به محلی جذاب و شگفت‌انگیز برای زندگی تبدیل کرده است.

نکات بیشتر
یادتان نرود!

ما قبلا تمام اطلاعات لازم درباره‌ی پذیرش و شرایط تحصیل در دانشگاه بیکنت استانبول را، برایتان آماده کرده‌ایم.

رنکینگ دانشگاه ایغدیر ترکیه

دانشگاه ایغدیر در نظر دارد تا با گام‌های محکمی که در جهت پیشرفت و ارتقاء سطح کیفیت خدمات علمی و آموزشی برمی‌دارد، به یکی از معتبرترین و به‌روزترین دانشگاه‌ها در منطقه تبدیل شود و با اجرای پروژه‌های علمی و آموزشی، همواره در تلاش است تا به رشد سریع خود ادامه دهد. این دانشگاه فرصت‌های ویژه‌ای را برای تبادل دانشجویان در برنامه‌های خارج از ترکیه به وجود می‌آورد که می‌تواند موقعیت‌ها و تجربه‌های جدیدی را برای پیشرفت و موفقیت دانشجویان، ضمن کمک به ارتقاء سطح دانشگاه ایغدیر ترکیه ایجاد کند.

رنکینگ دانشگاه ایغدیر 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 5976 Edurank
رتبه داخلی 124 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه ایغدیر

متقاضیان تحصیل در دانشگاه ایغدیر برای اخذ پذیرش لازم در آزمون ورودی این دانشگاه، باید در آزمون یوس شرکت و موفق به کسب نمره قبولی، با توجه به رشته انتخابی خود شوند و همچنین، داوطلبان تحصیل در دانشگاه Igdir برای دریافت خدمات آموزشی این دانشگاه، لازم است در دوره‌های مهارت زبان ترکی شرکت کرده و مدرک خود را به این دانشگاه ارائه دهند. کلاس‌های آموزش زبان ترکی توسط خود دانشگاه نیز برای دانشجویان برگزار می‌شود و پس از آن می‌توانند در آزمون سنجش مهارت شرکت نمایند.

مدارک ثبت نام دانشگاه Igdir ترکیه

پذیرش و ثبت نام دانشگاه Igdir

اگر درخواست خود را به همراه مدارک و اطلاعات برای دانشگاه ایغدیر ارسال کردید و دانشگاه پس از بررسی با درخواست شما موافقت نمود، در مراحل بعدی لازم است به دانشگاه مراجعه کرده و مدارک خود را برای آغاز سال تحصیلی به دانشگاه ارائه دهید. متقاضیان تحصیل در دانشگاه ایغدیر ترکیه لازم است مدارک زیر را آماده‌سازی و در صورت نیاز ترجمه کنند:

 1. فرم درخواست
 2. عکس بیومتریک
 3. معادل‌سازی مدرک تحصیلی از وزارت آموزش ترکیه یا سفارت ترکیه
 4. پاسپورت
 5. ریز نمرات دبیرستان
 6. انگیزه نامه
 7. نتیجه آزمون ورودی
 8. مدرک مهارت زبان
 9. ویزای دانشجویی
 10. گواهی تمکن مالی
 11. بیمه سلامت

شهریه دانشگاه ایغدیر ترکیه در سال 2024

دانشگاه ایغدیر موسسه‌ای دولتی و غیرانتفاعی است. از این‌ رو ضمن ارائه خدمات آموزشی باکیفیت، هزینه‌های مناسبی را برای تحصیل دانشجویان در نظر گرفته و شهریه‌های مناسب‌تری نسبت به سایر مؤسسات دارد. میزان شهریه در دانشگاه igdir به عوامل مختلفی از جمله رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان بستگی دارد. در ادامه می‌توانید میزان شهریه در برخی رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه را مشاهده کنید:

شهریه دانشگاه ایغدیر سال 2024
نام رشته شهریه (لیر)
پرستاری 10.940
فیزیو تراپی و توان بخشی 10.940
مهندسی کامپیوتر 16.286
مهندسی عمران 16.286
تغذیه و رژیم غذایی 10.940
غذا و هنرهای آشپزی 10.940
خدمات اجتماعی 10.940
مدیریت گمرک 10.940
مدیریت هوانوردی 12.308
مدیریت لجستیک 12.308
ریاضیات 10.940
روابط عمومی و تبلیغات 10.940
مدیریت سلامت 12.308
علوم سیاسی و مدیریت دولتی 12.308
مدیریت ورزشی 10.940

نکته مهم: البته تسهیلاتی از جمله بورسیه‌های تحصیلی و مشاغل دانشجویی، ضمن تحصیل به دانشجویان دانشگاه ایغدیر ارائه می‌شود که می‌تواند نقش بسزایی در تأمین هزینه‌های تحصیل آن‌ها داشته باشد.

دانشکده های دانشگاه Igdir

دانشگاه ایغدیر ترکیه دارای دانشکده‌ها و مدارس حرفه‌ای متعددی است و در مقاطع و رشته‌های مختلف خدمات آموزشی خود را با بالاترین کیفیت‌ها به دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین مراکز تحقیقاتی با تجهیزات مدرن و کاربردی و آزمایشگاه‌های پیشرفته، برای تکمیل آموزش به دانشجویان، در این دانشگاه ایجاد شده‌اند. در ادامه می‌توانید لیست دانشکده‌های دانشگاه Igdir را مشاهده کنید:

 1. دانشکده الهیات
 2. دانشکده مهندسی
 3. دانشکده هنر و علوم
 4. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 5. دانشکده هنرهای زیبا
 6. دانشکده گردشگری
 7. دانشکده دندانپزشکی
 8. دانشکده بهداشت

رشته های دانشگاه ایغدیر ترکیه

برای تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاه ایغدیر ترکیه، لازم است دوره‌های مقدماتی آموزش زبان را که به صورت اجباری بین همه دانشکده‌ها و کالج‌های ایغدیر مشترک است را بگذرانید و سپس در آزمون‌های مهارت زبان شرکت کنید. پس از آن در صورت قبولی می‌توانید سال تحصیلی را شروع کرده و در صورت عدم قبولی باید مجدداً در آزمون شرکت کنید. در ادامه می‌توانید برخی از رشته‌های دانشگاه Igdir را مشاهده کنید:

 • مدیریت
 • کشاورزی
 • باستان شناسی
 • تجارت
 • فرهنگ شناسی
 • اقتصاد
 • رشته‌های مهندسی
 • امور مالی
 • تاریخ
 • محیط زیست
 • روابط بین‌المللی
 • فیزیولوژی
 • فلسفه
 • علوم سیاسی
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی
 • گردشگری
نکات بیشتر
از قلم نیندازید!

هر آنچه درباره‌ی پذیرش و تحصیل پرستاری در ترکیه نیاز دارید را، در اینجا بخوانید

امکانات دانشگاه ایغدیر

امکانات دانشجویان در دانشگاه ایغدیر

دانشگاه ایغدیر تمام تلاش خود را مبنی بر حمایت از رشد فردی و اجتماعی دانشجویان می‌کند و به منظور افزایش فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان، برنامه‌های متعددی از جمله: کنفرانس‌ها، سمینارها، کنسرت‌ها، تئاتر و… را برگزار می‌کند که می‌تواند در جهت ارتقاء ارزش‌های هنری و زیبایی‌شناختی از طریق امکانات دانشگاهی و انجمن‌های دانشجویی، نقش بسزایی داشته باشد. همچنین انجمن‌های مختلفی در دانشگاه ایغدیر ترکیه وجود دارد که دانشجویان می‌توانند با توجه به علایق و تمایلات خود، در هر کدام از این جوامع شرکت کنند. در ادامه می‌توانید لیست برخی از این انجمن‌ها را مشاهده کنید:

 1. انجمن عکاسی و سینما
 2. انجمن فرهنگ و هنر
 3. انجمن پژوهش و گردشگری
 4. جشنواره‌های موسیقی
 5. تئاتر

همچنین برنامه‌های ورزشی متعددی در رشته‌های مختلف از جمله فوتبال، دو و میدانی، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بوکس و… در اختیار دانشجویان دانشگاه ایغدیر ترکیه قرار می‌گیرد که می‌توانند با عضویت در این مجامع، از سبک زندگی سالم برخوردار شوند و عملکرد خود را در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی و سلامت ارتقاء دهند.

خوابگاه دانشگاه ایغدیر ترکیه

خوابگاه‌های دولتی و خصوصی از گزینه‌هایی است که برای اسکان در اختیار دانشجویان دانشگاه ایغدیر ترکیه قرار می‌گیرد. همچنین آپارتمان‌های مجهز با امکانات کامل برای اجاره به دانشجویان ارائه می‌شود و آن‌ها می‌توانند مطابق با ترجیحات خود، گزینه مناسب را اقامت خود در ایغدیر انتخاب نمایند. علاوه بر این دانشگاه دارای کتابخانه‌های غنی از منابع معتبر و کمیاب ملی و بین‌المللی است که در دو پردیس این دانشگاه در اختیار دانشجویان و محققان قرار می‌گیرد.

خدمات درمانی دانشگاه ایغدیر

 مرکز سلامت دانشگاه igdir برای ارائه خدمات بهداشت و سلامت دانشجویان این دانشگاه تأسیس‌شده است و دانشجویان می‌توانند در صورت نیاز به هرگونه خدمات در خصوص سلامت جسمی و روانی به این مرکز مراجعه کنند. کافه‌ها و مراکز تغذیه دانشگاه ایغدیر ترکیه، کیفیت بالایی از مواد غذایی را به دانشجویان و کارکنان دانشگاه ارائه می‌دهند و دانشجویان باقیمت‌های مناسب می‌توانند وعده‌های غذایی خود را از این مراکز دریافت کنند.

جمع بندی

در این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ، سعی داشتیم مواردی همچون شرایط پذیرش، میزان شهریه، دانشکده‌ها، رشته‌های تحصیلی و… را در دانشگاه ایغدیر مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد. نهایتاً در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالات متداول دانشگاه ایغدیر

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8411
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”