وبلاگ

دانشگاه بارتین ترکیه
لوگو دانشگاه بارتین

دانشگاه بارتین

(Bartın University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: بارتین

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 9

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: دولتی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 96

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2008

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

تحصیل در دانشگاهی معتبر و بالا رتبه می‌تواند به‌طورکلی مسیر زندگی شما را تغییر داده و باعث ایجاد فرصت‌های متعددی برای شما بشود. دانشگاه بارتین یکی از مؤسسات عالی برتر در ترکیه است که می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای داشتن آینده‌ای درخشان باشد. اگر دانشگاه بارتین ترکیه از اهداف شما برای ادامه تحصیل است، باید مواردی را مدنظر قرار دهید که در این مقاله از سری مقالات آرتان بورس به آن‌ها خواهیم پرداخت. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا ضمن معرفی دانشگاه بارتین در ترکیه، شرایطی مانند شهریه تحصیلی، رشته‌ها، امکانات، رتبه و رنکینگ و… را مورد بررسی قرار دهیم در ضمن برای دسترسی آسان‌تر به مطالب ذکرشده می‌توانید از جدولی که در ادامه قرار دارد استفاده کنید.

معرفی دانشگاه بارتین

ترکیه و سیستم آموزش عالی آن اخیراً پیشرفت زیادی داشته و این موضوع نه تنها در سطح ملی، بلکه در سطوح بین‌المللی اتفاق افتاده است و نه تنها در افزایش کیفیت زندگی، بلکه در افزایش تعداد دانشگاه‌ها و دانشجویان در این کشور نیز تأثیر زیادی داشته است. دانشگاه بارتین در ترکیه را می‌توان به‌عنوان یکی از مؤسسات آموزش عالی ترکیه در نظر گرفت که توانسته با ارائه خدمات آموزشی و تحقیقاتی باکیفیت، توجه متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه را به خود جلب کند. این دانشگاه در سال 2009 در شهر بارتین ترکیه تأسیس و پذیرش دانشجو را آغاز کرد و به‌تدریج توانست به یکی از برترین مؤسسات آموزش عالی در ترکیه تبدیل شود.

دانشگاه بارتین با حدود 18000 دانشجو که بیش از 1800 نفر آن‌ها دانشجوهای بین‌المللی هستند، می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل باشد. این دانشگاه با کادر آموزشی مجرب و متخصص همواره در تلاش است تا فضایی پرشور، فعال و پویا برای دانشجویان ایجاد کرده و به آن‌ها در مسیر رسیدن به اهداف و آرزوهایشان کمک کند. دانشگاه بارتین ترکیه به‌عنوان دانشگاهی منحصربه‌فرد در زمینه فناوری و برنامه‌های کاربردی در ترکیه شناخته می‌شود که تمرکز ویژه‌ای بر تکنولوژی و پیشرفت در زمینه‌های مختلف دارد.

آدرس دانشگاه بارتین ترکیه کجاست؟


دانشگاه بارتین در منطقه غربی دریای سیاه و در استان بارتین قرار دارد و دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های بارانی است. بارتین دارای زیبایی‌های طبیعی شگفت‌انگیز و سواحل و بناهای تاریخی متعددی است که این شهر را به یکی از جذاب‌ترین مناطق ترکیه تبدیل کرده است. فاصله پردیس‌های دانشگاه بارتین با مرکز شهر تنها 15 دقیقه با سرویس‌های حمل و نقل عمومی است و بسیاری از دانشجویان پیاده‌روی در این مسیر را ترجیح می‌دهند.

در بالا می‌توانید آدرس دقیق دانشگاه بارتین ترکیه را مشاهده کنید: Ağdacı, Ağdacı Köyü Yolu, 74110 Bartın Merkez/Bartın, Turkey

رنکینگ دانشگاه بارتین ترکیه

دانشگاه بارتین با تلاش‌های خود در زمینه خدمات آموزشی و تحقیقاتی توانسته رتبه خوبی در رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی کسب کند. در جدول زیر رتبه داخلی و بین‌المللی این دانشگاه آورده شده است.

رنکینگ دانشگاه بارتین 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 801-1000 Times Higher Education
رتبه داخلی 96 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه بالتین ترکیه

امکان اعلام درخواست پذیرش برای تحصیل در بارتین به‌صورت آنلاین فراهم است و متقاضیان با ارسال مدارک و اطلاعات خود می‌توانند جهت اخذ پذیرش دانشگاه بارتین ترکیه اقدام نمایند. علاوه بر این متقاضیان برای اخذ پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون‌های ورودی مانند YOS یا SAT شرکت کرده و با توجه به رشته انتخابی برای ادامه تحصیل، نمره قبولی را کسب کنید.

البته امکان تحصیل در دانشگاه بارتین ترکیه بر اساس سوابق تحصیلی و دیپلم نیز، برای متقاضیان ایرانی امکان‌پذیر است، لذا برای اخذ پذیرش در این دانشگاه لازم است معدل دیپلم شما از 11 بالاتر باشد. از دیگر شرایط پذیرش دانشگاه Bartin می‌توان به ارائه گواهی مهارت زبان اشاره کرد. در این شرایط متقاضیان باید با توجه به رشته انتخابی، سطح مهارت خود در زبان ترکی یا انگلیسی به دانشگاه ارائه کنند.

لازم به ذکر است که بیشتر رشته‌های این دانشگاه به زبان ترکی است و دانشجویان می‌توانند در دوره‌های آموزش ترکی که توسط دانشگاه ارائه می‌شود، شرکت کرده و مهارت لازم را کسب کنند. داوطلبان تحصیل در این دانشگاه می‌توانند حداکثر 5 رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند و طبق اعلام دانشگاه، در یکی از رشته‌های انتخابی به تحصیل بپردازند. پس از ارسال اطلاعات برای دانشگاه، مدارک توسط امور دانشجویان بررسی و نتایج آن در تاریخ‌های تعیین‌شده در تقویم دانشگاه، به ایمیل متقاضیان ارسال خواهد شد.

مدارک ثبت نام دانشگاه Bartin

ثبت نام و پذیرش در دانشگاه Bartin

پس‌ از آنکه درخواست خود را مبنی بر اخذ پذیرش به دانشگاه بارتین در ترکیه ارسال کردید و ایمیل قبولی خود را از سمت دانشگاه دریافت نمودید، حال نوبت به ثبت نام برای شروع تحصیل در این دانشگاه می‌رسد. در ادامه می‌توانید برخی مدارک و اطلاعاتی را مشاهده کنید که لازم است هنگام ثبت نام به دانشگاه بارتین ارائه دهید:

 • پاسپورت
 • سوابق تحصیلی مانند دیپلم و ریز نمرات دبیرستان
 • نتیجه امتحانات ملی یا بین‌المللی از جمله آزمون YOS یا SAT
 • گواهی مهارت زبان ترکی یا انگلیسی
 • گواهی معادل سازی دیپلم (این گواهی را می‌توانید با مراجعه به سفارت ترکیه و یا از وزارت آموزش ملی ترکیه دریافت نمایید.)
 • رسید پرداخت شهریه
 • گواهی تمکن مالی
 • ویزا و اقامت دانشجویی
 • عکس پاسپورتی

نکته مهم: مدارک بالا را آماده‌سازی و در صورت نیاز ترجمه کنید، سپس بین تاریخ‌هایی که در تقویم دانشگاه مشخص شده است، مدارک خود را به دانشگاه ارائه دهید تا امکان تحصیل در ترم جدید برای شما فراهم شود.

شهریه دانشگاه بارتین ترکیه

 دانشگاه بارتین ترکیه معتقد است که تمام افراد حق برخورداری از خدمات تحصیلی را دارند، ازاین‌رو همواره در تلاش است تا شهریه‌هایی معقول و متناسب شرایط دانشجویان ارائه دهد. در ادامه می‌توانید میزان شهریه دانشگاه بارتین در هرم ترم را در رشته‌های مختلف مشاهده کنید:

رشته شهریه (لیر)
پرستاری 8000
خدمات اجتماعی 8000
اقتصاد 8000
مدیریت 8000
مهندسی کامپیوتر 8000
مهندسی برق 8000
مهندسی ماشین 8000

علاوه بر این به‌طور تقریبی می‌توان چیزی حدود 200 تا 250 یورو در ماه را بدون در نظر گرفتن شهریه، برای هزینه‌های زندگی دانشجویی در نظر گرفت. در مقایسه با سایر کشورها، هزینه‌های تحصیل در دانشگاه بارتین ترکیه می‌تواند معقول و مناسب‌تر باشد، اگرچه میزان این هزینه‌ها به سبک زندگی و عادت‌های شما نیز بستگی داشته و می‌تواند مقداری متفاوت باشد. بارتین را می‌توانید به‌عنوان مقصدی عالی برای ادامه تحصیل با هزینه‌های مقرون به صرفه در نظر بگیرید، چراکه علاوه بر هزینه‌های مناسب مواردی همچون تخفیف در خدمات حمل و نقل، اقامت، تفریحات و… به دانشجویان دانشگاه Bartin ارائه می‌شود.

دانشکده های دانشگاه بارتین در ترکیه

دانشگاه بارتین دارای دانشکده‌ها و مراکز آموزش متعددی است که در ادامه می‌توانید برخی از آن‌ها را مشاهده کنید:

 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده فنی
 • دانشکده بهداشت
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده علوم ورزشی
 • و…

علاوه بر این‌ها مدارس حرفه‌ای و مراکز تحصیلات تکمیلی نیز در دانشگاه بارتین وجود دارد که خدمات آموزشی در زمینه‌های مختلف را به دانشجویان ارائه می‌کنند.

رشته های دانشگاه بارتین ترکیه

در دانشکده‌های دانشگاه بارتین انواع رشته‌ها در مقاطعی از جمله: کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و… ارائه می‌شود که در ادامه می‌توانید برخی از این رشته‌ها را مشاهده کنید:

 1. مدیریت اسناد و اطلاعات
 2. ادبیات ترکی معاصر
 3. ترجمه
 4. فلسفه
 5. روانشناسی
 6. تاریخ
 7. جامعه شناسی
 8. زبان و ادبیات ترکی
 9. آموزش زبان انگلیسی
 10. مشاوره
 11. آموزش دبستان
 12. آموزش هنر
 13. تکنولوژی رایانه و سیستم‌های اطلاعاتی
 14. ریاضیات
 15. زیست شناسی سلولی و مولکولی
 16. بیوتکنولوژی
 17. علوم سیاسی
 18. مدیریت دولتی
 19. اقتصاد
 20. تجارت بین‌المللی
 21. علوم اسلامی
 22. رشته‌های مهندسی
 23. پرستاری
 24. جنگلداری
 25. تربیت بدنی
 26. برنامه نویسی
 27. دریانوردی
 28. و…

نکته مهم: دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه بارتین در ترکیه پس از گذراندن تعداد مشخصی از واحدهای درسی، درصورتی‌که از شرایط مربوطه برخوردار باشند می‌توانند در برخی رشته‌های خاص دیگر نیز تحصیل کرده و گواهینامه دریافت کنند.

امکانات دانشگاه بارتین ترکیه

امکانات دانشجویان در دانشگاه بارتین ترکیه

در دانشگاه بارتین باشگاه‌های دانشجویی متعددی وجود دارد که دانشجویان با عضویت در آن‌ها می‌توانند به اشتراک موضوعات مختلف و برگزاری رویدادها و انجام فعالیت‌های متنوع بپردازند. این باشگاه‌ها اغلب برای بهبود مهارت‌های گروهی و تطبیق توانایی دانشجویان در همکاری با هم‌سالان ایجاد شده‌اند و دانشجویان می‌توانند از آن‌ها برای تقویت مهارت‌ها و ایجاد فرصت‌هایی برای آینده استفاده کنند. در ادامه می‌توانید برخی از این باشگاه‌های دانشجویی را مشاهده کنید:

 • باشگاه علم و فناوری
 • باشگاه دوچرخه سواری
 • باشگاه طبیعت و حیوانات
 • باشگاه عکاسی
 • باشگاه کارآفرینی
 • باشگاه دانشجویان بین‌المللی
 • باشگاه شطرنج
 • باشگاه مددکاری اجتماعی
 • و…

سالن غذاخوری دانشگاه بارتین ترکیه دارای منوی غذایی باقیمت‌هایی پایین است که با ارائه کارت دانشجویی به دانشجویان عرضه می‌شود. علاوه بر این کافه و رستوران‌های متعددی در اطراف دانشگاه Bartin وجود دارد که می‌تواند محلی برای تغذیه و گذراندن وقت دانشجویان باشد. امکانات پزشکی و اجتماعی متعددی از سمت این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود که نقش بسزایی در حفظ سلامت جسمی و روانی دانشجویان دارد و با ارائه بیمه نامه دولتی امکان بهره‌مندی از آن‌ها وجود دارد. دانشگاه بارتین از آزمایشگاه‌های رایانه‌ای توسعه یافته‌ای برخوردار است و دانشجویان می‌توانند از خدمات اینترنت بی سیم در مؤسسات عضو سرویس رومینگ آموزش و پرورش، در داخل و خارج از ترکیه بهره‌مند شوند.

کتابخانه دانشگاه Bartin امکان دسترسی آسان دانشجویان را به منابع و اطلاعات موردنیاز فراهم کرده و بانک‌های اطلاعاتی متعددی را در اختیار آن‌ها قرار داده است. خوابگاه‌های دولتی و خصوصی یکی از مهم‌ترین امکاناتی است که توسط دانشگاه بارتین ترکیه باقیمت‌های مناسب به دانشجویان ارائه می‌شود. این خوابگاه‌ها از امکانات رفاهی کامل، سالن‌های غذاخوری و سرویس‌های رفت‌وآمد برخوردارند و سطح بالایی از کیفیت را به دانشجویان ارائه می‌کنند.

جمع بندی

در این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ سعی داشتیم اطلاعاتی در خصوص تحصیل در دانشگاه بارتین ارائه دهیم. در ابتدا به معرفی مختصری از این دانشگاه پرداختیم و در ادامه شرایط مختلفی از جمله: میزان شهریه، رشته‌های تحصیلی، نحوه پذیرش، امکانات رفاهی و… را مورد بررسی قرار دادیم و امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد. نهایتاً در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با متخصصان آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول دانشگاه بارتین ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8371

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”