دانشگاه مدیپول
logo
دانشگاه باشکنت
لوگو دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت

(Başkent University)

location

شهر: آنکارا

univercity

تعداد دانشکده: 12

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 25

checked

تایید: علوم, بهداشت

calender

سال تاسیس: 1994

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه باشکنت یکی از مؤسسات آموزش عالی کشور ترکیه است که در پایتخت این کشور خدمات زیادی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه که به عنوان «دانشگاه اولین‌ها» در کشور ترکیه شناخته می‌شود، فضای مناسبی را برای تحصیل شما به وجود آورده است. دانشگاه خصوصی باشکنت به دلیل فعالیت‌های زیادی که در عرصه پزشکی و بهداشت و درمان انجام داده، اکنون یکی از قطب‌های رشته‌های پزشکی و داروسازی در ترکیه محسوب می‌شود. اگر قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارید، ما در این مقاله دانشگاه باشکنت را به طور کامل برای شما معرفی کرده‌ایم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه باشکنت ترکیه

دانشگاه باشکنت به عنوان یک دانشگاه خصوصی در سال 1994 به منظور ایجاد یک مؤسسه آموزشی برای آموزش مدرن توسط مرکز سوانح سوختگی ترکیه، سازمان پیوند اعضا ترکیه و بنیاد آموزشی هابرال (Haberal) در آنکارا تأسیس شد. این دانشگاه به ریاست مهمت هابرال، جراح مشهور ترک، آغاز به کار کرد و اکنون نزدیک سه دهه از فعالیت آن می‌گذرد.

دانشگاه باشکنت آنکارا که با شعار «علم در دانشگاه باشکنت جمع می‌شود و از آنجا گسترش می‌یابد» فعالیت می‌کند، در سال‌های اخیر فعالیت‌های زیادی را در پایتخت ترکیه و سایر شهرهای این کشور انجام داده است. فعالیت‌های این دانشگاه هم‌اکنون با 12 دانشکده، 1 کنسرواتور موسیقی و هنرهای زیبا، 7 مدرسه فنی و حرفه‌ای، 8 مؤسسه تحصیلات تکمیلی و یک مدرسه عالی زبان‌های خارجی ادامه دارد. این دانشگاه در حال حاضر، 19,000 دانشجو، 1,700 کارمند اداری، 10,000 کارمند و 51,400 فارغ‌التحصیل دارد.

چرا دانشگاه باشکنت آنکارا؟


دانشگاه باشکنت در ترکیه را دانشگاه اولین‌ها می‌نامند. این دانشگاه خصوصی از زمان تأسیس تاکنون تبدیل به دانشگاهی پیشرو شده است و شما می‌توانید برای پاسخ به این سؤال که «چرا دانشگاه باشکنت آنکارا؟» تنها به مزایای این دانشگاه توجه کنید. این دانشگاه که از نظر مسائل مربوط به پزشکی و بهداشت و درمان در زمره بهترین دانشگاه های ترکیه قرار می‌گیرد، در زمینه‌های بسیاری پیش‌گام است که برخی از مهم‌ترین آنها را برای شما در ادامه بیان خواهیم کرد؛

 • اولین دانشگاه خصوصی در زمینه آموزش بهداشت در ترکیه
 • اولین دانشگاه در زمینه ارائه جامع‌ترین خدمات بهداشتی و درمانی در ترکیه
 • اولین دانشگاه خصوصی دریافت‌کننده جایزه کیفیت طلایی
 • اولین دانشگاه خصوصی دریافت‌کننده گواهی‌نامه کیفیت ISO توسط بیمارستان دانشگاه باشکنت آنکارا
 • اولین دانشگاه خصوصی دارای دانشکده پزشکی
 • اولین و تنها دانشگاه خصوصی و جوان‌ترین دانشکده پزشکی تأیید شده توسط هیئت ملی اعتباربخشی آموزش پزشکی (UTEAK)

آیا دانشگاه باشکنت آنکارا مورد تأیید ایران است؟

اعتبار دانشگاه باشکنت آنکارا

دانشگاه باشکنت در لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ترکیه و وزارت علوم ایران قرار دارد. اگر قصد دارید در رشته‌های پزشکی تحصیل کنید این دانشگاه یکی از گزینه‌های مورد تأیید در ایران است.

اگر علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستید باید به این مساله توجه کنید که باشکنت در حال حاضر برنامه تبادل اراسموس پلاس را اجرا می‌کند. برنامه اراسموس پلاس برنامه‌ای است که توسط اتحادیه اروپا اجرا می‌شود و دانشجویان ثبت نام شده در مؤسسات آموزش عالی که عضو این برنامه هستند، می‌توانند در آن شرکت کنند. مدت حضور هر دانشجو تحت برنامه اراسموس پلاس می‌تواند بین 3 تا 12 ماه (1، 2 یا 3 ترم بر اساس سیستم‌های آموزشی برخی از کشورها) باشد و برای همه مقاطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) معتبر است.

دانشگاه باشکنت هم‌اکنون تحت برنامه اراسموس پلاس با کشورهای آلمان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و… تبادل دارد و دانشجویان می‌توانند بر اساس مدت زمان تعیین شده در این برنامه، بخشی از دوران تحصیل خود را در یکی از کشورهای نام برده شده، بگذرانند.

آدرس دانشگاه باشکنت کجاست؟


آدرس دقیق دانشگاه: آنکارا، اتیمسگوت 06790، کیلومتر 18 جاده اسکی شهیر، محله فاتیح سلطان، پردیس باغلیجا

آنکارا هر چند به عنوان پایتخت سیاسی ترکیه شناخته می‌شود اما در واقع شهری دانشجویی است. به همین دلیل از نظر حمل‌ونقل برای دانشجویان مقرون‌به‌صرفه‌تر از بسیاری از شهرهای بزرگ ترکیه به حساب می‌آید. دانشگاه باشکنت خارج از شهر آنکارا و تقریباً در 20 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. این دانشگاه در ۷ کیلومتری دانشگاه حاجت تپه، سومین دانشگاه برتر ترکیه، قرار دارد و به چایولو، یکی از زیباترین مناطق آنکارا، بسیار نزدیک است.

دانشگاه برای دانشجویان خدمات شاتل (سرویس‌های رفت و برگشت از پردیس‌ها به ایستگاه‌های اتوبوس و مترو) به منظور رسیدن به واحدهای مختلف دانشگاه در مرکز شهر و پردیس باغلیجا دانشگاه را در نظر گرفته است. همچنین اطراف آن مراکز خرید، رستوران‌ها، پارک‌ها، پارک‌های جنگلی، کافه‌ها، هتل‌ها، مدارس و وسایل حمل‌ونقل عمومی زیادی وجود دارد.

رتبه و رنکینگ دانشگاه باشکنت آنکارا

دانشگاه باشکنت در بین 16 دانشگاه آنکارا، رتبه 6 را دارد که با تمرکز این دانشگاه بر آموزش در سطح بالا و نیز ارائه امکانات متنوع و کافی به دانشجویان، به این جایگاه رسیده است. این مؤسسه آموزش عالی در آسیا رتبه 434 را دارد. در جدول زیر رتبه در ترکیه و جهان را با توجه به اطلاعات چند منبع معتبر آورده‌ایم. اگر تمایل دارید در دانشگاهی دیگر اما در همین سطح تحصیل کنید، پیشنهاد ما به شما دانشگاه 19 مایس است.

رتبه در ترکیه
Edurank 4icu cwur
25 32 48
رتبه بین المللی
Times US NEWS
1501+ 1922

شرایط ورودی دانشگاه باشکنت ترکیه

چگونه در ورودی دانشگاه باشکنت ترکیه پذیرش بگیریم؟ پروسه پذیرش در این دانشگاه به شرح زیر است:

1: درخواست خود را ارسال و تأیید کنید.

 • صلاحیت خود برای پذیرش را چک کنید.
 • بر روی صفحه برنامه‌های دانشگاه، گزینه‌های مورد نظر خود را مشخص کنید.
 • به صورت آنلاین درخواست اپلای بفرستید.

2: ارسال مدارک مورد نیاز و دریافت پذیرش دانشگاه باشکنت:

 • نتایج آزمون‌های مختلف: تمام گواهی‌ها باید با هولوگرام و مهر برجسته مخصوص موسسه معتبر آزمون باشد و گواهی به زبان اصلی آن ارائه شود.
 • مدرک دیپلم و ترجمه آن که به تائید سفارت ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد (برای مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکترا، باید تمام مدارک تحصیلی پیشین خود را به دانشگاه ارائه دهید)
 • ریزنمرات که باید به زبان ترکی و یا انگلیسی ترجمه شده باشد (اگر در مرحله اول درخواست هنوز ترجمه نشده است، می‌توانید بعدها در مرحله ثبت‌نام، ترجمه انگلیسی یا ترکی آن را ارائه دهید)
 • یک کپی از پاسپورت معتبر
 • رسید پرداخت هزینه ثبت‌نام (هزینه ثبت‌نام در باشکنت 200 لیر ترکی است)

در پذیرش و ورودی دانشگاه باشکنت ترکیه، نکات مهمی وجود دارند که بد نیست از آنها مطلع باشید:

 • بعد از ثبت درخواست خود، یک کد تأییدی برای شما ارسال می‌شود که باید نزد خود نگه دارید.
 • اگر برای رشته پزشکی و دندانپزشکی درخواست می‌دهید باید معدل دبیرستان شما، در کمترین حالت 16 از 20 باشد.
 • هزینه ثبت‌نام برای یک و بیشتر از یک برنامه همان 200 لیر است.
 • تمام مدارک آپلود شده شما در سامانه ثبت‌نام دانشگاه باید با مدارک اصلی مطابقت داشته باشد، در صورت وجود هرگونه مغایرت، ثبت‌نام شما لغو خواهد شد.

سوالات خود را از ما بپرسید

شهریه دانشگاه باشکنت آنکارا در سال 2024

از آنجایی که دانشگاه باشکنت آنکارا، یک دانشگاه خصوصی است، نسبت به دانشگاههای دولتی، شهریه های بالاتری دارد. برای رشته هایی مانند پرستاری 10.500 دلار و حقوق حدود 12.000 دلار و برای پزشکی 18.500 دلار است. در ادامه لیست رشته ها، زبان تدریس و شهریه های پرداختی برای باشکنت آورده شده است:

 شهریه دانشگاه باشکنت سال 2024
نام رشته زبان آموزشی شهریه سالیانه (دلار)
پزشکی ترکی- انگلیسی 18.500
دندانپزشکی ترکی-انگلیسی 18.500
پرستاری ترکی-انگلیسی 10.500
مدیریت ترکی-انگلیسی 11.000
فیزیوتراپی و توانبخشی ترکی 10.500
مهندسی کامپیوتر ترکی-انگلیسی 12.500
مهندسی الکترونیک ترکی-انگلیسی 12.500
مهندسی عمران ترکی-انگلیسی 12.500
زیست مولکولی و ژنتیک ترکی-انگلیسی 10.500
داروسازی ترکی 14.500
حقوق ترکی 12.000
اقتصاد ترکی-انگلیسی 11.000
تجارت بین الملل و امور مالی ترکی 10.500
مهندسی پزشکی ترکی-انگلیسی 12.500
مهندسی صنایع ترکی-انگلیسی 12.500
مهندسی مکانیک ترکی-انگلیسی 12.500
شنوایی سنجی ترکی 10.500
روانشناسی ترکی-انگلیسی 10.500
مدیریت گردشگری ترکی 10.500

هزینه دانشگاه باشکنت آنکارا2023

بورسیه دانشگاه باشکنت

خبر خوب برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان بورسیه دانشگاه باشکنت، امکان بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی ترکیه 2023، در باشکنت و برنامه اراسموس این دانشگاه است. بر طبق این برنامه، دانشگاه به تبادل دانشجو با دانشگاههای برتر اروپا می‌پردازد. دریافت بورسیه باشکنت نیز در دو دسته انجام می‌شوند:

1: افرادی که امتیازهای زیر را داشته باشند و جزو سه نفر اول باشند، بورسیه 25 درصدی این دانشگاه را دریافت می‌کنند:

 • کسب نمره آزمون یوس بالای 85
 • کسب نمره sat بالای 1500
 • معدل دبیرستان بالای 18
 • کسب نمره GRADUATION GPA: 90

2: بورسیه دانشگاه باشکنت برای استعدادهای درخشان: این بورسیه به کاندیدهای برتر از هر رشته و مقطع به دانشجویان داده می‌شود. بر اساس ارزیابی‌هایی که از نمره GPA انجام می‌شود:

 • پزشکی و دندانپزشکی، حداقل جی پی ای: 92 به بالا
 • مقطع لیسانس: حداقل جی پی ای: 3.50 به بالا
 • مقاطع بالاتر از لیسانس: 3.90 به بالا

آزمون یوس دانشگاه باشکنت آنکارا

آزمون YOS آزمون ورودی دانشگاه باشکنت آنکارا است که برای پذیرش در دانشگاه باید حداقل نمره 40 را در آن کسب کرده باشید. آزمون یوس برای سنجش هوش و توان زبان ترکی داوطلبان است. از آنجایی که بسیاری از رشته ها به زبان ترکی ارائه می‌شوند، خیلی مهم است که شما به زبان ترکی تسلط کافی داشته باشید. البته برخی از رشته ها به زبان انگلیسی هم ارائه می‌شوند. برای همین آزمون مهم دیگر در این دانشگاه، آزمون SAT است که باید حداقل 1000 از 1600 یا نمره 1500 از 2400 را کسب کرده باشید. حداقل نمره از آزمون یوس کونیپ باید 50 باشد.

نکته مهم: باشکنت آنکارا، 7 بار در سال آزمون YOS را برگزار می‌کند. زمان تمامی آزمون‌ها در کانال تلگرام آرتان بورس تاپ اعلام خواهند شد.

آزمون یوس دانشگاه باشکنت آنکارا

رشته های دانشگاه باشکنت ترکیه

از زمان پایه ریزی های اولیه این دانشگاه در تاریخ 13 ژوئن 1994 میلادی، دانشکده‌ها و بخش‌های مختلف آن به مرور ساخته و به دانشگاه اضافه شدند. تا به امروز همانطور که شاهد هستیم، یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین پردیس‌های دانشگاهی در این دانشگاه وجود دارد و انتظار می‌رود در آینده به یکی از قطب‌های آموزشی برتر تبدیل شود. اکثر رشته های ارائه شده در این دانشگاه در بخش بالا معرفی شدند؛ اما لیست دانشکده‌ها و برخی از رشته های دانشگاه باشکنت ترکیه به شرح زیر است:

 1. دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده داروسازی
 3. دانشکده علوم بهداشتی: رشته های تغذیه، فیزیوتراپی، توان‌بخشی، پرستاری و خدمات بهداشتی، مدیریت بهداشت، علوم ورزشی
 4. دانشکده حقوق
 5. دانشکده مهندسی: مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک
 6. دانشکده ارتباطات: رادیو تلویزیون و سینما، روابط عمومی، طراحی ارتباطات، مدیریت دانش
 7. دانشکده پزشکی
 8. دانشکده هنرهای زیبا و معماری: طراحی و معماری، هنرهای تجسمی، گرافیک، معماری داخلی، طراحی مد و …
 9. دانشکده علوم اقتصادی و اداری: اقتصاد، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، مدیریت گردشگری، فناوری و مدیریت دانش
 10. دانشکده آموزش: آموزش زبان خارجی، آموزش زبان ترکی، مشاوره و روانشناسی، آموزش علم ریاضیات، آموزش ابتدایی و …
 11. دانشکده علوم پایه و ادبیات
 12. دانشکده واحدهای تجاری

دانشگاه باشکنت آنکارا ۱۲ دانشکده را در زمینه‌ علوم مختلف، تحت پوشش قرار داده است. در این جدول، رتبه رشته‌های پزشکی، روانشناسی و زیست‌شناسی، بر اساس رتبه‌بندی جهانی و ترکیه از سایت Edurank آورده شده است.

پزشکی
جهانی 605
در ترکیه 7
روانشناسی
جهانی 742
در ترکیه 9
زیست شناسی
جهانی 1097
در ترکیه 19

رشته دندانپزشکی دانشگاه باشکنت

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه باشکنت در سال 1999 فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشکده از سیستم آموزشی یکپارچه مطابق با تحولات معاصر با در نظر گرفتن اولویت نیاز‌های دانشجو پیروی می‌کند. آموزش دندانپزشکی در سه برنامه مختلف انجام می‌شود؛ 100 درصد ترکی، 100درصد انگلیسی و 30 درصد انگلیسی.

تحصیلات دندانپزشکی در مجموع 5 سال است که سه سال اول آن آموزش پایه پیش بالینی و دو سال آخر عمدتاً بالینی است. آموزش پیش بالینی شامل دروس نظری در علوم پایه پزشکی و حرفه دندانپزشکی و همچنین مطالعات آزمایشگاهی عملی است. آموزش عملی دوره پیش بالینی در آزمایشگاه‌های فانتوم انجام می‌شود. دانشجویان سال چهارم و پنجم در دروس نظری نیز علاوه بر گروه‌های رادیولوژی دهان، دندان و فک و صورت، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، اندودنتیکس، ارتودنسی، اطفال، پریودنتولوژی و پروتزهای دندانی، تحصیل می‌کنند. دانشجویان بالینی بیماران را معاینه و برای درمان آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند.

از آنجایی که دانشکده عضو برنامه اراسموس پلاس است، دانشجویان این فرصت را پیدا می‌کنند در بهترین دانشگاه‌های اروپایی بخشی از دوره تحصیل یا کارآموزی خود را بگذرانند.

نکات بیشتر

چنانچه ترکیه را برای تحصیل دندانپزشکی انتخاب کرده‌اید می‌توانید با خواندن مقاله دندانپزشکی در ترکیه پیش از اقدام اطلاعات خود را در این خصوص کامل کنید.

رشته فیزیوتراپی دانشگاه باشکنت

همانطور که گفتیم باشکنت ترکیه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی یک انتخاب فوق‌العاده است. در کنار اینها در سالهای اخیر، متقاضیان رشته فیزیوتراپی دانشگاه باشکنت ترکیه روبه افزایش بوده‌اند. اگر متقاضی این رشته هستید، می‌توانید درخواست خود را برای دانشکده علوم پزشکی و بهداشتی ارسال کنید. 70 درصد آموزش‌های این رشته به زبان ترکی و 30 درصد آن به زبان انگلیسی است.

ورودی دانشگاه باشکنت

امکانات دانشگاه باشکنت ترکیه

دانشگاه باشکنت ترکیه امکانات و تسهیلات خاصی برای دانشجویان خود فراهم کرده است. باشگاه‌های ورزشی متعدد، غذاخوری و کافه‌های مدرن و مجهز، خوابگاه‌های مرفه و درجه یک، کتابخانه‌های علمی و بزرگ که امکان حضور دانشجویان تا ساعت 23 در داخل کتابخانه و تا 24 در سالن‌های مطالعه فراهم شده است. باشکنت در کنار اینها، مجهز به یکی از بهترین مراکز درمانی و تحقیقاتی کشور در زمینه پزشکی است.

خوابگاه دانشگاه باشکنت

ورودی دانشگاه باشکنت ترکیه سه بلوک خوابگاهی در داخل محوطه برای دانشجویان دختر و پسر دارد. یکی از خوابگاه‌ها برای پسران و دو تای آنها برای دختران است. ظرفیت هرکدام از این بلوک‌ها، 450 تخت معمولی و در کنار اینها تعداد 6 تخت برای ناتوانان و معلولین است. این دانشگاه فرصتی برای دانشجویان معلول فراهم کرده است که بتوانند در اتاق‌های مخصوص با ضوابط مخصوص معلولین اقامت داشته باشند. هرکدام از این خوابگاه‌ها مجهز به اتاق‌های تمیز و بزرگ، تخت، کمد لباس، قفسه کتاب، میز مطالعه، تلویزیون، یخچال و صندلی هستند.

 • تمام اتاق‌ها به‌طور روزانه تمیز می‌شوند
 • اینترنت خوابگاه‌های باشکنت نامحدود است.
 • در طبقه 6 ام از هر خوابگاه یک سالن مطالعه 24 ساعته وجود دارد.
 • در کنار اینها تمام خوابگاه‌ها مجهز به کافه تریا، فروشگاه خرید، سالن‌های بیلیارد، آرایشگاه، مسجد و خشک‌شویی می‌باشند.
 • حمل‌ونقل از داخل خوابگاه‌ها به مرکز شهر رایگان است. زمان برگشت به خوابگاه 12 شب و در روزهای تعطیلی 1:30 است.

تنوع رشته ها در دانشگاه باشکنت زیاد است به‌طوری که رشته های تاپ و مطرح در این دانشگاه ارائه می‌شوند. برای همین شانس شما برای پذیرش زیاد است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران آرتان بورس تاپ در تماس باشید.

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالات متداول

دانشگاه باشکنت در شهر آنکارا قرار دارد و یکی از مهم ترین دانشگاه های شهر آنکاراست.
دانشگاه باشکنت یکی از دانشگاه های مطرح خصوصی ترکیه می باشد.
بله دانشگاه باشکنت مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم بوده و مدرک آن معتبر است.
بله شما می توانید با ثبت نام در سایت سازمان تورکیه بورسلاری بورسیه فول فاند این دانشگاه را در صورت تایید شدن دریافت کنید.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter

37 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام و وقت بخیر؛
   دانشگاه های دولتی شرط سن و معدل و همچنین ازمونYOS/SATدارند.
   ولی دانشگاه های خصوصی بدون دقدقه ازمون ورودی ،وارد دانشگاه میشوید.

 • سلام خسته نباشیدمن 21 سالمه و میخوام دندانپزشکی باشکنت بخونم برای ثبت نام دانشگاه باشکنت با توجه به اینکه یک دانشگاه خصوصی هستش آیا نمره آزمون یوس یا ست اهمیت داره.

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   خیر.ما بدون ازمون پذیرش میگیریم.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

   • سلام ببخشید شرط سنی دانشکاه های خصوصی موردتایید ترکیه چی هست؟
    ظرفیت واسه داروسازی هر سال کی باز میشه این دانشگاه

    • سلام و عرض ادب؛
     سن تا 30 الی31 برخی از دانشگاه ها هم قبول میکنند .
     اما معدل خوب از شما میخواهد ترجیحا 15 به بالا باشید .
     هر سال از نیمه دوم بهمن به بعد دانشگاه ها یکی یکی سایتشون باز میشه .

  • سلام دوست عزیز
   شهریه سالیانه ی دانشگاه باشکنت برای سال جدید احتمالا با تغییراتی روبه رو هست
   با مشاورین ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنن

 • سلام وقتتون بخیر..من ۲۷سالمه و دانشجوی رشته گردشگری هستم..میتونم برای رشته خودم اقدام کنم یا اینکه محدودیت سنی داره؟؟

  • سلام وقت بخیر
   برای ادامه تحصیل در رشته مرتبط ممنوعیتی وجو ندارد
   جهت اطلاع از نحوه ی ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

  • سلام وقت بخیر
   دانشگاه باشکنت هم به زبان انگلیسی هم به زبان ترکی در رشته دندان پزشکی پذیرش دارد
   برای اطلاع از شرایط و نحوه ی ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • اگر نمیشه برای کدوم دانشگاه ها در همین سطح میتونم براس دندان پزشکی پذیرش بگیرم؟سنم۲۳سال و کارشناسی مهندسی پزشکیم

 • سلام من معدل ۳سال دبیرستانم بالای ۱۸ هست ولی معدل پیش دانشگاهیم ۱۶.۵
  میانگین معدل مدنظرشون هست یا کلا نمیتونم برای این دانشگاه اقدام به پذیرش کنم؟

  • سلام
   بستگی به رشته تحصیلی مد نظرتون داره برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی معدل بالای هجده لحاظ میشه
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام معدل دیپلم من 19/60 و در پیش دانشگاهی معدل کتبی 16/5 و معدل کل 17/5هست و سنم هم 22 ایا برای سال بعد از این دانشگاه میتونید برای من پذیرش بگیرید؟

  • سلام وقت بخیر. معدل کل دیپلم و چنانچه نظام قدیم هستید معدل پیش دانشگاهی هم مورد نیاز است.

  • سلام آقای کریمی وقت بخیر. بله می توانیم بدون آزمون برایتان پذیرش بگیریم. این دانشگاه شرط سن و معدل دارد. سن زیر 25 سال و معدل بالای 18. در صورتیکه معدل شما زیر 17 باشد می توانیم دانشگاه های دیگری را به شما پیشنهاد دهیم، لطفا جهت دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

  • سلام وقت بخیر،خیر وقتی دندانپزشکی به زبان ترکی ارائه می‌شود،باید با کمک گرفتن از مشاوران متخصص ما در آزمون یوس شرکت نمایید.

 • سلام لطفا در مورد طریقه و حداکثر بورسیه ای که میتونم بگیرم تو ضیح بدین معدلم 18.90 سن 19 و پسر هستم و درس های مهم مثل ریاضی را در کارنامه خوب زدم فقط درس های چرت معدلمو پایین اورده.

 • برای پزشکی چی؟ اونم امکانش هست؟ تا ۵۰ درصدم راضی ام.
  یک سوالم داشتم شهریه های این دانشگاهی که تو این صفحه در موردش توضیح دادید مربوط ۲۰۲۱ هس؟ یا بیشتر شده؟

 • اگه تو این دانشگاها (خصوصی)اشنا داشته باشیم میشه ب‌ورسیه ۴۰ ۵۰ درصدی گرفت؟
  در صورت پاسخ لطفا اخر کامنتمو که بالا نوشتم پاک کنید. جواب بدید من میفهمم جواب سوال منه.

  • سلام وقت شما بخیر، شما می‌تونید در دانشگاه‌های خصوصی از 10 الی 60 درصد بورسیه بگیرید مثل رشته‌ی داروسازی دانشگاه یدی‌تپه.

  • با سلام و درود خیر این دانشگاه رشته پزشکی را به زبان انگلیسی تدریس نمیکند و نمیتوان به زبان اینگلیسی ادامه تحصیل داد

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5950
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه