logo
دانشگاه باهچه شهیر استانبول ترکیه
لوگو دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر

(Bahçeşehir University)

location

شهر: استانبول

univercity

تعداد دانشکده: 10

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 14

checked

تایید: علوم, بهداشت

calender

سال تاسیس: 1998

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: بدون آزمون

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه باهچه شهیر (Bahcesehir) در زمینه‌های مختلف تحصیلی از جمله علوم پزشکی، مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و هنرهای زیبا فعالیت می‌کند.

با عضویت در «BAU Global» و با داشتن پردیس در نقاط مختلف جهان، به دانشجویان علوم متنوع را آموزش می‌دهد. علاوه بر آن، اولین دانشگاهی است که برنامه (CO-OP) را دارد و از این طریق دانشجویان می‌توانند دوره کارآموزی را در شرکت‌های مختلف انجام دهند و در پایان تحصیل نیز همان‌جا مشغول به کار شوند.

این دانشگاه با داشتن سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) به فارغ‌التحصیلان مدرک معتبر جهانی می‌دهد. همچنین دارای برنامه‌های آموزشی مدرن و مطابق با استانداردهای جهانی است که بسیاری از متقاضیان تحصیل در ترکیه آن را انتخاب می‌کنند. در این مقاله دانشگاه باهچه شهیر ترکیه را معرفی خواهیم کرد، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه آن را از دست ندهید.

معرفی دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

دانشگاه باهچه شهیر در سال 1998 با شعار «دانشگاه جهانی در قلب استانبول» که بسیار مبتنی بر واقعیت است، تأسیس شد. این دانشگاه دارای 10 دانشکده، 1 مدرسه حرفه‌ای، 2 مدرسه عالی، 1 مؤسسه تحصیلات تکمیلی و 1 کنسرواتوار موسیقی و هنرهای نمایشی است. این دانشگاه بیش از 8000 دانشجو بین‌المللی از 120 کشور و تا امروز بیش از 50,000 نفر فارغ‌التحصیل دارد.

دانشگاه Bahcesehir که ساختار علمی خود را از ابتدای تأسیس به سرعت توسعه داده است، در سال 2024 در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار خواهد گرفت. همچنین به عنوان یکی از اعضای مؤسس «انجمن بین‌المللی دانشکده‌های حقوق»، جایگاه خود را در دنیا تثبیت کرده است. این دانشگاه، 7 پردیس در جهان و خارج از ترکیه، همچنین 7 پردیس در داخل استانبول دارد. از بین آن‌ها پردیس «فیوچر» با این هدف ساخته شده تا مرکزی برای تکنولوژی و فناوری باشد.

چرا دانشگاه باهچه شهیر استانبول؟

از بین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، دانشگاه باهچه شهیر، اولویت اول دانشجویان به ویژه دانشجویان بین‌المللی است. این دانشگاه عضو یکی از بزرگترین مؤسسات آموزشی در جهان، به نام «BAU Global» است؛ و 7 پردیس در کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، ایتالیا، آلمان، هنگ‌ کنگ، گرجستان و قبرس دارد، که علوم مختلف را در سطح جهانی آموزش می‌دهند.

دانشگاه باهچه شهیر استانبول در لیست دانشگاه های ترکیه، اولین دانشگاه در این کشور است، که برنامه کو آپ (CO-OP)یا «پردیس من – محل کار من» را دارد. در این برنامه بیش از 2500 شرکت، حضور دارند. برخی از آن‌ها که با این دانشگاه همکاری می‌کنند؛ دوره‌هایی را برگزار کرده و دوره‌های کارآموزی 3 تا 9 ماهه دارند.

به وسیله دوره‌های کو آپ می‌توانید قبل از فارغ‌التحصیلی، در زمینه‌های مختلف، تجربه حضور در بازار کار را داشته باشید. در آخر هر دوره به دانشجویان موفق، مدرکی با امضای شرکت مربوطه داده می‌شود. همچنین به لطف دوره‌های کارآموزی انجام شده، این فرصت را دارند که در این شرکت‌ها به کار خود ادامه دهند.

دانشگاه باهچه شهیر وابسته به سازمان آموزش عالی ترکیه (YÖK) است و مدرک آن در تمام کشورهایی که YÖK را تأیید می‌کنند، اعتبار دارد. همچنین این دانشگاه با داشتن سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) به دانشجویان خود مدرک معتبر جهانی می‌دهد. تا امروز فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از 121 کشور مختلف بوده‌اند.

دانشگاه خصوصی باهچه شهیر با شرکت «Medufication International GMBH» که در کشور آلمان است، قرارداد همکاری دارد. بنابراین دانشجویان دانشکده علوم بهداشتی، فرصت کار و نیز آموزش زبان در آلمان را خواهند داشت.

دانشجویان ورودی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

فیلم آشنایی با محیط دانشگاه باهچه شهیر

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه باهچه شهیر ویدئو زیر را ببینید و لذت ببرید. در این ویدیو محیط آموزشی، رفاهی و پردیس‌های دانشگاه را معرفی کرده‌ایم.


دانشگاه بین‌المللی باهچه شهیر، دروازه ورود به دنیایی از فرصت‌ها!

بدون شرکت در کنکور و تنها با داشتن مدرک دیپلم امکان تحصیل در دانشگاهی جهانی برای شما فراهم است. با بورسیه‌های متنوعی که دانشگاه باهچه شهیر ارائه می‌دهد، هزینه تحصیل بسیار کاهش می‌یابد. این دانشگاه با داشتن رشته‌های تحصیلی متنوع، چندین پردیس در کشورهای مختلف و مدرک معتبر جهانی، مسیری مطمئن برای رسیدن شما به رویاهایتان است. همکاری دانشگاه باهچه شهیر با شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف آینده شغلی شما را تضمین می‌کند. همچنین با وجود امکانات مختلف و خوابگاه، می‌توانید زندگی دانشجویی بدون دغدغه‌ای داشته باشید و با آرامش به هدفتان برسید.

آیا دانشگاه باهچه شهیر مورد تایید ایران است؟

دانشگاه باهچه شهیر مورد تأیید وزارت علوم، و نیز وزارت بهداشت ایران است. مقایسه دانشگاه باهچه شهیر با دانشگاه یدی تپه نشان می‌دهد، مدرک هر دو آن‌ها تأییدیه ایران را دارد که بعد از فارغ‌التحصیلی امکان کار در اینجا برای شما فراهم است. دانشگاه باهچه شهیر در برنامه اراسموس پلاس عضویت دارد. به وسیله این برنامه امکان تحصیل یا کارآموزی در کشورهای اروپایی را خواهید داشت و می‌توانید زندگی در بین فرهنگ‌های دیگر را تجربه کنید.

رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دانشگاه باهچه شهیر در ترکیه با وجود اساتید مجرب و نیز امکاناتی که به دانشجویان ارائه می‌کند؛ در بین دانشگاه‌های جوان جهان، رتبه‌ای بین 151 تا 200 را دارد. همچنین با توجه به سطح بالای تدریس، رتبه‌بندی کیفیت آموزش آن بین 201 تا 300 است. رتبه‌های دیگر این دانشگاه را در جدول زیر می‌بینید:

رتبه در ترکیه
US News 4icu cwur
14 41 40
رتبه بین المللی
Times US News
801-1000 801

شرایط پذیرش دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

تنها با داشتن مدرک دیپلم و با معدل حداقل 12 از 20، می‌توانید در دانشگاه باهچه شهیر ترکیه، درس بخوانید. در این دانشگاه درس‌ها به انگلیسی و ترکی آموزش داده می‌شوند، که البته نوع زبان به رشته تحصیلی بستگی دارد. اگر گواهی قبولی آزمون TOMER را دارید و میزان مهارت زبان ترکی شما حداقل در سطح B2 باشد، یا برای زبان انگلیسی در آزمون‌های جدول زیر، حداقل نمره را کسب کرده‌اید؛ یک امتیاز در دست دارید.

نام آزمون حداقل نمره و سطح
IELTS 6 از 9
TOEFL 74 از 120
FCE سطح B

دانشگاه برای افرادی که مدرک زبان ندارند، دوره آمادگی زبان برگزار می‌کند. در پایان دوره اگر به سطح مشخص شده برسید، اجازه شروع به تحصیل را دارید.

شرایط پذیرش ارشد و دکتری دانشگاه باهچه شهیر

پذیرش کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه باهچه شهیر در ترکیه بسیار آسان است. اگر مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در دانشگاهی خارج از ترکیه گذرانده‌ و اکنون قصد ادامه تحصیل را دارید؛ در ابتدا باید آخرین مدرک خود (لیسانس یا فوق لیسانس) را معادل‌سازی کنید.

برای تحصیل در رشته‌ای که به انگلیسی آموزش داده می‌شود باید مدرک زبان داشته باشید تا میزان مهارت شما مشخص باشد. در جدول زیر حداقل نمره مورد نیاز در آزمون‌های مورد تأیید این دانشگاه را می‌بینید:

آزمون‌های زبان خارجی مورد تأیید دانشگاه باهچه شهیر
YDS یا YÖKDİL 65
TOEFL 79
PTE Academic 67
آزمون مهارت زبان دانشگاه 65

مدارک ثبت نام دانشگاه باهچه شهیر

بعد از دریافت نامه پذیرش دانشگاه باهچه شهیر و در زمان ثبت نام، باید مدارکی که این دانشگاه اعلام کرده است را تحویل دهید. این مدارک را در لیست زیر آورده‌ایم:

 • دیپلم دبیرستان همراه با ترجمه آن به انگلیسی یا ترکی
 • گواهی معادل دیپلم
 • ریزنمرات دبیرستان با ترجمه انگلیسی یا ترکی آن
 • اصل پاسپورت
 • رسید پرداخت شهریه
 • 8 قطعه عکس
 • نتیجه یکی از آزمون‌های بین‌المللی انگلیسی IELTS یا TOEFL یا (FCE) امتیاز دارد.

بورسیه دانشگاه باهچه شهیر

آزمون بورسیه دانشگاه باهچه شهیر برای اولین بار در ایران

دانشگاه باهچه شهیر، با هدف حمایت از دانشجویان، بورس‌ها و تخفیف‌های مختلفی ارائه می‌کند که در شهریه سالانه محاسبه می‌شوند، با این بورس‌ها شهریه‌ از میزانی که دانشگاه اعلام کرده کمتر خواهد شد. خبر شادی‌بخش اینکه آزمون بورسیه باهچه شهیر برای اولین بار در ایران برگزار می‌شود. این آزمون شروع تحصیل ارزان و رایگان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر خبر را بخوانید.

در ادامه بورسیه‌های این دانشگاه را شرح داده‌ایم:

 1. تخفیف اعضای خانواده: اگر دو عضو از یک خانواده، همزمان دانشجوی کاردانی یا کارشناسی باشند، به هر کدام از آن‌ها، 10 درصد تخفیف شهریه داده می‌شود. تا زمانی که هر دو مشغول به تحصیل باشند، هر سال این تخفیف محاسبه می‌گردد.
 2. بورسیه انتقال عمودی از کاردانی به کارشناسی: اگر دانشجویی مقطع کاردانی را در دانشکده فنی و حرفه‌ای باهچه شهیر خوانده باشد و سپس دانشجوی کارشناسی همین دانشگاه شود، 50 درصد تخفیف به او داده می‌شود؛ البته به شرط آنکه عضو «انجمن دانشجویان» این دانشگاه باشد.
 3. بورسیه موفقیت تحصیلی: در دانشگاه باهچه شهیر اگر دانشجویی معدل 3.75 از 4 (18.5 از 20) یا بیشتر را داشته باشد به او بورس موفقیت تحصیلی می‌دهند. سنای دانشگاه هر سال میزان این بورس را مشخص می‌کند.
 4. بورسیه اپلای دانشگاه Bahçeşehir: اگر دانشجویی درخواست و نامه پذیرش خود را به سیستم اپلای ارسال کند، بعد از بررسی توسط سنای دانشگاه، به میزانی که اعلام خواهد شد، به او تخفیف تحصیلی تعلق می‌گیرد.
 5. بورسیه انجمن فارغ‌التحصیلان: اگر فردی فارغ‌التحصیل کارشناسی دانشگاه باهچه شهیر باشد و عضو انجمن فارغ‌التحصیلان این دانشگاه شود؛ هنگامی که بخواهد مقطع کارشناسی ارشد را هم در همین دانشگاه بگذراند، تخفیف 50 درصدی به او داده می‌شود.
 6. بورسیه IGCSE: اگر دانشجو بعد از معادل‌سازی ریزنمرات، بر اساس سیستم آموزشی بریتانیا (IGCSE)، در حداقل 3 درس نمره A داشته باشد، 5 درصد تخفیف، و اگر در حداقل 4 درس نمره A داشته باشد 10 درصد تخفیف شهریه به او تعلق می‌گیرد.
 7. بورسیه ورزشی: اگر در تیم‌های ورزشی دانشگاه باهچه شهیر حضور فعال داشته باشید، طبق ارزیابی کمیسیون بورسیه دانشگاه، به شما تخفیف شهریه داده می‌شود.
 8. بورسیه SAT: دانشجویان مقطع کارشناسی اگر در طول فرآیند درخواست و پذیرش، در آزمون ست شرکت کنند و نمره آن‌ها طبق جدول زیر باشد؛ از تخفیف شهریه برخوردار می‌شوند. برای آگاهی از این که آزمون SAT چیست، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ آن را مطالعه کنید.
 9. بورسیه دیپلم IB: اگر دانشجویی تحصیلات دبیرستان خود را در برنامه دیپلم آی بی (دوره تحصیلی ۲ ساله که برای دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۹ ساله برگزار می‌شود و مدرک آن در مؤسسات آموزش عالی سراسر جهان اعتبار دارد.) گذرانده باشد، طبق لیست زیر از تخفیف شهریه برخوردار می‌شود:
 • رشته‌های غیر پزشکی با نمره دیپلم بالای 40 از 42، 15 درصد تخفیف خواهند داشت.
 • رشته‌های غیر پزشکی با نمره دیپلم 36 تا 40 از 42، 10 درصد تخفیف خواهند داشت.
 • رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با نمره بالای 40 از 42، 10 درصد تخفیف خواهند گرفت.
 • رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با نمره 36 تا 40 از 42، 5 درصد تخفیف خواهند گرفت.

دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اگر در زمان دبیرستان درس‌های زیست شناسی و شیمی را با نمره عالی گذرانده باشد، به آن‌ها تخفیف بیشتری داده می‌شود.

نمره آزمون معدل کل میزان بورس رشته های غیر پزشکی میزان بورس رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
1500 و بالاتر 3.50 از 4 (17 از 20) 15% 10%
1400-1500 3.50 از 4 (17 از 20) 10% 5%
1350-1400 3.50 از 4 (17 از 20) 5%
نکات بیشتر
بیشتر بدانید:

برای آشنایی با شرایط دریافت تخفیف‌های تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور، مقاله بورسیه ترکیه را بخوانید.

شهریه دانشگاه باهچه شهیر در سال 2024

شهریه سالانه دانشگاه باهچه شهیر استانبول را در جدول زیر آورده‌ایم. هزینه تحصیل با توجه به رشته و طول تحصیل متفاوت است. البته مبالغ جدول زیر بدون محاسبه بورسیه و تخفیف‌های شهریه هستند. در باهچه شهیر بورسیه‌های مختلفی ارائه می‌شوند، که با استفاده از آن‌ها هزینه بسیار کمتری باید بدهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر استانبول در سال 2024
نام رشته طول تحصیل زبان آموزشی شهریه سالانه (دلار)
پزشکی 6 سال انگلیسی 27.000
دندانپزشکی 5 سال انگلیسی 22.000
داروسازی 5 سال انگلیسی 15.000
پرستاری 4 سال ترکی، انگلیسی 5.950
فیزیوتراپی و توانبخشی 4 سال ترکی، انگلیسی 5.950
مهندسی کامپیوتر 4 سال انگلیسی 9.000
حقوق 4 سال ترکی 8.500
معماری 4 سال انگلیسی 8.500
مدیریت کسب و کار 4 سال انگلیسی 8.500
روانشناسی 4 سال انگلیسی 8.500
مهندسی عمران 4 سال انگلیسی 9.000
مهندسی نرم افزار 4 سال انگلیسی 9.000
تبلیغات 4 سال انگلیسی 8.500
اقتصاد 4 سال انگلیسی 8.500
علوم سیاسی و روابط بین‌الملل 4 سال انگلیسی 8.500

دانشکده های دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه جهانی باهچه شهیر دارای 10 دانشکده است که علوم مختلفی را ارائه می‌دهند:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده علوم بهداشت
 4. دانشکده داروسازی
 5. دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 6. دانشکده معماری و طراحی
 7. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 8. دانشکده علوم تربیتی
 9. دانشکده حقوق
 10. دانشکده ارتباطات

رشته های دانشگاه باهچه شهیر

به چه علمی علاقه‌مندید؟ دانشگاه باهچه شهیر رشته‌های متنوع و علوم مختلفی را ارائه می‌دهد. در ادامه برخی از رشته‌های این دانشگاه را آورده‌ایم:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • مهندسی ژنتیک و زیست سلولی
 • معماری
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی عمران
 • تغذیه و رژیم درمانی
 • مدیریت
 • اقتصاد و امور مالی
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • پرستاری
 • روانشناسی

دانشکده پزشکی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

رشته پزشکی دانشگاه باهچه شهیر

یکی از دانشگاه‌های محبوب برای تحصیل پزشکی در ترکیه، دانشگاه باهچه شهیر است. زیرا دانشکده این دانشگاه 17 لابراتوار و 1 مجتمع بیمارستانی با 100 اتاق پلی کلینیک، 12 اتاق عمل و 353 تخت دارد، که با این شرایط می توانید یک دوره کارآموزی پرباری را بگذرانید. همچنین این دانشگاه برای افزایش سطح دانش و تجربه دانشجویان با 20 آزمایشگاه خارجی، قرارداد همکاری بسته است. در جدول شهریه گفتیم این رشته به انگلیسی تدریس می‌شود؛ اگر مدرک زبان ندارید، مشکلی نخواهد بود و با گذراندن دوره آمادگی زبان در دانشگاه می‌توانید در این رشته تحصیل کنید.

رشته فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر رشته فیزیوتراپی را در برنامه آموزشی خود دارد، تا دانشجویان در طول تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه، مهارت‌های بالینی را در سطح جهانی کسب کنند و بتوانند به درمان بیماران بپردازند. بازار کار فیزیوتراپیست‌ها در حال افزایش است؛ به عنوان مثال، در بیمارستان‌ها، در بخش‌های فیزیوتراپی و توانبخشی، در زمینه جراحی، در بخش ارتوپدی و… می‌توانید مشغول به کار شوید. پس با خواندن این رشته در این دانشگاه به راحتی جذب بازار کار خواهید شد.

این دانشگاه در مقاطع مختلف این رشته را ارائه می‌دهد که برنامه و زبان تدریس آن‌ها را در ادامه خواهید دید. از بین برنامه‌های کارشناسی ارشد، میزان درآمد کارشناسی ارشد کایروپراکتیک بالاتر است.

 • کارشناسی فیزیوتراپی و توانبخشی (انگلیسی)
 • کارشناسی فیزیوتراپی و توانبخشی (انگلیسی)
 • کارشناسی ارشد فیزیوتراپی و توانبخشی (ترکی)
 • کارشناسی ارشد کایروپراکتیک (ترکی)
 • دکتری فیزیوتراپی و توانبخشی (ترکی)

رشته داروسازی دانشگاه باهچه شهیر

دانشکده داروسازی باهچه شهیر با 13 مرکز تحقیق که در دانشگاه هستند، همکاری دارد. تحصیل داروسازی در ترکیه و در این دانشگاه مزایای بسیاری دارد. یکی از بزرگترین مزیت‌ها این است که می‌توانید در مرکز طراحی طب محاسباتی (HİTMER) است؛ که تحت مدیریت دانشکده پزشکی این دانشگاه کار می‌کند، دوره کارآموزی خود را بگذرانید. این مرکز برای مطالعات کشف دارو با شرکت‌های دارویی مختلف همکاری دارد. مزیت دیگر، طراحی دارو به وسیله کامپیوتر است. برای این منظور پروژه‌های ملی و بین‌المللی در باهچه شهیر در حال انجام است.

امکانات دانشگاه باهچه شهیر استانبول

کتابخانه دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دانشگاه باهچه شهیر ترکیه، وسیع است و در آن امکانات زیاد و مجهزی وجود دارد. در ادامه این امکانات را می‌بینید:

امکانات آموزشی:

 • کتابخانه
 • سالن کنفرانس

امکانات رفاهی:

 • مرکز درمانی
 • بانک
 • آرایشگاه
  حمل‌ونقل داخلی دانشگاه

امکانات تفریحی:

 • سالن ورزشی
 • سینما
 • کافه تریا
 • رستوران

بیمارستان دهان و دندان دانشگاه باهچه شهیر

تجهیزات بیمارستان دهان و دندان دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر، یک بیمارستان دهان و دندان با نام بیمارستان مدیکال پارک گزتپه دارد که در پردیس بالموجو (Balmumcu) واقع شده است. این بیمارستان، مساحتی بیش از 15 هزار مترمربع داشته و در آن 183 یونیت دندانپزشکی، 2 اتاق عمل بیهوشی عمومی، کلینیک‌های مختلف دندانپزشکی و 1 مرکز ساخت پروتز قرار دارد.

خوابگاه دانشگاه باهچه شهیر

به سبب وجود خوابگاه‌های مختلف دخترانه و پسرانه که در دانشگاه خصوصی باهچه شهیر است و امکانات عالی که دارند، در دوران تحصیل به راحتی می‌توانید در ترکیه اقامت داشته باشید و یک زندگی دانشجویی مطلوب را تجربه کنید. در زیر با این خوابگاه‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

خوابگاه دخترانه بشیکتاش (BEŞİKTAŞ): این خوابگاه نزدیک بازار بشیکتاش بوده و تنها 5 دقیقه پیاده روی تا پردیس باهچه شهیر بشیکتاش فاصله دارد. این خوابگاه امکانات متنوعی را در حد استاندارد هتل 4 ستاره ارائه می‌دهد که به شرح زیر هستند:

 • شام
 • صبحانه بوفه
 • اتاق خشکشویی و اتو
 • اتاق مطالعه

خوابگاه یونی هال (Unihall) بیش از 4000 متر مربع وسعت دارد که دارای اتاق‌های 1 تا 4 نفره است و امکانات زیر را ارائه می‌دهد.

 • درمانگاه
 • خشکشویی
 • اینترنت رایگان
 • بازارچه
 • کتابخانه
 • امکانات ورزشی
 • کافه تریا

خوابگاه باهچه شهیر و رپوبلیکا (BAU & Republika):

این خوابگاه امکانات مختلفی دارند. از جمله:

 • باشگاه تناسب اندام
 • سالن سینما
 • آرایشگاه
 • اتاق بازی
 • نظافت رایگان
 • کتابخانه
 • نگهبانی و پذیرش 24 ساعته

امکانات خوابگاه دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

هزینه خوابگاه دانشگاه باهچه شهیر

حالا که با خوابگاه‌های دانشگاه باهچه شهیر استانبول آشنا شدید، بهتر است از هزینه‌های آن نیز مطلع باشید. با این هدف جدول زیر را گردآوری کرده و برای آگاهی شما در این بخش گذاشته‌ایم:

قیمت و نوع اتاق‌های خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه باهچه شهیر
نوع اتاق متراژ (مترمربع) هزینه نقدی برای 9 ماه (لیر) هزینه اقساطی برای 9 ماه (لیر)
4 نفره 52 مترمربع 72.199 91.125
4 نفره 44 مترمربع 62.957 79.461
4 نفره 43 مترمربع 62.957 79.461
3 نفره 32 مترمربع 77.397 97.686
1 نفره 14 مترمربع 112.342 141.790
1 نفره 17 مترمربع 115.230 145.435
1 نفره 27 مترمربع 129.670 163.660
قیمت و نوع اتاق‌های خوابگاه‌های دانشجویی پسرانه باهچه شهیر
4 نفره 44 مترمربع 62.957 79.461
4 نفره 43 مترمربع 62.957 79.461
3 نفره 32 مترمربع 77.397 97.686
1 نفره 17 مترمربع 115.230 145.435
1 نفره 27 مترمربع 129.670 163.660

ادرس دانشگاه باهچه شهیر استانبول روی نقشه


آدرس دقیق دانشگاه: استانبول، بشیکتاش، جاده چیراغان، کوچه عثمان پاشا مکتبی

پردیس‌های داخلی دانشگاه باهچه شهیر در مرکزی‌ترین بخش‌های شهر استانبول قرار دارند. دانشگاه در جاده چیراغان و کوچه عثمان پاشا مکتبی است.

جمع بندی

در مقاله‌ای که خواندید، اطلاعات مهم را درباره دانشگاه جهانی باهچه شهیر گفتیم. شرایط پذیرش، هزینه تحصیل، بورسیه، امکانات، خوابگاه‌ها و غیره را شرح دادیم تا با اطلاعات کافی در این دانشگاه به تحصیل رشته مورد علاقه‌تان بپردازید. اگر سوالی درباره این دانشگاه، انتخاب رشته و یا حتی دانشگاه‌های دیگر دارید، با مشاوران متخصص آرتان بورس تاپ، رایگان مشاوره کنید.

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالات متداول دانشگاه باهچه شهیر استانبول 

در بخش شهریه دانشگاه جدولی ارائه داده‌ایم که می‌توانید شهریه رشته‌های پرمتقاضی را ببینید.
بله. همچنین دانشگاه باهچه شهیر در برنامه اراسموس پلاس شرکت دارد.
برای پذیرش در دانشگاه باهچه شهیر شما به هیچ آزمونی نیاز ندارید.
بله. شما با داشتن حداقل معدل 12 می‌توانید از این دانشگاه پذیرش بگیرید.
بله. در بخش بورسیه‌ها تخفیف‌هایی که دانشجویان می‌توانند از دانشگاه برای تحصیل خود بگیرند را توضیح داده‌ایم.
بله. به بخش خوابگاه در همین مقاله مراجعه کنید و اطلاعات کامل خوابگاه‌های این دانشگاه را به دست آورید.
طول مدت تحصیل این رشته 4 سال است و میزان شهریه آن سالانه 5,950 دلار است.
این دانشگاه رشته‌های متنوعی را ارائه می‌کند که 5 رشته پرطرفدار آن پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، فیزیوتراپی است. لیست سایر رشته‌ها را در مقاله آورده‌ایم.
رتبه داخلی و جهانی دانشگاه باهچه شهیر را بر اساس منابع معتبر در جدولی آورده‌ایم. بخش مربوطه را ببینید.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter

64 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6401
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما