دانشگاه مدیپول
logo
دانشگاه بیلجیک ترکیه
لوگو دانشگاه بیلجیک

دانشگاه بیلجیک

(Bilecik Şeyh Edebali University)

location

شهر: بیلجیک

univercity

تعداد دانشکده: 11

univercity

نوع دانشگاه: دولتی

rank

رتبه داخلی: 102

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2007

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه بیلجیک یکی از بهترین مؤسسات آموزشی در ترکیه است که با ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و فراهم کردن زمینه رشد دانشجویان در رشته‌های مختلف، توانسته جایگاه خوبی در رتبه‌بندی‌های مختلف کسب کند. اگر دانشگاه شیخ ادبالی در لیست اهداف شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور قرار دارد، بهتر است اطلاعاتی در رابطه با تحصیل در این دانشگاه کسب کنید. در ادامه این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ با ما همراه باشید تا به بررسی مواردی شامل تاریخچه، آدرس، رتبه و رنکینگ، هزینه شهریه و… در دانشگاه شیخ ادبالی بیله‌ جیک بپردازیم.

معرفی دانشگاه بیلجیک

دانشگاه بیله جیک یکی از مؤسسات آموزش عالی دولتی در ترکیه است که در سال 2007 در شهر بیلجیک تأسیس و در سال 2012 به نام دانشگاه بیلجیک شیخ ادبعلی ترکیه نام‌گذاری شد. این دانشگاه فعالیت آموزشی و تربیتی خود را در یک دانشکده و شش آموزشگاه حرفه‌ای آغاز کرد و پس از آن در سال 2009 با گسترش ساختار علمی، اداری و تأسیس دانشکده فنی مهندسی، پژوهشگاه علوم اجتماعی و… توانست خدمات آموزشی خود را ارتقاء ببخشد. امروزه بیش از 8 هزار دانشجو در دانشکده‌ها و مراکز علمی دانشگاه بیلجیک ترکیه مشغول به تحصیل‌اند.

دانشگاه شیخ ادبعلی هدف خود را پرورش افرادی با اعتمادبه‌نفس بالا، مهارت‌های تحقیقاتی ویژه، مسئولیت‌پذیر و متعهد به قانون و ارزش‌های اصلی بشریت بیان می‌کند و در نظر دارد تا با تکمیل دوره‌های آکادمیک به ارتقاء سطح علم و فرهنگ جهانی کمک کند. برای دسترسی آسانتر به اطلاعاتی مفید در رابطه با دانشگاه بیله جیک می‌توانید از فهرستی که در ادامه مطلب قرار گرفته است، استفاده کنید.

ویدئوی آشنایی با دانشگاه بیلجیک

این ویدیو برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در ترکیه هستند، یک منبع مفید و ارزشمند است. ویدیوی آشنایی با دانشگاه بیلجیک ترکیه با بیان تاریخچه، امکانات، رشته‌های تحصیلی و… به معرفی این مؤسسه آموزش عالی به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه می‌پردازد.


آدرس دانشگاه شیخ ادبالی بیله‌ جیک کجاست؟


دانشگاه شیخ ادبالی بیله‌ جیک در شهر کوچک بیلجیک تأسیس شده است. مسافرت از این شهر به استانبول با سیستم‌های حمل و نقل مانند اتوبوس، 4 ساعت زمان می‌برد و خطوط هوایی نیز امکان مسافرت نیم ساعته مسیر بینجیک استانبول را فراهم می‌کند. شهر بینجیک دارای جاده‌های پر پیچ و خمی است؛ چراکه در میان کوه‌ها واقع شده و از آن به‌عنوان محلی برای آغاز تاریخ افسانه‌ای ترکیه یاد می‌شود.

آدرس دقیق دانشگاه: Pelitözü Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:27, 11230 Bilecik Merkez/Bilecik, Turkey

نکات بیشتر
از قلم نیندازید!

دانشگاه هالیچ؛ نحوه پذیرش، رنکینگ و شهریه های دانشگاه را مطالعه نمایید.

رنکینگ دانشگاه بیلجیک ترکیه

دانشگاه شیخ ادبالی دارای رشد روزافزونی بوده و دانشجویان می‌توانند از بهترین امکانات این دانشگاه برای رفع نیازهای علمی و فرهنگی خود استفاده کرده و تجربه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های برتر ترکیه را کسب کنند. این دانشگاه فعالیت‌های گسترده‌ای را برای ارتقاء رتبه خود و تبدیل شدن به یکی از برترین مؤسسات آموزشی در ترکیه به انجام رسانده است. این دانشگاه دارای دپارتمان و سیستم‌های مدیریت تربیت نیروی انسانی بوده و در تلاش است تا با استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی بتوانند از کسب و کارهای مختلف حمایت کرده و نیازهای روز جامعه را برآورده سازد.

رنکینگ دانشگاه بیلجیک 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 5127 Edurank
رتبه داخلی 102 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه شیخ ادبالی

برای اخذ پذیرش در دانشگاه Bilecik لازم است درخواست خود را به همراه مدارک و اطلاعات تحصیلی و شخصی، به‌صورت آنلاین برای دانشگاه ارسال کرده و منتظر پاسخ از سمت دانشگاه باشید. برای پذیرش در دانشگاه شیخ ادبعلی ترکیه هیچ الزامی بر تسلط بر زبان‌های خارجی وجود ندارد، ازاین‌رو اگر نگرانی در رابطه با ارائه مدرک مهارت زبان دارید، می‌توانید این دانشگاه را در لیست اهداف خود برای ادامه تحصیل قرار دهید.

متقاضیان برای اخذ پذیرش در دانشگاه شیخ ادبالی لازم است که در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کرده و متناسب با رشته موردنظر خود، نمره قبولی را کسب کنند. همچنین یکی دیگر از روش‌های پذیرش در دانشگاه شیخ ادبعلی، پذیرش از طریق مدارک دیپلم است که می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که آزمون ورودی را کمی دشوار می‌دانند. نتایج بررسی مدارک و تصمیم‌گیری مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش در دانشگاه بیلجیک ترکیه معمولاً 7 روز پس از ارسال درخواست، به دانشجویان ارائه می‌شود و پذیرفته‌شدگان می‌توانند نسبت به ثبت نام و آغاز سال تحصیلی در این دانشگاه اقدام کنند.

آزمون یوس دانشگاه شیخ ادبالی بیله‌ جیک

آزمون یوس یکی از آزمون‌های ورودی است که توسط مؤسسات آموزشی ترکیه برگزار می‌شود و مبنی پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی در ترکیه است. دانشگاه بیله جیک شیخ ادبعلی نیز یکی از دانشگاه‌هایی است که امکان پذیرش از طریق آزمون یوس را برای دانشجویان فراهم کرده و دانشجویان در صورت کسب نمره قبولی می‌توانند در رشته موردنظر از طریق آزمون یوس، پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند.

مدارک ثبت نام دانشگاه بیلجیک شیخ ادبعلی ترکیه

پس از اخذ پذیرش در دانشگاه Bilecik، لازم است، مدارک زیر را آماده‌سازی و در صورت نیاز ترجمه کرده و به دانشگاه ارائه دهید تا پس از بررسی امکان تحصیل، ترم تحصیلی جاری برای شما فراهم شود که این مدارک شامل:

 1. فرم درخواست آنلاین
 2. مدرک آیلتس
 3. ویزای دانشجویی
 4. توصیه نامه
 5. ریز نمرات دبیرستان
 6. نتیجه آزمون های بین المللی
 7. بیمه سلامت
 8. پاسپورت
 9. گواهی تمکن مالی
 10. انگیزه نامه
 11. معادل سازی دیپلم (برای دریافت این مورد می‌توانید به وزارت آموزش و پرورش ترکیه و یا به کنسولگری ترکیه در ایران مراجعه کنید.)

 دانشجویان دانشگاه Bilecik

شهریه دانشگاه شیخ ادبالی در سال 2024

دانشگاه شیخ ادبعلی ترکیه به عنوان دانشگاهی دولتی شناخته می‌شود و هزینه‌های مناسبی را برای تحصیل به دانشجویان ارائه می‌دهد که این هزینه‌ها با توجه به رشته‌های تحصیلی متغیراند. همچنین در ادامه می‌توانید میزان شهریه در برخی رشته‌های دانشگاه شیخ ادبالی را مشاهده کنید:

شهریه دانشگاه بیلجیک سال 2024
رشته ها شهریه سالانه (لیر)
پزشکی 110.000
پرستاری 15.000
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک 15.000
رشد کودک 10.000
مهندسی کامپیوتر 22.000
مهندسی برق 22.000
مهندسی عمران 22.000
اقتصاد 15.000
جغرافیا 15.000
مدیریت گردشگری 15.000
بانکداری و تامین مالی 15.000
مدیریت سلامت 15.000
مهندسی پزشکی 22.000
علوم سیاسی و مدیریت دولتی 15.000
نقاشی 22.000

دانشکده های دانشگاه بیلجیک شیخ ادبعلی ترکیه

دانشگاه بیلجیک به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر در ترکیه شناخته می‌شود و ازلحاظ واحدهای آموزشی بسیار گسترده است، به‌طوری‌که دانشکده‌های مختلفی را در خود جای داده که در رشته‌های مختلف خدمات آموزشی ارائه می‌دهند. در ادامه می‌توانید لیست دانشکده‌های دانشگاه Bilecik را مشاهده کنید:

 1. دانشکده هنر و علوم
 2. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 3. دانشکده مهندسی
 4. دانشکده هنرهای زیبا و طراحی
 5. دانشکده علوم اسلامی
 6. دانشکده کشاورزی و علوم طبیعی
 7. دانشکده علوم کاربردی
 8. دانشکده بهداشت
 9. دانشکده پزشکی
 10. دانشکده دندانپزشکی

نکته مهم: سایر واحدهای آموزشی از جمله هنرستان‌ها، مدارس حرفه‌ای، فرهنگستان‌ها و… که خدمات آموزشی را به‌طور ویژه به دانشجویان ارائه می‌دهد.

رشته های دانشگاه بیلجیک ترکیه

دانشگاه بیلجیک شیخ ادبعلی ترکیه دوره‌ها و برنامه‌های متعددی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که در نهایت منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی و رسمی در رشته‌های تحصیلی مختلف می‌شوند که آموزش رشته‌های مختلف در دانشگاه ادبالی بیله‌ جیک به زبان‌های ترکی، عربی و انگلیسی است. همچنین دوره‌های آموزش زبان نیز به‌منظور تقویت مهارت زبان در این دانشگاه برای دانشجویان برگزار می‌شود. در ادامه می‌توانید برخی رشته‌هایی که در دانشگاه بیلجیک ارائه می‌شوند را مشاهده کنید:

 • حسابداری
 • پرستاری
 • مدیریت
 • کشاورزی
 • علوم و حرفه‌های کاربردی
 • باستان‌شناسی
 • زیست‌شناسی
 • معماری
 • شیمی
 • طراحی
 • رشته‌های مهندسی
 • اقتصاد
 • تاریخ
 • بازرگانی
 • ریاضیات
 • بهداشت حرفه‌ای
 • بانکداری
 • فیزیولوژی
 • فیزیک
 • علوم سیاسی
 • تکنولوژی
 • علوم اسلامی
 • زبان و ادبیات ترکی
نکات بیشتر
یادتان نرود!

هرآنچه لازم است درباره قبولی در رشته دندانپزشکی در ترکیه بدانید را پیش از این گفته ایم.

امکانات دانشگاه شیخ ادبالی بیله‌ جیک

 دانشگاه شیخ ادبالی بیله‌جیک

دانشگاه شیخ ادبالی بیله‌ جیک امکانات ویژه‌ای را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد تا زمینه رشد فرهنگی و علمی را به‌طور تمام و کمال برای آن‌ها فراهم کند. به عنوان مثال دسترسی به اینترنت در سراسر واحدهای آموزشی و انجمن‌ها وجود دارد و دانشجویان می‌توانند به‌راحتی فعالیت‌های آموزشی تحت شبکه را با کیفیت بالا انجام دهند.

خوابگاه دولتی دانشگاه بیلجیک در کنار پردیس دانشگاه واقع شده است و ظرفیت مناسبی را برای پذیرش دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین واحدهای خصوصی نیز برای اقامت دانشجویان دانشگاه شیخ ادبعلی، بهترین امکانات و خدمات را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دانشگاه شیخ ادبالی دارای مراکز سلامت مستقر در مجموعه‌های آموزشی است که وضعیت سلامت جسمی و روانی دانشجویان را مدیریت می‌کند.

ازاین‌رو دانشجویان در صورت نیاز به هرگونه خدمات پزشکی و سلامت می‌توانند با مراجعه به این مراکز وضعیت خود را اعلام کرده و در موارد شدید به مراکز درمانی پیشرفته منتقل شوند و علاوه بر این، کافه و رستوران‌های دانشگاه شیخ ادبعلی باکیفیت‌ترین مواد غذایی را در اختیار پرسنل و دانشجویان این دانشگاه قرار می‌دهند و دانشجویان می‌توانند با صرف هزینه‌های معقول و مناسب وعده‌های غذایی خود را از این مراجع دریافت کنند و همچنین به‌عنوان استراحتگاه، اوقات فراغت خود را در کنار دوستان خود در این واحدها سپری کنند. دانشگاه بیلجیک امکانات ورزشی ویژه‌ای را به منظور افزایش کیفیت زندگی و سلامت دانشجویان در نظر گرفته است که در ادامه می‌توانید برخی از آن‌ها را مشاهده کنید که عبارتنداز:

 1. زمین فوتبال
 2. سالن ورزشی سرپوشیده
 3. باشگاه تناسب اندام
 4. سالن بسکتبال
 5. تنیس روی میز
 6. زمین تنیس
 7. تیم‌های ورزشی
 8. زمین‌های دوچرخه سواری

جمع بندی

در این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ سعی داشتیم به معرفی و بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه بیلجیک بپردازیم. در ابتدا به بیان معرفی مختصری از دانشگاه پرداختیم و در ادامه مواردی مانند رشته‌های تحصیلی، شرایط پذیرش، شهریه و… را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد. نهایتاً در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.سوالات خود را از ما بپرسید

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سؤالات کاربران درباره دانشگاه بیلجیک

بله پذیرش دانشجو از طریق ارائه مدرک دیپلم یکی از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه بیلجیک است.
خیر، در حال حاضر دانشگاه شیخ ادبالی مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران نیست اما در سطح اروپا و ترکیه از اعتبار مطلوبی برخوردار است.
بله دانشگاه بیلجیک در طور تحصیل به دانشجویان فعال در زمینه‌های فرهنگی و علمی، بورسیه‌های تحصیلی اعطا می‌کند که بین 25 تا 100 درصد از هزینه‌های تحصیلی آن‌ها را پوشش می‌دهد.
بله خوابگاه‌های دولتی و خصوصی دانشگاه شیخ ادبالی با بهترین امکانات در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8654
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه