وبلاگ

دانشگاه بیلکنت ترکیه
لوگو دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت

(Bilkent University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: آنکارا

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 10

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 6

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: وزارت علوم

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 1984

آیکون زبان تدریس

زبان: انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, SAT

دانشگاه بیلکنت ترکیه در آنکارا پایتخت این کشور واقع شده است و در سال 1984 به عنوان اولین دانشگاه خصوصی کشور ترکیه و با هدف افزایش کیفیت آموزش عالی ایجاد شد. بیلکنت مرکز فعالیت‌های دانشگاهی اجتماعی و فرهنگی است. با توجه به حضور محققان و پژوهشگران ممتاز در اعضای هیئت علمی این دانشگاه و داشتن امکانات عالی در پردیس، این دانشگاه آماده جذب دانشجویان مستعد و علاقه‌مند است. دانشگاه بیلکنت ترکیه برای متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌تواند گزینه بسیار جذابی باشد.

در این دانشگاه، هم‌اکنون 13000 دانشجو در 29 رشته کارشناسی و 58 رشته تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند. بسیاری از دانشجویان بیلکنت از بورسیه‌های تحصیلی برخوردار می‌شوند. این دانشگاه از طریق آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرد. زبان تحصیلی این دانشگاه انگلیسی بوده و همین امر باعث شده است تا از بیش از 40 کشور دنیا به جذب دانشجوهای مستعد بپردازد. برای مثال هرساله دانشجویانی از کشورهای: استرالیا، بلغارستان، چین، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، ژاپن، اردن، انگلستان، آمریکا، روسیه، اکراین، تونس و … بیلکنت را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب می‌کنند. بیلکنت دارای 26 خوابگاه دانشجویی با امکانات مختلف در مرکز و شرق پردیس می‌باشد و بیش از 4000 دانشجو با فرهنگ‌های مختلف را در خود جای داده است.

دانشگاه بیلکنت در طول 37 سال خدمت خود به جامعه آکادمیک، توانسته است دانشجویان و اساتید شناخته شده‌ای را تربیت کند. در حال حاضر این دانشگاه در حال آموزش 13000 دانشجو است که از سراسر جهان کشور خود را به مقصد ترکیه و این دانشگاه ترک گفته‌اند. در ویدئو زیر می‌توانید محیط آموزشی و امکانات دانشگاه بیلکنت را مشاهده فرمایید.

آدرس دانشگاه بیلکنت


آدرس دقیق دانشگاه: آنکارا، چانکایا 06800، دانشگاه بیلکنت

پردیس دانشگاه در فاصله 12 کیلومتری از بزرگراه اصلی اسکی شهیر قرار گرفته است. این پردیس در حدود 17 کیلومتری غرب مرکز آنکارا است که مساحتی بیش از 300 هکتار را پوشش می‌دهد. حمل‌ونقل به پردیس دانشگاه بیلکنت با وسایل نقلیه شاتل ارائه می‌شود که هر ساعت از دو نقطه اصلی آنکارا یعنی خیابان تونس و سیهیه تردد می‌کنند. گفتنی است که این خودروها دارای ایستگاه‌های AŞTİ و Bahçelievler هستند.

رتبه دانشگاه بیلکنت ترکیه

یکی از دلایلی که بسیاری از دانشجویان دانشگاه بیلکنت ترکیه را انتخاب می‌کنند این است که این دانشگاه اقدام به جذب اساتید و هیئت علمی و دانشجویان مستعد بدون در نظر گرفتن دین، نژاد، ملیت، قومیت، رنگ و … می‌کند. همچنین روابط بسیار خوبی با بهترین دانشگاه‌های اروپا و امریکا از طریق برگزاری سمینار، تبادل دانشجویان و اساتید، برگزاری دوره‌ها و برنامه‌های تحقیقاتی و… دارد. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توانیم به موسسه آموزشی جورجیا، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه میشیگان امریکا و مک گیل کانادا اشاره کرد.

دانشگاه بیلکنت ترکیه توانسته در بین سال‌های 2011 تا 2012 از طرف روزنامه‌ی تایمز رتبه 204 را در بین بهترین دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص دهد و در همه سال توانسته رتبه بهترین دانشگاه در خاورمیانه را به دست بیاورد. این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران قرار گرفته است که در جدول زیر می‌توانید  رتبه داخلی و جهانی دانشگاه خصوصی بیلکنت را مشاهده کنید.

رنکینگ دانشگاه بیلکنت
سطح رتبه بندی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه در ترکیه 6 .4icu.org
رتبه در جهان 561-570 QS

شرایط بورسیه دانشگاه بیلکنت

دانشجویان و دانش آموزان زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف هستند که دوست دارند بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 را دریافت کنند. یکی از بهترین دانشگاه هایی که میتوانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند، بیلکنت است. دانشگاه بیلکنت ترکیه ابتدا شرایط دانشجویی که درخواست بورسیه تحصیلی داده است را با ریزبینی مورد بررسی قرار می‌دهد. که این شرایط شامل بررسی معدل دیپلم متقاضی، معدل آزمون ورودی دانشگاه و معدل امتحان بین‌المللی است. همچنین میزان موفقیت در تحصیلات آکادمی را هم مورد بررسی قرار می‌دهد و پس از این مرحله بیلکنت ترکیه یک قرار حضوری با متقاضی ترتیب می‌دهد. هم‌اکنون 80 درصد دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی بیلکنت بورسیه هستند. بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت به دو نوع تقسیم می‌شود:

 1. معافیت کامل از پرداخت شهریه
 2. کمک هزینه‌های تحصیلی به صورت ماهیانه

دانشگاه بیلکنت در ترکیه

دانشگاه بیلکنت برای بهبود وضعیت زندگی دانشجویان کمک‌های تحصیلی سالانه نیز ارائه می‌کند. بورسیه تحصیلی در این دانشگاه فقط بر اساس سطح علمی و پژوهشی دانشجو بوده و مسائلی مانند سن، ملیت، رنگ، نژاد و معلولیت در اعطای این بورسیه تأثیری ندارند. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در بیلکنت در شرایطی از بورسیه تحصیلی کامل و در بعضی از شرایط از جزئی از بورسیه استفاده کنند که میزان درصد استفاده از این امکان بورسیه به سابقه تحصیلی و آکادمیک و نمرات دوره دبیرستان امتحانات ملی و یا بین‌المللی دانشجو می‌باشد.

بورسیه‌های تحصیلی بیلکنت در پنج سطح مختلف هستند. بورسیه در سطوح ۱۰۰ درصد، ۸۰ درصد، ۶۰ درصد، ۴۰ درصد و ۲۰ درصد به متقاضیان ارائه می‌شود. امکان دیگری که بیلکنت فراهم کرده است این است که دانشجویان می‌توانند به مدت 2 سال از بورس تحصیلی خود در این دانشگاه برای گذراندن دوره مقدماتی زبان انگلیسی و به مدت 5 سال برای گذراندن دوره کارشناسی قابل استفاده است. شرایط سنی بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت ترکیه 2023 عبارت‌اند از:

 • برای سطح کارشناسی متولدین بعد 11/10/1376 به بعد
 • برای سطح کارشناسی ارشد متولد: 11/10/1367
 • برای پذیرش دکتری در ترکیه متولد: 11/10/1362

شرایط معدل بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت ترکیه

 • برای سطح کارشناسی حداقل ۱۴
 • برای سطح کارشناسی ارشد و دکتری حداقل ۱۵
 • برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی حداقل ۱۸

سوالات خود را از ما بپرسید

شهریه دانشگاه بیلکنت آنکارا

در اینجا برای آنکه بتوانید هزینه‌های تحصیلی خود را در دانشگاه بیلکت محاسبه کنید، در قالب جدولی شهریه رشته‌های مختلف این دانشگاه را آورده‌ایم؛

شهریه رشته های دانشگاه بیلکنت
رشته شهریه (دلار)
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک  14,700
حقوق  14,700
مهندسی صنایع  14,700
مهندسی کامپیوتر  14,700
مهندسی مکانیک  14,700
معماری  14,700
معماری داخلی و طراحی محیطی  14,700
طراحی گرافیک  14,700
اقتصاد  14,700
روانشناسی  14,700
گردشگری و هتلداری  14,700
باستان شناسی  14,700
ریاضیات  14,700
بازرگانی  14,700
سیستم های اطلاعاتی و فناوری  14,700

شهریه دانشگاه بیلکنت 2023

رشته های دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشگاه بیلکنت آنکارا 7 دانشکده دارد. این دانشکده‌ها را به همراه گروه‌های مختلف آن‌ها در بخش بعدی برای شما شرح خواهیم داد:

 • دانشکده ادبیات و علوم انسانی بیلکنت ترکیه: این دانشکده شامل دو گروه فرهنگ و ادبیات آمریکایی و گروه باستان‌شناسی می‌شود که این رشته‌ها امکان تحصیل دانشجویان را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان‌پذیر می‌سازند.
 • دانشکده فنی و مهندسی بیلکنت ترکیه: این دانشکده نیز شامل گروه‌های مهندسی کامپیوتر، گروه برق و الکترونیک مهندسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک و گروه عمران است. در این دانشکده آزمایشگاه‌های مختلفی مانند آکوستیک، ارتعاشات و کنترل نویز، آزمایشگاه مکانیک چند محوری، آزمایشگاه سیستم‌های هوشمند مکاترونیک، آزمایشگاه سیستم فعال هستند.
 • دانشکده آموزش‌وپرورش بیلکنت ترکیه: در این دانشکده هم گروه‌های مختلفی مانند گروه کامپیوتر و فناوری، علوم آموزش‌وپرورش معلم، مدرک کارشناسی ارشد در رشته آموزش زبان انگلیسی می‌باشند و دوره‌های خود را به متقاضیان ارائه می‌کنند.
 • دانشکده اقتصاد، اداری و علوم اجتماعی بیلکنت ترکیه: این دانشکده به 5 گروه تقسیم می‌شود. این ۵ گروه به ترتیب گروه اقتصاد، تاریخ، روابط بین‌الملل، علوم سیاسی و اداره دولتی و واحد روانشناسی هستند. در این دانشکده مدارک کارشناسی تا دکترا به دانشجویان ارائه می‌شود.
 • دانشکده مدیریت امور اداری دانشگاه بیلکنت ترکیه: این دانشکده شامل گروه آموزشی مدیریت امور اقتصادی می‌شود. برنامه این گروه‌ها در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی طراحی‌شده و این دانشگاه ارائه مدارک ms,bs,mba,phd ارائه می‌دهد.
 • دانشکده هنر، طراحی و معماری بیلکنت ترکیه: این دانشکده به 5 گروه آموزشی تقسیم می‌شود. شامل: گروه ارتباطات و طراحی COMD، گروه هنرهای زیبا، گروه طراحی گرافیک، گروه معماری داخلی و طراحی محیطی، گروه طراحی شهری و معماری. دانشجویان می‌توانند در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان به تحصیل بپردازند.

سوالات متداول دانشگاه بیلکنت

26 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام من دانشجوی پرستاری میخوام مهاجرت کنم ب ترکیه واونجا ادامه بدم امت درکنارش میخوام بورسیه رشته بازیگری رو بگیرم اما تا سال دیگه ک پروسه مهاجرتم تکمیل میشه ۲۳سالم ایا بازم امکان بورس هست؟

  • سلام دوست عزیز
   بله هست
   با مشاورین مجموعه تماس بگیرید تا شما را تخصصی راهنمایی کنن

 • با سلام خدمت شما بنده معدل دبیرستانم ۱۷/۰۲ هستش برای رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه بیلکنت میتونم همراه با بورسیه اقدام کنم و اینکه شهریه سالانش چه مقدار هستش ممنون میشم پاسخ بدید

 • با سلام ، آیا این دانشگاه در مقطع کاردانی هم دوره هایی رو ارایه میده ؟ در بعضی از وبسایت ها عنوان شده که دوره های کاردانی هم موجود اما من در مطلب شما ندیدم به این موضوع اشاره شده باشه ، ممنونم

 • سلام بنده 28 سال سن دارم لیسانس مکانیک با معدل 15/5 میخواسم رشته mba این دانشگاه اقدام کنم باید چه ازمونی شرکت کنم؟ آیا مدرک تومر هم لازم است؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه با توجه به شرایط شما با مشاوران ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنن

 • سلام ببخشین من ارشد رشته مکانیک رو میخوام با بورسیه، الس 65، معدل 14.5 اگر دوباره در ازمون الس شرکت کنم با نمره بیشتر، احتمال قبولی هست؟

  • سلام وقت بخیر
   نیازی به مدرک زبان نیست
   در صورتی که در آزمون تعیین سطح زبان نمره قابل قبول نیارید دانشگاه برای شما کالج زبان برگزار میکند

 • سلام ببخشید ی سوال داشتم در یکی از مقاله هاتون خوندم این دانشگاه شرط معدلم قبول می‌کنه میتونم بپرسم با شرط معدل هم میشه بورسیه گرفت یا ن

 • سلام برای رشته ی بازیگری و تحصیل در این دانشگاه میتونم بورسیه بگیرم من رشتم ریاضیه و سال دیگه دیپلم میگیرم

  • سلام دوست عزیز اگه امسال ارایه بشه و شرایطش رو داشته باشین میتونین صحبت با مشاوران ما برای این رشته ثبت نام بکنید

 • سلام خسته نباشید ،ببخشید برای فول فاند دانشگاه ییلکنت،سن من ۷۶/۸/۳ میباشد بطور دقیق،حالا معدل من طبق GPA که برآورد کردم A هستش و آیلتسم میتونم ۷ بگیرم ولی از gre خبر ندارم میشه منو راهنمایی کنید؟ممنون میشم این که میتونم فول فاند بگیرم یا اصلا امکانش نیست؟؟مرسی

  • با سلام و درود برای مقطع لیسانس شما باید حد اکثر 21 سال سن داشته باشید لطفا مقطعی که میخواید ادام تحصیل بدید رو بگید تا راهنمایی های لازم انجام گردد

 • سلام.برای رشته ی آموزش زبان انگلیسی هم پذیرش داره؟و اینکه دلیل خاصی داره که هیچی شهریه نمیگیرن؟یعنی ما بریم راحت درسمون بخونیم برگردیم کشورمون کل هزینه هام ترکیه بده؟

  • با سلام و درود
   بله این دانشگاه پذیرش دارد
   فکر میکنم مقاله رو اشتباه خواندید
   در مقاله همچنین چیزی ذکر نشده که برای رشته آموزش زبان انگلیسی
   شهریه نمیگیرن تمامی رشته ها شهریه دارن مگر اینکیه شما بتوانید بورسیه فول فاند این دانشگاه را دریافت کنید.

  • سلام دوست عزیز، امکان اخذ بورس های تحصیلی 25 ، 50 ،75 درصد در تمام دانشگاه های خصوصی ترکیه وجود دارد

 • سلام من معدلم ١٩/٥هست كنكور ٩٨رتبه ام شد ٥٩٠٠هدفم دندابزشكي است جه راهي بهم بيشنهاد ميدهيد ؟؟

  • شما میتوانید با شرکت در کلاس های آنلاین یوس دپارتمان آرتان بورس تاپ نمره 100 را در ایم آزمون کسب نموده و به راحتی وارد دانشگاه های ترکیه شوید.

  • برای پذیرش رشته دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی با شماره 09214640035 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام . چطور می توانم در مقطع دکترا معماری جهت پذیرش تحصیلی و اخذ بورسیه در این دانشگاه اقدام کنم در صورتیکه در مقاطع کارشناسی و ارشد در رشته معماری از معدل خوبی برخوردارم .

  • سلام با در دست داشتن رزومه و نمره بالای یکی از آزمون های آلس یا GRE می تونید بورسیه این دانشگاه را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5599

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”