a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشگاه بیلکنت ترکیه در آنکارا پایتخت این کشور واقع شده است و در سال ۱۹۸۴ به عنوان اولین دانشگاه خصوصی کشور ترکیه و با هدف افزایش کیفیت آموزش عالی ایجاد شد. بیلکنت مرکز فعالیت‌های دانشگاهی اجتماعی و فرهنگی است. با توجه به حضور محققان و پژوهشگران ممتاز در اعضای هیئت علمی این دانشگاه و داشتن امکانات عالی در پردیس، این دانشگاه آماده جذب دانشجویان مستعد و علاقه‌مند است. دانشگاه بیلکنت ترکیه برای متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌تواند گزینه بسیار جذابی باشد.

در این دانشگاه، هم‌اکنون ۱۳۰۰۰ دانشجو در ۲۹ رشته کارشناسی و ۵۸ رشته تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند. بسیاری از دانشجویان بیلکنت از بورسیه‌های تحصیلی برخوردار می‌شوند. این دانشگاه از طریق آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرد. زبان تحصیلی این دانشگاه انگلیسی بوده و همین امر باعث شده است تا از بیش از ۴۰ کشور دنیا به جذب دانشجوهای مستعد بپردازد. برای مثال هرساله دانشجویانی از کشورهای: استرالیا، بلغارستان، چین، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، ژاپن، اردن، انگلستان، آمریکا، روسیه، اکراین، تونس و … بیلکنت را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب می‌کنند. بیلکنت دارای ۲۶ خوابگاه دانشجویی با امکانات مختلف در مرکز و شرق پردیس می‌باشد و بیش از ۴۰۰۰ دانشجو با فرهنگ‌های مختلف را در خود جای داده است.

رتبه دانشگاه بیلکنت ترکیه

یکی از دلایلی که بسیاری از دانشجویان دانشگاه بیلکنت ترکیه را انتخاب می‌کنند این است که این دانشگاه اقدام به جذب اساتید و هیئت علمی و دانشجویان مستعد بدون در نظر گرفتن دین، نژاد، ملیت، قومیت، رنگ و … می‌کند. همچنین روابط بسیار خوبی با بهترین دانشگاه‌های اروپا و امریکا از طریق برگزاری سمینار، تبادل دانشجویان و اساتید، برگزاری دوره‌ها و برنامه‌های تحقیقاتی و… دارد. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توانیم به موسسه آموزشی جورجیا، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه میشیگان امریکا و مک گیل کانادا اشاره کرد.

دانشگاه بیلکنت ترکیه توانسته در بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ از طرف روزنامه‌ی تایمز رتبه ۲۰۴ را در بین بهترین دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص دهد و در همه سال توانسته رتبه بهترین دانشگاه در خاورمیانه را به دست بیاورد. بیلکنت در سال ۲۰۱۷ در رتبه‌بندی موسسه qs بیلکنت را به عنوان بالاترین رتبه دانشگاه در ترکیه قرار داده است. همچنین در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران قرار گرفته است و به عنوان یکی از دو دانشگاه برتر این کشور قرار گرفته است.

شرایط بورسیه دانشگاه بیلکنت

دانشجویان و دانش آموزان زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف هستند که دوست دارند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ را دریافت کنند. یکی از بهترین دانشگاه هایی که میتوانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند، بیلکنت است. دانشگاه بیلکنت ترکیه ابتدا شرایط دانشجویی که درخواست بورسیه تحصیلی داده است را با ریزبینی مورد بررسی قرار می‌دهد. که این شرایط شامل بررسی معدل دیپلم متقاضی، معدل آزمون ورودی دانشگاه و معدل امتحان بین‌المللی است. همچنین میزان موفقیت در تحصیلات آکادمی را هم مورد بررسی قرار می‌دهد و پس از این مرحله بیلکنت ترکیه یک قرار حضوری با متقاضی ترتیب می‌دهد. هم‌اکنون ۸۰ درصد دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی بیلکنت بورسیه هستند. بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت به دو نوع تقسیم می‌شود:

 1. معافیت کامل از پرداخت شهریه
 2. کمک هزینه‌های تحصیلی به صورت ماهیانه

دانشگاه بیلکنت در ترکیه

دانشگاه بیلکنت برای بهبود وضعیت زندگی دانشجویان کمک‌های تحصیلی سالانه نیز ارائه می‌کند. بورسیه تحصیلی در این دانشگاه فقط بر اساس سطح علمی و پژوهشی دانشجو بوده و مسائلی مانند سن، ملیت، رنگ، نژاد و معلولیت در اعطای این بورسیه تأثیری ندارند. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در بیلکنت در شرایطی از بورسیه تحصیلی کامل و در بعضی از شرایط از جزئی از بورسیه استفاده کنند که میزان درصد استفاده از این امکان بورسیه به سابقه تحصیلی و آکادمیک و نمرات دوره دبیرستان امتحانات ملی و یا بین‌المللی دانشجو می‌باشد.

بورسیه‌های تحصیلی بیلکنت در پنج سطح مختلف هستند. بورسیه در سطوح ۱۰۰ درصد، ۸۰ درصد، ۶۰ درصد، ۴۰ درصد و ۲۰ درصد به متقاضیان ارائه می‌شود. امکان دیگری که بیلکنت فراهم کرده است این است که دانشجویان می‌توانند به مدت ۲ سال از بورس تحصیلی خود در این دانشگاه برای گذراندن دوره مقدماتی زبان انگلیسی و به مدت ۵ سال برای گذراندن دوره کارشناسی قابل استفاده است. شرایط سنی بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت ترکیه ۲۰۲۰ عبارت‌اند از:

 • برای سطح کارشناسی متولدین بعد ۱۱/۱۰/۱۳۷۶ به بعد
 • برای سطح کارشناسی ارشد متولد: ۱۱/۱۰/۱۳۶۷
 • برای پذیرش دکتری در ترکیه متولد: ۱۱/۱۰/۱۳۶۲

شرایط معدل بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت ترکیه

 • برای سطح کارشناسی حداقل ۱۴
 • برای سطح کارشناسی ارشد و دکتری حداقل ۱۵
 • برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی حداقل ۱۸

هزینه تحصیل در دانشگاه بیلکنت آنکارا

میزان هزینه پذیرفته‌شدگان قبل از سال ۲۰۱۷, ۱۳۹۵۰ دلار می‌باشد و برای پذیرفته‌شدگان در سال ۲۰۱۷ یا سال‌های بعد از آن ۱۴۵۰۰ دلار است. این هزینه در دو قسط در ترم‌های پاییز و بهار و به دلار دریافت می‌شود. اگر دانشجویان بخواهند هزینه تحصیل را به واحد لیر ترکیه بپردازند باید طبق نرخ ارزهای مبادله بانک مرکزی لیر را به دلار تبدیل و سپس آن را پرداخت نمایند. از مزیت‌های بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت آنکارا این است که ماهانه مبلغی مقرری به دانشجویان پرداخت می‌شود:

 • برای کارشناسی: ۷۰۰ لیر
 • برای ارشد: ۹۵۰ لیر
 • برای دکتری: ۱۴۰۰ لیر
 • برای رشته‌های پژوهشی و تحقیقاتی ۳۰۰۰ لیر
 • هزینه‌های اقامت، خوابگاه و غذا هم رایگان است

شهریه دانشگاه بیلکنت2021

رشته های دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشگاه بیلکنت آنکارا ۷ دانشکده دارد. این دانشکده‌ها را به همراه گروه‌های مختلف آن‌ها در بخش بعدی برای شما شرح خواهیم داد:

 • دانشکده ادبیات و علوم انسانی بیلکنت ترکیه: این دانشکده شامل دو گروه فرهنگ و ادبیات آمریکایی و گروه باستان‌شناسی می‌شود که این رشته‌ها امکان تحصیل دانشجویان را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان‌پذیر می‌سازند.
 • دانشکده فنی و مهندسی بیلکنت ترکیه: این دانشکده نیز شامل گروه‌های مهندسی کامپیوتر، گروه برق و الکترونیک مهندسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک و گروه عمران است. در این دانشکده آزمایشگاه‌های مختلفی مانند آکوستیک، ارتعاشات و کنترل نویز، آزمایشگاه مکانیک چند محوری، آزمایشگاه سیستم‌های هوشمند مکاترونیک، آزمایشگاه سیستم فعال هستند.
 • دانشکده آموزش‌وپرورش بیلکنت ترکیه: در این دانشکده هم گروه‌های مختلفی مانند گروه کامپیوتر و فناوری، علوم آموزش‌وپرورش معلم، مدرک کارشناسی ارشد در رشته آموزش زبان انگلیسی می‌باشند و دوره‌های خود را به متقاضیان ارائه می‌کنند.
 • دانشکده اقتصاد، اداری و علوم اجتماعی بیلکنت ترکیه: این دانشکده به ۵ گروه تقسیم می‌شود. این ۵ گروه به ترتیب گروه اقتصاد، تاریخ، روابط بین‌الملل، علوم سیاسی و اداره دولتی و واحد روانشناسی هستند. در این دانشکده مدارک کارشناسی تا دکترا به دانشجویان ارائه می‌شود.
 • دانشکده مدیریت امور اداری دانشگاه بیلکنت ترکیه: این دانشکده شامل گروه آموزشی مدیریت امور اقتصادی می‌شود. برنامه این گروه‌ها در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی طراحی‌شده و این دانشگاه ارائه مدارک ms,bs,mba,phd ارائه می‌دهد.
 • دانشکده هنر، طراحی و معماری بیلکنت ترکیه: این دانشکده به ۵ گروه آموزشی تقسیم می‌شود. شامل: گروه ارتباطات و طراحی COMD، گروه هنرهای زیبا، گروه طراحی گرافیک، گروه معماری داخلی و طراحی محیطی، گروه طراحی شهری و معماری. دانشجویان می‌توانند در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان به تحصیل بپردازند.

13 دیدگاه

 • امین پاسخ سپتامبر 30, 2020 در 11:10 ب.ظ

  سلام . چطور می توانم در مقطع دکترا معماری جهت پذیرش تحصیلی و اخذ بورسیه در این دانشگاه اقدام کنم در صورتیکه در مقاطع کارشناسی و ارشد در رشته معماری از معدل خوبی برخوردارم .

 • Maryam dabaghi پاسخ اکتبر 5, 2020 در 11:49 ق.ظ

  سلام چجوری میشه برای رشته دندانپزشکی پذیرش گرفت؟

 • پ دهقانی پاسخ اکتبر 17, 2020 در 3:12 ب.ظ

  سلام من معدلم ١٩/٥هست كنكور ٩٨رتبه ام شد ٥٩٠٠هدفم دندابزشكي است جه راهي بهم بيشنهاد ميدهيد ؟؟

 • پرهام پاسخ اکتبر 31, 2020 در 2:38 ب.ظ

  امکان بورسیه شدن برا اتباع خارجی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی هست؟

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 7:08 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، امکان اخذ بورس های تحصیلی ۲۵ ، ۵۰ ،۷۵ درصد در تمام دانشگاه های خصوصی ترکیه وجود دارد

 • پرهام پاسخ اکتبر 31, 2020 در 3:30 ب.ظ

  امکا بورسیه برای اتباع خارجی در این دانشگاه هست؟

 • نادیا پاسخ فوریه 22, 2021 در 9:28 ق.ظ

  سلام.برای رشته ی آموزش زبان انگلیسی هم پذیرش داره؟و اینکه دلیل خاصی داره که هیچی شهریه نمیگیرن؟یعنی ما بریم راحت درسمون بخونیم برگردیم کشورمون کل هزینه هام ترکیه بده؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 22, 2021 در 3:38 ب.ظ

   با سلام و درود
   بله این دانشگاه پذیرش دارد
   فکر میکنم مقاله رو اشتباه خواندید
   در مقاله همچنین چیزی ذکر نشده که برای رشته آموزش زبان انگلیسی
   شهریه نمیگیرن تمامی رشته ها شهریه دارن مگر اینکیه شما بتوانید بورسیه فول فاند این دانشگاه را دریافت کنید.

 • Mohsen nazari پاسخ مارس 6, 2021 در 7:10 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ،ببخشید برای فول فاند دانشگاه ییلکنت،سن من ۷۶/۸/۳ میباشد بطور دقیق،حالا معدل من طبق GPA که برآورد کردم A+ هستش و آیلتسم میتونم ۷ بگیرم ولی از gre خبر ندارم میشه منو راهنمایی کنید؟ممنون میشم این که میتونم فول فاند بگیرم یا اصلا امکانش نیست؟؟مرسی

  • artanadmin پاسخ مارس 13, 2021 در 5:07 ب.ظ

   با سلام و درود برای مقطع لیسانس شما باید حد اکثر ۲۱ سال سن داشته باشید لطفا مقطعی که میخواید ادام تحصیل بدید رو بگید تا راهنمایی های لازم انجام گردد

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون 

 باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروز خیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی.
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image