وبلاگ

دانشگاه بیکنت استانبول ترکیه
لوگو دانشگاه بیکنت

دانشگاه بیکنت

(Beykent University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: استانبول

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 9

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 77

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: وزارت علوم

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 1997

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, SAT, YÖS

دانشگاه بیکنت در حدود 100 باشگاه دانشجویی فعال دارد که دانشجویان با علایق و نگرش‌های مختلف می‌توانند در طول دوره تحصیلی خود به عضویت این باشگاه‌ها دربیایند. بنابراین دانشجویان نه تنها از مزایای تحصیلی این دانشگاه بهره‌مند می‌شوند بلکه از یک زندگی دانشجوی پر از رویدادهای تفریحی نیز برخوردار می‌شوند. از طریق این باشگاه‌ها و انجمن‌های دانشجویی افراد می‌توانند در زمینه‌های مورد علاقه خود مهارت کسب کنند و دوره تحصیلی پرباری را پشت سر بگذارند.

تاریخچه و معرفی دانشگاه بیکنت

بنیاد آموزشی Adem Çelik Beykent توسط Adem Çelik در استانبول در سال 1996 با هدف آموزش، تحقیق و توسعه علمی، فرهنگی، بهداشت و درمان و خدمات اجتماعی بنیان نهاده شد. به باور این بنیاد، بزرگترین منبع ثروت یک کشور نیروی انسانی آموزش دیده آن است. بدین ترتیب دانشگاه بیکنت در سال 1997 توسط بنیاد آموزش آدم چلیک بیکنت به عنوان یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول تأسیس شد.

همانطور که در ویدیوی بالا ملاحظه کردید، دانشگاه بیکنت در 3 پردیس مجزا، با 9 دانشکده، 2 مدرسه عالی، 1 مدرسه فنی حرفه‌ای، 2 مؤسسه تحصیلات تکمیلی، سیستم آموزش از راه دور و 9 مرکز تحقیقاتی، به نزدیک 30,000 دانشجو که 50 درصد آنها بورسیه تحصیلی هستند، خدمات آموزشی ارائه می‌دهد. دانشگاه بیکنت برنامه‌‌های آموزشی خود را در زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌دهد که برخی از این برنامه‌ها همزمان از دو زبان استفاده می‌شود به‌طوری که 30 درصد آن‌ها انگلیسی است.

چرا دانشگاه بیکنت استانبول؟

دانشگاه بیکنت تحصیلات آکادمیک را مطابق استانداردهای مدرن روز دنیا ارائه می‌دهد و با طیف وسیعی از پیشرفت‌های استراتژیک از برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی پشتیبانی می‌کند. برخی از مزایایی که دانشگاه بیکنت استانبول در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد را در ادامه ذکر می‌کنیم؛

 • به رسمیت شناختن مدرک دانشگاه بیکنت توسط اتحادیه اروپا با برچسب مکمل دیپلم
 • کمک هزینه برای دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی برای یک سال اضافی که در دوره عادی تحصیل آنها حساب نمی‌شود.
 • بورسیه‌های تحصیلی منحصر به فرد برای فارغ‌التحصیلان مؤسسات آموزشی بیکنت
 • ارائه فرصت‌های کارآموزی به دانشجویان و پشتیبانی از آنان
 • همکاری با بخش‌ها و صنایع برای توانمندسازی دانشجویان به منظور ایجاد پروژه‌های عملی در راستای پاسخگویی به خواسته‌های بخش‌های مورد نظر در حین تحصیل.
 • هدایت شغلی و خدمات مشاوره روان‌شناختی و راهنمایی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان فعال برای حمایت از پیشرفت شخصی و حرفه‌ای آنها
 • اسکان در خوابگاه‌های نزدیک به پردیس‌های دانشگاهی
 • فراهم‌آوری امکان کار برای دانشجویان به عنوان دستیار در خدمات اداری
 • فرصت خودشناسی و کشف مهارت‌های فردی از طریق عضویت در 86 باشگاه دانشجویی مختلف
 • فرصت بازی در تیم‌های ورزشی که در سطوح ملی و بین‌المللی افتخارات زیادی کسب کرده‌اند.
  دسترسی سریع و آسان به دانشگاه با وسایل حمل و نقل عمومی شهر استانبول

مزایای تحصیل در دانشگاه بیکنت برای دانشجویان

آیا دانشگاه بیکنت استانبول مورد تایید ایران است؟

 خبر خوب برای دانشجویانی که قصد فعالیت در ایران را دارند این است که دانشگاه بیکنت در لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران قرار دارد. همچنین این دانشگاه با 130 دانشگاه در 22 کشور در قالب برنامه اراسموس پلاس قرارداد همکاری دارد.

دانشجویان دانشگاه بیکنت می‌توانند 1 ترم یا 1 سال را در خارج از کشور به عنوان بخشی از قراردادهای تبادلی که بیکنت با دانشگاه‌های برجسته در کشورهای عضو اتحادیه اروپا امضا کرده است را بگذرانند. همچنین برنامه اراسموس پلاس علاوه بر فرصت‌های تحصیلی، فرصت‌های کارآموزی را نیز فراهم می‌کند. در پایان می‌توان به برخی از کشورهای همکار در این برنامه اشاره کرد؛ انگلیس، فرانسه، آلمان، جمهوری چک، فنلاند.

آدرس دانشگاه بیکنت کجاست؟آدرس دقیق دانشگاه: استانبول، ساری یئر 34398، جاده حادیم کورویولو 19، آیازآغا

دانشگاه بیکنت ترکیه در مرکز شهر قرار دارد که تنها 8 کیلومتر با دانشگاه بیلگی استانبول فاصله دارد. در اینجا دسترسی‌های دانشگاه بیکنت را ذکر می‌کنیم؛

 1. پردیس Ayazağa Maslak: برای رسیدن به محوطه دانشگاه می‌توانید از خطوط متروبوس استفاده کنید. همچنین می‌توانید با مینی‌بوس‌های Ayazağa که از مسیر Levent حرکت می‌کنند، به خروجی‌های مترو Gayrettepe / Zincirlikuyu و متروبوس برسید.
 2. پردیس buyukcekmece: برای رسیدن به این پردیس می‌توانید از خطوط متروبوس استفاده کنید. متروبوس Beylikdüzü با پیاده‌روی در آخرین ایستگاه 5 دقیقه پیاده‌روی دارد.
 3. پردیس تکسیم: شما می‌توانید با 400 متر پیاده‌روی از جاده‌ای که از میدان تقسیم به سمت خیابان Sıraselviler پایین می‌آید، به محوطه دانشگاه بیکنت برسید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه بیکنت استانبول

 در اینجا قصد داریم رتبه دانشگاه بیکنت را با استناد به منابع معتبر جهانی در قالب جدولی نمایش دهیم. همچنین اگر می‌خواهید به مقایسه بیکنت با دانشگاهی همتراز آن بپردازید، دانشگاه مدیپول استانبول را به شما معرفی می‌کنیم که مطابق سایت “edurank.org” در رتبه 60 قرار گرفته است. داده‌هایی که در ادامه مشاهده خواهید کرد بر اساس سایت نام برده است.

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه جهانی3406
رتبه داخل ترکیه59
رتبه در رشته کسب و کار
رتبه داخل ترکیه30
رتبه در آسیا419
رتبه جهانی1566
رتبه در رشته اقتصاد
رتبه داخل ترکیه34
رتبه در آسیا503
رتبه جهانی1737

شرایط پذیرش در دانشگاه بیکنت

دانشگاه بیکنت هر ساله دانشجویان بین‌المللی بی شماری را در دانشگاه خود پذیرش می‌کند. حداقل شرایطی که این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی خود تعیین کرده است را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 1. داشتن نمره دیپلم دبیرستان بالا: حداقل معدل دوران دبیرستان برای اخذ پذیرش این دانشگاه ۱۲ است.
 2. تسلط به زبان رشته تحصیلی انتخابی: موسسه آموزش عالی بیکنت اکثر دوره‌های تحصیلی خود را به زبان ترکی و انگلیسی و برخی از آن‌ها را به زبان روسی ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی باید به زبان رشته تحصیلی خود تسلط کامل داشته باشند و مدارک زبان لازم را به دانشگاه ارائه دهند.
 3. شرکت و کسب نمره قبولی در یکی از آزمون‌های ورودی: موسسه آموزش عالی بیکنت دانشجویان بین‌المللی خود را بر حسب نتیجه یکی از آزمون‌های SAT و یوس (YOS) پذیرش می‌کند. لذا برای اخذ پذیرش این دانشگاه باید نمره قبولی در یکی از این آزمون‌ها را کسب کنید. حداقل نمره قبولی لازم نیز در آزمون SAT 1000 نمره و در آزمون یوس 40 تعیین شده است.

نکته‌ ای که باید به آن توجه داشت، این است که دانشگاه بیکنت شهر استانبول برخلاف سایر دانشگاه‌های کشور ترکیه، آزمون یوس را به صورت مستقل در دانشگاه خود برگزار نمی‌کند. در مطلب آزمون یوس چیست به طور مفصل در مورد این آزمون و تاریخ ها و مکان های برگزاری آن صحبت کرده ایم؛ حتما بخوانید. برای انتخاب دانشجویان بین‌المللی خود نیز، نتیجه آزمون یوس سایر دانشگاه‌های ترکیه را در نظر می‌گیرد. لذا در صورتی که قصد ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه را دارید، باید در آزمون یوس یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید بیکنت شرکت و نمره قبولی را کسب کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه بیکنت

ثبت نام در دانشگاه بیکنت

مدارکی که برای اخذ پذیرش در دانشگاه بیکنت احتیاج خواهید داشت، به شرح زیر است:

 1. فرم درخواست آنلاین (برای تکمیل این فرم به آدرس https://apply.beykent.edu.tr/ مراجعه کنید)
 2. دیپلم دبیرستان یا گواهی فارغ التحصیلی
 3. گواهی معادل سازی مدارک تحصیلی
 4. کپی پاسپورت
 5. شناسنامه
 6. ۴ قطعه عکس
 7. نتیجه یکی از آزمون‌های یوس و SAT
 8. دارا بودن مدرک زبان ترکی استانبولی یا تومر (TOMER) (برای متقاضیانی که زبان رشته تحصیلی آن‌ها ترکی است.)
 9. دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس، تافل و … (برای متقاضیانی که زبان رشته تحصیلی آن‌ها انگلیسی است)

هزینه و شهریه دانشگاه بیکنت استانبول

میزان شهریه و هزینه تحصیلی سالانه برخی از رشته‌های پرطرفدار دانشگاه بیکنت، برای دانشجویان بین‌المللی به شرح زیر است:

 • دندانپزشکی: 20.000 دلار
 • جامعه شناسی (انگلیسی): 3.400 دلار
 • جامعه شناسی (ترکی): 2.900 دلار
 • ریاضی (ترکی): 2.900 دلار
 • طراحی گرافیک (ترکی): 2.900 دلار
 • بازیگری (ترکی): 2.900 دلار
 • بانکداری (انگلیسی): 3.400 دلار
 • مدیریت (انگلیسی): 3.400 دلار
 • مهندسی صنایع (انگلیسی): 3.400 دلار
 • مهندسی الکترونیک (ترکی): 2.900 دلار
 • مهندسی کامپیوتر (ترکی): 2.900 دلار
 • بانکداری (ترکی): 2.900 دلار
 • مدیریت (ترکی): 2.900 دلار
 • پزشکی: 22.000 دلار
 • روانشناسی (ترکی): 2.900 دلار
 • مترجم زبان روسی: 2.900 دلار
 • زبان و ادبیات ترکی: 2.900 دلار
 • نساجی و طراحی (ترکی): 2.900 دلار
 • سینما و تلویزیون (ترکی): 2.900 دلار
 • حقوق: 4.025 دلار
 • اقتصاد (انگلیسی): 3.400 دلار
 • علوم سیاسی و مدیریت دولتی: 2.900 دلار
 • بیوشیمی (ترکی): 2.900 دلار
 • زبان و ادبیات انگلیسی: 3.400 دلار
 • مهندسی صنایع (ترکی): 2.900 دلار
 • اقتصاد (ترکی): 2.900 دلار

رشته های دانشگاه بیکنت شهر استانبول

دانشجویان دانشگاه بیکنت شهر استانبولدانشگاه بیکنت از 4 کالج و 9 دانشکده در ۴ پردیس خود برخوردار است. در کالج‌های این دانشکده بیش از ۷۶ برنامه تحصیلی در مقطع کاردانی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. علاوه بر این در دانشکده‌های این دانشگاه بیش از ۶۲ برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی برگزار می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی مطابق با سلیقه خود می‌تواند در هر کدام از رشته‌های تحصیلی این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه می توان رشته های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه را نام برد. علاوه بر این ها رشته های زیر هم از رشته های پرطرفدار بیکنت هستند:

 1. پزشکی
 2. دندانپزشکی
 3. فیزیوتراپی و توانبخشی
 4. داروسازی
 5. پرستاری
 6. مامایی
 7. حقوق
 8. مهندسی مکانیک
 9. مهندسی عمران
 10. مهندسی کامپیوتر
 11. دامپزشکی
 12. مدیریت بازرگانی
 13. مهندسی برق و الکترونیک
 14. علوم سیاسی
 15. جامعه شناسی
 16. معماری
 17. روانشناسی
 18. بازیگری
 19. طراحی لباس
 20. مدیریت کسب و کار
 21. بازاریابی و تبلیغات
 22. گرافیک
 23. مدیریت گردشگری
 24. و …
  دانشگاه کادیر هاس استانبول ترکیه

امکانات دانشگاه بیکنت در استانبول

موسسه آموزش عالی بیکنت در مقایسه با سایر دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه، امکانات بسیار متنوعی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. امکانات ارائه شده از سمت این دانشگاه در ۴ پردیس مختلف آن پخش شده است و از مهم‌ترین آن‌ها باید به خوابگاه‌های دانشجوی اشاره کرد. خوابگاه‌های این دانشگاه نیز در کنار پردیس آیازاگا-مسلک قرار دارند و مساحت آن‌ها بیش از ۶ هزار متر مربع است.

تعداد اتاق‌های این خوابگاه‌ها در مجموع ۱۲۱ اتاق است و نظافت آن‌ها به صورت کامل توسط تیم خدماتی دانشگاه انجام می‌شود. علاوه بر این خوابگاه‌ها از امکانات رفاهی متعدد نظیر گرمایش و سرمایش با سیستم مرکزی، اتاق تلویزیون، اتاق مطالعه، باشگاه ورزشی، اتاق لباسشویی و سایر خدمات رفاهی برخوردار هستند.

دانشجویان نیز متناسب به بودجه خود می‌توانند اتاق‌های دو نفره، سه نفره، چهار یا شش نفره را انتخاب کنند. همان‌طور که مشخص است، هزینه سکونت در خوابگاه‌های دو نفره، بالاترین قیمت و هزینه سکونت در اتاق‌های ۶ نفره پایین‌ترین هزینه را به خود اختصاص می‌دهد. میانگین هزینه سکونت سالانه در آن‌ها نیز به صورت تقریبی، می‌تواند مبلغی بین ۱۷ تا ۱۹ هزار لیر ترکیه باشد.

سوالات خود را از ما بپرسید

دانشگاه بیکنت در استانبول در کنار خوابگاه‌های دانشجویی، امکانات بسیار متنوعی نیز دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 60 لابراتوار علمی و آموزشی
 • کتابخانه‌ هایی غنی و عظیم با ظرفیت بیش از 300 هزار کتاب در هر چهار پردیس مختلف دانشگاه
 • ده آمفی‌تئاتر
 • چندین سالن کنفرانس مجزا که در آن‌ها بیش از 90 ورکشاپ برگزار می‌شود.
 • 11 ورزشگاه و باشگاه ورزشی
 • زمین ‌های بزرگ و متعدد بسکتبال، فوتبال و والیبال

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم، اطلاعات کامل و جامعی در مورد دانشگاه بیکنت استانبول در اختیار شما قرار بدهیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی برای اخذ پذیرش این دانشگاه احتیاج دارید؛ کافی است با مشاوران و متخصصان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید. مشاوران ما می‌توانند پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7769

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”