وبلاگ

دانشگاه تد انکارا
لوگو دانشگاه تد

دانشگاه تد

( TED University)

شهر: آنکارا

تعداد دانشکده: 5

نوع دانشگاه: خصوصی

رتبه ترکیه: 107

تایید: نیست

سال تاسیس: 2009

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه تد (ted) یکی بهترین مؤسسات‌ برای تحصیل و تجربه زندگی در جهان است و در قلب شهر آنکارا واقع شده است و تقریباً با تمام مناطق آنکارا، فاصله یکسانی دارد و در مجاورت سیستم حمل‌ونقل شهری قرار دارد. دانشگاه تد ترکیه یک محیط آموزشی آرام و راحت با معماری ویژه ارائه می‌کند که هر جنبه‌ای می‌تواند برای دانشجویان الهام‌بخش باشد.

در ادامه قصد داریم به معرفی دانشگاه تد آنکارا بپردازیم و موارد مختلفی همچون: شهریه، رشته‌های ارائه‌شده، امکانات دانشجویی، شرایط پذیرش و… در این دانشگاه را مورد بررسی قرار دهیم. اگر این دانشگاه یکی از مقاصد شما برای ادامه تحصیل است، با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های این دانشگاه بیشتر آشنا شوید. برای دسترسی راحت‌تر می‌توانید از جدولی که در ادامه مطلب درج ‌شده است و فهرست مطالب ذکرشده را نمایش می‌دهد، استفاده کنید.

معرفی دانشگاه تد انکارا

انجمن آموزش ترکیه (TED) که از سال 1928 در توسعه آموزش در ترکیه پیشگام بوده است، در سال 2009 و با تصویب مجلس ترکیه، این دانشگاه را تأسیس نموده و طی سال‌ها، این دانشگاه توانست جایگاه خوبی در بین سیستم‌های آموزشی کسب کند. در دانشگاه تد آنکارا، آموزش‌هایی باکیفیت بالا به زبان‌های ترکی و انگلیسی ارائه می‌شود و هدف این دانشگاه ارائه تجربه آموزشی متفاوت و الهام‌بخش است.

دانشگاه TED در نظر دارد دانشجویانی خلاق، دارای اعتماد به نفس و ماهر را به جامعه تزریق کند. دانشگاه تد ترکیه، از 5 دانشکده معماری، هنر، اقتصاد، مهندسی و علوم تشکیل شده است. این دانشگاه تحقیق و خدمات اجتماعی را به‌عنوان اجزای اصلی تشکیل‌دهنده هویت یک دانشگاه می‌داند و معتقد است که اکثر پیشرفت‌ها در جهان معاصر، درنتیجه تحقیقات انجام‌ شده در دانشگاه‌ها اتفاق افتاده است.

آدرس دانشگاه تد ترکیه کجاست؟


آدرس دانشگاه تد ترکیه: Ön Cebeci, Ziya Gökalp Cd. 48/A, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey

نکات بیشتر
یادتان نرود!

ما قبلا تمام اطلاعات لازم درباره‌ی پذیرش و شرایط تحصیل در دانشگاه یدی تپه استانبول را، برایتان آماده کرده‌ایم.

رنکینگ دانشگاه تد آنکارا

دانشگاه TED با بالاترین سطوح زیرساخت‌های تکنولوژی و مؤثرترین فناوری‌ها، خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می‌کند. علاوه بر این دانشگاه، فعالیت‌های فرهنگی را در مراکز واقع در محوطه دانشگاه ارائه می‌کند که می‌تواند در ارتقا سطح فرهنگی دانشجویان، نقش بسزایی داشته باشد. بدین ترتیب و با تلاش‌های متعدد، این دانشگاه توانسته رتبه خوبی در بین رتبه‌بندی‌ها در سطح ملی و بین‌المللی کسب کند. دانشگاه تد دارای رنکینگ 137 در ترکیه و 6187 در رتبه‌بندی جهانی است. این دانشگاه با دانشگاه‌های سراسر جهان در ارتباط بوده و فعالیت‌های تبادلی مختلفی را مانند همکاری‌های علمی و تحقیقاتی و فرصتی برای تحصیل دانشجویان خارج از کشور و… را ارائه می‌کند.

شرایط پذیرش دانشگاه تد ترکیه

این دانشگاه هدف خود را الهام بخشیدن و یافتن راه‌حل برای مشکلات اجتماعی، از طریق تعامل با مردم و به اشتراک‌گذاری دانش، بیان می‌کند و در این راستا، هرساله نسبت به پذیرش تعداد زیادی دانشجو از کشور ترکیه و سایر نقاط جهان، اقدام می‌کند. برای اخذ پذیرش در دانشگاه تد می‌توانید روش‌های مختلفی را امتحان کنید. به‌عنوان مثال دانشجو با معدل دیپلم 12 به بالا و یا شرکت در آزمون SAT و کسب حداقل نمره کل 1000 به بالا می‌تواند نسبت به اخذ پذیرش در دانشگاه تد ترکیه، اقدام کند. همچنین این دانشگاه آزمون ورودی برای تعیین سطح زبان انگلیسی شما می‌گیرد که باید حداقل نمره قبولی را در آن کسب کنید تا بتوانید از آموزش به زبان انگلیسی استفاده کنید.

مدارک ثبت نام دانشگاه تد

ثبت نام دانشگاه ted

در ادامه می‌توانید لیست مدارکی که برای ثبت نام دانشگاه تد لازم است را مشاهده کنید. این مدارک را آماده و در صورت نیاز، ترجمه کنید:

 • صفحه اول پاسپورت
 • دیپلم
 • ریزنمرات دبیرستان
 • نتایج آزمون
 • گواهی تمکن مالی
 • عکس 3*4
 • ویزا و مجوز اقامت در ترکیه
 • رسید پرداخت شهریه

شهریه دانشگاه تد انکارا

شهریه‌های ارائه شده توسط دانشگاه تد در رشته‌های مختلف، مقدار متفاوتی دارد، اما می‌توان برای مبلغی بین 7000 تا 9000 دلار در نظر گرفت. میزان شهریه‌ها با توجه به مقطع تحصیلی نیز متنوع است و معمولاً تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد، شهریه بالاتری دارد. البته تسهیلاتی مانند مشاغل دانشجویی و بورسیه‌های تحصیلی توسط دانشگاه ارائه می‌شود که می‌توانند نقش مفیدی در تأمین هزینه‌های دانشجویی داشته باشند. برای اطلاع دقیق از میزان شهریه دانشگاه تد ترکیه می‌توانید با مشاوران آراتان بورس تاپ در ارتباط باشید و ضمن ارائه اطلاعات دقیق از رشته موردنظر، درباره هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی اطلاعات کسب کنید.

رشته های دانشگاه تد انکارا

طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط دانشگاه تد به زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌شود که در ادامه به بیان برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. آموزش ریاضی
 2. علوم سیاسی
 3. مدیریت بازرگانی
 4. روانشناسی
 5. زبان انگلیسی
 6. اقتصاد
 7. جامعه شناسی
 8. طراحی صنعتی
 9. معماری
 10. مهندسی نرم‌افزار
 11. مهندسی صنایع
 12. مهندسی مکانیک
 13. و…
نکات بیشتر
از قلم نیندازید!

هر آنچه درباره‌ی پذیرش و شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه نیاز دارید را، در اینجا بخوانید.

امکانات دانشگاه TED

امکانات دانشجویان در دانشگاه تد ترکیه

مرکز فعالیت و مشاغل TEDU برای کمک به دانشجویان و آشنایی آن‌ها با مشاغل، قبل از فارغ‌التحصیلی طراحی ‌شده است و دانشجویان می‌توانند در این سیستم، مهارت‌های موردنیاز پس از فارغ‌التحصیلی را کسب کنند. در این مرکز با ارائه اطلاعات و مهارت‌های مرتبط، انتخاب‌های شغلی در اختیار دانشجویان دانشگاه تد قرار می‌گیرد و می‌تواند آن‌ها را به سمت بهترین مسیر شغلی برای آینده، راهنمایی کند.

درواقع در این مرکز با در نظر گرفتن استعداد، توانایی، علایق شخصی و… به دانشجویان برای تنظیم مشاغل مرتبط کمک می‌شود و درعین‌حال، فرصت‌های آموزشی نیز در حین فعالیت برای آن‌ها ایجاد می‌شود. از زمانی که دانشگاه ted اولین دانشجویان خود را پذیرفت، نسبت به تشکیل شورای دانشجویی اقدام نمود تا دانشجویان بتوانند مستقیماً خواسته‌ها، شکایات و دیدگاه خود را با سیستم اداری دانشگاه در میان بگذارند.

خوابگاه دانشگاه تد

دانشگاه تد آنکارا دارای اقامتگاه‌های دانشجویی با ظرفیت 93 تخت برای دانشجویان پسر است که در سال 2015 تأسیس شدند. همچنین خوابگاه‌هایی با ظرفیت 392 تخت در سال 2016 برای دانشجویان دختر در نظر گرفته شد و تمام این اتاق‌ها به امکاناتی مانند حمام، محل مطالعه و… مجهز هستند. دانشگاه TED کتابخانه‌ای با مجموعه‌ای منابع ملی و بین‌المللی است که شامل کتاب‌های چاپی و الکترونیکی، نشریات، محلات الکترونیکی، پایگاه‌های اطلاعات آنلاین دانشگاهی دارد که برای آموزش، یادگیری و تحقیق در دانشگاه پشتیبانی می‌کند.

خدمات درمانی دانشگاه تد

دانشجویان دانشگاه تد آنکارا می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل سلامت، از مراکز بداشتی درمانی مستقر در محوطه دانشگاه بهره‌مند شوند و خدمات معاینه، کمک‌های اولیه و… را به‌صورت رایگان دریافت کنند. موارد درمانی فوری در این پایگاه‌ها و موارد جدی‌تر در صورت نیاز به بیمارستان انتقال داده می‌شوند. همچنین دانشجویان دانشگاه ted می‌توانند در طول هفته و بدون محدودیت از استخر و باشگاه تناسب اندام این دانشگاه استفاده کنند و فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی ارائه‌شده توسط باشگاه‌ها و انجمن‌ها را دنبال کنند.

جمع بندی

دانشگاه تد یکی از بهترین مؤسسات آموزش عالی در ترکیه است و با هدف تربیت دانشجویانی با دانش کافی در رشته‌های مختلف تحصیلی و کسب مهارت کافی، اقدام به ارائه خدمات آموزشی می‌نماید. در این مطلب از سری مقالات آرتان بورس تاپ، به معرفی و بیان ویژگی و شرایط مختلف در دانشگاه پرداختیم. در ادامه تاریخچه‌ای مختصر از این دانشگاه بیان کرده و در ادامه به بیان رشته‌های مختلف، شرایط اخذ پذیرش، میزان شهریه و… پرداختیم. امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد. درنهایت در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ، در ارتباط باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول دانشگاه تد

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8271

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp