دانشگاه های بدون آزمون ترکیه

a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 20:00

ـــــ

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا ترکیه

تحصیل در دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا یکی از دانشگاه های مطرح تاسیس شده در استانبول ترکیه می باشد که امروز می خواهیم درباره آن توضیحاتی خدمت شما عزیزان و دنبال کنندگان وبسایت آرتان بورس تاپ ارائه دهیم. اگر به آمار های مبنی بر مهاجرت، بیشتر توجه کنیم در میابیم که کشور ترکیه میزبان بالاترین میزان ازاتباع خارجی در سال های اخیر می باشد، یکی از دلایل آن بدون شک بعد از فرهنگ غنی ترک ها بالابودن سطح علمی دانشگاه های ترکیه در منطقه است. یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه جراح پاشای استانبول نام دارد که از دانشکده های مدرن دانشگاه استانبول می باشد، این دانشگاه محل مناسبی برای تحصیل دانشجویان سراسر جهان در رشته پزشکی و زیرمجموعه های آن رشته است. با علم بر این که شهر استانبول یک شهر اوراسیایی است، بهتر است این را نیز بدانید که دانشگاه جراح پاشا در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد.

همانطور که میدانید عوامل بسیاری موجب می شوند تا تقاضا برای تحصیل در استانبول و به خصوص دانشگاه جراح پاشا افزایش یابد، ارزان و مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در کشور ترکیه را میتوان یکی از آن عوامل دانست. در این مقاله قصد داریم با هم تاریخچه ی دانشگاه جراح پاشا، برنامه ها و رشته های تحصیلی موجود در این دانشگاه، امکانات و فضای تحصیلی و درنهایت نحوه ی گرفتن پذیرش از این دانشگاه لوکس و زیبا را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

تاریخچه ی دانشگاه جراح پاشا

در سال 1827 محمود دوم دارالفنون استانبول را با هدف تحصیل پزشکی در ترکیه و مدرنیته کردن جامعه ترک پزشکی تاسیس کرد. یک قرن بعد بر اثر اصلاحات پزشکی در سال 1933میلادی، دانشگاه ها و مدارس پزشکی در شهر استانبول تاسیس شدند که یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه جراح پاشا بود. نام یکی از دانشکده های دانشگاه استانبول به پاس قدردانی از خدمات پزشک و جراح زبردست عثمانی، جراح پاشا گذاشته شد و نهایتا بر اساس جدایی دانشگاه های پزشکی استانبول به بخش های مجزا از هم در سال 1967میلادی دانشگاه جراح پاشا نام گرفت.

رتبه دانشگاه جراح پاشا استانبول

دانشگاه جراح پاشا استانبول یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه است. رتبه جهانی دانشکده پزشکی جراح پاشا 5316 می‌باشد که این رتبه در سطح جهانی بسیار عالی است. بد نیست بدانید که جراح پاشا بهترین گزینه برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه است که رویای تحصیل در آن در سر خیلی از دانش آموزان است.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: دانشگاه استانبول در ترکیه

پذیرش دانشگاه جراح پاشاشرایط ورود به دانشگاه جراح پاشا

در سال های اخیر تعداد دانشجویان دانشگاه های ترکیه رشد چشمگیری داشته اند، زیرا دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور دانشجویان بین المللی نیز ثبت نام می کنند. بنا به گزارشات جهانی رتبه بندی موسسات توسط سایماگو دانشگاه استانبول رتبه دوم خاورمیانه را کسب کرده و همچنین رتبه 114 را در اروپای غربی به خود اختصاص داده است، دانشکده جراح پاشا نیز از یکی از واحدهای دانشگاه استانبول می باشد.

برای گذراندن تحصیلات عالی در شهر استانبول و گرفتن پذیرش از دانشگاه جراح پاشا همانند دیگر دانشگاه های این شهر و کشور باید در آزمون YOS مختص خود دانشگاه شرکت کرد، علاه بر آن آزمون SAT نیز کلید ورود و گرفتن پذیرش از این دانشگاه می باشد و با شرکت در آن و کسب حداقل نمره ی لازم میتوانید در رشته موردنظر خود تحصیل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی آزمون YOS و آزمون SAT و همچنین شرایط مهاجرت و ادامه تحصیل در رشته های تاپ و مطرح در کشور ترکیه میتوانید از مقالات وبسایت رسمی دپارتمان آرتان بورس تاپ استفاده کنید و یا با مشاوران و کارشناسان این دپارتمان در تماس باشید و راهنمایی های لازم را از طریق تلفن از آن ها دریافت کنید.

امکانات و خوابگاه دانشگاه جراح پاشا

قبلا هم گفتیم که در این دانشگاه امکانات و تجهیزات بروز وجود دارد، حال میخواهیم چند نمونه از این امکانات را برای شما عزیزان معرفی کنیم.امکانات پژوهشی، تفریحی، امکانات اسکان و خوابگاه های مجزا برای آقایان و خانمها در داخل خود دانشگاه نمونه ای چند از آن ها می باشند. این دانشگاه آنقدر بزرگ است که برای رفت و آمد در آن باید از اتوبوس های خطی استفاده کرد و به کلاس یا هر یک از مراکز تحصیلی مدنظر خود رفت. چند نمونه از امکانات دانشگاه جراح پاشای استانبول عبارتند از: امکانات رفاهی، کتابخانه، استخر، باشگاه، فوتبال، میدان فوتبال، میدان تنیس، موزه تاریخ پزشکی.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: دانشگاه آنکارا ترکیه

رشته های تحصیلی دانشگاه جراح پاشا

برنامه های تحصیلی دانشگاه جراح پاشای استانبول مطابق با اهداف مصطفی کمال پاشای ترک (آتاتورک) پیش می رود و مطابق با روش های مدرن، سکولار و دموکراتیک، دانشجویان را برای زندگی هر چه آسانتر و بهتر در ترکیه آماده می کند. پس در میابیم که شهر استانبول علاوه بر داشتن مکان های توریستی و تفریحی، دانشگاه های معتبر و مطرحی نیز از جمله دانشگاه جراح پاشا وجود دارد که می توان آن را یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر دانست. رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه جراح پاشای استانبول را میتوان به سه بخش کلی در حوزه پزشکی تقسیم کرد:

 • علوم پایه
 • پزشکی داخلی
 • علوم جراحی

در جدول زیر برنامه های تحصیلی در رشته های دانشگاهی جراح پاشا را به اختصار برایتان آورده ایم:

 • رشته علوم پایه  رشته پزشکی داخلی رشته علوم جراحی
 • آناتومی پزشکی قانونی جراحی عمومی
 • زیست شناسی بهداشت خانواده جراحی گلو
 • فیزیولوژی اطفال جراحی قلب و عروق
 • بیولوژی پزشکی روانپزشکی پاتولوژی
 • میکروبیولوژی فارماکولوژی جراحی پلاستیک و زیبایی
 • بیوشیمی فارماکولوژی بالینی جراحی ent (گوش،حلق،بینی)
 • تاریخ پزشکی فیزیوتراپی جراحی اعصاب
 • دئونتولوژی کاردیولوژی اورتوپدی و تروماتولوژی
 • هیستولوژی باکتری شناسی هوشبری
 • بافت شناسی فیزیوتراپی و احیا غده شناسی و جراحی غدد
 • مامایی درماتولوژی جراحی اطفال

ضمنا باید تاکید کنم که تمامی رشته هایی که در این دانشگاه تدریس میشوند مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیز می باشند.

بورسیه دانشگاه جراح پاشا

دانشکده های دانشگاه جراح پاشا

سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه جراح پاشای استانبول هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا در آزمون های ورودی دانشگاه جراح پاشا قبول شوند و پذیرش این دانشگاه را برای تحصیلات عالیه ی خود بگیرند. به دلیل وسعت زیاد این دانشکده می توان به آن دانشگاه نیز گفت چون دارای دانشکده ها موسسات علمی و مراکز مختلف پژوهشی دیگر در داخل خود نیز می باشد مانند:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • موسسه بیماری های ریه و سل
 • موسسه علوم مغز و اعصاب
 • مرکز تحقیقات بیماری های بهچت
 • مرکز تحقیقات درباره تومورها و بیماری های هیپوفیز
 • موزه ی تاریخ پزشکی

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: دانشگاه سلیمان دمیرل

مشاوره پذیرش دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا را می توان از بهترین محل ها برای تحصیل در حوزه پزشکی و دندانپزشکی و زیر مجموعه های آن دانست. پروفسورها و مدرسین مجرّب، فضای کار تیمی و وجود تجهیزات بروز پزشکی و با کمک مشاوران تحصیلی که در اختیار دانشجو قرار داده می شوند آنها را در پیشرفت هرچه سریعتر یاری میدهند و همچنین در پیمودن راه سخت و در بعضی مواقع طاقت فرسای پزشکی آنان را با آخرین متدهای روز دنیا آشنا می سازند و یادگیری هر چه سریعتر و بهتر این علم را برای دانشجویان سهل و آسان می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به رشته های دانشگاهی مطرح در کشور ترکیه و بورسیه شدن در آن دانشگاه ها می توانید به مقاله ی اعزام دانشجو به ترکیه در وبسایت دپارتمان تخصصی آرتان بورس تاپ مراجعه کنید ، همچنین میتوانید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه جراح پاشای استانبول با کارشناسان این دپارتمان در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا دانشگاه جراح پاشا مورد تائید وزارت بهداشت ایران است؟ 

خیر، با این که دانشگاه جراح پاشا یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است اما رشته های آن مورد تائید وزارت بهداشت ایران نمیباشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه جراح پاشا چقدر است؟ 

پزشکی(18000 لیر)، دامپزشکی (7000 لیر)، فیزیوتراپی وتوانبخشی(4500 لیر)، سایر رشته ها ( کمتر از 4500 لیر)

راه های قبولی در دانشگاه های جراح پاشا کدام ها هستند؟

آزمون یوس، آزمون sat ، پذیرش بدون کنکور، بورسیه تحصیلی ترکیه

3.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
22 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها