وبلاگ

دانشگاه جراح پاشا ترکیه
لوگو دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا

(Istanbul University-Cerrahpaşa)

شهر: استانبول

تعداد دانشکده: 12

نوع دانشگاه: دولتی

رتبه ترکیه: 11

تایید: نیست

سال تاسیس: 2018

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

تحصیل در دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا یکی از دانشگاه های مطرح تاسیس شده در استانبول ترکیه می باشد که امروز می خواهیم درباره آن توضیحاتی خدمت شما عزیزان و دنبال کنندگان وبسایت آرتان بورس تاپ ارائه دهیم. اگر به آمار های مبنی بر مهاجرت، بیشتر توجه کنیم در میابیم که کشور ترکیه میزبان بالاترین میزان ازاتباع خارجی در سال های اخیر می باشد، یکی از دلایل آن بدون شک بعد از فرهنگ غنی ترک ها بالابودن سطح علمی دانشگاه های ترکیه در منطقه است. یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه جراح پاشای استانبول نام دارد که از دانشکده های مدرن دانشگاه استانبول می باشد، این دانشگاه محل مناسبی برای تحصیل دانشجویان سراسر جهان در رشته پزشکی و زیرمجموعه های آن رشته است. با علم بر این که شهر استانبول یک شهر اوراسیایی است، بهتر است این را نیز بدانید که دانشگاه جراح پاشا در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد.

همانطور که میدانید عوامل بسیاری موجب می شوند تا تقاضا برای تحصیل در استانبول و به خصوص دانشگاه جراح پاشا افزایش یابد، ارزان و مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در کشور ترکیه را میتوان یکی از آن عوامل دانست. در این مقاله قصد داریم با هم تاریخچه ی دانشگاه جراح پاشا، برنامه ها و رشته های تحصیلی موجود در این دانشگاه، امکانات و فضای تحصیلی و درنهایت نحوه ی گرفتن پذیرش از این دانشگاه لوکس و زیبا را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

آدرس دانشگاه جراح پاشا کجاست؟


آدرس: استانبول، آوجیلار34320، جاده شماره7 باغلارایچی، دانشگاه جراح پاشا استانبول

مسیرهای پردیس دانشگاه جراح پاشا، یکی از پربازدیدترین مکان‌های محله جراح پاشا در منطقه فاتح به حساب می‌آیند. موقعیت مرکزی این دانشگاه در شهر استانبول باعث شده است که تردد بین شهر و دانشگاه با سهولت انجام شود دانشجویان برای رفت‌وآمد خود در این منطقه می‌توانند از وسایل حمل‌ونقل عمومی از قبیل اتوبوس، مترو، تراموا و قطار مارمارای در نزدیکی محل دانشگاه استفاده کنند.

تاریخچه ی دانشگاه جراح پاشا

در سال 1827 محمود دوم دارالفنون استانبول را با هدف تحصیل پزشکی در ترکیه و مدرنیته کردن جامعه ترک پزشکی تاسیس کرد. یک قرن بعد بر اثر اصلاحات پزشکی در سال 1933میلادی، دانشگاه ها و مدارس پزشکی در شهر استانبول تاسیس شدند که یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه جراح پاشا بود. نام یکی از دانشکده های دانشگاه استانبول به پاس قدردانی از خدمات پزشک و جراح زبردست عثمانی، جراح پاشا گذاشته شد و نهایتا بر اساس جدایی دانشگاه های پزشکی استانبول به بخش های مجزا از هم در سال 1967میلادی دانشگاه جراح پاشا نام گرفت.

رتبه دانشگاه جراح پاشا استانبول

دانشگاه جراح پاشا استانبول یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه است. رتبه جهانی دانشکده پزشکی جراح پاشا 5316 می‌باشد که این رتبه در سطح جهانی بسیار عالی است. بد نیست بدانید که جراح پاشا بهترین گزینه برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه است که رویای تحصیل در آن در سر خیلی از دانش آموزان است.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: دانشگاه استانبول در ترکیه

پذیرش دانشگاه جراح پاشا

شرایط ورود به دانشگاه جراح پاشا

در سال های اخیر تعداد دانشجویان دانشگاه های ترکیه رشد چشمگیری داشته اند، زیرا دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور دانشجویان بین المللی نیز ثبت نام می کنند. بنا به گزارشات جهانی رتبه بندی موسسات توسط سایماگو دانشگاه استانبول رتبه دوم خاورمیانه را کسب کرده و همچنین رتبه 114 را در اروپای غربی به خود اختصاص داده است، دانشکده جراح پاشا نیز از یکی از واحدهای دانشگاه استانبول می باشد.

برای گذراندن تحصیلات عالی در شهر استانبول و گرفتن پذیرش از دانشگاه جراح پاشا همانند دیگر دانشگاه های این شهر و کشور باید در آزمون YOS مختص خود دانشگاه شرکت کرد، علاه بر آن آزمون SAT نیز کلید ورود و گرفتن پذیرش از این دانشگاه می باشد و با شرکت در آن و کسب حداقل نمره ی لازم میتوانید در رشته موردنظر خود تحصیل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی آزمون YOS و آزمون SAT و همچنین شرایط مهاجرت و ادامه تحصیل در رشته های تاپ و مطرح در کشور ترکیه میتوانید از مقالات وبسایت رسمی دپارتمان آرتان بورس تاپ استفاده کنید و یا با مشاوران و کارشناسان این دپارتمان در تماس باشید و راهنمایی های لازم را از طریق تلفن از آن ها دریافت کنید.

امکانات و خوابگاه دانشگاه جراح پاشا

قبلا هم گفتیم که در این دانشگاه امکانات و تجهیزات بروز وجود دارد، حال میخواهیم چند نمونه از این امکانات را برای شما عزیزان معرفی کنیم.امکانات پژوهشی، تفریحی، امکانات اسکان و خوابگاه های مجزا برای آقایان و خانمها در داخل خود دانشگاه نمونه ای چند از آن ها می باشند. این دانشگاه آنقدر بزرگ است که برای رفت و آمد در آن باید از اتوبوس های خطی استفاده کرد و به کلاس یا هر یک از مراکز تحصیلی مدنظر خود رفت. چند نمونه از امکانات دانشگاه جراح پاشای استانبول عبارتند از: امکانات رفاهی، کتابخانه، استخر، باشگاه، فوتبال، میدان فوتبال، میدان تنیس، موزه تاریخ پزشکی.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: دانشگاه آنکارا ترکیه

رشته های تحصیلی دانشگاه جراح پاشا

برنامه های تحصیلی دانشگاه جراح پاشای استانبول مطابق با اهداف مصطفی کمال پاشای ترک (آتاتورک) پیش می رود و مطابق با روش های مدرن، سکولار و دموکراتیک، دانشجویان را برای زندگی هر چه آسانتر و بهتر در ترکیه آماده می کند. پس در میابیم که شهر استانبول علاوه بر داشتن مکان های توریستی و تفریحی، دانشگاه های معتبر و مطرحی نیز از جمله دانشگاه جراح پاشا وجود دارد که می توان آن را یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر دانست. رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه جراح پاشای استانبول را میتوان به سه بخش کلی در حوزه پزشکی تقسیم کرد:

 • علوم پایه
 • پزشکی داخلی
 • علوم جراحی

در جدول زیر برنامه های تحصیلی در رشته های دانشگاهی جراح پاشا را به اختصار برایتان آورده ایم:

 • رشته علوم پایه  رشته پزشکی داخلی رشته علوم جراحی
 • آناتومی پزشکی قانونی جراحی عمومی
 • زیست شناسی بهداشت خانواده جراحی گلو
 • فیزیولوژی اطفال جراحی قلب و عروق
 • بیولوژی پزشکی روانپزشکی پاتولوژی
 • میکروبیولوژی فارماکولوژی جراحی پلاستیک و زیبایی
 • بیوشیمی فارماکولوژی بالینی جراحی ent (گوش،حلق،بینی)
 • تاریخ پزشکی فیزیوتراپی جراحی اعصاب
 • دئونتولوژی کاردیولوژی اورتوپدی و تروماتولوژی
 • هیستولوژی باکتری شناسی هوشبری
 • بافت شناسی فیزیوتراپی و احیا غده شناسی و جراحی غدد
 • مامایی درماتولوژی جراحی اطفال

ضمنا باید تاکید کنم که تمامی رشته هایی که در این دانشگاه تدریس میشوند مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیز می باشند.

بورسیه دانشگاه جراح پاشا

دانشکده های دانشگاه جراح پاشا

سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه جراح پاشای استانبول هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا در آزمون های ورودی دانشگاه جراح پاشا قبول شوند و پذیرش این دانشگاه را برای تحصیلات عالیه ی خود بگیرند. به دلیل وسعت زیاد این دانشکده می توان به آن دانشگاه نیز گفت چون دارای دانشکده ها موسسات علمی و مراکز مختلف پژوهشی دیگر در داخل خود نیز می باشد مانند:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • موسسه بیماری های ریه و سل
 • موسسه علوم مغز و اعصاب
 • مرکز تحقیقات بیماری های بهچت
 • مرکز تحقیقات درباره تومورها و بیماری های هیپوفیز
 • موزه ی تاریخ پزشکی

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: دانشگاه سلیمان دمیرل

مشاوره پذیرش دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا را می توان از بهترین محل ها برای تحصیل در حوزه پزشکی و دندانپزشکی و زیر مجموعه های آن دانست. پروفسورها و مدرسین مجرّب، فضای کار تیمی و وجود تجهیزات بروز پزشکی و با کمک مشاوران تحصیلی که در اختیار دانشجو قرار داده می شوند آنها را در پیشرفت هرچه سریعتر یاری میدهند و همچنین در پیمودن راه سخت و در بعضی مواقع طاقت فرسای پزشکی آنان را با آخرین متدهای روز دنیا آشنا می سازند و یادگیری هر چه سریعتر و بهتر این علم را برای دانشجویان سهل و آسان می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به رشته های دانشگاهی مطرح در کشور ترکیه و بورسیه شدن در آن دانشگاه ها می توانید به مقاله ی اعزام دانشجو به ترکیه در وبسایت دپارتمان تخصصی آرتان بورس تاپ مراجعه کنید ، همچنین میتوانید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه جراح پاشای استانبول با کارشناسان این دپارتمان در تماس باشید.

سوالات متداول دانشگاه جراح پاشا

22 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام ظرفیت قبولی این دانشگاه چه طور هستش؟ یعنی تا چقدر دانشجو ی خارجی برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی برمیدارن؟

  • طرفیت دانشگاه های ترکیه همواره در حال تغییر است و اگر در حال حاضر مایل به ثبت نام در این دو رشته هستید میتوانید با ما در تماس باشید تا اطلاعت جامع ارائه شود09229329200

 • دانشگاه های معتبر را میتوانید از سایت وزارت علوم مطالعه کنید.البته دیگر هم چندان فرقی ندارد در کدام دانشگاه و با چه رتبه ای درس بخوانید البته این مورد مربوط به رشته های شاخه بهداشت و پزشکی و دندانپزشکی است.لذا دانشجویی که در دانشگاه غیرمعتبر از نظر ایران در کشور خارجی فارغ التحصیل شده میتواند با داشتن یکی از شروط سه گانه مهر تایید به مدرک خود زده و در ایران شروع به فعالیت کند. این تصمیمبه نظر بسیار منطقی است.با توجه به بالا بودن سرانه بیماری و کمبود کادر پزشکی و درمان بخصوص کبود پزشکان در برخی رشته های پزشکی تخصصی باعث شده هم تعداد ظرفیت ها در دانشگاه های در این رشته ها افزایش پیدا کند و هم پزشکان و کادر درمانی ساعاتی کمتر با میزان درآمد متناسب و متعادل به بیماران خدمت رسانی کنند.امری که سالهاست در کشورهای پیشرفته و درجه یک دنیا انجام و اعمال می‌شود. لذا انحصاری که د این نوع رشته ها وجد دارد از بین میرود و جوانان مشتاق این رشته ها میتوانند در آن لباس به مردم خدمت کنند مثل بقیه افراد در جامعه دستمزدی مناسب دریافت کنند نه کمتر از حقشان و نه بیشتر …

  • سلام دوست عزیز . متنی که نوشتید کاملا درست و دقیق می باشد و پیشنهاد ما به تمام کسانی که می خواهند رشته پزشکی یا دندان پزشکی را تحصیل کنند بهتر است روی تائید یا غیر تائید بودن دانشگاه تمرکز نکنند .

 • سلام اگه من بخوام بیام ترکیه و تحصیل کنم وبخوام جراح بشم باید توی ایران هم کنکور رو بدیم یا نه فقط ازمون برای ورود به دانشگاه های ترکیه

  • سلام وقت شما بخیر، خیر اصلا لازم نیست داشتن معدل دیپلم کفایت میکند، و سپس باید اگر قصد پذیرش با ازمون را داشتید ازمون ورودی دانشگاه مد نظر خودتون روشرکت کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید دقیق نتونستم به توضیحات نگاه کنم گفتم از شما بپرسم یه دونه این که امتحاناش
  در چه حدیه سخته از نظر عمومی متوسطه مثلا سوالات ریاضی اش برای کسی المپیادی هست چه جوریه از اون هم چالشی تره
  مثلا کتاب دارن خودشون از اونا میخونیم اونارو چه طور تهیه میکنیم بعدش درامدش نسبت به ایران چه طوریه ؟!
  از کدام دروس هستش؟؟؟ و آیا الان میشه ثبت نام کرد؟؟؟
  کمی راهنمایی کنید خیلی خوشحال شدم وقتی این رو شنیدم که همچین چیزی هستش.
  بینهایت ممنون

 • دانشگاه جراح پاشا یکی از دانشکده های دانشگاه استانبوله به اسمشم نگا کنید نوشته دانشگاه استانبول جراح پاشا پس مورد تایید وزارت بهداشته

 • سلام و وقت بخیر
  تشکر میکنم از پیج خوبتون
  برای ترم بهمن دانشگاه جراح پاشا ارشد عمران ظرفیت اعلام کرده،ولی در مورد گرایش هیچ توضیحی نداده.ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید که گرایش چطور مشخص میشه

 • شهریه دندانپزشکی در دانشگاه جراح پاشا ترکیه برای قبولی آزمون YOS چقدر و برای ثبت نام با نمره دیپلم بالای ۱۹ چقدر می باشد . ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5304

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp