وبلاگ

دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی
لوگو دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک

(Near East University)

شهر: نیکوزیا (قبرس شمالی)

تعداد دانشکده: 21

نوع دانشگاه: خصوصی

رتبه ترکیه: 55

تایید: نیست

سال تاسیس: 1988

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

برای تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی تردید دارید؟ در این مقاله هرآنچه در مورد این دانشگاه مورد نیاز است را به شما خواهیم گفت تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید. دانشگاه neu دومین دانشگاه برتر در کشور قبرس است. آیا می دانستید که بیشتر تنوع رشته را در این دانشگاه خواهید داشت؟ با ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ همراه باشید تا جدیدترین اطلاعات در مورد رشته مورد نظرتان برای تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس را به دست بیاورید.

دانشگاه خاور نزدیک کجاست


دانشگاه near east در شهر نیکوزیا پایتخت قبرس و در منطقه ای به نام لفکوشای قرار دارد. دانشگاه near east یا همان خاور نزدیک در زمره دانشگاههای بسیار قدیمی و پیشروی کشور قبرس قرار دارد. برای همین یکی از اولین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی که می خواهند در قبرس تحصیل کنند، همین جا است. رنکینگ بالای علمی، سطح بالای کیفیت آموزشی، قدمت و سابقه طولانی در پرورده کردن دانشجویان رشته های مختلف و سطح امکانات خوب از ویژگی های مثبت دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی است.

رتبه دانشگاه خاور نزدیک

قبل از همه چیز باید بدانید که رتبه دانشگاه خاور نزدیک قبرس بسیار عالی است و در سطح قاره اروپا کاملا شناخته شده است. اینجا عضو اتحادیه دانشگاههای اروپایی (EUA) به حساب می آید. دیگر اینکه دانشگاه neu عضو انجمن بین المللی دانشگاهها در حوزه سازمان جهانی یونسکو و تعدادی انجمن شناخته شده دیگر در سطح جهانی می باشد. این دانشگاه با جامعه جهانی مهندسان بین المللی (IGIP) همکاری و عضویت نزدیک دارد. عضو فدراسیون دانشگاههای برتر کشورهای اسلامی است و مطابق با سیستم معادل سازی و ارزیابی استاندارد بین المللی پزشکان جهان می باشد. اولین دانشکده پزشکی در کل کشور قبرس در این دانشگاه پایه ریزی شده است.

 • رتبه رتبه دانشگاه خاور نزدیک در جهان: 2624
 • رتبه THE (World University Rankings): +1001
 • رتبه کشوری دانشگاه: 2

تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک

تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس برای دانشجویان بین المللی مانند یک فرصت ایده آل است. شاید برایتان سوال باشد چرا؟ اولا که دانشگاه قبرس شمالی مورد تایید کشور ترکیه و تمام کشورهای اروپایی است. دوما با دانشگاههای مهم و معتبری مانند دانشگاه حاجت تپه ترکیه، آنکارا و دانشگاه مرسین قرارداد دارد. سوما، دانشگاه neu قبرس شمالی بورسیه های فوق العاده ای به دانشجویان بین المللی اعطا می کند که می توانید به راحتی از آنها بهره ببرید. و پیشتر از تمام اینها اینکه تمام رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد که در خاور نزدیک قبرس ارائه میشوند مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران هستند. پس شما به راحتی بعد از تحصیل می توانید در کشورهای مختلف از جمله کشور خودمان مشغول به تحصیل شوید.

مدارک پذیرش خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی، مقصد دانشجویان بین المللی از 100 کشور مختلف است. برای همین مدارک مورد نیاز برای پذیرش را به طور رسمی در وبسایت خود اعلام کرده است. اگر به دنبال گرفتن پذیرش این دانشگاه هستید، بهتر است پیش از همه چیز نسبت به تهیه مدارک زیر اقدام کنید:

 • مدرک دیپلم و ترجمه ترکی یا انگلیسی آن که به تایید سفارت قبرس در کشور مبدا رسیده باشد.
 • ترجمه ریزنمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاهی (و ترجمه ریزنمرات کارشناسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
 • کپی از صفحه اول پاسپورت معتبر
 • توصیه نامه برای مقاطع ارشد و دکتری
 • رزومه پژوهشی برای گرفتن بورسیه های دانشگاه neu قبرس
 • مدرک آیلتس و یا تافل با نمرات قابل قبول
 • پاس کردن آزمون ورودی دانشگاه
 • معرفی نامه و انگیزه نامه برای دوره های ارشد و دکترا

هزینه تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه neu نقطه مثبت های زیادی برای ادامه تحصیل دانشجویان دارد. از آنجایی که اینجا یک دانشگاه خصوصی است هزینه تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک به نسبت دانشگاههای دولتی مقداری بالاتر است. البته بسته به رشته تحصیلی  و زبان تحصیل نیز مقداری متفاوت است که در ادامه با شرح جزییات (درصد بورسیه ها و برآورد نهایی) آورده شده است.

رشته تحصیلیمقدار بورسشهریه سالانه با بورس
داروسازی25 درصد3500 یورو
دندانپزشکی ترکی40 درصد5600 یورو
دندانپزشکی انگلیسی40 درصد7500 یورو
پزشکی40 درصد7500 یورو
پیراپزشکی25 درصد2800 یورو

شهریه دانشگاه خاور نزدیک 2023برای گرفتن بورسیه های تحصیلی و پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک نکته هایی وجود دارد که برای کسب اطلاعات جامع در این مورد می توانید با کارشناسان ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید و مشاوره های رایگان دریافت کنید.

دانشگاه near east

رشته های دانشگاه near east

دانشگاه near east قبرس شمالی دارای 15 دانشکده و بیش از 100 رشته در این دانشگاه تدریس می شود. تمامی رشته های این دانشگاه به صورت زیر می باشد.

 1. رشته های مهندسی دانشگاه near east: مهندسی مکانیک – مهندسی خودرو – مهندسی زیست شناسی – مهندسی کامپیوتر – مهندسی پزشکی – مهندسی سیستم‌های اطلاعاتی – مهندسی نفت و صنایع پتروشیمی – مهندسی نرم افزار – مهندسی علم مواد و نانو تکنولوژی – مهندسی مکاترونیک – مهندسی عمران – مهندسی تغذیه –  مهندسی برق و الکترونیک – معماری – طراحی داخلی – معماری منظر
 2. رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی: آناتومی – فیزیولوژی -بیوشیمی پزشکی – جنین شناسی بافت شناسی – ایمونولوژی و آلرژی – میکروب شناسی پزشکی و میکروب شناسی بالینی – آمار زیستی – مامایی – تغذیه و رژیم غذایی – پرستاری – کاردرمانی – بهداشت و ایمنی شغلی – توانبخشی و فیزیوتراپی -شناخت دهانی و رادیولوژی – جراحی دهان و فک و صورت – تخصص لثه – تحخصص ریشه درمانی – دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک برای جراحی بازیابی و ترمیم – تخصص پروتز – تخصص ارتودنسی – گفتار درمانی – شنوایی سنجی – رشد خردسالان – مدیریت فجایع اضطراری و اورژانس – پیری شناسی – مدیریت تجهیزات سلامت – بیوشیمی – فارماکوگنوزی – داروشناسی – گیاه شناسی دارویی – فیتوتراپی – شیمی تجزیه – شیمی دارویی – تکنولوژی داروسوزی – سم شناسی – داروشناسی بالینی – علوم درمانگاهی – بهداشت و صنایع غذایی – علوم پایه – علوم بالینی – تربیت و تغذیه و رام کردن حیوانات  – پدودونتیکس
 3. رشته های هنری:  تئاتر – طراحی گرافیکی – هنر‌های پلاستیک – تدریس موسیقی – تدریس هنر – فیلم سازی و پخش – رادیو، تلویزیون و سینما – طراحی و ارتباطات بصری
 4. سایر رشته های دانشگاه near east: بانکداری و امور مالی – مدیریت بازرگانی – سیستم‌های اطلاعاتی کامپیوتر – اقتصاد – روابط اتحادیه اروپا – مدیریت منابع انسانی – روابط بین‎الملل – تجارت بین‎الملل – مدیریت دانش – بازاریابی – مدیریت سیستم‌های اطلاعات – علوم سیاسی – مدیریت دولتی

دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک

آیا می دانستید که دانشکده دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک قبرس اولین و بزرگترین دانشکده دندانپزشکی در کل این کشور است که تا سال 2019 نیز تنها دانشکده ای بوده که این رشته را ارائه می داده است؟ اگر شما هم به دنبال تحصیل در این رشته تاپ و سرآمد هستید می توانید به دانشگاه خاور نزدیک به عنوان یکی از گزینه های بسیار خوب روی میز فکر کنید. شهریه تحصیل در رشته دندانپزشکی با زبان ارائه ترکی و با بورس 40% ساله 5600 یورو و با زبان ارائه انگلیسی با بورس 40% سالی 6500 یورو می باشد.

امکانات دانشگاه خاور نزدیک

در مورد امکانات بی نظیر دانشگاه neu قبرس شمالی هر چقدر بگوییم کم گفته ایم. تنها کتابخانه ی آن که آن را کامل ترین و وسیع ترین کتابخانه در منطقه مدیترانه شرقی می دانند که در آن بالغ بر 1 میلیون و 115 میلیون منابع چاپی و الکترونیکی وجود دارد. علاوه بر دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک، دانشکده داروسازی نیز مجهز به جدیدترین تکنولوژی ها و آزمایشگاه هاست و اولین دانشکده راه اندازی شده در قبرس شمالی است. در کنار اینها دیگر امکانات دانشگاه به شرح زیر است:

 • مجهزترین بیمارستان داخل کشور متعلق به این دانشگاه است
 • سالن های ورزشی متعدد
 • باشگاههای تناسب اندام
 • کافه تریا و رستوران
 • استخرهای سرپوشیده و مفرح
 • اداره پست
 • خوابگاههای مجهز و مناسب

خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک

به عنوان یک دانشجوی بین المللی یکی از آپشن های خوبی که دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی برای شما دارد، خوابگاههای متعدد، مجهز و بسیار راحت است. تعداد 5 خوابگاه در این دانشگاه وجود دارد ویژگی ها و شرایط مختلفی دارند:

 1. خوابگاه شماره 1: خوابگاه دخترانه با اتاق های تک نفره (2380 یورو در ترم) ، دونفره (1530 یا 1080 یورو در ترم) و چهار نفره (690 یورو در ترم) ، هزینه پیش: 120 یورو (که در پایان تحصیل به شما پس داده می شود)
 2. خوابگاه شماره 2: خوابگاه دخترانه با اتاق های تک نفره (1470 یورو در ترم)، دو نفره (1040 یورو در ترم)، چهار نفره (750 یورو در ترم)، هزینه پیش: 120 یورو
 3. خوابگاه شماره 3: خوابگاه پسرانه با اتاق های تک نفره (1500 یورو در ترم)، دونفره (975 یورو در ترم) چهار نفره (500 یورو در ترم)، هزینه پیش ورودی 120 یورو
 4. خوابگاههای شماره 5، 6، 7، 8، 9، 10 و 15: پسرانه و دخترانه با اتاق های دونفره (1400 یورو در ترم)، چهار نفره (690 یورو در ترم)، هزینه پیش: 120 یورو
 5. خوابگاه شماره 12 و 14: خوابگاه پسرانه و دخترانه
 6. خوابگاه شماره 16
 7. خوابگاه رزیدنس 1 و رزیدنس 2
 8. خوابگاه 17 و 18 و 23
 9. و تعدادی خوابگاه دیگر. در کنار اینها یک مهدکودک نیز در داخل دانشگاه خاور نزدیک قبرس وجود دارد.

سوالات متداول در مورد دانشگاه خاور نزدیک near east

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6178

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp