وبلاگ

دانشگاه سانکو قاضی آنتپ
لوگو دانشگاه سانکو

دانشگاه سانکو

(Sanko University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: قاضی آنتپ

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 3

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه داخلی: 170

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2013

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه سانکو با هدف آموزش افراد شایسته، متخصص و مسئولیت‌پذیر در بستر ملی و بین‌المللی تاسیس شده است. این دانشگاه در تلاش است که با ارائه آموزش و خدمات مبتنی بر نیاز جامعه و با درنظرگرفتن نیازهای منطقه به‌ویژه در حوزه بهداشت و پزشکی  به سرپرستی کارکنان حرفه‌ای در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار گیرد. از طرفی مهم است بدانید که این دانشگاه دارای برنامه تبادل دانشجویی اراسموس است که امکان تحصیل دانشجویان را در بهترین دانشگاه‌های اروپایی فراهم می‌کند. چنانچه تمایل دارید اطلاعات کافی و لازم راجع به این دانشگاه، شرایط پذیرش، آزمون‌های موردنیاز دانشگاه و بورسیه‌ها این دانشگاه کسب کنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه و معرفی دانشگاه سانکو

بنیاد سانی کنوک اوغلی به‌واسطه هلدینگ سانکو و خانواده کنوک اوغلی در سال1989 تاسیس شده است که بخش بزرگی از در آمد این بنیاد و هلدینگ سانکو صرف امور خیریه می‌شود. از طرفی جالب است بدانید که این بنیاد جوایزی متعددی مانند بنیاد سال را کسب کرده است. همچنین بنیاد سانی کنوک اوغلی به‌منظور گسترش آموزش در کشور در سال 2013 دانشگاه سانکو را در غازی عینتاپ ترکیه تاسیس کرده است. در حال حاضر این دانشگاه دارای 2 دانشکده است که در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها، از تمام دنیا دانشجو می‌پذیرد.

آدرس دانشگاه سانکو کجاست؟


دانشگاه سانکو در شهر گازی آنتپ که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه است، قرار دارد. این شهر دارای باغ‌های پسته و زیتون است و شهرت زیادی دارد. همچنین این منطقه علاوه بر جاذبه‌های گردشگری که دارد یکی از شهرهای صنعتی مهم ترکیه محسوب می‌شود. در ادامه آدرس این دانشگاه و دانشکده پزشکی آن قرار گرفته است:

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، گازی آنتپ، شهید کامیل، اینجیلی  پینار، بلوار گازی موهتار پاشا، پلاک: 36.27090

آدرس دقیق دانشکده پزشکی: ترکیه، گازی آنتپ، شهید کامیل، اینجیلی  پینار، بلوار علی فواد جه به سوی، پلاک:  45, 27090

رتبه و رنکینگ دانشگاه سانکو

رتبه دانشگاه سانکو در دنیا و در ترکیه

به‌طورکلی این دانشگاه همانند دانشگاه قاضی آنتپ که یکی از دانشگاه‌های خصوصی  سطح بالا در ترکیه است، توانسته است رتبه خوبی را در بین دانشگاه‌های ملی و بین‌المللی کسب کند. در جدول زیر رتبه و رنکینگ دانشگاه سانکو غازی آنتپ را بر اساس سطح رتبه‌بندی‌های مختلف مشاهده می‌کنید:

رنکینگ دانشگاه سانکو 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 9980 Edurank
رتبه داخلی 170 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه سانکو در ترکیه

ازآنجایی‌که دانشگاه سانکو در ترکیه یک دانشگاه خصوصی است، دانشجویان برای دریافت پذیرش نیاز به  آزمون‌های ورودی ندارند. اما دقت کنید که ارائه گواهی مدرک دیپلم با نمره‌ی قابل‌قبول که در وب‌سایت دانشگاه درج شده است، الزامی است. از طرفی دانشجویان باید دارای تسلط کافی به مهارت زبان ترکی یا زبان انگلیسی باشند و گواهی معتبر ارائه دهند. در غیر این صورت دانشجویان باید در دوره‌های آموزشی یک‌ساله زبان که توسط دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنند و در آزمون تعیین سطح زبان نمره حدنصاب کسب کنند.

مدارک ثبت نام دانشگاه سانکو غازی عینتاب

به‌طورکلی متقاضیانی که تمایل دارند در دانشگاه سانکو تحصیل کنند، باید در تاریخ‌های اعلام شده در وب‌سایت رسمی دانشگاه، مدارک خود را بارگذاری کنند. در ادامه متن لیست مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام این دانشگاه قرار داده شده است:

 • ارائه دیپلم معتبر
 • پاسپورت
 • گواهی پرداخت هزینه‌ها (شهریه، هزینه ثبت‌نام و..)
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه سانکو ترکیه

باتوجه‌به اینکه دانشگاه سانکو ترکیه یک دانشگاه خصوصی است، دانشجویان تنها با ارائه مدرک گواهی پایان دوره دبیرستان با معدل قابل‌قبول از جانب دانشگاه می‌توانند پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند. همچنین توجه داشته باشید که دانشجویان علاوه بر ارائه باید گواهی مدرک دیپلم باید در دارای مدرک زبان ترکی یا انگلیسی نیز باشند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه سانکو ترکیه

پذیرش بدون آزمون دانشگاه سانکو

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد دانشگاه سانکو مانند دانشگاه اینونو یک دانشگاه خصوصی است و شرایط پذیرش دانشجو بدون کنکور را دارد. درنتیجه متقاضیان می‌توانند بدون آزمون‌های ورودی و با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان با معدل قابل‌قبول برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند. از طرفی یادتان باشد که ارائه  گواهی مدرک زبان ضروری است.

نکته: در صورت نداشتن مدرک زبان دانشجویان می‌توانند در دوره های یکساله آمورش زبان که از جانب دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کنند و در آزمون تعیین سطح نمره حدنصاب را کسب کنند.

شهریه دانشگاه سانکو

خوشبختانه دانشگاه سانکو یکی از دانشگاه‌هایی است که انواع رشته‌های تاپ و پرطرف‌دار را برای دانشجویان ارائه داده است. از طرفی باتوجه‌به اینکه یک دانشگاه خصوصی است، هزینه تحصیل در آن نسبت به دانشگاه‌های دولتی هم سطح خود بالاتر است. اگرچه به‌طورکلی این دانشگاه بورسیه‌هایی را برای دانشجویان خود جهت کاهش هزینه آن‌ها و رفاه بیشتر، در نظر گرفته است. لیست شهریه تعدادی از رشته‌های پرطرف‌دار این دانشگاه در جدول زیر قرار داده شده است:

شهریه دانشگاه سانکو
نام رشته نام رشته به فارسی زبان آموزشی شهریه سالانه (دلار)
Medicine پزشکی ترکی 9.762
Nursing پرستاری ترکی 3.646
Nutrition and diet تغذیه و رژیم غذایی ترکی 4.346
Physiotherapy and rehabilitation فیزیوتراپی و توانبخشی ترکی 4.346

بورسیه دانشگاه سانکو غازی عینتاب

بورسیه تحصیلی دانشگاه سانکو

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره کردیم باتوجه‌به اینکه دانشگاه سانکو غازی آنتپ همانند دانشگاه آتیلیم  یک دانشگاه خصوصی است درنتیجه هزینه تحصیل در آن بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است. به این منظور این دانشگاه بورسیه‌های 5 الی 50 درصدی برای کاهش هزینه‌های دانشجویان که شامل بورسیه در موفقیت‌های تحصیلی و نفرات برتر است را، در نظر گرفته است.

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

دانشگاه سانکو در تلاش است که با گام برداشتن در راستای کاهش هزینه‌های دانشجویان، بورسیه‌هایی را در اختیار دانشجویان قرار دهد. اگرچه شرایط دریافت بورسیه‌ها در این دانشگاه بسیار راحت است و تنها کافی است دانشجویان در هر ترم نمره معدل بالا کسب کنند و هیچ مورد انضباطی نداشته باشند.

دانشکده های دانشگاه Sanko

دانشگاه خصوصی  Sanko به‌طورکلی دارای 2 دانشکده است که در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از تمام نقاط دنیا دانشجو می‌پذیرد. در ادامه متن لیست دانشکده‌های این دانشگاه نوشته شده است:

 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده پزشکی

دانشگاه سانکو چه رشته هایی دارد؟

دانشگاه خصوصی سانکو دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های متنوع و پرطرف‌دار است که این موضوع به‌تنهایی یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این دانشگاه است. در همین راستا سالانه دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند. همچنین این دانشگاه دارای رشته‌های متنوعی در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. در ادامه متن برخی از رشته‌های پرطرف‌دار این دانشگاه ذکر شده است:

 1. پزشکی
 2. پرستاری
 3. فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 4. خدمات اتاق عمل
 5. تغذیه و رژیم
 6. خدمات تصویربرداری پزشکی
 7. کمک‌های اولیه
 8. بیهوشی

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه سانکو

در حالت کلی متقاضیان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه سانکو باید در آزمون ales  شرکت کنند و باتوجه‌به رشته انتخابی خود باید حداقل نمره را به دست آورند. همچنین آن‌ها باید گواهی مدرک لیسانس خود را با نمره قابل‌قبول ارائه دهند. در قسمت زیر نام 5 رشته پرطرف‌دار در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه نوشته شده است:

 1. پرستاری
 2. فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 3. میکروبیولوژی
 4. پزشکی مولکولی
 5. علوم زیستی و زیست‌پزشکی

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سانکو

پذیرش دکتری دانشگاه Sanko

دقت کنید که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه را دارند باید دارای پایان‌نامه کارشناسی ارشد باشند. همچنین برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی باید در آزمون توس شرکت کنند و حداقل نمره 60 را کسب کنند. ازطرفی متقاضیان موظف هستند در آزمون تعیین سطح زبان نیز حداقل نمره 55 را به دست آورند.

نکته: متقاضیان تحصیل در دوره دکتری باید در ازمون ورودی دکتری حداقل نمره  70 از 100 و در آزمون ales حداقل نمره 55 را کسب کنند.

امکانات دانشگاه سانکو

به‌طورکلی دانشگاه سانکو دارای امکانات سطح بالا مانند خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است که برای رفاه حال دانشجویان توسط دانشگاه تهیه شده است. دقت کنید که دانشجویان می‌توانند به‌صورت تمام‌وقت و رایگان از این امکانات استفاده کنند. لیست برخی از امکانات این دانشگاه به شرح زیر است:

 • خدمات امنیتی
 • خدمات نظافتی
 • صبحانه
 • شام
 • فضای سبز
 • رختشورخانه
 • گرمایش (مرکزی)
 • رستوران
 • درمانگاه
 • اتاق اتو
 • خدمات نظافتی

امکانات و خوابگاه دانشگاه سانکو

خوابگاه دانشگاه سانکو

به‌طورکلی دانشگاه سانکو خوابگاهی تحت‌نظر خود ندارد، اما خبر خوب این است که در نزدیکی دانشگاه، یک خوابگاه‌ دخترانه به نام ازوگلین و یک خوابگاه پسرانه به نام گازی آنتپ نیزیپ قرار دارد. همچنین از مهم‌ترین ویژگی‌های‌ خوب این خوابگاه‌ها این است که به دانشگاه بسیار نزدیک هستند و رفت‌وآمد برای دانشجویان آسان و کم‌هزینه است. از طرفی این خوابگاه‌ها نیر دارای خدمات کامل و بروز برای دانشجویان هستند.

جمع بندی

بر اساس مطالبی که در این مقاله توضیح داده شده است، شما می‌توانید اطلاعات جامع و کاملی درباره‌ی دانشگاه سانکو، شرایط پذیرش، آزمون‌های ورودی و شهریه‌های آن به دست آورید. امیدواریم این اطلاعات مؤثر باشد و بتواند شما را در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای خود کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرید. باتوجه‌به مطالب ذکرشده در این مقاله چنانچه سوالی درمورد شرایط پذیرش این دانشگاه، آزمون‌های ورودی، شهریه دانشگاه و دیگر موارد مرتبط با این دانشگاه دارید، می‌توانید با مشاورین ما در تیم آرتان بورس‌تاپ در میان بگذارید و پاسخ سؤالات خود را در کم‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول در مورد دانشگاه سانکو

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=9160

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”