رایگان در بهترین دانشگاه های ترکیه

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
جشنواره به پایان رسید

وبلاگ

لوگو دانشگاه سانکو

دانشگاه سانکو

(Sanko University)

شهر: قاضی آنتپ

تعداد دانشکده: 3

نوع دانشگاه: خصوصی

رتبه ترکیه: 170

تایید: نیست

سال تاسیس: 2013

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه سانکو با هدف آموزش افراد شایسته، متخصص و مسئولیت‌پذیر در بستر ملی و بین‌المللی تاسیس شده است. این دانشگاه در تلاش است که با ارائه آموزش و خدمات مبتنی بر نیاز جامعه و با درنظرگرفتن نیازهای منطقه به‌ویژه در حوزه بهداشت و پزشکی  به سرپرستی کارکنان حرفه‌ای در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار گیرد. از طرفی مهم است بدانید که این دانشگاه دارای برنامه تبادل دانشجویی اراسموس است که امکان تحصیل دانشجویان را در بهترین دانشگاه‌های اروپایی فراهم می‌کند. چنانچه تمایل دارید اطلاعات کافی و لازم راجع به این دانشگاه، شرایط پذیرش، آزمون‌های موردنیاز دانشگاه و بورسیه‌ها این دانشگاه کسب کنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه و معرفی دانشگاه سانکو

بنیاد سانی کنوک اوغلی به‌واسطه هلدینگ سانکو و خانواده کنوک اوغلی در سال1989 تاسیس شده است که بخش بزرگی از در آمد این بنیاد و هلدینگ سانکو صرف امور خیریه می‌شود. از طرفی جالب است بدانید که این بنیاد جوایزی متعددی مانند بنیاد سال را کسب کرده است. همچنین بنیاد سانی کنوک اوغلی به‌منظور گسترش آموزش در کشور در سال 2013 دانشگاه سانکو را در غازی عینتاپ ترکیه تاسیس کرده است. در حال حاضر این دانشگاه دارای 2 دانشکده است که در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها، از تمام دنیا دانشجو می‌پذیرد.

آدرس دانشگاه سانکو کجاست؟

دانشگاه سانکو در شهر گازی آنتپ که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه است، قرار دارد. این شهر دارای باغ‌های پسته و زیتون است و شهرت زیادی دارد. همچنین این منطقه علاوه بر جاذبه‌های گردشگری که دارد یکی از شهرهای صنعتی مهم ترکیه محسوب می‌شود. در ادامه آدرس این دانشگاه و دانشکده پزشکی آن قرار گرفته است:

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، گازی آنتپ، شهید کامیل، اینجیلی  پینار، بلوار گازی موهتار پاشا، پلاک: 36.27090

آدرس دقیق دانشکده پزشکی: ترکیه، گازی آنتپ، شهید کامیل، اینجیلی  پینار، بلوار علی فواد جه به سوی، پلاک:  45, 27090

رتبه و رنکینگ دانشگاه سانکو

رتبه دانشگاه سانکو در دنیا و در ترکیه

به‌طورکلی این دانشگاه همانند دانشگاه قاضی آنتپ که یکی از دانشگاه‌های خصوصی  سطح بالا در ترکیه است، توانسته است رتبه خوبی را در بین دانشگاه‌های ملی و بین‌المللی کسب کند. در جدول زیر رتبه و رنکینگ دانشگاه سانکو غازی آنتپ را بر اساس سطح رتبه‌بندی‌های مختلف مشاهده می‌کنید:

سطح رتبهبندیرتبه
ترکیه170
دنیا9307

شرایط پذیرش دانشگاه سانکو در ترکیه

ازآنجایی‌که دانشگاه سانکو در ترکیه یک دانشگاه خصوصی است، دانشجویان برای دریافت پذیرش نیاز به  آزمون‌های ورودی ندارند. اما دقت کنید که ارائه گواهی مدرک دیپلم با نمره‌ی قابل‌قبول که در وب‌سایت دانشگاه درج شده است، الزامی است. از طرفی دانشجویان باید دارای تسلط کافی به مهارت زبان ترکی یا زبان انگلیسی باشند و گواهی معتبر ارائه دهند. در غیر این صورت دانشجویان باید در دوره‌های آموزشی یک‌ساله زبان که توسط دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنند و در آزمون تعیین سطح زبان نمره حدنصاب کسب کنند.

مدارک ثبت نام دانشگاه سانکو غازی عینتاب

به‌طورکلی متقاضیانی که تمایل دارند در دانشگاه سانکو تحصیل کنند، باید در تاریخ‌های اعلام شده در وب‌سایت رسمی دانشگاه، مدارک خود را بارگذاری کنند. در ادامه متن لیست مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام این دانشگاه قرار داده شده است:

 • ارائه دیپلم معتبر
 • پاسپورت
 • گواهی پرداخت هزینه‌ها (شهریه، هزینه ثبت‌نام و..)
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه سانکو ترکیه

باتوجه‌به اینکه دانشگاه سانکو ترکیه یک دانشگاه خصوصی است، دانشجویان تنها با ارائه مدرک گواهی پایان دوره دبیرستان با معدل قابل‌قبول از جانب دانشگاه می‌توانند پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند. همچنین توجه داشته باشید که دانشجویان علاوه بر ارائه باید گواهی مدرک دیپلم باید در دارای مدرک زبان ترکی یا انگلیسی نیز باشند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه سانکو ترکیه

پذیرش بدون آزمون دانشگاه سانکو

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد دانشگاه سانکو مانند دانشگاه اینونو یک دانشگاه خصوصی است و شرایط پذیرش دانشجو بدون کنکور را دارد. درنتیجه متقاضیان می‌توانند بدون آزمون‌های ورودی و با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان با معدل قابل‌قبول برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند. از طرفی یادتان باشد که ارائه  گواهی مدرک زبان ضروری است.

نکته: در صورت نداشتن مدرک زبان دانشجویان می‌توانند در دوره های یکساله آمورش زبان که از جانب دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کنند و در آزمون تعیین سطح نمره حدنصاب را کسب کنند.

شهریه دانشگاه سانکو

خوشبختانه دانشگاه سانکو یکی از دانشگاه‌هایی است که انواع رشته‌های تاپ و پرطرف‌دار را برای دانشجویان ارائه داده است. از طرفی باتوجه‌به اینکه یک دانشگاه خصوصی است، هزینه تحصیل در آن نسبت به دانشگاه‌های دولتی هم سطح خود بالاتر است. اگرچه به‌طورکلی این دانشگاه بورسیه‌هایی را برای دانشجویان خود جهت کاهش هزینه آن‌ها و رفاه بیشتر، در نظر گرفته است. لیست شهریه تعدادی از رشته‌های پرطرف‌دار این دانشگاه در جدول زیر قرار داده شده است:

نام  رشتهنام رشته به فارسیشهریهزبان
Medicineدانشکده پزشکی83.000ترکی و انگلیسی
Nursingپرستاری29.500ترکی و انگلیسی
Physiotherapy and Rehabilitationفیزیوتراپی و توان‌بخشی31.500ترکی و انگلیسی
Operating Room Servicesخدمات اتاق عمل31.000ترکی و انگلیسی
Nutrition and Dieteticsتغذیه و رژیم20.500ترکی و انگلیسی
Medical Imaging Servicesخدمات تصویربرداری پزشکی20.500ترکی و انگلیسی
First and Emergencyکمک‌های اولیه20.500ترکی و انگلیسی
Anesthesiaبیهوشی20.500ترکی و انگلیسی

بورسیه دانشگاه سانکو غازی عینتاب

بورسیه تحصیلی دانشگاه سانکو

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره کردیم باتوجه‌به اینکه دانشگاه سانکو غازی آنتپ همانند دانشگاه آتیلیم  یک دانشگاه خصوصی است درنتیجه هزینه تحصیل در آن بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است. به این منظور این دانشگاه بورسیه‌های 5 الی 50 درصدی برای کاهش هزینه‌های دانشجویان که شامل بورسیه در موفقیت‌های تحصیلی و نفرات برتر است را، در نظر گرفته است.

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

دانشگاه سانکو در تلاش است که با گام برداشتن در راستای کاهش هزینه‌های دانشجویان، بورسیه‌هایی را در اختیار دانشجویان قرار دهد. اگرچه شرایط دریافت بورسیه‌ها در این دانشگاه بسیار راحت است و تنها کافی است دانشجویان در هر ترم نمره معدل بالا کسب کنند و هیچ مورد انضباطی نداشته باشند.

دانشکده های دانشگاه Sanko

دانشگاه خصوصی  Sanko به‌طورکلی دارای 2 دانشکده است که در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از تمام نقاط دنیا دانشجو می‌پذیرد. در ادامه متن لیست دانشکده‌های این دانشگاه نوشته شده است:

 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده پزشکی

دانشگاه سانکو چه رشته هایی دارد؟

دانشگاه خصوصی سانکو دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های متنوع و پرطرف‌دار است که این موضوع به‌تنهایی یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این دانشگاه است. در همین راستا سالانه دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند. همچنین این دانشگاه دارای رشته‌های متنوعی در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. در ادامه متن برخی از رشته‌های پرطرف‌دار این دانشگاه ذکر شده است:

 1. پزشکی
 2. پرستاری
 3. فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 4. خدمات اتاق عمل
 5. تغذیه و رژیم
 6. خدمات تصویربرداری پزشکی
 7. کمک‌های اولیه
 8. بیهوشی

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه سانکو

در حالت کلی متقاضیان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه سانکو باید در آزمون ales  شرکت کنند و باتوجه‌به رشته انتخابی خود باید حداقل نمره را به دست آورند. همچنین آن‌ها باید گواهی مدرک لیسانس خود را با نمره قابل‌قبول ارائه دهند. در قسمت زیر نام 5 رشته پرطرف‌دار در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه نوشته شده است:

 1. پرستاری
 2. فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 3. میکروبیولوژی
 4. پزشکی مولکولی
 5. علوم زیستی و زیست‌پزشکی

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سانکو

پذیرش دکتری دانشگاه Sanko

دقت کنید که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه را دارند باید دارای پایان‌نامه کارشناسی ارشد باشند. همچنین برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی باید در آزمون توس شرکت کنند و حداقل نمره 60 را کسب کنند. ازطرفی متقاضیان موظف هستند در آزمون تعیین سطح زبان نیز حداقل نمره 55 را به دست آورند.

نکته: متقاضیان تحصیل در دوره دکتری باید در ازمون ورودی دکتری حداقل نمره  70 از 100 و در آزمون ales حداقل نمره 55 را کسب کنند.

امکانات دانشگاه سانکو

به‌طورکلی دانشگاه سانکو دارای امکانات سطح بالا مانند خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است که برای رفاه حال دانشجویان توسط دانشگاه تهیه شده است. دقت کنید که دانشجویان می‌توانند به‌صورت تمام‌وقت و رایگان از این امکانات استفاده کنند. لیست برخی از امکانات این دانشگاه به شرح زیر است:

 • خدمات امنیتی
 • خدمات نظافتی
 • صبحانه
 • شام
 • فضای سبز
 • رختشورخانه
 • گرمایش (مرکزی)
 • رستوران
 • درمانگاه
 • اتاق اتو
 • خدمات نظافتی

امکانات و خوابگاه دانشگاه سانکو

خوابگاه دانشگاه سانکو

به‌طورکلی دانشگاه سانکو خوابگاهی تحت‌نظر خود ندارد، اما خبر خوب این است که در نزدیکی دانشگاه، یک خوابگاه‌ دخترانه به نام ازوگلین و یک خوابگاه پسرانه به نام گازی آنتپ نیزیپ قرار دارد. همچنین از مهم‌ترین ویژگی‌های‌ خوب این خوابگاه‌ها این است که به دانشگاه بسیار نزدیک هستند و رفت‌وآمد برای دانشجویان آسان و کم‌هزینه است. از طرفی این خوابگاه‌ها نیر دارای خدمات کامل و بروز برای دانشجویان هستند.

جمع بندی

بر اساس مطالبی که در این مقاله توضیح داده شده است، شما می‌توانید اطلاعات جامع و کاملی درباره‌ی دانشگاه سانکو، شرایط پذیرش، آزمون‌های ورودی و شهریه‌های آن به دست آورید. امیدواریم این اطلاعات مؤثر باشد و بتواند شما را در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای خود کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرید. باتوجه‌به مطالب ذکرشده در این مقاله چنانچه سوالی درمورد شرایط پذیرش این دانشگاه، آزمون‌های ورودی، شهریه دانشگاه و دیگر موارد مرتبط با این دانشگاه دارید، می‌توانید با مشاورین ما در تیم آرتان بورس‌تاپ در میان بگذارید و پاسخ سؤالات خود را در کم‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول در مورد دانشگاه سانکو

خیر، مدرک دانشگاه سانکو مورد قبول وزارت بهداشت ایران نیست.
خیر، مدرک دانشگاه سانکو مورد قبول وزارت علوم ایران نیست.
ازآنجایی‌که دانشگاه سانکو یک دانشگاه خصوصی است، برای دریافت پذیرش در این دانشگاه، دانشجویان نیاز به شرکت در آزمون‌های ورودی ندارند و با ارائه مدرک دیپلم می‌توانند از این دانشگاه پذیرش بگیرند.
خوشبختانه این دانشگاه بورسیه‌هایی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که افرادی که دارای موفقیت‌های تحصیلی باشند و یا جزو نفرات برتر دانشگاه باشند، بورسیه‌ دریافت می‌کنند.
بله، باتوجه‌به اینکه این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است، امکان دریافت پذیرش بدون کنکور برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه وجود دارد.
خیر در حال حاضر این دانشگاه خوابگاهی تحت‌نظر خود ندارد. اما در نزدیکی دانشگاه یک خوابگاه‌ دخترانه و یک خوابگاه پسرانه قرار دارد که در هر یک امکانات بسیار خوبی برای رفاه دانشجویان قرار داده شده است.
این دانشگاه سعی دارد لیست کاملی از رشته‌ها را به دانشجویان ارائه کند که در این میان مهم‌ترین و پرطرف‌دارترین آن‌ها رشته پزشکی و رشته‌های علوم پزشکی است.
دانشگاه کاراتکین چانقری ترکیه
تحصیل در یک دانشگاه معتبر از مهم‌ترین خواسته‌های هر فارغ التحصیلی است. اگر این صفحه را به نیت پیدا کردن یک دانشگاه خوب برای ادامه تحصیل باز کرده…
دانشگاه نامیک کمال تکیرداغ ترکیه
دانشگاه نامیک کمال در شهر تکیرداغ قرار دارد که یکی از 30 کلان‌شهر ترکیه بوده و با عناوین شهر صنعتی، کشاورزی، توریستی، بندری و البته یک شهر دانشگاهی،…
دانشگاه ترک هاوا کرومو آنکارا ترکیه
خیلی ها به دنبال یک دانشگاه تخصصی علوم هوانوردی و فضایی هستند، که با آموزش در یک مرکز معتبر رویاهای خود را تحقق بخشند. اگر فارغ التحصیل شده اید و به…
معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه
اگر به دنبال تحصیل در کشور ترکیه هستید، قطعاً دوست دارید بدانید بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه کدام‌ها هستند. واقعیت این است که دریافت…
دانشگاه هیتیت چوروم ترکیه
دانشگاه هیتیت، نامش را از فرهنگِ هیتی‌ها گرفته؛ فرهنگی که قدمتی چهارهزار ساله دارد. شهر چوروم در ترکیه‌ی امروزی، زمانی مرکز این تمدن باستانی بود و…
Istanbul-Technical-University-1
همان‌طور که دانشگاه فنی استانبول در توضیح خود گفته است: هدف از وجود این دانشگاه، گسترش مرزهای دانش و کاربردهای آن در علم، فناوری و هنر، برای کمک به…
Ahi-Evran-University-1
آهی اوران به عنوان یکی از پیشگامان عرصه فرهنگی قرشهر شناخته می‌شود که دانشگاه آهی اوران نام خود را از این شخصیت برجسته وام گرفته است. نکته جالبی که…
دانشگاه تاریم و گیدا قونیه ترکیه
دانشگاه تاریم و گیدای قونیه به‌عنوان اولین دانشگاه تخصصی ترکیه در زمینه مواد غذایی و کشاورزی از سوی یک بنیاد تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی، با…

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=9160

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در email به اشتراک بگذارید
Email
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp