a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09214640035

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 
آرتان بورس تاپ > معرفی دانشگاه های ترکیه  > دانشگاه ساکاریا ترکیه

دانشگاه ساکاریا ترکیه

دانشگاه ساکاریا در ترکیه

دانشگاه ساکاریا ترکیه در نزدیکی استانبول، بزرگ ‌ترین شهر ترکیه واقع ‌شده است. دانشگاه بزرگ و محبوبی که سالانه دانشجویان زیادی در رشته های مختلف پذیرش می کند. اگر می خواهید در این دانشگاه تحصیل کنید، باید حتما اطلاعات کامل در مورد آن را داشته باشید. برای همین هر آنچه که مورد نیاز است را در این مقاله به شما خواهیم گفت. بهترین امکانات و خدمات دنیا در این دانشگاه ارائه می شود چرا که هدف آنها، آموزش همگام با پیشرفت جهانی است. دانشگاهی که در ابتدا مدرسه مهندسی و معماری قدرتمندی بوده است. در حال حاضر بیش از ۵۳ هزار دانشجو ترکی و خارجی در دانشکده‌ های پزشکی ،دندان پزشکی، مهندسی، کامپیوتر و علوم اطلاعات، فناوری آموزشی، علوم سیاسی، حقوق، الهیات، جامعه شناسی، مدیریت ،فناوری، گردشگری ،علوم و هنر، هنرهای زیبا به زبان‌های ترکی و انگلیسی درس می خوانند.

هسته‌ی اولیه ی دانشگاه ساکاریا ترکیه که هدف آن به‌ کارگیری انواع امکانات روز دنیا برای آموزش افراد متخصص است، در سال ۱۹۷۰ با تأسیس مدرسه ‌ی مهندسی و معماری شکل گرفت. این مدرسه وابسته به دانشگاه فنی استانبول بود و در سال ۱۹۷۱ به آکادمی مهندسی و معماری تبدیل شد. بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۲ این آکادمی به عنوان دانشکده ی مهندسی و معماری به کار خود ادامه داد. در سال ۱۹۹۲ با گرفتن حق قانونی، به عنوان دانشگاه مستقل ساکاریا شناخته شد. از موفقیت و پیشرفت‌های دانشگاه ساکاریا می‌توان به دریافت گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی کیفیت ISO-2002، توسعه واحد‌های آکادمیک و زیر ساخت‌های فنی، توسعه خدمات آموزشی و اجتماعی، آزمایشگاه‌ها و زیر ساخت‌های اینترنت و اطلاع رسانی اشاره کرد.

 

رنکینگ و رتبه دانشگاه ساکاریا

رنکینگ دانشگاهها بر اساس میزان فعالیت های علمی دانشگاه از جمله تعداد کتاب های تالیف شده، تعداد اعضای هیات علمی، تعداد مقالات در حوزه های مختلف، مقالات جهانی، فعالیت های علمی در سطح جهانی و … سنجیده می شود. برای همین هرچه رنکینگ یا رتبه ی یک دانشگاه بهتر باشد، مدرک تحصیلی آن دانشگاه اعتبار بیشتری دارد. دانشگاه ساکاریا رتبه ی ۱۱۲۶ در میان بهترین دانشگاه ‌های جهان، و رتبه ی ۱۱ را در میان بهترین دانشگاه‌ های ترکیه را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه ساکاریا استانبول یک نهاد تحقیقاتی است که دارای برنامه ‌های جامع کارشناسی ارشد و دکتری در علوم پایه، فناوری، مهندسی و علوم انسانی و همچنین مدارک حرفه ای در زمینه‌ های بازرگانی، پزشکی، حقوق، پرستاری، کار اجتماعی و دندانپزشکی است. دانشگاه ساکاریا شامل پنج مؤسسۀ مختلف در زمینه‌های: علوم تربیتی، علوم طبیعی، علوم بهداشتی، علوم اجتماعی و مسائل خاورمیانه؛ است.

پیشنهاد میکنیم که این مقاله را هم بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه آنکارا

شرایط پذیرش دانشگاه ساکاریا ترکیه

شرایط پذیرش دانشجو در رشته های مختلف این دانشگاه چیست؟ این سوال بسیاری از دانشجویان است. باید گفته که دانشگاه ساکاریا از جمله دانشگاه‌های قدیمی و پیشرو ترکیه در زمینه‌ی تبادل دانشجو با کشور‌های خارجی است. بر طبق برنامه Erasmus این دانشگاه به تبادل دانشجویان خود با برترین دانشگاه‌های اروپایی می‌پردازد. همچنین بر طبق توافق‌نامه‌هایی با بیش از ۲۰ کشور دنیا، دانشگاه ساکاریا اقدام به پذیرش دانشجو از کشور‌های مختلف اروپایی، آمریکایی، آسیایی، شرق دور و… می‌کند.

از آنجا‌که دانشگاه ساکاریا ترکیه بطور مستقل آزمون YOS برگزار نمی کند، برای اخذ پذیرش باید در آزمون YOS دانشگاه‌های مورد تأیید دانشگاه ساکاریا شرکت نموده و نمره حد نصاب را کسب نمایید و یا از طریق شرط معدل تقاضای پذیرش نمایید. این شرایط برای رشته‌های مختلف یکسان نمی باشند و شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه ساکاریا به آدرس www.sakarya.edu.tr/en جزئیات و اطلاعات کامل را در این باره کسب نمایید. به‌علاوه، باید مدارک و رزومۀ کامل تحصیلی خود را به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه کرده و برای دانشگاه بفرستید و پس از پذیرش در دانشگاه ساکاریا باید ویزای تحصیلی ارائه دهید.

شهریه دانشگاه ساکاریا در ترکیه

همانطور که می دانید، هزینۀ تحصیل در ترکیه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از رشته‌ای به رشته دیگر متفاوت است. ولی به‌طور متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه ‌های دولتی در مقطع کاردانی ما بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ لیر،مقطع کارشناسی ۱۲۰۰ الی ۲۰۰۰ لیر و رشته ‌های پزشکی،دندانپزشکی،دامپزشکی و داروسازی ما بین ۲۰۰۰ الی ۵۰۰۰ لیر، در مقطع کارشناسی ارشد مابین ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ لیر، و دکتری ما بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ لیر می باشد . شهریه بعضی از دانشگاه های دولتی در رشته‌های پزشکی بیشتر از این شهریه ‌هاست.

هزینه متوسط دانشگاه های خصوصی نیز در مقطع کاردانی مابین ۴۰۰۰ لیر تا ۶۰۰۰ لیر،در مقطع کارشناسی ۲۴۰۰۰ لیر تا ۳۶۰۰۰ لیر،کارشناسی ارشد ۱۲۰۰۰ لیر تا ۳۶۰۰۰ لیر و دکتری ۱۰۰۰۰ لیر تا ۲۰۰۰۰ لیر است. و اما دانشگاه ساکاریا ترکیه با هزینه ی سالیانه به طور میانگین ۵۰۰ لیر، توانسته نسبت به هزینه، امکانات آموزش و رفاهی خوبی را عرضه کند.

دانشگاه ساکاریا استانبول

رشته ‌های دانشگاه ساکاریا ترکیه

دانشگاه ساکاریا با توسعۀ زمینه‌ های آموزشی، رشته‌های متنوع تحصیلی را برگزار می ‌کند. با توجه به وجود دانشکده ‌هایی مانند: دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده مهندسی، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده علوم و هنر، دانشکده مدیریت، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده حقوق، و…؛ رشته‌هایی مانند: پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، شیمی، فیزیک، ژئوفیزیک، زبان و ادبیات ترکی، زبان‌ های خارجی، مدیریت، صنایع، الکترونیک، روابط بین الملل، حقوق، اقتصاد و فلسفه و غیره را برای تحصیل دانشجویان فراهم آورده است.

امکانات دانشگاه ساکاریا

دانشگاه ساکاریا ترکیه خدمات رفاهی بسیار خوبی در اختیار دانشجویان و پرسنل دانشگاه قرار می‌دهد که از جمله‌ی این خدمات می‌توان به خوابگاه برای اسکان دانشجویان، امکانات پزشکی و سلامت، امکانات ورزشی، امکانات فرهنگی، اجتماعی و… اشاره کرد.

در زمینه ی پزشکی و سلامت؛ دانشجویان و کارکنان دانشگاه ساکاریا می توانند از خدمات پزشکی ارائه شده در مرکز درمانی این دانشگاه استفاده کنند. در این مرکز درمانی چهار پزشک عمومی، یک متخصص زنان، دو دندانپزشک، هفت پرستار و یک تکنسین آزمایشگاه فعالیت می کنند. همچنین مرکز درمانی دانشگاه ساکاریا مجهز به دو کلینیک، دو مطب دندانپزشکی، یک اتاق اورژانس، یک آزمایشگاه، امکانات عکس برداری با اشعۀ X و … می ‌باشد. تمامی خدمات پزشکی ارائه شده در این مرکز تحت نظارت اداره امور فرهنگی و ورزشی دانشگاه ساکاریا انجام می ‌پذیرند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید: شهریه دانشگاه استانبول ترکیه

خوابگاه دانشگاه ساکاریا ترکیه

دانشگاه ساکاریا برای اسکان دانشجویان تعدادی خوابگاه دولتی و خصوصی را در داخل و اطراف دانشگاه تهیه دیده است، که انواع نیازهای دانشجویان را در نظر گرفته است. هر خوابگاه دارای لباسشویی، سالن غذاخوری و کتابخانه مخصوص به خود است. ظرفیت خوابگاه ‌ها به شرح زیر است:

  • خوابگاه: اسنتپه: ۵۵۰
  • اداره کل اعتبارات آموزش عالی و مؤسسه خوابگاه‌ها: ۲،۰۰۰
  • اداره کل اعتبارات آموزش عالی و موسسه خوابگاه‌های هنک: ۸۰۰

دسترسی به دانشگاه ساکاریا

حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد تا از فرودگاه آتاتورک استانبول به ساکاریا سفر کنید که مسیر را می ‌توانید با اتوبوس، قطار یا خودروی شخصی طی کنید. دانشگاه ساکاریا ترکیه در ابتدای شهر قرار دارد؛ بنابراین حدود ۱۰ کیلومتر با ترمینال اتوبوس و ۵ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. بعد از ورود به شهر ساکاریا می ‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های شاتل به صورت رایگان خود را به دانشگاه برسانید یا از تاکسی استفاده کنید. حمل‌ونقل در داخل پردیس‌ های این دانشگاه کاملاً رایگان انجام می ‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید