a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

دانشگاه ساکاریا

دانشگاه ساکاریا ترکیه کجاست

دانشگاه ساکاریا ترکیه در نزدیکی استانبول، بزرگ ‌ترین شهر ترکیه واقع ‌شده است. دانشگاه بزرگ و محبوبی که سالانه دانشجویان زیادی در رشته های مختلف پذیرش می کند. اگر می خواهید در این دانشگاه تحصیل کنید، باید حتما اطلاعات کامل در مورد آن را داشته باشید. برای همین هر آنچه که مورد نیاز است را در این مقاله به شما خواهیم گفت. بهترین امکانات و خدمات دنیا در این دانشگاه ارائه می شود چرا که هدف آنها، آموزش همگام با پیشرفت جهانی است. دانشگاهی که در ابتدا مدرسه مهندسی و معماری قدرتمندی بوده است. در حال حاضر بیش از ۵۳ هزار دانشجو ترکی و خارجی در دانشکده‌ های پزشکی ،دندان پزشکی، مهندسی، کامپیوتر و علوم اطلاعات، فناوری آموزشی، علوم سیاسی، حقوق، الهیات، جامعه شناسی، مدیریت ،فناوری، گردشگری ،علوم و هنر، هنرهای زیبا به زبان‌های ترکی و انگلیسی درس می خوانند.

دانشگاه ساکاریا کجاست

هسته‌ی اولیه ی دانشگاه ساکاریا ترکیه که هدف آن به‌ کارگیری انواع امکانات روز دنیا برای آموزش افراد متخصص است، در سال ۱۹۷۰ با تأسیس مدرسه ‌ی مهندسی و معماری شکل گرفت. این مدرسه وابسته به دانشگاه فنی استانبول بود و در سال ۱۹۷۱ به آکادمی مهندسی و معماری تبدیل شد. بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۲ این آکادمی به عنوان دانشکده ی مهندسی و معماری به کار خود ادامه داد. در سال ۱۹۹۲ با گرفتن حق قانونی، به عنوان دانشگاه مستقل ساکاریا شناخته شد. از موفقیت و پیشرفت‌های دانشگاه ساکاریا می‌توان به دریافت گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی کیفیت ISO-2002، توسعه واحد‌های آکادمیک و زیر ساخت‌های فنی، توسعه خدمات آموزشی و اجتماعی، آزمایشگاه‌ها و زیر ساخت‌های اینترنت و اطلاع رسانی اشاره کرد.

رنکینگ و رتبه دانشگاه ساکاریا ترکیه

رنکینگ دانشگاهها بر اساس میزان فعالیت های علمی دانشگاه از جمله تعداد کتاب های تالیف شده، تعداد اعضای هیات علمی، تعداد مقالات در حوزه های مختلف، مقالات جهانی، فعالیت های علمی در سطح جهانی و … سنجیده می شود. برای همین هرچه رنکینگ یا رتبه ی یک دانشگاه بهتر باشد، مدرک تحصیلی آن دانشگاه اعتبار بیشتری دارد. دانشگاه ساکاریا رتبه ی ۱۱۲۶ در میان بهترین دانشگاه ‌های جهان، و رتبه ی ۱۱ را در میان بهترین دانشگاه‌ های ترکیه را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه ساکاریا استانبول یک نهاد تحقیقاتی است که دارای برنامه ‌های جامع کارشناسی ارشد و دکتری در علوم پایه، فناوری، مهندسی و علوم انسانی و همچنین مدارک حرفه ای در زمینه‌ های بازرگانی، پزشکی، حقوق، پرستاری، کار اجتماعی و دندانپزشکی است. دانشگاه ساکاریا شامل پنج مؤسسۀ مختلف در زمینه‌های: علوم تربیتی، علوم طبیعی، علوم بهداشتی، علوم اجتماعی و مسائل خاورمیانه؛ است.

پیشنهاد میکنیم که این مقاله را هم بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه آنکارا

شرایط پذیرش دانشگاه ساکاریا ترکیه

شرایط پذیرش دانشجو در رشته های مختلف این دانشگاه چیست؟ این سوال بسیاری از دانشجویان است. باید گفته که دانشگاه ساکاریا از جمله دانشگاه‌های قدیمی و پیشرو ترکیه در زمینه‌ی تبادل دانشجو با کشور‌های خارجی است. بر طبق برنامه Erasmus این دانشگاه به تبادل دانشجویان خود با برترین دانشگاه‌های اروپایی می‌پردازد. همچنین بر طبق توافق‌نامه‌هایی با بیش از ۲۰ کشور دنیا، دانشگاه ساکاریا اقدام به پذیرش دانشجو از کشور‌های مختلف اروپایی، آمریکایی، آسیایی، شرق دور و… می‌کند.

از آنجا‌که دانشگاه ساکاریا ترکیه بطور مستقل آزمون YOS برگزار نمی کند، برای اخذ پذیرش باید در آزمون YOS دانشگاه‌های مورد تأیید دانشگاه ساکاریا شرکت نموده و نمره حد نصاب را کسب نمایید و یا از طریق شرط معدل تقاضای پذیرش نمایید. این شرایط برای رشته‌های مختلف یکسان نمی باشند و شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه ساکاریا به آدرس www.sakarya.edu.tr/en جزئیات و اطلاعات کامل را در این باره کسب نمایید. به‌علاوه، باید مدارک و رزومۀ کامل تحصیلی خود را به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه کرده و برای دانشگاه بفرستید و پس از پذیرش در دانشگاه ساکاریا باید ویزای تحصیلی ارائه دهید.

شهریه دانشگاه ساکاریا در ترکیه

همانطور که می دانید، هزینۀ تحصیل در ترکیه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از رشته‌ای به رشته دیگر متفاوت است. ولی به‌طور متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه ‌های دولتی در مقطع کاردانی ما بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ لیر،مقطع کارشناسی ۱۲۰۰ الی ۲۰۰۰ لیر و رشته ‌های پزشکی،دندانپزشکی،دامپزشکی و داروسازی ما بین ۲۰۰۰ الی ۵۰۰۰ لیر، در مقطع کارشناسی ارشد مابین ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ لیر، و دکتری ما بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ لیر می باشد . شهریه بعضی از دانشگاه های دولتی در رشته‌های پزشکی بیشتر از این شهریه ‌هاست.

شهریه رشته های اصلی :

  • رشته پزشکی : ۲۲۰۰۰ لیر
  • رشته دندانپزشکی : ۱۲۰۰۰ لیر
  • داروسازی : در این دانشگاه تدریس نمی شود.

شهریه دانشگاه ساکاریا 2021هزینه متوسط دانشگاه های خصوصی نیز در مقطع کاردانی مابین ۴۰۰۰ لیر تا ۶۰۰۰ لیر،در مقطع کارشناسی ۲۴۰۰۰ لیر تا ۳۶۰۰۰ لیر،کارشناسی ارشد ۱۲۰۰۰ لیر تا ۳۶۰۰۰ لیر و دکتری ۱۰۰۰۰ لیر تا ۲۰۰۰۰ لیر است. و اما دانشگاه ساکاریا ترکیه با هزینه ی سالیانه به طور میانگین ۵۰۰ لیر، توانسته نسبت به هزینه، امکانات آموزش و رفاهی خوبی را عرضه کند.

دانشگاه ساکاریا استانبول

رشته ‌های دانشگاه ساکاریا ترکیه

دانشگاه ساکاریا با توسعۀ زمینه‌ های آموزشی، رشته‌های متنوع تحصیلی را برگزار می ‌کند. با توجه به وجود دانشکده ‌هایی مانند: دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده مهندسی، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده علوم و هنر، دانشکده مدیریت، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده حقوق، و…؛ رشته‌هایی مانند: پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، شیمی، فیزیک، ژئوفیزیک، زبان و ادبیات ترکی، زبان‌ های خارجی، مدیریت، صنایع، الکترونیک، روابط بین الملل، حقوق، اقتصاد و فلسفه و غیره را برای تحصیل دانشجویان فراهم آورده است.

امکانات دانشگاه ساکاریا

دانشگاه ساکاریا ترکیه خدمات رفاهی بسیار خوبی در اختیار دانشجویان و پرسنل دانشگاه قرار می‌دهد که از جمله‌ی این خدمات می‌توان به خوابگاه برای اسکان دانشجویان، امکانات پزشکی و سلامت، امکانات ورزشی، امکانات فرهنگی، اجتماعی و… اشاره کرد.

در زمینه ی پزشکی و سلامت؛ دانشجویان و کارکنان دانشگاه ساکاریا می توانند از خدمات پزشکی ارائه شده در مرکز درمانی این دانشگاه استفاده کنند. در این مرکز درمانی چهار پزشک عمومی، یک متخصص زنان، دو دندانپزشک، هفت پرستار و یک تکنسین آزمایشگاه فعالیت می کنند. همچنین مرکز درمانی دانشگاه ساکاریا مجهز به دو کلینیک، دو مطب دندانپزشکی، یک اتاق اورژانس، یک آزمایشگاه، امکانات عکس برداری با اشعۀ X و … می ‌باشد. تمامی خدمات پزشکی ارائه شده در این مرکز تحت نظارت اداره امور فرهنگی و ورزشی دانشگاه ساکاریا انجام می ‌پذیرند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید: شهریه دانشگاه استانبول ترکیه

خوابگاه دانشگاه ساکاریا ترکیه

دانشگاه ساکاریا برای اسکان دانشجویان تعدادی خوابگاه دولتی و خصوصی را در داخل و اطراف دانشگاه تهیه دیده است، که انواع نیازهای دانشجویان را در نظر گرفته است. هر خوابگاه دارای لباسشویی، سالن غذاخوری و کتابخانه مخصوص به خود است. ظرفیت خوابگاه ‌ها به شرح زیر است:

  • خوابگاه: اسنتپه: ۵۵۰
  • اداره کل اعتبارات آموزش عالی و مؤسسه خوابگاه‌ها: ۲،۰۰۰
  • اداره کل اعتبارات آموزش عالی و موسسه خوابگاه‌های هنک: ۸۰۰

دسترسی به دانشگاه ساکاریا

حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد تا از فرودگاه آتاتورک استانبول به ساکاریا سفر کنید که مسیر را می ‌توانید با اتوبوس، قطار یا خودروی شخصی طی کنید. دانشگاه ساکاریا ترکیه در ابتدای شهر قرار دارد؛ بنابراین حدود ۱۰ کیلومتر با ترمینال اتوبوس و ۵ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. بعد از ورود به شهر ساکاریا می ‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های شاتل به صورت رایگان خود را به دانشگاه برسانید یا از تاکسی استفاده کنید. حمل ‌و نقل در داخل پردیس‌ های این دانشگاه کاملاً رایگان انجام می ‌شود.

سوالات متداول دانشگاه ساکاریا 

دانشگاه ساکاریا در کدام شهر و کدام منطقه ترکیه قرار دارد؟

دانشگاه ساکاریا در شهر ساکاریا در شمال غربی ترکیه و نزدیک به استانبول واقع شده است. از شهر ساکاریا تا استانبول با ماشین کمتر از ۲ ساعت می باشد.

شهریه سه رشته اصلی دانشگاه ساکاریا چقدر می باشد؟

در این دانشگاه رشته داروسازی تدریس نمی شود اما رشته پزشکی شهریه سالانه ۲۲۰۰۰ دلار و رشته دندانپزشکی شهریه سالانه ۱۲۰۰۰ می باشد.

راه های تحصیل و قبولی در دانشگاه ساکاریا کدام ها می باشند؟

برای تحصیل در دانشگاه ساکاریا شما چند راه مختلف دارید. معمول ترین راه شرکت در آزمون یوس دانشگاه و یا دانشگاه های دیگر که نمره یوس آن ها را این دانشگاه قبول می کند، بیشتر دانشجویان و متقاضیان این راه را انتخاب می کنند. راه دوم شرکت در آزمون اس ای تی است این آزمون توسط موسسه کالج برد طراحی و برگزار می شود. راه سوم پذیرش بدون کنکور ساکاریا می باشد. دپارتمان آرتان بورس تاپ به دلیل این که مستقیم با دانشگاه در اختیار است هرساله ظرفیت هایی برای پذیرش متقاضیان بدون کنکور دارد. راه سوم ثبت نام در بورسیه تحصیلی ترکیه می باشد. برای این کار باید بهمن ماه اقدام کنید و دانشگاه ساکاریا را برای تحصیل انتخاب کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
19 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
عبدالقادر توانا
عبدالقادر توانا
9 ماه ها قبل

من میخواهم در مقطع ماستری ادامه تحصیل نمایم

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عبدالقادر توانا
9 ماه ها قبل

به سلامتی امیدواریم موفق باشید اگر کمکی از ما بر می آید حتما در میان بگذارید.

زهرا
زهرا
9 ماه ها قبل

سلام رشته فیزیو تراپی در این دانشگاه وجود ندارد؟
آیا با کسب نمره قابل قبول از آزمون یوس میشه بورسیه شد و شهریه نداد؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  زهرا
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز دانشگاه ساکاریا رشته فیزیوتراپی دارد، بله این امکان وجود دارد اما توصیه ی ما به شما اگر سن و معدل قابل قبول دارید نام نویسی برای بورسیه است در صورت نیاز با ما در تماس باشید ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

Atefeh ghasemnejad
Atefeh ghasemnejad
7 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر بنده دیپلم کاردانی معدل ۱۸/۹۳ در رشته طراحی داخلی چگونه میتوانم پذیرش بگیرم و در بورسیه شرکت کنم؟؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Atefeh ghasemnejad
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . مدرک دیپلم و مدرک کاردانی متفاوته . اگر کاردانی دارید برای ادامه تحصیل می توانید اقدام کنید . اما ممکن است مدرک دانشگاهی که کاردانی گرفته اید را قبول نکنند. اگر مدرک دیپلم دارید برای تمامی دانشگاه های ترکیه که این رشته را تحصیل می کنند می توانید اقدام نمایید . برای پذیرش هم معدل بالایی دارید ولی برای افزایش شانس قبولی باید از رزومه خوبی هم برخوردار باشید. رزومه خوب می تواند : مقاله، مدرک بین المللی و مدال المپیاد و …. باشد .

محمد مقبل
محمد مقبل
4 ماه ها قبل

درود .۱-ساکاریا دولتی یا خصوصیه ؟ ۲-رشته دندانپزشکی در ساکاریا انگلیسیه یا زبان ترکی ؟ ممنون جواب بدین

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  محمد مقبل
4 ماه ها قبل

با سلام ودرود
دانشگاه ساکاریا یک دانشگاه دولتی میباشد
و تدریس دندانپزشکی به زبان ترکی تدریس میشود

Aylarfatollahzadeh
Aylarfatollahzadeh
پاسخ به  محمد مقبل
2 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم این دانشگاه رشته دامپزشکی رو برای خارجی ها ارائه میده؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Aylarfatollahzadeh
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز بله میتونیم براتون پذیرش بگیریم

ب.م
ب.م
4 ماه ها قبل

سلام من ۲۰ سالمه و معدل دیپلمم نزدیک به ۱۹ هستش .میتونم برای رشته دندان پزشکی در این دانشگاه بدون ازمون اقدام کنم

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  ب.م
4 ماه ها قبل

با سلام و درود بله شما میتوانید با این مشخصات پذیرش بدون آزمون بگیرید
برای اطلاع از نحوه گرفتن پذیرش و هزینه ها هی پذیرش با شماره ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید

نگین نانی
نگین نانی
4 ماه ها قبل

سلام دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه ساکاریا رشته ی طراحی مد و لباس داره؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نگین نانی
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، بله داره اما دوساله یا درواقع فقط در مقطع کاردانی.

فطمه
فطمه
پاسخ به  نگین نانی
1 ماه قبل

سلام دانشگاه ساكاريا بهتره يا ساليك واينكه به زبان انگليسي به دانشجويان تدريس ميشه يا زبان تركي خوابگاه هم در اختيار بچه ها قرابن خصوصيش هزينش چقدره ودندو پزشكي هم ساليانه چقدر هزينشه ؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  فطمه
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر. هر دوی این دانشگاه ها دولتی هستند، دانشگاه ساکاریا در شهری به همین نام قرار دارد و سالیک در شهر استانبول. زبان تحصیل در ساکاریا فقط به ترکی و در سالیک به ترکی و انگلیسی می باشد. هزینه خوابگاه با توجه به نوع اتاق و امکانات ماهیانه حدود ۱۵۰۰ الی ۳۵۰۰ لیر می باشد. لطفا جهت دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

AG
AG
1 ماه قبل

سلام من سال های ششم هفتم هشتم نهم دهم یازدهم رو در مدرسه تیزهوشان درس خوانده ام آیا این مورد برای ورود به دانشگاه ساکاریا رزومه محسوب میشه؟
همین طور من می خوام در رشته مدا تاساریمی درس بخونم بعد از دو سال می تونم برای دانشگته های دولتی دیگه پذیرش بگیرم؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  AG
1 ماه قبل

سلام خانم گلستانی وقت بخیر. در صورت اقدام به پذیرش از طریق آزمون جزو رزومه تحصیلی شما لحاظ خواهد شد و تاثیرگذار است. در خصوص انتقالی، در صورت پذیرش دانشگاه مقصد می توانید اقدام نمائید.

AG
AG
پاسخ به  nakhaieartan
1 ماه قبل

از پاسخگوییتون خیلی ممنونم. برای انتقالی و پذیرش بعد از دو سال باید آزمونی بدم؟