وبلاگ

دانشگاه سلیمان دمیرل
لوگو دانشگاه سلیمان دمیرل

دانشگاه سلیمان دمیرل

(Süleyman Demirel University)

شهر: اسپارتا

تعداد دانشکده: 15

نوع دانشگاه: دولتی

رتبه ترکیه: 23

تایید: نیست

سال تاسیس: 1992

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه (sdu) در سال 1992 در ترکیه تأسیس شد. سلیمان دمیرل یکی از 23 دانشگاه دولتی است که هم‌زمان با دانشگاه های مرسین، ساکریا، مصطفی کمال، قاضی عثمان پاشا و … در سال 1992 تأسیس شد. این دانشگاه دارای زیربنایی معادل 300000 متر مربع است.

دانشگاه سلیمان دمیرل کجاست

دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه در شهر اسپارتا که مرکز استان اسپارتا در ۱۵۰ کیلومتری شمال منطقه گردشگری ساحلی «آنتالیا» در غرب ترکیه واقع شده است. دانشجویان میتوانند اوقات آزاد خود را در آنتالیا بگذرانند. شهر اسپارتا به تولید گلاب مشهور است و به همین خاطر به آن شهر گل هم میگویند.

رتبه دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

سلیمان دمیرل در لیست معتبرترین دانشگاه های ترکیه قرار گرفته است. با این وجود شرایط پذیرش دانشگاه سلیمان دمیرل بسیار عالی است که در ادامه به آن می پردازیم. به طور مداوم در لیست رتبه بندی 20 دانشگاه برتر در کشور و همچنین در بین 5 درصد از بهترین مؤسسات آموزش عالی جهان قرار دارد. دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه در رتبه بندی که توسط سازمان URAP در سال 2014-2015 انجام شد، در رتبه 10 ترکیه قرار دارد و طبق گزارش موسسه U.S. Pat (اخبار و گزارش جهانی رتبه‌بندی) این دانشگاه در رتبه چهارم بین بهترین رتبه های ترکیه قرار گرفته است. همچنین در رتبه بندی موسسه تایمز هم نیز در بین دانشگاه های برتر ترکیه قرار دارد.

شهریه دانشگاه سلیمان دمیرل

اولین دانشکده دانشگاه سلیمان دمیرل دانشکده مهندسی و معماری است که در گذشته با نام آکادمی مهندسی و معماری شناخته می شد. اکنون ۱۹ دانشکده برای رشته های مختلف در سطح کارشناسی، ۴ مدرسه، ۱ هنرستان دولتی، ۲۱ مدرسه حرفه‌ای با ارائه مدرک کاردانی آموزش‌وپرورش، یک مؤسسه کارشناسی ارشد با ۴۲ مرکز پژوهش‌ کاربردی می باشد. شهریه دانشگاه سلیمان دمیرل در مقایسه با امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد بسیار مناسب است. این دانشگاه یک سیستم آموزش سه زبانه را اداره می کند که به موجب آن 81٪ از برنامه های مدرک آن به زبان انگلیسی، 16٪ به قزاقستان و 3٪ به زبان روسی تدریس می شود. شهریه دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه در رشته های مختلف به شرح زیر است:

 • شهریه دانشکده پزشکی 443 لیر (76 یورو)
 • شهریه دانشکده دندانپزشکی 370 لیر (57 یورو)
 • شهریه دانشکده مهندسی 290,25 (45 یورو)
 • شهریه دانشکده معماری 290,25 (45 یورو)
 • شهریه دانشکده آموزش فنی 210,75 (32 یورو)
 • شهریه دانشکده هنرهای زیبا 237 (36 یورو)
 • شهریه دانشکده علوم و حروف (برنامه های علمی) 213 (32.5 یورو)
 • شهریه دانشکده علوم و هنر (برنامه های اجتماعی) 213 (32.5 یورو)
 • شهریه دانشکده ارتباطات 213 (32.5 یورو)
 • شهریه دانشکده حقوق 234,75 (36 یورو)
 • شهریه دانشکده علوم اقتصادی و اداری 234,75 (36 یورو)
 • شهریه دانشکده تربیت مدرس 213 (32.5 یورو)
 • شهریه دانشکده علوم بهداشت 213 (32.5 یورو)
 • شهریه دانشکده علوم پزشکی (فیزیوتراپی و توانبخشی) 210,75 (32 یورو)
 • شهریه دانشکده علوم کاربردی 142,5 (22 یورو)
 • شهریه مدارس حرفه ای 142,5 (22 یورو)
 • شهریه آموزش از راه دور آموزش حرفه ای 142,5 (22 یورو)

شهریه دانشگاه سلیمان دمیرل در ترکیه

امکانات و خوابگاه دانشگاه سلیمان دمیرل

ار امکانات ویژه دانشگاه سلیمان دمیرل می توان خانه هنر، مرکز فرهنگی، سالن های ورزشی، سالن های غذاخوری، کافه تریا، بانک خابگاه، مکانهای سرگرمی را نام برد که بصورت شبانه روز خدمات 24 ساعته ارائه می دهند. یکی از کتابخانه های بزرگ آناتولی در این دانشگاه ساخته شده است. هفتمین کتابخانه از 24 کتابخانه ی ترکیه است که 4 طبقه 8 هزار متر مکعب 950 نفر ظرفیت و در تنوع کتابها یکی از غنی ترین کتابخانه ها میباشد. دسترسی به دانشگاه از دیگر شهر های بزرگ مانند آنکارا، استانبول، ازمیر با اتوبوس امکان پذیر است و به صورت هوایی هم 7 روز هفته به فرودگاه آتاتورک آنکارا پرواز هست.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: دانشگاه استانبول ترکیه

رشته های دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

دانشگاه سلیمان دمیرل 2021

دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه به خاطر فعالیت های تحقیقاتی و تخصصی در زمینه های کشاورزی، پزشکی، مهندسی و علوم تجربی معروف است. در حال حاضر با ظرفیت حدود 70000 دانشجو از لحاظ ظرفیت آموزش در رتبه دوم ترکیه قرار دارد. این دانشگاه با استفاده از نام سلیمان دمیرل که زاده اسپارتا است نام گذاری شده. سلیمان دمیرل از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۰ میلادی رئیس‌جمهور وقت ترکیه بود. رشته های دانشگاه به شرح زیر هستند:

آموزش، تجارت و اقتصاد، حسابداری و امور مالی اقتصاد سنجی و اقتصاد تجارت و مدیریت، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، هوافضا، مهندسی برق و الکترونیک مهندسی شیمی، دانشکده روانشناسی، روانشناسی، دانشکده علوم فیزیکی، شیمی، زمین شناسی، محیط زیست، علوم زمینی و علوم دریایی فیزیک و نجوم ریاضیات و آمار دانشکده هنر و علوم انسانی زبان ها، ادبیات و زبان شناسی 3 هنر، هنرهای نمایشی و طراحی باستان شناسی معماری تاریخ، فلسفه و الهیات دانشکده علوم اجتماعی جغرافیا جامعه شناسی سیاست و مطالعات بین المللی (شامل مطالعات توسعه) ارتباطات و مطالعات رسانه ای در دانشگاه سلیمان دمیرل دانشکده علوم زیستی علوم زیستی علوم ورزشی دانشکده بالینی، پیش بالینی و بهداشت سلامتی دیگر پزشکی و دندانپزشکی دانشکده حقوق دانشکده علوم کامپیوتر علوم کامپیوتر

دندان پزشکی و پزشکی دانشگاه سلیمان دمیرل

دانشکده پزشکی این دانشگاه با بهره مندی از زیربنای 22.000 متر مربع بزرگترین دانشکده پزشکی و دندان پزشکی کشور ترکیه محسوب میشود. دانشکده دندان پزشکی این دانشگاه در سال 1996 بنا شد و از همان سال آموزش دانشجویان را با مشخص کردن شرایط پذیرش دانشگاه سلیمان دمیرل آغاز کرد. همچنین درسال بیش از 57000 بیمار را پذیرا میباشد که کمک بسیار خوبی برای کشور است. سلیمان دمیرل یکی از بهترین دانشگاه ها برای اعزام دانشجو به ترکیه است. از طرف دیگر برای دانشجویان هم فرصت استثنایی برای کسب تجربه فراهم می آید. این دانشکده بیش از 300 دانشجوی مقطع کارشناسی و 80 دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد را آموزش می دهد.

نمونه سوالات یوس دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

دپارتمان آرتان بورس تاپ با بهره گیری از بهترین مشاوران تحصیلی و تجربه ای بالغ بر 10 سال آماده است تا تجربه خود را در اختیار متقاضیان قرار دهد و بتواند که بهترین نتیجه را برای دانشجویان ارائه دهد. بنابراین شرایط پذیرش دانشگاه سلیمان دمیرل برای متقاضیان در آرتان بورس تاپ به طور کامل مشخص است. این پلتفرم با تکیه بر تجربه خود اماده است تا بهترین منابع را در اختیار دانشجوبان قرار دهد و تضمین قبولی دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه را به دانشجویان بدهد.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5605

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp