a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ـــــ

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

دانشگاه عبدالله گل

دانشگاه عبدالله گل کایسری ترکیه

دانشگاه عبدالله گل یک دانشگاه دولتی در شهر زیبای کایسری است که از سوی یک بنیاد بشردوستانه پشتیبانی می‌شود. این دانشگاه نام خود را از یکی از رئیس‌جمهورهای ترکیه که اتفاقاً از مفاخر شهر کایسری هم  هست گرفته است. طبق اطلاعات موجود در سایت رسمی آن، این دانشگاه رتبه اول در رضایتمندی دانشجویان در کل ترکیه را دارد. همچنین دانشگاه دولتی عبدالله گل، تنها دانشگاه ترکیه است که در بین دانشگاه‌های جهان در باند 101-200 در رتبه‌بندی تأثیر اجتماعی یکی از معتبرترین مؤسسات رتبه‌بندی آموزش عالی جهان، یعنی سایت تایم قرار دارد. با ما همراه شوید تا برای شما اطلاعات مفصل‌تری در زمینه‌ امکانات آموزشی، رشته‌های تاپ دانشگاهی، شهریه، تسهیلات رفاهی و خوابگاهی این دانشگاه ارائه دهیم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه عبدالله گل

دانشگاه عبدالله گل کایسری،(AGU)یک دانشگاه دولتی است که توسط یک بنیاد بشردوستانه حمایت می‌شود. این دانشگاه که در سال 2010 افتتاح شد، دارای 5 دانشکده است که 13 رشته در مقطع کارشناسی و 11 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌کند. تمامی دوره‌ها در AGU به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. این دانشگاه در دو پردیس مستقر است، یکی در مرکز شهر کایسری (Sumer Campus) و پردیس Mimar Sinan که هنوز درحال‌توسعه است. پردیس سومر، مسکن دانشجویی را ارائه می‌دهد و اخیراً ساختمان جدید فولادی را افتتاح کرده است. پردیس معمار سینان (Mimar Sinan) در 14 کیلومتری مرکز شهر قیصری قرار دارد و پس از تکمیل به‌عنوان پردیس اصلی دانشگاه فعالیت خواهد کرد.

خلاصه اطلاعات دانشگاه دولتی عبدالله گل ترکیه:

 • نام دانشگاه: Abdullah Gül
 • نوع دانشگاه: دولتی
 • سال تأسیس: 2010
 • شهر: قیصریه (کایسری)
 • مورد تأیید ایران: نیست
 • مورد تأیید اروپا و آمریکا: است
 • نحوه پذیرش: شرطمعدل و آزمون
 • برنامه تبادل دانشجویی: اراسموس، فارابی، مولانا
 • رتبه درمیان دانشگاه‌های ترکیه: 101
 • زبان‌ آموزشی: انگلیسی
 • تعداد دانشکده: 5

آدرس دانشگاه عبدالله گل کجاست؟

موقعیت دانشگاه عبدالله گل روی نقشهدانشگاه عبدالله گل ترکیه، در دو پردیس جداگانه، یکی در مرکز شهر (Sumer Campus) و دیگری در بخش جدید شهر (پردیس Mimar Sinan) خدمات‌رسانی می‌کند. مدل پردیس از اهمیت زیادی برای این دانشگاه برخوردار است. پردیس سومر که در مرکز شهر قرار دارد، با بافتی سرسبز و تاریخی و طراحی داخلی مدرن و به‌روز، در حال آماده‌شدن است تا نه‌تنها برای خود دانشگاه بلکه برای شهر کایسری هم مرکز جذب باشد.

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، کایسری، کوجاسینان 38080، بلوار الیت، پردیس سومر

رتبه و رنکینگ دانشگاه عبدالله گل کایسری

رتبه دانشگاه عبدالله گل در ترکیه و جهاناین دانشگاه با وجود نو‌پا بودن، باتکیه‌بر توانمندی‌های علمی بالای خود، همچنین ارائه مقالات بسیار در معتبرترین ژورنال‌ها و سایت‌های علمی، موفق شده رنکینگ خوبی را در میان دانشگاه‌های داخلی و خارجی به دست آورد. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با فضای آموزشی  ترکیه، مقاله دانشگاه‌های ترکیه ما را  هم در سایت آرتان‌بورس‌تاپ مطالعه نمایید.

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه  جهانی4958
رتبه  داخل ترکیه101

شرایط پذیرش دانشگاه عبدالله گل در ترکیه

متقاضیان ورود به دانشگاه‌های دولتی علاوه بر داشتن دیپلم دبیرستان، باید در یکی از آزمون‌های یوس و یا اس ای تی شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را کسب کنند. برای دانشگاه‌هایی که زبان آموزشی آنها انگلیسی باشد، معمولا نتایج آزمون SAT ملاک انتخاب است. دانشگاه عبدالله گل در ترکیه هم برای دانشجویان خود شرط قبولی در آزمون SAT را کسب حداقل امتیاز 1100 از 1600 امتیاز کل قرار داده است.

نکته 1: شرایط پذیرش این دانشگاه مشابه شرایط یک دانشگاه دولتی دیگر به نام دانشگاه ارجیس هست که اتفاقاً این هم در شهر قیصریه (کایسری) واقع شده است.

نکته 2: متقاضیان بایستی نمرات آزمون SAT خودشان را از روی سایت رسمی Collegeboard با کد اختصاصی دانشگاه AGU ارسال نمایند.

نکته 3: در صورت نداشتن مدارک معتبر برای اثبات مهارت زبانی متقاضیان باید در آزمون اختصاصی زبان این دانشگاه شرکت کنند. در صورت عدم موفقیت در آزمون زبان، آنها می‌توانند در کلاس‌های آمادگی زبان دانشگاه مشارکت نمایند.

مدارک ثبت نام دانشگاه عبدالله گل کایسری

هنگام درخواست پذیرش از دانشگاه عبدالله گل ترکیه باید تمامی مدارک موردنیاز را تهیه کنید. لیست مدارک به شرح زیر است:

 • رزومه
 • اثبات پرداخت هزینه
 • مدرک آیلتس یا تافل
 • نامه تشویق
 • هزینه درخواست
 • جزئیات خانواده
 • دیپلم دبیرستان با معدل حداقل 17 از 20
 • توصیه‌نامه (MA, PhD)
 • فرم درخواست آنلاین
 • ویزای دانشجویی
 • گذرنامه
 • بیمه سلامت و زندگی

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه عبدالله گل ترکیه

تقریبا اکثر دانشگاه‌های دولتی ترکیه برای جذب دانشجویان خود از سیستم برگزاری آزمون استفاده می‌کنند. خبر خوب این است که رقابت متقاضیان خارجی با دانشجویان ترک نبوده و بر اساس سهمیه‌بندی خاصی این رقابت فقط بین خارجیان انجام می‌گیرد. و اینهم شانس قبولی را برای شما افزایش می‌دهد. همان گونه که در بخش شرایط پذیرش گفته شد، برای دریافت پذیرش از دانشگاه عبدالله گل ترکیه، متقاضیان باید در آزمون SAT و همچنین در صورت نداشتن مدرک زبان معتبر، در آزمون زبان انگلیسی نیز شرکت نمایند.

پذیرش دانشجویان در دانشگاه عبدالله گل

پذیرش بدون کنکور دانشگاه عبدالله گل ترکیه

به طور کلی به علت بالا بودن تقاضا به دلیل داشتن امکانات خوب و پایین بودن زیاد هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه، پذیرش در این دانشگاه‌ها از طریق سیستم برگزاری آزمون انجام می‌شود. و بنابر این اخذ پذیرش از دانشگاه عبدالله گل مستلزم شرکت در آزمون‌های SAT و ارائه مدرک زبان معتبر و یا شرکت در آزمون زبان انگلیسی  دانشگاه بوده و متأسفانه باید گفت دریافت پذیرش بدون کنکور از این دانشگاه ممکن نیست.

شهریه دانشگاه عبدالله گل

یکی از مزیت‌های قبولی در دانشگاه‌های دولتی، رایگان بودن و یا شهریه‌های بسیار پایین آنها است. دانشگاه دولتی عبدالله گل هم برای دانشجویان ترک کاملاً رایگان بوده و از دانشجویان خارجی هم شهریه خیلی ارزانی در مقایسه با دانشگاه‌های خصوصی گرفته می‌شود که میزان این شهریه در جدول زیر برای رشته‌های مختلف آورده شده است:

نام رشتهزبانشهریه (به لیر)
دانشکدة مهندسیانگلیسی3789
دانشکده معماریانگلیسی3789
دانشکده زندگی و علوم طبیعیانگلیسی3789
تمام رشته‌های دانشکده علوم مدیریتانگلیسی3060
دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعیانگلیسی2781

بورسیه دانشگاه عبدالله گل کایسری

همه دانشجویان پذیرفته شده خارجی، با داشتن شرایط لازم ، از بورسیه اختصاصی دانشجویان خارجی این دانشگاه “بورسیه شهریه رایگان” برخوردار خواهند شد. بورسیه فوق از طرف کمیسیون بورسیه دانشگاه و بر اساس یک سیستم عدالت‌محور امتیازی داده می‌شود. این بورسیه فقط برای دانشجویان لیسانس است و کل دوره لیسانس را پوشش خواهد داد.

توجه: در طول تحصیل اگر متوسط معدل دانشجو زیر 2باشد بورسیه قطع خواهد شد.

شرایط قبولی بورسیه دانشگاه عبدالله گل

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

همانطور که گفتیم دریافت بورسیه‌های تحصیلی بستگی به فراهم شدن برخی شرایط دارد. در زیر به بخشی از شرایطی که برای برخورداری از بورسیه‌های دانشگاه عبدالله گل وجود دارد اشاره می‌کنیم:

 • کسب امتیاز بالا در آزمون SAT و زبان انگلیسی
 • پیگیری و ثبت‌نام در برنامه‌های بورسیه‌ای دانشگاه
 • انتقال بین دانشگاهی از طریق سیستم‌های تبادل دانشجویی مولانا و بیرونی

دانشکده های دانشگاه  عبدالله گل کایسری

این دانشگاه رشته‌های پرطرف‌دار بسیاری را به لطف دانشکده‌های پیشرفته خود ارائه می‌کند. ویژگی مشترک همه دانشکده‌های این دانشگاه، مجهز بودن به آخرین تکنولوژی‌های آموزشی، فضای مدرن آموزشی، مراکز مجهز تحقیقاتی و برخورداری از کادر مجرب علمی و اداری است. در زیر می‌توانید لیست این دانشکده‌ها را ملاحظه کنید:

 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده زندگی و علوم طبیعی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی

دانشگاه عبدالله گل چه رشته هایی دارد؟

به دلیل داشتن دانشکده‌های مهم در رشته‌های پرطرف‌دار، شما می‌توانید انبوهی از رشته‌های جذاب را که توسط این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود را مشاهده نمایید. بالا بودن استانداردهای آموزشی دانشگاه عبدالله گل سبب شده تا آموزشی باکیفیت بسیار بالا در آن به اجرا در آید. در زیر لیست رشته‌های مهم این دانشگاه را خواهید دید:

رشتهدانشکده ارائه‌دهنده
علوم مهندسیدانشکده مهندسی
مهندسی رایانهدانشکده مهندسی
مهندسی الکترونیک برقدانشکده مهندسی
مهندسی صنایعدانشکده مهندسی
مهندسی عمراندانشکده مهندسی
مهندسی مکانیکدانشکده مهندسی
مهندسی زیستیدانشکده زندگی و علوم طبیعی
گروه زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیکدانشکده زندگی و علوم طبیعی
معماریدانشکده معماری
کسب‌وکاردانشکده مدیریت
اقتصاددانشکده مدیریت
علوم سیاسی و روابط بین‌المللدانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی
روان‌شناسیدانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی

نکته: این دانشگاه فاقد رشته‌های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی مثل پرستاری است. ولی چنانچه شما علاقه‌مند به تحصیل در این رشته باشید می‌توانید اطلاعات مهمی در باره این رشته را در مقاله  پرستاری در ترکیه در سایت ما به دست آورید.

امکانات دانشگاه عبدالله گل کایسری

به دلیل حمایت یک بنیاد خیریه خیلی قوی از این دانشگاه، امکانات آموزشی، رفاهی  بسیاری در پردیس‌های آن در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است. پردیس Sümer  با رستوران‌ها، کافه‌ها، زمین‌های ورزشی، موزه‌ها، امکانات آموزشی و تحقیقاتی، از همین حالا شروع به دریافت جوایز جهانی کرده است. (دریافت جایزه در زمینه بهترین معماری پردیس دانشگاهی در جشنواره جهانی معماری، 2012)

امکانات دانشگاه عبدالله گل برای دانشجویان

خوابگاه دانشگاه عبدالله گل

دانشگاه عبدالله گل در ترکیه، به شما اسکان در خانه‌های سنگی بازسازی شده ویژه با 80 سال قدمت، درست در کنار پردیس سومریان ارائه می‌دهد. دهکده دانشجویی این دانشگاه، شامل باغ‌های سرسبز و بزرگ و مناطق اجتماعی است که از زندگی در آن لذت خواهید برد. محوطه خوابگاه، فضای نشیمن شیک و مدرنی را ایجاد می‌کند که مطابق با نیاز شما ساخته شده است. دهکده دانشجویی تنها 5 دقیقه پیاده تا محوطه دانشگاه فاصله دارد و شامل مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، زمین های تنیس، بسکتبال، والیبال و فوتبال است.

110 آپارتمان در بلوک‌های واقع در مجتمع دهکده دانشجویی جدید وجود دارد که در زمینی به مساحت 50000 مترمربع ساخته شده است که 25000 مترمربع آن سرپوشیده است. هر آپارتمان دارای اتاق‌هایی برای 1 یا 2 نفر و یک آشپزخانه، دوش، توالت مشترک برای 3 یا 4 نفر است. در قسمت دیگر پردیس اصلی، آپارتمان‌های دوبلکس با اتاق‌های 1،2 و 3 نفره و سرویس‌های بهداشتی و دوش در طبقات پایین/بالا موجود است.

توجه: هزینه اقامت در این دهکده دانشجویی برای دانشجویانی که در لیست 20000 نفر اول هستند رایگان و برای بقیه بین 200 تا 400 لیر به‌صورت ماهیانه است

جمع بندی

باتوجه‌به آن چه گذشت، دانشگاه عبدالله گل، به خاطر داشتن مزایای زیادی که در متن مقاله اشاره شد، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان ایرانی باشد. شما همچنین می‌توانید سؤالات بیشتر خود را با همکاران ما در سایت آرتان‌بورس‌تاپ مطرح و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ مناسبی را دریافت نمایید. در ادامه می‌پردازیم به برخی از این سؤالات مهم:

سؤالات متداول متقاضیان در مورد دانشگاه عبدالله گل

آیا این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت هست؟
این دانشگاه به دلیل نداشتن رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی مورد تأیید این وزارتخانه نیست

آیا این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم هست؟
با وجود استانداردها و پتانسیل‌های بالای آموزشی، این دانشگاه هنوز در فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید کشورمان نیست.

برای پذیرش در این دانشگاه چه آزمونی باید بدهیم؟
شرکت در آزمون SAT و همچنین آزمون‌های بین‌المللی زبان

آیا می‌توان از این دانشگاه بورسیه گرفت؟
بله با کسب نمرات خوب در آزمون‌های ورودی، می‌توانید از برنامه‌های بورسیه‌ای مخصوص دانشجویان خارجی برخوردار شوید.

آیا این دانشگاه پذیرش بدون کنکور هم دارد؟
چنانچه در بخش مربوطه گفتیم این دانشگاه بدون آزمون، ‌پذیرش انجام نمی‌دهد.

آیا دانشگاه خوابگاه دارد؟
بله این دانشگاه امکانات خوابگاهی بسیار خوبی برای دانشجویان خود آماده کرده که هزینه اسکان در آن نیز بسیار پایین است.

سوالات خود را از ما بپرسید

 

اگر همچنان سوالی در ذهن دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید!

برای مشاوره و اطلاع از نحوه ثبت نام دانشگاه ها با ما در تماس باشید

شماره تماس: 02191303800

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

همین حالا تماس بگیرید
close-link