وبلاگ

دانشگاه عبدالله گل کایسری ترکیه
لوگو دانشگاه عبدالله گل

دانشگاه عبدالله گل

(Abdullah Gül University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: کایسری

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 5

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: دولتی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 109

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2010

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه عبدالله گل یک دانشگاه دولتی در شهر زیبای کایسری است که از سوی یک بنیاد بشردوستانه پشتیبانی می‌شود. این دانشگاه نام خود را از یکی از رئیس‌جمهورهای ترکیه که اتفاقاً از مفاخر شهر کایسری هم  هست گرفته است. طبق اطلاعات موجود در سایت رسمی آن، این دانشگاه رتبه اول در رضایتمندی دانشجویان در کل ترکیه را دارد. همچنین دانشگاه دولتی عبدالله گل، تنها دانشگاه ترکیه است که در بین دانشگاه‌های جهان در باند 101-200 در رتبه‌بندی تأثیر اجتماعی یکی از معتبرترین مؤسسات رتبه‌بندی آموزش عالی جهان، یعنی سایت تایم قرار دارد. با ما همراه شوید تا برای شما اطلاعات مفصل‌تری در زمینه‌ امکانات آموزشی، رشته‌های تاپ دانشگاهی، شهریه، تسهیلات رفاهی و خوابگاهی این دانشگاه ارائه دهیم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه عبدالله گل

دانشگاه عبدالله گل کایسری،(AGU)یک دانشگاه دولتی است که توسط یک بنیاد بشردوستانه حمایت می‌شود. این دانشگاه که در سال 2010 افتتاح شد، دارای 5 دانشکده است که 13 رشته در مقطع کارشناسی و 11 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌کند. تمامی دوره‌ها در AGU به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. این دانشگاه در دو پردیس مستقر است، یکی در مرکز شهر کایسری (Sumer Campus) و پردیس Mimar Sinan که هنوز درحال‌توسعه است. پردیس سومر، مسکن دانشجویی را ارائه می‌دهد و اخیراً ساختمان جدید فولادی را افتتاح کرده است. پردیس معمار سینان (Mimar Sinan) در 14 کیلومتری مرکز شهر قیصری قرار دارد و پس از تکمیل به‌عنوان پردیس اصلی دانشگاه فعالیت خواهد کرد.

آدرس دانشگاه عبدالله گل کجاست؟


آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، کایسری، کوجاسینان 38080، بلوار الیت، پردیس سومر

دانشگاه عبدالله گل ترکیه، در دو پردیس جداگانه، یکی در مرکز شهر (Sumer Campus) و دیگری در بخش جدید شهر (پردیس Mimar Sinan) خدمات‌رسانی می‌کند. مدل پردیس از اهمیت زیادی برای این دانشگاه برخوردار است. پردیس سومر که در مرکز شهر قرار دارد، با بافتی سرسبز و تاریخی و طراحی داخلی مدرن و به‌روز، در حال آماده‌شدن است تا نه‌تنها برای خود دانشگاه بلکه برای شهر کایسری هم مرکز جذب باشد.

رتبه و رنکینگ دانشگاه عبدالله گل کایسری

رتبه دانشگاه عبدالله گل در ترکیه و جهاناین دانشگاه با وجود نو‌پا بودن، باتکیه‌بر توانمندی‌های علمی بالای خود، همچنین ارائه مقالات بسیار در معتبرترین ژورنال‌ها و سایت‌های علمی، موفق شده رنکینگ خوبی را در میان دانشگاه‌های داخلی و خارجی به دست آورد. در خصوص شاخص رتبه‌دهی جهانی تایمز باید گفت در اینجا به شاخص ارزیابی مؤثر (Impact) یا رتبه‌بندی تأثیر آموزش عالی تایمز به عنوان تنها جدول عملکرد جهانی استناد کردیم که عملکرد دانشگاه‌ها را با توجه به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل می‌سنجد. این شاخص شامل حوزه‌های تحقیق، سرپرستی، گسترش و آموزش است.  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با فضای آموزشی  ترکیه، مقاله دانشگاه‌های ترکیه ما را  هم در سایت آرتان‌بورس‌تاپ مطالعه نمایید.

رنکینگ دانشگاه عبداله گل 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 101-200 Times Higher Education
رتبه داخلی 109 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه عبدالله گل در ترکیه

متقاضیان ورود به دانشگاه‌های دولتی علاوه بر داشتن دیپلم دبیرستان، باید در یکی از آزمون‌های یوس و یا اس ای تی شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را کسب کنند. برای دانشگاه‌هایی که زبان آموزشی آنها انگلیسی باشد، معمولا نتایج آزمون SAT ملاک انتخاب است. دانشگاه عبدالله گل در ترکیه هم برای دانشجویان خود شرط قبولی در آزمون SAT را کسب حداقل امتیاز 1100 از 1600 امتیاز کل قرار داده است.

نکته 1: شرایط پذیرش این دانشگاه مشابه شرایط یک دانشگاه دولتی دیگر به نام دانشگاه ارجیس هست که اتفاقاً این هم در شهر قیصریه (کایسری) واقع شده است.

نکته 2: متقاضیان بایستی نمرات آزمون SAT خودشان را از روی سایت رسمی Collegeboard با کد اختصاصی دانشگاه AGU ارسال نمایند.

نکته 3: در صورت نداشتن مدارک معتبر برای اثبات مهارت زبانی متقاضیان باید در آزمون اختصاصی زبان این دانشگاه شرکت کنند. در صورت عدم موفقیت در آزمون زبان، آنها می‌توانند در کلاس‌های آمادگی زبان دانشگاه مشارکت نمایند.

مدارک ثبت نام دانشگاه عبدالله گل کایسری

هنگام درخواست پذیرش از دانشگاه عبدالله گل ترکیه باید تمامی مدارک موردنیاز را تهیه کنید. لیست مدارک به شرح زیر است:

 • رزومه
 • اثبات پرداخت هزینه
 • مدرک آیلتس یا تافل
 • نامه تشویق
 • هزینه درخواست
 • جزئیات خانواده
 • دیپلم دبیرستان با معدل حداقل 17 از 20
 • توصیه‌نامه (MA, PhD)
 • فرم درخواست آنلاین
 • ویزای دانشجویی
 • گذرنامه
 • بیمه سلامت و زندگی

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه عبدالله گل ترکیه

تقریبا اکثر دانشگاه‌های دولتی ترکیه برای جذب دانشجویان خود از سیستم برگزاری آزمون استفاده می‌کنند. خبر خوب این است که رقابت متقاضیان خارجی با دانشجویان ترک نبوده و بر اساس سهمیه‌بندی خاصی این رقابت فقط بین خارجیان انجام می‌گیرد. و اینهم شانس قبولی را برای شما افزایش می‌دهد. همان گونه که در بخش شرایط پذیرش گفته شد، برای دریافت پذیرش از دانشگاه عبدالله گل ترکیه، متقاضیان باید در آزمون SAT و همچنین در صورت نداشتن مدرک زبان معتبر، در آزمون زبان انگلیسی نیز شرکت نمایند.

پذیرش دانشجویان در دانشگاه عبدالله گل

پذیرش بدون کنکور دانشگاه عبدالله گل ترکیه

به طور کلی به علت بالا بودن تقاضا به دلیل داشتن امکانات خوب و پایین بودن زیاد هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه، پذیرش در این دانشگاه‌ها از طریق سیستم برگزاری آزمون انجام می‌شود. و بنابر این اخذ پذیرش از دانشگاه عبدالله گل مستلزم شرکت در آزمون‌های SAT و ارائه مدرک زبان معتبر و یا شرکت در آزمون زبان انگلیسی  دانشگاه بوده و متأسفانه باید گفت دریافت پذیرش بدون کنکور از این دانشگاه ممکن نیست.

شهریه دانشگاه عبدالله گل

یکی از مزیت‌های قبولی در دانشگاه‌های دولتی، رایگان بودن و یا شهریه‌های بسیار پایین آنها است. دانشگاه دولتی عبدالله گل هم برای دانشجویان ترک کاملاً رایگان بوده و از دانشجویان خارجی هم شهریه خیلی ارزانی در مقایسه با دانشگاه‌های خصوصی گرفته می‌شود که میزان این شهریه در جدول زیر برای رشته‌های مختلف آورده شده است:

نام رشته زبان شهریه (به لیر)
دانشکدة مهندسی انگلیسی 3789
دانشکده معماری انگلیسی 3789
دانشکده زندگی و علوم طبیعی انگلیسی 3789
تمام رشته‌های دانشکده علوم مدیریت انگلیسی 3060
دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی انگلیسی 2781

بورسیه دانشگاه عبدالله گل کایسری

همه دانشجویان پذیرفته شده خارجی، با داشتن شرایط لازم ، از بورسیه اختصاصی دانشجویان خارجی این دانشگاه “بورسیه شهریه رایگان” برخوردار خواهند شد. بورسیه فوق از طرف کمیسیون بورسیه دانشگاه و بر اساس یک سیستم عدالت‌محور امتیازی داده می‌شود. این بورسیه فقط برای دانشجویان لیسانس است و کل دوره لیسانس را پوشش خواهد داد.

توجه: در طول تحصیل اگر متوسط معدل دانشجو زیر 2باشد بورسیه قطع خواهد شد.

شرایط قبولی بورسیه دانشگاه عبدالله گل

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

همانطور که گفتیم دریافت بورسیه‌های تحصیلی بستگی به فراهم شدن برخی شرایط دارد. در زیر به بخشی از شرایطی که برای برخورداری از بورسیه‌های دانشگاه عبدالله گل وجود دارد اشاره می‌کنیم:

 • کسب امتیاز بالا در آزمون SAT و زبان انگلیسی
 • پیگیری و ثبت‌نام در برنامه‌های بورسیه‌ای دانشگاه
 • انتقال بین دانشگاهی از طریق سیستم‌های تبادل دانشجویی مولانا و بیرونی

دانشکده های دانشگاه  عبدالله گل کایسری

این دانشگاه رشته‌های پرطرف‌دار بسیاری را به لطف دانشکده‌های پیشرفته خود ارائه می‌کند. ویژگی مشترک همه دانشکده‌های این دانشگاه، مجهز بودن به آخرین تکنولوژی‌های آموزشی، فضای مدرن آموزشی، مراکز مجهز تحقیقاتی و برخورداری از کادر مجرب علمی و اداری است. در زیر می‌توانید لیست این دانشکده‌ها را ملاحظه کنید:

 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده زندگی و علوم طبیعی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی

دانشگاه عبدالله گل چه رشته هایی دارد؟

به دلیل داشتن دانشکده‌های مهم در رشته‌های پرطرف‌دار، شما می‌توانید انبوهی از رشته‌های جذاب را که توسط این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود را مشاهده نمایید. بالا بودن استانداردهای آموزشی دانشگاه عبدالله گل سبب شده تا آموزشی باکیفیت بسیار بالا در آن به اجرا در آید. در زیر لیست رشته‌های مهم این دانشگاه را خواهید دید:

رشته دانشکده ارائه‌دهنده
علوم مهندسی دانشکده مهندسی
مهندسی رایانه دانشکده مهندسی
مهندسی الکترونیک برق دانشکده مهندسی
مهندسی صنایع دانشکده مهندسی
مهندسی عمران دانشکده مهندسی
مهندسی مکانیک دانشکده مهندسی
مهندسی زیستی دانشکده زندگی و علوم طبیعی
گروه زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک دانشکده زندگی و علوم طبیعی
معماری دانشکده معماری
کسب‌وکار دانشکده مدیریت
اقتصاد دانشکده مدیریت
علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی
روان‌شناسی دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی

نکته: این دانشگاه فاقد رشته‌های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی مثل پرستاری است. ولی چنانچه شما علاقه‌مند به تحصیل در این رشته باشید می‌توانید اطلاعات مهمی در باره این رشته را در مقاله  پرستاری در ترکیه در سایت ما به دست آورید.

امکانات دانشگاه عبدالله گل کایسری

به دلیل حمایت یک بنیاد خیریه خیلی قوی از این دانشگاه، امکانات آموزشی، رفاهی  بسیاری در پردیس‌های آن در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است. پردیس Sümer  با رستوران‌ها، کافه‌ها، زمین‌های ورزشی، موزه‌ها، امکانات آموزشی و تحقیقاتی، از همین حالا شروع به دریافت جوایز جهانی کرده است. (دریافت جایزه در زمینه بهترین معماری پردیس دانشگاهی در جشنواره جهانی معماری، 2012)

امکانات دانشگاه عبدالله گل برای دانشجویان

خوابگاه دانشگاه عبدالله گل

دانشگاه عبدالله گل در ترکیه، به شما اسکان در خانه‌های سنگی بازسازی شده ویژه با 80 سال قدمت، درست در کنار پردیس سومریان ارائه می‌دهد. دهکده دانشجویی این دانشگاه، شامل باغ‌های سرسبز و بزرگ و مناطق اجتماعی است که از زندگی در آن لذت خواهید برد. محوطه خوابگاه، فضای نشیمن شیک و مدرنی را ایجاد می‌کند که مطابق با نیاز شما ساخته شده است. دهکده دانشجویی تنها 5 دقیقه پیاده تا محوطه دانشگاه فاصله دارد و شامل مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، زمین های تنیس، بسکتبال، والیبال و فوتبال است.

110 آپارتمان در بلوک‌های واقع در مجتمع دهکده دانشجویی جدید وجود دارد که در زمینی به مساحت 50000 مترمربع ساخته شده است که 25000 مترمربع آن سرپوشیده است. هر آپارتمان دارای اتاق‌هایی برای 1 یا 2 نفر و یک آشپزخانه، دوش، توالت مشترک برای 3 یا 4 نفر است. در قسمت دیگر پردیس اصلی، آپارتمان‌های دوبلکس با اتاق‌های 1،2 و 3 نفره و سرویس‌های بهداشتی و دوش در طبقات پایین/بالا موجود است.

توجه: هزینه اقامت در این دهکده دانشجویی برای دانشجویانی که در لیست 20000 نفر اول هستند رایگان و برای بقیه بین 200 تا 400 لیر به‌صورت ماهیانه است

جمع بندی

باتوجه‌به آن چه گذشت، دانشگاه عبدالله گل، به خاطر داشتن مزایای زیادی که در متن مقاله اشاره شد، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان ایرانی باشد. شما همچنین می‌توانید سؤالات بیشتر خود را با همکاران ما در سایت آرتان‌بورس‌تاپ مطرح و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ مناسبی را دریافت نمایید.سوالات خود را از ما بپرسید

سؤالات متداول متقاضیان در مورد دانشگاه عبدالله گل

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=9306

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”