رایگان در بهترین دانشگاه های ترکیه

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
جشنواره به پایان رسید

وبلاگ

دانشگاه نوح ناجی یازگان قیصریه ترکیه
لوگو دانشگاه نوح ناجی یازگان

دانشگاه نوح ناجی یازگان

( Nuh Naci Yazgan University)

شهر: کایسری

تعداد دانشکده: 8

نوع دانشگاه: دولتی

رتبه ترکیه: 168

تایید: نیست

سال تاسیس: 2009

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه نوح ناجی یازگان یک دانشگاه خصوصی است که در شهر قیصریه ترکیه قرار دارد. این دانشگاه دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های تاپ و پرطرف‌دار است که هرساله دانشجویان بین‌المللی زیادی برای تحصیل در این دانشگاه جذب می‌شوند. همچنین این دانشگاه دارای برنامه تبادل دانشجویی اراسموس است که امکان تحصیل در کشورهای اروپایی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. حالا چنانچه تمایل دارید اطلاعات مفید و کاملی درباره این دانشگاه، شرایط پذیرش، رشته‌ها و آزمون‌های ورودی به دست آورید، در ادامه متن همراه ما باشید.

تاریخچه و معرفی دانشگاه نوح ناجی یازگان

دانشگاه نوح ناجی یازگان در سال 2009 توسط بنیاد آموزش عالی و کمک‌های قیصریه در قیصریه تأسیس شده است. این دانشگاه خصوصی به هدف توسعه دانش و پیشرفت علم در شهر قیصریه تأسیس گردید. همچنین خوب است بدانید که زبان اصلی این دانشگاه، ترکی استانبولی است.

آدرس دانشگاه نوح ناجی یازگان کجاست؟

دانشگاه نوح ناجی یازگان در شهر قیصریه ترکیه قرار دارد که یکی از شهرهای بزرگ و قدیمی ترکیه است و از اقتصاد قوی برخوردار است. همچنین این شهر دارای آب‌وهوای نیمه‌خشک است که برای زندگی بسیار مناسب است. در ادامه آدرس دقیق دانشگاه ذکر شده است:

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، قیصریه، کوجاسینان، محله ارطغرل قاضی، خانه‌های سازمانی پردیس نوح ناجی، پلاک 38170  

رتبه و رنکینگ دانشگاه نوح ناجی یازگان کایسری

رتبه دانشگاه نوح ناجی یازگان در ترکیه و در دنیا

طبق اطلاعات و آمارهای به‌دست‌آمده از سایت‌های مختلف، این دانشگاه توانسته است رتبه خوبی در میان دانشگاه‌های دنیا و ترکیه به دست آورد. در جدول زیر رتبه و رنکینگ دانشگاه در سطح هی مختلف نوشته شده است.

سطح رتبهبندیرتبه
ترکیه168
دنیا8866

شرایط پذیرش دانشگاه نوح ناجی یازگان در ترکیه

باتوجه‌به اینکه دانشگاه نوح ناجی یازگان ترکیه همانند دانشگاه آتیلیم یک دانشگاه خصوصی است، متقاضیان با ارائه مدرک دیپلم با معدل قابل‌قبول که از جانب دانشگاه تعیین می‌شود و بدون آزمون ورودی می‌توانند برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند. همچنین یادتان باشد که متقاضیان باید دارای مدرک زبان باشند و در غیر این صورت می‌توانند در دوره یک‌ساله آموزش زبان ترکیه شرکت کنند و در پایان در آزمون تعیین سطح نمره حدنصاب را کسب کنند.

مدارک ثبت نام دانشگاه نوح ناجی یازگان کایسری

به‌طورکلی دانشجویان پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه باید مدارک خواسته شده در سایت دانشگاه را در تاریخ اعلام شده آماده کنند و در سایت دانشگاه بارگذاری کنند. مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام در لیست زیر قرار گرفته است:

 • ارائه ریز نمرات دیپلم
 • ارائه گواهی مدرک دیپلم
 • پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی تأمین هزینه‌های تحصیل دانشجو

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه نوح ناجی یازگان ترکیه

ازآنجایی‌که دانشگاه نوح یاجی یازگان یک دانشگاه خصوص است دانشجویان می‌توانند تنها با داشتن مدرک دیپلم معتبر دبیرستان و ارائه مدرک زبان پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند. این به این مفهوم است که متقاضیان نیازی به آزمون ورودی ندارند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه نوح ناجی یازگان ترکیه

شرایط پذیرش بدون آزمون نوح ناجی یازگان

خبر خوب این است که باتوجه‌به اینکه این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است شرایط پذیرش بدون کنکور را دارد و متقاضیان می‌توانند با داشتن دیپلم با حداقل نمره قابل‌قبول، پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند. همچنین ارائه مدرک زبان الزامی است و در غیر این صورت، دانشجویان باید در کلاس‌های یک‌ساله آموزش زبان خود دانشگاه شرکت کنند.

شهریه دانشگاه نوح ناجی یازگان

بطورکلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر است و ازآنجایی‌که این دانشگاه همانند دانشگاه آیوان سارای یک دانشگاه خصوصی است هزینه تحصیل در این دانشگاه بالا است. اگرچه این دانشگاه شرایطی برای دریافت بورسیه فراهم کرده است. در جدول زیر برخی از رشته‌های پرطرف‌دار این دانشگاه همراه با شهریه آن‌ها قید شده است:

نام رشتهشهریه (لیر)زبان
دندان‌پزشکی108.000ترکی
روان‌شناسی48.000ترکی
معماری داخلی49.000ترکی
معماری45.000ترکی
مهندسی برق و الکترونیک21.000ترکی
پرستاری42.000ترکی
فیزیوتراپی49.000ترکی

بورسیه دانشگاه نوح ناجی یازگان کایسری

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره شد دانشگاه نوح ناجی یازگان که یک دانشگاه خصوصی است که برای کاهش هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان، شرایطی برای دریافت بورسیه قرار داده است. با استفاده از این بورسیه‌ها، دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستند توانایی پرداخت شهریه برای آنها آسان می‌شود.

شرایط بورسیه نوح ناجی یازگان برای دانشجویان

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

به‌طورکلی دانشجویانی که تمایل دارند از بورسیه‌های دانشگاه نوح ناجی یازگان استفاده کنند باید شرایطی که دانشگاه در نظر گرفته است را دارا باشند. خوشبختانه شرایط دریافت بورسیه‌ها بسیار آسان است که در ادامه متن ذکر شده است:

 • دانشجویانی که در زمان ثبت‌نام دارای معدل دیپلم بالا باشند، شامل بورسیه می‌شوند.
 • دانشجویانی که در طول ترم جزء نفرات برتر دانشگاه باشند به آن‌ها بورسیه تعلق می‌گیرد.
 • دانشجویانی که دارای موفقیت‌ها‌ی ورزشی و هنری باشند، واجد شرایط دریافت بورسیه می‌شوند.

دانشکده های‌ دانشگاه نوح ناجی یازگان کایسری

به‌طورکلی این دانشگاه دارای 8 دانشکده است که در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از سراسر دنیا دانشجو پذیرش می‌کند. لیست دانشکده‌ها این دانشگاه به شرح زیر است:

 1. دانشکده مهندسی
 2. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 3. دانشکده علوم بهداشت
 4. دانشکده ادبیات
 5. دانشکده حقوق
 6. دانشکده هنرهای زیبا و طراحی
 7. دانشکده پزشکی
 8. دانشکده دندانپزشکی

دانشگاه نوح ناجی یازگان چه رشته هایی دارد؟

رشته های دانشگاه نوح ناجی یازگان کایسری

در حالت کلی دانشگاه نوح ناجی یازگان دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های متنوع و پرطرف‌دار است که دانشجویان زیادی برای دریافت پذیرش این دانشگاه ترغیب می‌شوند. همچنین یادتان باشد که به دانشجویان باتوجه‌به رشته‌های تحصیلی خود، اجازه کار دانشجویی در ترکیه داده می‌شود. در ادامه متن تعدادی از پرطرف‌دارترین رشته‌های این دانشگاه قرار گرفته است:

 1. مهندسی برق و الکترونیک
 2. مهندسی عمران
 3. مهندسی صنایع
 4. معماری
 5. معماری داخلی و طراحی محیطی
 6. اقتصاد
 7. تجارت
 8. علوم سیاسی و مدیریت دولتی
 9. تغذیه و رژیم غذایی
 10. پرستاری
 11. فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 12. روان‌شناسی
 13. دندانپزشکی
 14. درمان و توان‌بخشی

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه نوح ناجی یازگان

برای متقاضیانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه را دارند، ارائه مدرک کارشناسی الزامی است. همچنین آن‌ها باید در آزمون آلس شرکت کنند و حداقل نمره 55 را کسب کنند. یادتان باشد ارائه توصیه‌نامه الزامی است.

نکته: خبر خوب این است که ارائه مدرک زبان اجباری نیست.

پذیرش دکتری دانشگاه نوح ناجی یازگان

در حالت کلی دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه خصوصی نوح ناجی یازگان را دارند باید دارای گواهی  فوق‌لیسانس با پایان‌نامه باشند. از طرفی دانشجویان باید معدل کارشناسی ارشد آنها بالا باشد. همچنین دانشجویان موظف هستند که در آزمون آلس شرکت کنند و حداقل نمره 60 را به دست آورند.

نکته: یادتان باشد که نمره مصاحبه و ارائه مدرک زبان برای پذیرش این دانشگاه در این مقطع الزامی است.

امکانات دانشگاه نوح ناجی یازگان

امکانات دانشگاه نوح ناجی یازگان برای دانشجویان

دانشگاه خصوصی نوح ناجی یازگان برای رفاه حال دانشجویان امکانات بسیار خوبی در زمینه‌های ورزشی، تفریحی و آموزشی فراهم کرده است که لیست برخی از این امکانات شامل موارد زیر است:

 • کتابخانه مجهز
 • امکانات ورزشی
 • امکان آموزش عملی
 • بانک
 • کافه
 • رستوران

خوابگاه دانشگاه نوح ناجی یازگان

قطعاً می‌دانید که یکی از مسائل مهم در انتخاب دانشگاه برای دانشجویان وجود خوابگاه است. خوشبختانه ابن دانشگاه دارای خوابگاه‌هایی با 20 مجتمع علمی و فرهنگی است. همچنین این خوابگاه دارای امکانات فوق‌العاده‌ای هستند که تمام نیازهای دانشجویان را برای داشتن محیط آرام برای تحصیل پاسخگویند.

جمع بندی

باتوجه‌به مطالب ارائه شده در این مقاله شما می‌توانید اطلاعات موردنیاز خود را  درباره دانشگاه نوح ناجی یازگان ازجمله آزمون‌های ورودی، شرایط پذیرش، بورسیه‌ها و شهریه‌ها را به دست آورید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که بهترین تصمیم را در مورد تحصیل در این دانشگاه بگیرید و برای تحصیل رشته موردنظر خود در این دانشگاه  اقدام کنید. چنانچه سؤالی در مورد پذیرش دانشگاه نوح ناجی یازگان در ترکیه دارید، می‌توانید آن را با مشاورین ما در تیم آرتان بورس تاپ در میان بگذارید تا به سؤالات شما به طور کامل پاسخ داده شود.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول متقاضیان در مورد دانشگاه نوح ناجی یازگان

خیر، مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت بهداشت ایران نیست.
خیر، مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت علوم ایران نیست.
ازآنجایی‌که این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است بدون آزمون ورودی و با داشتن دیپلم دبیرستان با حداقل نمره قابل‌قبول پذیرش این دانشگاه دریافت کرد.
بله این دانشگاه برای کاهش هزینه‌های تحصیل دانشجویان شرایطی را برای دریافت بورسیه برای آن‌ها فراهم کرده است.
به‌طورکلی این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است که دانشجویان می‌توانند بدون کنکور و با ارائه مدرک دیپلم پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند.
بله دانشگاه نوح ناجی یازگان دارای خوابگاه‌هایی با امکانات بسیار خوب برای دانشجویان است.
این دانشگاه دارای رشته‌های متنوع و پرطرف‌دار همچون دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری، مهندسی است.
دانشگاه کاراتکین چانقری ترکیه
تحصیل در یک دانشگاه معتبر از مهم‌ترین خواسته‌های هر فارغ التحصیلی است. اگر این صفحه را به نیت پیدا کردن یک دانشگاه خوب برای ادامه تحصیل باز کرده…
دانشگاه نامیک کمال تکیرداغ ترکیه
دانشگاه نامیک کمال در شهر تکیرداغ قرار دارد که یکی از 30 کلان‌شهر ترکیه بوده و با عناوین شهر صنعتی، کشاورزی، توریستی، بندری و البته یک شهر دانشگاهی،…
دانشگاه ترک هاوا کرومو آنکارا ترکیه
خیلی ها به دنبال یک دانشگاه تخصصی علوم هوانوردی و فضایی هستند، که با آموزش در یک مرکز معتبر رویاهای خود را تحقق بخشند. اگر فارغ التحصیل شده اید و به…
معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه
اگر به دنبال تحصیل در کشور ترکیه هستید، قطعاً دوست دارید بدانید بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه کدام‌ها هستند. واقعیت این است که دریافت…
دانشگاه هیتیت چوروم ترکیه
دانشگاه هیتیت، نامش را از فرهنگِ هیتی‌ها گرفته؛ فرهنگی که قدمتی چهارهزار ساله دارد. شهر چوروم در ترکیه‌ی امروزی، زمانی مرکز این تمدن باستانی بود و…
Istanbul-Technical-University-1
همان‌طور که دانشگاه فنی استانبول در توضیح خود گفته است: هدف از وجود این دانشگاه، گسترش مرزهای دانش و کاربردهای آن در علم، فناوری و هنر، برای کمک به…
Ahi-Evran-University-1
آهی اوران به عنوان یکی از پیشگامان عرصه فرهنگی قرشهر شناخته می‌شود که دانشگاه آهی اوران نام خود را از این شخصیت برجسته وام گرفته است. نکته جالبی که…
دانشگاه تاریم و گیدا قونیه ترکیه
دانشگاه تاریم و گیدای قونیه به‌عنوان اولین دانشگاه تخصصی ترکیه در زمینه مواد غذایی و کشاورزی از سوی یک بنیاد تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی، با…

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=9194

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در email به اشتراک بگذارید
Email
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp