دانشگاه مدیپول
logo
دانشگاه نیشانتاشی استانبول ترکیه
لوگو دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی

(Nisantası University)

location

شهر: استانبول

univercity

تعداد دانشکده: 6

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 94

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2009

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: بدون آزمون

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تا به حال فکر کرده‌اید که چرا می‌گویند تحصیل در ترکیه پنجره‌ای به سوی فرصت‌های جهانی است؟ در حقیقت بسیاری از دانشجویان، ترکیه را نه فقط به عنوان یک مقصد تحصیلی، بلکه به عنوان گامی به سوی فرصت‌های حرفه‌ای در عرصه بین‌المللی می‌بینند. به همین دلیل، انتخاب دانشگاهی که بتواند آن‌ها را در مسیر موفقیت هدایت کند، بسیار مهم است. اما آیا دانشگاه نیشانتاشی (Nisantası) می‌تواند شما را به این هدف ارزشمند برساند؟ این مطلب پاسخ روشنی به این پرسش مهم خواهد داد.

معرفی دانشگاه نیشانتاشی ترکیه

ورودی دانشگاه نیشانتاشی استانبول

دانشگاه نیشانتاشی، یکی از دانشگاه‌های خصوصی برتر و شناخته‌ شده در ترکیه، در سال 2009 به عنوان مدرسه حرفه‌ای نیشانتاشی تاسیس شد و از سال 2010 با پذیرش دانشجو شروع به کار کرد. دانشگاه نیشانتاشی استانبول با ویژگی‌های منحصر به فردی مانند موقعیت مکانی عالی و فضای داخلی 10 هکتاری در مرکز استانبول، یک پردیس‌ مدرن و مجهز، 6 دانشکده با برنامه‌های آموزشی متناسب با بازار جهانی و افتخارات و استانداردهای بین‌المللی، تجربه‌های کاری و کارآموزی بین‌المللی و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی متنوع، توجه دانشجویان داخلی و بین‌المللی را در مقاطع کاردانی، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و دکتری پزشکی به خود جلب کرده است. دانشگاه Nisantası از اتحادیه اروپا و شورای تحصیلات عالی ترکیه (YOK) تاییدیه دارد.

ویدیوی آشنایی با محیط دانشگاه نیشانتاشی

این ویدیو سبب می‌شود شناخت بهتری نسبت به دانشگاه خصوصی نیشانتاشی ترکیه داشته باشید:

تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی، یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای آینده

یکی از سوالات رایجی که اغلب پرسیده می‌شود این است که آیا تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی ارزش هزینه و زمانی که صرف می‌کنیم را دارد؟ نیشانتاشی با ارائه امکانات آموزشی مدرن و استفاده از اساتید مجرب، تجربه آموزش باکیفیتی را برای شما به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، با شرکت در برنامه‌های تبادل دانشجویی اراسموس (ERASMUS) و اعطای دیپلم آبی (Mavi Diploma)، فرصت‌های فراوانی برای پیشرفت حرفه‌ای و تحصیلی در آمریکا و اروپا در اختیار شما قرار می‌دهد. مدرکی که از این دانشگاه دریافت می‌کنید، در بسیاری از کشورهای جهان اعتبار بالایی دارد و می‌تواند فرصت شغلی فراوانی را به وجود آورد.

برنامه‌های ماژور و مینور دانشگاه نیشانتاشی نیز گامی دیگر در ارتقاء تجربه آموزشی دانشجویان است. این برنامه‌ها به شما اجازه می‌دهند که علاوه بر رشته اصلی خود، در یک رشته دیگر تحصیل کنید و یا دروسی از آن را پاس کنید که این مهم، منجر به افزایش عمق دانش و سواد شما می‌شود. توجه داشته باشید که در این صورت بعد از فارغ‌التحصیلی، علاوه بر مدرک اصلی به شما گواهی پایان دوره برخی از دروس نیز اعطا می‌شود.

با این ویژگی‌ها، دانشگاه نیشانتاشی نه تنها به عنوان یک دانشگاه برجسته در بین دانشگاه های ترکیه شناخته می‌شود، بلکه به عنوان یک مرکز پیشرو در ارائه فرصت‌های آموزشی متنوع و جهانی مورد توجه قرار گرفته است.

آیا دانشگاه نیشانتاشی استانبول مورد تایید ایران است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که دانشگاه نیشانتاشی به صورت رسمی توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران مورد ارزیابی و تأیید قرار نگرفته است؛ اما در این دانشگاه به خاطر داشتن تاییدیه اتحادیه اروپا و امریکا، دانشجویان می توانند از برنامه اراسموس (تبادل دانشجو) یا دیپلم آبی استفاده کنند و در بهترین دانشگاه های کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند، بلژیک، پرتغال، یونان، بلغارستان، لهستان، رومانی و… به ادامه تحصیل بپردازند و یا مشغول به کار شوند.

با تمام این‌ها، اگر به دنبال دانشگاهی هستید که مورد تایید وزارت علوم ایران باشد، پیشنهاد ما به شما تحصیل در دانشگاه مدیپل استانبول است.

رنکینگ دانشگاه نیشانتاشی استانبول

این جدول جایگاه و رتبه‌بندی دانشگاه نیشانتاشی را در سطح ملی و بین‌المللی نشان می‌دهد:

رتبه در ترکیه
Edurank 4icu cwur
81 94
رتبه بین المللی
Edurank cwur
4284 4207

شرایط پذیرش دانشگاه نیشانتاشی ترکیه

پذیرش دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی ترکیه با ارائه شرایط پذیرش آسان، فرصت‌های تحصیلی ممتازی را برای شما فراهم می‌کند. این دانشگاه شرط آزمون ندارد و برای ورود به این دانشگاه، باید دارای حد نصاب معدل دیپلم 15 باشید.

در این دانشگاه تدریس شامل دو زبان ترکی و انگلیسی است؛ اگر قصد دارید در برنامه‌های انگلیسی زبان شرکت کنید بهتر است دارای یکی از مدارک زبان انگلیسی مانند TOEFL باشید.

برای برنامه‌های ترکی زبان، داشتن مدرک آزمون تومر (TÖMER) در سطح B2 مورد نیاز است. با این حال، در صورتی که مدرک زبان لازم را نداشته باشید، دانشگاه نیشانتاشی دوره‌های یک ساله یادگیری زبان ترکی یا انگلیسی را برگزار می‌کند که فرصتی عالی برای تقویت مهارت‌های زبانی، پیش از شروع دوره تحصیلی است.

خوب است بدانید که امکان حضور در این دوره به صورت آنلاین نیز وجود دارد و در حالت کلی هزینه‌ی آن از شهریه دانشگاه کمتر است.

تجربه دانشجویان آرتانی
فاطمه پراونده

فاطمه پراونده

00:00:00

علیرضا آجیلی

علیرضا آجیلی

00:00:00

دنا قناعت زاده

دنا قناعت زاده

00:00:00

آیلین کیانپور

آیلین کیانپور

00:00:00

ترنم پریخان

ترنم پریخان

00:00:00

آزمون های لازم برای اخذ پذیرش در نیشانتاشی استانبول

یکی از جنبه‌های مثبت دانشگاه نیشانتاشی استانبول، سهولت فرایند پذیرش برای دانشجویان است. به طور کلی، شرکت در آزمون‌های ورودی برای تحصیل در این دانشگاه ضرورت ندارد اما داشتن مدرک آزمون‌های معتبر مانند آزمون اس ای تی می‌تواند به عنوان مزیت در نظر گرفته شود. در جدول زیر حداقل نمره مورد نیاز برای قبولی در آزمون‌های مورد تایید این دانشگاه را مشاهده می‌کنید:

نام آزمون حداقل نمره
TR-YÖS 250 از 500
SAT 1100 (650 نمره از ریاضی)
ABITUR 4

مدارک ثبت نام دانشگاه نیشانتاشی

پس از طی کردن فرایند پذیرش و قبولی در دانشگاه نیشانتاشی استانبول، مرحله بعدی ثبت نام و ارائه مدارک لازم است. این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دیپلم دبیرستان (به همراه ترجمه رسمی)
 • ریزنمرات دبیرستان (به همراه ترجمه رسمی)
 • پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی یا ترکی (در صورت وجود)
 • برگه قبولی در آزمون ورودی مورد تایید دانشگاه (در صورت وجود)

بورسیه دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی در استانبول، با درک اهمیت حمایت مالی از دانشجویان، انواع مختلفی از بورسیه‌ها را ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا فرصت تحصیل در این دانشگاه معتبر را داشته باشید. این بورسیه‌ها شامل:

 • بورسیه‌های پیشرفت تحصیلی: این بورسیه برای دانشجویانی که حداقل دو ترم تحصیلی را گذرانده‌اند و معدل 3.80 یا بالاتر دارند، اعطا می‌شود.
 • بورسیه نیازمندی: برای دانشجویانی که توانایی پرداخت شهریه خود را ندارند، بورسیه نیازمندی در نظر گرفته می‌شود.
 • بورسیه‌های انتقال افقی: این نوع بورسیه برای دانشجویانی که از موسسه یا دانشگاه دیگری به نیشانتاشی منتقل شده‌اند و معدل بالایی دارند، اعطا می‌شود.
 • بورسیه اعضای خانواده: دانشگاه نیشانتاشی برای افرادی که عضو یک خانواده هستند و هم‌زمان در برنامه‌های کارشناسی و یا کاردانی این دانشگاه تحصیل می‌کنند، تخفیف 5 درصدی بر شهریه اعمال می‌کند.
 • بورسیه های علوم، هنر و فرهنگ: این بورسیه به دانشجویانی که موفقیت‌های بین‌المللی در زمینه‌های علمی، هنری و فرهنگی به دست می‌آورند تعلق می‌گیرد.

شهریه دانشگاه نیشانتاشی در سال 2024

این جدول شامل اطلاعات دقیق در مورد شهریه سالانه رشته‌های دانشگاه نیشانتاشی است. شما می‌توانید از تخفیف‌های ویژه‌ برای پرداخت شهریه بهره‌مند شوید و بدون نگرانی از بابت هزینه‌ها، به تحصیل خود در ترکیه ادامه دهید.

 شهریه دانشگاه نیشانتاشی سال 2024
شهریه سالانه (دلار) زبان تحصیل طول تحصیل(سال) رشته تحصیلی
14.500 ترکی 6 پزشکی
17.500 انگلیسی 5 دندانپزشکی
13.500 ترکی 5 دندانپزشکی
3.250 ترکی 4 پرستاری
3.250 ترکی 4 گفتاردرمانی
3.250 ترکی 4 توانبخشی و فیزیوتراپی
3.250 ترکی 4 تغذیه و رژیم درمانی
3.250 ترکی 4 مهندسی کامپیوتر
3.800 انگلیسی 4 مهندسی عمران
3.250 ترکی 4 مهندسی عمران
3.250 ترکی 4 موزیک
2.950 ترکی 4 جامعه شناسی
3.800 انگلیسی 4 روانشناسی
3.250 ترکی 4 روانشناسی
3.800 انگلیسی 4 روابط بین الملل
3.250 ترکی 4 طراحی گرافیک
3.250 ترکی 4 مهندسی صنایع
3.800 ترکی 4 مهندسی برق
4.400 انگلیسی 4 معماری
3.250 ترکی 4 معماری
3.250 ترکی 4 رادیو، سینما و تلویزیون
3.250 ترکی 4 طراحی مد و نساجی
6.000 ترکی 4 اقتصاد

دانشکده های دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی در استانبول با داشتن 6 دانشکده مدرن و مجزا، به دانشجویان فرصت‌های فراوانی را برای تحصیل در رشته‌های مختلف و کسب مهارت‌های لازم می‌دهد. دانشکده‌های موجود در این دانشگاه شامل:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده علوم بهداشت
 4. دانشکده فنی و مهندسی و معماری
 5. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 6. دانشکده هنر و طراحی

دانشگاه نیشانتاشی چه رشته هایی دارد؟

لیست رشته‌های تحصیلی که دانشگاه نیشانتاشی آموزش می‌دهد، شامل:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • اقتصاد
 • روزنامه نگاری
 • روابط عمومی و تبلیغات
 • روانشناسی
 • تجارت بین المللی و لجستیک
 • زبان و گفتار درمانی
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • پرستاری
 • طراحی بازی دیجیتال
 • غذا و هنر آشپزی
 • طراحی گرافیک
 • موسیقی
 • رادیو، تلویزیون و سینما

در جدول زیر رتبه‌ی رشته‌های پر طرفدار این دانشگاه را مشاهده می‌کنید:

رشته مهندسی
جهانی 4396
در ترکیه 118
آسیا 1953
رشته زیست شناسی
جهانی 4564
در ترکیه 119
آسیا 1974

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه نیشانتاشی

اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی استانبول، با ارائه فرصت‌های گسترده‌ در زمینه تحصیلات تکمیلی، به دانشجویان امکان می‌دهد تا دانش و مهارت‌های خود را به سطح بالاتری برسانند. برای پذیرش در این برنامه‌ها، باید دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشید. یکی از مزیت‌های دانشگاه نیشانتاشی این است که دانشجویان می‌توانند بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی، تحصیلات تکمیلی خود را آغاز کنند.

در بخش زبان، لازم است حداقل نمره 55 از آزمون‌های YDS یا YÖKDİL را به دست آورید یا نمره معادل از آزمونی که توسط YÖK پذیرفته شده، داشته باشید. علاوه بر این، دانشگاه نمرات آزمون‌های بین‌المللی معتبر مانند TOEFL یا PTE را نیز قبول می‌کند. نتایج آزمون YÖKDİL و YDS برای 5 سال و TOEFL برای 2 سال معتبر هستند.

پردیس دانشگاه نیشانتاشی

پردیس نئوتک دانشگاه نیشانتاشی، اولین پردیس تکنولوژیک ترکیه است. این پردیس با طراحی مدرن و فناوری محور خود و با امکاناتی چون کلاس‌های هوشمند، آزمایشگاه‌های کاربردی و مراکز شبیه‌سازی پیشرفته، محیطی عالی برای یادگیری و تحقیقات دانشجویان فراهم می‌کند.

امکانات دانشگاه نیشانتاشی استانبول

امکانات پیشرفته دانشگاه نیشانتاشی استانبول

دانشگاه نیشانتاشی استانبول به دانشجویان خود امکانات متنوع آموزشی، تفریحی و ورزشی را ارائه می‌دهد تا آن‌ها بتوانند یک تجربه آموزشی و فرهنگی کامل در طول دوران تحصیل خود تجربه کنند. در این بخش با تعدادی از امکانات این دانشگاه آشنا می‌شویم:

امکانات آموزشی:

 • آزمایشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی مجهز
 • کارگاه‌های مدرن و مجهز برای رشته‌های هنری و فنی
 • استفاده از تجهیزات واقعی (مثل کابین هواپیما و آمبولانس) برای یادگیری بهتر درس‌ها

امکانات پزشکی دانشگاه نیشانتاشی استانبول

امکانات ورزشی:

 • زمین‌های ورزشی
 • سالن ورزشی چند منظوره
 • مرکز تناسب اندام
 • استودیو پیلاتس
 • پیست دو میدانی
 • استودیوهای رقص
 • زمین تنیس روی میز

امکانات ورزشی دانشگاه نیشانتاشی استانبول

خوابگاه دانشگاه نیشانتاشی ترکیه

دانشگاه نیشانتاشی استانبول در محدوده‌ای قرار گرفته که خوابگاه‌های متعددی با قیمت مناسب در اطراف آن وجود دارند. در اینجا برخی از خوابگاه‌های نزدیک به دانشگاه را به همراه آدرس‌های آن‌ها معرفی می‌کنیم:

خوابگاه دخترانه فلوریا بشیول (Yurdu Florya Beşyol):

 • موقعیت: در منطقه کوچوک چکمجه، استانبول
 • امکانات: صبحانه و شام، تلویزیون، اینترنت
 • ظرفیت اتاق‌ها: 3، 4، 6 و 7 نفره

خوابگاه پسرانه ماهیر ایز (Mahir İz Yurdu):

 • موقعیت: اسنیورت، استانبول
 • امکانات: صبحانه و شام، تلویزیون، اینترنت، مینی یخچال
 • ظرفیت اتاق‌ها: ۲تا ۴ نفر

امکانات خوابگاه دانشگاه نیشانتاشی

خوابگاه دخترانه 1453 (1453 Kyk Kız Öğrenci Yurdu)

 • موقعیت: اسنیورت، استانبول
 • امکانات: صبحانه و شام، تلویزیون، اینترنت، مینی یخچال
 • اتاق‌ها: 3 و 4 نفره

همچنین اگر قصد اقامت در خوابگاه‌های خصوصی را دارید، می‌توانید در خوابگاه دخترانه ” Sabiha Hanim” و یا خوابگاه پسرانه ” shisli” که در نزدیکی دانشگاه نیشانتاشی واقع شده‌اند، سکونت داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی و آدرس دانشگاه نیشانتاشی کجاست؟


آدرس دقیق دانشگاه: استانبول- سارییر- محله ماسلاک- خیابان تاش یونجاسی- دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی همانند دانشگاه آیدین در مرکز شهر استانبول، واقع شده است. دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و تراموا، به شما امکان می‌دهد به نقاط مختلف شهر دسترسی داشته باشید. این موقعیت مرکزی دانشگاه نه تنها تردد را آسان می‌کند، بلکه به شما فرصت می‌دهد تا از امکانات فرهنگی و اجتماعی فراوانی که در شهر استانبول وجود دارد بهره‌مند شوید.

جمع بندی

دانشگاه نیشانتاشی استانبول، با پردیس‌ مدرن و پیشرفته، برنامه‌های آموزشی منطبق با استانداردهای جهانی و فرصت‌های تبادل دانشجویی اراسموس، به یک مرکز آموزشی پیشرو تبدیل شده است. همچنین این دانشگاه، با ارائه “مدرک دیپلم آبی” و بورسیه‌های متنوع، بر ارائه کیفیت آموزشی بالا تاکید دارد و به دانشجویان برای ورود به بازار کار بین‌المللی کمک می‌کند.

با وجود این ویژگی‌ها به جرات می‌توان گفت نیشانتاشی گزینه‌ای بی‌نظیر برای شمایی است که به دنبال تجربه تحصیلی با کیفیت در کشور ترکیه هستید. اگر سوال یا ابهامی در مورد دانشگاه نیشانتاشی دارید، لطفاً آن را در بخش نظرات این صفحه مطرح کنید یا برای پاسخگویی سریع‌تر، با شماره‌های درج شده در انتهای صفحه تماس بگیرید.

Star کاملترین ویدیو از دانشگاه نیشانتاشی
 • آشنایی با امکانات و تجهیزات دانشگاه
 • آشنایی با امکانات و تجهیزات دانشگاه
 • بازار کار و آینده کاری دانشجویان
دریافت لینک:
پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالات متداول

برای تحصیل در این دانشگاه، با توجه به رشته‌های مختلف، لازم است به طور میانگین از ۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار پرداخت نمایید. البته می‌توانید از تخفیف ۵۰ درصدی شهریه (بورس 100) نیز بهره‌مند شوید.
خوشبختانه برای پذیرش در دانشگاه نیشانتاشی الزامی به شرکت در آزمون ورودی نیست.
بله، به طور معمول دانشگاه نیشانتاشی دانشجویان خود را بدون آزمون پذیرش می‌کند.
بله، در این مطلب به انواع بورسیه‌هایی که دانشگاه نیشانتاشی برای دانشجویان بین المللی در نظر می‌گیرد، اشاره کرده‌ایم.
این دانشگاه هنوز از طرف وزارتخانه‌های بهداشت و علوم ایران مورد ارزیابی و تایید قرار نگرفته است.
خیر، شما می‌توانید از خوابگاه‌هایی که در نزدیکی دانشگاه قرار دارند، برای سکونت خود استفاده کنید.
بله، می توانید با ارائه کارنامه نوبت اول و نامه اشتغال به تحصیل، ثبت نام خود را کامل کنید.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7300
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه