a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

دانشگاه هالیچ

دانشگاه هالیچ ترکیه

دانشگاه خصوصی هالیچ در نوامبر ۱۹۹۸ توسط بنیاد بیزیم bizim که یک بنیاد خیریه برای حمایت از کودکان لوسمی است، با مجوز قانونی به شماره ۲۵۴۷ در شهر استانبول تأسیس شد. دانشگاه هالیچ دارای ۲۱ دپارتمان آکادمیک در ۶ دانشکده خودش می‌باشد و علاوه بر این شامل ۳ مدرسه‌ی تخصصی در مقاطع کاردانی پرستاری، تربیت بدنی و علوم بهداشتی، ۱ هنرستان، ا آموزشگاه حرفه‌ای و ۳ برنامه‌ی تحصیلات تکمیلی در بنیاد بیزیم است. «Haliç University» دارای یک کنسرواتوار نیز می‌باشد. به همین دلیل امروز قصد داریم تا در ادامه مقالات راهنمای تحصیل در ترکیه به بررسی یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر این کشور بپردازیم. دانشگاهی که شرایط خوبی را برای تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی را فراهم کرده است؛ دانشگاه هالیچ ترکیه «Haliç University».

دانشگاه هالیچ کجاست

این دانشگاه قدیمی در کلان شهر استانبول با جمعیت تقریبی ۱۵ میلیون نفر قرار گرفته است. استانبول پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است که تا پایان امپراتوری عثمانی، پایتخت ترکیه بوده است. دانشگاه هالیچ در منطقه بیوگلو Beyoğlu” ” واقع شده، در شاخ طلایی استانبول که غروب طلایی این آب دره طبیعی و زیبا معروف و مقصد گردشگران است و به لحاظ موقعیت در بخش اروپایی استانبول و در اطراف شهر ساحلی باستان Galata قرار دارد. بیوگلو جز مناطق پر جمعیت استانبول است و به خاطر پیشینه تاریخی همواره پذیرای توریست زیادی از سراسر دنیاست. افزون بر دانشگاه هالیچ، دانشگاه کنت استانبول، دانشکده هنر میمار سیسان و مدرسه بازرگانی لندن نیز از دیگر مراکز آموزشی معتبر در این منطقه هستند. از اماکن گردشگری در اطراف این دانشگاه می‌توان به موزه مینیاتورک و باغ هتل هیلتون اشاره کرد.

رتبه دانشگاه هالیچ

دانشگاه هالیچ از رتبه بندی بالایی در کشور ترکیه و در خاورمیانه برخوردار بوده و تا به حال ۱۸ هزار دانشجو از کشورهای مختلف در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. در رتبه بندی که در Times Higher Education انجام شد، بیش از ۱۳۰۰ دانشگاه از میان ۹۲ کشور جهان بررسی شد. هالیچ در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان در حوزه کاهش نابرابری‌ها و برابری جنسیتی قرار دارد. همچنین این دانشگاه در حوزه مصرف مسئولانه و دسترسی به انرژی پاک و نیز در حوزه آموزش در جهان به ترتیب رتبه‌های ۳۰۰ و ۴۰۰ را کسب کرده است.

در این دانشگاه از واقعیت مجازی در کنار آموزش‌ها به‌صورت تکمیلی استفاده می‌شود. به عنوان مثال از شبیه‌سازی جراحی برای دانشجویان پزشکی و از شبیه‌سازی مکان‌یابی برای دانشجویان معماری استفاده می‌شود. سیاست دانشگاه هالیچ شکل‌گیری ” طراحی و خلاقیت” از طریق ایجاد نگرش متفاوت به مسائل است و تمرکز بر آن را اساس رشد فردی هر دانشجو می‌دانند. دانشگاه Haliç دارای ۳ پردیس در منطقه‌های SÜTLÜCE, ŞİŞHANE, LEVENT می‌باشد و در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نزدیک به حدود ۱۰۰۰۰ دانشجوی مشغول به تحصیل دارد.

نکته: طبق آخرین آمار وب‌سایت ۴icu دانشگاه هالیچ در بین تمام دانشگاه‌های سراسر جهان دارای رتبه ۳۷۹۴ و در بین دانشگاه‌های کشور ترکیه رتبه ۷۴ را کسب نموده است.

شرایط پذیرش دانشگاه هالیچ

هالیچ یکی از آن دانشگاه‌هایی است که شرایط آسانی برای پذیرش دانشجویان، نه تنها از ترکیه بلکه از تمام جهان دارد. شما برای پذیرش در دانشگاه هالیچ در مقطع کارشناسی به پاسپورت، ریز نمرات دوره دبیرستان، ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی یا ترکی و مدرک دیپلم احتیاج دارید، اما برای بعضی رشته ها مواردی اضافه خواهد شد.

در مقطع کارشناسی ارشد ترکیه نیز به پاسپورت، ریز نمرات دوره کارشناسی، مدرک کارشناسی و دو توصیه‌نامه به همراه مهر و امضا نیاز خواهید داشت. تفاوت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با پذیرش در مقطع کارشناسی در این است که باید برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی نمره ۷۹ مدرک TOEFL را کسب کنید. البته نگران نباشید چون داشتن مدرک زبان انگلیسی برای گرفتن پذیرش در دانشگاه هالیچ برای مقطع کارشناسی ارشد لزومی ندارد. این دانشگاه خصوصی پذیرش خودش را از دو روش انجام می‌دهد که هر کدامشان مختص به بخشی از دانشجویان و متقاضیان می‌شود. در ادامه به بررسی این دو روش خواهیم پرداخت:

  1. روش اول (مختص دانشجویان بومی): روش اول برای دانشجویان بومی کشور ترکیه است و برای این منظور لازم است که متقاضیان در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت نمایند و پس از دریافت نمره قبولی می‌توانند مشغول ادامه تحصیل در این دانشگاه بشوند.
  2. روش دوم (مختص دانشجویان خارجی): روش دوم نیز مربوط به دانشجوهای غیر بومی و خارج از کشور ترکیه می‌باشد که باید برای ادامه تحصیل در این دانشگاه در آزمون GMAT شرکت کنند و نمره‌ی بالای ۵۵۰ را کسب کنند. متقاضیان می‌توانند از طریق آزمون‌های GRE و SAT نیز مجوز ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه ر کسب کنند. امتیازهای لازم برای پذیرش در این دانشگاه از طریق این آزمون‌ها به ترتیب ۲۸۰ و ۱۸۰۰ است.

نکته مهم: موسسه مهاجرتی آرتان بورس تاپ به دلیل رابطه مستقیم با دانشگاه هالیچ ترکیه هم اکنون می‌تواند بدون شرایط خاصی از این دانشگاه تا ۵۰ درصد بورس بگیرد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

دانشگاه هالیچ استانبول

شهریه دانشگاه هالیچ ترکیه

برای اینکه با هزینه‌های تحصیلی در این دانشگاه بیشتر آشنا شوید شهریه برخی از دوره‌های تحصیلی را برایتان در لیست زیر آورده‌ایم. این ارقام می‌توانند به شما جهت برنامه‌ریزی مالی تحصیل در ترکیه کمک بسیار زیادی بکنند. لازم به ذکر است که این مبالغ هر ساله توسط هیئت اداری دانشگاه و از طریق رسانه‌ی دانشگاه اعلام می‌شوند. شهریه‌های نوشته‌شده برای سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ می‌باشد.

رشته شهریه رشته شهریه
پزشکی ۹۲۰۰۰ لیر فیزیوتراپی ۴ ساله ۴۴۰۰۰ لیر
مهندسی کامپیوتر ۴۴۰۰۰ لیر مهندسی مکانیک ۲۸۰۰۰ لیر
روانشناسی ۴۶۰۰۰ لیر معماری ۴۴۰۰۰ لیر
تئاتر ۴۴۰۰۰ لیر طراحی گرافیک ۴۱۰۰۰ لیر
طراحی مد ۲۴۰۰۰ لیر فیزیوتراپی دو ساله ۳۴۰۰۰۰ لیر
زبان و ادبیات آمریکایی ۴۲۰۰۰ لیر مترجمی زبان انگلیسی ۴۴۰۰۰ لیر
ریاضی ۴۲۰۰۰ لیر زبان و ادبیات ترکی ۳۶۰۰۰ لیر
حمل و نقل ۱۸۰۰۰ لیر تجارت بین الملل ۲۸۰۰۰ لیر
منابع انسانی ۴۲۰۰۰ لیر مدیریت کسب و کار ۳۸۰۰۰ لیر
سیاست و روابط بین الملل ۳۰۰۰۰ لیر مهندسی برق ۳۲۰۰۰ لیر
مهندسی صنایع ۳۲۰۰۰ لیر طراحی داخلی ۵۰۰۰۰ لیر
پرستاری ۴۴۰۰۰ لیر طراحی لباس در ترکیه ۲۴۰۰۰ لیر
توریسم و هتل داری ۱۸۰۰۰ لیر مدیریت ورزشی ۳۸۰۰۰ لیر
تربیت بدنی ۳۸۰۰۰ لیر مهندسی تغذیه ۵۴۰۰۰ لیر
مامایی ۳۸۰۰۰ لیر بانکداری و بیمه ۱۶۰۰۰ لیر

امکانات دانشگاه هالیچ

دانشگاه هالیچ همه ساله رقمی بین ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ نفر دانشجو در رشته‌های مختلف به‌صورت بومی و بین‌المللی ثبت‌نام می‌کند. آگاهی از سطح امکانات این دانشگاه می‌تواند تا حدود بسیار زیادی شما را با وجهه‌ی این دانشگاه آشنا کند.

رویدادهای فرهنگی هنری

دانشگاه هالیچ از نظر فرهنگی و هنری، دانشگاه بسیار فعالی است و همین موجب می‌شود تا کیفیت زندگی دانشجویانش در سطح بسیار خوبی قرار داشته باشد. این دانشگاه هر ساله میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری مختلفی مثل نمایشگاه‌های مختلف هنرهای زیبا، هنرهای بصری، موسیقی و … است و دارای سالن ویژه و اختصاصی برای تئاتر نیز می‌باشد.

باشگاه‌های دانشجویی

جالب است بدانید که دانشگاه هالیچ دارای بیش از ۳۰ باشگاه دانشجویی مختلف در زمینه‌های اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، هنری و … می‌باشد. این امکانات تحصیل در ترکیه را برای دانشجویان لذت‌بخش‌تر می‌کنند و به دانشجو کمک می‌کند تا در کنار تحصیل، فرصت آشنا شدن با فرهنگ‌های مختلف را نیز داشته باشد.

خوابگاه دانشگاه هالیچ

این دانشگاه به نیازهای اسکان دانشجویان خود بسیار اهمیت می‌دهد. خوابگاه‌های این دانشگاه در عین قرار گرفتن در بستر معاصر ترکیه، دارای امکانات بسیار مدرنی نیز هستند. در اختیار گذاشتن رستوران و کافه تریا، سیستم گرمایش مرکزی پیشرفته، سالن مخصوص لباسشویی، امکانات خوب برای تماس تلفنی، اتاق‌های جلسات و فعالیت‌های درسی و اینترنت ۲۴ ساعته از جمله خدمات ارائه شده در خوابگاه‌ها برای دانشجویان است.

نتیجه‌گیری

طبق گفته‌ی رسانه‌ی اختصاصی دانشگاه هالیچ، مفاهیم با ارزش در این دانشگاه عبارت‌اند از شفافیت، اطمینان، آزادی فردی و پایداری. اگر دوست دارید که یک ماجراجویی تحصیلی را در کشوری جدید آغاز کنید و در عین حال از حضور در یک فرهنگ جدید نیز استقبال می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که این دانشگاه را در بین گزینه‌های خودتان برای تحصیل در ترکیه قرار دهید؛ اما فراموش نکنید که قبل از هر اقدامی از متخصصان و افراد باتجربه در زمینه مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه، مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر حتماً با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

دانشگاه هالیچ مورد تایید وزارت علوم و بهداشت است ؟

خیر ،دانشگاه هالیچ مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت نیست، دانشگاه هالیچ از رتبه بندی بالایی در کشور ترکیه و در خاورمیانه برخوردار بوده و تا به حال ۱۸ هزار دانشجو از کشورهای مختلف در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

با قبولی در کدام آزمون ها میتوانیم در دانشگاه هالیچ ادامه تحصیل بدهیم ؟

دانشجویان باید برای ادامه تحصیل در این دانشگاه در آزمون GMAT شرکت کنند و نمره‌ی بالای ۵۵۰ را کسب کنند. متقاضیان می‌توانند از طریق آزمون‌های GRE و SAT نیز مجوز ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه را کسب کنند.

آیا دانشگاه هالیچ دارای خوابگاه برای دانشجویان است ؟

بله ،دانشگاه هالیچ مجهز به خوابگاه دانشجویی است امکانات مدرن از جمله،رستوران و کافه تریا، سیستم گرمایش مرکزی پیشرفته، سالن مخصوص لباسشویی، امکانات خوب برای تماس تلفنی، اتاق‌های جلسات و فعالیت‌های درسی و اینترنت ۲۴ ساعته از جمله خدمات ارائه شده در خوابگاه‌ها برای دانشجویان است.

 

2.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments