offer
15% تخفیف فقط برای آرتانی‌ها
logo
بهترین دانشگاه های استانبول

دانشگاه های استانبول

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه های استانبول که هرکدام به خاطر کیفیت و استاندارد بالایی که دارد را می‌توانید برای تحصیل در نظر بگیرید، ما در این مقاله برای شما به‌صورت کامل موردبررسی قرار می‌دهیم تا قادر باشید دانشگاه های دولتی و خصوصی برتر استانبول را بشناسید و با رتبه جهانی و رتبه ملی هرکدام به نحو احسن آشنا شوید که در این بین، باید توجه داشته باشید که هرکدام از دانشگاه ها و دانشکده ها با امکانات اصلی خود می‌توانند به راحتی بهترین تحصیل را برای شما فراهم آورند.  اما مثل همیشه مجموعه آرتان بورس تاپ با کارشناسان عالی خود شرایط قابل قبولی را برای اعزام شما به هرکدام از این دانشگاه‌ها در شهر زیبای استانبول ترکیه فراهم می‌کند، به این دلیل که پذیرش دانشگاه های ترکیه هرکدام با شرایط و ضوابط خاصی همراه است.

لیست بهترین دانشگاه های استانبول

بدون هیچ‌گونه اغراقی همه ما به خوبی می‌دانیم که دانشگاه های استانبول هرکدام به واسطه اساتید مجرب، امکانات رفاهی عالی، نظام آموزشی معتبر و همچنین تبادلات دانشجویی قابل قبول به راحتی می‌تواند، شرایط خوبی را برای تحصیل داوطلبان و خصوصاً داوطلبان بین‌المللی فراهم نماید که در این میان، شما ضمن آشنایی با بهترین دانشگاه های استانبول به واسطه مشاوره کارشناسان مجموعه آرتان بورس تاپ می‌توانید به راحتی و بدون دغدغه انتخابی معقولانه و قابل قبول را برای تحصیل در بهترین دانشگاه های معتبر استانبول در نظر بگیرید.

 • دانشگاه بوغازایچی (Bogazici University)
 • دانشگاه سابانجی (Sabancı)
 • دانشگاه کوچ (Koc University)
 • دانشگاه استانبول (University İstanbul)
 • دانشگاه مرمره (Marmara University)
 • دانشگاه دولتی هنرهای زیبای معمار سینان (Mimar Sinan Fine Arts University)

لیست دانشگاه های دولتی استانبول

دانشگاه های استانبول همانگونه که گفته شد می‌تواند خصوصی و یا دولتی باشد که شما شرایط خاصی را در نظر بگیرید که دانشگاه های دولتی استانبول حقیقتاً دانشگاه های فوق‌العاده معتبری در ترکیه شناخته می‌شوند که در رشته های متفاوت دانشجویان را برای بازار کاری پربار آماده می کنند. بسیاری از داوطلبان ایرانی نیز در مقاطع مختلف در دانشگاه های دولتی استانبول در حال تحصیل هستند؛ به همین علت ما در ادامه دانشگاه های دولتی را در استانبول به‌صورت لیستی و همچنین با توضیح مجزا به شما معرفی می‌کنیم.

 1. دانشگاه استانبول
 2. دانشگاه بغازیچی
 3. دانشگاه فنی استانبول
 4. دانشگاه گاتالاسرای
 5. دانشگاه مدنیت

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول یکی از دانشگاه های مهم و قابل قبول ترکیه محسوب می‌شود که در لیست دانشگاه های دولتی استانبول قرار دارد. این دانشگاه در سال 1453 میلادی تأسیس شده است و امروزه با داشتن 15 دانشکده، 12 انستیتو، 2 آموزشگاه حرفه ای، 2 مدرسه، 2 بخش، 74 مرکز تحقیقاتی و 216 باشگاه دانشجویی به یکی از بهترین دانشگاه های استانبول تبدیل شده است.

دانشگاه بغازیچی

دانشگاه بغازیچی یکی دیگر از دانشگاه های دولتی استانبول است که بنیان‌گذاری آن معمولاً بین ۱۸۶۳ / ۱۹۷۱ می‌توان در نظر گرفت. این دانشگاه به خاطر سطح آموزش بالای خود توانسته در ترکیه رتبه 1 و در سطح جهانی رتبه 197 را از آن خود کند. ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک لیسانس را شما نیز در این دانشگاه می‌توانید مدنظر داشته باشید که مجموعه آرتان بورس تاپ در این زمینه شما را راهنمایی می‌کند. کسب نمره آزمون Sat یکی از شرایط اصلی پذیرش این دانشگاه محسوب می‌شود.

دانشگاه فنی استانبول

این دانشگاه در سال ۱۷۷۳ تأسیس و سومین دانشگاه قدیمی فنی دنیا محسوب می‌شود که دانشجویان مهندسی و معماری می‌توانند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. از جمله مدارک مهم برای پذیرش این نوع دانشگاه به شرح زیر است:

 • تافل PBT: 677/523+ TWE 6/4
 • مدارک YDS، e-YDS، YÖK-DİL: 100/65
 • مهارت İTÜ YDY برای مقطع لیسانس: 100/65
 • PTE: 90/60
 • تافل IBT: 120/70

دانشگاه گاتالاسرای

دانشگاه گاتالاسرای در سال 1992 در استانبول تأسیس شد. این دانشگاه با داشتن 5 دانشکده، 2 موسسه آموزشی، 200 استاد و 2500 دانشجو یکی از دانشگاه های استانبول با سطح آموزشی و امکانات رفاهی بالا شناخته می‌شود و زبان تحصیلی این دانشگاه ترکی، فرانسوی و انگلیسی است. شما همچنین باید در آزمون های SAT، GMAT یا GRE نمره قابل قبولی را برای پذیرش این دانشگاه بدست آورید که در این زمینه، توضیحات و راهنمایی های لازم را می‌توانید از مجموعه آرتان بورس تاپ دریافت کنید.

 دانشگاه مدنیت

این دانشگاه نیز در بخش آسیایی استانبول در سال ۲۰۱۰ تأسیس و دارای ۱۱ دانشکده، ۲ کالج، ۳ موسسه و ۱۵ مرکز تحقیقاتی است. امکانات ورزشی مجهز، مکان دریافت بورسیه تحصیلی، برترین اساتید کشور، انتقال دانشجویان به کشور های دیگر و… از جمله امکانات این دانشگاه بی‌نظیر در استانبول است. شما می‌توانید از طریق بورسیه تحصیلی و یا آزمون IMUYOS برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنید.

لیست دانشگاه های خصوصی استانبول

دانشگاه های خصوصی استانبول

با توجه به استقبال داوطلبان بین‌المللی و خصوصاً ایرانی از دانشگاه های استانبول شما بهتر است که در مورد دانشگاه‌های خصوصی آن نیز اطلاعات قابل قبولی را کسب کنید. به این دلیل که می‌توان در این دانشگاه ها با توجه به اعتبار هرکدام به تحصیل در رشته های متفاوت پرداخت. دانشگاه های خصوصی هرکدام شهریه های گوناگونی را با توجه به رشته برآورد می‌کنند و شرایط پذیرش خاصی را به شما پیشنهاد می‌دهند. در ادامه دانشگاه های خصوصی استانبول را به‌صورت موردی نام می‌بریم و تنها به 5 دانشگاه به‌صورت مجزا اشاره‌ای می‌کنیم.

 1. دانشگاه بیلگی
 2. دانشگاه کوچ استانبول
 3. دانشکده بیکنت
 4. دانشگاه بهجصیر
 5. دانشگاه سابانجی
 6. دانشگاه آکی بادم
 7. دانشگاه Kadir Has
 8. دانشگاه خصوصی یدی تپه
 9. دانشگاه اوزیگین
 10. دانشگاه دوگوس
 11. دانشگاه Altınbaş
 12. دانشگاه آیدین استانبول
 13. دانشگاه Bezmialem Vakıf
 14. دانشگاه Fatih Sultan Mehmet Vakıf (FSMVU)
 15. دانشگاه هالیچ
 16. دانشگاه مدیپول استانبول
 17. دانشگاه ایشیک
 18. دانشگاه آموزش عالی آرل استانبول
 19. دانشگاه بیلیم
 20. دانشگاه Kultur استانبول
 21. دانشگاه صباحاتین زعیم استانبول
 22. دانشگاه بازرگانی استانبول
 23. دانشگاه Maltepe
 24. دانشگاه MEF
 25. دانشگاه نیشانتاشی
 26. دانشگاه پیری ریس استانبول
 27. دانشگاه اوکان
 28. دانشگاه ینی یوزییل

دانشگاه بیلگی استانبول

این دانشگاه که در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک دانشگاه خصوصی تأسیس شد، با داشتن چهار پردیس (SantralIstanbul، Kuştepe، Dolapdere و Kozyatağı) به عنوان یکی از دانشگاه های خصوصی و معتبر استانبول معرفی شده است. با وجود ۷ دانشکده، ۳ انستیتو، ۴ مدرسه، ۳ آموزشگاه حرفه ای شما می‌توانید در مقاطع مختلف دانشجویان را در رشته های گوناگون با تدریس زبان انگلیسی در نظر بگیرید. این دانشگاه در لیست QS رتبه 130 را به عنوان دانشگاه برتر خصوصی به خود اختصاص داده است.

دانشکده بیکنت

این دانشگاه یکی از دانشگاه های استانبول البته در حوزه خصوصی است که در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و دانشجویان آن به زبان های ترکی و انگلیسی در دانشگاه به تحصیل می‌پردازند و جزء دانشگاه های بنیادی در استانبول محسوب می‌شود و دانشجویان بین المللی می‌توانند وابسته به ملیت و همچنین مقطعی که در آن تحصیل می کنند از هزینه تحصیل ۵ هزار دلاری سالیانه بهره‌مند شوند.

دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی که ۴۰ کیلومتری از مرکز شهر استانبول فاصله دارد از سال ۱۹۹۹ توانسته به جذب داوطلبان با انگیزه جهت تحصیل بپردازد. این دانشگاه در ترکیه با رتبه ۱۵ و در دنیا با رتبه ۱۴۹۰ توانسته به یکی از معتبرترین دانشگاه های خصوصی ترکیه تبدیل شود که زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است و به همین دلیل، آن دسته از دانشجویانی که با مهارت زبان انگلیسی آشنایی ندارند در دانشکده زبان این دانشگاه باید ثبت نام نمایند.

دانشگاه بهجصیر

این دانشگاه خصوصی در ترکیه استانبول که به آن به اختصار (BAU) گفته می‌شود از سال ۱۹۹۸ توانسته فعالیت خود را آغاز کند. دانشجویانی که در این دانشگاه به تحصیل می‌پردازند، باید با مهارت زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشند. این دانشگاه از ۸ دانشکده، ۱ دانشکده زبان و ۲ آموزشگاه حرفه ای تشکیل شده است و جزء دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ترکیه است که صددرصد برای داوطلبان ایرانی یک مزیت محسوب می‌شود.

دانشگاه کوچ استانبول

نام این دانشگاه را شما بسیار در بین دانشگاه خصوصی ترکیه شنیده‌اید که از سال ۱۹۹۳ توانسته فعالیت خود را آغاز کند و به یکی از دانشگاه های فوق‌العاده معتبر ترکیه تبدیل شود که شما ۲۲ برنامه کارشناسی، ۲۹ کارشناسی ارشد و ۳۰ برنامه دکتر را می‌توانید در این دانشگاه در نظر داشته باشید. تمامی برنامه‌های میان رشته این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و به خاطر خدمات و امکانات مجهز و بسیار عالی توانسته جذب بسیار بالای متقاضیان بین المللی را در پرونده دانشگاه به ثبت برساند.

دانشگاه های استانبول مورد تائید وزارت علوم

دانشگاه های استانبول ترکیه

در حال حاضر در بین دانشگاه های استانبول چند دانشگاه دولتی و خصوصی استانبول در ترکیه مورد تائید وزارت علوم قرار دارند، این دانشگاه ها صددرصد از لحاظ اعتبار مدرک خود برای برخی از داوطلبان مانند داوطلبان ایرانی شرایط ویژه ای را رقم می‌زنند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه می‌توانید به‌صورت شبانه‌روزی از خدمات مجموعه آرتان بورس تاپ استفاده کنید.

دانشگاه های استانبول مورد تائید وزارت علوم شامل:

 1. دانشگاه بیلکنت
 2. دانشگاه بغازیچی
 3. دانشگاه حاجت تپه
 4. دانشگاه استانبول
 5. دانشگاه سابانجی
 6. دانشگاه کوچ
 7. دانشگاه فنی استانبول
 8. دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه های استانبول مورد تائید وزارت بهداشت

دانشگاه های استانبول به خاطر اعتبار بالای مدرک فارغ التحصیلی خود مورد توجه قرار می گیرد، چنانچه دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت باشد، صد درصد داوطلبان می‌توانند امتیاز ویژه‌ای را برای مدرک فارغ التحصیلی خود در نظر بگیرند که ما در ادامه به ۶ دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت ترکیه به‌صورت موردی اشاره می‌کنیم که شامل:

 1. دانشگاه استانبول (istanbul üniversitesi)
 2. دانشگاه خصوصی کوچ (koç üniversitesi)
 3. دانشگاه خصوصی آجی بادم (acibadem üniversitesi)
 4. دانشگاه خصوصی باغچه شهیر (bahçeşehir üniversitesi)
 5. دانشگاه مارمارا (marmara üniversitesi)
 6. دانشگاه خصوصی یدی تپه (yedi tepe üniversitesi)

جمع بندی

ترکیه همیشه جزء کشورهای مهیج و پرطرفدار بوده است که در این بین بسیاری از متقاضیان بین المللی و خصوصاً ایرانی آرزوی تحصیل در دانشگاه های معتبر ترکیه را دارند. دانشگاه های استانبول به خاطر کیفیت بالای آموزش خود و همچنین امکانات رفاهی می‌تواند به‌بهترین شکل ممکن داوطلبان بین‌المللی را برای تحصیل ترغیب کند که ما در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با بهترین دانشگاه خصوصی، دولتی و دانشگاه های وزارت علوم و وزارت بهداشت آشنا کنیم که البته شما بهتر است قبل از اقدام از مجموعه آرتان بورس تاپ در این زمینه اطلاعات کلیدی و قابل قبولی را دریافت کنید تا بتوانید بازدهی بیشتری را برای تحصیل در دانشگاه های معتبر استانبول در نظر بگیرید.

سوالات خود را از ما بپرسید

نویسنده آرتان بورس تاپ

Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7250
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”