logo
معرفی دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه

دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

در دانشگاه های ترکیه شما می‌توانید تحصیلات خود را به زبان های ترکی، انگلیسی یا سایر زبان‌ها و با کیفیت بالا مطابق با استانداردهای جهانی ادامه دهید. کشور ترکیه به علت نزدیکی به اروپا و تبادلاتی که با کشورهای اروپایی دارد، به مرکز جذب دانشجویان از نقاط مختلف جهان تبدیل شده است. به همین خاطر بیش از پیش برنامه‌های آکادمیک خود را به سمت بین‌المللی شدن پیش می‌برد. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌هایی با فضا و کیفیت آموزشی دانشگاه‌های اروپایی دارید و انگلیسی بودن زبان رشته برایتان اهمیت دارد این مقاله را بخوانید تا با برخی از راحت‌ترین دانشگاه های انگلیسی زبان برای پذیرش آشنا شوید.

راحت ترین دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه برای پذیرش

در این مقاله قصد داریم 6 دانشگاهی که برنامه‌های آموزشی انگلیسی زبان ارائه می‌دهند را معرفی کنیم. البته تقریباً در اکثر دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه، رشته‌های پرمتقاضی و مهم به دو زبان انگلیسی و ترکی تدریس می‌شود. پس اگر بعد از خواندن این مقاله و آشنایی با کلیت آموزش آکادمیک دانشگاه‌های ترکیه به زبان انگلیسی، به دنبال دانشگاه‌های بیشتری برای بررسی و گزینش بودید حتماً با مشاوران ما در آرتان بورس تاپ تماس حاصل نمایید. کارشناسان و مشاوران ما با بررسی شرایط شما هر آنچه را که برای تحصیل در ترکیه ضروری است و به دانستن آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهند.

دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه انگلیسی زبان مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول استانبول، جزء مراکز آموزش عالی خصوصی ترکیه است که در سال 2009 تأسیس شد. در واحدهای آموزشی دانشگاه مدیپول استانبول، دروس به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌شود. زبان آموزشی بر اساس دانشکده و برنامه متفاوت است. با این حال، در تمام بخش‌هایی که برنامه آزمون زبان مقدماتی اجباری ندارند، دانشجویان حق دارند به صورت اختیاری در برنامه مقدماتی انگلیسی ثبت نام کنند.

مهم‌ترین هدف دوره‌ها ایجاد توانایی در دانشجویان برای درک زبان خارجی و استفاده از آن در مطالعات دانشگاهی است. برنامه آموزش مقدماتی انگلیسی که توسط مربیان ترک و خارجی متخصص اجرا می‌شود، مطابق با آموزش زبان جهانی و معاصر سازماندهی شده است. دوره هفتگی این برنامه از سطوح مبتدی تا حرفه‌ای را پوشش می‌دهد و در هر یک از آن‌ها مهارت‌های زبانی متفاوتی به دانشجویان آموزش داده می‌شود. این دوره شامل مهارت‌های خواندن، گوش دادن، صحبت کردن، نوشتن مقاله آکادمیک، گرامر، آموزش زبان به کمک کامپیوتر و دوره‌های انگلیسی حرفه‌ای در سطوح پیشرفته است.

برای آنکه بتوانید از دانشگاه مدیپول استانبول در رشته‌های انگلیسی زبان پذیرش بگیرید باید حداقل نمره TOEFL IBT: 66 داشته باشید. همچنین اگر مدرک زبان ندارید و تمایلی به شرکت در دوره‌های مقدماتی دانشگاه هم ندارید می‌توان در آزمون معافیت زبان مدیپول استانبول شرکت کنید که در صورت کسب حداقل نمره 75 از 100 و قبولی در آزمون، از برنامه آمادگی زبان انگلیسی معاف شوید و دوره تحصیلی خود را آغاز کنید. در ادامه جدول این آزمون را ارائه می‌دهیم؛

آزمون معافیت زبان دانشگاه مدیپول استانبول
نوع مهارت نوع سوالات تعداد سوالات امتیاز
گوش دادن و درک کردن o      گوش دادن و پاسخ دادن

o      یادداشت برداری

20 20
خواندن o      درک آنچه می‌خوانید

o      تفسیر آنچه می‌خوانید

o      پیدا کردن ایده اصلی

o      استنباط

o      حدس زدن کلمه

24 24
استفاده از زبان دستور زبان 20 20
نوشتن

صحبت کردن

انشا 1

3 بخش

20

برترین رشته‌های دانشگاه مدیپول استانبول به زبان انگلیسی:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی

دانشگاه ایستینیه

دانشگاه انگلیسی زبان ایستینیه

دانشگاه ایستینیه استانبول با حمایت گروه مراقبت‌های پزشکی MLP Care که بزرگ‌ترین شرکت مراقبت‌های پزشکی ترکیه است، توسط بنیاد آنادولو قرن بیست و یکم در سال 2015 تأسیس گردید. این دانشگاه در بخش اروپایی استانبول واقع شده است. دانشگاه ایستینه با هدف بهبود و ارتقای مهارت‌های زبانی دانشجویانی که دارای مدرک زبان نیستند و یا مهارت کافی ندارند د.وره‌های آمادگی زبان انگلیسی برگزار می‌کند. در این برنامه‌ها، آموزش زبان با سه هدف مختلف ارائه می‌شود:

 • انگلیسی محتواگرا: این بخش بر محتوای موضوعی رشته علمی و حرفه دانشجو تمرکز دارد.
 • انگلیسی مهارت محور آکادمیک: آموزش زبان انگلیسی مبتنی بر کسب مهارت‌های تحقیق، خواندن، مقاله‌نویسی و ارائه مقاله.
 • انگلیسی عمومی: آموزش زبان انگلیسی برای زندگی اجتماعی روزانه یا سفر به خارج از کشور

در جدول زیر مدارک زبان انگلیسی که دانشگاه ایستینیه برای پذیرش دانشجو تعیین کرده است را می‌توانید مشاهده کنید:

آزمون‌های زبان مورد قبول دانشگاه ایستینیه
نوع آزمون حداقل امتیاز
TOEFLE IBT 75
PTE 55
KELT 60
IELTS ACADEMIC 6.0
Language Cert 70
CPE سطح C
CEA سطح B

داوطلبان توجه داشته باشند در صورتی که مدارک فوق را نداشته باشند، می‌توانند در آزمون معافیت زبان دانشگاه ایستینیه شرکت کنند و اگر موفق به کسب حداقل نمره 75 از آن شوند، می‌توانند دوره تحصیلی خود را بدون گذراندن کلاس‌های مقدماتی زبان آغاز کنند.

آزمون معافیت زبان دانشگاه ایستینیه
نوع مهارت نوع سوالات تعداد سوالات امتیاز
گوش دادن و درک کردن 1.    گوش دادن و پاسخ دادن

2.    یادداشت برداری

15

 

30
خواندن 3 بخش 3 30
نگارش انشا 1 20
دانش کلمه (واژگان) (ارتباطی / سوالات مفهومی) 1 20

برترین رشته‌های دانشگاه آتیلیم به زبان انگلیسی:

 • مهندسی سیستم‌های انرژی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی سیستم‌های اطلاعات
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • پزشکی

دانشگاه مدیپول آنکارا

دانشگاه انگلیسی زبان مدیپول آنکارا

دانشگاه مدیپول آنکارا در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد. دروس آموزشی این دانشگاه به زبان انگلیسی و ترکی تدریس می‌شوند. در صورتی که دانشجو مدرک مهارت زبان نداشته باشد، برای شرکت در رشته‌هایی که صد درصد به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، کلاس مقدماتی اجباری است. دانشجویان باید آزمون مهارت زبان خارجی دانشگاه را پشت سر بگذارند و یا دوره مقدماتی خود را با موفقیت به پایان برسانند تا بتوانند در دوره‌های حرفه‌ای که زبان آموزشی آن انگلیسی است، موفق شوند.

برای قبولی در رشته‌های به زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان بین‌المللی معتبر الزامی است. مدارک مورد قبول مدیپول آنکارا عبارت‌اند از:

 • TOEFLE IBT: 84
 • CAE : B
 • CPE : B
 • PTE ACADEMIC : 71

 اگر شما چنین مدرکی ندارید اما از توانایی‌های زبان انگلیسی خود مطمئن هستید، می‌توانید در آزمون معافیت زبان دانشگاه مدیپول آنکارا شرکت کنید و با کسب حداقل نمره 75 از 100 از دوره‌های مقدماتی که توضیح داده شد معاف شوید.

آزمون معافیت زبان دانشگاه مدیپول آنکارا
نوع مهارت نوع سوالات تعداد سوالات امتیاز
گوش دادن و درک کردن 1. گوش دادن و پاسخ دادن

2. یادداشت برداری

10 20
خواندن (3 مقاله شامل 8 سوال از هر مقاله) 24 24
استفاده از زبان دستور زبان (ارتباطی/ سوالات مفهومی) 20 20
دانش کلمه (واژگان) (ارتباطی / سوالات مفهومی) 16 20

برترین رشته‌های دانشگاه مدیپول آنکارا به زبان انگلیسی:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • مهندسی الکترونیک برق

دانشگاه کنت

دانشگاه انگلیسی زبان کنت

دانشگاه کنت در شهر زیبا و توریستی استانبول واقع شده است. کنت جزء دانشگاه‌های تازه تأسیس ترکیه است که در سال 2015 تأسیس شد. این دانشگاه در برنامه تبادل دانشجویی اراسموس پلاس مشارکت دارد و به همین خاطر بسیاری از رشته‌های آن به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. دانشگاه کنت برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند، دوره‌های مقدماتی یادگیری زبان انگلیسی برگزار می‌کند. در برنامه آمادگی زبان انگلیسی، علاوه بر مهارت‌های زبان انگلیسی، به دانشجویان با بهره‌گیری از منابع دانشگاهی مهارت‌هایی مانند مدیریت زمان در حین تحصیل و زندگی تجاری، انجام تحقیق، تفکر انتقادی و بیان صحیح آموزش داده می‌شود.

برنامه درسی آمادگی زبان انگلیسی دانشگاه کنت استانبول شامل 4 بخش مستقل است که هر کدام حداقل 7 هفته طول می‌کشد. هر کدام از این بخش‌ها برای مطابقت با سطح یادگیری زبان انگلیسی به 4 سطح تقسیم می‌شوند:

 1. مبتدی (A1)
 2. پایین‌تر از متوسط Lower-Mid (A2)
 3. ​​متوسط (B1)
 4. بالا (B2)

در جدول زیر مدارک زبانی که مورد تأیید دانشگاه کنت استانبول است را به همراه حداقل نمره قبولی نمایش داده‌ایم. همچنین در صورتی هیچ یک از این مدارک را ندارید می‌توانید در آزمون معافیت زبان دانشگاه کنت (KELT) که در جدول آمده است شرکت کنید و با قبولی در آن از دوره‌های مقدماتی دانشگاه معاف شوید.

آزمون‌های زبان مورد قبول دانشگاه کنت
نوع آزمون حداقل امتیاز
TOEFLE IBT 79
PTE 55
KELT 60

برترین رشته‌های دانشگاه کنت به زبان انگلیسی:

 • پرستاری
 • دندانپزشک
 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 • روان‌شناسی
 • غذا و هنر آشپزی

دانشگاه بیکنت

دانشگاه انگلیسی زبان بیکنت

دانشگاه بیکنت در سال 1997 توسط بنیاد آموزش آدم چلیک بیکنت به عنوان یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول تأسیس شد. مدرک این دانشگاه توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است. برای آنکه بتوانید در برنامه‌های به زبان انگلیسی دانشگاه بیکنت شرکت کنید، باید مدرک زبان انگلیسی معتبر داشته باشید و در غیر این صورت موظف به حضور در کلاس‌های آمادگی زبان دانشگاه هستید.

در ادامه مدارک زبانی را که دانشگاه بیکنت از دانشجویان خود برای پذیرش در رشته‌های انگلیسی خود می‌خواهد را آورده‌ایم. چنانچه زبان انگلیسی شما خوب هست اما مدارک زیر را ندارید، می‌توانید در آزمون معافیت زبان دانشگاه بیکنت که در جدول آمده است، شرکت کرده و با قبولی در آن از حضور در دوره‌های مقدماتی دانشگاه معاف شوید.

آزمون‌های زبان مورد قبول دانشگاه بیکنت
نام آزمون حداقل امتیاز
YDS , E-YDS (آزمون زبان داخلی) 75
TOEFL IBT 90
PTE ACADEMIC 75

برترین رشته‌های دانشگاه بیکنت به زبان انگلیسی:

 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی صنایع
 • معماری داخلی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک

دانشگاه آتیلیم

دانشگاه انگلیسی زبان آتیلیم

دانشگاه آتیلیم در آنکارا در سال 1997 با هدف ارائه آموزش آکادمیک و انجام تحقیقات با کیفیت، تأسیس شد. این دانشگاه گواهینامه انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه‌های مهندسی (MUDEK)را داراست و جزء یکی از دانشگاه‌های معتبر در رشته‌های مهندسی به حساب می‌آید. دانشگاه آتیلیم به دو زبان انگلیسی و ترکی برنامه آموزشی ارائه می‌دهد. دپارتمان انگلیسی پایه دانشگاه آتیلیم، با هدف تربیت دانشجویان ماهر که در سطح جهان شناخته می‌شوند، به فعالیت مشغول است.

در جدول زیر آزمون‌های زبانی که مورد تأیید دانشگاه آتیلیم هستند آمده است. اگر هیچ‌کدام از این مدارک را ندارید می‌توانید در آزمون معافیت زبان دانشگاه که در جدول ذکر شده شرکت کنید و پس از قبولی بدون نیاز به دوره‌های مقدماتی مهارت زبان تحصیل خود را شروع کنید.

آزمون‌های زبان مورد قبول دانشگاه آتیلیم
نام آزمون حداقل امتیاز
APEX (آزمون مهارت زبان انگلیسی آتیلیم) 60 از 100
TOEFL IBT 75 از 120
CPE C
CAE C
PTE ACADEMIC 60 از 90
IELTS 6 از 9

برترین رشته‌های دانشگاه آتیلیم به زبان انگلیسی:

 • مهندسی سیستم‌های انرژی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی سیستم‌های اطلاعات
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • پزشکی

جمع بندی

شما در این مقاله با برخی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل به زبان انگلیسی آشنا شدید. سعی کردیم اطلاعات کاملی در خصوص مدارکی که هریک از آن‌ها برای پذیرش در رشته‌های به زبان انگلیسی از داوطلبان درخواست می‌کنند ارائه دهیم. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط پذیرش هر یک از دانشگاه‌های ترکیه به زبان انگلیسی با مجموعه آرتان بورس تاپ تماس حاصل نمایید.

تست عکس نویسنده
نویسنده آرتان

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=21992
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”