logo
لیست دانشگاه های ترکیه با شرط معدل

دانشگاه های ترکیه با شرط معدل

آنچه در این مقاله خواهید خواند

اگر در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ های ترکیه نمره مناسبی کسب نکرده‌اید، اصلاً جای نگرانی نیست! چرا که امکان تحصیل در دانشگاه های ترکیه با شرط معدل نیز برای شما وجود دارد. پس اگر رؤیای تحصیل در رشته موردعلاقه خود را در ذهن دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم. در این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ قصد داریم به معرفی بررسی شرایط تحصیل با شرط معدل بپردازیم که می‌تواند به شما در تحقق آرزوهایتان کمک کند. برای دسترسی آسان‌تر به مطالب ذکرشده در مقاله می‌توانید از جدولی که در ادامه قرار دارد، استفاده کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه های ترکیه با شرط معدل

ترکیه ازنظر جغرافیایی و استراتژیک یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان است و به‌عنوان پلی میان قاره آسیا و اروپا عمل می‌کند. این کشور در خاک خود میزبان تمدن‌های مختلف بوده است و به‌نوعی تمدن شرق و غرب را باهم آمیخته و به فرهنگی جدید تبدیل کرده است. این کشور چهار فصل، از سه طرف توسط دریاها احاطه شده است و زیبایی‌های طبیعی متعددی را به نمایش می‌گذارد و همچنین دارای فرهنگ غنی است، به‌طوری‌که می‌توان گفت، هر شهر در ترکیه به اندازه یک کشور میراث فرهنگی دارد.

در ترکیه با توجه به کیفیتی که برای زندگی ارائه می‌شود، هزینه زندگی نسبت به تمام کشورهای اروپایی مناسب‌تر است و این موضوع ترکیه را به یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت تبدیل کرده است. در ترکیه 209 دانشگاه و بیش از 60 هزار رشته و برنامه تحصیلی وجود دارد که کیفیت بالایی از آموزش را ارائه می‌کند و به پیشرفت‌های تکنولوژیکی نیز، توجه ویژه‌ای دارند.

تمام این موارد باعث شده است که ترکیه به دومین کشور جهان از نظر نرخ دسترسی به خدمات مؤسسات آموزش عالی تبدیل شود. مهم نیست که چه رشته‌ای را در کدام یک از دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنید، زندگی و تحصیل در این کشور می‌تواند تا حدود زیادی به پیشرفت شما کمک کرده و فرصت‌های متعددی را برای شناخت تمدن‌های مختلف، برای شما ایجاد کند.

اخذ پذیرش در دانشگاه های ترکیه با شرط معدل، از گزینه‌هایی است که می‌تواند نگرانی شما را از بابت سختی آزمون ورودی دانشگاه‌ها و اضطراب قبولی در رشته و دانشگاه موردنظر نجات دهد. درواقع در این روش با ارائه مدرک دیپلم دبیرستان خود می‌توانید با توجه به میزان معدل قابل قبول، در رشته موردنظر خود در دانشگاه‌ های ترکیه تحصیل کنید.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در ترکیه با شرط معدل

باید بدانید که تحصیل در ترکیه در مؤسسات عالی آموزشی، مزایای زیادی را به همراه دارد و درنهایت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید مدارک بین‌المللی و معتبر از کشورهای اروپایی دریافت کنید. دقت کنید که برای تحصیل در ترکیه با شرط معدل، نیاز است که مدارک زیر را آماده کنید و یا در صورت نیاز، آن‌ها را ترجمه کنید.

  • دیپلم دبیرستان
  • کارنامه و ریزنمرات دبیرستان
  • پاسپورت
  • گواهی معادل‌سازی اخذ شده از اداره آموزش و پرورش ترکیه و یا سفارت ترکیه در ایران
  • پاسپورت
  • عکس

دانشگاه های دولتی ترکیه با شرط معدل

لیست دانشگاه های دولتی ترکیه با شرط معدل

دانشگاه‌ های دولتی ترکیه با شرط معدل، مقصد تحصیلی محبوب بسیاری از افراد هستند. دانشجویان در دانشگاه‌ های دولتی ترکیه، تنها با هزینه‌ای حدوداً بین 200 تا 1000 دلار در سال، می‌توانند در انواع رشته‌های پرطرفدار ازجمله: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و…، به راحتی تحصیل کنند. در ادامه می‌توانید برخی از دانشگاه های ترکیه با شرط معدل همراه با توضیح مختصری از ویژگی‌های هر کدام را، مشاهده کنید.

دانشگاه کوجالی

دانشگاه کوجالی از دانشگاه‌ های دولتی ترکیه با شرط معدل است که، علاوه بر کادر آموزشی متخصص و مجرب، برنامه‌های آموزشی باکیفیت و مطابق استاندارهای جهانی، ارائه می‌دهد. این دانشگاه که در سال 1992 با 6 دانشکده، 1 مدرسه حرفه‌ای و 3 مؤسسه تأسیس شده است، یکی از مراکز علمی و آموزشی پیشرو ترکیه است. دانشگاه کوجالی با بیش از 81000 دانشجو، داشتن 15 مرکز تحقیقاتی و کاربردی و 28 واحد تحقیقاتی و کاربردی، جایگاه مهمی در فعالیت‌های تحقیق و توسعه (R&D) دارد. در این دانشگاه رشته‌های مختلفی مانند پزشکی، مهندسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، روان‌شناسی، دندانپزشکی و…، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، بر اساس شرط معدل ارائه می‌شود. دقت کنید که دانشگاه کوجالی در کنار اینکه میزبان دانشجویان زیادی از سراسر کشورهای دنیا است، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خود را به بسیاری از کشورهای خارج از ترکیه می‌فرستد. از دیگر ویژگی‌های خاص این دانشگاه، وجود تکنوپارک دانشگاه کوجایلی است که نقش پیشرو در تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و توسعه فناوری ایفا کرده است و به بسیاری از کشورها مانند آمریکا، آلمان، اسپانیا، سوئیس، روسیه و.. صادرات دارد.

دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

دانشگاه کاتب چلبی یکی از دانشگاه های ترکیه با شرط معدل است که در سال 2011 به‌عنوان چهارمین دانشگاه دولتی در ازمیر تأسیس شد. این موضوع باعث شده است که دانشگاه کاتب چلبی مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی باشد. این دانشگاه که با 12 دانشکده، 3 مدرسه تحصیلات تکمیلی، 1 مدرسه حرفه‌ای، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، آزمایشگاه‌ها، امکانات تحقیقاتی و دانشمندان برجسته در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است، تلاش می‌کند تا به‌زودی یکی از دانشگاه‌های پیشرو در ترکیه باشد. آموزش‌های دانشگاه کاتب چلبی به زبان ترکی است و ازجمله رشته‌های تحصیلی این دانشگاه شامل دندانپزشکی، داروسازی، معماری، تجارت و مدیریت، مهندسی، علوم اسلامی و چندین رشته دیگر می‌شود. همچنین این دانشگاه در برنامه‌های کارشناسی در رشته‌های علوم دندانپزشکی، علوم دارویی، طراحی داخلی، مدیریت بازرگانی، جنگلداری، گردشگری و … در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، مدارک تحصیلی معتبری را به دانشجویان اعطا می‌کند.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه از دانشگاه‌ های خوب ترکیه با شرط معدل است که، یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی کشور را دارد. این دانشگاه در سال 1967 تأسیس شد و یک دانشگاه دولتی واقع در شهر آنکارا، پایتخت ترکیه است. دانشگاه حاجت تپه در 12 دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، اقتصاد و علوم اداری، آموزش، مهندسی، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی، حقوق، ادبیات  و علوم ورزشی، خدمات آموزشی ارائه می‌دهد. این دانشگاه نرخ پذیرش دانشجویی بالایی دارد، ازاین‌رو می‌توانید شانس خود را برای پذیرش با شرط معدل امتحان کنید.  مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه، مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران است که آن را به یکی از مقاصد تحصیلی محبوب میان داوطلبان ایرانی تبدیل کرده است. در این دانشگاه این امکان وجود دارد که از خدمات دانشگاهی مانند بورسیه‌های تحصیلی متنوع، کتابخانه، خوابگاه، برنامه‌های مشارکتی و بین‌المللی و…، استفاده کنید. در حال حاضر بیش از 1300 دانشجوی بین‌المللی از بیش از 80 کشور مختلف در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ادامه تحصیل می‌کنند. لازم به ذکر است که برخی از رشته‌ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شود.

دانشگاه آبانت عزت بایسال

این دانشگاه جزو دانشگاه‌ های دولتی ترکیه با شرط معدل است که در شهر بولو ترکیه واقع شده است. دانشگاه آبانت عزت بایسال یکی از معتبرترین دانشگاه‌ های مطرح ترکیه است، که در سال 1992 تأسیس شده است و یکی از سریع‌ترین دانشگاه‌ های در حال توسعه بوده است. این دانشگاه در رشته‌های مختلفی ازجمله: کشاورزی، معماری، هنر، دندانپزشکی، اقتصاد، رشته‌های مهندسی، داروسازی، پزشکی و…، خدمات آموزشی ارائه می‌کند. همچنین تلاش می‌کند یک زمینه تحقیق و مطالعه برای دانشجویان از طریق کتابخانه‌های دانشگاه، ایجاد کند تا به طور فعالانه دانشجویان را در امور تحقیقاتی بین‌المللی، مشارکت دهد.  به طور کلی در این دانشگاه 17 دانشکده، 1 مؤسسه، 1 مدرسه، 8 مدرسه حرفه‌ای و 19 مرکز تحقیقاتی فعال است. ارائه بسیاری از دوره‌های آموزشی انگلیسی، ترکی و تعداد کمی دروس عربی، این دانشگاه را به مکانی تبدیل می‌کند که دانشجویان آن می‌توانند در مقیاس ملی و بین‌المللی با سرعت پیشرفت کنند. دانشگاه دارای زیرساخت‌هایی با فن آوری برتر و امکانات و تجهیزات قوی است که نه تنها از دستاوردهای بین‌المللی دانشجویان حمایت می‌کند، بلکه به دانشجویان موفق، بورسیه‌های تحصیلی نیز ارائه می‌کند.

برای دریافت مشاوره لازم در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های ترکیه با شرط معدل، می‌توانید از مشاوران مجرب آرتان بورس تاپ کمک بگیرید.

دانشگاه های خصوصی ترکیه با شرط معدل

لیست دانشگاه های خصوصی ترکیه با شرط معدل

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی ترکیه بر اساس شرط معدل، به‌صورت متغیر بین 3000 تا 30000 دلار به طور سالانه است. علاوه بر شهریه تحصیلی، مواردی مانند اجاره محل اقامت، خوراک و… نیز ازجمله هزینه‌های زندگی در ترکیه‌اند که در برخی موارد با تسهیلاتی که از سمت دانشگاه وجود دارد، پوشش داده می‌شود. در ادامه می‌توانید تعدادی از دانشگاه‌ های خصوصی ترکیه با شرط معدل و ویژگی‌های آن‌ها را مشاهده کنید.

دانشگاه تد

دانشگاه تد (TEDU) یک دانشگاه جوان و پویا است که در قلب آنکارا واقع شده و در لیست دانشگاه های ترکیه با شرط معدل قرار دارد. این دانشگاه در سال 2012 تأسیس شد که از پنج دانشکده شامل دانشکده معماری، دانشکده هنر و علوم، اقتصاد و علوم اداری، مهندسی و زبان انگلیسی تشکیل شده است. این دانشگاه از طریق ارائه دوره‌های آموزشی دقیق، تدریس پویا، تحقیقات معنی‌دار فرصت‌های بی‌شماری را برای دانشجویان برای مشارکت در داخل و خارج از کشور فراهم کرده است. مهم است بدانید که این دانشگاه یکی از اعضای برنامه اراسموس است که به دانشجویان فرصت می‌دهد یک ترم یا یک سال را برای تحصیل یا آموزش در یکی از دانشگاه‌ های عضو برنامه اراسموس تحصیل کنند. اگر به دنبال تحصیل در رشته‌هایی مانند رشته‌های مهندسی، مدیریت بازرگانی، زبان انگلیسی و…، هستید، دانشگاه تد گزینه بسیار خوبی است که امکان پذیرش با شرط معدل را برای شما فراهم کرده است.

دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت، اولین دانشگاه خصوصی در تدریس علوم بهداشتی در ترکیه است که در سال 1994 در آنکارا تأسیس شده است و دارای رنکینگ 40 در رتبه‌بندی دانشگاه‌ های ترکیه است. در این دانشگاه تسهیلات و خدمات آموزشی باکیفیت و ویژه‌ای در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، رشته‌های مهندسی و…، به دانشجویان ارائه می‌دهد که امکان پذیرش دانشجو بر اساس شرط معدل، در آن وجود دارد. قابل ذکر است که دانشگاه باشکنت برای رشته‌های 4 ساله امکان پذیرش با شرط معدل را دارد و برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با نمره آزمون مورد نیار، پذیرش می‌دهد. همچنین اینکه بعد از مرحله پذیرش یک مصاحبه نیز با دانشجو انجام خواهد شد.

دانشگاه باشکنت دارای مراکز پزشکی و تحقیقاتی است و آموزش سطح بالایی را بر اساس تولید علمی در هر زمینه از اقدامات پزشکی پیشرفته به عنوان یک برند بین‌المللی، ارائه می‌دهد. دانشگاه باشکنت دارای 11 دانشکده، یک هنرستان دولتی، 7 مدرسه حرفه‌ای، یک مدرسه زبان‌های خارجی، 27 مرکز تحقیقاتی، 1720 عضو هیئت علمی و حدود 16000 دانشجو است. این دانشگاه خدمات خود را عمدتاً با تمرکز بر آموزش و تحقیق انجام می‌دهد که مطابق با استانداردهای بین‌المللی و بروز است. دانشگاه باشکنت از نظر تحقیقات و تدریس با کیفیت که توسط کادر علمی متخصص انجام می‌شود، در سطح ملی و بین‌المللی پیشتاز است. همچنین این دانشگاه از زمان تأسیس خود یکی از دانشگاه‌ های پیشرو در ترکیه از نظر تعداد مقالات علمی و تولید علم در سطح بین‌المللی بوده است.

دانشگاه اتیلیم

دانشگاه اتیلیم نیز در لیست دانشگاه های ترکیه با شرط معدل، قرار دارد که در سال 2016-2017 در بین 500 دانشگاه برتر در  THE WUR قرار گرفته است. این دانشگاه در دسته دانشگاه‌ های خصوصی است که در سال 1997 در شهر آنکارا، پایتخت ترکیه تأسیس شده است. این دانشگاه از اساتید مجرب و مشهور بین‌المللی استفاده می‌کند و اکثر رشته‌های دانشگاهی، به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد. همچنین اینکه دانشگاه آتیلیم خدمات آموزش عالی را با 40 رشته در دانشکده‌های مهندسی، حقوق، مدیریت، هنرهای زیبا، طراحی و معماری، هنر و علوم، علوم بهداشتی، هواپیمایی کشوری و مدیریت آموزش از راه دور، ارائه می‌دهد. در این دانشگاه بیش از 500 دانشجوی بین‌المللی از 50 کشور مختلف دنیا تحصیل می‌کنند و مدارک و دیپلم‌های معتبر جهانی توسط اتحادیه اروپا دریافت می‌کنند. این دانشگاه در کنار بورسیه‌های متعددی که به دانشجویان ارائه می‌کند، به فضاهای باز، امکانات ورزشی، کتابخانه، آزمایشگاه‌های بزرگ و پیشرفته، سالن‌های کنفرانس و.. مجهز شده است.

دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه از دانشگاه‌ های پرطرفدار و محبوب مقاصد متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور است که در سال 1996  تأسیس شده است و در رتبه‌بندی دانشگاه‌ های جوان 2020 رتبه 351-400 را کسب کرده است. این دانشگاه در 10 دانشکده شامل دندانپزشکی، داروسازی، هنر و علوم، هنرهای زیبا، حقوق، اقتصاد و علوم اداری، ارتباطات، معماری، مهندسی، علوم بهداشتی، دانشجو با شرط معدل پذیرش می‌کند. این دانشگاه به لطف بیش از 700 همکاری با سایر دانشگاه‌ های پیشرو در سراسر جهان، عمدتاً در اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، روسیه و آمریکای جنوبی، پیش‌گام  در آموزش عالی است. یدی تپه به‌عنوان دانشگاهی با بیشترین تعداد دانشجو با اراسموس شناخته شده است.  این دانشگاه اولین دانشگاه پایه در ترکیه است که برنامه ارزیابی نهادی انجمن دانشگاه‌ های اروپایی را با آموزش ارائه شده در سطح جهانی گذرانده است و کیفیت خود را با ارزیابی مؤسسات ملی و بین‌المللی تأیید کرده است. همچنین توانسته است تعداد زیادی از دانشجویان را برای تحصیل به خارج از کشور بفرستد.

جمع بندی

در این مقاله که دانشگاه های ترکیه با شرط معدل را مورد بررسی قرار داده‌ایم، در ابتدا به توضیح روش شرط معدل برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌ های ترکیه پرداختیم. در ادامه تعدادی از دانشگاه‌ های دولتی ترکیه و همچنین دانشگاه‌ های خصوصی با شرط معدل، معرفی کردیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. اگرچه در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کنید و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

 

نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8373
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”