logo
لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

برای انتخاب هر دانشگاهی، اعتبار و داشتن تأییدیه از سازمان‌های مرجع آموزش عالی از شروط اولیه مورد ملاحظه است. ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ترکیه را برای آن دسته از افرادی که داشتن تأییدیه ایران برایشان اهمیت دارد، معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه 2024

همان‌طور که می‌دانید یکی از عوامل تأثیرگذار در اعتبار هر دانشگاهی داشتن تأیید از سازمان‌های مرجع اعتبارسنجی است. همچنین برای آن دسته از افرادی که قصد دارند پس از فارغ‌التحصیلی در ایران کسب‌وکار مرتبط با رشته‌های حوزه علوم پایه و مهندسی را آغاز کنند، داشتن این تأییدیه ضروری است. در اینجا قصد داریم مطابق آخرین اطلاعیه وزارت بهداشت ایران در سال 1402 (2024) کلیه لیست دانشگاه‌ های ترکیه که به تأیید این وزارتخانه رسیده‌اند را نام برده و توضیح دهیم.

دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران
شهر رتبه در ترکیه نوع دانشگاه نام دانشگاه به انگلیسی نام دانشگاه ردیف
آنکارا 1 خصوصی Çankaya University دانشگاه چانکایا 1
استانبول 2 دولتی Bogazici University دانشگاه بغازیچی 2
استانبول 3 خصوصی Istanbul Bilgi University دانشگاه بیلگی استانبول 3
آنکارا 4 دولتی Middle East Technical university دانشگاه فنی خاورمیانه 4
آنکارا 5 دولتی Hacettept university دانشگاه حاجت تپه 5
استانبول 7 دولتی Istanbul Technical university دانشگاه فنی استانبول 6
استانبول 8 خصوصی Koc university دانشگاه کوچ 7
آنکارا 9 خصوصی Bilkent University دانشگاه بیلکنت 8
آنکارا 10 دولتی Ankara university دانشگاه آنکارا 9
آنکارا 11 خصوصی TOBB University of Economics and Technology دانشگاه  اقتصاد و تکنولوژی  TOBB 10
استانبول 12 دولتی İstanbul university دانشگاه استانبول 11
استانبول 14 خصوصی Bahcesehir university دانشگاه باهچه شهیر 12
استانبول 16 خصوصی Sabancı University دانشگاه سابانجی 13
استانبول 17 دولتی Marmara university دانشگاه مارمارا 14
ازمیر 18 خصوصی İzmir Institute of Technology انستیتوی تکنولوژی ازمیر 15
آدانا 19 دولتی Cukurova University دانشگاه چوکورووا 16
بورنوا 20 دولتی Ege university دانشگاه اژه- اگه 17
ازمیر 24 دولتی Dokuz eylul university دانشگاه دوکوز ایلول 18
استانبول 21 دولتی Yıldız Technical university دانشگاه فنی ییلدیز 19
الازیغ 22 دولتی Fırat University دانشگاه فرات 20
قاضی آنتپ 23 دولتی Gaziantep University دانشگاه قاضی آنتپ 21
آنکارا 25 دولتی Gazi university دانشگاه قاضی آنکارا 22
مرسین 27 دولتی Mersin University دانشگاه مرسین 23
کایسری 30 دولتی Erciyes University دانشگاه ارجیس 24
بورسا 32 دولتی Bursa Uludag University دانشگاه اولوداغ 25
آنتالیا 36 دولتی Akdeniz University دانشگاه آکدنیز 26
استانبول 42 خصوصی Özyeğin University دانشگاه اوزیگین 27
قونیه 45 دولتی Necmettin Erbakan University دانشگاه نجم الدین اربکان 28
ازمیت 48 دولتی Kocaeli University دانشگاه کوجالی 29
آنکارا 59 خصوصی Başkent University دانشگاه باشکنت 30
استانبول 61 خصوصی Acıbadem University دانشگاه آجی بادم 31
آنکارا 73 خصوصی Atılım University دانشگاه آتیلیم 32

دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت علوم ترکیه

با توجه به رشد کشور ترکیه در زمینه پذیرش دانشجویان بین‌المللی، این کشور بیش از پیش در جهت توسعه زیرساخت‌های علمی و آموزشی خود گام برداشته است و با تأسیس دانشگاه‌ های خصوصی مطابق با استاندارهای جهانی تلاش دارد تا این هدف محقق گردد. در این بخش به معرفی 5 دانشگاه خصوصی برتر ترکیه می‌پردازیم که همان‌طور در جدول فوق نام برده شد جزء دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه هستند.

دانشگاه سابانجی ترکیه

سابانجی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه

دانشگاه سابانجی یکی از 500 دانشگاه برتر جهان و از جمله دانشگاه‌های پیشرو در ترکیه محسوب می‌شود که برنامه آموزشی. این دانشگاه از جدیدترین تکنیک‌ها در تحقیقات علمی، آموزشی عملی و طراحی دوره‌های تحصیلی پیروی می‌کند.

دانشگاه خصوصی سابانجی دارای مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی متعددی است که استفاده از آن‌ها برای همه دانشجویان و اعضای دانشگاه آزاد است. از جمله این مراکز می‌توان به مرکز بین‌المللی تحقیقات و فناوری‌های نانو استانبول (IICEC) اشاره کرد. علاوه بر آنچه گفته شد این دانشگاه آزمایشگاه‌های بسیاری برای رشته‌های مختلف تحصیلی در نظر گرفته که به مدرن‌ترین امکانات روز دنیا مجهز است.

برترین رشته ‌های دانشگاه سابانجی:

 • مهندسی کامپیوتر
 • هوانوردی
 • رباتیک
 • مهندسی مکانیک

دانشگاه بیلگی ترکیه

بیلگی از از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه

از جمله مراکز آموزش عالی مطرح شهر استانبول دانشگاه بیگلی است که از سیستم آموزشی مبتنی بر مدل یادگیری تجربی – عملی پیروی می‌کند. به همین دلیل از مزایا تحصیل در این دانشگاه حضور در استودیوها، کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های شبیه‌سازی مجهز است که به دانشجویان امکان به اجرا درآوردن آموخته‌هایشان را می‌دهد. از این طریق دانشجویان می‌توانند در پروژه‌های مشترک با صنعت شرکت و ابتکارات خود را اجرا کنند. دانشگاه بیلگی استانبول که از زمان تأسیس خود موفق به کسب جوایز کیفیت و اعتبار از مؤسسات برجسته ملی و بین‌المللی، چه به صورت نهادی و چه بر اساس برنامه‌های پژوهشی شده است.

برترین رشته ‌های دانشگاه بیلگی

 • اقتصاد سیاسی
 • مطالعات رسانه
 • روابط بین‌الملل و دیپلماسی
 • روان‌شناسی

دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه

اگر به دنبال دانشگاهی ایده‌آل برای تحصیل در شهر استانبول هستید، می‌توانید دانشگاه کوچ را در گزینه‌های خود قرار دهید. زبان آموزشی این دانشگاه انگلیسی است که بسیاری از اعضای هیئت علمی آن قبل از ورود به دانشگاه کوچ در دانشگاه‌های بزرگ ایالات متحده، اروپا و ترکیه سابقه تدریس داشته‌اند. از جمله مزایای این مرکز آموزش عالی وجود مشاوره شغلی از سال اول است. مرکز توسعه شغلی کوچ، از انتخاب رشته گرفته تا بررسی رزومه و توصیه‌نامه و تهیه مصاحبه را پشتیبانی می‌کند.

به عنوان نمونه می‌توان دانشکده مهندسی دانشگاه کوچ را مثال زد که تحقیقاتی را با دیدگاهی بین رشته‌ای را با توجه به اصول علمی و فناوری انجام می‌دهد. در حالی که تحقیقات دانشکده بر طراحی مهندسی متمرکز است، پروژه‌های آن اغلب در سطح بین رشته‌ای انجام می‌شود و با علوم فیزیکی، ریاضیات، علوم زیستی و مدیریت بازرگانی ترکیب می‌شود.

برترین رشته ‌های دانشگاه کوچ

 • شبکه‌های کامپیوتری
 • مخابرات
 • علوم پلیمر و مهندسی پلاستیک
 • تعامل انسان و کامپیوتر

دانشگاه بیلکنت ترکیه

بیلکنت از از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه

دانشگاه بیلکنت دارای ۵ برنامه آموزشی با اعتبار بین‌المللی است؛ یعنی متد آموزشی و واحدهای درسی آن مطابق با استانداردهای دانشگاه‌های معتبر دنیا است. این برنامه‌ها عبارت‌اند از: مهندسی رایانه، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، دپارتمان مدیریت بازرگانی.

دانشگاه خصوصی بیلکنت طی توافق‌نامه‌هایی آکادمیک، با دانشگاه‌های ۴۹ کشور دنیا همکاری می‌کند. دانشجویان موفق می‌توانند به واسطه این توافق‌نامه‌ها در یک برنامه تبادل دانشجویی برای یک ترم یا کل سال سوم خود، در یک دانشگاه طرف قرارداد خارج از کشور شرکت کنند. علاوه بر این‌ها دانشگاه بیلکنت از دانشجویان خود برای شغل یابی پشتیبانی می‌کند؛ دانشگاه دارای یک مرکز شغلی است که به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم را برای رقابت در بازار کار پس از فارغ‌التحصیلی کسب کنند.

برترین رشته ‌های دانشگاه بیلکنت:

 • مهندسی اپتیک
 • مخابرات
 • نانوتکنولوژی
 • علوم کامپیوتر

دانشگاه های دولتی مورد تایید وزارت علوم ترکیه

 در اینجا به سراغ معرفی برخی از مهم‌ترین دانشگاه های دولتی ترکیه می‌رویم که جزء دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه به شمار می‌روند. این دانشگاه‌ها همواره جزء برترین مؤسسات آموزش عالی ترکیه بوده‌اند که از مزایای تحصیلی برای داوطلبان می‌توان به بهره‌مندی از امکانات و تجهیزات بروز، در کنار شهریه‌های مقرون‌به‌صرفه آن‌ها اشاره کرد.یم  لربق

دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه استانبول مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه استانبول در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه قرار دارد و دارای ۶۰ گواهینامه معتبر برای ۵۷ برنامه بین‌المللی در همکاری با مؤسسات آموزش عالی دنیا است. در رنکینگ دانشگاه‌های جهانی QS  در سال ۲۰۲4، دانشگاه استانبول در بین ۱۰۰۰ – ۸۰۱ دانشگاه جهان قرار گرفته است.

این دانشگاه که رویکرد دانشجو محور را در پیش گرفته است در برنامه‌های تبادل دانشجویی بین‌المللی اراسموس پلاس، مولانا و فارابی مشارکت فعال دارد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات کامل آن به صفحه دانشگاه استانبول مراجعه کنید.

برترین رشته ‌های دانشگاه استانبول

 • مهندسی شیلات
 • معماری
 • حقوق
 • علوم سیاسی و روابط بین‌الملل

دانشگاه فنی استانبول ترکیه

دانشگاه فنی استانبول مورد تایید

دانشگاه فنی استانبول اولین دانشگاه فنی دولتی تأسیس شده در ترکیه است. این دانشگاه با نام اختصاری ITU، با ارائه آموزش عالی در بخش‌های مختلف علوم اجتماعی و هنر، به ویژه مهندسی و علوم، جزء تأثیرگذارترین دانشگاه‌های ترکیه است. این دانشگاه رتبه 61 رشته مهندسی عمران را در میان 1039 دانشگاه جهان از آن خود کرده که به همین جهت می‌توان گفت مقصد ایده‌آل بسیاری از داوطلبان خارجی تحصیل در ترکیه است.

دانشگاه فنی استانبول در برنامه شبکه آتن یا شبکه آموزش عالی فناوری پیشرفته عضویت دارد. هدف این برنامه افزایش تعامل فرهنگی و اجرای دوره‌های تخصصی فشرده متشکل از 15 دانشگاه فنی در اروپا از جمله دانشگاه ITU است که سالانه دانشجویان و اعضای هیئت علمی از فرصت‌های ارائه شده آن بهره‌مند می‌شوند.

برترین رشته ‌های دانشگاه فنی استانبول

 • مهندسی عمران
 • مهندسی معدن
 • مهندسی معماری
 • مهندسی صنایع

دانشگاه فنی خاورمیانه

فنی خاورمیانه از از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه

امروزه دانشگاه فنی خاورمیانه به عنوان یک مؤسسه بین‌المللی متمرکز شناخته می‌شود که در پروژه‌های تحقیقاتی بین‌المللی نسبت به سایر دانشگاه‌های ترکیه درآمد بیشتری دارد. علاوه بر این اولین پارک توسعه علمی و تحقیقاتی ترکیه در دانشگاه فنی خاورمیانه قرار گرفته است. این پارک METU Technopolis نام دارد که محیطی برای فعالیت استارت‌آپ‌های فناورانه را فراهم آورده است. دانشگاه فنی خاورمیانه جزء 5 دانشگاه برتر ترکیه است و تمامی برنامه‌های درسی آن به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

برترین رشته‌ های دانشگاه فنی خاورمیانه

 • مهندسی ژئوتکنیک
 • مهندسی عمران
 • مهندسی نفت
 • مهندسی معدن

دانشگاه بغازیچی ترکیه

دانشگاه بغازیچی مورد تایید

در سال ۱۸۶۳ کالج رابرت، به عنوان اولین مؤسسه آموزش عالی در خارج از مرزهای ایالات متحده تأسیس و با گذشت بیش از یک قرن، در سال ۱۹۷۱، این کالج به دانشگاه بغازیچی تبدیل شد. این دانشگاه با حفظ سنت آموزشی کالج رابرت و همچنین حفظ زبان انگلیسی به عنوان زبان تدریس، به یک مؤسسه تحقیقاتی دولتی برجسته در ترکیه تبدیل شد. خوب است بدانید که دانشکده مهندسی بغازیچی اولین دانشکده مهندسی در کشور ترکیه است که کلیه واحدهای آن به تأیید هیئت اعتباربخشی مهندسی و فناوری مستقر در ایالات متحده (ABET)  رسیده است.

برترین رشته‌ های دانشگاه بغازیچی

 • مهندسی بیوشیمی
 • مخابرات
 • شبکه‌های کامپیوتری
 • علوم کامپیوتر

تایید دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه چگونه است؟

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه

لیست دانشگاه‌های ارائه شده از وزارت علوم هر ساله با بررسی معیارهای خاص انجام می‌شود و رتبه‌بندی و تهیه فهرست دانشگاه‌ها به صورت با استناد به منابع بین‌المللی انجام می‌شود.

معاون وزیر علوم در زمینه تأیید دانشگاه‌های خارجی خبر داد دانشجویانی که از دانشگاه‌های نامعتبر و فاقد تأیید فارغ‌التحصیل شوند قطعاً مهارت‌های اولیه را کسب نکرده و یا با معدل پایین به دانشگاه‌های خارجی وارد شده‌اند. از این رو نمی‌توان آن‌ها را در مراکز خدماتی و یا پزشکی که با جان مردم در اولویت است، مشغول به کار کرد؛ بنابراین به دلیل وظیفه ویژه‌ای که این گروه از افراد دارند چنین دانشگاه‌هایی مورد تأیید وزارت علوم قرار نخواهد گرفت و مدارک فارغ‌التحصیلان فاقد اعتبار تشخیص داده می‌شود.

رتبه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه

در جدول زیر رنکینگ برترین دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در ترکیه  را به استناد سه مرجع معتبر رتبه‌دهی دانشگاهی آورده‌ایم؛

ردیف نام دانشگاه رتبه داخلی رتبه جهانی
US News QS TIMES
1 دانشگاه چانکایا 1 601-800
2 دانشگاه بغازیچی 2 514 601-800
3 دانشگاه بیلگی استانبول 3 1201-1400 1201-1500
4 دانشگاه فنی خاورمیانه 4 336 351-400
5 دانشگاه حاجت تپه 5 770 601-800
6 دانشگاه فنی استانبول 7 404 501-600
7 دانشگاه کوچ 8 431 351-400
8 دانشگاه بیلکنت 9 502 601-800
9 دانشگاه آنکارا 10 901-950 1501+
10 دانشگاه  اقتصاد و تکنولوژی  TOBB 11 1001-1200
11 دانشگاه استانبول 12 711-720 745
12 دانشگاه باهچه شهیر 14 801-1000
13 دانشگاه سابانجی 16 526 351-400
14 دانشگاه مارمارا 17 1201-1400 1501+
15 انستیتوی تکنولوژی ازمیر 18 1201-1400 1201-1500
16 دانشگاه چوکورووا 19 1401+ 1201-1500
17 دانشگاه اژه- اگه 20 1001-1200 1201-1500
18 دانشگاه دوکوز ایلول 24 1201-1400 1201-1500
19 دانشگاه فنی ییلدیز 21 951-1000 801-1000
20 دانشگاه فرات 22 1001-1200
21 دانشگاه قاضی آنتپ 23 1501+
22 دانشگاه قاضی آنکارا 25 1001-1200 1201-1500
23 دانشگاه مرسین 27
24 دانشگاه ارجیس 30 1201-1400 1201-1500
25 دانشگاه اولوداغ 32 1501+
26 دانشگاه آکدنیز 36 1401+ 1001-1200
27 دانشگاه اوزیگین 42 801-1000
28 دانشگاه نجم الدین اربکان 45 1001-1200
29 دانشگاه کوجالی 48 1501+
30 دانشگاه باشکنت 59 1501+
31 دانشگاه آجی بادم 61 1501+
32 دانشگاه آتیلیم 73 1201-1500

شهریه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه

از اولین چالش‌های هر دانشجویی همیشه هزینه‌های تحصیل بوده است که اگر مهاجرت تحصیلی را هم در نظر بگیریم، این دغدغه دوچندان می‌شود. در اینجا شهریه تمام دانشگاه‌‌های مورد تأیید وزارت علوم در ترکیه را در قالب جدولی ارائه می‌دهیم.

شهریه دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم در ترکیه
نام دانشگاه مهندسی معماری حقوق اقتصاد روان شناسی
دانشگاه استانبول 45.000 لیر 50.000 لیر 25.000 لیر 22.000 لیر
   دانشگاه حاجت تپه 149.220 لیر 112.770 لیر 112.770 لیر 100.230 لیر
دانشگاه آنکارا 110.100 لیر 65.200 لیر 48.900 لیر
دانشگاه فنی خاورمیانه 83.104 لیر 83.104 لیر 55.403 لیر 55.403 لیر
دانشگاه فنی استانبول 40.715 لیر 40.715 لیر 37.345 لیر
دانشگاه بیلکنت 14.500 دلار 14.500 دلار 14.500 دلار 14.500 دلار 14.500 دلار
دانشگاه کوچ 21.500 دلار 21.500 دلار 21.500 دلار 21.500 دلار 21.500 دلار
دانشگاه سابانچی 19.500 دلار 19.500 دلار 19.500 دلار
دانشگاه بیلگی استانبول 9.720 دلار 9.720 دلار 9.720 دلار 8.100 دلار 8.100 دلار

مدارک زبان مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه

معمولا بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه دو زبانه هستند و برنامه‌های آموزشی خود را به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌دهند. طبق اعلام سازمان آموزش عالی ترکیه (YOK) نتایج آزمون آیلتس از سال 2016 در هیچ یک از مؤسسات آموزش عالی ترکیه معتبر نیست و متقاضیان تحصیل در ترکیه باید نتایج آزمون‌های دیگری را که مورد پذیرش سازمان “YDS” که برگزارکننده آزمون زبان دانشجویان خارجی است ارائه دهند. در ادامه برای نمونه گواهی و مدارک زبانی که دانشگاه‌های ترکیه از دانشجویان درخواست خواهند کرد را نام می‌بریم. البته می‌دانیم که هر دانشگاهی شرایط خاص خودش را دارد و ممکن است نمرات و آزمون‌های متفاوتی را از داوطلب درخواست کند.

 • TOEFL IBT: حداقل امتیاز ۷۵
 • TOEFL CBT: حداقل امتیاز ۲۰۰
 • TOEFL PBT: حداقل امتیاز ۵۳۵
 • گواهینامه به زبان انگلیسی (FCE): حداقل امتیاز B
 • گواهی کمبریج به انگلیسی پیشرفته (CAE): حداقل نمره C
 • آزمون مهارت کمبریج (CPE): حداقل نمره C

مزایای تحصیل در دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم

با انتخاب دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران در ترکیه، دانشجویان می‌توانند از تحصیل با کیفیت مطابق استانداردهای جهانی مطمئن شوند. این دانشگاه‌ها طیف گسترده‌ای از رشته‌های دانشگاهی را با تمرکز بر رشته‌های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات که به اختصار(STEM) گفته می‌شود، ارائه می‌دهند. علاوه بر آنچه گفته شد، دانشجویان این امکان را پیدا می‌کنند که در پروژه‌های تحقیقاتی و نوآورانه شرکت کرده و به مهارت‌ها و دانش خود برای موفقیت در دنیایی که روز به روز در حال پیشرفت در ابعاد مختلف علم و فناوری است، بی افزایند.

از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم این است که دانشجویان تحصیلات خود را در مراکزی سپری خواهند کرد که استانداردهای دانشگاه‌های اروپایی را دارند اما نسبت به آن‌ها از شهریه و مخارج کمتری برخوردارند. همچنین دانشجویانی که به هر دلیلی به ایران بازگردند هیچ‌گونه مشکلی برای شروع کسب‌وکار خود در زمینه رشته تحصیلی‌شان نخواهند داشت.

جمع بندی

در این مقاله لیست کامل دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در ترکیه را ارائه داده‌ایم. شهریه و رتبه هر کدام را گفتیم. برخی از مهم‌ترین آن‌ها را به طور جداگانه معرفی کردیم که برای دریافت اطلاعات کامل هر یک از آن‌ها توصیه می‌کنیم وارد صفحه دانشگاه مربوطه شوید و مزایا و شرایط پذیرش آن‌‌ها آشنا شوید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

سوالات متداول دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم در ترکیه

در بخش شهریه، میانگین شهریه این دانشگاه‌ها را در قالب جدولی ارائه داده‌ایم.
در بخش مربوطه در همین مقاله به طور کامل این مدارک را معرفی کرده‌ایم.
در ابتدای این مقاله فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم را آورده‌ایم.
Telegram WhatsApp Twitter

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام من امروزباسایت شما اشنا شدم،که میتونیم بدون آزمون وارددانشگاه دولتی بشیم ،آزمون satشرکت کردم 1270شدم
  میتونم بدون نمره این آزمون وارد دانشگاه آنکارا یا اژه بشم راهی هست ثبت نام کنم 19سالم هست با معدل 17/30 لطفا راهنمایی کنید

  • سلام وقت بخیر. لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید. با توجه به رشته ی درخواستی ظرفیت دانشگاه های مدنظرتان را بررسی می کنند.

  • سلام، اگر قصد دارید انتقالی بگیرید خیر امکانش نیست، اما اگر قصد دارید برای تحصیلات تکمیلی اقدام کنید امکانش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6609
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما