logo
لیست دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

رشته دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرطرفدار در ایران است که می‌تواند آینده شغلی مطلوبی را برای دانشجویان این رشته فراهم کند؛ اما در برخی موارد ممکن است به دلایل مختلف برنامه شما برای آینده تحصیل در رشته دندانپزشکی، در دانشگاه‌های خارج از کشور باشد. در این صورت باید بدانید که دانشگاه ‌های خصوصی دندانپزشکی ترکیه، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند و می‌توانند فرصت‌های زیادی را با ارائه خدمات آموزشی باکیفیت، به وجود آورند.

 اگر به دنبال راهی برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با بهترین دانشگاه ‌های خصوصی دندانپزشکی ترکیه و شرایط تحصیل در آن‌ها آشنا شوید و برای دسترسی آسان‌تر به مطالب ذکرشده می‌توانید از جدولی که در ادامه مطلب درج شده است، استفاده کنید.

لیست دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

ترکیه می‌تواند یکی از بهترین مکان‌ها برای ادامه تحصیل باشد؛ چراکه خدمات و امکانات تحصیلی در این کشور، با سطح بالایی ارائه می‌شود و هزینه‌های نسبتاً مناسبی برای رشته‌های مختلف در نظر گرفته ‌شده است. همچنین ترکیه دارای دسترسی مناسبی به ایران است و با تحصیل در این کشور می‌توانید یک فرهنگ اروپایی را تجربه کرده و حتی در برنامه‌های بین‌المللی مشارکت داشته باشید. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه را دارید، لیست دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه که در ادامه قرار دارد، می‌تواند در انتخاب دانشگاه برای تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه مناسب به شما کمک کند:

 • دانشگاه بسکنت
 • دانشگاه یلدی تپه
 • دانشگاه بزمیالم
 • دانشگاه مدیپول استانبول
 • دانشگاه اوکان
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه آیدین استانبول
 • دانشگاه ینی یوزییل استانبول
 • دانشگاه بیرونی
 • دانشگاه آلتینباس
 • دانشگاه آنکا
 • دانشگاه سانکو

بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی متعددی در ترکیه وجود دارد که در رشته دندانپزشکی به دانشجویان خدمات آموزشی ارائه می‌دهند، در ادامه می‌توانید نمونه‌هایی از بهترین دانشگاه ‌های خصوصی دنداپزشکی ترکیه را مشاهده کنید، این دانشگاه‌ها بهترین تجهیزات و امکانات را در اختیار دانشجویان قرار داده و مدرک فارغ‌التحصیلی آن‌ها، دارای اعتباری مطلوب در سطح کشورهای اروپایی است.

 دانشگاه بسکنت

دانشگاه بسکنت یکی از دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه است که در سال 1994 تأسیس‌شده و دارای تجربه درزمینه رشته‌های مختلفی ازجمله رشته دندانپزشکی است و با فعالیت‌های فناورانه، توانسته به یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌های ترکیه تبدیل گردد. این دانشگاه در پایتخت ترکیه واقع شده است و دارای 11 دانشکده بوده و از زمان تأسیس خود، کمک شایانی به پیشرفت آموزشی و فرهنگی در ترکیه نموده است و مطابق با استاندارهای بین‌المللی، خدمات آموزشی خود را ارائه می‌دهد و با کادر علمی مجرب، تحقیقات و مقالات علمی ویژه‌ای را پیاده نموده است. کمک به جامعه را در اولویت‌های اصلی خود قرار داده است و البته در این دانشگاه خدماتی ازجمله: خوابگاه، کتابخانه، امکانات ورزشی، بورسیه‌های تحصیلی و… به دانشجویان ارائه می‌شود.

دانشگاه یلدی تپه

دانشگاه یلدی تپه نیز یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه است که در سال 1996 تأسیس و در استانبول واقع شده است و همیشه در بین 40 دانشگاه برتر ترکیه قرار دارد. داوطلبان به‌ منظور أخذ پذیرش در دانشگاه یلدی تپه، لازم است در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کرده و نمره قبولی را با توجه به رشته موردنظر خود دریافت نمایند.

همچنین برای تحصیل در این دانشگاه لازم است مدرک مهارت زبان ترکی یا انگلیسی را به دانشگاه ارائه داده و مطابق با زبان انتخابی، خدمات آموزشی را دریافت کنند. این دانشگاه از بیش از 1500 متخصص تشکیل شده است و به‌طور ویژه در برنامه‌ها و فعالیت‌های بین‌المللی مشارکت می‌کند. در این دانشگاه امکانات کتابخانه به‌طور ویژه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و همچنین می‌توانند از خدمات خوابگاه نیز استفاده کنند.

دانشگاه بزمیالم

دانشگاه بزمیالیم دانشگاهی خصوصی است که در استانبول واقع شده و از مؤسسات معتبر ترکیه به شمار می‌آید که در رشته دندانپزشکی و سایر رشته‌ها، خدمات آموزشی و امکانات دانشگاهی متعددی ازجمله کتابخانه و… را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. این دانشگاه در سال 2010 تأسیس شد و توانست پیشرفت بسیاری در زمینه آموزش مراقبت‌های بهداشتی را از خود به نمایش بگذارد. دانشگاه بزمیالیم دارای 4 پردیس و 1 مرکز تحقیقاتی است و مدارک معتبری را در سطح اروپا ارائه می‌کند.

دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول در سال 2009 تأسیس شد و پذیرش دانشجو را از سال 2010 آغاز کرد و هم‌اکنون در لیست یکی از بهترین دانشگاه ‌های خصوصی دندانپزشکی ترکیه قرار گرفته است و آموزش‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کند. این دانشگاه متشکل از ساختمان‌های دانشگاهی و اداری، همراه با امکانات تحقیقاتی، اجتماعی، تفریحی و… است و به بیش از 50 درصد دانشجویان، بورسیه‌های تحصیلی اعطاء می‌کند.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول، بزرگ‌ترین آزمایشگاه شبیه‌سازی کار علمی در ترکیه را دارد و دانشجویان در آن مهارت‌های عملی و شایستگی‌های بالینی موردنیاز را دریافت می‌کنند. در این مراکز به دانشجویان از طریق بیماران شبیه ‌سازی شده، روی یونیت‌های دندانپزشکی، آموزش ارائه می‌شود و دانشجویان مهارت‌های لازم را کسب می‌کنند.

دانشگاه اوکان

دانشگاه اوکان یکی از فعال‌ترین و جوان‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است که در سال 1999 تأسیس و پذیرش دانشجو را در سال 2003 آغاز کرد و به دانشجویان کمک می‌کند تا با استفاده از دانش و مهارت‌های خود، آینده شغلی خوب و پرباری را بسازند. این دانشگاه جزء کم‌هزینه‌ترین دانشگاه‌ها در ترکیه است که رشته‌های تحصیلی متعددی را باکیفیت بالا به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه بیلکنت

اگر به مشارکت و یا انجام تحقیقات علاقه‌مند هستید، دانشگاه بیلکنت که یکی از دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه است، می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این دانشگاه به‌طور ویژه به انجام تحقیقات می‌پردازد و در کلاس‌هایی با تجهیزات و امکانات مدرن و آزمایشگاه‌های پیشرفته، امکان تعامل با اساتید و انجام پروژه‌های تحقیقاتی گسترده را برای دانشجویان فراهم کرده است. کتابخانه دانشگاه بیلکنت از بزرگ‌ترین و غنی‌ترین کتابخانه‌های ترکیه است که دانشجویان برای تکمیل مطالعه و انجام تحقیقات از منابع موجود در آن استفاده می‌کنند.

دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول نیز در بین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه قرار دارد که در سال 2003 تأسیس شده و از آن زمان تابه‌حال خدمات آموزشی را در زمینه‌های متعددی ارائه کرده است و توانسته شخصیت‌های مهم و برجسته‌ای را تربیت کند. دانشگاه آیدین توجه ویژه‌ای به افزایش مهارت‌های حرفه‌ای و رشد فردی دانشجویان داشته و درراه تحقق آن، آموزش‌های کاربردی ارائه می‌کند و دانشجویان را به‌طور ویژه در برنامه‌های بین‌المللی مشارکت داده و بهترین امکانات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

شهریه دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه ‌های خصوصی دندانپزشکی ترکیه، با توجه به میزان کیفیت و امکاناتی که در رقابت با دانشگاه‌های اروپایی، در این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، نسبت به سایر کشورها مناسب است، اما نمی‌توان مقدار دقیقی برای شهریه دندانپزشکی در ترکیه در نظر گرفت؛ چراکه این شهریه‌ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، ازاین‌رو می‌توان به‌طور تقریبی مقداری بین 6000 تا 16000 دلار در سال را برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه بیان کرد. البته تسهیلات متعددی ازجمله: بورسیه‌های تحصیلی، مشاغل دانشجویی و… به دانشجویان ممتاز و فعال این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود که می‌تواند در تأمین هزینه‌های تحصیلی آن‌ها، بسیار مؤثر باشد.

جمع بندی

در این مقاله سعی داشتیم به معرفی دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه و شرایط تحصیل در آن‌ها بپردازیم. در ابتدا به لیست دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی در ترکیه اشاره کردیم و در ادامه نمونه‌هایی از بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی در ترکیه را با شرایط تحصیل در هرکدام موردبررسی قرار دادیم و در ادامه، به بیان مواردی مانند شهریه و هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها پرداختیم. امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد. در آخر در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با مشاوران مجموعه آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

نویسنده آرتان بورس تاپ

Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8318
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما