وبلاگ

دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

دانشگاه های دندان پزشکی در ترکیه
آنچه در این مقاله خواهید خواند

تحصیل در رشته دندانپزشکی به دلیل آینده شغلی فوق‌العاده‌ای که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. البته هزینه پایین تحصیل این رشته در دانشگاه های ترکیه بسیار پایین برآورد می‌شود و این نکته را نمی‌توان دلیل کمی برای استقبال متقاضیان در نظر گرفت. ترکیه از جمله کشورهایی است که برای مهاجرین تحصیلی خدمات بی نظیری را ارائه می‌دهد و به همین دلیل کشوری فوق‌العاده مهاجر پذیر است. یکی از مزایای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه، تحصیل به زبان انگلیسی است و به هر حال رشته دندان پزشکی شأن اجتماعی بالایی دارد و تحصیل در این رشته تنها به خاطر درآمد بالای آن گزینه ای مطلوب به حساب نمی‌آید. بدین ترتیب ما در ادامه قصد داریم شما را با ساختار دانشگاه های دندانپزشکی این کشور بیشتر آشنا کنیم.

رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

رنکینگ و رتبه دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه هرکدام در سطح بالایی قرار دارند. به همین دلیل است که تحصیل دندانپزشکی در ترکیه این کشور بسیار مورد توجه مهاجرین تحصیلی ترکیه قرار گرفته است. دانشگاه حاجت تپه، آنکارا، بیکنت و استانبول از جمله دانشگاه های معتبر رشته دندانپزشکی با رتبه بسیار بالا در این کشور به حساب می‌آیند.

بدون شک رتبه بندی دانشگاه‌ها در اعتبار علمی دانشگاه نقش به سزایی دارند. هدف شما به رتبه دانشگاه گره می‌خورد و بدین جهت، شناخت رتبه و رنکینگ هر دانشگاهی جزء نکات مهمی است که قبل از انتخاب دانشگاه های دندانپزشکی در ترکیه باید مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال دانشگاه کوچ به عنوان یک دانشگاه خصوصی در ترکیه در رتبه بندی تایمز رتبه 500 – 401، دانشگاه حاجت تپه در سطح جهانی رتبه ۵۲۵، دانشگاه استانبول در حوزه پزشکی رتبه 301-350، دانشگاه آکدنیز در سطح جهانی رتبه 1326، دانشگاه آنکارا در سطح جهانی رتبه 625، دانشگاه آتاتورک در بین دانشگاه های دولتی ترکیه رتبه 12، دانشگاه اژه با رتبه ۱۱۷۴، دانشگاه غازی رتبه 901، دانشگاه بیلکنت در سطح ملی رتبه 9 و دانشگاه مرمره رتبه 11 را به دست آورده‌اند.

لیست دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

 کاملترین لیست دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

همان گونه که در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره شد، رشته دندان پزشکی از جمله رشته‌های پر بازدهی است که متقاضیان تحصیل بسیار زیادی دارد. دانشگاه های دندانپزشکی در ترکیه به صورت خصوصی و دولتی هرکدام می‌توانند برای تحصیل در این رشته خدمات فوق‌العاده ای را ارائه دهند. به این نکته توجه داشته باشید که در حوزه دندان پزشکی ترکیه در رده 16 جهانی قرار گرفته است. به همین خاطر، انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. اولین مزیت تحصیل در دانشگاه های ترکیه می‌تواند تحصیل در یک دانشگاه معتبر با رتبه و رنکینگ بسیار بالا در سطح جهانی باشد که بدون شک، این مزیت می‌تواند بر روی مدرک فارغ‌التحصیلی افراد تأثیر بسیار جدی بگذارد.

استانداردهای آموزشی بی نظیر، امکانات آموزشی عالی، هزینه مقرون به صرفه، تحصیل به زبان انگلیسی، دسترسی به انواع بورسیه ترکیه، اشتغال به کار دانشجویی و… از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه محسوب می‌شوند و به همین علت، لیست دانشگاه های دندانپزشکی در این کشور شامل:

 • دانشگاه کوچ (Koc University)
 • دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)
 • دانشگاه استانبول (Istanbul University)
 • دانشگاه آکدنیز (Akdeniz University)
 • دانشگاه آنکارا (Ankara University)
 • دانشگاه آتاتورک (Atatürk University)
 • دانشگاه اژه (Ege University)
 • دانشگاه غازی (Gazi University)
 • دانشگاه مرمره (Marmara University)

بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

ترکیه جزء کشورهایی است که شما می‌توانید دانشگاه های متعددی را برای ادامه تحصیل خود در رشته دندانپزشکی انتخاب کنید. دانشگاه های خصوصی صد درصد امکانات و استانداردهای قابل توجهی را برای تحصیل دانشجویان خود در نظر می‌گیرند که در این میان، دانشگاه کوچ (Koc University) و بیلکنت 2 دانشگاه فوق‌العاده در ترکیه نام گرفته‌اند که به صورت خصوصی در بین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه خوش می‌درخشند.

بهترین دانشگاه های دولتی دندانپزشکی ترکیه

دانشگاه های دولتی همیشه به خاطر هزینه مقرون به صرفه خود نسبت به دانشگاه های خصوصی مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند و بدین ترتیب، برای متقاضیان رشته دندان پزشکی دانشگاه های دولتی می‌توانند جزء دانشگاه های برتر محسوب شوند و شما بدون هیچ گونه استرس و دغدغه خاصی می‌توانید به لیست دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه که به صورت دولتی فعالیت می‌کنند نگاهی بیندازید و انتخاب قابل قبول‌تری را برای ادامه تحصیل خود با مشاوره مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ رقم بزنید. دانشگاه های دولتی رشته دندان پزشکی در ترکیه شامل:

 • دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)
 • دانشگاه استانبول (Istanbul University)
 • دانشگاه آکدنیز (Akdeniz University)
 • دانشگاه آنکارا (Ankara University)
 • دانشگاه آتاتورک (Atatürk University)
 • دانشگاه اژه (Ege University)
 • دانشگاه غازی (Gazi University)
 • دانشگاه مرمره (Marmara University)

دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه مورد تأیید وزارت علوم

دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه مورد تایید ایران

مورد تأیید وزارت علوم بودن دانشگاه، می‌تواند یکی از نکاتی باشد که داوطلبان تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه باید به آن توجه بیشتری نشان دهند. به هر حال این امکان وجود دارد که دانشجو در آینده قادر نباشد، اقامت این کشور را به دست آورد و به همین علت، مدرک فارغ‌التحصیلی وی باید به گونه ای باشد که بتواند در ایران نیز فعالیت خود را ادامه دهد. دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم در رده بندی معتبرترین دانشگاه های ترکیه قرار می‌گیرند و شناخت دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه که مورد تأیید وزارت علوم هستند را نباید موضوع کمی در نظر گرفت. 5 دانشگاه دندانپزشکی مورد تأیید وزارت علوم در ترکیه شامل:

 • حاجت تپه
 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه قاضی
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه کوچ

جمع بندی

شناخت دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه به شما کمک می‌کند که تصمیم گیری هدفمندتری داشته باشید. به این خاطر که هر نوع دانشگاهی نمی‌تواند هزینه مقرون به صرفه ای را برآورد نماید و یا هر دانشگاه کم هزینه ای نمی‌تواند آن چنان که شما انتظار دارید امکانات فوق‌العاده ای را ارائه دهد و به همین دلیل، شناخت ساختار، استاندارد آموزشی و امکانات رفاهی دانشگاه مورد نظر می‌تواند تحصیل قابل قبول تر و البته موفق‌تری را به وجود آورد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر جهت انتخاب یک دانشگاه مناسب در رشته دندان پزشکی می‌توانید از مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ استفاده کنید.

سوالات خود را از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7630

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”