a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک ترکیه

انشگاه کارابوک كه يك دانشگاه دولتي است در سال ۲۰۰۷ در شهر کارابوک تركيه تأسیس شد. شهر کارابوک يكي از شهرهای صنعتي كشور تركيه است. دروس مختلف در این دانشگاه به زبان‌های تركي و انگليسي تدریس می‌شوند. هم اكنون بيش از ۴۲۰۰۰ دانشجو در اين دانشگاه در حال تحصیل‌اند. شعار دانشگاه کارابوک عبارت است از: خانه شما براي آموزش نوين!

رتبه دانشگاه کارابوک

در سال ۲۰۲۰ طبق رتبه‌بندی موسسه آموزش عالي تايمز که يكي از معتبرترین مؤسسات رتبه‌بندی دانشگاه‌ها است، دانشگاه کارابوک در لیست ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت… در دانشگاه کارابوک براي تمام رشته‌های تحصيلي كلاس زبان انگليسي برگزار می‌شود. هدف اين دانشگاه قرار گرفتن در سطوح عالي استاندارد بین‌المللی است. دانشجویان کشورهای مختلف، از آفریقا گرفته تا خاورمیانه، آسیای میانه و اروپا، در حال تحصیل در اين دانشگاه هستند. دانشجویان ملل مختلف، به راحتي با هم تعامل می‌کنند.

رتبه دانشگاه کارابوکپیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید: دانشگاه کوچ در ترکیه

شهريه دانشگاه کارابوک ۲۰۲۰

در کارابوک ۷۲ مركز فعال دانشجويي در زمینه‌های فرهنگي، اجتماعي و غيره وجود دارد. در ادامه امکانات کامل دانشگاه را شرح می‌دهیم و خواهید دید با توجه به امکاناتی که از نظر تحصیلی و رفاهی برای دانشجویان فراهم آورده است هزینه تحصیل در کارابوک بسیار مناسب است. شهریه رشته‌های دانشگاه کارابوک به شرح زیر هستند:

 • رشته باستان‌شناسی ۲۲۰۰ لير
 • رشته جغرافيا ۲۲۰۰ لير
 • رشته جغرافيا شبانه ۲۷۰۰ لير
 • رشته فلسفه ۲۲۰۰ لير
 • رشته زبان و ادبيات انگليسي ۲۲۰۰ لير
 • رشته تاريخ هنر ۲۲۰۰ لير
 • رشته جامعه‌شناسی ۲۲۰۰ لير
 • رشته تاريخ ۲۲۰۰ لير
 • رشته زبان و ادبيات تركي ۲۲۰۰ لير
 • رشته فيزيك ۳۰۰۰ لير
 • پزشکی ۸۰۰۰ لیر

شهریه دانشگاه کارابوک 2021

امكانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه کارابوک

خوابگاه و اقامتگاه‌های اين دانشگاه ۱ کیلومتر الي ۲ كيلومتر با دانشگاه فاصله دارند. ظرفیت اقامتی این دانشگاه برای دانشجویان در حدود ۴ هزار نفر است؛ بنابراین در صورت قبولی در کارابوک اصلاً نگران خوابگاه نباشید. مرکز تأسیسات اجتماعی و زندگی دانشجویی ۶۴۰۰ مترمربع وسعت دارد در مجموع ۵ اتاق غذاخوری با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر، ۲۱ مغازه (آرایشگاه، خیاط، لوازم‌التحریر و غیره) با ظرفیت ۱۲۰۰ دانشجو، یک هیئت علمی ۳۰۰ نفره، ظرفيت کارمند اداری ۲۰۰ نفره و دو مهمانخانه ۱۵۰ نفره وجود دارد.

همان‌طور که از شعار دانشگاه کارابوک پیداست؛ این دانشگاه ارزش زیادی برای دانشجو قائل است و فرصت‌های بی‌نظیری براي رشد در زمینه‌های علمی و آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و.‌.‌. براي دانشجو فراهم کرده است. دانشگاه علاوه بر بیمارستان، داراي يك استاديوم ورزشي هم دارد. از استادیوم هم برای فوتبال و هم برای برگزاری رویدادهایی مانند کنسرت‌ها مراسم فارغ‌التحصیلی فستیوال‌ها و نمايشگاه و … استفاده می‌شود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید: دانشگاه حاجت تپه در ترکیه

رشته های دانشگاه کارابوک

اين دانشگاه در فرايند بولونيا شركت كرده و عضو انجمن دانشگاهي قفقاز می‌باشد. پردیس اصلی دانشگاه کارابوک در منطقه Balıklarkayası در حومه شهر کارابوک قرار گرفته است. اغلب مراکز و دانشکده‌های دانشگاه در این پردیس قرار دارند. شامل ۱۴ دانشکده، ۳ مدرسه عالی، ۳ مدرسه عالی تخصصی و ۴ انستیتو به شرح زیر است:

 1. دانشکده‌های کارابوک: دانشکده ادبیات دانشکده علوم دانشکده هنرهای زیبا و طراحی Fethi Toker دانشکده اقتصاد و علوم اداری دانشکده الهیات دانشکده مدیریت دانشکده مهندسی دانشکده آموزش فنی دانشکده فنی دانشکده پزشکی
 2. مدارس عالی: مدرسه Iron and Steel، مدرسه علوم طبیعی و کاربردی، مدرسه علوم اجتماعی، مدرسه علوم بهداشتی مدارس که شامل مدرسه بهداشت، مدرسه تربیت‌بدنی و ورزش حسن دوغان و مدرسه زبان‌های خارجی می‌شود.
 3. مدارس عالی حرفه‌ای: مدرسه حرفه‌ای کارابوک مدرسه حرفه‌ای اسکی پازار، مدرسه حرفه‌ای سافرانبولو.

از رشته‌های شاخص کارابوک می‌توان به ادبیات، علوم فنی، هنرهای زیبا، اقتصاد و مدیریت، الهیات، اداره و مدیریت، مهندسی، علوم تکنیکی و پزشکی توجه كرد. در جدول زیر مقاطع تحصیلی رشته‌های مهم دانشگاه کارابوک لیست شده‌اند:

مقطع دکتریمقطع کارشناسی ارشدرشته تحصیلی
بلهبلهمهندسی کامپیوتر
بلهبلهمهندسی برق-الکترونیک
بلهبلهمهندسی مکانیک
بلهبلهمهندسی متالورژی و مواد
بلهبلهمهندسی صنایع (برنامه مشترک با SU)
خیربلهگروه آناتومی
خیربلهگروه مامایی
خیربلهگروه علوم پرستاری
خیربلهگروه رشد و آموزش كودك
خیربلهگروه بهداشت عمومی
بلهبلهتاریخ
بلهبلهکسب‌وکار
بلهبلهجغرافیا
بلهبلهعلوم پایه اسلامی

پزشکی دانشگاه کارابوک

دانشكده پزشكي دانشگاه کارابوک در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد. پزشکی دانشگاه کارابوک به ۳ بخش تقسیم می‌شود: علوم پزشکی پایه، علوم داخلی و علوم پزشکی جراحی. دانشکده پزشکی از ۲۰ استاد، ۵۵ استاديار و ۲۵ دستيار تحقيقات تشكيل شده است. از سال ۲۰۱۶، دانشجویان پزشکی کارابوک تحصیلات خود را در دانشکده پزشکی دانشگاه Karabük در پردیس دمیرچلیک آغاز کرد. در دانشکده پزشكي کارابوک، تدریس در چارچوب برنامه آموزش هسته CEP انجام می‌شود. برنامه‌های آموزشی و درمانی بر اساس پروتکل استفاده مشترک با وزارت بهداشت در بیمارستان آموزشی و پژوهشی دانشگاه کارابک انجام می‌شود. مراحل و کلاس‌های آموزشی دانشکده پزشکی به شرح زیر هستند:

 • یادگیری ساختار سالم: آموزش کلاس ۱ و ۲
 • یادگیری مکانیسم بیماری‌ها: آموزش کلاس ۳
 • یادگیری تشخیص و درمان: آموزش کلاس ۴ و ۵
 • داروی خانواده (کارآموزی): کلاس ششم

آموزش مهارت‌های بالینی و حرفه‌ای هم از نیمه دوم سال اول با هدف شناختن جلسات بالینی اولیه آغاز می‌شود. علاوه بر این، اهداف اصلی و گسترده یادگیری هر رشته با توجه به سلسله‌مراتب دپارتمان آموزشي كه از قبل تعيين شده انجام می‌شود.

سوالات متداول

دانشگاه کارابوک دولتی است یا خصوصی ؟

دانشگاه کارابوک كه يك دانشگاه دولتي است در سال ۲۰۰۷ در شهر کارابوک تركيه تأسیس شد.

از چه راه هایی می توان در دانشگاه کارابوک قبول شد؟ 

آزمون yos – آزمون sat – پذیرش بدون کنکور – بورسیه تحصیلی ترکیه

شهریه رشته های دانشگاه کارابوک چقدر است؟

پزشکی سالیانه ۸۰۰۰ لیر ترکیه دیگر رشته ها اکثرا ۲۲۰۰ لیر سالیانه می باشد.

دانشگاه کارابوک در کدام شهر قرار دارد؟

این دانشگاه در شهر کارابوک و استان کاربوک نزدیک به دریای سیاه واقع شده است.

4.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments