وبلاگ

دانشگاه کارابوک ترکیه
لوگو دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک

(Karabük University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: کارابوک

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 16

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: دولتی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه داخلی: 20

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: وزارت علوم

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2007

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه کارابوک محیط اجتماعی پویایی ایجاد کرده است تا دانشجویان بتوانند در کنار امکانات آموزشی از امکانات تفریحی متعددی نیز بهره‌مند شوند. این محیط به آن‌ها کمک می‌کند تا علاوه بر زندگی آموزشی غنی، زندگی اجتماعی پرباری نیز داشته باشند. به خاطر همین پویایی دانشگاه کارابوک، اشتیاق زیادی برای تجربه‌های جدید در دانشجویان به وجود آورده است که آن‌ها را بیش از پیش برای رسیدن به موفقیت‌های آتی تشویق می‌کند. در مقاله پیش رو قصد معرفی دانشگاه کارابوک در ترکیه را داریم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه کارابوک ترکیه

دانشگاه دولتی کارابوک در سال 2007 با شعار «آشیانه آموزش مدرن» تأسیس شد. این دانشگاه برنامه تحصیلات تکمیلی خود را با مؤسسه علوم پایه و علوم اجتماعی شروع کرد. دانشگاه کارابوک با رویکرد کاربردی خود قصد دارد تا با استفاده از دانش روز دنیا، دانشجویان خود را برای دنیای کسب و کار آماده کند. به همین دلیل پروژه‌هایی تحت عنوان «دفتر انتقال فناوری» تدارک دیده است که فرصت همکاری بین دانشگاه و بخش صنعت را فراهم کرده است.

دانشگاه کارابوک دارای 16 دانشکده، 2 مؤسسه تحصیلات تکمیلی، 5 مدرسه عالی، 9 مدرسه فنی حرفه‌ای و 15 مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را با 1,037 هیئت علمی، 467 کارمند اداری و 48,300 دانشجو ادامه می‌دهد. تعداد دانشجویان خارجی این مؤسسه آموزش عالی 7,525 نفر است که در حال حاضر از جمله دانشگاه ‌های ترکیه به حساب می‌آید که با پذیرش دانشجو از 90 کشور، به عنوان دانشگاهی بین‌المللی شناخته می‌شود.

چرا دانشگاه کارابوک؟

مزایای تحصیل در دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک دارای محیط دانشگاهی راحت، آرام و امن است که در آن دانشجویان این فرصت را دارند که با فعالیت‌های متنوع از لحاظ اجتماعی و تحصیلی، خود را ارتقا دهند. در همین راستا دانشگاه همایش‌ها، پنل، نمایشگاه‌ها، نمایش فیلم و کنسرت‌های متعددی برگزار می‌کند. این دانشگاه با پذیرش بیش از 6000 دانشجوی بین‌المللی از بیش از 80 کشور جهان در میان دانشگاه‌هایی قرار گرفته است که بیشترین دانشجوی بین‌المللی را دارد. همچنین دانشگاه دولتی کارابوک ترکیه بر اساس ارزیابی جشنواره فیلم 2018 – 2017 در بین 10 دانشگاه برتری قرار گرفت که بیشترین تعداد کارگردانان برنده جوایز این جشنواره را تربیت کرده است.

آیا دانشگاه کارابوک مورد تأیید ایران است؟

دانشگاه کارابوک در ترکیه مورد تأیید وزارتخانه‌های ایران نیست. اما خبر خوب اینکه این دانشگاه در برنامه‌های بین‌المللی تبادل دانشجویی اراسموس پلاس، فارابی و مولانا عضویت دارد. داوطلبانی که در برنامه اراسموس پلاس شرکت می‌کنند، علاوه بر فرصت تحصیل در دانشگاهی اروپایی، امکان کارآموزی در آن را دارند و در طول دوره تحصیل یا کارآموزی، کمک هزینه نیز دریافت می‌کنند. درنظر داشته باشید که بر اساس اعلامیه دانشگاه در سال تحصیلی 2024 – 2023 دو برنامه فارابی و مولانا اجرا نخواهد شد.

نکات بیشتر
پیشنهاد کارشناس

اگر جزء افرادی هستید که قصد دارید پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های ترکیه در ایران مشغول کار شوید، باید در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ترکیه تحصیلات خود را پشت سر بگذارید تا با هیچگونه مشکلی برای دریافت مجوز کار مواجه نشوید.

آدرس دانشگاه کارابوک کجاست؟آدرس دقیق دانشگاه: کارابوک، محله کیلاوزلار، پردیس دمیر چلیک، کوچه 413، شماره 7

یکی از ویژگی‌های مهم دانشگاه کارابوک موقعیت جغرافیایی مناسب آن است. این دانشگاه که در منطقه‌ای تجاری و اقتصادی قرار گرفته، از استانبول 3,5 ساعت و از آنکارا 1,5 ساعت فاصله دارد. دانشگاه کارابوک از 5 پردیس تشکیل شده است که پردیس مرکزی دمیر چلیک در مرکز شهر قرار دارد. به دلیل موقعیت خوب این پردیس که اغلب دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی در آن قرار دارند، دانشجویان به راحتی به شهر دسترسی پیدا می‌کنند.

دانشگاه کارابوک 9 خوابگاه در فاصله 5 تا 25 دقیقه‌ای دانشگاه تعبیه کرده است. همچنین از دانشگاه تا جنگل کنت 10 دقیقه فاصله است که در این جنگل کافه، پارک و مکان‌های تفریحی زیادی وجود دارد.

رنکینگ دانشگاه کارابوک

رتبه و رنکینگ دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک اولین دانشگاه دولتی مورد تأیید سازمان “EQUALS”، یکی از معتبرترین مؤسسات آموزشی در جهان، است. این دانشگاه هم سطح دانشگاه نامیک کمال ترکیه با رتبه 71 می‌باشد. ما در اینجا به شاخص رنکینگ “QS EECA” استناد کردیم که طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، دانشگاه‌های نوظهور اروپایی و آسیای مرکزی در  بین 400 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته‌اند که کشورهای روسیه و ترکیه بیشترین نمایندگی را در این لیست دارند.در این بخش رتبه جهانی و داخلی دانشگاه کارابوک را بر اساس مراجع معتبر بین‌المللی آورده‌ایم:

رتبه دانشگاه کارابوک
مقیاس رتبه بندی رتبه دانشگاه مرجع رتبه‌بندی
جهانی 301-350 QS
داخلی 20 4icu.org

شرایط پذیرش دانشگاه کارابوک

در کارابوک 72 مركز فعال دانشجويي در زمینه‌های فرهنگي، اجتماعي و غيره وجود دارد. در ادامه امکانات کامل دانشگاه را شرح می‌دهیم و خواهید دید با توجه به امکاناتی که از نظر تحصیلی و رفاهی برای دانشجویان فراهم آورده است هزینه تحصیل در کارابوک بسیار مناسب است. شهریه رشته‌های دانشگاه کارابوک به شرح زیر هستند:

شهریه دانشگاه کارابوک
شهریه سالانه (لیر) زبان آموزشی نام رشته
125.000 ترکی پزشکی
90.000 ترکی دندانپزشکی
25.000 ترکی پرستاری
25.000 ترکی مامایی
25.000 ترکی فیزیوتراپی و توانبخشی
35.000 انگلیسی مهندسی کامپیوتر
52.500 ترکی مهندسی کامپیوتر
30.000 ترکی مهندسی برق الکترونیک
45.000 انگلیسی مهندسی برق الکترونیک
20.000 ترکی مهندسی صنایع
20.000 ترکی مهندسی عمران
25.000 ترکی مهندسی مکانیک
16.286 انگلیسی مهندسی مواد و متالورژی
18.462 ترکی مدیریت
12.000 ترکی جامعه شناسی
15.000 ترکی روابط بین الملل
22.500 انگلیسی روابط بین الملل

شهریه دانشگاه کارابوک 2023

امكانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه کارابوک

خوابگاه و اقامتگاه‌های اين دانشگاه 1 کیلومتر الي 2 كيلومتر با دانشگاه فاصله دارند. ظرفیت اقامتی این دانشگاه برای دانشجویان در حدود 4 هزار نفر است؛ بنابراین در صورت قبولی در کارابوک اصلاً نگران خوابگاه نباشید. مرکز تأسیسات اجتماعی و زندگی دانشجویی 6400 مترمربع وسعت دارد در مجموع 5 اتاق غذاخوری با ظرفیت 2000 نفر، 21 مغازه (آرایشگاه، خیاط، لوازم‌التحریر و غیره) با ظرفیت 1200 دانشجو، یک هیئت علمی 300 نفره، ظرفيت کارمند اداری 200 نفره و دو مهمانخانه 150 نفره وجود دارد.

همان‌طور که از شعار دانشگاه کارابوک پیداست؛ این دانشگاه ارزش زیادی برای دانشجو قائل است و فرصت‌های بی‌نظیری براي رشد در زمینه‌های علمی و آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و.‌.‌. براي دانشجو فراهم کرده است. دانشگاه علاوه بر بیمارستان، داراي يك استاديوم ورزشي هم دارد. از استادیوم هم برای فوتبال و هم برای برگزاری رویدادهایی مانند کنسرت‌ها مراسم فارغ‌التحصیلی فستیوال‌ها و نمايشگاه و … استفاده می‌شود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید: دانشگاه حاجت تپه در ترکیه

سوالات خود را از ما بپرسید

رشته های دانشگاه کارابوک

اين دانشگاه در فرايند بولونيا شركت كرده و عضو انجمن دانشگاهي قفقاز می‌باشد. پردیس اصلی دانشگاه کارابوک در منطقه Balıklarkayası در حومه شهر کارابوک قرار گرفته است. اغلب مراکز و دانشکده‌های دانشگاه در این پردیس قرار دارند. شامل ۱۴ دانشکده، ۳ مدرسه عالی، ۳ مدرسه عالی تخصصی و ۴ انستیتو به شرح زیر است:

 1. دانشکده‌های کارابوک: دانشکده ادبیات دانشکده علوم دانشکده هنرهای زیبا و طراحی Fethi Toker دانشکده اقتصاد و علوم اداری دانشکده الهیات دانشکده مدیریت دانشکده مهندسی دانشکده آموزش فنی دانشکده فنی دانشکده پزشکی
 2. مدارس عالی: مدرسه Iron and Steel، مدرسه علوم طبیعی و کاربردی، مدرسه علوم اجتماعی، مدرسه علوم بهداشتی مدارس که شامل مدرسه بهداشت، مدرسه تربیت‌بدنی و ورزش حسن دوغان و مدرسه زبان‌های خارجی می‌شود.
 3. مدارس عالی حرفه‌ای: مدرسه حرفه‌ای کارابوک مدرسه حرفه‌ای اسکی پازار، مدرسه حرفه‌ای سافرانبولو.

از رشته‌های شاخص کارابوک می‌توان به ادبیات، علوم فنی، هنرهای زیبا، اقتصاد و مدیریت، الهیات، اداره و مدیریت، مهندسی، علوم تکنیکی و پزشکی توجه كرد. در جدول زیر مقاطع تحصیلی رشته‌های مهم دانشگاه کارابوک لیست شده‌اند:

رشته تحصیلی  مقطع کارشناسی ارشد مقطع دکتری
مهندسی کامپیوتر بله بله
مهندسی برق-الکترونیک بله بله
 مهندسی مکانیک بله بله
 مهندسی متالورژی و مواد بله بله
 مهندسی صنایع (برنامه مشترک با SU) بله بله
گروه آناتومی بله خیر
 گروه مامایی بله خیر
 گروه علوم پرستاری بله خیر
 گروه رشد و آموزش كودك بله خیر
 گروه بهداشت عمومی بله خیر
 تاریخ بله بله
 کسب‌وکار بله بله
 جغرافیا بله بله
علوم پایه اسلامی بله بله

پزشکی دانشگاه کارابوک

دانشكده پزشكي دانشگاه کارابوک در سال 2010 تأسیس شد. پزشکی دانشگاه کارابوک به 3 بخش تقسیم می‌شود: علوم پزشکی پایه، علوم داخلی و علوم پزشکی جراحی. دانشکده پزشکی از 20 استاد، 55 استاديار و 25 دستيار تحقيقات تشكيل شده است. از سال 2016، دانشجویان پزشکی کارابوک تحصیلات خود را در دانشکده پزشکی دانشگاه Karabük در پردیس دمیرچلیک آغاز کرد. در دانشکده پزشكي کارابوک، تدریس در چارچوب برنامه آموزش هسته CEP انجام می‌شود. برنامه‌های آموزشی و درمانی بر اساس پروتکل استفاده مشترک با وزارت بهداشت در بیمارستان آموزشی و پژوهشی دانشگاه کارابک انجام می‌شود. مراحل و کلاس‌های آموزشی دانشکده پزشکی به شرح زیر هستند:

 • یادگیری ساختار سالم: آموزش کلاس 1 و 2
 • یادگیری مکانیسم بیماری‌ها: آموزش کلاس 3
 • یادگیری تشخیص و درمان: آموزش کلاس 4 و 5
 • داروی خانواده (کارآموزی): کلاس ششم

آموزش مهارت‌های بالینی و حرفه‌ای هم از نیمه دوم سال اول با هدف شناختن جلسات بالینی اولیه آغاز می‌شود. علاوه بر این، اهداف اصلی و گسترده یادگیری هر رشته با توجه به سلسله‌مراتب دپارتمان آموزشي كه از قبل تعيين شده انجام می‌شود.

سوالات متداول

28 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام وقتتون بخیر من معدل کل دیپلمم 19/43 هستش و راهنمایی و دبیرستان رو در تیزهوشان (توی دو تا از سایت ها خوندم که تحصیل در تیزهوشان ممکنه پذیرش رو راحت تر کنه) درس خوندم میخواستم بدونم من ممکنه بصورت بدون کنکور در رشته های دارو سازی یا پزشکی این دانشگاه پذیرش بشم؟ اگر بشم این امکان وجود داره که بعد دوسال تحصیل در این دانشگاه انتقالی بگیرم به یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه که مورد تایید ایران هست؟

  • سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست .جهت مشاوره تخصصی بیشتر با این شماره تماس بگیرید.
   021-91303800

 • من رشتم شبکه های کامپیوتری هست و در ایران در دانشگاه دولتی درس میخونم اگه بخام آزمون یوس بدم و قبول بشم و برای این دانشگاه درخواست بفرستم بازم باید شهریه بدم یا اگه بخام بورسیه تحصیلی بگیرم بازم باید شهریه پرداخت کنم؟

  • سلام وقت بخیر،خیر دانشگاه کارابوک این درس را اراِئه نمی دهند اما شما میتوانید با تماس به دپارتمان از مشاوران ما راهنمایی لازم را در جهت دانشگاهایی که در خصوص رشته ی طراحی لباس مشاوره دریافت کنید.

 • سلام .من میخوام رشته معماری در دانشگاه کارابوک بخونم در مقطع ارشد میخوام بدونم کتابهامو خودم باید تهیه کنم یا دانشگاه میدن در ضمن کلاس های زبان رو چطور باید شروع کنم

 • سلام.من میخوام وارد دانشگاه کارابوک بشم ومعماری بخونم میخوام بدونم برای تحصیل کتابها رو باید خودم تهیه کنم یا نه ….‌‌دوما قبل شروع کلاس برای ما کلاس زبان باید شرکت کنم

  • سلام وقت شما بخیر، بله دانشگاه کارابوک فیزیوتراپی 2 ساله دارد، همچنین پذیرش با ازمون yos هم دارد.

  • سلام دوست عزیز
   جهت اطلاع از قیمت‌ پذیرش دانشگاه‌ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. 09229329200

  • با سلام و درود لیست شهریه دانشگاه ها در مقاله مخصوص به همون دانشگا نوشته شده است
   لطفا مقاله را با دقت بخونید
   و یا میتوانید برای مشاوره با شماره های 88739816-021

  • سلام دوست عزیز .
   برای بورسیه فول فاند این دانشگاه حتما باید در بورسیه فول فاند ترکیه ( ترکیه بورسلاری ) ثبت نام نمایید .

 • سلام منظور از بدون کنکور ب این دانشگاه پذیرش بگیری چیه و هزینه پذیرش واسه رشته پرستاری چقدر است

  • سلام وقتتون بخیر . در پذیرش بدون کنکور نیازی به نمره یوس، اس ای تی و یا نمره بالای معدل نمی باشد و شما بدون شرط خاصی می تونید در دانشگاه قبول شوید. برای اطلاع از هزینه پذیرش با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5587

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”