وبلاگ

دانشگاه کنت استانبول ترکیه
لوگو دانشگاه کنت

دانشگاه کنت

(Istanbul Kent University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: استانبول

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 3

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 169

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2015

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS

اگر قصد دارید در دانشگاه‌ های ترکیه و به‌طور خاص در شهر زیبای استانبول تحصیل کنید، می‌توانید دانشگاه کنت را در بین گزینه‌های خود قرار دهید. در این دانشگاه امکان حضور در فعالیت‌های اجتماعی بسیاری وجود دارد که با حضور دانشجویانی از ملیت‌های مختلف و برگزاری جشنواره‌های سالانه متعدد مانند جشنواره بهاری، محیطی پویا، چند فرهنگی و متنوع در این دانشگاه را شکل داده‌اند. با ما همراه شوید تا به واسطه اطلاعاتی که در خصوص دانشگاه کنت، ارائه می‌دهیم با این دانشگاه به‌طور کامل آشنا شوید.

تاریخچه و معرفی دانشگاه کنت ترکیه

دانشگاه کنت استانبول یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2016 توسط بنیاد آموزش بدون مانع (ENEV) در منطقه جیهانگیر استانبول تأسیس شد.هدف دانشگاه تربیت دانشجویانی است که بتوانند با اعتماد به نفس و مهارت بالای خود در زمینه‌های ملی و بین‌المللی عرصه جهانی رقابت کنند. برای دستیابی به این مأموریت، دانشگاه به دانشجویانی که با مشکلات مالی مواجه هستند کمک‌های مالی ارائه می‌دهد و دوره‌های زبان انگلیسی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند تا آنها را برای مشاغل داخلی و بین‌المللی آماده کند. این دانشگاه دارای  4 دانشکده، 1 مؤسسه تحصیلات تکمیلی، 1 مدرسه عالی و 2 مدرسه فنی حرفه‌ای است که رشته‌های پرطرفداری در آن ارائه می‌شود که در بخش‌های بعدی آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

چرا دانشگاه کنت استانبول؟

دانشگاه کنت در ترکیه دارای مزایا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد زیادی است که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم؛

 • گذراندن یک دوره اجباری توسعه شغلی در دانشگاه کنت استانبول که از طریق آن دانشجویان از بخش‌های مختلف بازار کار رشته تحصیلی خود مطلع می‌شوند.
 • ارائه برنامه تحصیل در دو رشته اصلی و یا یک رشته اصلی به همراه یک رشته فرعی به‌طور رایگان که در اولی امکان فارغ‌التحصیل در دو رشته فراهم می‌شود و در دومی در کنار رشته اصلی امکان دریافت یک گواهینامه آزاد در رشته دلخواه با توجه به واحدهای گذرانده شده وجود دارد.
 • فاصله دانشگاه کنت تا برج گالاتای 2.7 کیلومتر است و در نزدیکی آن بیش از 10 موزه وجود دارد.
 • دسترسی به دانشگاه کنت استانبول به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر بسیار آسان است.
  54 کلاس درس، 39 آزمایشگاه، زمین‌های ورزشی و بازی، کافه‌ها، مناطق اجتماعی، کتابخانه، کافه تریا و کارگاه در دانشگاه کنت وجود دارد.
 • امکان تحصیل و جابجایی از طریق برنامه‌های بین‌المللی تبادل دانشجو

آیا دانشگاه کنت استانبول مورد تأیید ایران است؟

دانشگاه کنت مورد تأیید ایران

دانشگاه خصوصی کنت مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت ایران نیست اما اگر پس از تحصیل در ترکیه قصد بازگشت به ایران را دارید و تأییدیه ایران به طبع برای شما اهمیت دارد، می‌توانید وارد صفحه لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ترکیه شده و دانشگاه دلخواه خود را انتخاب کنید. فارغ از این دانشگاه کنت در برنامه‌های بین‌‌المللی تبادل دانشجویی اراسموس پلاس مشارکت دارد که از طریق آن دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه می‌توانند در برترین دانشگاه‌های اروپا مشغول تحصیل و یا کارآموزش شوند. برخی از کشورهایی در چارچوب این برنامه با دانشگاه کنت همکاری دارند عبارتند از: اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئد، نروژ.

آدرس دانشگاه کنت کجاست؟


آدرس دقیق دانشگاه کنت: استانبول، بی‌اوغلو ش 34433، جاده سیراسلویلرش 71، جیهانگیر

پردیس اصلی دانشگاه کنت در یکی از مرکزی‌ترین مناطق استانبول یعنی منطقه شیشلی در جیهانگیر واقع شده است و از نظر مختصات منطقه‌ای به‌گونه‌ای است که تنها با 10 دقیقه پیاده‌روی به مترو M7 Kağıthane می‌رسید که بین مدرسه Bauhaus و مرکز خرید AXIS AVM قرار گرفته است. اگر این شهر را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم پذیرش دانشگاه استانبول که جز 5 دانشگاه برتر ترکیه نیز به حساب می‌آید را در گزینه‌های خود قرار دهید. این دانشگاه دولتی به خاطر موقعیت مرکزیش که در نزدیکی تنگه بسفر واقع شده از دسترسی بسیار خوبی به خدمات و امکانات شهری برخوردار است. شما می‌توانید با مطالعه مقاله شرایط پذیرش دانشگاه استانبول، کلیه اطلاعاتی که درباره آن نیاز دارید را به دست آورید.

رنکینگ دانشگاه کنت استانبول

موسسات و سایت های رتبه بندی معتبر زیادی وجود دارند که سالانه دانشگاه ‌های جهان را بر اساس شاخص ‌های تعیین شده رتبه بندی می کنند. موسسه آموزش عالی کنت یک دانشگاه تازه تاسیس است. با این حال در مقایسه با تعداد سال ‌های فعالیت خود پیشرفت چشمگیری داشته است. علاوه بر این با توجه به امکانات بالقوه فیزیکی، کادر آموزشی مجرب و اهداف آموزشی نوآورانه خود، می تواند در سال ‌های آینده در لیست معتبرترین دانشگاه‌های جهان قرار بگیرد.

در این بخش با استناد به منبع رنکینگ “edurank.org” رتبه ملی و جهانی دانشگاه کنت اعلام می‌کنیم. همچنین اگر رتبه و رنکینگ دانشگاهی از اولویت‌های شما برای انتخاب دانشگاه است، می‌توانید با مشاوران ما در رتان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید و با بهترین دانشگاه‌های ترکیه که با شرایط شما همخوانی دارد آشنا شوید.

رنکینگ دانشگاه
سطح رتبه دهی رتبه
رتبه جهانی 9963
رتبه داخلی 169

شرایط پذیرش دانشگاه کنت ترکیه

دانشگاه کنت در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. شرایط پایه‌ای که شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه کنت باید بدانید عبارتند از:

 • مدرک دیپلم با حداقل نمره 12 یا ارائه نتایج یکی از آزمون‌ها و یا دیپلم‌های بین‌المللی؛
  • SAT
  • AC
  • GCE
  • Abitur
  • AP
  • IB
  • Matura YÖS
 • مدرک زبان برای برنامه‌های انگلیسی: TOEFL IBT (در صورت وجود)
 • مدرک زبان برای برنامه‌های ترکی: سطح B2 در آزمونTÖMER (در صورت موجود بودن)

باید توجه داشت که موسسه آموزش عالی کنت متناسب با شرایط داوطلبان بورسیه های متعددی را ارائه می دهد. دپارتمان آرتان بورس تاپ نیز با توجه به قراردادها و روابط همکاری خود با این دانشگاه می تواند بورسیه های کاهش شهریه تحصیلی از 10 تا 50 درصد را برای شما دریافت کند. جهت اطلاع از شرایط این بورسیه های تحصیلی و قرار گرفتن در ظرفیت موجود، با متخصصان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

مدارک ثبت نام دانشگاه کنت

سالن مطالعه دانشگاه کنت استانبول

برای ثبت نام در دانشگاه کنت شما به مدارکی احتیاج دارید که ما در اینجا به طور کامل آن‌ها را معرفی می‌کنیم؛

 • کارنامه ریزنمرات دبیرستان و ترجمه ترکی یا انگلیسی رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی ترکیه یا نمایندگان آن در کشور مبدأ رسیده باشد.
 • دیپلم دبیرستان و ترجمه ترکی یا انگلیسی رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی ترکیه یا نمایندگان آن در کشور مبدأ رسیده باشد.
 • گواهی معادل‌سازی شده که می‌توان آن را از ادارات آموزش ملی استانی یا کنسولگری‌های ترکیه دریافت کرد.
 • پاسپورت
 • نامه پذیرش
 • 4 قطعه عکس
 • رسید پرداخت سپرده دانشجو

آزمون دانشگاه کنت استانبول

آزمون‌هایی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه کنت استانبول به آن‌ها نیاز دارید را در قالب جدولی به شما ارائه می‌دهیم. فقط توجه داشته باشید که شما می‌توانید بدون آزمون‌های زیر و تنها با شرط معدل دیپلم از این دانشگاه پذیرش بگیرید. اما در صورتی که معدل شما از حدنصاب پایین‌تر است و یا می‌خواهید پذیرش خود را در رقابت با سایر دانشجویان بین‌المللی تضمین کنید، می‌توانید علاوه بر قبولی در یکی از آزمون‌های ورودی که در جدول زیر نمایش داده‌ایم، می‌توانید نتایج آزمون یوس ترکیه را ارائه دهید.

آزمون‌های ورودی دانشگاه کنت
نام آزمون حداقل امتیاز
SAT 960 از 1600
ACT 20 از 36
آزمون‌های انگلیسی مورد تأیید دانشگاه کنت
نام آزمون حداقل امتیاز
KELT 60
TOEFL IBT 79
PTE AKADEMİK 55

هزینه شهریه دانشگاه کنت استانبول

در جدول زیر لیست شهریه رشته‌های پرطرفدار دانشگاه کنت را آورده‌ایم تا کسانی قصد اپلای برای این دانشگاه را دارند بتوانند هزینه‌های تحصیل خود را محاسبه کنند. مبالغی که در جدول آمده است بروز بوده و شما می‌توانید شهریه این دانشگاه خصوصی را با سایر دانشگاه‌های دیگر مقایسه کنید.

نام رشته به فارسی شهریه سالانه (دلار)
دندانپزشکی 12.500
دندانپزشکی 15.000
پرستاری 2.250
مامایی 2.250
فیزیوتراپی و توانبخشی 2.250
گفتار و زبان درمانی 2.250
رشد کودک 2.250
روانشناسی 2.250
مدیریت 2.250
علوم سیاسی و مدیریت دولتی 2.250
خدمات اجتماعی 2.250
تجارت بین المللی و لجستیک 2.250
روابط عمومی و تبلیغات 2.250
غذا و هنر آشپزی 2.250

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کنت

دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه کنت

شرایطی که دانشگاه کنت برای اعطای پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاه کنت و دکتری دانشگاه کنت برای داشجویان متقاضی تعیین کرده به شرح زیر است؛

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه کنت:

 • داشتن مدرک کارشناسی مرتبط
 • مدرک زبان انگلیسی؛ حداقل 55 از UDS برای یکی از زبان های فرانسوی یا آلمانی یا نمره معادل از آزمون‌های زبان‌های خارجی مانند IELTS: 5.5 و یا TOFEL IBT: 60
 • مدرک زبان برای برنامه‌های ترکی: سطح B2 در آزمونTÖMER

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه کنت:

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط
 • داشتن نتیجه ALES با نمره بالای 55
 • داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی با امتیاز بالای 50 درصد
نکات بیشتر
بهتر است بدانید:

شما می‌توانید تنها با داشتن حداقل معدل دیپلم 12 و بدون نیاز به آزمون ورودی از دانشگاه کنت پذیرش بگیرید و ارائه نتیجه یکی از آزمون‌های بین‌المللی در این دانشگاه الزامی نیست، اما در فرآیند پذیرش شما تاثیر مثبت دارد.

بورسیه دانشگاه کنت

با وجود اینکه دانشگاه کنت جزء مراکز آموزشی عالی خصوصی ترکیه است اما برنامه بورسیه‌های متنوعی را برای دانشجویانی که به دنبال کاهش هزینه‌های تحصیلی هستند ارائه می‌دهد. در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم؛

 1. بورسیه پیشرفت تحصیلی: در پایان هر سال تحصیلی با توجه به پیشرفت تحصیلی دانشجویان، بورسیه پیشرفت تحصیلی به دانشجویانی اعطا می‌شود که شرایط لازم را داشته باشند.
 2. بورسیه ورزشی: این بورسیه یک سال تحصیلی را پوشش می دهد. مبلغ اهدایی این بورسیه و اینکه آیا این بورسیه در سال‌های بعد ادامه خواهد داشت یا خیر توسط کمیسیون بورسیه با در نظر گرفتن تداوم و موفقیت دانشجویان در دریافت بورسیه تعیین می‌شود. بورسیه تحصیلی برای سال تحصیلی بعد در صورت برآورده شدن شرایط اعطا می‌شود.
 3. بورسیه تحصیلی مبتنی بر استعداد: این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در مسابقات ملی و بین‌المللی هنرهای زیبا مقام اول را کسب کنند. اینکه این بورسیه برای کدام شاخه‌های هنری و به چه میزان اعطا می‌شود، با تصویب ریاست و هیئت امنا به پیشنهاد کمیسیون بورسیه‌ها تعیین می‌شود.
 4. بورسیه تحصیلی معلولیت: دانشجویان دارای معلولیت دائمی با توجه به سطح ناتوانی خود می‌توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند که این بورسیه برای مدت زمان تحصیل ادامه خواهد داشت.
 5. تخفیف اعضای خانواده (خواهر و برادر): خواهران و برادران و همسرانشان که در مقطع کاردانی و یا کارشناسی در دانشگاه کنت تحصیل می‌کنند، از تخفیف شهریه برخوردار می‌شوند. این نرخ تخفیف تا زمانی معتبر است که دانشجویان همزمان تحصیل کنند. اطلاعات مربوط به تخفیف مذکور در وب‌سایت دانشگاه کنت موجود است.
 6. بورسیه مبتنی بر نیاز: کمیسیون بورسیه می‌تواند با بررسی وضعیت مالی دانشجویان متقاضی در ابتدای هر سال تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی را به آن‌ها تعلق دهد. محدوده و میزان بورسیه مبتنی بر نیاز قبل از شروع هر سال تحصیلی توسط هیئت امنا تعیین می‌شود.
نکات بیشتر

چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه را دارید و به دنبال تخفیف 100 درصدی در شهریه دانشگاهی خود هستید، می‌توانید مقاله بورسیه تحصیلی ترکیه با ترکیه بورسلاری را مطالعه کنید و با شرایط آن به طور کامل آشنا شوید.

دانشکده های دانشگاه کنت

دانشگاه کنت برنامه‌های آموزشی خود را در 4 دانشکده خود ارائه می‌دهد که اسامی آن‌ها را نام می‌بریم؛

 1. دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده علوم بهداشت
 3. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 4. دانشکده هنر و طراحی

دانشگاه کنت چه رشته هایی دارد؟

برای آشنایی با رشته‌هایی که دانشگاه کنت ارائه می‌دهد، در اینجا پرطرفدارترین رشته‌ها را که دانشجویان برای تحصیل در آن‌ها درخواست می‌دهند را در اینجا آورده‌ایم؛

 • دندانپزشکی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • رشد کودک
 • گفتار و زبان‌درمانی
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • پرستاری
 • مامایی
 • روان‌شناسی
 • علوم سیاسی و مدیریت دولتی
 • تجارت بین‌المللی و لجستیک

امکانات دانشگاه کنت استانبول

امکانات کتابخانه دانشگاه کنت

دانشگاه کنت در مرکز استانبول و در فاصله چند قدمی میدان تکسیم و همچنین برج گالاتا قرار دارد. داشتن چنین موقعیت فوق‌العاده‌ای به دانشجویان این امکان را می‌دهد که به راحتی با مترو، اتوبوس یا تاکسی به دانشگاه دسترسی داشته باشند. در اینجا امکانات دانشگاه کنت ترکیه را معرفی می‌کنیم که شامل خدمات رفاهی و مزایای آموزشی بسیاری است؛

امکانات رفاهی دانشگاه:

 • سالن غذاخوری با تنوع غذایی زیاد
 • کافه تریا با وسایل بازی مانند فوتبال دستی
 • وای فای
 • مرکز کپی
 • سالن اجتماعات که دارای پیانو و فضاهای زیاد با منظره‌های دلپذیر است.
 • خوابگاه دانشجویی

امکانات اموزشی دانشگاه:

 • دفتر شغلی
 • باشگاه‌های فارغ‌التحصیلان
 • اتاق کامپیوتر
 • کتابخانه
 • 24 آزمایشگاه مجهز
 • 5 مرکز تحقیقات و تمرینات دندانپزشکی

خوابگاه دانشگاه کنت ترکیه

امکانات خوابگاه دانشگاه کنت استانبول

دانشگاه کنت استانبول خوابگاه اختصاصی ندارد. با این حال، خوابگاه‌های طرف قرارداد دانشگاه برای دانشجویانی که متقاضی خوابگاه دانشجویی نیز هستند، امکان اسکان فراهم نموده‌اند. به این صورت که دانشجویان می‌توانند شرایط خود را به دانشگاه کنت اطلاع دهند تا دانشگاه برای اسکان آن‌ها مناسب‌ترین مجموعه خوابگاهی نزدیک به دانشگاه را معرفی کند. همچنین اگر برای اقامت و اسکان خود در اطراف این دانشگاه دچار چالش شده‌اید، با مشاوران ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا نگرانی‌های شما را از این بابت برطرف کنند.

جمع بندی

آنچه در این صفحه می‌خوانید، اطلاعات مفید و کاربردی برای اخذ پذیرش از دانشگاه کنت استانبول است که ما سعی کردیم هر آنچه را که یک دانشجو برای تحصیل در این دانشگاه به آن نیاز دارد را شرح دهیم تا دانشجویان با داشتن اطلاعاتی از قبیل شرایط پذیرش، آزمون‌ها شهریه رشته‌ها، امکانات و مزایا بتوانند برای اخذ پذیرش آن اقدام کنند.

سوالات متداول متقاضیان دانشگاه کنت استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7182

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”