logo
دانشگاه کولتور استانبول
لوگو دانشگاه کولتور

دانشگاه کولتور

(İstanbul Kültür University)

location

شهر: استانبول

univercity

تعداد دانشکده: 8

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 56

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 1997

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه کولتور از دانشگاه ‌های معتبر کشور ترکیه محسوب می‌ شود. این دانشگاه از کادر علمی بسیار قوی و باتجربه در تمامی زمینه ‌های علمی برخوردار است. همچنین به عنوان یکی از دانشگاه های مشهور و شناخته شده در سطح اتحادیه اروپا و خاورمیانه شناخته می شود. دانشجویان این دانشگاه علاوه بر دریافت خدمات آموزشی و رفاهی، همچنین بورسیه های تحصیلی متنوع، با قوانین تجارت بین المللی آشنا می شوند و مهارت کار تیمی و گروهی، اخلاق حرفه ‌ای، همچنین روحیه کارآفرینی کسب می کنند. لذا برای ورود به بازار کار آماده می شوند. در ادامه مطلب تمامی اطلاعات لازم در مورد این دانشگاه و جزئیات اخذ پذیرش از آن را در اختیار شما قرار می دهیم. در صورتی که بعد از مطالعه مقاله تمایل به تحصیل در این دانشگاه داشتید، با مشاوران آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا متناسب با شرایط شما بهترین و سریع ترین راه جهت اخذ پیرش این دانشگاه را به شما معرفی کنند.


معرفی دانشگاه کولتور استانبول

دانشگاه کولتور استانبول (Istanbul Kültür University) که به صورت اختصاری “IKU” نامیده می‌شود، یکی از دانشگاه‌ های خصوصی ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ توسط بنیاد “KVE” تأسیس شد و فعالیت خود را در همان سال تأسیس با 2 دانشکده، ۱۵۷ دانشجو و ۳۲ نفر کادر علمی آغاز کرد؛ امروزه با گذشت ۲۵ سال به یکی از موفق ‌ترین دانشگاه‌ها در زمینه آموزشی و تحقیقاتی تبدیل شده است و سالانه بیش از ۱۶ هزار دانشجو را در ۸ دانشکده و مدارس حرفه‌ای خود پذیرش می‌کند.

دانشگاه کولتور از لحاظ روابط بین‌المللی بین دانشگاهی، مؤسسه‌ای محسوب می‌شود که همواره به دنبال توسعه و ایجاد روابط مداوم است. لذا در جهت پیشرفت علمی و آموزشی بیش از 280 توافق‌نامه بین‌المللی با معتبرترین دانشگاه‌های دنیا به ویژه دانشگاه‌های کشورهای ایالات متحده، استرالیا، آسیا، کانادا، آمریکای لاتین و… منعقد کرده است. به موجب این توافق‌نامه‌ها و روابط بین‌المللی این امکان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد تا تحصیلات خود را در برترین دانشگاه‌های جهان ادامه دهند.

آدرس دانشگاه کولتور کجاست؟


موسسه آموزش عالی کولتور در منطقه آتاکوی شهر استانبول قرار دارد. این منطقه در بخش مدرن و اروپایی شهر استانبول واقع شده است و به وسیله یک شبکه خدمات عمومی، تفریحی، رفاهی، مراکز خرید مدرن و یک ساحل زیبا احاطه شده است. فاصله این منطقه تا فرودگاه جدید استانبول 43 کیلومتر است و فاصله نزدیکی با خط متروبوس در بزرگراه E-5 دارد.

دانشگاه کولتور علاوه بر پردیس مرکزی خود در منطقه آتاکوی، از 3 پردیس دیگر در مناطق Şirinevler، Basın Ekspres و İncirli برخوردار است. همگی این مناطق در بخش اروپایی شهر استانبول و در محل تقاطع بزرگراه های TEM، IKU و E5 قرار دارند. فاصله نزدیک این مناطق با سیستم حمل و نقل ریلی، هوایی، زمینی و دریایی، همچنین احاطه شدن آن ها با مراکز خرید مدرن و دیگر جاذبه های گردشگری شهر استانبول، رفت و آمد و دسترسی دانشجویان به خدمات شهری و … را آسان کرده است.

آدرس دقیق دانشگاه: İstanbul Kültür Üniversitesi, Ataköy Yerleşkesi, Rektörlük, D100 Yan Yol, 34158 Bakırköy / İstanbul

دانشگاه کولتور فرهنگ

رنکینگ دانشگاه کولتور استانبول

دانشگاه کولتور استانبول از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر این امکانات و بورسیه های تحصیلی متنوعی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و از ارتباطات گسترده ای با دیگر دانشگاه های جهان برخوردار است. این عوامل نقش مهمی در پیشرفت چشمگیر این دانشگاه داشته و باعث شده تا این دانشگاه مطابق با معتبرترین سیستم های رتبه بندی جهان، رتبه و رنک مناسبی کسب کند. از جمله رتبه های کسب شده توسط این دانشگاه عبارت اند از:

رنکینگ دانشگاه کولتور 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 2968 Edurank
رتبه داخلی 56 Edurank

شرایط تحصیل در دانشگاه کولتور

دانشگاه کولتور سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش می کند. پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه بر اساس معدل دبیرستان و نتایج کسب شده در آزمون ورودی دانشگاه صورت می گیرد. لذا هر چه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه از معدل بالاتری برخوردار باشند و بتوانند در آزمون ورودی دانشگاه نمره بالاتری کسب کنند، شانس پذیرش آن ها در این دانشگاه نیز بالاتر می رود. در صورت تمایل به تحصیل در این دانشگاه می توانید از طریق شرکت آرتان بورس تاپ که نماینده رسمی این دانشگاه در ایران است؛ خیلی سریع موفق به اخذ پذیرش کولتور شوید. جهت اطلاع از شرایط لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه ها از طریق آزمون sat ترکیه اینجا کلیک کنید.

از دیگر شرایط لازم برای پذیرش دانشجویان در این دانشگاه می توان به ارائه مدرک زبان ترکی یا انگلیسی، متناسب با زبان رشته تحصیلی توسط داوطلب اشاره کرد. متقاضیان جهت اخذ پذیرش این دانشگاه و تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی، همچنین رشته های انگلیسی زبان دانشکده مهندسی باید یکی از مدارک زیر را با حداقل نمرات لازم به دانشگاه ارائه دهند که عبارت اند از:

رشته زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی İKÜ

English Proficiency Exam

YDS/ÜDS/KPDS TOEFL

 

(Paper-Based)

TOEFL IBT CAE FCE PTE

(Academic)

رشته های انگلیسی زبان دانشکده مهندسی 80 75 570 90 سطح B 70 54
60 55 510 66 سطح C 60 44

دانشگاه کولتور استانبول برای دانشجویان بین المللی خود معدل GPA صادر می کند و مطابق با معدل دانشجویان به آن ها بورسیه های متعددی اعطا می کند. شرکت آرتان بورس تاپ با توجه به قرارداد و همکاری های خود با این دانشگاه می تواند بورسیه های 10 تا 25 درصدی را برای شما دریافت کند.

 • بورسیه 10 درصد برای دانشجویان با معدل 3.0 و 3.49
 • بورسیه 15 درصد برای دانشجویان با معدل 3.50 و 3.74
 • بورسیه 25 درصد برای دانشجویان با معدل 3.75 تا 4.00

مدارک ثبت نام دانشگاه کولتور

متقاضیان تحصیل در موسسه آموزش عالی کولتور متناسب با شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در مقطع کاردانی و کارشناسی، باید مدارک لازم را به دانشگاه ارائه دهند. این مدارک به صورت کلی شامل موارد زیر می شود:

 • اصل مدرک دیپلم دبیرستان (ترجمه شده به زبان ترکی یا انگلیسی)
 • گواهی معادل سازی مدارک تأیید شده توسط نوتر یا سفارت خانه ترکیه
 • گواهی تأیید شده توسط دبیرستان (ترجمه شده به زبان ترکی یا انگلیسی)
 • اصل یا کپی نتیجه آزمون ورودی در صورت وجود
 • کارت آبی در صورت وجود
 • کپی گذرنامه و اسناد هویتی ترجمه شده به زبان ترکی یا انگلیسی
 •  ویزای دانشجویی معتبر
 • گواهی مدرک زبان زبان ترکی یا انگلیسی متناسب با زبان رشته تحصیلی
 • 7 قطعه عکس پرسنلی
 • رسید بانکی نشان دهنده واریز هزینه ها به دانشگاه

نکته مهم: متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا علاوه بر مدارک فوق باید مدارک تحصیلی دوره های قبل نظیر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را همراه با ترجمه به دانشگاه ارائه دهند.

شهریه دانشگاه کولتور استانبول در سال 2024

هزینه شهریه دانشگاه کولتور

پیش از هر چیزی اول این عکس را ذخیره کنید. حتما به کارتان می آید! شهریه دانشگاه کولتور متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و زبان تدریس متفاوت است. به صورت معمول رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند، شهریه پایین تری دارند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل کوتاه بودن طول دوره هزینه کمتری دارد. با این حال میزان شهریه این دانشگاه برای رشته های تحصیلی مختلف مبلغی در حدود 5000 دلار تا 7400 دلار در سال است.

 شهریه دانشگاه کولتور سال 2024
بورس آرتان (دلار) شهریه اصلی (دلار) زبان آموزشی نام رشته
4.250 5.000 ترکی طراحی داخلی
4.250 5.000 ترکی پرستاری
4.250 5.000 ترکی فیزیوتراپی و توانبخشی
4.250 5.000 ترکی تغذیه و رژیم درمانی
4.250 5.000 ترکی زیست مولکولی و ژنتیک
6.290 7.400 انگلیسی معماری
6.290 7.400 ترکی معماری
4.250 5.000 ترکی رادیو، سینما و تلویزیون
4.250 5.000 ترکی مهندسی عمران
4.930 5.800 انگلیسی مهندسی عمران
4.930 5.800 انگلیسی مهندسی صنایع
4.930 5.800 انگلیسی مهندسی کامپیوتر
4.250 5.000 ترکی مدیریت بازرگانی
4.930 5.800 انگلیسی روابط بین الملل
4.250 5.000 ترکی اقتصاد
4.250 5.000 ترکی روانشناسی
4.250 5.000 ترکی زبان و ادبیات ترکی
4.930 5.800 انگلیسی مدیریت بازرگانی
6.290 7.400 ترکی حقوق
3.995 4.250 ترکی مدیریت طراحی
4.250 5.000 ترکی رسانه های جدید و ارتباطات
4.250 5.000 ترکی کارتون و انیمیشن
4.250 5.000 ترکی علوم آموزشی
4.250 5.000 ترکی فیزیک

رشته های دانشگاه کولتور استانبول

کولتور از 8 دانشکده مختلف برخوردار است. در هر کدام از این دانشکده ها بیش از 45 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و 46 رشته مختلف در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا آموزش داده می شود که از محبوب ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روانشناسی
 • فیزیوتراپی و توان بخشی
 • پرستاری
 • اقتصاد
 • تجارت و دارایی بین المللی
 • مهندسی عمران
 • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
 • طراحی ارتباطات
 • تلویزیون و سینما
 • رسانه و ارتباطات جدید
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • معماری داخلی و طراحی محیط
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • رادیو، تلویزیون و سینما
 • و …

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه کولتور

دانشگاه کولتور جهت تأمین رفاه حال دانشجویان خود خدمات رفاهی متعددی را در اختیار آن ها قرار می دهد. از مهمترین خدمات رفاهی این دانشگاه می توان به خوابگاه دانشجویی اشاره کرد. خوابگاه های این دانشگاه به صورت دخترانه و پسرانه و با اتاق های 2، 3 و 4 نفره در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

خوابگاه های دخترانه 211 نفر و خوابگاه های پسرانه 148 نفر ظرفیت دارد. تمامی اتاق های خوابگاه نیز به امکانات رفاهی نظیر حمام، تخت، بالشت، لحاف و تشک، یخچال کوچک، میز تحریر، کمد لباس، تهویه مطبوع و اینترنت بی سیم مجهز هستند. علاوه بر این هر خوابگاه از یک سالن مختص به خود، سالن اینترنت، اتاق کار، اتاق خشکشویی و لباسشویی، اتاق نشیمن معماران، کافه تریا و … برخوردار است.

از دیگر امکانات کولتور نیز می توان کتابخانه و خدمات پزشکی رایگان را نام برد. کتابخانه این دانشگاه از 27000 کتاب کاغذی، 40000 مجله الکترونیکی و 32000 کتاب الکترونیکی برخوردار است. تمامی دانشجویان نیز می توانند به صورت رایگان از گروه بهداشت، فرهنگ و ورزش، پزشکان و روانشناسان دانشگاه بهره مند شوند.

جمع بندی

دانشگاه کولتور از دانشگاه های معتبر کشور ترکیه محسوب می شود. این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه های کشور ترکیه از کیفیت آموزشی بالا و امکانات رفاهی متعددی برخوردار است. با این حال شرایط اخذ پذیرش تحصیلی بسیار ساده تر و راحت تری در مقایسه با دیگر دانشگاه های کشور ترکیه دارد. در صورت تمایل به تحصیل در این دانشگاه با متخصصان و مشاوران ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا بعد از بررسی شرایط خود خیلی سریع و بدون دغدغه موفق به اخذ پذیرش این دانشگاه شوید.

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سؤالات متداول درباره دانشگاه کولتور

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7002
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”