وبلاگ

دانشگاه گبزه کوجالی ترکیه
لوگو دانشگاه گبزه

دانشگاه گبزه

(Gebze University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: کوجا الی

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 5

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: دولتی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 32

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2014

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, YÖS

دانشگاه گبزه با جو دوستانه محیط خود، دوره تحصیلی درخشانی را برای شما فراهم خواهد آورد. روابط میان دانشجویان و کادر دانشگاهی بسیار صمیمی است  و می‌توانید با همکلاسی‌هایتان در فعالیت‌های اجتماعی و تفریحی مختلفی شرکت کنید. دانشگاه گبزه از نظر امکانات آزمایشگاهی، فرصت‌های آموزشی و علمی کیفیت لازم را دارد.  این دانشگاه از یک مؤسسه فناوری پیشرفته تبدیل به یک دانشگاه فنی شده است، بنابراین در توسعه فناوری بسیار خوب عمل می‌کند و از آنجایی که در یک شهر صنعتی قرار گرفته، با شرکت‌های زیادی در هم تنیده است که در آن‌ها فرصت‌های کارآموزی بسیاری وجود دارد. با ما همراه باشید تا یکی از دانشگاه‌های فنی خوب ترکیه را به شما معرفی کنیم‌.

تاریخچه و معرفی دانشگاه گبزه ترکیه

دانشگاه گبزه یک دانشگاه دولتی است که با تصمیم مجلس ملی بزرگ ترکیه در تاریخ 4 نوامبر 2014 تأسیس شد. در واقع اساس دانشگاه فنی گبزه بر پایه مؤسسه فناوری Gebze است که  در سال 1992 آغاز به کار کرد. این دانشگاه با زیرساخت‌ها، تجهیزات و کادر علمی جوان اما با تجربه خود، از جمله کاندیدای تبدیل شدن به مهم‌ترین پایگاه علمی کشور ترکیه به حساب می‌آید. دانشگاه فنی گبزه با 18 برنامه کارشناسی از 5 دانشکده و 50 برنامه کارشناسی ارشد با و بدون پایان‌نامه و دکتری در 9 مؤسسه تحصیلات تکمیلی، فعالیت‌های آموزشی خود را دنبال می‌کند. از سال 2018، دانشگاه گبزه در مجموع به 8,312 دانشجو آموزش می‌دهد که بیش از 55 درصد آنها در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

چرا دانشگاه گبزه کوجالی؟

دانشگاه فنی گبزه از جلمه دانشگاه‌های دولتی خوب ترکیه است که مزایای بی‌شماری برای تحصیل دانشجویان داراست که در ادامه به مواردی از آن‌ها می‌پردازیم؛

 • پردیس دانشگاه در قلب صنعت و در عین حال در ارتباط با طبیعت است.
 • دسترسی راحت حمل‌ونقل عمومی برای رفت‌وآمد دانشجویان بین شهر و دانشگاه
 • ایجاد فرصت کار در محیط آزمایشگاهی با استانداردهای بین‌المللی
 • ایجاد شغل و کارآموزی در همکاری با Strong Industry
 • اعطای دیپلم مکمل معتبر بین‌المللی و ارائه قراردادهای بین‌المللی به دانشجویان خود
 • دانشگاه گبزه دانشجو‌محور است و باشگاه‌های دانشجویی زیادی برای افراد با علایق مختلف دارد.

آیا دانشگاه گبزه کوجالی مورد تایید ایران است؟

اعتبار دانشگاه گبزه ترکیه

در همین ابتدا بهتر است بدانید که دانشگاه گبزه مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت ایران نیست اما در چارچوب برنامه مولانا با دو دانشگاه معتبر ایران همکاری می‌کند که در ادامه توضیح خواهیم داد. همچنین دانشگاه صنعتی گبزه در برنامه‌های معتبر بین‌المللی مشارکت فعال دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم. دفتر روابط خارجی دانشگاه گبزه، برنامه اراسموس پلاس را که توسط کمیسیون اتحادیه اروپا اجرا می‌شود به همراه برنامه‌های فارابی و مولانا  که مدیریت آن توسط YÖK است را در کنار سایر برنامه‌های بین‌المللی دیگر، در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

دانشگاه گبزه کوجالی در چارچوب برنامه اراسموس پلاس (Erasmus+)  با دانشگاه‌های اروپایی برای نزدیک به 100 سال، عمدتاً در ایتالیا، اسپانیا، آلمان قرارداد همکاری دارد. علاوه بر این در محدوده برنامه مولانا با برخی دانشگاه‌های معتبر دنیا از جمله دانشگاه شریف و تبریز از ایران توافقنامه همکاری امضا کرده است. تقریباً تمامی متقاضیانی که تسلط به زبان انگلیسی را دارا هستند، این امکان را دارند که 1 سال از تحصیل خود را در خارج از کشور در دانشگاه‌های معتبر اروپا بگذرانند که از این جهت رتبه اول را در بین دانشگاه‌های ترکیه دارد.در عین حال، فرصت‌های کارآموزی بسیار خوبی توسط دانشگاه در برخی از شرکت‌ها در اروپا فراهم می‌شود. با توضیحاتی که داده شده اطلاعات هرکدام از برنامه‌ها را جداگانه ارائه می‌دهیم؛

آدرس دانشگاه گبزه کجاست؟آدرس دقیق دانشگاه: کوجالی، گبزه 41400،کوچه 2254 شماره 2، جمهوریت

دانشگاه فنی گبزه در مرکز بخش صنعتی ترکیه و در نقطه بسیار مهم و کلیدی که اروپا و آسیا را به هم متصل می‌کند، واقع شده است. این دانشگاه با بسیاری از شهرها مانند استانبول، کوجالی، ساکاریا، بورسا و یالووا تنها یک ساعت و 15 دقیقه با فرودگاه سابیها گوکچن فاصله دارد. می‌توان با وسایل حمل‌ونقل عمومی از هر دو جهت استانبول و کوجالی به پردیس رسید. حمل‌و‌نقل به پردیس دانشگاه با خط قطار مارماری که دو ایستگاه آن در داخل پردیس هستند، رفت‌و‌آمد شما را بسیار آسان می‌کند. علاوه بر این‌ها دوچرخه‌هایی نیز برای حمل‌ونقل در محوطه دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار داده شده است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه گبزه کوجالی

رنکینگ دانشگاه گبزه کوجالی

دانشگاه گبزه کوجالی در رتبه‌بندی «بهترین دانشگاه‌های ترکیه» در ارزیابی انجام شده توسط URAP با پشت سر‌ گذاشتن دانشگاه‌های معتبر ترکیه در رتبه پنجم قرار گرفت. در «شاخص کارآفرینی» اعلام شده از سوی وزارت علوم، صنعت و فناوری، دانشگاه فنی گبزه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های فاقد تکنوپارک جز دانشگاه‌های پیشتاز به شمار می‌رود. گفتنی است بر پایه سایت رتبه‌دهی webometrics.info دانشگاه عثمان قاضی اسکی شهیر با رتبه 31 پیش از دانشگاه گبزه با رتبه 34 قرار دارد. اما دانشگاه دولتی گبزه با 1986 مقاله منتشر شده و 43,528 استناد در رتبه 20 رشته مهندسی در ترکیه و 1002 در جهان قرار گرفته است. بر اساس داده‌های سایت رنکینگedurank.org ، رتبه‌های این دانشگاه را در بخش‌های مختلف در جدول زیر آورده‌ایم.

رتبه‌بندی‌های عمومی دانشگاه
سطح رتبه‌بندی رتبه
رتبه عمومی در ترکیه 33
رتبه عمومی در آسیا 568
رتبه عمومی در جهان 1937
رتبه بندی در رشته‌های مهندسی
رتبه عمومی در ترکیه 20
رتبه عمومی در آسیا 377
رتبه عمومی در جهان 1002

شرایط پذیرش دانشگاه گبزه ترکیه

دانشگاه گبزه در کلیه مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکتری برنامه آموزشی ارائه می‌دهد که قصد داریم به شرایط پذیرش هرکدام از آن‌ها بپردازیم. در این قسمت ابتدا شرایط پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه را عنوان می‌کنیم؛

 • داشتن مدرک دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی و یا گواهی موقت
 • ارائه نتایج آزمون داخلی یا آزمون بین‌المللی مورد قبول دانشگاه گبزه
 • ارائه مدرک معتبر زبان ترکی یا انگلیسی مورد تأیید دانشگاه
نکات بیشتر

چنانچه خود را واجد شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی می‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم صفحه لیست دانشگاه‌ های دولتی را حتماً بخوانید. اگر در انتخاب دانشگاهی که با شرایط و علایق شما همخوانی داشته باشد مردد هستید، می‌توانید از خدمات مشاوره تخصصی مجموعه آرتان بورس تاپ کمک بگیرید تا کلیه نگرانی‌ها و چالش‌های شما را رفع نمایند و راهکار‌های مفیدی را مطابق شرایطتان ارائه دهند.

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گبزه

اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه گبزه و یا دکتری دانشگاه گبزه هستید، برای اخذ پذیرش در هرکدام از مقاطع شما نیازمند داشتن شرایطی هستید که به تفکیک آن‌ها را معرفی ‌می‌کنیم؛

شرایط کارشناسی ارشد دانشگاه گبزه

 • داشتن مدرک کارشناسی
 • ارائه مدرک آزمون ALES و یا آزمون‌های مشابه بین‌المللی با امتیاز درخواستی مؤسسات تحصیلات تکمیلی دانشگاه فنی گبزه
 • ارائه مدارک زبان ترکی و انگلیسی معتبر مورد تأیید دانشگاه گبزه
 • شرکت در آزمون‌های ورودی (در صورت اعلام مؤسسه مربوطه)

شرایط دکتری دانشگاه گبزه

 • داشتن مدرک کارشناسی (برای دکتری مستقیم) و یا کارشناسی ارشد با پایان‌نامه
 • ارائه مدرک آزمون ALES و یا آزمون‌های مشابه بین‌المللی با امتیاز درخواستی مؤسسات
 • تحصیلات تکمیلی دانشگاه فنی گبزه
 • ارائه مدارک زبان ترکی و انگلیسی معتبر مورد تأیید دانشگاه گبزه
 • شرکت در آزمون‌های ورودی (در صورت اعلام مؤسسه مربوطه)

مدارک لازم جهت ثبت نام نهایی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری

 1. کپی تأییدیه شده مدرک دیپلم یا گواهی کارشناسی برای کارشناسی ارشد و کپی تأییدیه مدرک کارشناسی ارشد یا گواهی فارغ‌التحصیلی از مؤسسه آموزش عالی مربوطه برای دکتری.
 2. ریزنمرات محضری یا گواهی شده که نشان‌دهنده معدل فارغ‌التحصیلی کلیه دروس گذرانده شده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد و یا به تأیید مؤسسه آموزش عالی مربوطه رسیده باشد.

برای داوطلبانی که از مؤسسات آموزش عالی خارج از کشور فارغ‌التحصیل شده‌ا‌ند:

 1. کپی تأیید شده ترجمه ترکی مدارک ریزنمرات.
 2. پرینت اینترنتی سند ALES یا کپی محضری از سند نتیجه آزمون معادل بین‌المللی (GRE,GMAT)
 3. پرینت اینترنتی سند زبان خارجی YDS یا کپی محضری سند نتیجه امتحان معادل آن
 4. عکس پرسنلی که متعلق به نهایتاً 6 ماه گذشته باشد.
 5. اطلاعات هویتی گذرنامه با ویزای دانشجویی برای اتباع خارجی و ترجمه محضری ترکی صفحاتی که مدت اعتبار آن را نشان می‌دهد؛ از کسانی که در حین ثبت نام گواهی اقامت معتبر دارند نیازی به ویزای تحصیلی نخواهد بود.
 6. مدرک زبان ترکی مراکز زبان دانشگاه‌ها و یا مؤسسه یونس عمره با درجه C1
 7. پرینت سند مبنی بر عدم سوءپیشینه کیفری
 8. فیش بانکی مبنی بر پرداخت سهم دانشجویی یا شهریه

مدارک ثبت نام دانشگاه گبزه

نحوه ثبت نام دانشگاه گبزه

به طور عمومی برای ثبت نام در دانشگاه گبزه ترکیه، ارائه مدارک و اسنادی نیاز هست که به طور کامل آن‌ها را در این بخش آورده‌ایم. درخواست‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شوند که  باید مدارک نام برده در سامانه سایت دانشگاه بارگذاری شوند.

 1. مدرک معتبر نتیجه آزمون انگلیسی یا ترکی: نسخه اصلی یا محضری نتیجه آزمون که برای درخواست استفاده می‌شود؛ اگر به زبان‌هایی غیر از انگلیسی یا ترکی باشد، ترجمه آن به یکی از این زبان‌ها باید باشد.
 2. ارائه دیپلم دبیرستان (به زبان ترکی): کپی ترکی دیپلم دبیرستان که ترجمه ترکی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 3. سند وضعیت درجه‌بندی رسمی (به زبان ترکی): یک کپی ترکی از مدارک رسمی ریزنمرات تأیید شده توسط مدیریت دبیرستان و ترجمه ترکی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 4. گواهی معادل‌سازی (به زبان ترکی): اثبات اینکه مدارک دبیرستان داوطلبان معادل مدارک اخذ شده از دبیرستان‌های ترکیه است و دریافت گواهی معادل “C” که وزارت آموزش ملی یا سفارت کشور صادر می‌کند.
 5. سند رسمی نشان‌دهنده تاریخ احتمالی فارغ‌التحصیلی (به زبان ترکی): دانشجویانی که فارغ‌التحصیلی آنها به تأخیر افتاده است؛ به جای مدارک مندرج در مواد 3، 4 و 5، باید کپی ترکی مدرک تأیید شده را که تاریخ احتمالی فارغ‌التحصیلی از دبیرستان خود را نشان می‌دهد، بارگذاری کنند.
 6. اطلاعات پاسپورت: کپی صفحات گذرنامه همراه با تصویر داوطلب و اطلاعات هویتی
 7. عکس پرسنلی: 1 قطعه عکس در اندازه گذرنامه 5×6 که نهایتاً متعلق به 6 ماه گذشته باشد.
 8. رسید بانکی (ترکی): مدرکی که نشان دهد متقاضی دارای 3000 دلار در حساب بانکی است تا ثابت کند که توانایی مالی کافی برای ادامه تحصیلات عالی خود در ترکیه را دارد.

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه گبزه کوجالی

پذیرش دانشگاه گبزه کوجالی

قبولی در آزمون‌هایی که دانشگاه گبزه از دانشجویان خود درخواست می‌کند را به طور کامل در این بخش معرفی می‌کنیم که با توجه به مقطع و برنامه آموزشی مورد نظرتان با آزمون‌های ضروری آن‌ها آشنایی پیدا کنید؛

 • نتایج  آزمون یوس دانشگاه یا آزمون‌های بین‌المللی مشابه مورد تأیید دانشگاه گبزه باشد.
 • آزمون SAT I: در آزمون SAT Reasoning حداقل امتیاز 1100 از 1600 و حداقل 600 امتیاز «ریاضی» از 800 در آزمون‌های «ریاضی» و «خوانش انتقادی» 70 درصد موفقیت در آزمون مورد نیاز است.
 • در امتحانات فارغ‌التحصیلی دبیرستان یا ورودی دانشگاه که در کشور مبدأ برگزار می‌شود، لازم است حداقل 70 درصد امتیاز آن‌ها را کسب نمایند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه گبزه ترکیه

دانشگاه صنعتی گبزه جز دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه است که مانند اکثر دانشگاه‌های دولتی، پذیرش بدون آزمون ندارد و دانشجویان موظف‌اند که حتماً حدنصاب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه (YOS) و یا آزمون‌های بین‌المللی مشابه مورد تأیید دانشگاه را بیاورند.

شهریه دانشگاه گبزه کوجالی

همان‌طور که از عنوان دانشگاه فنی گبزه پیداست، این دانشگاه در ارائه رشته‌های فنی – مهندسی تخصص دارد. به همین منظور برای آنکه متقاضیان تحصیل در این رشته‌ها با شهریه تاپ‌ترین رشته‌های مهندسی و برخی دیگر از رشته‌های این دانشگاه آشنا شوند، در جدولی مبالغ دقیق آن‌ها را مطابق سایت رسمی دانشگاه نمایش می‌دهیم؛

نام رشته به فارسی زبان رشته شهریه سالانه (لیر)
مهندسی زیستی انگلیسی 10000
مهندسی شیمی انگلیسی 10000
مهندسی کامپیوتر انگلیسی 10000
مهندسی الکترونیک ترکی 10000
مهندسی محیط زیست انگلیسی 10000
مهندسی صنایع انگلیسی 10000
مهندسی عمران انگلیسی 10000
علم و مهندسی مواد ترکی 10000
مهندسی مکانیک انگلیسی 10000
مهندسی هوانوردی انگلیسی 10000
معماری ترکی 10000
برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای ترکی 10000
طراحی صنعتی ترکی 10000
مدیریت ترکی 7000
اقتصاد ترکی 7000
علم استراتژی ترکی 7000
سیستم‌های مدیریت اطلاعات ترکی 7000
فیزیک انگلیسی 7000
شیمی انگلیسی 7000
ریاضیات انگلیسی 7000
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک انگلیسی 7000

بورسیه دانشگاه گبزه

شما می‌توانید در این بخش از برنامه‌های بورسیه دانشگاه گبزه ترکیه مطلع شوید و چنانچه خود را واجد شرایط این بورسیه‌ها می‌دانستید، پس از اخذ پذیرش برای آن‌ها اقدام کنید تا از هزینه‌های تحصیلی شما کاسته شود. این بورسیه‌ها عبارت‌اند از:

 • بورسیه‌های دولتی
 • بورسیه‌های مبتنی بر نیاز

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه گبزه کوجالی

دو برنامه بورسیه نام برده در بالا هرکدام توضیحاتی دارند که در اینجا بیان می‌کنیم تا بتوانید با جزئیات بیشتری با این بورسیه‌ها آشنا شوید؛

بورسیه‌های دولتی

بورسیه‌های دولتی طبیعتاً توسط دولت ترکیه ارائه می‌شوند؛ در اصل دولت به بخش‌های مختلفی بودجه‌ای تخصیص داده است که دانشجویان با هماهنگی دانشگاه، اگر شرایط مورد نظری که به آن‌ها اعلام می‌شود را داشته باشند، می‌توانند به مؤسسه مربوطه برای دریافت بورسیه مراجعه کنند. برنامه بورسیه‌های دولتییه از این قرار هستند:

 • KYK GTU QUOTA: سهمیه‌ای سازمان اعتبارات و امور خوابگاهی وزارت ورزش و جوانان به دانشگاه گبزه تخصیص داده است.
 • بورسیه تحصیلی KYK (سازمان اعتباری و خوابگاهی)
 • بورسیه‌های KYK PRIME’s Scholarships
 • بورسیه تحصیلی TUBITAK

بورسیه‌های مبتنی بر نیاز

این نوع بورسیه به دانشجویانی که به کمک مالی  نیاز دارند اعطا می‌شود و صلاحیت دریافت این بورسیه توسط دانشجو را کمیسیون بورسیه دانشگاه تعیین می‌کند. این بورسیه شامل موارد زیر است:

 • کمک‌های مالی مبتنی بر نیاز
 • بورسیه کتاب درسی کلاس مقدماتی
 • بورسیه ناهار خوری

دانشکده های دانشگاه گبزه

دانشگاه گبزه تنها 5 دانشکده دارد که تا اینجا متوجه شدیم شهرت دانشگاه به دانشکده مهندسی آن است. اما طبیعتاً رتبه دانشگاه که در بخش رنکینگ اعلام کردیم، نشان می‌دهد که این دانشگاه از کیفیت آموزشی بالایی در تمامی دانشکده‌های خود برخوردار است. اسامی دانشکده‌های دانشگاه گبزه عبارت‌اند از:

 • دانشکده علوم
 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هوافضا

رشته های دانشگاه گبزه

دانشگاه گبزه چه رشته هایی دارد؟

دانشگاه دولتی گبزه رشته‌های گوناگونی دارد اما تمرکز اصلی آن بر روی ارائه رشته‌های فنی – مهندسی است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه نام می‌بریم. اما این را هم بدانید که از مزایای تحصیل در این دانشگاه، امکان تحصیل در دو رشته اصلی (دو مدرک لیسانس) و یا یک رشته فرعی در کنار رشته اصلی است. برنامه‌های دو رشته‌ای اصلی و فرعی (ماژور و مینور) “GTU” به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که در بیش از یک زمینه دانش و مهارت کسب کنند. برنامه مینور به دانشجو این امکان را می‌دهد تا دروسی از مقطع کارشناسی یا کاردانی را بگذراند و دیپلم جداگانه‌ای برای این برنامه دریافت کند. این مدرک، برای دانشجویانی که پس از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار می‌شوند، بسیار کاربردی خواهد بود. رشته‌های تاپ مهندسی دانشگاه گبزه عبارت‌اند از:

 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی الکترونیک
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی ژئوماتیک
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • علم و مهندسی مواد
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی زیستی
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی هوانوردی

اما خبر خوب: دانشگاه گبزه با کیفیت بالای برنامه‌های خود در رشته‌های فنی – مهندسی، محبوبیت زیادی دارد و همچنین یکی از رشته‌های پرطرفدار آن رشته مهندسی کامپیوتر است، به گونه‌ای در رشته کامپیوتر در ترکیه با انتشار مقالات علمی بسیار، حرفی برای گفتن دارد که می‌توانید وارد لینک مربوطه شوید و آن را با سایر دانشگاه‌های ترکیه در این رشته مقایسه کنید.

امکانات دانشگاه گبزه کوجالی

خدمات انجام شده توسط گروه ورزش دانشگاه گبزه با هدف ایجاد فضاهایی برای انجام فعالیت‌های ورزشی دانشجویان، سالن‌های ورزشی و عرضه انواع سویشرت، پیراهن، توپ، کیف و سایر مواردی که دانشجویان در طول فعالیت‌های ورزشی از آنها استفاده خواهند کرد را تأمین می‌کند. همچنین این دانشگاه رویدادها، مسابقات و اعزام دانشجویان را برای برگزاری جشنواره‌های ورزشی، حضور در باشگاه‌ها و سازمان‌های ورزشی جهت همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها و بخش‌ها و برگزاری مسابقات سازمان‌دهی می‌کند. این‌ها تنها گوشه‌ای خدمات رفاهی و تفریحی دانشگاه هستند و در ادامه امکانات آن‌ را نام می‌بریم؛

 • بانک
 • باربری
 • پارکینگ ماشین
 • حمل‌ونقل دانشگاه
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • سالن اجتماعات
 • خوابگاه دانشجویی
 • سالن ورزش
 • کافه تریا
 • کتابخانه

کتابخانه دانشگاه گبزه

امکانات کتابخانه دانشگاه گبزه

در محوطه‌ی بسته به مساحت 4,177 متر مربع در پردیس چاییروا کتابخانه دانشگاه گبزه واقع شده است که منابع اطلاعاتی مورد نیاز در چارچوب برنامه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه را در کوتاه‌ترین زمان در دسترس افراد قرار می‌دهد. مجموعه کتابخانه شامل 19750 کتاب چاپی، 5076 پایان‌نامه چاپی، 237,688 کتاب الکترونیکی، 48 پایگاه داده با اشتراک دائمی، 56,492 نشریه الکترونیکی، 793 سی دی، وی سی دی و دی وی دی است.

خوابگاه دانشگاه گبزه ترکیه

ساخت خوابگاه دانشجویی گبزه در سال 1996 در زمینی به مساحت 160,000 متر مربع زیر نظر اداره منطقه‌ای YURTKUR Bolu احداث شد. پس از اتمام کار، تجهیز خوابگاه در سال 2011 توسط نخست وزیر وقت ترکیه با ظرفیت 676 نفر برای 284 دختر و 392 پسر به بهره‌برداری رسید. در سال 2014 ظرفیت آن افزایش یافت و در مجموع با ظرفیت 760 دانشجو؛ 320 دختر و 440 پسر به خدمات خوابگاهی ادامه داد. جزئیات این مجموعه خوابگاهی را در ادامه شرح می‌دهیم؛

خوابگاه دانشگاه گبزه دارای در 7 بلوک دانشجویی است و در هر بلوک 5 طبقه وجود دارد که اتاق‌های آن 1، 2 و 3 نفره است. همه اتاق‌ها یخچال کوچک، تهویه مطبوع، میز مطالعه، کمد و تخت دارند و اتاق‌های 2 و 3 نفره دارای یک کابینت آشپزخانه و پیشخوان اضافی هستند.

امکانات خوابگاه دانشگاه گبزه

بلوک‌های مردانه:

 • تعداد اتاق 1 نفره: 54
 • تعداد اتاق‌های 2 نفره: 121
 • تعداد اتاق‌های 3 نفره: 48

بلوک‌های دخترانه:

 • تعداد اتاق‌های 1 نفره: 228
 • تعداد اتاق‌های 3 نفره: 28

جمع بندی

در این مقاله شرح کاملی از دانشگاه فنی گبزه ارائه شد که ابتدا به معرفی این دانشگاه دولتی پرداختیم، مزایای تحصیل در آن را توضیح دادیم و سپس رنکینگ این دانشگاه را در سطوح مختلف ملی و جهانی اعلام کردیم. دانشگاه صنعتی گبزه در ارائه رشته‌های فنی تبحر دارد که شهرت آن هم در همین زمینه است.

سوالات متداول متقاضیان در مورد دانشگاه گبزه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=13211

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”