وبلاگ

دانشگاه یوزونجوییل ترکیه
لوگو دانشگاه یوزونجوییل

دانشگاه یوزونجوییل

(Van Yüzüncü Yıl University)

شهر: وان

تعداد دانشکده: 19

نوع دانشگاه: دولتی

رتبه ترکیه: 58

تایید: نیست

سال تاسیس: 1982

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS

دانشگاه یوزونجوییل دارای یک سابقه و قدمت 37 ساله است. رتبه 1687 به عملکرد پژوهشی این دانشگاه اشاره می‌کند. تاریخچه، نحوه پذیرش، رشته‌ها، خدمات رفاهی، رنکینگ و رتبه، مدارک لازم جهت ثبت نام و شهریه جزء موارد کلیدی برای انتخاب معقولانه این دانشگاه است. برای دسترسی راحت تر به بخش‌های مختلف محتوا از فهرستی که در ادامه مطلب درج شده است می توانید استفاده نمایید.

معرفی دانشگاه یوزونجوییل

طبق قانون شماره ۲۰ در سال 1982 در شهر وان دانشگاه یوزونجوییل تأسیس گردید. این دانشگاه توسط آتاتورک، رئیس‌جمهوری عالی و افسانه ای ترکیه راه اندازی شد. این دانشگاه خصوصی رشته‌های هدفمندی را در دانشکده‌ها و مؤسسات خود ارائه می دهد. این دانشگاه به دستور شورای عالی آموزش (YÖK) دارای مجوز معتبر و رسمی است.

آدرس دانشگاه یوزونجوییل کجاست؟

شهر وان بزرگ‌ترین شهر شرق ترکیه است. این دانشگاه مدرن در کنار رودخانه وان قرار گرفته است؛ و هم چنین پردیس دانشگاه یوزونجوییل نیز در مجاورت رودخانه‌ این شهر قرار دارد یعنی ۱۵ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. اکثریت مردم این شهر مسلمان و اهل سنت هستند. جاذبه‌های گردشگری و طبیعی می تواند انتخاب این دانشگاه را بسیار قابل قبول جلوه دهد. آدرس دقیق دانشگاه یوزونجوییل در قسمت زیر به زبان فارسی نوشته شده است.

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، شهر وان، توشبا، بارداکچی، پلاک 65090

رنکینگ دانشگاه یوزونجوییل وان

عضویت در برنامه های تبادل دانشجویی به رتبه و رنکینگ دانشگاه یوزونجوییل وان بسیار کمک کرده است. به گونه ای که در حال حاضر به رتبه ملی 44 و رتبه جهانی 1748 دست یافته است. به این توجه داشته باشید که ارزیابی‌های بسیاری برای تعیین رنکینگ دانشگاه‌ها وجود دارد که تنها به یک مورد آن اشاره کردیم.

شرایط پذیرش دانشگاه یوزونجوییل ترکیه

دانشگاه یوزونجوییل ترکیه یک دانشگاه دولتی است که به همین علت دارای آزمون ورودی برای پذیرش دانشجویان است. در نتیجه دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه موظف هستند در آزمون ورودی این دانشگاه که ازمون یوس است، شرکت کنند و حداقل نمره قابل‌قبول را به دست آورند. از طرفی متقاضیان باید مدرک دیپلم با نمره معدل حدنصاب را ارائه دهند. همچنین دقت کنید که ارائه مدرک زبان ترکی برای آن دسته از دانشجویانی که رشته‌ی تحصیلی آن‌ها به زبان ترکی است و همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی برای آن دسته از دانشجویانی که رشته‌ی تحصیلی آن‌ها به زبان انگلیسی است، الزامی است. شما هم اکنون می‌توانید از منابع قدرتمند مجموعه آرتان بورس تاپ برای دریافت مدرک تومر استفاده کنید و نمره دلخواه خود را کسب کنید.

نکته: دانشجویان در صورت نداشتن گواهی مدرک زبان می‌توانند در دوره‌ی یک‌ساله آموزش زبان دانشگاه شرکت کنند و مدرک زبان خود را پس از کسب نمره قابل‌قبول، ارائه دهند.

مدارک ثبت نام دانشگاه یوزونجوییل

ثبت نام در دانشگاه یوزونجوییل وان

با توجه به این که زبان آموزش دانشگاه ترکی استانبولی است، تمامی مدارک ارسالی برای ثبت نام باید با ترجمه رسمی زبان ترکی استانبولی ارسال گردند. کارشناسان مجموعه آرتان بورس تاپ با تجربه و تخصص خود، مدارک را به صورت تکمیل شده برای شما مورد بررسی قرار می دهند. هزینه ثبت نام در دوره کارشناسی در ابتدا 1000 دلار برآورد می شود و می توان در 2 قسط پرداخت نمود. از جمله مدارک ثبت نام شامل:

 1. کپی شناسنامه و پاسپورت معتبر
 2. کپی کلیه مدارک تحصیلی قبلی به صورت ترجمه شده
 3. چند قطعه عکس جدید
 4. رزومه تحصیلی
 5. مدرک معتبر زبان ترکی
 6. ارائه نمرات آزمون های ورودی

آزمونهای لازم برای پذیرش در یوزونجوییل وان

دانشگاه یوزونجوییل وان یک دانشگاه دولتی است که دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه موظف هستند در آزمون‌های ورودی دانشگاه شرکت کنند. اما در حالت کلی آزمون‌ ورودی دانشگاه آزمون یوس است که متقاضیان باید حداقل نمره قابل‌قبول در این آزمون را کسب کنند و همراه با دیگر مدارک موردنیاز در وب‌سایت دانشگاه بارگذاری کنند. همچنین لازم است که مدرک زبان و گواهی پایان دوره دبیرستان خود را ارائه دهند.

شهریه دانشگاه یوزونجوییل وان

دانشگاه یوزونجوییل وان همانند دانشگاه اینونو در لیست دانشگاه‌های دولتی ترکیه قرار دارد و هزینه تحصیل در آن بسیار کمتر از دانشگاه‌های خصوصی هم سطح خود است. از طرفی جالب است بدانید که این دانشگاه طیف گسترده‌ای از رشته‌های پر‌طرف‌دار را دارد که باعث شده است سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در این رشته‌ها درخواست دهند. در جدول زیر لیست رشته‌های پرطرف‌دار همراه با شهریه آن‌ها قرار داده شده است.

رشتهشهریه‌ها
داروسازیلیر 5023,5
دندان‌پزشکیلیر 5023,5
پزشکیلیر 13926,8
مهندسیلیر 2739
معماریلیر 1376,25
هنرهای زیبالیر 3447,75
دریانوردیلیر 3447,75

رشته های دانشگاه یوزونجوییل ترکیه

رشته های محبوب و پرطرفداری در این دانشگاه دایر هستند و هرکدام ظرفیت خاصی را مشخص می کنند. برای اطلاع هرساله از ظرفیت رشته های دانشگاه یوزونجوییل ترکیه شما می توانید با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید. از جمله 10 رشته محبوب این دانشگاه همراه با ظرفیت هرکدام شامل:

 • پزشکی: ۱۰ نفر
 • دندانپزشکی: ۸ نفر
 • پرستاری: ۵ نفر
 • داروسازی: ۶ نفر
 • مهندسی عمران: ۳ نفر
 • مهندسی الکترونیک: ۵ نفر
 • مهندسی مکانیک: ۱۰ نفر
 • مامایی: ۵ نفر
 • کاردانی بیهوشی: ۵ نفر
 • کاردانی دیالیز: ۵ نفر

امکانات دانشگاه یوزونجوییل وان

امکانات دانشجویان در دانشگاه یوزونجوییل وان

امکانات و خدمات رفاهی هر دانشگاهی همیشه حرف اول را برای جذب دانشجو بعد از سیستم کیفی و علمی دانشگاه برای گفتن دارد. اوقات فراغت دانشجویان باید به شکل جدی پر شود و در غیر این صورت دانشجو در طول دوران تحصیل خود با مشکلات ریز و درشت خصوصاً از لحاظ روحی مانند دلسردی از درس و رشته رو به رو خواهند شد. خدمات رفاهی دانشگاه یوزونجوییل وان شامل:

 1. کتابخانه
 2. خوابگاه
 3. کافه تریا
 4. سالن غذا خوری
 5. سالن‌های سرپوشیده
 6. زمین والیبال و بسکتبال و تنیس، استخر و…
 7. فضای سبز
 8. انجمن های دانشجویی

خوابگاه دانشگاه یوزونجوییل

خوشبختانه این دانشگاه با درنظرگرفتن یک خوابگاه دخترانه و پسرانه در داخل پردیس دانشگاه، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های دانشجویان که موضوع سکونت و رفت‌وآمد را، برطرف کرده است. از طرفی این خوابگاه‌ها امکاناتی در سطح امکانات خوابگاه‌های دانشگاه آفیون کوجاتپه را به دانشجویان ارائه می‌دهند و به‌صورت شبانه‌روزی به دانشجویان خدمات‌رسانی می‌کنند. لیست امکانات این خوابگاه‌ها در قسمت زیر نام برده شده است.

 • رستوران
 • بوفه
 • کتابخانه و اتاق مطالعه
 • ارائه خدمات نظافتی منظم

جمع بندی

دانشگاه یوزونجوییل در شهر وان از جمله دانشگاه های خصوصی این شهر است که ما در این مقاله شما را با نحوه پذیرش، رشته ها، رنکینگ و دیگر خدمات آموزشی و رفاهی آن به صورت اجمالی آشنا کردیم. شما با مشاوره کارشناسان هلدینگ آرتان بورس تاپ می توانید از منابع قدرتمند برای کسب نمره بالا در آزمون های yos و sat به راحتی استفاده کنید.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات درباره دانشگاه یوزونجوییل

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8165

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp