offer
15% تخفیف فقط برای آرتانی‌ها
logo
دانشگاه یوکسک احتساس ترکیه
لوگو دانشگاه یوکسک احتساس

دانشگاه یوکسک احتساس

(Yüksek İhtisas University)

location

شهر: آنکارا

univercity

تعداد دانشکده: 3

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 173

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2011

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه یوکسک احتساس یکی از بهترین دانشگاه ها برای افرادی است که رویای تحصیل در رشته پزشکی را دارند. این دانشگاه به واسطه استفاده از مجهزترین تجهیزات روز دنیا، اساتید مجرب و کارآزموده، شهریه مقرون به صرفه و سایر افتخارات خود، مورد توجه دانش آموزان رشته تجربی قرار گرفته است. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله دانشگاه یوکسک احتساس را معرفی کنیم و شرایط اخذ پذیرش، میزان شهریه، امکانات و … این دانشگاه را بررسی کنیم.

معرفی تاریخچه دانشگاه یوکسک احتساس

دانشگاه یوکسک ایحتیصاص Yuksek Ihtisas یک دانشگاه خصوصی در کشور ترکیه است. این دانشگاه در سال 1948 به منظور تربیت نیروهای متخصص در زمینه پزشکی تأسیس شد. بعد از آن نیز فعالیت رسمی خود را به عنوان یک دانشگاه دولتی با پذیرش 50 دانشجو در دانشکده پزشکی آغاز کرد؛ اما در سال 2016 با خارج شدن از حمایت و دولت ترکیه به عنوان یک دانشگاه خصوصی فعالیت می کند.

این دانشگاه در طی سال ها، با ارتقا دادن فعالیت خود گروه های آموزشی مختلفی تشکیل داده است و بخش های متعددی به دانشگاه اضافه کرد. لذا در حال حاضر دانشگاه یوکسک احتساس جذاب ترین و پرطرفدارترین رشته ها، نظیر پزشکی ترکیه، فیزیوتراپی، تغذیه و پرستاری و … را برگزار می کنند. علاوه بر این اساتید آن از بهترین و به نام ترین اساتید کشور ترکیه از دانشگاه های معتبر حاجت تپه و آنکارا هستند. بیمارستان های آموزشی آن نیز به مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا مجهز شده اند که این موضوع نقش بسیار مهمی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد.

در کنار تمام این ویژگی ها، در برنامه های تبادل دانشجویی نظیر آراسموس شرکت کرده است. لذا مانند اکثر دانشگاه های معتبر دنیا، این امکان را در اختیار دانشجویان برتر خود قرار می دهد تا با حمایت دانشگاه و دریافت بورسیه، تحصیلات خود را در برترین دانشگاه های جهان ادامه دهند.

ویدئوی آشنایی با محیط دانشگاه یوکسک احتساس

دانشگاه یوکسک ایحتیصاص یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه است. این دانشگاه مزیت‌های زیادی از جمله مراکز علمی، رصدخانه و برنامه‌های تبادل دانشجویی متعدد دارد. همچنین این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت است و فرایند معادل سازی مدرک به‌سرعت طی می‌شود. با دیدن ویدئو زیر از سایر مزیت‌ها و امکانات مطلع و با محیط دانشگاه آشنا می‌شوید.


آدرس دانشگاه یوکسک ایحتیساس کجاست؟


دانشگاه یوکسک ایحتیصاص در پایتخت کشور ترکیه یعنی آنکارا تأسیس شده است. آنکارا از شهرهای جدید و نسبتاً مدرن کشور ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور بعد از استانبول نیز محسوب می شود. دانشگاه یوکسک ایحتیساس نیز در جنوب شهر آنکارا قرار دارد. موقعیت مکانی این دانشگاه به‌گونه‌ای است که تمامی دانشجویان خیلی سریع و راحت به وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی دارند و در تمام ساعات روز، با ترافیک متوسط از آن ها استفاده کنند.

رتبه دانشگاه یوکسک احتساس

دانشگاه یوکسک ایحتیصاص از مجرب ترین اساتید، بهترین و مجهز ترین بیمارستان ها و بهترین شیوه های آموزشی دنیا استفاده می کند. علاوه بر این در راستای رشد دانشجویان خود امکانات رفاهی متعددی را در اختیار آن ها قرار می دهد و از روابط گسترده‌ای با دیگر دانشگاه های دنیا برخوردار است. در جدول زیر می‌توانید رتبه  داخلی و جهانی این دانشگاه را ببینید.

رنکینگ دانشگاه یوکسک احتساس 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 10588 Edurank
رتبه داخلی 173 Edurank

شرایط پذیرش در دانشگاه یوکسک ایحتیساس

دانشگاه یوکسک احتساس سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را در رشته های پزشکی و سایر دوره های آموزشی خود پذیرش می کند. پذیرش داوطلبان در این دانشگاه به سه شیوه شرط معدل، کسب نمره قبولی آزمون یوس و نتایج آزمون اس ای تی صورت می گیرد. لذا متقاضیان جهت اخذ پذیرش این دانشگاه باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند که عبارت اند از:

 • حداقل نمره 50 در آزمون یوس yos
 • حداقل نمره 1000 در آزمون اس ای تی sat
 • حداقل معدل دیپلم و پیش دانشگاهی 12

دانشجویان دانشگاه یوکسک ایحتیساس

متقاضیانی که مدارک آزمون یوس و sat ندارند، می توانند با شرط معدل در این دانشگاه پذیرش شوند. البته باید در نظر داشت که اولویت پذیرش دانشجویان در دانشگاه یوکسک احتساس با دارندگان مدارک یکی از آزمون های ورودی یوس و SAT است. میانگین نمرات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی داوطلبان جهت اخذ پذیرش با شرط معدل نیز برای دانشکده پزشکی حداقل 70 از 100 و برای سایر رشته های تحصیلی 60 از 100 است. آزمون sat چیست؟ و چطور قبولی خود را در این آزمون تضمین کنیم؟ برای دریافت پاسخ کلیک کنید

توجه داشته باشید که این دانشگاه بر اساس شرایط دانشجویان، بورسیه ها تحصیلی ماهانه، بورسیه های شایستگی و … متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دپارتمان آرتان بورس تاپ با توجه به روابط و قراردادهای همکاری خود با این دانشگاه می تواند باعث موفقیت شما برای دریافت بورسیه از این دانشگاه شود. جهت اطلاع از شرایط دریافت این بورسیه ها با مشاوران آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه یوکسک احتساس

متقاضیان تحصیل در دانشگاه یوکسک ایحتیصاص برای اخذ پذیرش این دانشگاه باید به سایت دانشگاه مراجعه کنند. سپس بعد از تکمیل فرم درخواست آنلاین، مدارک لازم را در سایت دانشگاه آپلود کنند. این مدارک به صورت کلی شامل موارد زیر می شوند:

 • اسکن مدرک ترجمه شده دیپلم که با رشته انتخابی مرتبط باشد.
 • اسکن ریزنمرات دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی از درس های شیمی، زیست شناسی، ریاضی، فیزیک
 • انگیزه نامه
 • کپی صفحه مشخصات گذرنامه
 • رسید بانکی که نشان دهنده پرداخت هزینه درخواست اولیه (100 دلاری) به دانشگاه است.
 • مدارک ارسال شده توسط دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد و پذیرش و عدم پذیرش به داوطلبان اعلام می شود. در صورت قبولی باید مدارک فوق را به صورت حضوری به دانشگاه ارائه دهید.
 • باید توجه داشت که زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی استانبولی است. لذا دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید به این زبان تسلط داشته باشند و مدرک زبان تومر را به همراه دیگر مدارک به دانشگاه ارائه دهند.

شهریه دانشگاه یوکسک احتساس

هزینه شهریه دانشگاه یوکسک احتساس

پیش از هر چیزی اول این عکس را ذخیره کنید. حتما به کارتان می آید! شهریه دانشگاه یوکسک ایحتیساس در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور ترکیه بسیار مقرون به صرفه تر است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه 12500 دلار در سال است و چنانچه این شهریه به صورت یک جا پرداخت شود، هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه 10 درصد کاهش می یابد. شهریه سالانه دیگر رشته های این دانشگاه نظیر رشته بیهوشی، برنامه نویسی کامپیوتر، الکترو فیزیوتراپی، اتاق عمل، فیزیوتراپی، مدیریت بهداشت، تکنیکهای آزمایشگاهی، پرستاری، تغذیه و رژیم غذایی، خدمات داروخانه ای و بازاریابی پزشکی 3.000 دلار در سال است.

رشته تحصیلی زبان تحصیل  شهریه اصلی بورس آرتان
دستیار بیهوشی ترکی 4000 USD 1800 USD
دانشیار فناوری دستگاه های پزشکی ترکی 4000 USD 1800 USD
کارشناس برنامه نویسی کامپیوتر ترکی 4000 USD 1800 USD
دانشیار الکترو نوروفیزیولوژی ترکی 4000 USD 1800 USD
 کارشناس مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ترکی 4000 USD 1800 USD
همکار اسناد پزشکی و منشیگری ترکی 4000 USD 1800 USD
همکار تکنیک های آزمایشگاهی پزشکی ترکی 4000 USD 1800 USD
کارشناس ارتقاء و بازاریابی پزشکی ترکی 4000 USD 1800 USD
دستیار خدمات اتاق عملیات ترکی 4000 USD 1800 USD
دستیار بینایی شناسی ترکی 4000 USD 1800 USD
 دستیار خدمات داروسازی ترکی 4000 USD 1800 USD
 لیسانس مدیریت سلامت ترکی 6000 USD 2350 USD
 لیسانس مدیریت بهداشت و درمان ترکی 6000 USD 2350 USD
 لیسانس زبان و گفتاردرمانی ترکی 6000 USD 2350 USD
 لیسانس پزشکی ترکی 18000 USD 9000 USD
لیسانس پزشکی انگلیسی 18000 USD 9000 USD
لیسانس پرستاری ترکی 6000 USD 2350 USD
لیسانس تغذیه و رژیم درمانی ترکی 6000 USD 2350 USD
لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی ترکی 6000 USD 2350 USD
 لیسانس علوم پرستاری ترکی 6000 USD 2350 USD

رشته های دانشگاه یوکسک ایحتیصاص

دانشگاه یوکسک ایحتیصاص

دانشگاه یوکسک ایحتیساس از چند دانشکده، مدرسه حرفه ای و موسسه برخوردار است که در هر کدام از آن ها رشته های متعددی به دانشجویان آموزش داده می شود. از جمله دانشکده، مدارس و رشته های تحصیلی دانشگاه یوکسک احتساس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشکده ها

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده و مدارس حرفه ای
 • دانشکده حرفه ای خدمات بهداشتی
 • کالج زبان های خارجی
 • آموزشگاه حرفه ای

موسسات

 • موسسه (انستیتو) علوم بهداشتی

محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی

 • مدیریت پرستاری
 • مدیریت بهداشت
 • توان بخشی
 • الکترو نور و فیزیولوژی
 • پزشکی عمومی و تخصصی
 • فیزیوتراپی
 • پرستاری
 • خدمات اتاق عمل
 • فناوری دستگاه های زیست پزشکی
 • تکنیک های بینایی
 • آزمایشگاه پزشکی
 • ژنتیک پزشکی (کارشناسی ارشد)
 • آناتومی (کارشناسی ارشد)
 • میکروبیولوژی پزشکی (کارشناسی ارشد)
 • برنامه نویسی رایانه و خدمات داروسازی

امکانات یوکسک ایحتیساس

دانشگاه یوکسک احتساس به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه، امکانات متنوعی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خوابگاه های دانشجویی: این دانشگاه جهت رفاه حال دانشجویان خود، خوابگاه های متعددی را برای آن ها در نظر گرفته است. این خوابگاه ها به امکانات رفاهی دانشجویان مجهز شده اند و به صورت دخترانه و پسرانه در اختیار دانشجویان قرار می گیرند.
 • کتابخانه: این دانشگاه برای حمایت از فعالیت های آموزشی و پژوهشی، کتابخانه هایی غنی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. کتابخانه های این دانشگاه در 2 ساختمان مختلف دانشکده پزشکی و دانشکده حرفه ای خدمات بهداشتی قرار دارند. در داخل کتابخانه ها نیز علاوه بر منابع چاپی و الکترونیکی متعدد، پایانه های اسکن OPAC و محل های کار کامپیوتری برای استفاده از منابع الکترونیکی وجود دارد.
 • خدمات غذایی: این دانشگاه در جهت حفظ سلامت غذایی دانشجویان، خدمات غذایی خود را با لیستی از متنوع ترین و لذیذترین غذاها در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

جمع بندی

دانشگاه یوکسک احتساس با وجود برخورداری از بیمارستان های آموزشی مجهز، استفاده از بهترین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا، حضور مشهورترین اساتید از دانشگاه های رنک یک کشور ترکیه، قرار گرفتن در مرکز شهر آنکارا و شهریه قرون به صرفه به یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در رشته پزشکی و سایر رشته های مرتبط با سلامت تبدیل شده است. در صورتی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، می توانید با مشاوران ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا هموارترین راه ممکن جهت اخذ پذیرش این دانشگاه و دریافت بورسیه تحصیلی از آن را به شما نشان دهند.

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالات متداول کاربران در مورد دانشگاه یوکسک احتساس

خیر مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت علوم و بهداشت نیست.
شهریه این دانشگاه برای رشته پزشکی 12.500 دلار و برای دیگر رشته ها تقریبا 3.000 دلار در سال است.
با قبولی در آزمون یوس، SAT یا با شرط معدل می توان پذیرش این دانشگاه را دریافت کرد.
بله- این دانشگاه خوابگاه هایی مجهز برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7364
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”