وبلاگ

دانشگاه ییلدیریم بیازیت ترکیه

دانشگاه ییلدیریم بیازیت

(Ankara Yıldırım Beyazıt University)

شهر: آنکارا

تعداد دانشکده: 14

نوع دانشگاه: دولتی

رتبه ترکیه: 40

تایید: نیست

سال تاسیس: 2010

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه ییلدیریم بیازیت از جمله دانشگاه‌های معتبر در ترکیه است که خدمات آموزشی باکیفیتی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و با ارائه امکانات ویژه، در جهت ارتقاء سطح علمی دانشجویان و جامعه تلاش می‌کند. اگر شما نیز به دنبال دانشگاهی معتبر برای ادامه تحصیل، در خارج از کشور هستید، شاید بهتر است با ما در ادامه این مقاله از سری مقالات آرتان بورس تاپ، همراه باشید و اطلاعات مفیدی درباره دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا را کسب کنید. برای دسترسی راحت‌تر به مطالب می‌توانید از جدولی که در ادامه مطلب قرار گرفته است، کمک بگیرید.

معرفی دانشگاه ییلدیریم بیازیت

ییلدیریم بیازیت، یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی در ترکیه به حساب می‌آید که از سطح و رتبه خوبی برخوردار است و هدف خود را تربیت افرادی با مهارت‌های بالا برای کمک به علم و فناوری، از طریق فعالیت‌های تحقیقاتی بیان می‌کند؛ چراکه معتقد است عصر مدرن امروز برای پیشرفت با داده‌های علمی معتبر و تلاش افراد ماهر حاصل می‌شود و دانشگاه ییلدیریم بیازیت شهر آنکارا، از همان ابتدای تأسیس در سال 2010 تابه‌حال، خود را به‌عنوان دانشگاهی تحقیقاتی معرفی می‌کند و بخش زیادی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی خود را به پروژه‌های ملی و بین‌المللی اختصاص داده است. آموزش‌ها در دانشگاه ییلدیریم بایزید ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌شود که دانشجویان می‌توانند زبان متناسب با مهارت خود را انتخاب و به تحصیل در رشته موردنظر بپردازند.

آدرس دانشگاه ییلدیریم بیازیت کجاست؟


دانشگاه ییلدیریم بیازیت یک مؤسسه آموزش دولتی در آنکارا و در کشور ترکیه است که به‌عنوان دانشگاهی توانمند بر مبنای آموزش باکیفیت بالا و آینده‌ای روشن در پژوهش و مشارکت‌های بین‌المللی فعالیت می‌کند. آنکارا در رتبه‌بندی‌های مختلف به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی شناخته‌شده است که امکانات تحصیلی و فرصت‌های ویژه‌ای در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

آدرس دقیق دانشگاه: Ayvalı, Gazze Cd. No:7, 06010 Keçiören/Ankara, Turkey

نکات بیشتر
یادتان نرود!

ما قبلا تمام اطلاعات لازم درباره‌ی پذیرش و شرایط تحصیل در دانشگاه آتیلیم ترکیه را، برایتان آماده کرده‌ایم.

رنکینگ دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا

اگرچه دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا یک دانشگاه تازه تأسیس است، اما توانسته جایگاه ویژه‌ای در میان مؤسسات آموزش عالی را از آن خود کند و دانشجویان موفقی را به جامعه وارد نماید. دانشگاه ییلدیریم بیازیت شهر آنکارا با هیأت علمی باتجربه و فعالی که دارد، توانسته به یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه تبدیل شود و همچنان در حال ارتقاء سطح علمی خود باشد. دانشگاه ییلدیریم بایزید در حال حاضر دارای رتبه 80 در کشور ترکیه و رنکینگ 3921 در رتبه‌بندی‌های جهانی است.

شرایط پذیرش دانشگاه ییلدیریم بیازیت شهر آنکارا

این دانشگاه طبق سیاست‌های آموزشی خود، هیچ اطلاعاتی از نرخ پذیرش اعلام نمی‌کند، این ویژگی می‌تواند از ایجاد فضای رقابتی میان داوطلبان تحصیل در این دانشگاه، جلوگیری کند. داوطلبان برای أخذ پذیرش در دانشگاه ییلدیریم بیازیت آنکارا می‌توانند با ارائه نمرات دبیرستان و یا شرکت در آزمون‌های بین‌المللی موردقبول این دانشگاه، درخواست خود را به دانشگاه اعلام کنند. برای پذیرش در دانشگاه ییلدیریم بایزید ترکیه، لازم است درخواست خود را با ارسال فرم پذیرش و مدارک کامل، برای دانشگاه ارسال کنید و منتظر پاسخ دانشگاه مبنی بر پذیرش خود باشید.

مدارک ثبت نام دانشگاه دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا

برای ثبت نام در دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا لازم است مدارک زیر را آماده‌سازی و در صورت نیاز ترجمه کنید:

 • فرم درخواست پذیرش
 • مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی
 • پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • توصیه‌نامه
 • رزومه
 • ویزای دانشجویی
 • دیپلم
 • ریزنمرات دبیرستان
 • نتیجه آزمون‌های بین‌المللی
 • مدرک مهارت زبان ترکی

دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا

شهریه دانشگاه ییلدیریم بیازیت

دانشگاه ییلدیریم بیازیت با کادر علمی، اداری و متخصصان ویژه‌ای که دارد، می‌تواند زمینه را برای پیشرفت و ارتقاء سطح دانش و مهارت دانشجویان فراهم کند و افق‌های جدیدی را برای دانشجویان و جامعه به وجود آورد. ییلدیریم بیازیت، یک دانشگاه دولتی است و درنتیجه میزان شهریه مناسب‌تری را ارائه می‌دهد که مقدار این شهریه، در مقاطع و رشته‌های مختلف، متفاوت است.

اما به‌طورکلی می‌توان میانگین شهریه در این دانشگاه را 4500 دلار در سال در نظر گرفت. البته تسهیلات ویژه‌ای نیز به دانشجویان دانشگاه ییلدیریم بیازیت آنکارا تعلق می‌گیرد که می‌تواند در تأمین هزینه‌های تحصیلی آن‌ها، بسیار مفید باشد. ازجمله این تسهیلات به بورسیه‌های تحصیلی متنوعی که به دانشجویان ممتاز ارائه می‌شود می‌توان اشاره نمود.

رشته‌های دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا

دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا دارای 7 دانشکده است و در هرکدام از این دانشکده‌ها رشته‌های مختلفی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و… ارائه می‌دهد. در ادامه می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه‌ شده را مشاهده کنید:

 1. پزشکی
 2. دندانپزشکی
 3. پرستاری
 4. رشته‌های مهندسی
 5. بانکداری
 6. فیزیوتراپی
 7. حقوق
 8. اقتصاد
 9. زبان و ادبیات ترکی
 10. روابط بین‌الملل
 11. تجارت و مدیریت بین‌المللی
 12. شنوایی‌سنجی
 13. علوم ورزشی
 14. روانشناسی
 15. فوریت‌های پزشکی
 16. تاریخ
 17. زیست‌شناسی
 18. علوم سیاسی
 19. ریاضیات
 20. معارف اسلامی
 21. هنرهای زیبا
 22. مدیریت بازرگانی
 23. ترجمه
 24. موسیقی
 25. دامپزشکی
 26. فلسفه

توجه: رشته‌های مختلف دانشگاه ییلدیریم بیازیت به زبان‌های فارسی و ترکی تدریس می‌شوند که دانشجویان می‌توانند با توجه به مهارت خود، رشته‌ای را متناسب با زبانی که بر آن تسلط دارند، انتخاب نمایند.

نکات بیشتر
از قلم نیندازید!

هر آنچه درباره‌ی پذیرش و تحصیل پزشکی در ترکیه نیاز دارید را، در اینجا بخوانید.

امکانات دانشگاه ییلدیریم بیازیت ترکیه

امکانات دانشگاه ییلدیریم بیازیت ترکیه

این دانشگاه می‌تواند یک محیط آموزشی باکیفیت و راحت برای تحصیل به شمار آید که با هیأت علمی مجرب و پویا، به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه شناخته می‌شود و نزدیک به یک‌میلیون مقاله در مرکز انتشارات چاپی در دانشگاه جمع‌آوری و در اختیار دانشجویان و محققان این دانشگاه قرار می‌گیرد که امکان مطالعه و گسترش سطح دانش را برای آن‌ها به وجود می‌آورد. دانشجویان دانشگاه ییلدیریم بیازیت آنکارا می‌توانند از خدمات کتابخانه و منابع به‌روزی که در کتابخانه این دانشگاه قرار دارد، برای تکمیل مطالعات خود استفاده کنند.

خوابگاه دانشگاه ییلدیریم بیازیت

فرآیند ساخت خوابگاه در محوطه دانشگاه در سال 2019 آغازشده و انتظار می‌رود تا سال 2023 اتمام و افتتاح شود، اما در حال حاضر شعبه‌های خصوصی خوابگاه برای دانشجویان دانشگاه ییلدیریم بیازیت در نظر گرفته‌شده است که با امکاناتی مانند اتاق مطالعه، سالن ورزشی، سالن غذاخوری، دستگاه‌های نقلیه منظم، دسترسی به مراکز خدمات پزشکی، رستوران و… با هزینه‌های مناسب، در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی داشتیم به معرفی و شرایط تحصیل در دانشگاه ییلدیریم بیازیت بپردازیم، در ابتدای مطلب به بیان تاریخچه‌ای مختصر از ییلدیریم بیازیت پرداختیم و در ادامه ویژگی‌های مختلف مانند شرایط پذیرش، میزان شهریه، امکانات دانشگاهی، شرایط خوابگاه و… در این دانشگاه را موردبررسی قراردادیم. امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد. در آخر در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.سوالات خود را از ما بپرسید

سؤالات کاربران درباره دانشگاه ییلدیریم بایزید آنکارا

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8251

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp