وبلاگ

دانشگاه ۱۹ مایس سامسون
لوگو دانشگاه 19 مایس

دانشگاه 19 مایس

(Ondokuz Mayis)

شهر: سامسون

تعداد دانشکده: 19

نوع دانشگاه: دولتی

رتبه ترکیه: 24

تایید: علوم, بهداشت

سال تاسیس: 1975

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS

دانشگاه 19 مایس یکی دیگر از دانشگاه‌های محبوب در بین افرادی است که به دنبال مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستند. این دانشگاه دارای 20 دانشکده، 23 کالج، 5 موسسه و دیگر امکانات آموزشی و خدمات رفاهی قابل قبولی است که بدون شک، آشنایی شما با نحوه پذیرش، آزمون ورودی دانشگاه، امکانات رفاهی، بورسیه و … می‌تواند شما را با انتخابی معقولانه رو به رو کند. برای آشنایی هرچه بیشتر با ساختار این دانشگاه در این مقاله با ما همراه باشید.

درباره دانشگاه 19 مایس- شهر سامسون

دانشگاه اون دوکوز مایس در سال 1975 میلادی تأسیس و جزء دانشگاه‌های معتبر دولتی در ناحیه اتکوم استان سامسون ترکیه به شمار می‌آید. این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت است و همین امر می‌تواند به اعتبار مدرک فارغ‌التحصیلی این دانشگاه در ایران نیز اشاره واضحی داشته باشد. از لحاظ سبک آموزشی و علمی دانشگاه را می‌توان با بازدهی بالایی در نظر گرفت و هم چنین، موقعیت جغرافیایی که در منطقه ای کاملاً تاریخی قرار گرفته است، خود به جذب داوطلبان بین‌المللی به صورت واضحی اشاره می‌کند.

ادرس دانشگاه 19 مایس کجاست؟


آدرس دانشگاه: Körfez, 19 Mayıs Ünv. 55270 Atakum/Samsun, Turkey

دانشگاه اون دوکوز مایس جزء دانشگاه‌های معتبر و دولتی در ناحیه اتکوم استان سامسون ترکیه است. این دانشگاه 2 پردیس مجزا به نام‌های کورپلیت وآتاکوم دارد که امکانات و تجهیزات قابل توجهی را در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می‌دهد. آب و هوای ناحیه اتکوم آب و هوایی بسیار معتدل است که یکی از دلایل عمده انتخاب متقاضیان بین‌المللی نیز، موقعیت جغرافیایی دانشگاه ۱۹ مایس سامسون است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه 19 مایس ترکیه

دانشگاه 19 مایس رنکینگ بالا و قابل قبولی در بین دانشگاه‌های معتبر ترکیه را از آن خود کرده است. در ترکیه این دانشگاه با کسب رتبه 35 خود را در رده برترین‌ها قرار داده است. حتی در بین دانشگاه‌های جهانی نیز این دانشگاه، رتبه ۱۵۱۶ را به دست آورده که با این تفاسیر، شما می‌توانید به انتخاب خود برای ادامه تحصیل به صورت هدفمند مطمئن باشید.

شرایط پذیرش و ورود به دانشگاه 19 مایس ترکیه

شما در ابتدا باید فرم ثبت نام را از دانشگاه اوندوکوز مایس دانلود کنید و سپس با تکمیل فرم، درخواست خود را ارسال کنید. آزمون یوس و یا sat جزء آزمون‌های مهم جهت قبولی در نحوه پذیرش دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه است. شما این اختیار را دارید که از مجموعه آرتان بورس تاپ برای کسب نمره بالاتر در این 2 آزمون کمک بگیرید.

البته اگر 2 داوطلب بین‌المللی با یک امتیاز برابر و در یک رشته برابر در این دانشگاه پذیرش شوند قطعاً اولویت پذیرش با داوطلب بین‌المللی با سن کم تر و جوان تر است. به همین دلیل سعی کنید نمره بالایی در آزمون یوس و یا آزمون sat به دست آورید تا با محدودیت سنی مواجه نشوید و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این که آزمون یوس چیست؟ می‌توانید به کارشناسان و مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ مراجعه کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه

دانشگاه اون دوکوز مایس همانند دیگر دانشگاه‌ها مدارک خاصی را برای فرایند ثبت نام خود مشخص کرده است. تکمیل این مدارک باعث می‌شود که پذیرش شما همان گونه که در مقاله‌های قبلی اشاره شده است با یک پروسه بسیار کوتاه تر رو به رو شود و البته بهتر است مدارک خود را طبق بررسی مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ تکمیل و سپس ارسال کنید. مدارک مورد نیاز شامل:

 1. مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (ترجمه به زبان ترکی یا انگلیسی)
 2. ریزنمرات (ترجمه به زبان ترکی و انگلیسی)
 3. معدل دیپلم (حداقل 12)
 4. نمره قبولی آزمون یوس (حداقل 60)
 5. نمره قبولی آزمون SAT (حداقل 1100)
 6. بدون شک امتیاز بالا در بخش‌های هندسه و ریاضی آزمون یوس جهت پذیرش در رشته‌های مهندسی، مهندسی هوافضا، پزشکی و … مؤثر است.
 7. گواهی مدرک تومر

دانشگاه اوندوکوز مایس

بورسیه دانشگاه 19 مایس سامسون

بورسیه دانشگاه اوندوکوز مایس برای دانشجویان پرتلاشی که معدل بالایی دارند یک بورسیه بسیار مقرون صرفه است. به این جهت که بورسیه کمک هزینه تحصیل می‌تواند دانشجو را از پرداخت شهریه دانشگاه یا حتی مبلغ کمی از شهریه معاف کند. عملکرد دانشجو در سال قبل، توان مالی دانشجو و بودجه دانشگاه را برای دریافت بورسیه باید در نظر داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط أخد بورسیه دانشگاه 19 مایس بهتر است با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در تماس باشید.

هزینه و شهریه دانشگاه 19 مایس

دانشگاه‌های دولتی نسبت به دانشگاه‌های خصوصی شهریه بسیار مقرون به صرفه تری دارند. شهریه دانشگاه ۱۹ مایس در استان سامسون برای هر رشته شهریه متفاوتی را برآورد می‌کند. به عنوان مثال رشته پزشکی 28.000 لیر در سال و رشته دندانپزشکی 23.760 لیر در سال است.

لیست رشته های دانشگاه 19 مایس سامسون ترکیه

رشته های پربازده در لیست رشته های دانشگاه اون دوکوز مایس کم نیست. شما قبل از انتخاب رشته باید به نوع زبان آموزشی و هم چنین تسلط خود توجه کنید تا بتوانید بعد از انتخاب رشته، تحصیل خود را با معدل فارغ‌التحصیلی قابل قبولی به پایان برسانید. ما در ادامه شما را با دانشکده‌های این دانشگاه و 15 رشته محبوب به صورت موردی آشنا می‌کنیم که شامل:

لیست دانشکده ها:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده علوم سلامت
 4. دانشکده دامپزشکی
 5. دانشکده مهندسی
 6. دانشکده حقوق علی فواد باشکیل
 7. مدرسه تجارت بافرا
 8. دانشکده علوم انسانی و اجتماعی کارسامبا
 9. دانشکده آموزش
 10. دانشکده علوم و ادبیات
 11. دانشکده معماری
 12. دانشکده هنرهای زیبا
 13. دانشکده معماری کشتی و مهندسی دریایی
 14. دانشکده فضانوردی
 15. دانشکده علوم مدیریتی و اقتصاد
 16. دانشکده الهیات
 17. دانشکده ارتباطات
 18. دانشکده گردشگری
 19. دانشکده علوم ورزشی دوگو
 20. دانشکده کشاورزی

لیست بهترین رشته ها:

 • پزشکی
 • دندان پزشکی
 • دامپزشکی
 • حقوق
 • مهندسی
 • علوم و ادبیات
 • الاهیات
 • معماری
 • گردشگری
 • بهداشت
 • زبان های خارجی
 • هنرهای زیبا
 • ارتباطات
 • علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • اقتصاد و علوم مدیریت

امکانات دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه

دانشجویان دانشگاه 19 مایس سامسون

دانشگاه 19 مایس با این که جزء دانشگاه‌های دولتی ترکیه است اما امکانات و خدمات رفاهی و البته آموزشی قابل توجهی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. متأسفانه برخی از متقاضیان بین‌المللی زمانی که متوجه می‌شوند دانشگاه دولتی است نسبت به امکانات رفاهی و آموزشی دید خوش‌بینانه‌ای ندارند؛ اما اگر قبل از انتخاب قطعی دانشگاه با کارشناسان یک مجموعه معتبر هم چون آرتان بورس تاپ در ارتباط باشند، انتخاب معقولانه تری را می‌توانند تجربه نمایند. امکانات دانشگاه اوندوکوز مایس شامل:

 1. خوابگاه
 2. سالن های ورزشی چند منظوره روباز و سربسته
 3. کتابخانه
 4. کلاس های مجهز در دانشگاه
 5. سالن مشاهدات فضایی
 6. سالن تئاتر
 7. مهمانسرا
 8. مرکز خدمات درمانی
 9. رستوران
 10. کافه تریا

خوابگاه دانشگاه 19 مایس

دانشگاه اوندوکوز مایس همانند دیگر دانشگاه‌های دولتی و اغلب خصوصی ترکیه خوابگاه‌های مجهزی را برای اسکان دانشجویان خود در نظر گرفته است. البته نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد، ظرفیت پذیرش دانشجو برای استفاده از خدمات خوابگاه است که در زمان ثبت نام شما باید به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

جمع بندی

ما در این مقاله اطلاعات لازم و قابل قبول مربوط به دانشگاه 19 مایس را در اختیار شما قرار دادیم. بدین ترتیب می‌توانید با توجه به معدل و نوع مدرک خود یک رشته عالی و کاربردی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. امکانات، نحوه پذیرش، بورسیه، مدارک لازم جهت ثبت نام و… از جمله موارد مهمی بود که ما در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارد آموزشی و ساختار دانشگاه 19 مایس می‌توانید با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

سوالات متداول درباره دانشگاه 19 مایس

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7663

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp